aatste berichten va Woensdag 24 November 1937 Binnenland Buitenland UN/T EN LITTEKEN VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT MARKT BEilCIITINb^f^J EIDJCH DAGBLAD - Eerste Blad ■MMM |chout-bij-Nacht Ferwerda wordt vice-admiraal. Naar wij vernemen zal de comman- I dant der zecmaeht in Ned.-Indië, I schout-bij-nacht H. Ferwerda, met I ingang van 1 Januari zus. bevorderd fforden tot vice-admiraal. dr A. H. M. J. van Rooy overleden. (fcctor-magnificiu der gemeente universiteit te Amsterdam. Prof. dr. A. H. M. J. van Rooy. rec- tor-magnificus der gemeente-univer- siteit te Amsterdam, die gisteren, toen hij te Nijmegen vertoefde, om de Vondel-herdenking in de R.K. Univer siteit bij te wonen, plotseling ongesteld trerd en naar het St. Canisius-zieken- hois moest worden vervoerd, is daar hedenmiddag overleden. Prof. van Rooy is op 27 December 1880 Rotterdam geboren, zoodat hij bijna 57 li geworden is. Hij volgde de H.B.S. met cursus te Rolduc en ging vervolgens in I naar Amsterdam, om daar genees- nde te studeeren. In 1904 deed hij zijn -examen. De daaropvolgende twee jaar de heer Van Rooy werkzaam als heel- Ddig assistent in het gemeente-zieken- aan den CoOlsingel te Rotterdam en una tot 1909 te Amsterdam, als mede- rter van prof. H. Treub. fedat hij verschillende vrouwenklinie- n in het buitenland had bezocht, ves- de hij zich in Juli 1910 als vrouwenarts Rotterdam. In 1911 promoveerde hij aan hoogesohool te Gent (magna cum laudei doctor ln de geneeskunde. In 1918 werd dr. Van Rooy benoemd tot rfd der vrouwenkliniek van de „Joanna Ti LyndenTeding vun Berkhout-stlch- te Haarlem. Rij publiceerde verschillende weten- tappelijke geschriften op verloskundig gynaecologisch gebied. Voorts verleende hij zijn medewerking n den 5den druk van het leerboek der naecologie van prof. Treub, terwijl hij n 7den druk van Treub's leerboek der iltskunde nog tijdens het leven van zijn irmeester geheel zelfstandig bewerkte. De faculteit der geneeskunde droeg A. in Roov tijdens de ziekte van Drof. Treub een deel van diens colleges aan de ge- ttite universiteit te veraorgen. Od Maandag 6 December 1920 aanvaard- dr. van Rooy het hoogleeraarsambt als oker van prof. Treub Zijn intreerede getiteld: ..Een blik op heden en toe- ast der gynaecologie en verloskunde" In 1926 werd hij benoemd tot lid van de iium-commissie van den Volkenbond, «lil Mi tevens gekozen werd tot lid van Hollandsche maatschappij van weten- taDpen. Sinds 1933 maakte hij deel uit ia den gezondheidsraad. Verder was hij relid van verscheidene buitenlandsche bootschappen Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat bt. van Rooy van 1912 tot 1918 lid was i den gemeenteraad van Rotterdam, tok kan er nog aan herinnerd .worden, ae thans overleden hoogleeraar een tot aandeel heeft gehad in de voorbe ding van de in 1932 in de hoofdstad ge iten tentoonstelling „Moeder en Kind" 9° 29 September j.1. had hij het ambt J ree tor-magnificus overgenomen van B voorganger prof. dr. E. Laqueur. Ook #en de wetenschappelijke wereld genoot van Rooy groote bekendheid. DE KONINGIN NAAR DEN HAAG. toto ïlf 2® K^1^ngln Is hedenochtend per KLï Vestdijk naar 's-Gravenhage ver- li. waar zy vergezeld van de hof- in a W barones Schimmelpennlnck tkom °ye' om kwart voor tien is aan" Nederlanders meer in Nanking. Blijkens een bij het departement van an u» e zaken Ingekomen telegram ben nii Kontschap te Peiping. heb- lnH a"« m Nanking woonachtige Neder- "wm deze stad verlaten. DE RAMP VAN „DE SPECHT". Duberman naar Europa vertrokken. iSfs'ul.fe' nnberman, die in Nederlandsch Ie 8n u,gewond werd bij de ramp met :in'' E™11'' en bovendien een longontste- ,ChH» u °PBelo°Pen, is thans met de teq^^^iysens" uit Batavia naar Europa Jowlfi?1 te Genua debarkeeren en vandaar let iï!n„naar Mi'aan. waar hij zich on teer m., .llng zaI stellen van een genees- zil hu Wlen tiii bevriend is. Vervolgens Prof ?aar Weenen gaan. be'jj.jYjtoilirigius. die den violist in Indlë Un ,ii„- was tevreden over den toestand a «1» patiënt. '0NGEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. is de zestienjarige wielrij- *e> té ,P.ers °P den Woudenbergsche- tendo 151 cl001' een uit Austerlltz ko fschip, Personenauto aangereden. Het k ovérf -1S 'COrt daarop in het zi«ken- HEISTELLING OMGESLAGEN TE ALPHEN. Twee gewonden. Hedenmorgen is bij de werkzaamheden aan het Aarkanaal nabij de Gouwsluts te Aiphen a. d. Rijn een heistelling omge slagen. Twee arbeiders uit Ter Aar werden daar bij ernstig gewond. Een broer van den aannemer, de onge veer 40-jarige J. de Pater, bevond zich juist in den top van de negen meter hooge stelling, toen het gevaarte weggleed. De man viel en kwam onder de stelling te recht. Met zware Inwendige kneuzingen ls hü ln zorgelijken toestand naar een zie kenhuis overgebracht. De arbeider Verdouw, die een klap van de vallende stelling kreeg, werd ook ver wond, doch kon na door dokter Wermes- kerken te zijn verbonden, naar zijn woning worden overgebracht. LANDBOUWER DOOR TREIN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg aan de Esperantolaan te Arnhem, is vanmorgen het lijk gevonden van een landbouwer, die, waarschijnlijk toen hij met zijn fiets de spoorbaan passeerde, door een trein is aangereden. Het lijk was ernstig verminkt. De identiteit van den man kon nog niet worden vastgesteld. TOEZICHT NALEVING VERBINDEND VERKLARING NED. JAPONNEN- CONVENTIE. Naar wordt medegedeeld is de commis sie, bedoeld in art. 12 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend ver klaren van ondernemersovereenkomsten 1935, welke commissie is belast met het toezicht op de naleving van een verbin dendverklaring en een onverbindendver- klarlng in vergadering bijeen gekomen, ter bespreking van de controle op de naleving van de algemeen verbindend verklaarde bepalingen van de Ned. Japonnenconven- tie. De commissie heeft besloten, dat ter stond met de controle op de naleving zal worden begonnen. Deze controle zal zich uitstrekken van den datum af van inwerkingtreding der algemeen verbindend verklaring, nJ. 2 November 1937. HET GOEDERENVERVOER TUSSCHEN NED.-INDIë EN DUITSCHLAND. De centrale afdeellng der Tweede Kamer heeft besloten, het wetsontwerp tot goed keuring van het op 30 Jftni J.l. te Berlijn tusschen Nederland en Duitschland geslo ten verdrag -nopens het goederenverkeer tusschen Ned.-Indië en Duitschland te ver zenden naar de vaste commissie voor over leg met de regeering in zake handelspoli tieke aangelegenheden. INTREDE BENTHUIZENS NIEUWE BURGEMEESTER. Bij een officeel bezoek, dat mr. J. A. S. Holland, de nieuwe burgemeester van Bent huizen met zijn echtgenoote aan die ge meente bracht, deelde hij mede. dat hü voornemens ls, om op 2 December as. zijn intrede te doen. EERSTE DOODVONNIS IN PALESTINA. De gearresteerde sjeik Farhan Saadi, een der beruchtste onruststokers ln het gebied van Jenin, is vandaag tot den dood door den strop veroordeeld Dit is het eerste vonnis, dat de nieuwe Palestijnsche krijgsraden .ter bestrijding van het terrorisme hebben geveld. DE LUCHTVERBINDING TUSSCHEN ENGELAND EN AUSTRALIË. Australië's minister-president Lyons heeft gisteren een verklaring aan de pers ver strekt omtrent den vliegbootdienst, die tusschen Engeland en Australië zal wor den ingesteld. Het was oorspronkelijk de bedoeling, den nieuwen luchtdienst in Januari te openen doch dit wordt thans veel later. STUDENTEN DEMONSTREEREN. Zoowel te Weenen, Graz, als andere plaatsen demonstreeren de studenten te gen genomen maatregelen. De politie Joeg eenige betoogingen uiteen en arresteerde enkele studenten. ADJUNCT-VOLKSCOMMISSARIS VAN OORLOG BENOEMD. Het centraal uitvoerend comité der sov jetunie heeft Sjtsjadenko tot adjunct volks commissaris van oorlog benoemd. Deze was tot dusver lid van den oorlogs raad in het militaire district van Kief. Het feit van zijn benoeming ls in zooverre ver rassend, dat de volkscommissaris van oorlog slechts vier plaatsvervangers heeft, t.w. de chefs van het landleger, van de marine, van de luchtmacht en de politieke leider van het roode leger. Er is niets van bekend, dat een dezer ambtenaren uit zijn functie zou zijn gezet. Men vermoedt echter, dat Sjtsja denko tevens de politieke leider van het roode leger geworden is. Dit zou beteeke- nen, dat Smirnof, die dezen post tot dus verre bekleedde, is uitgeschakeld Smirnof was pas eenige weken geleden tot plaats vervangend volkscommissaris van oorlog benoemd. SPORT PAARDENSPORT. Nederlandsch succes te Toronto. De landenwedstrijd gewonnen. Bijzondere berichtgeving Gisteravond werd het concours hippique te Toronto voortgezet met een jachtsprin gen voor landenequipes, waarbij elk team uit twee ruiters, ieder uitkomend met twee paarden, bestond. Deelnemende landen waren de Vereenigde Staten, Canada, Ne derland, België en Ierland. Nederland wist op prachtige wijze op den eersten prijs beslag te leggen. De Nederlandsche equipe bestond uit Sirtema van Grovestins met de paar den „Isard" en „Juno" en Pahud de Mortanges met „Maedel wie du" en „Godard". Zij wisten alle twee met hun beide paarden telkenmale zonder fou ten over de hindernissen te komen, zoodat voor de Nederlandsche equipe 0 fouten kon worden genoteerd. Deze fraaie prestatie werd door het zeer tal rijke publiek men schatte het aantal aanwezigen op 15.000 luide toegejuicht. Tweede in dezen landenwedstrijd werd de Car.adeesche equipe, derde de Amsri- kaansche. De Belgische en Iersche ploegen werden niet geklasseerd. Deze Nederland sche overwinning verdient te meer waar deering in verband met het feit, dat nog nimmer in een Canadeesch concours hip pique een equipe er in een officieelen lan denwedstrijd in geslaagd was zonder fou ten de parcoursen te beëindigen. Overigens wordt onze equipe wel door pech achtervolgd. Waren het eerst de paar den .Ikarus" en „Silver Star", die door ziekte uitgeschakeld waren van verdere deelneming, op den eersten dag van het concours te Toronto liep kolonel J. M. de Kruyff een lichte enkelblessure op, waar door hij verder aan geen enkelen wedstrijd heeft kunnen deelnemen. Gelukkig is deze verwonding aan den linkerenkel niet van ernstigen aard en over enkele dagen mag men aannemen, dat zij genezen is. t Vond de landenwedstrijd plaats in hel kader van een gala-avond, waarbij ook de gouverneur van Ontario en de Belgische gezant aanwezig waren, in de late middag uren was nog een springwedstrijd voor militairen georganiseerd, welke door capt. Lewis Ierland l gewonnen werd voor rit meester Sirtema van Grovestins met .Mannes", terwijl ritmeester Pahud de Mortanges met „Maedel wie du" op de derde plaats beslag fegde. VOETBAL L. P. S. V—DELFT 1—1. Gistermiddag werd deze wedstrijd ge speeld voor de politie-competitle. Direct valt L.P.S.V. flink aan. Het eerste doelpunt komt van den voet van den L.P.S.V. mid- voor. Na de rust zijn de bordjes verhangen. Delft is steeds in den aanval. Vijf minuten voor het einde maakt de linksbuiten van Delft gelijk. NIEUWE UITGAVEN. De Maastunnel. Wti ontvingen de eerste aflevering van „De Maastunnel" een maandblad van den gemeentelijken technischen dienst te Rot terdam, gewijd aan de belangen van de Maasstad in het algemeen en den bouw van den tunnel onder de Maas in het bijzonder. H. v. d. S. te L U zult het eens in diverse bibliotheken moeten probeeren. Wat vraag twee betreft, de partij van 980 heeft gewonnen door het roemen van stuk. De vierkaart geeft niets die zou een slae noodig hebben gemaakt. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Beijen, Heerenweg 16 M. Verhart, echtg. A. P. Steenvoorden, Vinken- laan 53 Th. G. Venrooij, Langeveld 29 M. Falkner, Kon. Astrid Boul. 19 J. M. I. TempleMurray, Gooweg 16 W. Tromp, de Ruijterstr. 44 P. J. E Tldeman, Goo weg 17 a H. Schepers, v. Hardenbroekweg 2 J van Dusschoten, Hoofdstr. 40 a L. Th. M. van Urk, IJmuiderstr. 5 II. D. d'Haan, Voorstraat 85. Vertrokken: M. J. A. Meijer. Sassenheim, Lindenlaan M. Trimborn, naar Duitsch land G. W. C. van Urk. Amsterdam, Bin nengasthuis J. van Kesteren, Utrecht, Bataviastr. 92 J. Ammeraal, Leiden, Steenstr. 51 H. Vegt, naar Harderwijk, Markt 49 A. W. M. Winkel naar Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 112 J. Kolderman, naar Leiden. Haarlemmerweg 53 A Bedijn naar Nieuwveen, Johanna St.. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Theodorus. z. van C. J. Nulkes en H. v. d. Geer Nicolaas, z. van K. Imthorn en N. Roskam Geertruida Ber- nardina, d. van J. W. de Lange en J. M. van den Berg Rudolf Robertus, z. van F. J. Kuljper en S. C. R. Kest. Ondertrouwd: D. van den Hoonaard en C. J. Heemskerk A. van Duijvenbode en P. van der Niet. Getrouwd: T. F. Wiering en W. M, van Winsen A. G. Geerlings en C. J. Sle.ne- rlnk. Overleden: Jansje Hoek 63 J. geh. met A. van Duin. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Evenblij en gez. Warmon- derweg 58; M. W. Mader, Endegeest; A. Jansen, Wllhelminapark 9; P de Bruijn, Rhljng.str.weg 40; E. G. Middel, verpl. Endegeest; C. van Bemmelen geb. de Bruijn Rhijngstr.weg 40; M. P. Maas geb. Rijnart H. Morschweg 67; Chr. van Zwol, verpl., Endegeest; G. M. Broxterman, Jullanalaan 18; Lie Hong TJiang, Regentesselaan 12; A. Borst, Warmonderweg 12. Vertrokken: A. van den Hoek naar Am sterdam, Wilhelmfnagasthuis; E. Moschelk naar Leiden, Nieuwe Rijn 70; A. van der Greft naar Alkemade; G. H. Hallo geb. Fransen naar Dusseldorf Dt„ Sternstrasse 14; A. den Bouwmeester geb. Zacek, naar Ned. Indlë; G. C. van Eijk naar Bodegraven, Oud-Bodegraven 23; M. W. Zwart naar Soe- rabaja N I.; H. A. Snellen naar Lelden, Ter- weepark 5; N. van der Laan naar Delft, Nieuwe Plantage 67; A. S. M. Wijdeveld, naar Oldenzaal, Molenstr. 26 C. S. Ben schop naar Sassenheim, Charbonlaan 18; H. D. d'Haan naar Noordwijk, Pickéstr. 22; H. de Jonge naar Lelden, Hoogerbeetsstr. 8. Geboren; Mabel, dr. van H. L. A. Gimberg en M. B. A Groeneveld Johannes Bernar- dus, zn. van J. L. Nouwens en J. A. Wesse- llngh. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van Es geb. v. Bemmelen z. A. van Santen geb. Overdevest d. P. J. Ammerlaan geb. Onderwater d. VEUR. Burgerlijke Stand. Overleden: M. de Ruyter m. 81 j. NOORDWIJK BINNEN. De collecte ln de Herv. Kerk alhier voor de Zending gehouden, heeft f. 370 opgebracht. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zendingscollecte in de Herv. Kerk alhier gehouden heeft ruim f. 172 opge bracht. WASSENAAR. Vergadering „Draagt Elkanders Lasten". In het Wapen van Wassenaar hield de Ver. voor Ztekenhuisverpleglng „Draagt Elkanders Lasten" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer D. van Bameveld, opende, waarna de notulen vastgesteld werden. De kassier wees er op, dat hij, ondanks het feit, dat f. 1000.meer voor verpleging werd uitgegeven dat in het vorig Jaar, geen klaagtoon wilde laten hooren, omdat er niettegenstaande dat, nog f. 246.— plus f. 500.gekweekte rente aan de reserve kan worden toegevoegd, waardoor deze is gestegein tot f. 15.507.70. Uitgegeven werd voor verpleging f. 7,545.75, vervoer f. 932.16, drukwerk f. 201.11, lncassoloon f. 1.467.96. vergoeding voor leden, die minder dan f. 3 verpleging betaalden f. 478.75 en voorts nog enkele kleine bedragen, in totaal f. 11.554.88 De ontvangsten bedroegen wegens contri butie f. 11.576.35, inleggeld f. 119.diver sen f. 27.71 en saldo f. 77.85, totaal f. 11.800.91. Het aantal leden bedroeg op 1 Juni 1936 1739. Nieuwe leden 199, vertrok ken 132. Op 1 Juni 1937 was het ledental 1806. Verpleegd werden 153 personen met 2785 verpleegdagen. vervoerd werden 162 personen. Een der Commissarissen rapporteerde, dat boeken en bescheiden volmaakt ln orde waren; de kassier werd onder dank gedéchargeerd. De voorzitter dankte onder applaus kas sier en commissarissen voor hun bemoeiin gen. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. van Bameveld en als commissaris de heer H. Brouwer. Het voorstel van het bestuur oma. in de contributie geen verandering te brengen: b. het bedrag per verpleegdag op f. 3 en het aantal verpleegdagen op 60 te hou den; c. röntgenologische behandeling een maal per jaar te betalen, werd aangeno men. Uitdrukkelijk werd medegedeeld, dat ouders en kinderein beneden 16 jaar allen recht hebben op 60 dagen uit keering per jaar. Het bestuur werd gemachtigd, om bij eventueel voorkomende gevallen meerder vervoer naar ziekenhuizen te vergoeden. Vergadering van „Oud-Leerlingen". In het Wapen van Leiden hield de afd. Wassenaar van den Bond van Oud-leer lingen haar maandelljksche ledenvergade ring. De voorzitter, de heer H. Schipper open de. waarna de notulen werden vastgesteld. Het bestuur heeft besloten dit jaar een feestavond achterwege te laten, doch de jaarvergadering een gezellig karakter te geven. Voorgelezen werd het door den Bond be kroonde opstel over de ziekten der bolge wassen, alsmede een opstel over de drui- venteelt. De heer P. Kelderman besprak de indertijd door den Bond gekeurde en be kroonde tuinteekenlngen. AMSTERDAM, 24 November. In Wallstreet heeft zich voor de industrie, foncisen en de aandeelen ln openbare nutsbedrijven aan het koersverloop waar van in het bijzonder groote aandacht wordt geschonken, een herstel baangebroken. Of dit van duurzamen aard zal zijn is een open vraag. De factoren, die het beurssen- tlment hebben ondermijnd, blijven onver minderd van. kracht. De achteruitgang van het economische leven is nog niet tot staan gekomen en de onzekerheid omtrent de regeeringspolitlek ls geenszins verdwenen. De besprekingen, tusschen de regeering en vertegenwoordi gers der Publlk Utility maatschappijen hebben de hoop verwekt, dat de hangende kwesties zullen worden opgelost. En ten aanzien van de belastingwetgeving hoopt men, dat Roosevelt alsnog water in zijn wij.n zal doen. Alles blijft echter bij hoop en bij ver wachtingen en aangelegenheden waaraan men werkelijk houvast zou kunnen hebben, doen zich nog niet voor. In dergelijke om standigheden lijkt het voorbarig zich aan te optimistische bespiegelingen ten aan zien van de koersopbrekingen ln de naaste toekomst te wagen. Ten aanzien van de Iets betere stemming, die zich gisteren tegen het slot op de beurs te New York openbaarde, dient in aanmerking genomen te worden, dat die verband hield met de aankondiging van diverse behoorlijke divi denden. Dergelijke uitkeeringen hebben echter geen beteekenis voor de resultaten der maatschappijen ln de toekomst te behalen, daar zii slechts betrekking hebben oi> reeds gemaakte winsten en verband kunnen houden met de belasting op onverdeelde winsten Rekening houdende met het ver loor) van de goederenmarkten en verdere verlaging der kocerprijzen. ltlkt de situatie in de Ver. Staten nog niet veel verbeterd. De middagbeurs. Het koersverloop van de Amsterdamsche effectenbeurs was heden geheel tegen gesteld aan dat van gisteren. Het herstel voor enkele fondsensoorten in New York oefende hoegenaamd geen invloed uit. Wel. iswaar werden de meeste Amerikaansche fondsen een kleinigheid hooger afgedaan doch groote koersvariaties waren niet op te merken en bovendien viel onder beurstijdi een kleine verzwakking waar te nemen. Alles wees er oo. dat een afwachtende hou. ding werd aangenomen, daar men de situatie in de Ver. Staten klaarablijkelijk nog niet vertrouwt. Viel de tendens op de locale markt giste ren mee, zoo was de koersbeweging heden teleurstellend. Bij de opening bewogen de meeste fondsensoorten zich vergeleken met de vorige slotprljzen op een weinig veran derd peil. doch tijdens de middaguren werd bijna allerwegen een benedenwaartsche richting gevolgd, zoodat diverse specialitei ten per saldo een verlies te boeken kregen. De inzinking die zich voltrok was niet zoo zeer een gevolg van omvangrijke liquidaties dan wel van de afwezigheid van kooplust. Koninklijken vormden een typisch voor beeld van de koersontwikkeling. Na op ongeveer het slot van gisteren te zijn ingezet, kon geleidelijk aan een in zinking worden waargenomen, hetgeen geheel in tegenstelling was met het ver loop van zaken van gisteren. De Ameri kaansche petroleumaandeelen werden een kleinigheid hooger genoteerd.De cultuuraf- deeling was stil. H.V.A.'s, die bij de ope ning prijshoudend waren, konden zich niet handhaven en zagen zich langzaam aan verscheidene procenten ontglippen. De Philips-aandeelen hadden een zwak voor komen. Reeds dadelijk werd op een eenigszins verlaagd niveau gehandeld, waarana een verdere reactie viel waar te nemen, zoodat tenslotte een verlies van een achttal pro centen moest worden opgeteekend. Aku's hadden een lusteloos verloop. Unilevers lagen zwak in de markt en kwamen bene den 140 'U. De affaire in Tabakken was on- beteekenend. De koersen verschilden niet noemenswaardig bij die van gisteren. De rubbermarkt was stil en liet geen koers afwijkingen van beteekenis zien. Scheep vaartwaarden trokken slechte weinig be langstelling. De toonaangevende aandee len kwamen een kleinigheid lager te liggen. De beleggingsafdeling had een kalm verloop. Van de Ned. staatspapieren waren dc nieuwste 3 procents obligatiën Neder land, voortgekomen uit de omzetten der spoorwegobllgatiën, vast gestemd; ook de oude 3obligatiën, alsmede integralen werden een kleinigheid hooger genoteerd. Braziliaansche waarden hadden een on regelmatig voorkomen en hadden meeren- óeels van aanbod te lijden. Fransche fond sen weinig veranderd. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 1/2 (9 01). Berlijn 72.65 (72.80) Parijs 6.113/4 (6.121/2). Brussel 30.60 130.63). Zwitserland 41.63 (41.69). Kopen hagen 40.17 1/2 140.25). Stockholm 46.37 1/2 (46.45). Oslo 45.20 (45.27 1/2). New York 1.79 13/16 (1.79 15/16). Praag 6.34 (6.34). Oost. Bankpapier 33.65. Lire 7.31. Prolongatie 1/2. Part. disc. 1/83/16. Daggeld 1/4. Registermarken 37 7/8. Crediet Sperrmar- marken 14 1/4. Effectensperrmarken 14 1/4 Reismarken 51. Bankpapier 38 1/2. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. BENTHUIZEN. 23 Nov. Veiling. Aanvoer 262 kippeneieren pr. f. 4.205.85 per 100. VEUR, 24 Nov. Aangevoerd: 19219 kippen eieren f5.406.10; 3210 henneneieren f. 3.40 4.05; 600 eendeneieren f. 2.602.80; 9 gan zeneieren f 0.06; 112 kippen f0.401 25; 31 eenden f. 0.400.75: 206 konijnen f. 0.20 —2.00; 20 duiven f. 0.10—0.20. AMSTERDAM. 24 Nov. Ter veemarkt he den aangevoerd: 206 vette kalveren: 1ste kwal. 6575, 2de kwal. 5564. 3de kwal. 4854 per KG. levend gewicht. 34 Nuch tere kalveren 813 per stuk. 97 varkens: vleesohvarkens. wegende van 90110 KG. 7475, zware varkens 73—74. vette varkens 72—73 per KG. slachtgewicht. KOUDEKERK. 23 Nov. Eiervelling Kou dekerk Rijndijk. Aanvoer 1523. Kipeieren f 5.505.70: kuikeneieren f.44.70; eend eieren f. 3.50: kipDen 5575 et.; hanen 75- 100 ct.: koniinen 75140 ct.: hennen 105 et.; boter 69- 75 ct.: kaas 2* 25 ct. WOERDEN 24 Nov Aanvoer 241 partijen kaas. Met rijksmerk 1ste kw. f.2829; 2de kw. f. 2627; zware tot f. 30. Handel matig. - 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3