BINNENLAND URODONAL De Bedrijfsradenwet zal worden gewijzigd WELLNER LESDSCH DAGBLAD, Maandag 22 November 1937 Derde Blad No. 23822 jjiie Jaargang UW OUDE veerkracht weer. Uitbreiding van de werking der Arbeidswet VRAGENRUBRIEK CORRESPONDENTIE lariscongres „Mercurius". Een beroep op de werkgevers. I„ ie geheel gevulde zaal van den Hol- dschen Schouwburg te Amsterdam, -ft de nationale bond van handels- en ntoorbedienden „Mercurius" Zaterdag- iddag zijn salariscongres gehouden, ge eerste spreker, mr. A. M. Joekes, van de Tweede Kamer, zeide dat ook Nederland de toestand in een groot aan- bedrijven gunstiger is geworden Dc van salaris-herziening is daardoor de orde gekomen. De werkloosheid is i-ngrijk verminderd. In de crisisjaren de loonen der kantoorbedienden zeer ik verlaagd, het meest wellicht van hen bet het minst konden dragen. Blijkens I het bondsbestuur van „Mercurius" strekte gegevens bedroeg het gemiddeld -ris van een 21-jarigen kantoorbedien- in- 1921 f. 1100: 1936 f.520 en op den Md van 25 jaar: 1921 f.1900: 1936 HM. Deze loonen steken ongunstig af tegen- die van groote groepen geschoolde riders in industrieele bedrijven. actie, nu ingezet voor salarisverbete- is gerechtvaardigd, aldus spr. Boor applaus gaf het congres ten slotte i door den bondsvoorzitter gevraagde htiging om de salarisactie met de tst mogelijke kracht te voeren. Tmi slotte werd een motie voorgesteld en aangenomen, waarin het congres besluit een zéér dringend beroep tc deen op de betrokken werkgevers, om: 1. De salarissen van de kantoorbe dienden ten spoedigste dusdanig te herzien, dat deze in overeenstemming komen met den huidigen levensstan daard en vervolgens de periodieke ver boogingen te hervatten, en 2. hun afwijzende houding, ten aan zien van overleg met dc vakorganisa ties der kantoorbedienden, volledig los te laten. Die slopte, de rheumatiek en jichf kunnen als oorzaak hebben HET URINEZUUR Het urinezuur is niet bestond tegen URODONAL Neem U vindt Uw levensvreugde weer. 1517 (lngez. Med.) DE PADVINDERS NEMEN AFSCHEID VAN HUN HOOFDVERKENNER. Te Den Haag heeft staatsraad J. J. Rambonnet als hoofdverkenner van „De Ne- derlandsche Padvinders" in het nationaal hoofdkwartier afscheid genomen van zijn staf van hoofdkwartierscommissarissen en districtscommissarissen. De hoofdverkenner gaf een kort overzicht van zijn beleid en van de richtlijnen, die hem hierbij hebben geleid. Hierna reikte de hoofdverkenner het eerste nieuwe danfcbaarheidsteeken van „De Nederlandsche Padvinders" uit aan den hoofd'kwartierscommissaris A. v. Leeuwen voor aan de beweging bewezen diensten, en Jamboree-medailles aan alle commissaris sen voor hun arbeid aan de organistie van de 5e Wereld-Jamboree. Mr. P. van Kleffens, districtscommissaris van het district Zrwoile, sprak hierna na mens het corps van commissarissen en dankte den hoofdverkenner voor hetgeen hij - oor de beweging heeft gedaan. Tanslotte sorak nog, als oudste commis- s iris in dienstjaren, Ph. baron van Palland'. an Eerde. DE MAATREGELEN VOOR HET SLAGERSBEDRIJF. Positie der slagersgezellen. Naar aanleiding van besprekingen, welke R-K. Werkliedenverbond heeft ge ilden met den minister van Economi- Zaken, over de sociale positie der sla- sgezellen, ontving het Verbond van minister een schrijven, waarin deze deelde, dat het zijn ernstig verlangen dat de jongste maatregelen, welke voor slagersbedrijf zijn getroffen, aan het f in zijn geheel ten goede zullen ko en dus ook aan de slagersgezellen. De minister heeft van die opvatting deeling gedaan aan den Nederland hen Slagershond en den Ned. R.-K. Bond Slagerspatroons, die zich tegenover o minister tot medewerking bereid ver aarden, ook wat betreft bij den minister "ekomen klachten van gezellenorganisa- Inzake de slechte sociale positie heb- de besturen van bovengenoemde bon- zich tot overleg bereid verklaard. De minister heeft den wensch te kennen "even op de hoogte te worden gehou- door hem, bij voorkomende klachten, lelijke gegevens te verstrekken, teneinde 'treffend te kunnen optreden. In de gisteren gehouden bondsraadver- dering van den R.-K. Slagersgezellen- den minister telegrafisch voor zijn 'ewerking dank gezegd. GR. H. F. SCHRAVEN VERMOORD. Door Chineesche bandieten. Ie Lottum nabij Venlo is bij de familie mgr. H. F. Schraven, die op 8 of 9 bber j.l. door bandieten in China is it'oerd. bericht ontvangen, dat de mis- -blsschop is vermoord. Hubertus Franciscus Schraven, die tot Congregatie der Missiën (Paters Laza- .en) behoorde, werd op 13 Oct. 1873 te tam geboren. Als priester-missionaris 'kzaam in de missie van Zuid-Sjansi, <d hij op 3 December 1920 als aposto- -vicaris aan het hoofd van deze mis- geplaatst. Te zelfder tijd, op 16 Decem- 1920, werd hij benoemd tot titulalr- "hop van Amicle. Toen het missiegebied van Zuid-Sjansi «d gesplitst werd mgr. Schraven op 3 ,'cember 1924 apostolisch-vicaris van lentingfoe. dat vroeger deel van het vi- riaat Zuid-Sjansi uitmaakte. «I0NAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het dagelijksch bestuur van het Natio nal Fonds voor bijzondere nooden deelt "t groote dankbaarheid mede, dat het na e. 'eeds gepubliceerde gift van H.K.H. fffes Juliana ook van H.M. de Koningin belangrijke bijdrage heeft ontvangen Woand met de inzamelingsactie, welke 1 '°nds organiseert. NED. HERV. RADIO-OMROEP. Het hoofdbestuur der Ned. Herv. radio- ÏPoep kwam te Dordrecht in vergadering «n. Efn dagelijksch bestuur werd benoemd «jbande uit: ds. A. J. van Rennes. Ned. - predikant te Strijen, voorzitter, A. Jfftaris tan, Buitenruststraat 1 te Leiden, en dr. W. Jansen, te Goes, pen- algemeene ledenvergadering werd !e5'eld tc Leiden op 18 December. VERSPREIDE BERICHTEN, Ht gewone audiëntie van den minister ddlale Zaken zal op Woensdag 24 l"er as. niet doorgaan. OPKOMST VAN RESERVE-OFFICIEREN. In verband met de opkomst voor her halingsoefeningen in 1938 van de lichtin gen der infanterie 1927 en 1928 van 5 t/m 14 Sept. en 1932 en 1934 van 15 Sept. t/m 1 October, heeft de inspecteur der infan terie bepaald, dat de reserve-officieren, die in 1938 voor verplichten werkeiijken dienst onder de wapenen moeten komen door de korpscommandanten moeten worden ge vraagd of zij genegen zijn op te komen in twee periodes, u t van 29 Aug, t/m. 14 Sept. (comp.commandanten t/m. 17 Sept.i en een week tijdens de vervolgoefeningen (voorjaars- of zomer vervolg-oefeningen). Zij. die niet genegen zijn, moeten wor den bestemd voor de encadreering der lichtingen 1932 en 1934 en voorzoover daar bij niet noodig, voor indeeling tijdens de voorjaars of zomer vervolgoefeningen. De minister over de begrooting van Sociale Zaken. TANDHEELKUNDIGE HULP VAN ZIEKENFONDSEN. Een verzoek, dat het bestuur van de Ned. Vereeniging voor Sociale Tandheelkunde eenigen tijd geleden ontving van een zie kenfondsinstelling om het van advies te dienen omtrent de minimaal noodzakelijke tandheelkundige behandeling der leden, gaf het aanleiding het geheele vraagstuk dier behandeling door de ziekenfondsen door een commissie te doen onderzoeken. De commissie acht het sociaal-econo misch voor een ziekenfonds niet verant woord een volledige hulp zonder extra ver goeding door de leden te verstrekken Dat voor een prothese extra wordt betaald, is thans reeds de regel. Daarnaast is het qoodig, ook het risico van het saneeren voor het fonds te elimineeren. Met het elemineeren van het risico der saneering is niet gezegd, dat deze buiten het fonds moet geschieden, integendeel, de commissie is van oordeel, dat het alle over weging verdient voor het fonds om mede te werken om haar voor leden mogelijk te maken en wel door in zijn kliniek een ge legenheid te scheppen haar tegen betaling te doen uitvoeren. Wellicht zou om die be taling gemakkelijk te maken een supple- tiefónds kunnen worden ingesteld. Het rapport eindigt: Het behoeft geen betoog, dat het hier gaat om een groot belang van het Neder- landsche volk. en evenmin, dat het doel: behoud van een goed gebit door een zoo groot mogelijk deel der bevolking slechts bereikbaar is, indien de daaraan verbon den kosten tot zoo gering mogelijke pro portie worden teruggebracht. De redelijke weg om te maken, dat de fondsleden met een gesaneerd gebit tot het fonds kunnen toetreden, is die van de schooltandheelkunde en de systematische kleutertandverzorging. Het is daarom wenschelijk, dat de zie kenfondsen zich scharen bij hen, die hun krachten wijden aan den opbouw van de zen vorm van sociaal-tandheelkundige zorg. Hulp en medewerking van regeenngs- zijde is zeer dringend noodig. Moge de overheid haar afwijzende houding tegen over de schooltandheelkunde laten varen, aldus de commissie. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de Begrooting van Sociale Zaken stelt minister Romme voor op, dat naast de opneming van werkloozen in het productieproces er ook nog andere wegen zijn, welke tot bestrijding van de werkloosheid leiden, zooals regelingen op het gebied van den arbeid, vervroegde uit voering van openbare werken, emigratie en werkverschaffing. Aan deze andere wegen zal hij zijn bijzondere aandacht schenken. De minister is voornemens, in de Bedrijfsradenwet een zoodanige wijzi ging voor te stellen, dat de bedrijfsraad niet meer als orgaan van advies op eco nomisch gebied wordt miskend. Verder zou hij aan de raden een niet onbe langrijke plaats willen openstellen bij de uitvoering van de sociale wetgeving. In de aangekondigde ontwerpen van wet betreffende de beperking van den arbeid der gehuwde vrouw, de kinder bijslagverzekering en de werkloosheids verzekering zal deze gedachte haar neerslag vinden. De minister herinnert aan de bedrijfsge- wijze onderzoekingen, om door maatregelen op het gebied van den arbeid de opneming van arbeidskrachten in het productieproces te vergrooten. De arbeid der gehuwde vrouw. In de in voorbereiding zijnde wet tot be perking van den arbeid der gehuwde vrouw, wordt de mogelijkheid voor de vrouw om arbeid te zoeken, waar zij dien redelijker wijze wenscht, niet aangetast. Het voorne men der regeering betreft immers niet an ders dan de beperking van den arbeid, bui ten het gezinsverband, dier vrouwen, die door aangaan van het huwelijk hebben ge kozen voor arbeid binnen het gezinsverband. De toezending van het wetsontwerp aan den Hoogen Raad van Arbeid kan zeer binnenkort worden te gemoet ge zien. Aan het verzoek, het tot stand komen van een wettelijke regeling van de vacantie (met behoud van loon) te bevorderen, meent de minister niet te mogen voldoen. Minister Romme overweegt verdere invoering van de Arbeidswet. Hij stelt zich voor. om. nadat de thans in voor bereiding zijnde bepalingen voor het hotel- en koffiehuispersoneel zullen zijn ingevoerd, allereerst den werktijd van de magazijnbedienden en de han delsreizigers aan regelen te binden. Verder is de minister voornemens een commissie in het leven te roepen, ten einde den toestand in het binnen- scheepvaartbedrijf te bestudceren, op dat kan worden overwogen, of en, zoo ja, hoe voor de arbeiders in dezen be drijfstak de arbeidstijd geregeld zou kunnen worden. Het ligt verder in zijn voornemen om aan de Arbeidsinspectie op te dragen, in 1938 verdere gegevens omtrent de in de huisin dustrie uitbetaalde loonen te verzamelen. I Van het resultaat daarvan zal mede afhan gen, in hoeverre uitvoering zal worden ge geven aan het bepaalde in de artikelen 9 en 10 der Huisarbeidswet-1933. ASSISTENTEN BIJ DEN POSTDIENST. Gisteren hielden de assistenten bij den postdienst, aangesloten bij den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- cn Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.l. in hotel ..de Roede Leeuw" tc Amsterdam een goed bezochte reünie onder leiding van den heer J. Eekhof uit Leeuwarden. Een groot aan tal standplaatsen was vertegenwoordigd. De heer D. Stoffels, redacteur van het bondsorgaan, hield een inleiding over de positie van den assistent bij den post dienst, waarin vooral bezwaren werden ont wikkeld tegen het ontbreken van een taak omschrijving en het verschuiven van vak kundige werkzaamheden naar lager-be- taalde personeelsgroepen. De postale ex peditie en meerwaardige postale werk zaamheden behooren in handen te blijven van vakkundige ambtenaren. De uitbrei ding van het aantal z.g. locale krachten, die deze werkzaamheden tegen lage loonen Het ligt in de bedoeling, om de Veilig heidswet geleidelijk in werking te doen tre den na het gereedkomen van de vereischte algemeene maatregelen van bestuur. De voorontwerpen van deze maatregelen zijn thans nog in behandeling bij den Hoogen Raad van Arbeid, doch het rapport van dat college kan vermoedelijk over eenigen tijd verwacht worden. Het ligt in het voornemen, om de nieuw te benoemen controleurs van den Arbeid in vasten dienst aan te stellen. Ouderdomswet. Inwilliging van het verzoek tot indiening van voorstellen, ten einde de 65-jarigen en ouderen, die geenerlei uitkeering ontvan gen, alsnog onder de werking der Ouder domswet te brengen, zou noodwendig tevens zijn een stap op den weg naar Staatspen sioen. Een voorstel tot betreding van dien weg, die overigens door den wetgever ten onzent afgesloten is, is van hem niet te verwach ten. Iets anders is en dit vraagstuk is reeds in studie genomen het treffen van een voorziening voor degenen, die niet door eigen verzuim buiten de werking der ge noemde wetten zijn gebleven, maar die. ten gevolge der maatschappelijke crisisverschui vingen thans een risico loopen, dat zij bij de letter der huidige wettelijke regelingen niet hebben kunnen ondervangen, doch dat die wettelijke regelingen in het algemeen bedoelen te dekken. Het ligt in het voornemen van den mi nister. de voorbereiding dezer aangelegen heid ook verder ter hand te nemen, opdat voorstellen ter zake kunnen worden ge daan, zoodra zulks in verband met den financieelen toestand des rijks oirbaar kan worden geacht. Aan den aandrang om jeugdige werkloo zen. die in werkverschaffing te werk zijn gesteld, onder de invaliditeitsverzekering te doen vallen, kan de minister niet voldoen. Beroepsziekten. Binnenkort is een wetsontwerp te ver wachten tot uitbreiding van de lijst der be roepsziekten, opgenomen in artikel 87b der Ongevallenwet-1921, alsmede een wetsont werp tot opneming in de Land- en Tuin- bouwongevallenwet-1922 van een nieuw hoofdstuk over beroepsziekten. De onderlinge concurrentie tusschen de bedrijfsvereenigingen heeft de aandacht van minister Romme. Hij ook acht deze concur rentie voor een goede uitvoering der Ziekte wet niet bevorderlijk. Eveneens heeft zijn aandacht het euvel van het uithollen der bedrijfsvereenigingen ten gunste van de al gemeene bedrijfsvereenigingen. Maatregelen tot het tegengaan van beide ongewenschte verschijnselen zijn bij hem in overweging. Reeds spoedig na zijn optreden heeft de minister de kwestie der tandtechnici ter hand genomen. Het is zijn voornemen om te trachten, deze kwestie nog in den loop van dit zittingsjaar tot een bevredigende oplossing te brengen. Vleeschkeuringswet. Het is zijn bedoeling, om spoedig de in diening van een algeheele herziening van de Vleeschkeuringswet te bevorderen. Voor de verscherping van het toezicht op de na leving van de Vleeschkeuringswet behoeft op deze herziening niet te worden gewacht. Bij de herziening der Vleeschkeuringswet zal ook aandacht worden geschonken aan de wenschelijkheid, om voor het geheele land één keuringstarief vast te stellen. Voor stellen om de keuring van de gemeente lijke diensten over te brengen naar een Rijksdienst, zijn evenwel niet te verwach ten. Deze kwestie staat geheel los van het vraagstuk der uniforme keurloonen. Ten aanzien van het vraagstuk der be veiliging van schoolkinderen tegen het ge vaar van besmetting door aan tuberculose lijdende onderwijzers deelde de minister mede, dat tot 1 Juli 1937 reeds 59.000 onder wijzers zijn gekeurd. Van dezen kon aan 237 personen (0.4» o) geen verklaring wor den uitgereikt dat zij niet lijdende waren aan een vorm van tuberculose, welke be smettingsgevaar oplevert. Voor 1500 perso nen (2.507») werd geregeld geneeskundig toezicht noodig geacht. Ten aanzien van de Drankwet is de mi nister van oordeel, dat binnen afzienbaren Wit van dc ooms of tantes heeft dc gelukkige gedachte om een Wellner-geschenk te geven? Een kindercouvert een sierlijke, kleine servetringeen fraai ge vormd bekertje. Uw leveran cier heeft een groote collectie Wellner, even mooi als duurzaam. Voor kts aparts.... ZILVER 1516 (lngez. Med.) verrichten, behoort achterwege te blijven, zeker nu nog vele geslaagde ambtenaren voor de rangen van assistent en conduc teur reeds jaren op een benoeming wach ten. Na discussie werd besloten het bonds bestuur te verzoeken in deze richting werk zaam te zijn. terwijl tevens werd aange drongen op openstelling van examens voor de assistenten. Het standpunt der regeering, dat voors hands nog niet tot verhooging der salaris sen kon worden besloten, wekte ernstige teleurstelling. De hieromtrent tusschen de zes centrales van overheidspersoneel van alle richtingen tot stand gekomen samen werking werd met instemming begroet. ALCOHOLBESTRIJDING BIJ HET SNELVERKEER. In de geheel door belangstellenden ge vulde groote zaal van Pulchri Studio te Den Haag is Zaterdagnamiddag het twee de congres gehouden van de vereeniging voor alcohoibestrijding bij het snelverkeer. Aanwezig waren o.a. staatsraad Schok king, de procureur-generaal bij het Haag- sche gerechtshof, mr. A. Brants, en eenige andere justitieele en politieele autoriteiten. Als inleiders traden op mr. dr. J. Wijn- veldt, advocaat-generaal bij den Hoogen raad der Nederlanden, met het onderwerp: „mogelijkheid tot beoordeeling van den in vloed van alcoholgebruik bij het snelver keer", mr. J. W. Holleman, adj.-directeur van de verzekeringsbank „de Nieuwe eer ste Nederlandsche". met het onderwerp „de invloed van drankmisbruik op de wer king van de automobielverzekeringsover eenkomst", en dr. J. Jongbloed, kapïtein- viieger, privaat-docent voor luchtvaartge- neeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, met tot onderwerp; „Vliegen en alcohol". N. N. te S. 1. Zij wordt eventueel aangeslagen naar de bronnen van in komen, die op 1 Mei van het belastingjaar voor haar bestaan. 2. Er moeten rentezegels geplakt wor den. 3. Kosten veroorzaakt door ziekte geven geen recht op vermindering van inkom stenbelasting. A. Z. te L. Aftrek voor eerste levens onderhoud kent de wet thans niet meer. De belasting bedraagt in totaal f. 109.82. J. J. G. te L. Wendt u tot den secre taris van het Genootschap ter bevordering van de wetenschappelijke optiek, den heer H. Keip, opticien. Groote Houtstraat te Haarlem. F. L. te R. De uitkeeringen loopen in dc verschillende gemeenten uiteen. Het be drag hangt o.a. af van de tariefklasse, waartoe de gemeente behoort. Met aller lei andere factoren wordt, bij de vaststel ling van het bedrag rekening gehouden, zoodat niet kan worden opgegeven, hoeveel in het door u aangeduide geval zou wor den uitgekeerd. P. te L. Uw stuk bereikte ons te laat (Zaterdag 12.30 uur) om het nog te kun nen plaatsen. tijd een herziening ter hand zal moeten wor den genomen. Over de richting, waarin deze herziening zich zal moeten bewegen, meer in het bijzonder ook wat het vraagstuk der verpachtingen betreft, heeft hij zich nog geen definitief oordeel gevormd. Subsidiën. Het bedrag, uitgetrokken voor subsidiën voor werkloozenkassen. kon, blijkens ge maakte berekeningen, lager worden gesteld dan voor 1937 noodig was. Het zal zeker mogelijk zijn om. zonder aantasting van vitale belangen, de subsidies voor sommige groepen van werkloozenkassen te verlagen. Als voorbeeld kan hier worden genoemd het subsidie voor de kassen der mijnwerkers, dat voor 1937 op 170 pet. bepaald is. Zelfs bij een subsidie van 100 pet. maken deze kassen nog een ruime reserve, te zamen meer dan f. 300.000. In soortgelijke positie verkeeren ook andere groepen van kassen. De minister overweegt, om, zoodra het bij hem in voorbereiding zijnde ontwerp van wet betreffende kindergeldverzekering in het stadium is gekomen, waarin het aan de Tweede Kamer kan worden aangeboden, te bevorderen, dat de Overheid ten deze voor gaat in dier voege, dat in de werkverschaffing over het geheele land reeds terstond kin derbijslag wordt ingevoerd. Spaarregeling, Een ander probleem in zake de leniging van de gevolgen der werkloosheid, dat de minister direct na zijn ambtsaanvaarding heeft aangevat, wordt veroorzaakt door den langen duur der werkloosheid, waardoor in tal van gezinnen achterstand in kleeding, dekking en schoeisel is ontstaan. Hij heeft daartoe den geldenden B-steun voor gezin nen met twee tot vier kinderen verhoogd met rond 250 pet. en voor gezinnen met vijf oi meer kinderen met bijna 400 pet. Dat hij deze drastische, doch noodzake lijke, verhooging gebonden heeft aan de be kende spaarregeling, vindt voornamelijk zijn oorzaak in tweeërlei overweging; vooreerst heeft hij hierdoor een gering deel van het steunbedrag ten goede willen doen komen aan dit stuk noodzakelijk levensonderhoud, hetgeen noodig is om daarin te voorzien: in de tweede plaats heeft hij ook aan de huismoeder in het werklooze gezin willen, teruggeven de voldoening, welke de huis moeder in het werkende gezin pleegt te ge nieten. n.l. door het geregeld uitsparen van een klein bedrag op het wekelijksche inko men. op gezette tijden iets ten behoeve van het gezin te kunnen aanschaffen, wat voor het gezin nuttig en noodig is. Ten stelligste ontkent minister^ Romme, dat het voor verreweg de meeste "werkloo zen onmogelijk zou zijn om 25 cents per week terzijde te leggen. De minister gelooft niet dat een beroep op het Nederlandsche volk zal falen. Plannen tot uitbreiding van de levens middelendistributie heeft hij thans niet. Er wordt naar gestreefd den middenstand bij de distributie in te schakelen, terwijl ook ten aanzien van de winstmarge al het moge lijke zal worden gedaan. De regeering hoopt zeer binnenkort een Staatscommissie in het leven te roepen» waaraan zal worden opgedra gen der Regeering te adviseeren be treffende de vraag, in hoeverre in de huidige wijzen van hulpverleening met betrekking tot de groepen van valide, werkwillige personen, die voornamelijk ten gevolge van maatschappelijke oor zaken niet in het onderhoud van zich zelf (en hun gezin) kunnen voorzien, verandering behoort te worden ge bracht en voorstellen betreffende de re geling van hulpverleening ten deze, anders dan bij wijze van armenzorg, to doen. In deze Staatscommissie zal ook de mate rie der steunverleening worden bezien. De vraag, of het bedrag van 100 millioen gulden, dat tot nu toe voor het Werkfonds beschikbaar is gesteld, zal worden verhoogd, wordt bevestigend beantwoord. Binnenkort zal een wetsontwerp ter zake aan de Staten- Generaal worden voorgelegd Dan zal tevens blijken, dat de outillage van het Werkfonds verbeterd wordt. De minister kan niet besluiten, ook van de verdiensten der gehuwde vrouw bij de berekening van den steun een gedeelte bui ten beschouwing te laten, aangezien voor heen is gebleken, dat een dergelijke bepa ling ongewenschte toestanden in de hand werkt. Voor vrijlating van een grooter gedeelte van de inkomsten van het gezinshoofd, dan het reeds gebruikelijke 1 '3 gedeelte, kan hij evenmin aanleiding vinden. De bezwaren, die tegen een algemeene opheffing van de colportageregeling be staan, acht de minister te groot, om te kun nen besluiten tot opheffing van dit verbod over te gaan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9