LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 22 November 1931 Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN WEERBERICHT. Uit de Omstreken AGENDA MUSEA. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Splinter Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. besluiten van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. AGENDA. lo. Praeadvies op het verzoek van A. Coert om ontslag als directeur van het Stedelijk Museum ..de Lakenhal". (170) Conform besloten. 2o. Benoeming van een regent van het Heilige Geest- of Arme Wees. en Kinder huis. (171) Benoemd wordt de heer prof. mr. R P. Cleveringa. 3o. Benoeming van een directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (172) Benoemd wordt de heer E. Pelinck, te Amsterdam. 4o. Benoeming van een hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs, verbonden aan het zwakzinnigengesticht „Voorgeest", te Oegsteeest. (174) Benoemd wordt de "heer D. Dullemond te Gouda. 5o. Benoeming van een onderwijzeres aan de o l 'school aan de Vrouwenkerk steeg A. (175) De heer COSTER, met het voorstel mee gaande. ziet hierin echter geen rekening houden met het idee Goslinga (te veel vrouwelijke krachten). De heer GOSLINGA wil op zijn vroegere opmerkingen, thans niet meer ingaan, nu de raad in groote meerderheid anders be sliste om er bij de begrooting op terug te komen. Wethouder TEPE komt terug op de cijfers door den heer Goslinga vorige zitting ver meld. Deze waren onjuist, naar hij nader uiteenzet: in 1935 en '36 waren er 40 man nelijke krachten meer, thans in 1937 15 meer, een vrij gunstige en normale verhou ding. Daarom ook deze voordracht ten gunste van drie Leldsche wachtgeldsters; die eerst te werk moeten worden gesteld voor mannelijke werkkrachten uit Leiden. Mevr. BRAGGAAR oordeelt dat de heer Goslinga meer een aanval doet on de vrouw dan handelt in het belang van het onder wijs. De heer VAN DER LAAN bevestigt de cijfers van den wethouder en zal meegaan met deze voordracht. De heer GOSLINGA handhaaft zijn meening al is het geenszins zijn bedoeling de vrouw te willen weren. Bij hem staat Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te West- manoer. Laagste barometerstand 752.9 te Va- lentla. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, Nevelig tot zwaar be wolkt, later eenige kans op regen, Tem peratuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag is de beteekenis der de pressies wel algenomen, maar die in het Zuidwesten groeit weer en de rug van hooge drukking die zich, na de zware regen van Zaterdagmiddag, over ons land en Duitsch- land vormde, trekt Noordoostwaarts. In dien rug is de bovenlucht opgehelderd, zoodat in Duitschland tot 5 graden vorst voorkwam, op tal van plaatsen van mist vergezeld, die alleen van Keulen tot het Oosten van ons land ontbreekt. Ook in het. binnenland van de Brltsche eilanden komt vorst en mist voor, In het Zuiden valt hier en daar regen. In Frankrijk komt in het Oosten en Zui den ook veel mist voor. Aan het Kanaal valt eenige regen. In Scandinavië is de vorst in het Zuiden wat toegenomen maar (jich slechst matig, In het Noorden nam de vorst af. In Zwitserland zijn de middelbare top pen In mist met 5 graden vorst, de hoogste vrij met 10 graden vorst. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z„ 5 gr. C., novel. Londen: O. Z. O., 4 gr. C„ mooi. Berlijn: Windst., 2 gr. C., mist. Nice:,Windst., 11 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 0 gr. C. (32 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 5.56 uur; nam. te 18.15 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 4.30 n.m. tot 7.02 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 22 Nov. op: 20.52; onder 11.19 uur. het belang van het onderwijs op den voor grond. De bewering ran mevr. Braggaar is onzin. De VOORZITTER: dit zegt men niet van een medelid! De heer GOSLINGA: geen gezonde taal dan! Deze voordracht aanvaardt spr. Benoemd werd mej. L. G Tuk, te Nieuwpoort. 6o. Voorstel tot het verhuren van ver schillende Derceelen wei- en teelland (188) De heer v. ECK wijst er op, hoe enkele perceelen een groote verhooging ondergaan, maar is dat in overeenstemming met de resultaten van het product? Weliswaar ad- viseeren de deskundigen hiertoe, maar z.l. is de toestand nog zeer onzeker. Hij zal ech ter geen bezwaar maken, alleen vraagt hij B. en W. voorzichtig te zijn in de toekomst met het verzwaren der vaste lasten voor land- en tuinbouw. Wethouder WILBRINK betoogt, dat de voorstellen gaan in de lijn van den heer Van Eek met een paar uitzonderingen, waarvoor echter alle reden is, naar hij nader uiteenzet. De huurders gaan ook aceoord. Conform wordt daarop besloten. 7o. Voorstel tot het aangaan van een geldleening en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (176) Conform besloten. 8o Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het le kwartaal 1938. (177) Conform besloten. 9o. Voorstel Inzake het beleggen van kasgelden. (178) Conform besloten. lOo. Voorstel inzake het wijzigen van de met de N.V Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's Gravenhage, bij raadsbesluit van 6 Juni/4 Juli 1932. aangegane rekening, courant-overeenkomst. (179) Conform besloten. llo. Voorstel tot het. wijzigen van de verordening, betreffende het ver.eenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend. uso) Conform besloten. 12o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvervolging tegen J. Thomas, te Alphen aan den Rijn. strekkende tot ver goeding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een lantaarnpaal en een afsluithek van de Scheluwbrug, (181) Conform besloten. 13o, Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de R.K. Parochiale Jongensscholen onder R.K. Parochiaal Kerkbestuur tot het aanschaf fen ran schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitge breid lager onderwijs aan het Pieterskerk hof no 4 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begTootingsstaat (182) Conform besloten. 14o. Voorstel tot het aankoopen van het huls met tuin aan de Langebrug no. 58, kadastraal bekend gemeente Leiden. Sectie G no. 1656 en tot hét vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (183) De heer HESSING oordeelt den prijs ze ker f. 1500 te hoog. Ook de gemeente mag men niet overvragen, is zijn standpunt. Wethouder WIT .BRINK wijst op de nood zakelijkheid, dat het brandweerpersoneel dichtbij woont. Erg groot is de keuze niet. Voor f. 7000 willen B. en W. toegrijpen, nadat eerst f. 10.000 later f. 8000 was ge vraagd. Hier spreekt ook het gemeente belang mede en daarvan is een te-veel van een f. 1000 te verklaren in dit geval. Conform wordt dan besloten. 15o. Voorstel inzake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen gedurende het winter seizoen 1937—1938. (184) Conform besloten. 16o. Voorstel tot het wijzigen van de ver. ordening, regelende de heffing van belas tingen voor het gebruik van het Opp' t Slachthuis te Leiden De heer TOBÉ vraagt of verhoog liet invoer-keurloon wel juist is. ware wellicht geweest het verlagen slaohttarieven. Geldt trouwens deze ver hooging alleen voor de slagers of ook voor de gebruikers? De heer GOSLINGA vraagt wat deze wijziging zal kosten. Wethouder VERWEY kan op het laatste niet precies antwoorden daar bedoeld j wordt meer slachtingen te verkrijgen, v aardoor trots verlaging toch de inkom sten zouden stijgen. Zonder vermeerdering zou het waarschijnlijk een paar honderd gulden uitmaken. Wat verhooging van het invoer-keurloon betreft bij de begrooting 1936 is daarop al aangedrongen en dit voorstel is in overeenstemming met de Vleeschkeuringswet, terwijl vroeger een wanverhouding bestond. Het is ook in het belang der volksgezondheid. Alles valt on der deze regeling, fabrieken en slagers. Conform wordt dan besloten. 17o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Curatoren der Rijks universiteit a'hier. inzake de huisvesting van de psychiatrische kliniek in „Rhijn- geest" en tot het in verband daarmede beschikbaarstellen van gelden. (185) Conform besloten na eenige opmerkin gen van den heer v. d. Tas. BINNENLAND. BURGEMEESTERS-BENOEMINGEN Bij Kon. Besluit is met ingang van 15 December benoemd tot burgemeester der gemeente Zuidlaren ihr. mr. M. P. M van Karnebeek. Deze is een zoon van den mi nister van staat, commissaris der Koningin in Zuid-Holland en werd geboren 8 Decern, ber 1908. Thans ls hij commies-redacteui ter secretarie van de gemeente Zuilen (bij Utrecht) Verder is met ingang van 1 December benoemd tot burgemeester der gemeente Kortgene A. A. Schuit. Deze is 24 December 1907 geboren Hij is thans gemeente secretaris van Kortgene. AUTO-ONGELUK NABIJ ARNHEM. Vanmiddag heeft zich op den Amster- damschen Weg nabij Westend, bij Arn hem een auto-ongeluk voorgedaan. Een vrachtauto uit Gouda trachtte een andere vrachtauto te passeeren. Zij kwam daarbij in botsing met een vrachtauto uit Arn hem, die uit de tegenovergestelde richting kwam. De bestuurder van de vrachtauto, die de aanrijding veroorzaakte, is met een schedelbasisfractuur ter verpleging in het gemeente-ziekenhuis te Arnhem opgeno men. Zijn vader, die naast hem zat, als mede de chauffeur van de auto uit Arn hem. kregen enkele vleeschwonden. De vrachtauto, die door den Goudschen wa gen werd gepasseerd, raakte van den weg af en sloeg om. De inzittenden van deze auto kwamen met den schrik vrij. HILLEGOM. Veertig jaar godsdienstonderwijzer. De heer B. C. Baas. godsdienstonder wijzer der Ned. Herv. Gemeente, zal op 1 December 40 jaar als godsdienstonder wijzer werkzaam zijn, waarvan eenige tientallen Jaren in onze gemeente Er is een comité gevormd om dien dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Het ernstige verkeersongeval met doodelijken afloop heeft de klachten in zake de slechte verlichting van de Haar lemmerstraat versterkt en gemotiveerd; thans circuleert daar een adres aan het gemeentebestuur. verzoekende het be langrijke gedeelte van den weg, dat thans volkomen zonder kunstlicht is, weer van straatlampen te voorzieg, De tooneelclub „Tot ons Vermaak" heeft voor het personeel der Zandsteen- fabriek alhier een drukbezochte en goed geslaagde uitvoering gegeven van het be kende tooneelspel „Robbedoes". De rollen waren in eenigszins gerouti neerde handen en zijn best vertolkt. De toehoorders waren zeer voldaan; de dames en de voorzitter kregen bloemen. Er ls f. 8.27 gecollecteerd voor het fonds voor Bijz. Nooden. KATWIJK. Aanvulling Raadsagenda. Aan de Raadsagenda voor morgen zijn nog toegevoegd de punten: 12a. Voorstel inzake te voeren procedure onteigening gronden in Nieuw-Zuid. 12b. Voorstel inzake wijziging van het plan tot verbetering van de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn. Hoe de uitgu. .jhllder het legde, om de bank voor zich alleen te bt- 1 houden. KATWIJK AAN ZEE. Zaterdagavond hield de heer H. Koele- wijn uit de Pan voor de verschillende kna- penafdeelingen van de Chr. Jeugdorgani satie in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een lezing met lichtbeelden over de levens wijze van duinvogels. Deze lezing, waarvan wij indertijd reeds verslag gaven, werd door de jongens met groote aandacht gevolgd. De voorzitter dankte den heer Koelewijn voor deze lezing, waarbij liefde voor de vogels wordt aangekweekt. B. en W. brengen ter algemeene kennis, dat Ged. Staten dezer provincie hebben be paald, dat de Rljnlandsbrug of Roversbrug voortaan des Zondags van 8 tot 24 uur ge sloten zal blijven. In de Herv. Kerk rijn tot kerkvoogd herkozen de heeren B. J. Dijkdrenth, D. J. Kleen en J. v. d. Plas. die hun benoeming aannamen. De Ver. tot Bevordering van de Zen dingszaak deelt mede, dat t.m. 15 NoV. bü haar is ingekomen, Ingesloten ln de be kende offerzakjes een bedrag van f. 1021.26. Na aftrek van noodzakelijke onkosten en bijdragen, gelijk in vorige jaren, aan de zending in Spanje en Egypte, werd afgedra gen aan het Zendingsbureau te Oegstgeest f. 945.26. NOORDWIJK BINNEN. Vergadering der Oranje-vereeniging. In café „Flora" vergaderde de Oranje- vereeniging, over de completeering van het bestuur. Zooals bekend was in een vorige verga dering ln verband met de aanwezigheid van een gering aantal leden, alleen een voor- loopig dag. bestuur gekozen bestaande uit de heeren dr. J. P. Niekerk, J. C. Schmidt en E. Urlus. Dr. J. p. Niekerk opende en deelde mede dat ingevolge den wensch van de vergade ring het voorloopig bestuur stappen had gedaan tot completeering van het bestuur, dat tot resultaat had, dat de heeren H. Sleeboom, W. v. Zonneveld en P. Ruigrok bij een e.v.t. benoeming tot bestuurslid deze zouden aannemer. Bij eerste stemming worden gekozen de heeren H. Sleeboom, W. van Zonneveld en P. Ruigrok. Bij de tweede vrije stemming over het 4e bestuurslid kon geen der heeren de vol strekte meerderheid op zich vereenigen, zoodat reglementair een herstemming plaats moest hebben tusschen de personen, die de meeste stemmen op zich vereenigd hadden, n.l. de heeren J. Landman en H. Bonnehuis De eerste werd gekozen. De bestuursfuncties werden als volgt ver deeld: dr. J. P. Niekerk. le voorz.; E. Urlus, ?e voorzJ. C. Schmidt, le secr.: H. Slee boom, 2e secr.; W. v. Zonneveld, le pen ningmeester; J. Landman. 2e pennlngm.; en P. Ruigrok. commissaris. Hierop volgde besDreking der feestelijk heden bij de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin om voorstellen voor fees telijkheden. Na discussie was men het er over eens, dat er eerst de noodige financiën hiervoor moeten zijn. Aan den hand daarvan zal het bestuur met voorstellen komen. De heer van Spanje dankte den heer Schmidt namens de vergadering voor het geen hij heeft gedaan inzake de formatie van een nieuw bestuur. De voorzitter dankte den afgetreden be- stuurderen voor het vele en moeilijke werk door hen voor de Oranjevereenlging ver richt. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. om 7 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Opening; 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Benoeming van leden van het orgaan voor werkverschaffing en steuvernleening. 4. Voorstel van B. en W. t»t het aangaan van een nieuwe rekening- courant-o-vereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. 5. Id. tot het aangaan van een kasgeldleening, groot f.30.000—6. Id. tot verhuur van een per ceel grond aan den Hofdijck aan de afd. Oegstgeest van het Nederl. Padvindsters- gilde. 7. Id. tot verhuur van de schuur bij het perceel Geversstraat 18 aan G. W. Schrijvers. 8. Id. tot verhuur van land in „Poelgeest" aan J. Treur. 9. Id. tot verkoop van het. grasgewas van het woonwagenkamp aan J. W. Filippo. 10. Comptabiliteltsbeslui- ten. 11. Behandeling begrooting grondbe drijf voor het dienstjaar 1938. 12. Behande ling gemeentebegrooting dienstjaar 1938 met voorstel van B. en W. tot het invoeren van een straatlbelastlng. 13. Vaststelling van de kosten p. leerling van het openbaar lager onderwijs voor 1938. 14 Ontheffing schoolgeidaanslagen. RIJNSBURG. Toezegging van beroep. Het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente heeft toezegging van beroep uitgebracht op ds. G. C. van Niftrlk te Vollenhove. Afscheid van den heer D. v. Heyst. De heer D. v. Heyst, hulp-prediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier en beroepen predikant bij de N. Herv. Gemeente Tien- hoven c.a. is voornemens Woensdag 26 Ja nuari 1938 afscheid van onze gemeente te nemen. SASSENHEIM. De nieuwe Rijksweg. Teneinde den aanleg van de aarden baan op tijd te kunnen opleveren, ls een ver lichting aangelegd, zoodat ook 's morgens vroeg en 's avonds met het storten van zand kan worden voortgegaan. Met den aanvang van het nieuwe vereenlgingsjaar zijn de leiders der Geref. Knapenvereenigingen, de heeren H. L. Boter en C. v. d. Heiden afgetreden Door den Kerkeraad zijn tot nieuwe leiders be noemd de heeren J. Dreef en B. M. v. d. Sijs. Van de afgetreden leiders ls hartelijk afscheid genomen. Door leden en oud leden was een comité gevormd, dat in staat gesteld was een huldeblijk, be staande uit eenige mooie boekwerken, aan te bieden. Ds. Kuiper sprak den vertrekkenden en nieuwen leiders hartelijk toe. Het mooie vaandel van den B. V. L., afd. Sassenheim, ls thans versierd met een zilveren medaille, verkregen ln de korps wedstrijden van het gew. landstormkorps „Zuid-Holland West". Van de 50 deelnemende afdeelingen be zette Sassenheim, door de mooie schietuit- komsten van een vijftal trouwe, goede schutters, de 8ste plaats met 217 punten (van de 250). Drie van'de vijf schutters komen bovendien in aanmerking voor een persoonlijken prijs. De baanregeling berustte in handen van het gewest. VEUR-LEIDSCHENDAM. DE SAMENVOEGING DER GEMEENTEN. Behandeling in de Tweede Kamer. Woensdag a.s. zal de Tweede Kamer be handelen het wetsontwerp tot samenvoe ging van de gemeenten Stompwijk en Veur tot één gemeente Leidschendam en toevoe ging van den Veenweg bij de gemeente Nootdorp. Jaarvergadering „Nooit Gedacht". Onder leiding van den heer C. Waayer hield in café Het Blesse Paard, de hard- draverijvereeniging „Nooit Gedacht" haar Jaarvergadering. De voorzitter constateerde, dat de in Augustus j.l. gehouden kortebaan- draverij in alle opzichten geslaagd is. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secr., den heer G. Olsthoorn, alsmede het jaarverslag v. d. penningmeester den heer C. Stijnman. Het batig saldo bedraagt f. 225.49. Namens de controlecommissie stelde de heer Belt voor den penningm. volledig te dechargeeren, waartoe onder dankzeg ging werd besloten. Tot leden van de controle-commissie wer den gekozen de heeren J. W. M. Boogmans en Jac. van der Zijden. Als afgevaardigden in den Bond van Kortebaandraverij Veree- nigingen werden gekozen de heeren C. Waayer er J. C. van den Bosch en tot plaats vervanger." de heeren G. Olsthoorn en C. J. van der Bosch. Tot bestuurslid wegens overlijden n den heer C. A. de Haas werd gekozen de heer Th. de Haas. Na sluiting volgde een gezellig samenzijn. HEDEN: Endegeest. Centrale ontspanningsM.Bia. Tentoonstelling met verkoop van artikel gemaakt door de patiënten van Ené Voorgeest en Rhijngeest. 79 uur. „In den Vergulden Turk": Jaarsve»! Leidsche IJsclub. 8 1/4 uur nam. T Stadszaal: Voorstelling door dr. FanJ 8 15 uur nam. Schouwburg: AbonnementsvoorsteHmJ Centraal Toonecl. „Needochter, nee. 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Spr. dr. Jaap Kunst overüej volksliederen en dansen; 81/4 uur na; Zomerzorg: Accordeondemonstratie Coloccl. 8.30 uur nam. Dinsdag. Endegeest, Centrale ontspanningsajiJ Tentoonstelling met verkoop van artllcelj gemaakt door de patiënten van Endegeej Voorgeest en Rhijngeest. 25 en 7—9 «jl Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7 uur nam. Katwijk aan Zee (hotel du Rhln)EpJ J. A. Bruyn. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve oJ neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureel Bosrhaavestraat 21. Van half drie tot hall vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlpïl terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gei neeskunde. Consultatiebur. v. AleoholistiJ 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve G«J neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps® i keuze. 45 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dln dags en 's Vrijdags van 10—12Vi en Z-i uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oudi Singel. Geopend in Januari, November ei December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mei en October van 10—4 ui en ln Juni, Juli, Augustus en Septemba van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweed* Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel- vaartsdag en de belde Kerstdagen vana 1 uur. Het museum is gesloten op den c waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct 1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werit park, ingang Raamsteeg: Werkdagen UI —12. 1.30—5 uur 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 9 12.30 en 25.30 uur. Kosteloot Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uo nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen «1 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam! „Verloren paradijs". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31. 8 uur nan „Gewetenswroeging". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Ltdo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. ,Nee, mevrouw dat nooit". Woensdag- en Zateraagnam. 2.30 uur- Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8.15 a. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. „Met verzegelde orders". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 so 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Hé Nellie". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te Vit uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 20 t-m- Vrijdag 26 November as. waargenomen door de apotheeken: C. B Duyster Nieuri Rtin 18 telef. 523 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8. Oegstgeest. telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond» „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen w™ spoedrecepten. VOORSCHOTEN. Vergadering „Volkenbond en Vrede". De afd. voor Volkenbond en Vrede ver* gaderde ln het gymnastieklokaal achter het Raadhuis. De heer J. Taal opende, waarna de w.n. voorzitter, de spreekster, mevr. Van Vleten jkvr. Van den Berg. lid van het hoojd- bestuur en voorzitster der afd. Wagenin- gen, verwelkomde. Ook de dames Zimmer man en Smits van Oegstgeest, die haar medewerking verleenden met zang eD plano, werden begroet. Nadat deze gemusiceerd hadden, spraa mevr. Van Vloten over „De werkeHjuei0 van Genève". Aan de hand van lichtbeel den zette zij de werkzaamheden, die Volkenbond had verricht uiteen, teneino le trachten den vrede onder de vel/ere te bewaren en den oorlog tot een mini?1 te beperken. De voorzitter dankte haar en sprak w leedwezen uit over de matige opkom5',,. Den dames werden bloemen aangeboden- 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6