AATSTE BERICHTEN Maandag 22 November 1937 I Onder UIT DE BONTE WAERELD VISSCHERIJ-BERICHTEN IDSCH DAGBLAD - Eerste Blad b Stadsnieuws Binnenland Buitenland SPORT BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN HOE LAAT Wf^nf PE HÖOFDBUS GEUHHT? Dagbladreclame is niet te vervangen MARKT iuto-ongeluk bij Arnhem. Stadgenoote ernstig gewond. ng Jn i Vanmorgen heelt op den weg Arnhem— ae ter hoogte van de uitspanning „Leeren noedel" een botsing plaats gehad tusschen a bus van de Geldersche Tramweg Maat- •happij e" een auto,, bestuurd door dr. P. Ümmers alhier. )r Timmers trachtte een voor hem rijdende luto te passeeren, doch bemerkte vermoe- ■lillt tengevolge van den dikken mist de de tegenovergestelde richting komende uit Ede niet, waardoor een hevige bot- volgde. Het is ook niet onmogelijk, de auto op den beijzelden spie- ilgladden weg op het laatste oogenblik slipt is, Dr. Timmers bleef evenals de ittenden van de bus, ongedeerd, doch echtgenoote die naast haar man zat, j met het hoofd door de voorruit, waar- ir zij aan het hoofd verwond werd, ter- ijl zij bovendien een pols brak. Zij werd in gelukkig niet ernstigen toe- and naar het Gemeenteziekenhuis te Arn- tm overgebracht. De bus werd zoo zwaar beschadigd, dat zij reis niet kon voortzetten. D. G. VAN DER HORST. In den ouderdom van 71 jaar is hier ter rede overleden de heer D. G. van der Horst. Velen, behoorende tot de oudere genera- ronder onzen lezerskring zullen zich onge steld „meester" van der Horst herinneren, gedurende het tijdvak 18901925, dus jaar lang, als onderwijzer verbonden was lil de Chr. School aan de Pieterskerkgracht ;elke eenige maanden na zijn op wacht- ;tldstelling per 1 Mei 1925, werd verplrgatst sar het Plantsoen. De heer van der Horst was aan de school irbonden ten tijde van het hoofdonder- ijzerschap van de heeren Ulttenbroek en loorneveld en gaf bovendien onderwijs bij z.g.n. normaallessen, de opleiding voor de iweekschool. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Donder- om 1 uur op „Rhijnhof" worden ter- rdebesteld. >8 FRNSTIG ONGEVAL TE DELFT, Op het terrein van de Ollefabrieken Calve Delft" zijn vanmorgen twee jonge beiders, toen zij op een hoogte van twaalf leter voor de aardigheid aan de ketting in een hijschkraan gingen hangen, geval- De 22-jarige J. Llselenberg brak een m. De 22-jarige P. Smit liep een zware irsenschudding op. Beiden werden naar gasthuis te Delft overgebracht. AANRIJDING TE WASSENAAR. inige leden van het Fritz Hirschgezelschap verwond. 0b den Rijksstraatweg nabii den Hoogen- tweg had gistermiddag een aanrijding ,ts tusschen een auto bestuurd door uit Den Haag en een auto bestuurd dioor uit Hilversum. Daar ter plaatse wilde K. autobus nasseeren terwijl uit tegen- Itrgesteld richting de auto van W. na- Doordat de autobus ook naar links est uitwijken kwam K. geheel op het fergedeelte van den weg met het gevolg, hij tegen de auto van W. opreed. Beide lens werden zwaar beschadigd In de 5 van W. zaten drie dames van het Hirsch gezelschap, waarvan de dames B verwondingen opliepen. Nadat zij ulaatse waren verbonden konden zij auto naar Den Haag terugkoeren. VEREENIGDE STATEN tlootbouwprogramma - Week tegen het nationaal-socialisme. zijn rapport aan president Roosevelt !t de staatssecretaris van marine er op. de Vereenigde Staten achterblijven bij Wt-Britannië in den vlootbouw, maar de tweede vlootmogendheid ter wereld «-Hij spreekt de meening uit, dat on- h Amerikaansche bouwprogram Man op het oogenblik 71 oorlogsschepen stapel de afstand tusschen de Britsche Amerikaansche vloten steeds grooter zal den in verband met den omvang van Jngelsche herbewapeningsprogram en ii de Boschs vlootbouw sneller ten wordt gelegd dan de Amerikaan- jje statistieken waarop de staatssecretaris ''urine, Swanson, zich baseert, geven dat de Vereenigde Staten 325 ooriogs- bezitten met 1.083.000 ton en Enge ls*™ schepen met 1.216.000 ton, terwijl oorlogsschepen heeft met 745.000 fthtf Verecn Staten echter beschikken ViS over H3 schepen, die nog niet de '4 ns bereikt hebben tegen 181 En- E t» °?rlo3sschepen en 171 Japansche. ht»ii heeft opdracht gegeven tot i'otrï" van 2 Pantserkruisers en Swanson fci vnn'üens het conBres credieten te vra- C °°r de.n bouw van nog twee eenheden ■•„„dhBing van verouderde schepen. Het SS at t met te ze8gen, dat de Veree- I. llet; tempo van den vlootbouw fab vliegt°.PVOeren' "tenzi'' wereld in ■—^'auspiciën van het „American l"amitt Fress" en llet "Jew'sh Labour k: "de te New-York is een week tegen pie S,;10naal-socialisme georganiseerd, Tjjsrtn aeren is begonnen. Tijdens een ver- Kj vau jeugdige Israëlieten is een op- hdiei. *°t de Joodsche jeugd van de KONINGIN EN PRINSES NAAR HET LOO. H.M. de Koningin is hedenochtend met de Prinses van Het Loo naar Soestdijk vertrokken. Het ligt in het voornemen van de Ko ningin om Woensdag naar 'sGravenhage te komen om het winterverblijf in het paleis Noordeinde te betrekken. UIT NED. OOST-INDIË De „Van Galen" in den storm Eenige opvarenden gewond. BATAVIA, 22 November (Aneta/A.N.P.) - H, Ms. „Van Galen" is op weg van Shanghai naar Manilla ter hoogte van Zuid-Formosa gedwongen een omweg te maken, ten einde een typhoon, welke op 19 November JJ. Lu- zon teisterde, te ontgaan. Tijdens het heer- schende stormweer zijn in de omgeving van den typhoon Zaterdagavond door over komende zeeën twee sloepen en een red dingsboei overboord geslagen, zoodat het vinden hiervan geen aanleiding tot onge rustheid behoeft te geven. De schipper kneusde een heupbeen, ter wijl een matroos werd gewond. Zondag avond seinde de commandant „alles wel". De „Van Galen" wordt 23 November te Manilla verwacht. Noodweer in de tabaks- landen. SEMARANG, 22 Nov. (Aneta/A.N.P.), De tabakslandan in de buurt van Solo zijn gisteren opnieuw door noodweer geteisterd. Een tropsch onweer barstte los, vergezeld van hevige stormvlagen en zware hagel buien. Drie tabaksloodsen zijn door dep bliksem getroffen en geheel afgebrand, 24 tabaksloodsen zijn door een windhoos ver nield. De omvang van de sohade, aan het gewas toegebracht, is nog niet vastgesteld, doch is waarschijnlijk aanzienlijk. Door het noodweer zijn in de buurt van Solo een inlander gedood, een zwaar ge wond, en een licht gewond; in de buurt van Djocja zijn twee kinderen gedood. Ook in de buurt van DJember heeft gisteren noodweer gewoed. In de omgeving van Rambipoetjl werd stormschade aan gericht aan verschillende tabaksschuren en kampongwoningen. De te velde staande tabak werd eveneens beschadigd. De tele foonverbinding werd vernield. In de buurt van Kallsat is een tabaksschuur van de Besoeki tabak-maatschappij door den blik sem getroffen em afgebrand. Hierbij is één persoon gedood en zijn er vijf gewond. Een leege tabakssohuur is omgewaaid, terwijl aan andere schuren schade werd aangericht. Ook hef gewas werd door den storm neergeslagen. Te Malang werden leidingen van tele foon en electriciteit vernield, waardoor ernstige storing ontstond. De strijd in het Verre Oosten. De aanval op Nanking. De Japanneezen hebben de stad Woesih, halfweg gelegen tusschen Sjanghai en Nanking, en ongeveer 40 K.M. ten Noord westen van Soetsjau, thans bezet. De Chi- neezen vluchten in verwarring naar Tsjang- sjau, achtervolgd door Japansche vliegtui gen. De val van Woesih beteekent de de finitieve mislukking van het Chineesche plan om den Japanschen opmarsch naar het westen te stuiten. De Japanneezen blij ven met succes westwaarts trekken, langs den Noordelijken en den Zuidelijken oever van het meer Taihoe. In het heuvelgebied op ongeveer 60 kilometer ten Oosten van Nanking houden de Chineezen thans stand en willen zij den Japanneezen een laatsten weerstand bieden teneinde te trachten Nanking te beschermen. Bij deze stad worden versche troepen, men spreekt van 12 divisies, samengetrokken. Zij leggen op 20 K.M. van de stad verdedigingslinies aan. Steeds meer vluchtelingen verlaten de stad. reeds zijn ongeveer 80"/V van de win kels in de stad gesloten. In het Noorden In een Japansch communiqué wordt voorts medegedeeld, dat Japansche mari nevliegtuigen gisteren Tsjoekiakau in de provincie Honan bezocht hebben en het vliegveld gebombardeerd hebben, waarbij 11 toestellen en 2 hangars vernield werden. Naar het Chineesche blad Takoeng-pau bericht, zijn Chineesche troepen uit de provincie Sjantoeng de Gele rivier over getrokken. Zij rukken op in Noordelijke richting en zouden met hulp van troepen- afdeelingen, die reeds in deze streek ope reerden, Tsijang bezet hebben. De ambassades verlaten Nanking. Het personeel van de Britsche ambas sade te Nanking zal vandaag naar Hankau vertrekken, in plaats van morgen, zooals men eerst van plan was. Deze beslissing is genomen op aansporing van den Chi- nceschen minister van buitenlandsche za ken, Wang Tsjoeng Hoei, die mededeelde, dat hij onmiddellijk Nanking zou verlaten. Behalve deDuitsche, zijn thans alle ambas sades te Nanking ontruimd. VERKIEZINGEN IN ZWITSERLAND. De officleele uitslag van de verkiezingen in het Zwitsersche kanton Waadtland zal eerst vanmiddag bekend worden. Volgens de bladen hebben de burgerlijke partijen overal een vooruitgang geboekt. Te Lau sanne, waar sedert 1935 een socialistische meerderheid was, hebben de burgerlijke partijen 64 van de honderd zetels bezet, de 36 overige blijven voor de socialisten. Ook te Vevey, Nyon, Pully, Yverdon en Renans hebben de burgerlijke partijen overwinnin gen behaald. HOCKEY. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. H.D.S.Zuidwijck (dames) 32. Zuidwijok verscheen met vier invalsters. Desondanks wogen de ploegen vrijwel tegen elkaar op. Zelfs nam Zuidwijck kort na het begin de leiding door mej. van Noort. Met de rust braoht mej. Schevers de partijen weer op gelijken voet. De Zuidwijck-achter hoede was minder goed dan in vorige wed strijden, zoodat het einde kwam met een 32-nederlaag, waardoor Zuldwijdk de laat ste plaats inneemt. h j('n >üen om het hunne bij te dragen riouScot van Duitschland. Gedurende kftton weel! zu"sn verscheidene be- «ordeWorden gehouden en posten zul- n'et wordt gehandhaafd. HET ONGELUK TE HINDENBURG. De met groote moeilijkheden gepaard gaande werkzaamheden tot het opsporen der zes slachtoffers van de ernstige mijn- gasontploffing in de Koningin-Louise- schacht te Hindenburg (Opper-Silezië) heb ben vannacht gejeid tot het vinden van de eerste twee lijken. ZUIDWIJCK—NOAD (HEEREN) 0—I. De Zuidwijck heeren kwamen niet in hun sterkste opstelling uit. Zij moesten zich dan ook voornamelijk op de verdediging toeleg gen. Tot de rust bleef de stand 00. Na de pauze was er een periode van Zuidwijck-overwlcht, waarin echter niet ge scoord werd. Deze periode duurde niet lang en er volgde een zelfde krachtsverhouding als voor de rust. Kort voor het einde had den de Rotterdammers met een listig schot succes, nadat zij eenige mooie kansen door sledht schieten en door pech hadden gemist. VOETBAL C.G.W.—L.W.V. Woensdagmiddag te kwart over twee speelt C.G.W. I op het terrein aan het Zwarte Pad tegen L.W.V. I. SCHAATSENRIJDEN. NEDERLANDSCHE RIJDERS NAAR HET BUITENLAND, Op 18 December a.s. zullen de Neder- landsehe rijders Buyen (Amsterdam). Hoo_ geveen (Amsterdam). Koops (Zuid Larenl. Havekotte (Amsterdam). Ekelschot (Am sterdaml. Schutz (Amsterdaml. Langedijk (Oud Karspel). Kremer (Amsterdam). Post (Amsterdam), van Es (Amsterdam), Roos (Amsterdam) en van <Jtr Heide (Amster dam) per-boot naar NöWwegen vertrekken. Waar zij hun training in het hardrijden zullen voortzetten. Deze rijders ziin reeds geruimen tijd in ons land in voortralning gegaan, o m. onder leiding van den beken den athleet van der Zee Het ligt in de bedoeling zoo vernemen wij. om deze rijders in junioreswedstrijden tegen Noordsche rijders te laten uitkomen. Langedijk, Koops en Roos zullen echter aan deze wedstrijden niet deelnemen Zij zullen namelijk ons land vertegen woordigen bij de Europeesche kampioen schappen in het hardrijden, welke op 22 en 23 Januari a s. te Oslo zullen worden gehouden. Na deze wedstrijden vertrekken de rij ders naar Davos, waar zij zullen deelnemen aan de wereldkampioenschappen, welke op 5 en 6 Februari zijn vastgesteld. AMSTERDAM, 22 Novemjber. De berichten omtrent de Braziliaansehe finacieele politiek ten opeichte van de bui tenlandsche leeningen maken een verwar- renden indruk. Nadat aanvankelijk was ge meld. dat de dienst cp de leeningen zou worden stopgezet, werd vervolgens verno men. dat. de betalingen van schuldverplich tingen. voortspruitende uit de buitenland sche leeningen zouden plaats vinden, totdat een definitieve regeling zou zijn getroffen. Thans echter is berioht, dat na 20 Novem ber geen gelden jestemd vcor den dienst op de Braziliaansehe buitenlandsche lee ningen zullen worden overgemaakt, doch dat onderhandelingen zullen worden aange knoopt, ten einde tot nieuwe overeenkom sten te geraken, welke rekening houden met de betalingsmogelijkheden van het land. Hoewel men op het oogenblik nog niet volkomen weet, waaraan men zich met be trekking ,tot de Braziliaansehe buitenland sche schulden te houden heeft, zon lijkt het bericht, dat onderhandelingen zullen wor den gevoerd over betalingen, gegrondvest op de betalingscanaciteiten van het land, het meest waarschijnlijk. Brazilië heeft reeds jaren achtereen met groote moeilijkheden te kampen. Deze moeilijkheden wortelen, naast de wereld crisis en de gevolgen daarvan, in den hoogst ongunstiger) toestand van de Brazi liaansehe koffiecultuur. En voor zoover extern te beoordeelen valt, mag men zich, voorloopig althans, geen overdreven voor stellingen vormen, van de betalingen, welke door Brazilië binnen afzienbaren tijd zul len worden bewerkstelligd. De ervaring, met Braziliaansehe fondsen opgedaan, is overigens geen op zichzelf staand feit. De geschiedenis van de laatste jaren heeft geleerd, dat de Nederlandsche eerste-rangs beleggingspanieren de groot ste zekerheid bieden en afgescheiden van de verhoudingen op de geld- en beleg- glngsmarkt. Hier te lande behoeft het dan ook niet te verwonderen, dat de prima Ne derlandsche beleggingsobjecten geregeld goede vraagbltjven ontmoeten. De middagbenrs. De Amsterdamsche effectenbeurs had bij het begin van de nieuwe week een lusteloos vóórkomen. Het meest kenmer kende verschijnsel was de terughoudend heid van het publiek en het daarmede verband houdende gebrek aan orders. Over het algemeen verschilden de koer sen niet veel met die van Zaterdag en onder beurstljd werden slechts onbetee- kenende fluctuaties meegemaakt. Op de beleggingsafdeellng waren de Bra ziliaansehe waarden opnieuw aangeboden in verband met de berichten omtrent de opschorting van alle betalingen op de buitenlandsche leeningen. Ook te Londen waren de Braziliaansehe fondsen over wegend aangeboden en waar geen tegen partij te vinden was. konden aldaar moei lijk noteeringen tot stand komen. Van de overige buitenlandsche obligatiën waren de Fransche fondsen nagenoeg prijshoudend. De Ned. beleggingspapieren konden zich meerendeels goed op peil houden. Bepaald vast gestemd waren de oude 3 procent obli gatiën en de nieuwste 3 procents obligatiën 1937. Het vaste verloop van Wallstreet oefende op de Amerikaansche afdeeling geen noe- menswaardigen stimuleerenden invloed uit, daar nadere berichten gewag maakten van een verdere vermindering van de bedrijvig heid in de staalindustrie. De indexcijfers omtrent het algeheele Amerikaansche be drijfsleven wijzen trouwens op een gestadi- gen achteruitgang. De staalaandeelen en de koperfondsen werden bij de opening iets boven het vorige slot verhandeld en hepen daarna nog een kleinigheid naar boven, doch de stemming kon toch geenszins geanimeerd worden genoemd. Ook Public Utilities en spoorwegaandeelen hadden een aarzelend voorkomen. Ten aanzien van de locale waarden werd eveneens een gereserveerde houding aan genomen. Weliswaar bestond er bijna geen aanbod, doch ook de kooplust was afwezig. Koninklijken, die op kleine schaal werden verhandeld, kwamen ln doorsnee iets lager te liggen. Van de Amerikaansche petro- leumaandeelen veroorzaakten Shell Unions eenige beweging op een lichtelijk verlaagd niveau. Rubberaandeelen hadden een be perkte markt. Amsterdam Rubbers waren zoo goed als onveranderd. Van de Tabakken werden Senembah's aanzienlijk lager afgedaan, waarbij in aan merking dient te worden genomen, dat Za terdag geen noteering tot stand was geko men. Industrleelen werden op ongeveer de vorige prijzen verhandeld. De Philips-aan- deelen bewogen zich rondom 300 H.V.A.'s ondergingen geen wijziging van beteekenis. De Scheepvaartmarkt was stil. Koninklijke Booten en Nederlandsche Scheepvaart Unies waren prijshoudend, doch vrijwel onver anderd. WISSELKOERSEN. Londen 9,0111/16. Berlijn 72.83, Parijs 6.12 3/4, Brussel 30.66'/i, Zwitserland 41.72, Kopenhagen 40.27' '2. Stockholm 46.50, Oslo 45.32'li; New-York 1:80 1/4, Praag 6.35. Oost. Bankpapier 33.25, Lire 7.30, Prolongatie Part. disc. 1/8—3/16. Daggeld 1/4. Register- mdrken 38. Crediet Sperrmarken 13 7/8. Effectensperrmarken 13 7/8, Reismarken 51, Bankpapier 38 5/8. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad vail Leiden pagina 2 van het 2de Blad. DE MOORDZAAK TE GROEDE. De Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van F. J. G„ die in de Groedesche moordzaak in hooger beroep door het ge rechtshof te 'sGravenhage is veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf wegens dood slag. De rechtbank te Middelburg had hem veroordeeld tot 5 jaar. De hooge raad heeft de door het hof be vestigde beslissing der rechtbank niet dui delijk geoordeeld en op dien grond het ar rest vernietigd, met verwijzing der zaak naar het hof te 's Hertogenbosch. VLAARDINGEN, 22 Nov. Volle haring Eng. wal f. 7.908.20 per kantje; IJle haring Eng. wal f. 8,008.20 p kantje; St-eurharing Eng. wal f. 6.506.70; idem minder f. 66.30 per kantje. Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding in de richting van: Rotterdam 2 40 ai 15.35 7.10 2) 16.00 2) 9.50 17.00 10.20 19.05 2) 11.26 19.35 13.25 2) 20 45 2) 14.15 2) 22.20 b 23.40 2) Amsterdam 2.40 a) 15.05 2) 8.20 3) 15.35 2) 9.05 4) 16 00 2) 10 20 21 17.20 11.25 13 30. 12.05 19.35 13.25 2) 21.10 2) 22.20 b 22.35 2) 23 45 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23 45 Luchtpost N.OI. alleen op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2.40 1) 12.10 6.30 le besteUlng 4.50 16.00 2) 13.40 2e bestelling 6.00 b 20.20 2) 17.35 3e bestelling De met, a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1). Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2). Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan- sluitenden trein. 3). Alleen op Maandag. 4) Niet on Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd 4.5" Werkd 4.50 Werkd 6 20 13.25 11.25 12.15 16.05 13.25 17.40 17.00 16.40 Z.- en F. 4 90 Z.- en F. 4.00 Z.- en F. 5.40 TIJDSCHRIFT VOOR LUIAARDS. Wanneer men een wedstrijd uitschreef, welke stad in Europa dagelijks de meeste tijdschriften en kranten uitgeeft, dan zou Parijs zeker den eersten prijs winnen. De verschillende tijdschriften moeten met de meest eigenaardige liefhebberijen en be langen rekening houden. In de eerste plaats vinden wij er tijdschriften voor de kleinen, voor jongens en meisjes. Het grootste deel van alle kranten en tijd schriften is natuurlijk bestemd voor lezers van middelbaren leeftijd, waarop wij hier echter niet verder willen ingaan. Veel in teressanter zijn de talrijke kranten voor oude dames, grootmoeders en met te ver geten schoonmoeders, terwijl natuurlijk ook de jonggetrouwde vrouwtjes en stu denten hun eigen lectuur hebben. Niet onbelangrijk zijn ook de talrijke beurs- kranten, die de zenuwen van de lezers dagelijks op de proef stellen. Voorts heeft iedere tak van beroep zijn eigen kranten en vakbladen. Ook gepensionneerde men- schen, die zich in hun ledige uren gaarne met een of andere liefhebberij bezig hou den. zijn niet vergeten: de talrijke cac- teeënkweekers, de postzegelverzamelaars en hengelaars onder hen hebben hun eigen lijfboeken. Een knappe kop heeft onlangs toch nog ontdekt, dat er iets aan ontbrak, namelijk een tijdschrift voor luiaards, voor menschen, wier dagtaak in luieren be staat. Men denkt er ernstig over, ook zoo'n tijdschrift te gaan uitgeven. Het maken van den inhoud zal evenwel moeilijkheden opleveren, daar dit tijdschrift alleen der gelijke artikelen moet bevatten, die de luie menschen lezen. DE STAD VAN DE BOODSCHAPPEN MEISJES. In de buurt van Clebtoft, een kleine stad in Denemarken, is langzamerhand 'n nieuw beroep ontstaan. Hanke Andar, een jong meisje, dat in Clebtoft op school ging, was reeds van jongs af aan de aanvoerdster van haar schoolvriendinnen. Toen zij nu dezen zomer een betrekking moest zoeken, kwam Hanke op het idee iets geheel nieuws in het leven te roepen, waarmee men geld verdienen kan en zoo schiep zij het „gilde van de boodschappenmeisjes". Hanke is pas vijftien jaar oud, maar deze nieuwe instelling heeft zij buitengewoon handig georganiseerd. De jonge meisjes moeten zich allemaal bij haar aanmelden, terwijl zij dan regelt, in welk deel van de omge ving de leden van haar gilde moeten gaan werken. De huizen van haar geboortestad liggen niet zeer dicht bij elkaar, zoodat het zeer gewenscht is, dat er voor de bewoners boodschappen gedaan worden. De meeste van deze boodschappenmeisjes bezitten een fiets en melden zich 's morgens vroeg bij Hanke Andar aan, die dan haar bevelen geeft. De meisjes gaan dan naar de aan gewezen huizen, waar zij de boodschappen opkrijgen voor de verschillende bestellin gen, inkoopen en dergelijke meer. Al deze opdrachten moeten door Hanke genoteerd worden, terwijl de betaling voor het ver richte werk op het einde van de week ge schiedt. AMSTERDAM, 22 Nov. Veemarkt. Aange voerd: 431 vette koeien, prijzen: le kwal. 72—78, 2e kwal. 62—70, 3e kwal. 52—60 per K.G. slachtgew.: 93 melk- en kalfkoeien 180—250 per stuk; 72 vette kalveren: le kw. 5864, 3e kw. 5256 per K.G. lev.gew.; 67 nuchtere kalveren 813; 39 schapen 20 30 per stuk; 438 varkens: vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. 74—75; zware varkens 7374; vette varkens 7273 per K.G. slachtgew.; 12 paarden 100150 p. st. ROTTERDAM, 22 Nov. Aanvoer tot. 2494. Vette runderen 609, vette kalv. 190. nuch tere kalveren 2, schapen en lammeren 1083, varkens 610. Prijzen per K.G.: vette koeien le kwal. 74, 2e kwal. 68, 3e kwal. 52—56; vette ossen 72. 66, 52—56: vette kalveren 115. 105, 8085; varkens (lev. gew.) 62, 61, 60; schapen 54, 49, 44: lammeren 63, 58, 53. Prijzen per stuk: schapen le kwal. 30. 2e kwal. 27. 3e kwal. 23; lammeren 20, 17, 15. ROTTERDAM, 22 Nov. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij). Stemming kalm. Rogge (per 100 K.G.) Noord-RusLssche 76/77 KG. disp. f. 8.25. Z. Russische 76/77 K.G. disp. f. 8.20. Amerikaansche disp. f. 7.70. Canada No. 2 disp. f 8.25. Gerst (per 2000 K.G Yoego-Slavische 64/65 K.G. disp. f 148. Ka- roon disp. f. 146. Z. Russische 66/77 K.G. f. 155. Poolsche 64/65 K.G. stoomend f 154. Amerikaansche No. 2 disp. f. 146. Donau- Azof No. 3 disp. f. 142'/s, stoomend f 142. Haver (per 100 K.G.) La Plata Clipped 51/52 K.G. disp. f. 6.75. dag. verwacht f 6.60 Idem 55. 56 K.G. disp. f.7. dag. verwacht f. 6.70—6.55. Mats (per 2000 K.G.) Gele La Plata disp. f 137, stoomend f. 137. La Plata Cinquantino aangekomen f. 142, stoo mend f. 142. Z. Afrikaansche No. 2 aangek. f.133, stoomend f. 133. Witte Java No. 3 aangek, f. 132'/!, stoomend f. 132'/=. Amer. Mexed No. 2 6 Dec. verwacht f. 131'/t. Gele Donau'Bulgaar 6 Dec. verw. f.132. Gele Zu.-Afrikaansche 11 Dec. verwacht f. 132. Boekweit (per 100 K.G.) Amer./Can. stoomend f. 8.75 Nov. afl. f8.75, Dec. afl. f. 8 75. Binnenlandsche granen (per 100 K.G.) Haver f. 6—7. Gerst Chevalier f. 8—8.25. Rogge tot I. 7.50. Peulvruchten (per 100 K.G.) Erwten kleine groene f. 8.50—10.50. Schokkers f 13. 17. Bruine boonen f9—11.50. Uitgezochte partijtjes daarboven betaald. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3