LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 22 November 193] Competitie-standen K.N.V.B, Wat de Westel. Ie klassers deden LugdunumHillegom 50. L. F. C. wint van Te Werve (6-4). Bodegraven Steeds Volharden L.D.W.S.Zwart Blauw 1- Onverwacht groote productiviteit der gioen-witten. De wedstrijd LugdunumHillegom lieeft een even onverwachte als ver diende 50 zege voor de groen-witten gebracht. Vooral in de eerste speollielft heeft de, na de groote nederlaag van vorige week eenigszins gewijzigde Lugdunum-ploeg. met uitstekend spel opnieuw bewezen dat zij niet in de groep der degradatie-candidaten thuis hoort. Weliswaar kwam Hillegom met een vier tal invallers op het appél, doch dat kan geen reden zijn bovengenoemden indruk te ontnemen. Zooals gezegd, de eerste speelhelft heeft Lugdunum de overwinning bezorgd. Over alle linies toonde zij zich in die periode de meerdere over de bezoe kers. In keurig samenspel volgde de eene aanval den amderen op en vrij spoedig had van der Heijden, die alle 5 doelpunten maakte, uit een voorzet van rechts met een fraaien kopbal succes (10). Na dit doel punt was het de beurt voor Hillegom om een serie aanvallen op te zetten, doch de Lugdunum verdediging was in uitstekende conditie. Weer was het Lugdunums rechts buiten de Roo die met een afgemeten voorzet van der Heijden gelegenheid gaf een tweede doelpunt te scoren (20). Hillegom denkt niet aan opgeven en weet op haar beurt het spel te verplaatsen, waarbij Koet in het Lugdunum doel gele genheid kreeg om te tooneh zijn plaats onder den lat waard te zijn. Bij een der tegenaanvallen door Lugdunum onder nomen, lost Koolloos een hard schot, juist als de keeper is uitgeloopen; een Hillegom back die zich in het doel naö opgesteld, mam daarbij de taak van den keeper over en stompte den bal nog juist over de lat. De penalty werd door van der Heijden in een doelpunt omgezet (30). Herhaaldelijk zit de Lugdunum voorhoede, keurig door de halflinie gesteund, voor de Hillegom- veste. Vermond geeft een uitstekenden voorzet, die ineens door v. cL Heiden wordt Ingeschoten (40). De tweede helft brengt aanvankelijk een overwicht voor de gasten, doch hoe talrijk de aanvallen ook zijn en hoe goed gericht de schoten, Lugdunum's verdediging weet van geen wijken em allengs verplaatst zich het spel dan ook weer naar de andere helft, waar de voorhoede productiever is. Spoedig is het door van der Heijden 50. Het beste van het spel is dan voorbij en ten slotte gaat deze goede wedstrijd uit als een nachtkaars. Een uitstekende en sportieve wedstrijd. Verdiende zege der thuisclub. 2—6. De voor Bodegraven belangrijke ont moeting BodegravenSteeds Volharden is een eclatante 62 zege voor de gasten geworden. Voor een niet gering gedeelte is deze groote nederlaag de schuld van den Bodegraven-doelman, die twee groote fouten met evenveel doelpunten zag afgestraft, terwijl bovendien zijn fouten een dusdanig deprimeerenden in vloed op de geheele rood-zwarte ploeg uitoefenden, dat de zege van Steeds Vol harden tenslotte volkomen verdiend kan worden genoemd. Reeds In de eerste minuut nam Bode graven de leiding, toen haar middenvoor een zuiveren pass van den rechtsbinnen benutte. Na een kwartier maakte Steeds Volharden gelijk, doch even daarna geeft de linkshalf van Bodegraven, die een uitstekende partij speelde, goed door naar den linksbuiten, wiens voorzet door den middenvoor wordt benut en Bodegraven leidt met 21. Uit een corner brengt Steeds Volharden den stand op 22, waarna door beide bovenbedoelde fouten van den Bodegravendoelman, die eerst bij het uittrappen den bal tegen een speler der tegenpartij aanschiet, van wiens lichaam de bal in het doel suist, terwijl hij kort daarna bij een gemakkelijk schot den bal over zijn hoofd in het doel laat sprin gen, Steeds Volharden een 42 bezorgen. Voor rust wordt niet meer gescoord. De tweede speelhelft is het aankijken nauwe lijks waard. Het geheele Bodegraventeam raakt uit vorm en in het bijzonder de voor hoede brengt er weinig oi niets meer van terecht. Kort na de hervatting scoort Steeds Volharden, terwijl haar verdediging met de slordige Bodegraven-aanvallen wel raad weet. Slechts een goed schot van De Jong, waarbij de doelman ternauwernood weet te redden en een schot van Beider, waarbij de bal rakelings over de deklat suist is het wei nige goede, wat de Bodegraven-voorhoede nog presteert. Alleen het tot het einde toe doorzwoegen van Jongeneel viel in deze linie nog te loven, doch de overige spelers brach ten er weinig of niets meer van terecht. Goed verdedigen van achterhoede en mid denlinie van Bodegraven belette ook den gasten, om te doelpunten, doch kort voor het einde maakten zij na een goed opge zetten aanval het halve dozijn vol, 26. Wat een boeiende en aantrekkelijke kamp was dat gistermiddag tusschen L.F.C. en het leidende Te Werve, dat aoor een 64 nederlaag haar voor sprong op de Kanaries teniet zag gaan! Zoowel vóór als na de rust werd er ge speeld met veel enthousiasme, doch uitermate sportief en de kwaliteit was daarbij van dien aard dat menig derde klasser er niet aan had kunnen tippen Het begin was voor de thuisclub niet zoo heel bemoedigend, want de groen-witte Rijswijkers naman reeds na een kwartier door hun linksbuiten de leiding toen Kukler (de L.F.C.-rechtshalfte veel naar binnen geloopen was en de linkervleugel der tegenpartij geheel vrij stond bij een voorzet van rechts 01. L.F.C., dat al Iets sterker geweest was, vond in dezen tegen slag echter slechts een aansporing tot extra-inspar.ning en het was Ouwerkerk, die in de 22ste minuut uit een mcoien voorzet van Herreur zeer fraai inkopte 11. Zes minuten daarna bracht Herreur op nieuw den bal voor het Te Werve-doel en andermaal scoorde Ouwerkerk 2—1. Met zeer vlot en dikwijls inderdaad han dig en doordacht, hcewe! soms wat te kort spel (vooral de midhalf bezondigde zich daaraan) bestormde de thuisclub nu keer op keer het heiligdom der gasten en weidra was het 31 door een enormen kogel van Herreur. De gedemoraliseerde defensie der gasten wist zich toen lang zamerhand te herstellen en het tegenoffen sief van Te Werve, open en snel als het was, bracht L.F.C. zoodanig in moeilijkheden dat vlak voor de rust een tweede doelpunt voor de Rij. wijkers geboren werd uit een vrij langdurige worsteling voor het Leid- sche doel 32. Dat doelpunt had juist voldoende kunnen zijn om de gasten na de hervatting te inspireeren tot een s eik offensief, doch het liep volkomen anders! Want L.F.C. werd weer sterker, zag zich aanvankelijk meerdere kansen op het nippertje ontgaan, om na tien minuten door linksbinnen Nagtegeller door een schot vla den pral den voorsprong tot 42 te verhoogen. En een minuut daarna was het reeds 52 door Ouwerkerk, die zich prachtig de situatie realiseerde toen de keeper een hoogen bal over hem heen terugsloeg, zich bliksemsnel omkeerde en op werkelijk bijzonder fraaie wijze scoorde 5-2)Aldus stormen van vreugde verwekkende in het Leidsche kamp. Natuurlijk drong heet Te Werve nu naar voren, hetgeon inderdaad een doelpunt van den linksbuiten opleverde (5—3), maar L.F.C. liet zich niet terugdringen. Het spel mocht dan van weerszijden wat nerveus worden, de kanaries kregen toch nog altijd de meeste kansen en toen Nagtegeller vijf minuten voor het einde er 63 van maak te, begon men zelfs in het kamp der zenuwachtige L.F.C.-supporters geruster te worden. Reeds dacht men dat de score onveranderd zou blij van, toen keeper Heuzen in de laatste seconden den gladden bal vallen liet en de toestormende links binnen het leder in het doel tikte (64). Met tien goals had het publiek bij dezen interessanten en goeden wedstrijd waar voor zijn geld gekregen, terwijl de zege voor L.F.C. van bijzondere beteekenis was omdat zij op de grootste concurrente be vochten werd. Na het resultaat van gisteren mogen wij herhalen wat wij schreven na de match tegen V.V.D.: de kanaries kun nen kampioen worden. Het zal slechts van eigen energie en doorzettingsver mogen afhangen of zij het met hun Inderdaad goede capaciteiten zoover weten te brengen In den K.N.V.B. luiden de competitie standen als volgt: Eerste klassers. ROUWKOOP I—H.D.V. I 1—1. Bij Rouwkoop speelde Brussen midvoor, Janzen spil en Oskam linksbuiten. H.D.V. zit direct gevaarlijk voor het Rouw- koopdoel, maar achterhoede en doelverde- diger bezweren voorloopig het gevaar. Dan zet de Rouwkoop-rechtsback zijn voorhoede aan het werk Een corner wordt geforceerd; de H.D.V.-keeper onderschept het schot, de bal komt bij den linksbinnen, die aan den middenvoor door geeft en met een keurig doelpunt 01 maakt. Na de rust pakt Rouwkoop direct flink aan en als Janzen de buitenspelers aan het werk zet, is het Riethoven die met een prachtigen voorzet, ingekopt door den linksbinnen, den stand gelijk maakt, 1—1. In den stand komt geen verandering meer. LEIDSCHE BOYS I UIT DEN K.N.V.B. Naar wij vernemen hoedt Leidsche Boys I zich uit de competitie van den K.N.V.B. teruggetrokken. Alle door haar gespeelde wedstrijden komen dus te vervallen. B.E.C. n—ALPHEN II 1—1. Het was een prettige wedstrijd en het gelijke spel geeft de verhouding goed weer. Toen er ongeveer vijf minuten gespeeld was wist de Greef een goede voorzet van linksbuiten Mulder met een kalm schot in den uitersten hoek te benutten. In de eerste helft deden zich aan weers zijden goede kansen voor maar aangezien deze niet werden benut kwam met een 10 voorsprong voor de gasten de rust. In het eerste kwartier na de hervatting gaven de gasthseren den toon aan en de Alphen-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. In deze periode veroor- raakte een der Alphen-backs een penalty, cli? werd benut waardoor de stand weer ge lijk was. Alphen kwam daarna meer in den aanval en trachtte zich weer de leiding te verschaffen, maar de B.E C.-verdediging 'wist stand te houden pp zoo bleef het 11. me. ar D. V. S. I—S. S. D. S. I 1—I. D.V.S. moest 7 minuten voor het einde toezien hoe haar voorsprong reeds spoedig na den aanvang genomen, verloren ging, doordat een van haar achterspelers den bal van richting veranderde, waardoor hij buiten bereik van den D.V.S. keeper in het doel verdween. Na de rust kreeg de D.V.S.-midvoor, die slecht schoot, tweemaal de kans om te doelpunten, doch beide malen stelde hij teleur. S.S.D.S. beschikt over een goede ploeg, met stevige spelers. Direct na den aftrap komt de bal bij den D.V.S. rechtsbuiten, die scherp voorzet, de linksbinnen lost een schot en D.V.S. heeft de leiding. S.S.D.S. komt sterk in den aanval en dringt D.V.S. op eigen speelhelft terug, doch D.V.S. weert zich uitstekend. Na de rust zet S.S.D.S. er een hoog tem po in maar de D.V.S halflinie en achter- nccde spelen uitstekend en S.SDS is dan ooi: geen oogenblik gevaarlijk. Zeven minuten voor het einde verdwijnt de bal na een hevige scrimage via eer. D.V.S.-knie in het D.V.S.-doel (11). D.V.S. kreeg nog een kans om te win nen, doch de midvoor faalde hopeloos Met gelijken stand komt het einde FEYENOORD—HAARLEM 8—1. Feyenoord is nog steeds zonder Vrauw- deunt, terwijl Haarlem geheel volledig is. Er zijn ongeveer 30.000 toeschouwers aan wezig. Feyenoord is dadelijk in de meerder heid en de verdediging van Haarlem krijgt het dan ook zwaar te verantwoorden. Na tien minuten geeft de Vroet een mooien voorzet, waaruit Sinke met een kopbal de thuisclub de leiding geeft (1—0). Even daarna maakt de Vroet gebruik van een fout van Verkappen, waardoor de voor sprong vergroot is. (20). Als Llnssen even later een hard schot lost. slaat Verkappen den bal uit het doel. hetgeen Haarlem op een strafschop te staan komt. Kuppen volstrekt het vonnis en de stand is 3—0. Bij Feyenoord valt dan de Vroet uit om ver vangen te worden door Smits. Deze gaat rechtsbuiten spelen, terwijl Sinke naar de linksbinnenplaats verhuist. Sooedig na de hervatting is het Smits die den stand op 40 brengt. Dan komt er plotseling zoo'n dikke mist opzetten, dat het spel van de tribune af in het geheel niet meer 'te volgen is. Duizen den bezoekers verlaten dan ook het veld. hoewel er nog ongeveer een half uur moet gespeeld worden. Ninaber slaagt er in een tegenpunt te maken (41). Verder is Feyenoord weer aan het woord en het is vooral Vente, die zich nu onder- scheldt. Hij is het, die den stand tot 5—1 opvoert. Uit een strafschop maakt Paauwe, nadat Vijgeboom den bal eerst gestopt heeft, het halve dozijn vol. (61). Vente voegt dan nog twee doelpunten aan de score toe, zoodat het einde komt met een 8l overwinning voor Fyenoord R.F.C.—AJAX 2—1. Een bijzonder spannende en soms ook wel fraaie wedstrijd. Na ongeveer tien minuten was het van Dijk, die zijn handig doorzetten beloond zag met een doelpunt (10). De Rotter- damsche achterhoede maakte geen be trouwbaren indruk en het was dan ook aan een fout van de verdediging te wijten, dat na vijf minuten de Amsterdamsche mid voor gelijk kon maken. (11). Na de hervatting tapte Ajax uit een ander vaatje. De Amsterdammers zaten fel op den bal en drongen de gastheeren tel kens terug. Gaandeweg wist R.F.C. zich wat aan den druk te ontworstelen en nu kreeg ook de Amsterdamsche verdediging meer werk. Een plotseling opzettende dikke mist maakte na ongeveer een half uur het volgen van den wedsrijd onmogelijk. In dezen tijd is het R.F.C. gelukt een doel- punt t? maken (2—1). Drok kreeg den ba. van links aangegeven en brak alleen door, waarna hij Ke'izer wist te passeeren. De rest van den wedstrijd verliep met vrijwel gelijk opgaand spel. D.K.C.XERXES 2—6. Reeds na tien minuten spelen wist La- gendaal zijn ploeg de leiding te geven (01) maar Ditmars wist kort daarna voor den gelijkmaker te zorgen <11). De stand bleef echter niet lang gelijk, want Lagen- daal kreeg den bal toegespeeld, rende er in i zijn eentje mee over het veld en schoot hem in het Drlfts-he doe'. (12). Spoedig daarna werd de stand tot 13 opgevoerd. Na de rust was het van Noort, die den voorsprong van Xerxes met een prachtig onhoudbaar schot vergrootte tot 14. Toen er 23 minuten van de tweede helft waren verstreken, was het wederom van Noort, die met een uitstekend schot het vijfde I doelpunt voor de Rotterdammers maakte, "ven later maakte de rechtsbuiten van Xerxes er 61 van. Schroeder wist tenslotte den achterstand te verkleinen en tenslotte kwam het einde met 62. ste redenen, dat het spelgehalte zeer mid delmatig bleef. De laatste tien minuten vóór de rust waren geheel voor A.D.O., doch dank zij het krachtige verdedigingswerk van Cal- denhove en van Stokken werd ook aan dien kant niet gescoord. In de tweede helft was het Drager, die met een scherp laag schot van den vleugel af Koek verraste. Tien minuten later gaf Drager zuiver voor en van Stokken Jr. scoorde met het hoofd 20. Het was Loof, die met een zuiver gericht hoog schot succes had, 21. Het einde kwam met een 21 overwinning van D.W.S. H.B.S.C.V.V. 1—3. H.B.S. begon goed. Na ongeveer 15 minu ten kon van Vliet met een mooi schot zijn club de leiding geven. Het duurde tot een kwartier na de hervatting voor C.V.V. door Noteboom gelijk kon maken. Het leek er reeds op dat de partijen zich met een verdeeling der punten tevreden moesten stellen tot in de laatste twee mi nuten twee grove fouten van de H.B.S.- verdediginv C.V.V aan een goedkoooe, maar verdiende zege hielpen Beide malen was de linksbuiten van C.V.V. de Graaf, de maker van de doelpunten. EXCELSIOR—V.S.V. In de tweede helft, toen er 25 minuten cesoeeld was heeft scheidsrechter Boek man den wedstrijd gestaakt, na overleg met de beide aanvoerders Het was in vijf minuten tijd zoo mistig geworden dat de spelers op eenigen afstand in het geheel niet te zien waren. De stand was bij het staken 33. D.F.C.—K.F.C. 0—0 In een geestdriftig gespeelden wedstrijd is het geen van beide partijen gelukt dooi de aan twee kanten zeer versterkte verde digingen heen te komen, zoodat de wed strijd eindigde in een puntloos gelijk spel. Hoewel de strijd zeer spannend was en bel de doelen af en toe in ernstig gevaar ver keerden. kan niet gesproken worden over een wedstrijd die indruk heeft gemaakt, wat spelkwaliteiten betreft. D.F.C. beant woordde het systeem van K.F.C. door het zelfde systeem er tegenover te zetten en daarvan geen duimbreed af te wijken. Er ontstond dus een strijd van twee aanvals- linies tegen twee defensies, welke ruim schoots voor hun taak berekend waren. De Boer kreeg in den K.F.C.-aanval niet veel kans doordat hij streng bewaakt werd, ter wijl aan de andere ziide de snelle Mijn- ders de Koogsche verdediging slechts spo radisch kon passeeren. D.W.S.—A.D.O. 2—1. Over het algemeen waren de ploegen te gen elkaar opgewassen. In enkele perioden oefende D.W.S. een sterken druk op het A.D.O.-doel uit, dan weer waren het de Hagenaars, die gevaarlijke situaties vooi het Amsterdamsche doel wisten te schep pen. Aan beide zijden werd zeer slordig ge plaatst en dat was wel een der voornaam- STORMVOGELS—BLAUW WIT 1—2. Over het algemeen was het een zenuw achtig partijtje voetbal, maar de enkele mooie open aanvallen der gasten maakten den wedstrijd aantrekkelijk. Toen na on zuiver wegwerken van Slot de bal bij van Pel kwam, gaf deze door naar Prins die met een fraai schot Ferwerda passeerde, 1—0. In de tweede helft faalde Oudendijk toen hij, vlak voor het doel staande, ver miste. Maar toch kwam spoedig de gelijk maker, 11. Bij een misverstand in de achterhoede der vogels kreeg Westphal een mooie kans en hij liet die niet voorbij gaan. 12. Blauw Wit was daarna sterker en Stormvogels had de handen vol. Het bleef 1—2. V.U.C.—SPARTA 0—0. Beide ploegen hebben zich niet van hun beste zijde laten zien. Het was een wed strijd om spoedig te vergeten, al waren er wel spannende oogenblikken. De voorhoe den van beide elftallen waren de zwakke plekken. De verdedigingen waren zoowel bij V.U.C. als bij Sparta volkomen tegen de aanvallen opgewassen. Kansen kregen Sparta en V.U.C. vol doende, doch het spel was vaak te onbe nullig. om succes te hebben. Tegen het einde kwam er nog wat span ning. doch Cohen en Dommers waren niet te verschalken. Het einde kwam dan ook met dubbel blanken stand. Tweede klasstn. Tweede klasse A. Afdeeling I. Ajax 9 5 2 2 26-10 12 K. F. C. 8 4 3 1 12-7 11 D. W. S. 8 4 2 2 16-14 10 R. F. C. 9 5 0 4 24-21 10 V. U. C. 7 3 2 2 12-9 8 A. D. O. 8 3 2 3 16-17 8 D. F. C. 8 3 1 4 9-19 7 Sparta 8 2 2 4 13-13 6 Excelsior 7 2 0 5 8-16 4 V. S. V. 8 1 2 5 19-29 4 Afdeeling II. Feyenoord 8 6 0 2 23-9 12 Haarlem 8 6 0 2 23-15 12 C. V. V 8 4 2 2 14-10 10 Blauw Wit 8 4 1 3 18-13 9 Stormvogels 8 3 2 3 19-19 8 Xerxes 7 2 3 2 27-18 7 't Gooi 8 3 1 4 15-21 7 H. B. S. 8 2 1 5 15-26 5 D. H. C. 8 1 3 4 13-27 5 H. D. V. S. 7 1 1 5 8-17 3 Afdeeling III. Heracles 9 8 0 1 25-7 16 Enschedé 9 5 2 2 29-18 12 Go Ahead 9 4 4 1 20-12 12 Tubantia 9 4 3 2 21-14 11 A. G. O. V. V 9 3 2 4 14-14 8 N. E. C. 9 3 2 4 13-13 8 Hengelo 9 2 3 4 12-22 7 P E. C 9 2 2 5 10-18 6 Z. A. C. 9 3 0 6 12-21 6 Wagenlngen 9 1 2 6 9-26 4 Afdeeling IV. P. S. V. 8 6 0 2 30-16 12 N. A. C. 7 4 2 1 17-11 10 M. V. V. 9 4 2 3 19-24 10 Eindhoven 8 4 1 3 23-17 9 B. V. V. 8 4 1 3 19-14 9 Roermond 8 3 2 3 17-23 8 Willem II 9 3 2 4 17-19 8 Bleyerheide 8 3 1 4 16-17 7 Juliana 7 3 0 4 16-14 6 Longa 8 2 2 4 13-19 8 N. O. A. D. 8 1 1 6 17-30 3 Afdeeling y. Be Quick 7 6 1 0 24-6 13 Achilles 8 4 2 2 24-20 10 Veendam 7 4 1 2 16-9 9 Leeuwarden 7 3 3 1 18-14 9 G. V. A. V. 7 3 2 2 26-10 8 H. B. S. 8 4 0 4 17-24 8 Heerenveen 8 2 2 4 14-21 6 Velocitas 7 1 3 3 7-11 5 Sneek 7 1 1 5 9-23 3 Hoogezand 8 1 1 6 8-25 3 Emma 8 7 1 H. V. V. 8 6 2 D. C. L. 8 5 1 2 Hollandiaan 8 4 2 2 U. V. S. 8 3 2 3 V. D. L. 8 3 1 4 Quick 7 1 3 3 Hoek v. Holl. 7 2 0 5 B. E. C. 8 3 5 Neptunus 6 1 5 li 2 a 9 11 '21 10 17 20 '14 i '24 '22 1 i-16 Tweede klasse B. H.D.V.S.—'T GOOI 2—1. H.D.V.S. nam na 10 minuten reeds de leiding door Breitner. Na 23 minuten maakte 't Gooi gelijk op bijna dezelfde wijze als H.D.V.S. aan haar doelpunt kwam. Eerst een schot, dat van der Tuyn stopte, doch niet kon wegwerken. Het tweede schot was hem te machtig. De rust kwam met gelijken stand. De tweede helft was veel minder dan de eerste. Vaak was het spel niet veel meer dan heen en weer getrap en het werd nog minder toen plotseling een zware mist kwam opzetten waardoor de laatste 20 mi nuten het spel heel moeilijk te volgen was. Een klein .kwart'er voor tijd maakt? Bor- rani aan een doeiworsteling voor Cohen ontstaan na een van de lat op de doellijn scstuiten bal een eind doer het leder over de lijn te trappen (21). Met man en macht verdedigde H.D.V.S. dezen kleinen voor sprong tot het einde. Overmaas 8 6 2 20-7 ij Gouda 8 5 2 1 22-16 li O. D. S. 8 4 1 3 14-12 U. V. V. 8 3 2 3 17-9 S. V. V. 8 4 4 21-15 Unitas 7 3 13 14-14 Vrlendensch. 8 3 14 16-16 i Hercules 8 3 5 12-23 Slledrecht 8 2 15 15-21 Alphen 7 1 6 14-22 i Derde klasstn Derde klasse A. B. M. T. 7 6 1 26-14 IJ Schevening. 8 5 3 0 22-9 lj R. V. C. 8 4 1 3 25-17 9 ONA 8 4 4 19-18 l Hillinen 8 3 2 3 14-15 8 Postduiven 8 2 3 3 13-12 1 Tonegido 8 3 1 4 15-18 1 Hillegom 8 3 1 4 11-15 1 A. S. C. 9 2 3 4 20-30 Lugdunum 8 2 1 5 17-21 j Celeritas 8 1 2 5 16-29 1 Derde klasse C. Martinlt 7 6 1 26-9 l] Olympla 7 5 1 1 23-12 11 Laakkw. 8 5 1 2 25-24 V. F. C. 8 4 1 3 25-16 V. O. C. 8 3 2 3 25-22 St.Volharden 8 3 2 3 19-21 De Musschen 8 13 4 17-21 Bodegraven 8 2 15 15-29 St. Hooger 8 12 5 12-17 D. H. S. 8 1 1 6 15-25 Vierde klassen Vierde klasse B. V. D. S. Archipel Kranenburg L. D. W S. Or. Blauw Alphia S. E. P. Zw. Blauw Duno Vogel Te Werve L. F. C. B. T. C. D. S. O. V. V. D. Ooievaars De Jagers Maasstraat S. O. A. W. I. K. 7 5 2 23-12 1 8 5 1 2 22-16 1 8 5 1 2 21-11 1 8 3 3 2 20-12 7 3 2 2 20-17 8 3 2 3 21-22 8 3 2 3 12-17 8 2 2 4 22-22 i 7 2 1 4 16-22 9 9 13-39 - Vierde klasse C. 8 6 1 1 42-26 11 7 5 1 1 29-10 1! 7 4 2 l 23-19 11 6 3 1 2 18-17 8 3 1 4 20-26 1 6 3 3 21-18 1 6 2 1 3 15-19 8 2 1 5 24-35 7 2 5 11-22 7 2 5 14-25 3 Falende oranje-blauwen. De goede vorm, welke de oranje-blauw reeds geruimen tijd kwijt zijn, heeft gekij tot een nieuwe nederlaag, thans tegen i Haagsohe Zwart Blauw, dat echter zooi aan de capaciteiten van de gasten maar iets af te dingen, gisteren niet fortuinlijk is geweest. Verdiend was de overwinning echt^ volkomen, want de Hageinaars speeldr sneller en doortastender dan hun tegHj standers, die de moeilijkheden van spelen op een zwaar veld met zich brenf(| maar niet konden overwinnen. In de beginperiode had de Leidsche dediglng de grootste moeite om zich te de sterk aanvallende gasten staande houden, en hoewel het eerste doelpunt vrij gelukkige wijze ontstond, kwam toch niet onverwachts. Een der LD.W.S.-verdedigers raakte i leer bij een voorzet van rechts verkeeij zoodat de bal onhoudbaar achter v. Born verdiween. Een moment later ontstond na missen 3 de Leidsche verdediging het tweede T sche doelpunt en even madien hadden d gasten een 30 voorsprong toen de Hak sche rechtsbuiten een mooi doelpt scoorde. Tusschen deze bedrijven onder: L D.W.S. weliswaar enkele mooie ge" lijke aanvallen, maar uitstekend doem] dedigen voorkwam toch doelpunten m deze zijde, totdat Brouwer goed opbra»! en met een welgericht schot den acm®| stand verkleinde. Rust 1—3. Een beduidend overwicht demonstree™ L.D.W.S. in de tweede helft, maar on<*J°{. deze meerderheid kwam het niet tot d«'] punten. .1 Een ver opdringen werd de thuisclub CT noodlottig want toen de Leidsche verwek ging voor vermeend buitenspel bleef s~i j kreeg de Zw. Blauw-midvoor een nj«™T kans, welke hij dankbaar accepteerde i 1 Tot het einde heeft L.D.W.S. hierna pogingen aangewend om nog wyzigriS de score te brengen, maar alle liepen te pletter op de muur van Haag» J verdedigers. 0 De leiding was bij den heer den Boon goede handen. ODEGRAVEN III—VOORWAARTS B 6-j Een wedstrijd van kat en muis, waïj?jjj1?" score voor Bodegraven nog veel gr0° 5ier kunnen zijn. De gasten brachten er n heel weinig van terecht en het «-h cjtl meer geluk dan wijsheid, dat zij tod" rj -en corner een tegenpunt scoorden, Bodegraven reeds een 20 voorspro™ - - -hoekt. Met do rret leidde Bodegraw j 31. terwijl zij in de tweede helft®® drietal doelpunten aan de score toefoSSj zoodat uiteindelijk de in het bl3u5.n ken rood-zwarten met 61 zegevier"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14