Uit de Omstreken De strijd in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 22 November t93; RECHTZAKEN THIJS OP DE „TAAIE HAAI" HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, zoon van A. C. N. Stieva en G. van Es Willem Jan. zoon IV. J. Janssen en H. J. A. L. M. Meijer Wilhelmus Maria, zoon van J. W. Mesman en M. Scheppers Johanna Cornelia Ma ria. dochter van A. Lamboo en C. C. van Ruiten Pieternella, dochter van D. Lan- gereis en Johanna A. Arensman Johan na, dochter van P. Verhoog en G. Otto Maria Hendrika. dochter van A. Kamp en L. Grevenstuk Cornelia Ludwina, doch ter van W. H. Spierings en A. M. Stoop Nlcolaas, zoon van M. W. de Nijs en H J. Bos. Ondertrouwl: Arend Voogt. 21 jaar en Aaltje M. de Vries, 16 jaar Ferdinand C. Zaalberg, 26 jaar en Hendrika H. W. La gendijk, 23 jaar Jan Buis, 34 jaar en Theodora J. Leeman. 26 jaar. Gehuwd: Gerardus Wubbe. 22 jaar en Wilhelmina A. G. Schouw, 19 jaar An- tonie Lievaart, 33 jaar en Klazina van der Pol, 31 jaar Johannes B. van Raam, 23 jaar en Woutera Robijn. 19 jaar Pieter Walraven. 23 jaar en Ida den Dekker 25 j. Adam Hellingwerf. 23 jaar en Wilhel mina N. C. den Dekker, 21 jaar. Overleden: Ernst August Krusc. 18 iaar, ongeh. zoon van H. J. Kruse en J. E. Vahr- meijer Jasper Holierook. 15 jaar, zoon van Jasper Holierook en G. Breddels (over leden) Maartje Roos. 21 jaar, cngeh. dochter van P. Roos en C. G. van Dorp Maarten Verboom, 85 jaar, wedr. van Pietje Uittenboogaard. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrik van den Berg, Aker- dijk 228 Willem D. Bool, Nieuwemeer- dijk 452 Gerrit J. Bosman, Kruisweg 945 Johannes van Breugel, Iepenlaan 71 George Dikkeboonr. Vijfhuizerweg 655 Margaretha M. Calvelage. Hoofdweg 689 Evert A. C. Eerland, Schipholweg 3 Hendrik W. Eerland, Lijsterstraat 6 Popko Elema, Kruisweg 666 Alfred van Harten, Nieuwemeerdijk 451 Jan C. Har- tog, Sloterweg 84 Grietje G. Havenaar Kruisweg 855 Grada H. Hengeveld. Slo terweg 384 Cornelia van den Heuvel, Nieuwemeerdijk 133 Cornelia Hooge- boom, Fortweg 41 Maretje Hoogenboom, Pelikaanstraat 5 Willem Jochemsz, Kruisweg 1575 Elisabeth E. Mollien. Zil vermeeuwstraat 28 Pieter C. Rus, Nieu wemeerdijk 450 Wilhelmina Schroder, Platanenlaan 4 Meeuwis van der Stelt, Hillegommerdijk 7 Johan H. Unlandt, Olmenlaan 33 Margaretha J. Veen, Ben- nebroekerdijk 27 Anna E. Wensing. Vijf- huizerdijk 198 Martinus J. Verkade, Schipholweg 3 Jacob van der Wal, Schip holdijk 135 Pauwel W. Wiertsema, Hoofdweg 1233 Antonis Douwes, Eiken laan 31 Jannes E. Drechsel, Zilver- ineeuwstraat 32 Sjoerd Dijkstra, Ven- r.eperweg 478 Judiekie Groeneweg. Kruisweg 355 Anna M. Kiep, Hoofdweg 1724 Marja C. Lamboo, Spieringweg 560 Johannes Mafait, Venneperweg 1147 Wilhelmina A. D. Mahieu. J. C. Beetslaan 153 Frits Tienstra, Wilgenlaan 116 Pieter G. C. Alberts, Nieuwemeerdijk 355 Klaas Dieterman, woonwagen nabij Lei- muiderdijk 275 Cornells Hildering, Bad hoevelaan 45 Gijsbert van Meerveld, Spieringweg 510 Johannes G. Metz, Lijn- derdijk 231 Martinus van Mierlo, Vijf- lruizerdijk 206 Anton W. van Munster, Ziivermeeuwstr. 23 Moen Roele, Nieuwe meerdijk 266 Jacobus Roos, Eikenlaan 43 Pieter yan Rooijen, Rietvinkstraat 36 Johanna A. Bleeker, Rietvinkstr. 30 Cornells Tabbers, Lijnderdijk 233 Hen drik M. Bergman, Parklaan 39. Vertrokken: Jan de Vries, naar Amster dam, Keizersgracht 450 hs Beerdje van Miiligen wed. P. Kars. naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis Johann A. C. Stok- mans. naar Haarlem, Houtmankade 7 Jantje H. van Vuuren. naar Utrecht, Ca- tharijnesingel 101 Maria B. Meijer, naar Bennebroek, Vogelenzang, Manpadslaan Maria J. Nieuwkoop, naar Aalsmeer, Dorp straat 56 Pieter Ouwerkerk, naar Aals meer, Kudelstaartscheweg 122 Anna E. Weij, naar Heemstede, Havenstr. 14 Janna M. Groenewoud. naar Bennebroek. Binnenweg 55 Krijn Visser, naar Ben nebroek, Binnenweg 55 Adriana v. Breen naar Aalsmeer, Zijdstr. 80 Francina M. W. Swart. naar Amsterdam, Govert Flinck- straat 290, 1 hg Bertus J. Melgers, naar idem, idem Rut M. Hogenhout, naar Am sterdam, Sassenheimstr. 14, 3 hg Johan na A. Griekspoor, naar Sassenheim. Hoofd straat 366 Cornelia den Uijl, naar Am sterdam. Wilhelminastraat 146, 3 hg Jo hannes J. van Roode naar Amsterdam, Rembrandtplein 20. 3 hg Hendrikus B. Janmaat, naar Wieringen, Den Oever, aan de Gesterweg Peter Jansen, naar Rhe- den, W. Rhedenscheweg 30 Zeger Tak. naar Haarlem, Mlnahassastr. 27 Jacob Spaargaren, naar Amsterdam, 2e Schin- kelstr. 6, 2 hg Johannes C. Boelaard, naar •Amsterdam, Orteliusstr. 200, 1 hg. Brutale inbraken. Des nachts zijn in Haarlemmermeer de Inbrekers weder op brutale wijze aan het werk geweest: Op twee plaatsen zelfs bij herhaling. Ook bij den landbouwer R., wonende aan den Ringdijk nabij Aalsmeer, waar eenige maanden geleden de dieven het huis waren binnengedrongen en een in een dei- vertrekken staand bureau hadden openge broken, hebben de ongewenschte bezoekers weder getracht zich toegang tot de wo ning te verschaffen. Toen de dieven bezig waren eenige gaten in een deurpaneel te ooien, teneinde dit te kunnen indrukken en den grendel te verwijderen, werden zij in hun werk gestoord. De dieven hebben toen hun arbeid gestaakt en ook ditmaal geen kans gezien hun slag te slaan. Zij waren, met medeneming van al hun in- biekerswerktuigen, in minder dan geen tijd uit het gezicht verdwenen. Geslaagd te Den Haag voor het 3de deel notarieel examen de heer J. A. Post te Vijfhuizen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia, d. v. C. W. Spreeuw en J. Oostveen; Adrianus Petrus, z. v. P. van Gerven en A. C. Opdam; Hen drik, z. v. M. Langeler en J. Jongkind. Wil helmus Maria Albertus. z v. Th. Otte en F. C. van der Weijden; Everdina Maria. d. v. A. van Straaten en G. B van der Lugt; Anthonius Jozef, z. v. M J. Nieuwenhuizen en J. Kroon. Getrouwd: A. P. Verhaar en M. E, Jansen. Overleden: J. N. Harding, z., 7 mnd. Loop der bevolking. Gevestigd: B. H. F. Bartels Haarlemmer straat 11 B H. v. d. Berg. Veeneburger- laan 21 G. Mullerden Boer, Talma- straat. -10 E. Krieger—-Dekkers, Parallel weg 137 H. P. van Diest, Veenenburger- laan 21 G. J. F. Hendriks, Weerestein- straat 131 W. M. J. Milder, Weerestein- straat 131 C. M. Noordermeer, Leidsche- straat 71 A. C. Polman. Wilhelminalaan 3 A. Stoel. Weeresteinstraat 39. Vertrokken: L. F. Blokker. Rotterdam, Oostplein 14 F. Landlust, Nieuwe-Pekela, Wijk B 227 B. M. Assendelft, Heemstede, van Merlenlaan 40 H. A. van Kesteren. Haarlemmermeer. Kruisweg 1064 W. J. Pruijssers. Amsterdam, Pythagorasstraat 4 C. Th J. H. Sanders. Enschede, Laa- reschsingel 74 M. de Lange, Kamerik, Dorp, p/a bakker Louwerse W. Slinger land, Den Haag, Ruysdaelstraat 110 G. P Heemskerk. Bennebroek. Duinlaan, ..Sparrenheuvel" P. van der Zwart, Noordwijkerhout, Zilkerduinweg 153 J. G. Duits, Noordwijkerhout, Zilkerduinweg 153 S. van Dijk. Amsterdam, Aalsmeerder- weg 129II A. A. Heemskerk, Bloemen daal, Aerdenhout, Zonnebloemlaan 38. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie, des n.m tusschen 7 en 8 uur: 3 mutsen, brief en dameshandschoen. De Gemeentebegrooting 1938. Cs gemeentebegrooting 1938 blijft een aanwijzen zoodat de gemeente ge- k cit jaar. ook in 1938 noodlijdend zal zón. De belastingen kunnen onveranderd blijven. De post steun aan werkloozen is vermin derd van f. 161.000 (v.j.) tot op f. 125.000. Het werken in contra-prestatie van onder steunden door het Burgerlijk Armbestuur zal in 1938 afgeschaft worden. Op den kaiptaaldienst is alleen f4500 uitgetrokken voor een nieuwe vuilnis-auto. Het hoofdstuk belastingen sluit met f. 226.000, in 1937 f. 229.000 en in 1936 f. 214.000. Het aspect der begrooting is vrij gunstig. De Ned. Blindenbond heeft een matig bezochten propagandistische:) avond ge houden. Na een welkomstwoord van den heer W. Kijne, opende de burgemeester, waarna mej. Cor Igesz liederen zong met begeleiding van mej. Biele. De heer van den Berg sprak over en voor de blinden, waarop twee films werden vertoond. De heer Kijne dankte voor de medewer king, in het bijzonder de dames Cor Igesz en Biele. KATWIJK. Raadsagenda. De raad komt morgenavond te 7.30 uur bijeen 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 7 October 1937 2. Mededee- ling van ingekomen stukken. 3. Behande ling van het ontwerp voor een nieuwe bouw verordening 4. Vaststelling suppletoir ko hier straatbelasting 1937 5 Voorstel tot wijziging van de .begrooting 1937 voor den Schoolartsendienst. 6. Voorstel tot wijziging van de rekening-courant-overeenkomst met de N V. Bank voor Nerierlandsche Gemeen, ten. 7 Voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende den rang en de jaar wedden van de werklieden bij den dienst der gem. bedrijven. 8 Behandeling belas- tingreclames. 9. Voorstel inzake duurzame verpleging van armlastigen. 10. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe electrici- De aanval op Nanking. De Japansche strijdkrachten rukken ondanks den aanhoudenden regen op langs het geheele front, nadat zij Toetsjau. Soetsjau, Foesjan en Sjangsjoe hadden bezet. De operaties ten Zuiden van het Tai-meer doen vermoeden, dat de Japan- neezen voornemens zijn op te trekken naar Woehoe om dan van twee kanten aanvallen te doen op Nanking. Een groot aantal Japansche oorlogs bodems is nabij Kiangjin samengetrokken en de bemanning treft voorbereidende maatregelen om de versperring welke de Chineezen hier in de rivier hebben gelegd, op te blazen. Wahneer deze versperring uit den weg geruimd zal zijn. kunnen de Ja pansche troepen hun flankbeweging voort zetten. Verder stroomopwaarts zullen zij evenwel stuiten op een nieuwe versperring, welke de Chineezen onlangs bij Tsjang- kiang hebben gelegd. De Chineesche regeering. De verhuizing der regeering uit Nanking is gepaard gegaan met eenige wijzigingen in de samenstelling van het kabinet. De ministers van binnenlandsche zaken en nijverheid en de plaatsvervangende minis ter van nijverheid zijn afgetreden en ver vangen door provinciale gouverneurs. Ver schillende gouverneurs, zooals die van Hoenan en Hoepeh, zijn op een anderen post benoemd. De regeering schijnt nog vastbesloten door te zetten. Verklaard werd: Mocht Nanking worden veroverd door de Janan- ners, dan zullen zij zich moeten tevreden stellen met een leegen dop. want alles van waarde wat er in Nanking was. is reeds weggebracht, en ook de verhuizing van de regeeringsdepartementen ls bijna geheel voltooid. De uittocht kon vrijwel ongehin derd plaats vinden, daar zware regens de Japansche bombardementsvliegtuigen had den belet boven Nanking te komen. De stemming tegen een buigen voor Ja pan is zoo sterk, dat elke poging om de regeering ertoe te brengen de vernederen de voorwaarden aan te nemen, een scheu ring zou teweeg brengen in de nationale regeering. Heden gaat de Amerikaansche ambas sade uit Nanking naar Hankau. morgen de Britsche. Japan en de internationale concessie van Sjanghai. Majoor Koemakitsji Haraba. Japansch militair attaché, heeft een bezoek gebracht aan Fessenden, secretaris-generaal van den gemeenteraad van de internationale concessie, en verzocht, dat energieke maat regelen worden getroffen tegen de revolu- tionnaire activiteit van communisten en anti-Japansche elementen in de streek van de Beneden-Jang-Tse. Haraba voegde hieraan toe, dat de Ja pansche militaire autoriteiten zich het recht '-oorbehouden, zelf alle noodige maatregelen te nemen, indien de gemeen teraad van de concessie niet de gewenschte resultaten bereikt. Fessenden heeft beloofd te zullen pogen aan de Japansche eischen tegemoet te komen. Volgens de bladen heeft Harada verder verlangd, dat de Japansche troepen vrijen doortocht door de concessie zouden hebben voor militaire doeleinden. Fessen den maakte daartegen geen bezwaren ken baar. Harada is voornemens met de auto riteiten der Fransche concessie over het zelfde onderwerp te onderhandelen. Tot dusverre aldus zegt men hebben de Japanneezen met geduld toegelaten, dat zij groote nadeelen ondervonden van het ge mis aan vrijen doortocht. doch, nu Sjanghai omsingeld is, spreekt het vanzelf, dat zij door de nederzetting moeten kun nen trekken, op voorwaarde, dat zij den bewoners geen nadeelen berokkenen. Meer dan dertig wachtscheepjes der Chineesche rivierpolitie, van de brand weer, van den havendienst en van de douane zijn door de Japanneezen in beslag genomen De buitenlandsche leden der bemanningen werden aan land gezet, maar de Chineesche opvarenden zijn aange houden. De Japansche verliezen. Voor de eerste maal sinds het uitbreken van de vijandelijkheden heeft de Japan sche minister van oorlog de totale Japan sche verliezen tot nu toe bekend gemaakt. De lijst vermeldt 16.148 dooden. De houding van Italië. Tsjeng Koen-po, de Chineesche minis ter van propaganda, die Vrijdag een onder houd van drie kwartier met Mussolini heeft gehad, heeft tegenover vertegen woordigers van de pers het volgende ver klaard 1) hij had de verzekering ontvangen, dat het Duitsch—Italiaanse)!Japansche pact niet tegen China is gericht. De vriendschap van Italië voor China loopt geen gevaar en Italië blijft de Chineesche regeering wa pens leveren. 2) China heeft geen hoop een militaire overwinning op Japan te behalen, doch het wil Japan uitputten en het tot een mogendheid van den tweeden rang laten dalen. De bronnen, waarover China be schikt. majten het mogelijk een of twee jaar weerstand te bieden. 3i China wil den vrede. Het zou gaarne bemiddeling aanvaarden, doch het is van meening, dat alleen de conferentie te Brus sel bevoegd is tusschenbeide te komen. 4)1 Japan kan zijn optreden in China niet rechtvaardigen door te zeggen, dat het het communisme bestrijdt, want het is verscheidene malen opgetreden zonder van dit voorwendsel gebruik te maken. Tsjeng Koen-po heeft Rome verlaten om zich naar Brussel te begeven. Daarentegen neemt de Italiaansche ge zant te Sjanghai, Cora, een zeer Japansch gezinde houding aan. Zelfs wenschte hij den Japanschen opperbevelhebber Mat- soei veel succes toe! KANTONGERECHT ALPHEN. H. G. II. uit Ter Aar was in vellet t< komen tegen een tegen hem uitgesproï,. verstekvonnis. Verdachte was n.l. ten gelegd dat hij op baldadige wijze een k„j waarop de 13-Jarige W. uit Ter Aar met een stok had geslagen en het dier stok had nagegooid, waardóór dit eent, zins aan den kop werd gewond en on k was geslagen Verdachte ontkende en weerde met zijn hand zonder stok op -pl zoek van den jongen het paard te heft opgejaagd en het slechts met zijn hand hebben geslagen. De vader van den jor en de jongen zelf bleven echter bij de laste gelegde feiten. Na het hooren van getuige a décharge, die niet gezien had, verdachte met een stok had geslagen derde de ambtenaar een boete van subs. 15 dagen Veroordeeling f io Sj 10 dagen, waarbij verdachte werd cew> op zijn gevaarlijke baldadigheid teitleveringsvereenkomst met de gemeente Leiden 11 Voorstellen tot het vaststellen van een nadere bestemming voor diverse gronden 1-2.- Voorstel tot het nemen van besluiten ex art. 36. 4e lid. der Woningwet. 13 Voorstel tot het vaststellen van een verordening regelende het beroep bedoeld in art 18. Ie lid, van het Reglement Auto vervoer personen 14. Benoeming leden Commissie van Toezicht op het lager- onde-rwijs. 1-5 Advies op het adres van de afd. Katwijk van den Prov. bond van Gei- tenfokvereenigingen. 16. Rondvraag. KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond Hervormde School I. De reeks ouderavonden der Herv. Scho len werd geopend met die van school I in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Na gemeenschappelijk gezang van ps. 105 3 en 5 en het lezen van ps. 105 110 opende de voorz.. ds. Rutgers, met gebed en een kort welkomstwoord. Onder leiding van één der onderwijzers, den heer C. Kwakernaak, zongen de leer lingen der 5de klas een 4-tal liederen, waarna door een meisje uit de hoogste klas en een jongen eener lagere klas het bekende zangspel: „Grootmoeder, wat zul je me geven" werd opgevoerd. Een leerling der hoogste klas zei hierop de 15 couplet ten van het Wilhelmus uit het hoofd op, waarna de „zangklas" nog vier nummers ten beste gaf. Deze zangnummers werden keurig uitgevoerd en oogstten dan ook ge weldigen bijval, evenals de liederen docr een viertal solistjes voorgedragen. Nadat twee meisjes uit de hoogste klas heel aardig een stuk proza hadden gelezen, hield het hoofd der school, de heer C. van der Rhee, onder groote aandacht een in leiding over kinderstudie. Tot slot droeg de heer D. Wljbenga. een der onderwijzers, op goede wijze een 4-tal gedichten voor. Na het zingen van Gez. 180 1 en dank gebed van het hoofd der school, volgde sluiting dezer drukbezochte vergadering. Tot onderwijzer aan de Chr: school voor ULO alhier is wegens uitbreiding be noemd de heer J. M. Mulders te Rotter dam. De collecte voor het Fonds tot Steun aan de openbare school heeft opgebracht f. 51.74'/i. 41, De roover-kapiteln en al zijn bondgenooten werden heel goed o esioten; je hoeft heuseh niet gelooven, dat zij nog óóit weer schepen kunnen gaan berooven! Doch Thijs, oom Brom en Leo waren, door hun flink gedrag, nu de helden van den dag; je begrijpt, dat alle menschen naar hen wezen, en zij werden alom zeer ge prezen. De burgemeester gaf een groot diner, waar ieder eten kon voor twee, Leo Listig zat daar op de beste plaats en had dan ook de meeste praats hij hield ervan, om eens de rol van held te spelen en niemand wist hier dat hij eigenlijk nog nooit iets anders had gedaan dan stelen; met den commissaris van politie maakte hij wat grappen cn den burgemeester gaf hij, op den schouder, zeer vriendschappelijke klappen! Ja dat was een heel gezellig samenzijn, en ook Thijs ö6 en Brom-oom vonden 't fijn. LISSE. De ver. van oud-leerlingen der Rijks- tuinbouwschool „Theorie en Practijk" hield in café-rest. „De Nachtegaal" een ledenvergadering onder presidium van den heer Harry Hylkéma van Hillegom. Opgemerkt werden leeraren der rijks tuin- bouwwinterschool te Lisse, de directeur en controleurs der ver „De Narcis", dr. A. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur. De voorzitter verwelkomde in het bij zonder den heer Schouten, vertegenwoor diger der N. V. „Defa" te Arnhem, die een lezing hield over: „Ziektebestrijding in de Bloembollenteelt". Het gesprokene werd met lantaarnplaatjes verduidelijkt. Na gedaehtènwisseling werd den heer Schouten dank gebracht voor zijn leer zame causerie. NOORDWIJK. Gevonden. Een Lipssleutel, een acteasch met in houd, een ring, een jekker, een stormlan taarn, een handschoen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te Noord wij k-Binnen. Geslaagd te Den Haag voor het 3de dgel notarieel examen de heer W. v. d. Meulen alhier. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: P. M. Zuiderwijk en H. L. E. van Maren. VOOR DINSDAG 23 NOVEMBER, Hilversum I. 1875 M. KRO-uitzendii» 9.099,15 en 10,00: Gram, muz in: Vondelherdenking 11,30: Godsd hall» 12,00: Berichten 12,15: De KRO-mé disten, solist en gram. muz. 2 00- V: de vrouw 3,05: Modecursus li Gram. muziek 4.15: KRO-kamerorkea 5.00: Gram. muziek 5,15: KRO-orta en solisten 5,45: Felieitatiebezoelc 6,00: De KRO-Melodisten en solisten 5,45: Felicitatlebezoek 6,00: De Ifflt melodisten en solist 6,40: Esperanto-' 7,00: Berichten 7,15: Causerie ot de encycliek „Divini nedemptoris" overt communisme 7,35: Sportpraatje 80 Berichten A.N.P. Mededeelingen 81 Sted, orkest van Maastricht en solist 9.05: Oostenrijksch programma (Opn.l 9,30: KRO-orkest en gram. muz lot Berichten A.N.P. 10.40: John Kristel zijn orkest 11,30-12,00: Gram. muz. Hilversum II. 301 M. AVRO-uitzending 8,00: Gram. muz. 10,00: Morgenwijd! 10,15: Gewijde muziek (gram. pi.) 10,30: Kovacs Lajos' orkest en soliste 11,00: Huishoudelijke wenken 11,30- Omroeporkest 12,30: Gram. muz. - 18 Orgelspel, zang, vioolsoll 1,45- Gram foonmuziek 2.00: Het Omroeporkest 2.45: Knipcursus 3.45: Lyra-Trio - O Kinderkoorzang 5,00: Kinderhalfuur 5,30: Het Aeolian-orkest 6,30: „Wat de B.SM.", causerie en interview Voor de kinderen 7,05: AVRO-dan orkest 7,30: Engelsche les 8,00: R portage schaakmatch. Berichten AH Mededeelingen 8.15: Bonte Dinsda) avondtreln 9,15: Filmreportage 9,1 Vervolg Dinsdagavond-trein 10,30: Grai muz. 10.45: Reportage schaakmate! 11,00: Berichten A.N.P. 11,10- AVRC Dansorkest 11,40—12,00: Gram, muz Droitwich. 1500 M. 11,20—11,45: Grai muziek 12,05: N. Wethmar's kwintet 12,35: Radiotooneel 1,20: Orgclconcfl 1.502,20: Gram. muz. 4.20: Causei „A Rescue from the Sea" 4,35: Het Hu: garia Zigeuner-orkest 5,20: Uit Kop« hagen: Louis Preii's ensemble 55 Charles Brill en zijn orkest 6,20: Bi richten 6,45: Het Kutcher Strijkta tet 7,20: BB.C.-Harmonie-orkest 7,5 Causerie „Errors in reasoning82 Revue-programma 9,20: Berichten 9,40: Causerie Ahmed Elbasani. Grari phones and Albania" 10,00: Orgelspel 10,20: B.B.C.-orkest en solist 11.20: clamatie 11,35: Harry Roy en zijn L 11,5012,20: Dansmuziek (Gram. pU Radio-Paris 1648 M. 7,50. 8,55, 10, en 11,20: Gram, muziek 12,40: Giardin orkest en zang 3,05: Zang 3J Piano voordnacht 4,20: Zang U Viool-voordracht 5,20: Locatelli-oi' 8,35: Kamermuziek 9,5011,50: tooneel. Keulen. 456 M. 5,50: Militair coi 7.50 Hermann Hagestedt's orkest 11,20: Verzoekconcert 12,35: Orkestcfl eert 1,35: Raadseluitzending Jij Omroep-Amusementsorkest 5,20: Pil voordracht 6,30: Omroeporkest I Literair-muzikaal programma 10.101 11,20: H. Hei-nemann's orkest, Balalair orkest en pianoduo. BrusseL 322 en 484 M. 322 M.: 12J Gram muzi-efc 12,50: Salonorkest IJ 2,20, 5,20 en 6,50: Gram. muziek '-J Salonorkest 8,20: Omroeporkest W Radiotooneel 8,35: Vervolg concert 10,3011,20: Gramofoonmuziek 484 R 12,20: Gramofoonmuziek 12,50: KleJj orkest 1,502,20 en 5,20: Gramoloo muziek 5,35: Harpsoli 6,35: foon muziek 6,50: Kleinorkest «-"l Omroepsymphonie-orkest en solisten 10,3011,20: Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 2.30: Omroeporkest 8.20: Berichten. Poli™ dagbladoverzicht 8,35: Populair conce 9.20: Berichten 9,50: Kwartetconcej 10,05: Weerbericht 10,20-11.201 Joost's dansorkest. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRUP DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 23 November. lste Programma: lederen dag van 8- uur: Avro, Vara enz. u 2de Programmalederen dag van »-1 uur: Kro, Ncrv enz. ,;i 3e programma8.00Keulen 4 Parijs Radio 12.05: Radio P.TX 12.30: Brussel VI. 14.20: ~"J* t' n :i li I d F b I n V p:i pt [c line: \\m at Öjc Kei Poe Radio P& Nord 15.05: Parijs Radio 15.20- 5..1 ZEVENHOVEN. Van den veehouder v. d. W. verdronk een koe. Pas had hij deze gekocht voor f. 310. Een groote schadepost! ZOETERWOUDE. Geslaagd te Den Haag voor het 3de deel notarieel examen' de heeren M. Ruize- veld en C. J. W. Hoogendoom, béiden alhier. len 16.20: London Reg. lünJ Jul len 17.20: Brussel VI. 18 50: Fr. 19.20: Radio P.T.T. Nord - J Rcnnes of div. 20.20: Radio P-T-1- J of div. 20.50: Lyon la Doua olJ 22.50: Berlijn (Hamburg) 23.20: D: -1 4e programma: 8.00: Brussel VI. ,v:l Diversen 10.35: London Reg- .^jjl Parijs Radio 13.20: Droitwich Gj.1 London Reg. 16.20: Droitwich - „'^1 nndon Reg. 19.20: Droitwich - „$9 r .'0)1 Reg. 20.20: Droitwich-' I London Reg. 23.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-J

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12