-PEREZ- 2.WAftr o? Buitenland LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 19 November 19]] PERZISCHE TAPIJTEN WIT Kussens en kleine kleedjes zijn welkome geschenken IN DE PIJP MUZIEKAVOND IN ..ENDEGEEST*. Gisteravond werd in de Centrale Ont- spanningszaal van „Endegeest" voor de patiënten een muziekavond gegeven onder leiding van mej. Harry van der Harst en met medewerking van mej. Harry v. d. Harst (piano)mej. Lies Brouwer iviool) en den heer Bloemkoper izang) benevens van een dameskoortje onder leiding van mej. Harry v. d Harst en met begeleiding van mej. v. d. Harst, mevr W. v. d. Heyden- Brakel en mej. Rosenfelder. Onder zroote stilte en met diepe aan- daoht werd geluisterd naar hetgeen werd ten beste gegeven. NEDERLANDSCHE OPERAGROEP. 1345 (Ingez. Med.) NED. CHR. REIS VEREENIG ING. Ijzing voor de afdeeling Leiden. Gisteravond heelt de afdeeling Leiden der Ned. Christelijke Reisvereeniging in „Oud Hortuszlcht", een lezing met licht beelden en films gehouden. Om kwart over acht werd de bijeenkomst geopend met het zingen van ps. 138 1 en gebed, waarna de voorzitter der afdeeling, de heer Joh. Vooys, eenige hartelijke wel komstwoorden tot de talrijke aanwezigen richtte, meer in het bijzonder tot den heer J. Sprtngett, directeur voor Nederland van de Canadian Pacific Railway Cy. en den heer T. Plomp, die een verklaring bij de lichtbeelden en films zou geven. Hierna verkreeg de heer Plomp het woord en weldra werd onder zijn leiding voor de reiis ingescheept. Aan de hand van schitterende lichtbeelden en uitvoerige exploitatie werden achtereenvolgens Que bec en Montreal bezocht. Indrukwekkend was de aanblik der statige gebouwen en leuk die der typische straattooneeltjes. Vervolgens waren wij bij de houthak kers in Canada's oerwoud op bezoek en za gen wij de onstuimigheid der rivieren in het voorjaar, die door de menschen benut werd om boomstammen op de plaats van 'bestemming te brengen. Doch ook de zomer in Canada is aantrek kelijk. hoewel een 'kanotocht het zij stroom afwaarts of opwaarts niet altijd even ge makkelijk is, zoodat menig toeschouwer niet bepaald naar de sensatie van zoo'n tocht verlangde. Voor liefhebbers der hen gelsport evenwel waren de beelden op het witte doek van dien aard, dat men wel direct vacantie zou willen nemen, om daar naar toe te gaan Dat was nógeëhs een vangst en dat waren nog eens visschen! Tenslotte werd nog een wandel- en klim- tocht door Noord-Amerika gehouden, waar bij ten volle genoten werd van de prach tige natuurtafereelen. 't Was al met al een genotvolle avond en ongetwijfeld was de voorzitter aller tolk, toen hij den spreker hartelijk dank bracht voor zijn onderhoudend en leerzaam be- too0'. Met het zingen van ps. 105 1 en dank gebed werd de vergadering gesloten. „Die Lustigen Weiber von Windsor". Er is althans op het gebied der opera een verheugende opleving in ons land: nog bescheiden, doch vol beloften voor de toe komst. Meerdere Nederlandsche gezelschap pen doen thans van zich spreken en met één van deze, de Nederlandsche Opera- groep, hebben wij gisteravond in'den he iaas te matig bezetten Schouwburg kennis gemaakt. Deze groep, onder leiding van Otto Glastra van Loon wiens naam op zichzelf reeds borg staat voor prestaties, die op waar deerbaar niveau staan kwam met een vertooning van Otto Nicolaï's bekende en charmante opera „Die Lustigen Weiber von Windsor" en heeft daarmee een sterk be vredigenden indruk gemaakt. Wie weet, wat er aan de voorbereiding van zulk een opera vastzit, kan deze groep met haar verschillende jonge en veelbelovende krachten niet anders dan van harte geluk- wenschen met het reeds bereikte resultaat. Vergelijkingen met buitenlandsche opera- ensemble's. beschikkend over jarenlange traditie en groote routine, behoeven wij niet te maken. Men zou daarmee een com- gen, loffelijk ingeleefd, hetgeen prettig aandeed. Otto Glastra van Loon had het geheel straf in de hand en heeft het orkest, waar in wij met genoegen weer de teruggekeer de Zepparoni in een uitmuntend gespeelde vioolsolo beluisterden, genuanceerd laten spelen. Wij zijn de Maatschappij voor Toon kunst. die dit gezelschap engageerde, dank baar voor de kennismaking; de afwezigen hebben ongelijk gehad! Het applaus ge tuigde van veel erkentelijkheid voor het gebodene. BESTUURDERSROND LEIDEN ALG. NED. VAKCENTRALE. (Ihgez. Med.) •S-GR AVENH AGE NOORDEINDE 140 C 912 (Ingez, Med.) ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „De ontwikkeling der Noord-Nederlandsche textielververij van de veertiende tot de achttiende eeuw", de heer W. L. J. de Nie, geboren te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: de heer W. F, C. P. Viëtor (Rot terdam); voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren A. M. Mossel (Den Haag) en A. Verkuyl (Nieuw Vennep); voor het candidaatsexamen rechten mej. C. I Waringa (Apeldoorn) en de heer J. Lichte (Leiden); voor het artsexamen le eedeelte mevr. J M Lebeau-Manders (Leiden) en de hee ren Ko Sing Poo (Oegstgeest). A. W. Fries (Rotterdam), C. Th. Fontein (Leiden) en J. D Fast (Leiden). Bevorderd tot arts: mej. Y. M Trap (Bloemendaal) en de heeren L T. Rhemrev (Leiden), L. C. Nadort (Leiden) en A. Veld. ■huyzen i Leiden) JUBILEUM-COMMISSIE 1938. De speciale commissie, welke de opdracht heeft, de viering van het 40-jarig Regee- rines-jubileum van H.M. onze geëerbiedigde Koningin, voor te bereiden is met hare taak begonnen De besprekingen, welke geleid werden door ir. P C. Lindenbergh. hadden een zeer geanimeerd verloop. Na onderlinge gedach. tenwisse'.ing, werd een uitgebreid plan ontworpen, nadat de onderstaande sub commissies tot stand waren gekomen: Ir. P C. Lindenbergh. alg. voorzitter; mr. N. G. Geelkerken, alg. secretaris; J. Mulder, alg penningmeester. Feestcommissie: H G van Everdingen, W. van der Laan, A. v. d Neut mei B. van Noo.t, kapt. C. H. Iwes L Questroo en mej E Raphael. Financieele commissie: Joh. Brouwer, mei. H. C van Santen en C. Stolwijk. Propaganda-commissle: K. Cebol en G. F. Groot Enzerink. binatie als deze onrecht aandoen; wij zien liever naar de in korten tijd verkregen loffelijke elementen, waaruit nog zoo veel goeds opgebouwd kan worden. Mits een streven als dit, óók de belangstelling en de waardeering van het publiek verkrijgt, die dit. ensemble reeds n u verdient. Er is echter al zóó dikwijls getracht in, ons land op operagebied iets tot stand te brengen, dat de toets der critiek kon door staan en er zijn dikwijls zóó veel teleur stellingen geweest, dat wij ons kunnen voorstellen, dat men eerst liever eens de kat uit den boom wil kijken. Welnu: wij hebben de kat uit den boom gekeken en haar met vreugde op een soli- den bodemb egroet. Wanneer men op de zelfde harmonische wijze, kunde en kenne lijke animo blijft samenwerken, als nu het geval was. dan kan men nog veel pleizier van dit „beestje" men vergeve ons de vergelijking! beleven. De voorwaarden daartoe zijn aanwezig: een orkest, waarvan wij de uitmuntende hoedanigheden reeds meermalen bespra ken, zangers en zangeressen, die meeren- deels werkelijk „zingen" kunnen en daarbij begrip voor eenige actie bezitten, een verzorgd klinkend koor, een ballet, dat nog wat schoolsch aandeed, maar waaruit van alles groeien kan en eenvoudige en frls- sche décors, voor alles het geheel geken merkt door een beschaafd cachet, dat ge tuigenis aflegde van de juiste inzichten van Otto Glastra van Loon en den regis seur Peter Hunn. De vroolijke geschiedenis van den drank- lustigen Sir John Falstaff, die talrijke pe rikelen beleeft met de twee vroolijke en bekoorlijke weewtjes. die hem danig voor de gek houden en wier onderscheidene rendez vous' tot zulke humoristische situa ties aanleiding geven, is tè bekend, dan dat wij daar gedétailleerd op in behoeven te gaan; wij bepalen ons dus tot de in velerlei opzichten reeds vlotte uitvoering van deze zoo melodieus en knap geschre ven vriendelijke „Spiel-oper" met zijn in nemend karakter. De muziek is spranke lend en fijnzinnig en boeit, ondanks som mige verbleekte en wat gerekte passages, de naïeve, doch bekoorlijke handeling is eveneens attractief, vooral voor hen, die nog niet door de prikkelende sensatie van het heden geheel bedorven zijn. Na de ouverture, die een juweeltje apart vormt, maakten wij al spoedig kennis met de krachten, waarover de groep beschikt. Vóór allen zij genoemd de Falstaffcréatie van Otto Coupurus. die een verrassing was; met zijn sonore en gemakkelijk aanspre kende bas, overgoten door een door dringende resonans en zijn gelukkige dictie en actie, muntte hij uit. Met hem kan dit gezelschap met vertrouwen zee kiezen! Als Frau Fluth hoorden wij Pim Kok. die, naar ons ter oore kwam, ln deze rol gisteravond debuteerde. Waarschijnlijk tengevolge van een aanvankelijke nervo siteit vibreerde haar fraaie sopraan in den beginne te sterk; doch meer en meer her vond zij haar rust zoodat in haar veelbe lovend en soepel zingen een krachtige cli max te onderkennen viel. Jeanne v d. Rosière ondersteunde haar in de heerlijke duetten en kostelijke dialo gen met routine en haar krachtige, don kere alt paste zich voortreffelijk bij het sopraan-timbre aan. Met genoegen zagen wij ook weer eens Willem Herckenrath op het tooneel. Een zanger, op wien men bou wen kan en die ook „stimmlich" goede kwaliteiten heeft; het is alleen jammer, dat zijn uitspraak veel te wenschen over laat. Hij moge daaraan eens bijzondere aandacht wijden! Elisabeth Glastra van Loon was bijzon der gelukkig in het charmante rolletje van Anna Reich; dat haar glashelder sopraan- tje wat aan den zwakken kant is, hinderde hier niets. Zij verdiende een beter zingen den partner dan Henk Borkent, in de rol van Fenton, wiens tenor geen glans bezit, rhythmisch onzeker is en die als acteur met zijn handen geen raad weèt. Anton Eldering (Herr Reich) is een zanger, die zeker nog meer van zich zal laten spreken. In kleinere rollen voldeden Johan van der Ploeg. Micha Fokine wiens kleine stem echter mooi getimbreerd is Chr. Taverne in wien wij een jeugdig stadge noot herkenden en Rob Schlegel. Het ballet stond onder leiding van Netty v. d. Valk en was in ieder geval beschaafd, wat al een voorname factor is. Ook de figuranten deden hun best en hadden zich, blijkens hun goedbedoelde maar soms wat te nadrukkelijke bewegin Gcslaagde filmavond van de K.L.M. Voor leden van genoemden bestuurders- bond werd in de bovenzalen van».,De Har monie' een filmavond gegeven door de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij. De voorz. van den bestuurdersüond. de heer B Leenstra sprak tot de talrijke aan wezigen een kort welkomstwoord. Hij bracht tevens dank aan de K.L.M. voor hei verzorgen van dezen avond. De K.L.M. vertegenwoordiger, de heer C. Peeren hield hierna eenst een lering met lantaarnplaatjes over de ontwikkeling van de burgerluchtvaart. Verschillende vlieg tuigtypen werden hierbij op het doek ge bracht. Allereerst de door Fokker in 1911 geconstrueerde „Spin". Hierna o.a. de F. 7 de F 22 en de F 36. het tegenwoordige vlag- geschip der K.L.M benevens de nieuwste toestellen de DG 2 en de DC 3. Op vlotte en onderhoudende wijze besprak de heer Pee- ren al deze vliegtuigen en aan het eind van de lezing oogstte hij hiervoor een hartelijk en welverdiend (applaus. Vervolgems werd de K.L.M.-bedrijfsfilm 1936 vertoond. Deze film gaf een duidelijk inzicht van de prachtige organisatie en den grooten omvang van het K.L.M.-bedrijf. Speciaal de revisie van alle vliegtuigonder - deelen in de werkplaatsen op Schiphol was hoogst interessant. Aan het slot volgde de vertooning van de Waaihavenfilm. In deze film, diie eerst verschillende bezienswaardigheden van Rotterdam, zooals de diergaarde en een boottocht langs de havens gaf, zagen de aanwezigen vervolgens het gebeuren op Waalhaven. Ook deze film was zeer mooi. Het was alles met alles een uitstekend geslaagde avond. DE ALGEMEENE TOESTAND De Politieke Reizen. Lord Halifax, vergezeld door Von Neurath, is hedenmorgen te Berchtes- gaden gearriveerd, waar hij een onder houd met Hitier heeft gehad van lVt uur, waarbij geen andere persoonlijk heden aanwezig waren. De aide de camp van Hitier. kapitein Fritz Wiedemann, zeer intiem medewerker van den rijkskanselier, vertrekt vandaag naar de Vereenigde Staten. .Het doel van zijn reis is niet bekend gemaakt. In Ame- rikaansche kringen echter gelooft men, dat Wiedemann zal trachten een onder houd te hebben met president Roosevelt. De Engelsche koning heeft gisteren aangezeten aan een banket, dat Eden den Belgischen koning aanbood. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat Japan „waarschijnlijk" ge neraal Franco zal erkennen, maar de da tum van deze erkenning nog niet is vast gesteld. Daarentegen verklaarde hij, dat berich ten over een erkenning van Mandsjoekwo door Italië of over een aansluiting van Mandsjoekwo bij het anti-komintèrn-pact „eenvoudig praatjes" zijn. MAAra Douwt Egberts Echte Frieschc Heeren Baai Oud-Hollandschc Pijpiabak Anno 1755 FRANKRIJK Bonnet in de Kamer. Ambtenaarssalarissen en evenredige vertegenwoordiging. Nieuwe geheime wapen-bergplaatsen en zenders. (Ingez. Med.) DE WERKLOOSHEID. voor Bij den gemeentelijken dienst Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3. be hangers 28, betonvlechters 17, betonwerkers 65, fundeeringwerkers 1, glazenmakers 1, glazenwasschers 11. granietwerkers 11. grondwerkers 94, hulp heiers 2. metselaars 143, opperlieden 107, schilders 201, sloopers 4. steenhouwers 2, straatmakers 5. hulp- straatmakers 15, stucadoors, witters 45, timmerlieden 270, uitvoerders 8. voegers 19, ongesch. bouwvakarb. 7. Totaal 1059. (Ingez. Med.) Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen- sorteerders 12, vellenblooters 2, steenfabr. arb. 129. zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb 57. Totaal 223. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 111, reizigers, colp. 43. winkelbedienden 34, eta leurs 2, incasseerders 18. musici 7. onder wijzers 9, overheidspersoneel 9, verplegers 4. Totaal 237. Hotel-café-perSoneel: huispersoneel 11, kellners 52, koks 9. Totaal 72. Houtbewerkers: beddenmakers 4, hout bewerkers 75, kistenmakers 7, kuipers 6, lijstenmakers 3, mandenmakers 2. meubel stoffeerders 22. meubelmakers 30, politoer- ders 2, ongesch. fabr. arb. 34. Totaal 185. Kleermakers: kleermakers 56. kappers 8, schoenmakers e.a. 16. Totaal 80. Land- en tuinarb bloemisten 38. land arbeiders 32, tuinlieden 35, warmoeziers 11, ongesch. landarb. 6. Totaal 122. Metaalbewerkers: bankwerkers 103. blik- bewerkers 25, burgersmeden 32, electriciens 63, gasfitters 14, gasmetermakers 2, gereed schapmakers 2, instrumentmakers 5, iso- leerders 1, kettingsmeden 19, klinkers 9, koperslagers 6, lab. bedienden l, lasschers 5, loodgieters 62, machinisten 19, metaal- boorders 7, metaaldraaiers 3, metaalslijpers I, metaalzagers 2, monteurs 18, pianostem mers 3, polijsters 1, ponsers 4, rijwielher stellers 16, rijtuigschilders 2, scheepstim merlieden 6. stokers 25. tegenhouders 14, hulp-verw. monteurs 12, voorsiaanders 5, voorwarmers 6, vulcaniseurs 1, vuurwerkers II, wagenmakers 5, ijzerwerkers 40, zand- spuiters 2, zandvormers 2, ongesch. arbei ders 47. Totaal 601. Sigarenmakers: sigarenmakers 22, sig. sorteerders 2, sig. strippers 1. Totaal 25. Technici, opzichters; bedrijfsleiders 8, ingenieurs 3. technikers 3, teekenaars 15, werkmeesters 22. Totaal 51. Textielarbeiders: hekelaars 7, katoen drukkers 22, kluwers e.a. 9, luikers 5, plaat snijders e.a. 21, schrobbelaars 2, spinners 65. spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, ster kers 2, strijkers 12, wevers 115. wolbewer kers 40, ongesch. textielarb. 70. Totaal 380. Transportarbeiders: emballeurs 6, chauf feurs 142, exp. knechten 17, koetsiers 12, Bij de debatten in de Kamer is het een paar maal stormachtig toegegaan, doch over het algemeen is de stemming nog lauw. De zitting moest geschorst worden, toen Chiappe een feilen aanval op de com munisten deed, waardoor over en weer braaf gescholden werd. Het voornaamste was een rede van Bonnet, de minister van finan ciën. Hij zeide, dat duidelijk een verbetering kan worden waargenomen „Ik heb nooit beweerd, aldus Bonnet, dat ik in vier maanden de moeilijkheden, die niet alleen voor Frankrijk bestaan, zou overwinnen. Mijn taak werd beperkt door de bepalingen van de volmachtenwet: ik moest mijn aandacht wijden aan de verval dagen, terwijl ik de wegvloeiing van het goud moest stremmen en het driezijdige accoord had te eerbiedigen. De goudvoor raad is thans ongerept. Afdoening op de vervaldagen is verzekerd." Bonnet verklaarde voorts, dat het open bare crediet aanzienlijk versterkt is en dat de handelsbalans verbeterd is. Controle op de wisselmarkt is een onaan vaardbare oplossing. Zij zou een onmiddel lijke verbreking van het driezijdig accoord inhouden, hetgeen de betrekkingen met Engeland en de Vereenigde Staten ernstig zou schaden. „Wij zullen", zoo vervolgde de minister, „het komende jaar 16 milliard voor de mili taire uitrusting uitgeven. Sedert acht jaar leenen wij in een tempo van 20 milliard per jaar: indien dat tempo zou worden vol gehouden, zouden de financiën noch de munt weerstand kunnen bieden. Voor 1938 moeten wij ons 15 tot 20 milliard verschaffen: wij zullen een be roep op de spaarders moeten doen, doch het is noodzakelijk, dat die hun vertrouwen behouden, door ons te zien terugkeeren tot een evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven. Anders zouden de spaarders zich terugtrekken en wij zouden nog slechts over één middel be schikken, de inflatie. Er zijn immers maar twee soorten van financieele po litiek: streven naar evenwicht of in flatie". Bonnet eindigt met de hoop uit te spre ken. dat het land door een einde te maken aan de tegenstellingen, in vrede gebruik zal kunnen maken van een deel zijner hulp- 1342 (Ingez. Mc i bronnen, in het belang van de rechtvai digheld en den vooruitgang. Eigenaardig was. dat de minister dt bijval had van rechts en midden der Ki mer, terwijl socialisten en communist! ontevreden waren! Direct gevaar voort Volksfront schijnt echter nog niet aan wezlg. Chautemps heeft de „Délégation gauches" mededeeling gedaan over de pis: nen der regeering ten aanzien van ambtenarensalarissen en de pensioenen A oudstrijders. Hij zou te kennen hebben geven, dat de regeering bereid is, nieuwe concessie te doen en te gaan een bedrag van ten hoogste 1600 mlliloe hetgeen 220 millioen meer Ls dan het aai vankelijk vastgestelde bedrag. Hij verzocht den in de delegatie verli genwoordigden partijen, haar standpu spoedig bekend te maken, opdat een m ontwerp kan worden ingediend en tot ope bare behandeling kan worden overgegm zoodat de bespreking van de begrootli niet wordt vertraagd. Chautemps' verklaring scheen een b vredlgenden indruk te maken, men b hield zich echter een oordeel over de decline van het beschikbare bedrag oi de verschillende categorieën voor. In de Kamer is een groep voor evenn dige vertegenwoordiging gevormd, reeds 244 leden van 15 fracties telt. groep besloot in het parlement poging' tol het verkrijgen van een bespreking ot dc evenredige vertegenwoordiging In h werk te stellen en in het land actie voeren door het houden van vergaderlngs Bij verdere huiszoekingen zijn nieu' geheime bergplaatsen van wapentuig oi dekt. Wederom hadden arrestaties plu Ten aanzien van de „Cagoulards" schil de „Paris Soir" dat blijkbaar allen lid t geweest van de ontbonden paramilita organisaties, die deze evenwel reeds r de ontbinding hadden verlaten, omdat deze te „tam" vonden. Het blad verceto verder, dat vooraanstaande personen bi]' zaak betrokken zijn, of minstens verdat worden. Het doel van het „complot" is n niet bekend, doch wel vermoedt men, 1 een snelle krachtige actie bedoeld was. De „Petit Parisien" meldt nog: „Het schijnt dat men zich reeds be houdt met een ander aspect van „opstand". Het zou hier niets mini betreffen dan de oprichting op Frans gebied van een vrij indrukwekW aantal clandestiene zenders. Ruim dezer clandestiene zenders zouden rw min of meer nauwkeurig opgesp" zijn. Sommige zouden opgesteld nabij zekere groote vliegvelden, and! aan de grens, nog weer andere bi) groote havens, ja zelfs in de nabij"' van kazernes". (Ingez. Med loopknechten 45, schippers 86. magazijn knechten 56, spoor- en trampers. 20, wa kers 7, transportarbeiders 80. losse arbei ders 535. Totaal 1006. Typografen: boekbinders 21. boekdruk kers 19, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 5, letterzetters 29, steendrukkers 2. Totaal 80. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 87, ove- nisten 4, slagers 69, suikerwerkers 22, wijn- koopersknechten 13, zoutzieders 2, zuivel- berelders 5, ongesch. fabr. arb. 41. Totaal 243. Vrouwen: beh. naaisters apothekers- ass. 2, kapsters 1, naaisters 8, strijksters 3. maasters 1, kooksters 1, winkeljuffrouwen 16, serveersters 3. buffetjuffrouwen 3, lin nenjuffrouwen 1, kantoorbedienden 44. verpleegsters 6, bedrijfsleidsters 1, teeke- naressen 1, onderwijzeressen 7, ass. en huishoudsters 12, dienstb. d. en d. en n. 47, kinderjuffrouwen 1, werksters 101, fabr. arb. 29, A. V. O. 9. Totaal 297. Uremeen totaal4CS1 19 November 1936 4894 21 November 1935 4422 Ben. 44 ged. werkloozen en 15 jeugdwerk- verschaffing. BELGIË De crisis. In welingelichte Belgische kringen m"! men te weten, dat, indien koning WWJ Janson zor belasten met de vorming" een nieuw ministerie, deze de opdi»° zal aanvaarden. Janson is intusschen te Londen veerd en zal heden met den koning Spaak naar Brussel terugkeeren. (IM« 1 LUXEMBURG. Vertrouwen in de regeerinf' De Kamer heeft gistermiddag®^, tejen 6 stemmen een motie van wen in de regeering Dupong aang Vóór de regeering stemden ^«0 ken. 5 radicaal-liberalen en 17 "jLj. 6 tegen stemden zes onafhankeiu katholiek onthield zich van stem"""

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2