JECOVIT Uit de Rijnstreek IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 15 November 1937 ALPHEN. Ais raadslid bedankt. wij uit zeer betrouwbare bron ver kb, heeft de heer C. den Uijl, sinds tal jaren lid van den raad onzer gemeente vtrhand met drukke werkzaamheden als jülg bedankt. De heer den U1J1 had zit- voor de SJDA.P., voor welke partij zijn anken een groot verlies beteekent. Lijst eer is de heer Ph. Rogaar, die zijn be- 'ng venmoedeHJIk niet zal aannemen; Iger van dezen ts mevr. Houtman L Schee, zoodat, indien deze haar be ring aanneemt, het eerste vrouwelijke lid haar intrede in den raad zal doen. Door onvoorzichtigheid. het stoeien kwamen twee Jongens op Steekterweg met hun rijwielen te val- De jeugdige C. v. V., die verschillende ende verwondingen bekwam, bleek een lichte hersenschudding te heb- opgeloopen. Dr. H. verleende de eerste Notabolenverkiezing. enkele eandidaatstelllng zijn in de "tures van de heeren L. de Graaf en Boot, tot notabelen der N.H. Kerk, Ju- iïtraat, benoemd'de heeren E. de Goede D, terweij. De nieuwe Dienstplichtwet. r de afd. Alphen van de R.K. Staats- H, werd een bijzondere vergadering ge- jen, in verband met het nieuwe wets- erp „Dienstplicht". Als spreker over onderwerp trad op de heer J. D. de Kok, van de Prov. Staten Na behandeling en dng, waarin de bezwaren naar voren "n gebracht voor de groote gezinnen en de voorstellen tot wijziging der -tplichtwet worden aangenomen, werd motie in dezen geest aangenomen, e ter kennis zal worden gebracht van Kamer-fractie en het partijbureau der Staatspartij. Loop der Bevolking. vestigd: Antonius Lijdens, ieeraar opv„ Raadhuisstr. 44 Gijsbertus en gezin, grondwerker, Oranjestr. 46 Agnes E. Nipper, zonder beroep. Prins fikstraat 69 Cornelis Stuffers en tgenoote. brigadier majoor der rijks wacht, v. Boetzelaerstr. 33 Wed. C. rburgHofman, zonder beroep. Sleek en 11 Cornelia J. Vermei), dienstb.. ■instr. 6 Pieter Rosbergen, tlmmer- Kortstoekterweg 71 Wilhelmina C. tin den Bosch, hulp in de huishouding, kade 11 Adrianus J. A. Hoogeveen. 'i; beroep. Dorpsstr. 26 Engel Valk- sonder beroep, van Genderenstr. 23. «trokkenNaar Voorburg, Dr. Blooker- t 16, Geertruida M. van Dongen Bussum, Hooftlaan 19, Adrianus Mes- schipper Naar Rotterdam, Veste- 't li), Petrus v. d. Nieuwendijk Naar tavenhage, L, Beestenmarkt 90, Arie Touw Naar Leiden, Waardgracht 48, lis Vis en gezin Naar Leiden, So- traat 70, Martinus B. Röling en ge- - Naar Nieuwkoop, Zuideinde A 135, iia R. T. M. de Groot Naar den "S. Mesdagstraat 28, Agatha W. Nagte- - Naar Leiden. Breestr. 161, Christina Egmond Naar Leiden. Rijnsb.weg 3, tje van Dam. Burgerlijke Stand. (toren: Marijtje Cornelia, dochter van van der Vlist en Cornelia Vonk f dochter van Cornelis Bogaard en f'je van Rijn Jacobus, zoon van Pie- Arie Boere en Helena van der MeiJ «t Hendrik, zoon van Hendrik Minder- en Lena Nieuwland Jacoba Maria. Iter van Cornelis van Egmond en Fran- Rodenburg Philip Hendrik, zoon Philip Hendrik Eskes en Agatha van joutWillem, zoon van Klaas de Vries Kornelia Huberta Blom Cato Doro- Jitske. dochter van Jacob H. Hoge- en Dorothea J. Baltus Petronella "a, dochter van Jan Vergeer en Alet- ïis. 'huwd: Karei Munting, oud 26 jaren, *nde te Johannesburg, Zuid-Afrika en 'Imina Maria Samsom, oud 26 jaren ter Koren, oud 27 jaren en Johanna van Hoek. oud 22 jaren Komelis Fen- a, oud 26 jaren en Elsje Uithol, oud 27 - Cornelis Reijneker, oud 23 Jaren Harretje Trijntje Sekeris, oud 22 jaren «noldus Donker, oud 26 jaren en Aafje t oud 31 jaren. (rieden: Maria Anna de Heü, oud 53 gehuwd met Johannes van Egmond Maria Vermeulen, oud 74 jaren, geh. 'Willem Hendrik Walscheid Antonia fflwijk, oud 84 jaren, wed. van T'neo- Tersteeg. - In tegenwoordigheid van tal van ge iden heeft hier de offlcleeie opening 'w gehad van de nieuwe zaak der Fa. «nburg van 1793, Bruggestraat No. 7. bijna 145 jaar oude en bekende firma Leiden bezit een groote cllëntele in de 'reek en in onze gemeente en om at te gerieven stichtte zij op bovenge- ffld adres een tweede zaak in radio's, enz. Een toonzaal met gemakke- htjes om met de diverse apparaten ™t te maken is aanwezig. De eigenaar "((r Cor. A. Mulder heeft bij deze ope- t uitvoerig het woord' gevoerd en ook roon, den heer A. C. J. Mulder toege ven, die met den gang van zaken in gemeente is belast. Twee - vertegenwoordigers van de Chr. «enstandsver. kwamen namens Bestuur organisatie hun gelukwenschen aan- en. ""I December a.s. hoopt onze plaats- de heer W. de Ridder den dag te «ito waarop hij voor 25 jaar in 'rad als besteller bij de Posterijen ïiiJ0' kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk h raat werd door notabelen geko- e «eer D. v. d. Linden H.Fzn. 'ji de jaarvergadering van de Aqua- jU® Terrariumvereeniging „De Natuur werden de aftredende bestuurs- berkozen. Onder leiding van den heer Dusoswa hield de Alphensche zwemclub in hotel „De Vergulde Wagen" haar jaarvergade ring. Uii de jaarverslagen bleek, dat de toestand der vereeniging goed is, terwijl tevens de successen die In den afgeloopen zomer behaald werden, gereleveerd zijn. Na afdoening der huis. zaken bracht men den avond op aangename wijze door met muziek, zang etc. Ten behoeve der zending ontving ds. Bosch, Gcref. predikant alhier, een gift van f. 100. De opbrengst van de busjes van „Uit bouw" der N. H. Kerk, bedraagt over Sep tember 1937 f. 128.82'/!. Met ingang van 1 December a.s. is tot stationschef bij de Ned. Spoorwegen alhier benoemd de heer W. Cannegleter Uit Vucht. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. v, J. M. van Dlemen en M. J. van Klink Huberta Christina Johanna, d. v. P. C. Buschman en C. M Amsterdam Adrianus Henri- cus Martinus, z. v. Th. van der Meer en J. Th, Bakker Gerrit. z. v. G. Goedhart en M. de Wit. Ernstige aanvaring. De brug over de Ringvaart te Nieuwe- Wetering werd ernstig aangevaren door een sleep van de fa. Ten Haaften te Den Haag. De remmlngs- en gordlngswerken werden aanzienlijk beschadigd en gedeeltelijk ook ontzet. Verzekering dekt de schade. Tegen Engeltche ziekte iVoor weortlendivergrooting I Jeco- vHol.op vitaminen geijkt, weten schappelijk de beste levertraan. In Apotheken en Droglstei I. 0.75 per lleich. 1095 (Ingez. Med.) BODEGRAVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Huisman, Meije 28 C. G. van Eijk Meije 117 K. de Waard en ge zin. Emmakade 119 N O. de Lange en ge zin, Z.Z. 116 X. G. H. Oonk en gezin, Oranjestraat 111 S. A. Schouten, Meije 70 J. W. Men en echtgenoote, Kerkstraat 32 H. M. yerhagef Prinsenstraat 64 N. A. Vogeisarfg. Vertrokken: A. v. d. Wind naar Ned. O.I. H. Wijkei en gezin naar Heerlen, Hartogstraat 66 M. A Bos naar Woer den, v. d. Valk Boumanlaan 27. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Hendrik, z. van M. Brökcr en J. M. Verhagen. Overleden: Aart Hamoen 3 J. Gevonden. 1. dweil, 1 sleutel, 1 bruine ceintuur, 1 halster, l vulpotlood, 1 belastingmerk en 1 zonnebril. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJD „WILLEM TELL". Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. In het Schietgebouw in de Wilhelmina- straat werd de Nationale Schietwedstrijd, georganiseerd door de Schietver. „Willem Teil" ter eere van haar 35-Jarlg bestaan, geopend. Talrijke vooraanstaande perso nen uit Bodegraven en leden van het eere comité waren aanwezig, o.a. de beide wet houders en de gemeentesecretaris, verschil lende raadsleden, directeuren van belang rijke ondernemingen enz. Voorts kap. Kar- res van den B.V met den heer Bontje van het korps Motordienst, dr. Beije, voorz. van de pi. comm. van de B.V.L., de heeren Gaikema en Aiphenaar, voorz. en secr. van den Leidschen Scliietbond enz. Bovendien natuurlijk talrijke leden van de vereeniging zelf. De samenkomst werd geopend door den voorzitter van „Willem Teil", den heer H. Göbel. die allen begroette en er zijn spijt over uitdrukte dat de beschermheer der ver. burgemeester v. Dobben de Bruljn, verhinderd bleek te zijn. Speciaal begroet te hij de vertegenwoordigers der B.V.L. en de beide bestuurders van den Leidschen Schietbond. Het verheugde spr. dat deze wedstrijd thans gehouden kan worden in een speciaal schietgebouw. Hij prees de goede samenwerking met B.V.L. en Burger wacht, waardoor dit gebouw tot stand kwam. Met wenschen tot het welslagen, verklaarde spr. den wedstrijd geopend en verzocht den heer Aiphenaar het eerste schot te lossen Deze wenschte eerst namens den Leid schen Schietbond de jubileerende vereeni ging geluk en prees den moed, om een wedstrijd te organiseeren. Hij bood ten slotte een medaille aan. Dr. Beije wenschte geluk namens den B.V.L., en verwacht dat talrijke B.V.L.'ers zullen deelnemen. Kap. Karres verontschuldigde den voorz. en commandant van Z.H. West en wees er op, dat 5 van de bestuursleden van ,.W. T." lid van de B.V.L. zijn. Dat er veel B.V.L.'ers zullen komen, is wel zeker nu deze kunnen deelnemen tegen betaling van slechts f. 2 per corps. De heer Aiphenaar loste het eerste schot waarna talrijke leden van het eere-comité hun geluk beproefden. Er werd zelfs een druk gebruik gemaakt van de geluksbaan, waarop voor dezen middag een extra- prijs was beschikbaar gesteld. Ouderavond der Chr. Scholen, Een uitnemend geslaagde ouderavond werd gehouden van de Chr. Scholen,, in de groote zaal van „Rehoboth", die stamp vol was. De vergadering werd gepresi deerd door den heer P. M. Smit, hoofd van de Da Costaschooi. Men werd eerst ver rast door het optreden van een zangklas onder leiding van den heer W. J. Horns- veld, waarna mej. Gesink, onderwijzeres aan de Verhoeff-Rollmanschool een pae- dagoglsche schets las. De heer A. Bever sluis, hoofd van de Ulo-school sprak over „Wat is een Christelijke school". Het was een mooie avond I BOSKOOP. Verminderd aantal werkloozen. Het werkloozencijfer, toont een goed verloop met vorig jaar. Waren vorig jaar November 260 werkloozen, dit jaar zijn er 55 minder, dus 205. Hoofdzakelijk komt dit wel door de groote bedrijvigheid in de pakloodsen. In elk geval kunnen wij hier in een vooruitgang zien, welke, als het bui tenland met zijn orders in deze stijgen de lijn door blijft gaan, zal lelden tot het te werk stellen van allen, die werken wil len! Laten wij hopen, dat dit verwezen lijkt wordt. Diefstal van Chrysanten. Op de Boskoopsche veiling werd een koopman uit Gouda op heeterdaad betrapt op diefstal van Chrysanten. De man ont kende tegenover het bestuur hardnekkig, doch toen de politie er bij kwam, kwamen de gestolen bloemen voor den dag. Proces verbaal zal worden opgemaakt. De heer J. H. M. Rozemeijer, hoofd der R.-K Ulo-school is benoemd tot lid van de plaatselijke comm. van de B.V.L.. zulks ter voorziening in de vacature, ont staan door het vertrek van den heer C. J. A. van Koppen. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. van Wijngaarden, vroeger brugwachter van de Gouwebrug alhier, thans tijdelijk als zoo danig1 werkzaam te Alphen, is met ingang van 1 December e.k. in vasten dienst be noemd en geplaatst aan een der provin ciale bruggen te Lelden. B. en W hebben aan de fa. G. Ges man en C. Zoetemeyer te Alphen gegund, het verbouwen van de nafllters met bij komende werken aan het pompstation der waterleiding te Hazerswoude. De bloempjesverkoop, ten bate van het Vredeswerk, uitgaande van de aid. Boskoop, Alg. Vrouwen-Vredesbond en Kerk en Vrede, heeft hier f. 54 opgebracht. Naar wij vernemen, zal het as. Kerst mis, 50 jaren geleden zijn, dat de heer H. Slootjes, kaskweeker bij de fa. C. B. van Nes en Zonen in dienst trad. Voor een vrij talrijk gehoor trad in hotel „Klaassen" voor de afd. Boskoop nlgem. Vrouwen Vredebond en Kerk en Vrede op de heer Constandse uit Den Haag. Na inleiding van den voorzitter gaf de spreker een beschouwing over „De Deien- siebegrootlng" waarnaar met groote aan dacht werd geluisterd. Enkele vragers wer den door spr. naar genoegen beantwoord. Tuinderswerkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd het diepspitten op gron den van 17 tuinders in deze gemeente, waarin zelfstandige tuinders, mits niet op eigen bedrijf mede mogen worden te werk gesteld, voorzoover aangewezen na verkre gen toestemming van de Inspectie voor de werkverschaffing te Noordwijk. De werkverschaffing zal aanvangen op Dinsdag as. Met de dagelijksche controle Is belast de heer H. Markman. terwijl de Ned. Heide Maatschappij door den Minis ter met de algemeene contröle is belast. NIEUWE WETERING. Zilveren jubileum der IJsclub. Op 28 November as. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de ijsclub „Ijsvermaak" al hier werd opgericht. Op denzelfden dag herdenkt de heer B. Otto het feit. dat hij 25 jaar penningmeester der vereeniging is. Daar 28 November op een Zondag valt, is het bestuur voornemens om dit te it te her denken in een jaarlijksche ledenvergade ring op Woensdag 1 December a.s. i 7I1 KOUDEKERK. De collecte van het Nat. kleeding-, schoeLseL en dekkingsforids heeft opge bracht f. 47.12'/t. Een 17-tal werkloozen hebben zich opgegeven om in aanmerking te komen, aangesloten te worden bij het Ingestelde spaarsysteem b-steun. Het bestuur van de ver. „Het Groene Kruis" heeft besloten dezen winter een cursus te geven voor EH.B.O., onder leiding van dr. Vlaanderen. OUDE WETERING. Jaarvergadering „Groene Kruis", In hotjel H. P. Klein vergaderde de afd. Oudewetering en Omstreken van de Z.H. ver. „Het Groene Kruis". Zeer weinig le den waren aanwezig. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat de moedercursus ongeveer 40 dames telt. De wijkzuster legde 2299 bezoeken af, waar van in Oudewetering 1059. te Nieuwewete- rlng 483. te Rljpwetering 44 en te Lelmul- den 713. Voor tuberculosebestrijding wer den te Lelmulden bovendien 149 huisbe zoeken in 14 gezinnen afgelegd. Het to taal aantal bezoeken in verband met de zuigelingenzorg bedroeg 181. Het aantal be stralingsuren met de hoogtezon 292. Te Oudewetering bezochten 37 kinderen het consultatiebureau voor zuigelingen met 308 consulten; deze cijfers zijn voor Nleu- veweterlng resp. 35 en 301. Deze jaarver slagen. die duidelijk het intensieve werk der vereeniging aantoonden, werden onder dank vastgesteld. De penningmeester bracht verslag uit van de rekening en de begrooting, die werden goedgekeurd. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f. 598.02; het tekort op de begrooting wordt op niet minder dan f. 1000 geraamd. Het bestuur kreeg, met een uitdrukkelijk uitgesproken vertrouwen de taak, aan de geschapen situatie ernstige aandacht te wijden. De penningmeester ontving dank voor zijn arbeid. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer J. Ver- wey en tot plaatsvervanger de heer A. Remmelts. De aftr. bestuursleden, de hee ren Th Boers, P. de Jeu en M. Los Azn„ werden herkozen. De wijkverpleging te RÏjnzaterwoude, zal met ingang van 1 Ja nuari 1938 door onze afdeeling worden verzorgd. Na enkele mededeelingen en verslag van den heer P. de Jeu, betreffende de gehou den alg. vergadering, volgde sluiting. LEIMUIDEN. De a.s. Winkelweek. In het café van den heer Van Graas had een alg. vergadering plaats van de deelnemers voor de te houden winkelweek. Na een openingswoord van den voorzitter den heer Muis, las de heer Buixks de no tulen, die goedgekeurd werden. De voor zitter deelt mede dat ook nu weder een winkelweek zal worden gehouden van 25 Nov. tot en met 6 Dec., ditmaal een dag langer, omdat St. Nicolaas op Zondag valt. Op den eersten dag za! St. Nicolaas 's middags zijn intrede doen. van het sta tion Alphen afgehaald wordenen aan de grens van onze gemeente door het win kelweek-comité worden begroet. Daarna maakt hij een rondgang door het dorp, begeleid door het pi. muziekcorps „Sym- phonie". De burgemeester verricht de ope ning op Donderdagavond te 7.30 uur, in de zaal van mej, Sneeboer. Er zal weder om een lintwedstrijd met fraaie prijzen zijn, en voorts een komische filmavond, een kindervoorstelling met tractatie enz. Het pi. muziekcorps zal de feestvreugde verhoogen. De étalage's zullen versierd worden. Op 9 Dec. vindt dan in het café van den heer Keizer de uitreiking der ge wonnen prijzen der winkelweekbonnen en van den lintwedstrijd plaats. De voorzitter hoopte dat het le lustrum luisterrijk gevierd zal worden. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. Groen in 't Woud, v. Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: M. R. Zemel, n, Bloemen- daal, Plantsoenlaan 17. Tot directeur van het Chr. gem. zang koor „Excelsior" alhier is benoemd de heer Aletrino te Haarlem. Het zou te be treuren zijn indien dit koor door gebrek aan belangstelling zou worden opgeheven, daar het koor een sieraad is van ons dorp en geplaatst is in de eere-afdeeling van den Bond van Chr. Zangverenigingen. Het bestuur hoopt dan ook. dat velen zich als lid zullen opgeven. Ook het kinderkoor moge in groei toenemen! NIEUWKOOP. Burgerlijken Stand. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt op Donderdag 18 Nov., des nam. te 7 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening betreffende de hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1938/1939. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alphen a. d. Rijn omtrent de toelating van leerlingen aan de openbare ULO-school aldaar. 5. Voorstel van B en W. tot verlaging van de rente der geldleening oorspr. groot 1.20,000 pro rest» f. 18.000, 6. Voorstel van B. en W. tot verbouw van het gemeentehuis en het bou wen van een arohiefkluis en tevens tot het aanbrengen van enkele verbeteringen aan de O. L. School en het aangaan van een geldleening hiervoor. 7. Rapportbehande ling van de begrootlngscommissie. 8. Be handeling en vaststelling van de gemeente- begrooting dienst 1938 9. Voorstel van B. en W. tot het doen ontwerpen van bebou wingsvoorschriften door het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. 10. Voor stel van B. en W. om lid te worden van het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland. 11. Voorstel van B en W. tot wij ziging van de gemeente-begrooting dienst 1937. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras Johannes Fran- ciscus,' z van T. J. F. S. Kroft en C. H. Moons Hendrik Cornelis Fllippus. z. van C. van Zaal en M. Lek Joanna Alida Cornelia, d. van J. J. Mank en M. Klink. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente is gekozen de heer A. Cats J.B.zn. De zendingscollecte van de samen werkende zendingscorporaties te Oegst- geest heeft alhier f92.16'/* opgebracht. Geboren: Johannes Martinus. z. v. J. Kwakkenbos en P. M. de Jong Liduina Maria Hendrika, d. v. C. Vork en H. C. de Heij. Overleden: L. van Limmen 67 j. Ondertrouwd: C. Twaalfhoven, 47 j. en J. A. Wijfje 35 J. WADDINXVEEN, Motorrijder rijdt tegen wandelaars op. De motorrijder W. v, d. O. reed 's avonds op den Kanaaldijk. Door de duisternis mis leid reed hij op drie wandelaars, met het noodlottig dat zij evenals de motor over den weg werden geslingerd. De motorrijder werd zoó gewond, dat hij per auto naar zijn woning moest worden vervoerd, ter wijl de motor geheel werd vernield. Een dame werd zoodanig bloedend aan de rug verwond, dat men haar eveneens per auto naar haar woning moest brengen. De dok ter. die beide slachtoffers verbond, achtte direct levensgevaar niet aanwezig. Een heer kwam met enkele ontvellingen en den schrik vrij. 10-jarig - arn der Jongcdochters- vereeniging. Het was dezer dagen 40 jaar geleden dat onder den destijds hier werkenden ds. i Zijlstra, de jongedochtersver. „Draagt el kanders lasten" werd opgericht. Dit feit werd in een feestelijke vergade ring herdacht. Nog twee andere jubilea werden herdacht en wel dat van mej. Mas Kort, gedurende al dien tijd presidente der vereeniging en van mej. Teuntje Kloot wijk, die reeds 25 jaar het penningmees terschap beheert. Deze beide „Jongedoch- ters", waarvan mej. Mas Kort reeds 70 lente's telt, werden als groote verrassing danig in de bloemetjes gezet en haar werd menig hartelijk woord toegesproken. Eerst tegen middernacht werd deze opgewekte en dankbaar gestemde bijeenkomst met dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria. d. van A. A Moons en W. M. Maurits Gemardus. z. van G. C. van Wageningen en A. C. de Bruin. Overleden: L. J. van der Hoeven, 23 jaar. Ondertrouwd: H. J. Filpers en W. Note- boom A. J. Derksen en W, Biesheuvel J Biesheuvel en W Oskam J. Blauw en A C. van der Water. Getrouwd: P L Binken en K. P Hoogen- doorn T C Bax en B. Brouwer A. "Versluis en J. Snoek. GEMEENTERAAD. Goedkeuring der Gemeentebegrooting. De raad vergaderde. In de vacature-van der Heijden werd tot lid van het burgerlijk armbestuur benoemd de heer A. Visser met 3 st. Tot schoolschoonmaakster aan school Brug werd benoemd mej. M. v. d. Berg. Het voorstel van B. en W. de kindertoe lage van de ambtenaren te beschouwen als een tijdelijke toelage werd met alg. stem men vastgesteld. Volgde behandeling der gemeentebegroo ting 1938. De heer van Berg drong er op aan, dat B. en W. spoedig zullen komen met de resultaten tot onderzoek uitbreiding electriciteitsnet. De heer Schouten verzocht de cokestoeslag aan de werkloozen zoo mo gelijk te verbeteren, voorts afschaffing van het 2 maal stempelen per dag. Spreker wees er nogmaals op. dat het gemeentepersoneel nog een arbeidsweek heeft van 55 uren. Voorts vroeg spr. of de gemeente niet kan overgaan tot den bouw van een muziek tent. De heer van der Hee wees op den toestand langs den Kerkweg tusschen op rit brug en postkantoor. De weg is te smal. Tenslotte wees spr. er o.a. op. dat de Zon dagswet in Waddinxveen niet voldoende wordt nageleefd. De voorzitter beantwoordde de sprekers en zeide o.a. dat het onderzoek naar uit breiding van het electriciteitsnet met spoed ter hand zal worden genomen. Aangaande de toeslag cokes aan werkloozen dient te worden gewacht op het resultaat van de onderhandelingen van den Minister met ae 5 groote gemeenten. Wordt dat gunstig, dan krijgen zeer zeker de werkloozen van Waddinxveen meer toeslag. Het afschaf fen van de 2de maal stempelen ontmoet bezwaren. Er zijn steeds enkele werkloozen die hun vrijheid gebruiken om de regeling te overtreden en verdiensten hebben, die niet worden opgegeven De goeden moe ten dan helaas voor enkele kwaden lijden. De 43-urlge werkweek is een gevaarlijk chapiter. Kennende de mentaliteit van den raad zou het zeer wel mogelijk zijn, dat bij vermindering van arbeidsduur ook vermin dering van de loonen zou plaats hebben. De verbreeding van den Kerkweg heeft nog niet haar beslag. B. en W. komen wel met plannen bij den raad. Weth. Herfst merkte ten aanzien van het voetballen op Zondag op, dat ook het dageiijksch bestuur naar middelen zoekt de excessen te voorkomen. Enkele jaren is ten sterkste beproefd tot een resultaat te ko men, zóó sterk, dat een wenk is gekregen om daarmede maar te stoppen. Weth. van Tol zeide, dat uitbreiding van het electriciteitsnet niet. mag gaan ten koste van groote verliezen. Na artikelsgewijze behandeling der be grooting. werd deze met alg. st. vastgesteld. Hierna sluiting. De leden van het comité kindervoe ding komen morgen wederom van de in gezetenen gaven vragen, teneinde ook dezen winter warm voedsel te kunnen ver strekken aan behoeftigen Dit jaar is meer noodig dan ooit! Wethouder J. G. Herfst is gekozen tot voorzitter van het Burg. Armbestuur. Zaterdag herdaeht mej. M. Gersie den dag, dat zij 25 jaar geleden als huishoud ster in betrekking kwam bij den heer J. Bremmer, Kerkweg alhier. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie, d. v. N. den Hoed en A. Konijn Jacob, z. v. W. de Kater en J. Gorlssen Trijntje, d. v. C. Rademaker en A. C. van Veen Loop der Bevolking. GevestigdB. L. M. van Veen, van Noot- corp G. J. M. Goeman, v. Stompwljk N. Verhoeff. v. Pijnacker C. de Trel, V. Dinterloo M. de Jong, v. Nijmegen W. Helmerink, v. Kedlchem L. Goldberg, v. Lisse. Vertrokken: H. P. Schouten, n. Den Haag P. E. H. Persoon, n. Bleiswijk J. Poot en gez.. n. Voorburg D. Lenbeek, n Hilversum H. Schippers, n. Zeven hulzen. Gevonden. Een pak prospecti voor reclamedoelein den en een paar schoenzooltjes. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7