Uit de Omstreken URODONAL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 15 November 193] Officieele (risispublicaties Z wa a r lij vigheid maakt oud AGENDA AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Ging in de afgeloopen dagen soms een enkel koopje seringen van de allerbeste kwaliteit tot plm. 30 cent per tak. de massa bracht heel lage prijzen op. terwijl boven dien veel takken doordraaiden. In het buitenland, o.m. Duitschland en Engeland, bHjkt de afzet van dit meer speciaal Aals- meersche product nog weinig te vlotten, waardoor het belangrijkste deel in het binnenland moet verhandeld worden. Bij vermindering van het aanbod van kasrozen werd tevens de vraag naar dit product in het buitenland wat beter, met tot gevolg, dat vooral de beste kwaliteit van verschil lende voor export gewenschte soorten in prijs verhoogd werd. Voor de roos Edith Helen gold als hoogste opbrengst 14 cent per stuk, voor de Roselandia 7 cent. Hoe wel het aanbod van chrysanten niet van zoo groote beteekenis meer is dan den laatsten tijd en de toevoer vooral van de klelnbloemige of boschrysanten bedui dend Inkromp, kwam dit zeker niet tot uitdrukking in de prijzen, welke deze pro ducten opbrachten. Niet alleen toch de groot-, doch ook de klelnbloemige gaven lage opbrengst, terwijl bovendien van laatstgenoemde producten nog heel wat onverkocht bleef. Ook van Amerikaansche anjers kwam minder groot aanbod, hoewel echter nog ruim voldoende om in de be hoefte van den handel te voorzien. De prijzen, welke voor de goede kwaliteit van deze bloemen besteed werden, bleven vrij wel constant en bewogen zich, naar ge lang van de soorten, tusschen 5 en 12 cent per stuk. Van Jap. leliekelken werd het aanbod beperkt. Als hoogste opbrengst gold voor deze bloemen van 811 cent per kelk, een prijs welke voor dit product om dezen tijd des jaais zeker niet hoog is te noemen. De calla's bewogen zich in op brengst tusschen 1023 cent. de bouvar- dla's tusschen 4—7 cent, terwijl het plumo- sus snijgroen met. 20—28 cent per 10 ran ken betaald werd. Aan de veilingen van WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon, Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 767.3 Valentla. Laagste Stand 747.3 Vardö. Verwachting tot vanavond 7 uur: Meest matige Noordwestelijke tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het luchtdrukverval verandert in details, doch blijft in hoofdtrekken dezelfde. Een lang gerekt gebied van hoogen luchtdruk, dat van den Oceaan ten Zuiden van IJs land over Midden-Frankrijk tot Zuid-Oost Europa reikt, vormt de stijging tusschen een gebied van lagen luchtdruk in het Noordoosten en een tweede in het Westen. In het eerste heerscht groote koude. In het Binnenland van Zweden vriest het streng en in Oost-Duitschland en in de Baltische staten valt sneeuw. In het tweede is het daarentegen zeer warm en in Portugal heerschen zomertemperaturen. Sarna in Zweden meldt min. 19 graden en Lissabon plus 19 graden. In ons land blijft de wind tusschen Noord en West en krimpt tijdens de regenbuien naar Zuidwest. Kleine daal- en stijggebie- den van den luchtdruk, die langs de rand van het gebied van hoogen luchtdruk trekt, geeft periodiek aanleiding tot regen en op klaringen. In het gebied van hoogen lucht druk zelf valt geen regen en het weer ls er mooi en windstil, met in den nacht vorst en in den ochtend nevel. In de Alpen is het zeer koud (Santis min dertien graden, Jungfraujoch min zestien graden). Er waait om de 'toppen een krachtige storm uit Noordwest. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. V.m. te 0 u. 27 min.; n.m. te 12 u. 54 min. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Maandag: 4.39 n.m. tot 6.50 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG 15 Nov. op: 14 u. 23; onder: 3 u. 24. potbloemen en -planten veranderde het aspect nog weinig; de cyclamen en bloeien de begonia's blijven in aanbod nog veri'e alle andere producten overtreffen. Ook van deze afdeeling wordt veel geklaagd over den slechten gang van zaken, wat wel tot uitdrukking komt in de prijzen, welke over het algemeen laag zijn. Windhoos richt schade aan. Tijdens een hevige regenbui, welke zich Zaterdagmiddag boven onze gemeente ont lastte, kwam uit westelijke richting plotse ling een wervelwind, welke zich naar het oosten verplaatste en door zijn opzuigende kracht veel schade heeft veroorzaakt op de kweekerijen. Aan den Stommeerweg werd op de bloemisterij van de gebr. M. een 30-tal ramen opgezogen en verbrijzeld neergeworpen; in den Stommeerpolder moest een rozenkas op de kweekerlj „Ha meland" het ontgelden, doordat de glazen kap gedeeltelijk werd afgerukt. Ook aan den Uiterweg en ln Plan Zuid is schade door de hoos geconstateerd. KATWIJK. HULP AAN KATWIJK's VISSCHERS- VAARTUIG. Behouden te IJmulden binnengebracht. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur ont moette het Ned. stoomschip „Ransdorp", dat om kwart over drie de haven van IJmulden had verlaten, op de Noordzee op vijf mijl Westnoordwest van Noordwljk het Ned. motorvisschersvaartuig de KW. 77, „Twee gezusters", schipper van Duin. Deze verzocht den kapitein van de „Rans dorp" den heer Schuring, assistentie te verleenen, daar de Katwijker motorschade had gekregen en dreigde te stranden. De .Kansdorp" heeft hierop het vlsschers- vaartulg op sleeptouw genomen, en den zelfden avond behouden te Umuiden bin nengebracht. Tegen elf uur meerde de KW. 77 aan den touxlstensteiger. De .Ransdorp" heeft hierna zijn reis voort gezet. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus, zoon van A. Haas noot en C. van Duijvenbode Theodora Martina Maria, dochter van J. de Best en A. H. M. Franse Barwert, zoon van B. van der Plas en A. Guijt Comelis, zoon van J. Dijkhuizen en W. Zwitser Lena, dochter van M. J. Schaap en G. den Hol lander Aaltje, dochter van J. van den Oever en J. van Velzen Antje, dochter van T. Imthorn en M. van Duijn. Overleden: Johanna Maria v. d. Zwan, oud 77 j„ weduwe van D. de Jong Grietje de Mol, oud 63 jaren, gehuwd met C. de Jong. Getrouwd: H. C. van Sillevoldt en M. S. M. Bakkes A. P. Steenvoorden en M. Verhart D. Hus en W. A. Henny. KATWIJK AAN ZEE. Een begin van binnenbrand in de Hoogstraat bij P. de V. werd door de politie met een minimax gebluscht. De verjaardagsbusjes ten bate van de Chr. Jeugdorganisaties hebben in October opgebracht f. 12.12. LISSE. Gevonden. Bollenmand, bietenvork, boodschappen- tasch, portemonnale, gummilaars, bollen- mesje, polshorloge. Inlichtingen bij de politie. RIJNSBURG. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De pl. A.R. Klesver. kwam ln vergadering bijen, hoofdzakelijk ter herdenking van dr. Kuyper. Na opening las de voorzitter, de heer T. Kralt, Ps. 147 en schetste naar aanleiding daarvan dr. Kuyper als een groot man, die veel gedaan heeft voor Kerk, Staat en Maatschappij. Daarna sprak de heer J. C. Exel over „dr. Kuyper in den Staat". Nadat gezongen was „Zij zullen het niet hebben" sprak ds. H. Broekstra over „dr. Kuyper in de Partij" en wel naar aanleiding van: 1. organisator bij de gratie Gods; 2. de groote leermeester; 3. de gene raal; 4. de gezalfde en ten slotte als de vader in de A RpartijOok deze rede werd met onverdeelde belangstelling aange hoord. Na een dankwoord van den voorzitter, werd na het zingen van Ps. 89 7 deze goed geslaagde bijeenkomst door ds. Broekstra met dankzegging gesloten. In de Ned. Herv. Kerkzaal werd een extra gift van f. 100 voor de Kerkvoogdij gecollecteerd. SASSENHEIM. Zaterdagmiddag lette het 9-jarlg zoontje van den heer v. d. V. in de „Oude Post" bij het oversteken van den weg niet voldoende op het. verkeer, zoodat hij tegen een passeerende auto opliep en tegen den grond geworpen werd. Aan het hoofd verwond, werd hij naar de ouderlijke woning overgebracht, waar later bleek, dat de verwondingen geluk kig niet van ernstlgen aard waren. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Conversie geldleeningen Geen regeling Schoolartsendienst voor 5 jaar vastgesteld. De raad vergaderde. De notulen werden vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot renteverlaging voor diverse geldleeningen werd z. h. st. goedge keurd, evenals het voorstel tot het aangaan REGELINGEN BETREFFENDE HET UIT- POTEN VAN FABRIEKSAARDAPPELEN OOGST 1938. De Nederlandsohe Aardappelmeelcentrale maakt bekend, dat zij, die in 1938 ln aan merking wenschen te komen voor een uit pootvergunning voor fabrieksaardappelen, vooraf een vragenlijst moeten beantwoor den en voor 1 December 1937 Inzenden aan de Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veendam. Aan degenen, die in het bezit zlin van een uitpootvergunning voor fabrieksaard appelen voor 1937, zal deze vragenlijst zoo mogelijk uiterlijk 1 December 1937. namens de provinciale landibouw-crlslsorganisatie, rechtstreeks door de Nederlandsche Aard appelmeelcentrale worden toegezonden. De genen, die uiterlijk dien datum geen vra genlijst zullen hebben ontvangen en mee- nen, voor een uitpootvergunning van fa brieksaardappelen voor 1938 in aanmerking te komen, moeten tusschen 1 en 5 Decem ber 1937 toezending van de vragenlijst ver zoeken aan de Nederlandsche Aardappel- meelcentrale Kerkstraat 22. veendam. Zij, die nalaten, vóór 8 December 1937 de beantwoorde vragenlijst aan genoemd adres ln te zenden, zullen geen uitpootver gunning van fabrieksaardappipelen oogst 1938 kunnen bekomen. Voor de bedrijven, welke voor zulk een uitpootvergunning in aanmerking komen, wordt vastgesteld het z.g. normaal opper vlak. In het algemeen wordt daaronder verstaan het oppervlak, hetwelk gemiddeld geregeld op een bedrijf met fabrieksaard appelen werd bebouwd. Bii het vaststellen van deze normale op pervlakte zal er rekening mede worden ge houden. dat nieuwe ontgonnen veenkolo niale gronden, welke in 1938 eerste vrucht zullen dragen en uiterlijk 1 Maart 1938 voor de cultuur gereed zijn, onder normale omstandigheden geheel met aardappelen zouden worden bepoot. Onder dergelijke gronden zullen worden verstaan dalgronden, dat zijn ontginningen welke werden verveend en zijn gelegen op ten hoogste 300 M afstand van een wilk of kanaal en liggende in een omgeving, waar algemeen fabrieksaardappelen wor den verbouwd. Nieuw ontgonnen gronden welke in 1933 eerste vrucht zullen dragen en'welke uiter. lijk 1 Maart 1938 voor oultuur gereed zijn. zullen geacht worden normaal ten hoogste voor 80 van de oppervlakte met aard appelen te worden bebouwd, indien deze gronden, wat den aard der samenstelling betreft, met dalgronden ongeveer gelijk ziin te stellen en voor zoover ze zijn ge legen in een omgeving waar algemeen ge regeld fabrieksaardappelen worden ver bouwd. Overige nieuw ontgonnen gronden welke in 1938 eerste vrucht zullen dragen, wor den bij het vaststellen der normale opper vlakte niet in aanmerking genomen. Gronden, welke ln 1937 eerste vrucht droegen, en waarvoor uitpoot van fabrieks aardappelen werd toegestaan, zullen ln 1938 ln het algemeenvoor eenzelfde per centage normaal gerekepd worden als de overige gronden van het bedrijf, waartoe zij behooren. In geen geval zal echter met inacht neming van het bovenstaande het normaal oppervlak van een bedrijf hooger vastge steld mogen worden dan 65 van het oppervlak bouwland ran het bedrijf. Op het normaal oppervlak fabrieksaardappelen, hetwelk aldus voor elk der bedrijven wordt vastgesteld, zal het nader te bepalen be- perklngscijfer worden toegepast. Dit beperkingspercentage wordt dus ook toegepast op de normale oppervlakte, voor de bedoelde nieuw ontgonnen gronden vast te stellen. Uil en maakt U liet leven moeilijk. Aarzel niet... Urodonal staat gereed om U te helpen. Het verwijdert het urinezuur en de overtollige vetten en herstelt daardoor Uwgezondheid.Die neemt blijft zich lenig en gezond voelen. 1090 ungez. Med.) wege geen extra bijslag kan worden gege ven. Vroeger heeft dit ook plaats gehad; één H.L. brandstof is niets voor een gezin. De voorzitter zelde dat de toeslag door den minister geregeld is. Voor het Indertijd verstrekken van een extra bijslag hebben B. en W. dan ook een uitbrander gehad. De groote gemeenten en ook de vakbonden zijn nog steeds bezig om den toeslag ver hoogd te krijgen; van deze'is meer succes te verwachten dan van een daad van ons. Het voorstel werd hierna goedgekeurd waarna sluiting volgde. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gedurende October is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de diaconie f. 78.88 en ten bate van de kerkvoogdij f. 130.02. Ter gelegenheid van het huwelijk zijner dochter heeft de eer L. f. 50.ge schonken als bijdrage in de kosten van het stichten van een nieuw dienstgebouw voor de Ned. Herv. Kerk. van een kasgeldleenlng voor 1938 groot f. 70.000 in rekening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag. Ook het voorstel tot het ver huren van de Korte Kniplaan voor den tijd van drie jaren a f. 300 per jaar aan den caféhouder H. J. van Velsen werd z. h. st. goedgekeurd. Volgde voorstel tot verleening voor den tijd van 10 jaren van de gemeenschappe lijke regeling betreffende den Schoolart sendienst. De heer Willemsen had geen bezwaar tegen de voortzetting doch wel tegen een termijn van 10 jaar, temeer daar ook de provinciale subsidie terugloopt. Daarnaast weten wij ook niet, wat het rijk in zake dezen dienst zal doen; een termijn van vijf jaren is voldoende. De heer Vink achtte ook in dezen onze- keren tijd een termijn van 10 jaar te lang; wellicht zullen in de toekomst andere zaken meer dringend naar voren komen. Wat hebben de raden van de andere gemeenten besloten; ls met deze gemeenten overleg gepleegd? Reeds vroeger is aangedrongen op verlaging van de reis- en verblijfkosten van den schoolarts, of komt dit bij de be grooting aan de orde? De voorzitter: met Katwijk. Voorschoten en Oegstgeest ls overleg gepleegd; deze ge meenten zullen voor 10 jaar voortzetten; op dit laatste besluit heeft ons college ge wacht. Vooral van de zijde van Katwijk is dit medegevallen, daar in den raad van die gemeenten nog al eens strubbelingen over dezen dienst zijn voorgekomen De termijn van 10 jaar is gekozen omdat de rechts positie van den schoolarts vaster moet worden. Als deze Indertijd had geweten dat er geen houvast was. had hij wellicht niet gesolliciteerd. Het noodzakelijke van den dienst ls nu wel zoo langzamerhand bewezen. Met Ged, Staten zal in samen werking met die andere aangesloten ge meenten nog wel eens gesproken worden over de subsidie. De reis- en verblijfkosten worden vergoed volgens de rijksregeling. De heer Willemsen bleef bij zijn stand punt; vooraf wist de dokter, dat de dienst voor 5 jaren werd opgezet. Het voorstel Willemsen, om den termijn op vijf jaren te stellen werd aangenomen, met de stemmen van de beide wethouders tegen. Z. h. st. werd goedgekeurd het voorstel tot toepassing van de steunregeling van kleine boeren (8) kosten f. 120 en de daar mede verband houdende wijziging van de begrooting 1937, Goedkeuring werd gevraagd op de reeds uitbetaalde en nog uit te betalen brand- stoffentoeslag van f 1 per week aan de werkloozen. De heer Willemsen vroeg of ln verband met de hooge kolenprijzen van gemeente- WARMOND. De inzameling ten dienste van het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds ten bate der werkloozen, heeft een bedrag op gebracht van f. 250.11. Bovendien zijn,nog verschillende giften toegezegd. De bestuursleden de heeren van Hulst, van Noort, v, d. Sleet, Stynman en Slk- king, der Warmondsche IJsclub zijn als zoodanig afgetreden. In de e.v. vergade ring zal een nieuwe bestuursverkiezing plaats vinden. Het zoontje van den heer v. d. M. uit 's-Gravenhage is, toen het op de duo van de motor van zijn broer zat, hiervan afge gleden en werd met een lichte hersen schudding opgenomen. Het kind is per auto naar Den Haag vervoerd. WASSENAAR. Buurtver. „Kerkchout". De Buurtver. „Kerkehout" hield een drukbezochte jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer Th. Brederode. De voorzitter opende. Aan het jaarverslag van den secr. ontleenen wij dat het leden tal sterk is vooruitgegaan: het bedraagt thans 202 en bovendien 32 donateurs. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de vereeniglng kern gezond is. Herkozen werden de heeren Th. Brede rode en F. A. Ldnschoten. In de plaats ran den heer C. Vooriham, die zich niet her kiesbaar stelde werd gekozen de heer J. Th. Remmerswaal. Door het bestuur werd toegezegd zich in verbinding te zullen stellen met de H.T.M., om gedaan te krijgen dat het kortetrajecttarlef a 5 cent op de bus diensten voor het traject Kerkehout Viaduct v.v. In te voererf Na afloop volgde een gezellig samenzijn. De heer B. G. J. Rooljakkers, volon tair ten politiebureele alhier ls met Ingang van 15 Nov. a.s. benoemd tot adj.-insp. van politie te Delft. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 Nov. Tarbot f. 1.10—0.84, Tone f. 1.50—0.93, Heilbot f. 1 140.72 per KG. Griet f. 24—16. Groote Schol f. 24—21, Middel Schol f. 19 50 18. Zctschol f. 22.50—20, Kleinschol f. 17.50 8.60. Schar f, 93.50. Tongschar f 3519, Groote Schelvisch f.-3523. Middel Schel- visch f. 26—20.50. Klemmiddel Schejvisch f. 21.50—12.50 Kleine Schelvisch f.13—9.20, Groote Gul f 17—14, Kleine Gul f. 14 50 3 60, Wijting f. 5.704 20, Makreel 1.81.65. Versche haring f. 3.451.15. Kleinmlddel hake f.31. Kleine hake f.2212 50 per 50 KG. Kabeljauw f.72—37 per 125 KG. Vleet f. 1.70—1, Koolvisch f. 1.10—0.20 per stuk. Rog f. 2014 per hoop. Volle haring Zuid f. 8.107.70. Steuriiarlng f. 7357.15, Ule haring Zand f. 8.50 per kantje. Aan den afsiag 13 trawlers: RO 16 met f.2780, UM, 15 met f.2940, IJM. 71 met f.4690, IJM. 98 met f.2870, IJM. 94 met f.3260, UM. 78 met f.2370, UM. 102 met f. 1860, UM. 117 met f. 3410. UM. 130 met f1950, IJM 196 met f3220, UM. 38 met f. 3260. IJM 125 met f. 1820, IJM 103 met f.1800; 2 kotters: E 41 met f.580. HG 123 met f.390; 7 loggers met versohe haring: SCH 361 met f. 930, SCH 399 met 840. SCH 130 met f. 890. SCH 328 met f450, KW 47 met f.680. KW 103 met f.1180, KW. 3 met f. 1350. Verkocht tot elf uur 4979 kisten versche haring. En voorts de loggers: KW 60 met f. 420, KW 186 met. f390, KW 169 met f. 320. KW 175 met f.280, KW 89 met f.370, KW 177 met f330, KW 178 met f420, KW. 108 met f 240, KW 91 met f.280 KW 27 met f.230, KW 154 met f.330, KW 24 met f 500. KW 155 met f.490. KW 114 met f,350, KW 104 me' f. 510, KW 46 met f. 380, KW 64 met f. 310. Binnen van de harmgvisscherijKW 103 me 400 riston, KW 42 met 16 last en 230 k': KW 47 met 11 le-t en 200 :n. KW 79 met, 30 last en 250 kisten KW '07 met 250 kisten. KW 147 me 27 la t. KW 3 met 2 last en 500 kisten, KW 36 met 23 last en 200 kisten, KW 97 met 4 last en 270 HEDEN Schouwburg: Charlotte Kohier „m,, thondans", 8 1/4 uur nam. Volkshuls: Declamaties Cor Bo\it«a 8 1/4 uur nam. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat jjj Spr. ir. H. Poortman, 81/4 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur niu Morsdhweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u nam. Zomerlust: Spr. dr. Snethlage en 1 Vanter over de Sovjet-Unie, 8 uur 1 DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Medisch Opvoedkundig Buiej Boerhaavestraat 21. Van half drie tot 1 vier. 's Donderdags: Inenting tegen dl terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. ConsultatJebur. v. Alcoholist 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst, v. Praeventieve G> neeskunde. Consultatiebureau v. Beroepi keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur 1 „Man en Vrouw". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdaj middag 2 uur - Zondag van 27 uur door voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur 1 „Blumen aus Nizza". Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopeik voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nan „Slavenschip". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,151 Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. „De charge van de lichte brigade". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 1 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterda Zondag en Woensdag 2 u. JeugdvoorstelUr Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. hm „De ellendlgen." Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uur, De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. zlekenfoni „Tot Hulp der Menschheld" echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst dt apotheken wordt van Zaterdag 13 t/m Vrij oag 19 Nov. a.s. waargenomen door de apo theken: D. J. van Driesum, Mare 110, Te 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaa 28, Tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelmlnapar 8, Oegstgeest, Tel. 274. DRAISItlA-vAN-VALKENBURQ 'S-: C A .1 LEVER! "Zacht van smaak - prus to ct 7857 (Ingez. MedJ kisten, KW 101 met 16 last en 240 kisten KW 67 met 6 last en 300 kisten; last pekelharing, kisten versche haring. Al* haring, behalve die van de KW 3, ls nii Katwijk verscheept. VLAAiRDINGEN. 15 Nor. Van de haringvisscherti kwamen binnen: VL 156 met 35 last VL 196 met 35 MJ VL 84 met 34 last, VL 206 met 35 las! VL 130 met 32 last, VL 203 met 17 M KW 45 met 22 last, KW 58 met 26 last KATWIJK AAN ZEE. 13 NOT. Aan den afslag 4 partijen haring. Volle f.8 90—8.50, Ule f. 7.90—7.80, Steurharin! f. 7.857.60 per kantje. Praairapport van H.M. „Nautilus" 310 213 13 November. Tusschen 52 gr. 2' en 52 gr. 9' N.br. en 2 gr. 34' en 2 gr. 51' 01: SCI 20 met 200 kantjes; SCH 56 met 16 kantjes; SCH 280 met 110 kantjes; Svp 78 met 130 kantjes: SCH 180 met 20 kan tjes; SCH 247 met 310 kantjes; SCH met 10 kantjes; SCH 97 met 20 kantjes. SCH 121 met 60 kantjes; KW 57 met 1» kantjes; KW 149 100 kantjes; KW 23 420 kantjes; KW 62 met 100 kantje»; KW 107 met 10 kantjes; GDY 99 met 5; kantjes; VL 115 met 280 kantjes; VL met 130 kantjes; VL 114 met 385 kantje». VL 85 met 500 kantjes. 14 November. Tusschen 52 gr. 1' en 52 g 12' N.-br. en 2 gr. 10' en 2 gr. 17' O.l: pc» 57 met 110 kantjes: SCH 39 met 155 kan tjes; SCH 53 met 90 kantjes; SCH met 200 kantjes; SCH 284 met 60 kant) SCH 263 met 400 kantjes; SCH 101 mets kantjes; SCH 107 met 360 kantjes: KW 1 met 220 kantjes; KW 173 met 160 kant®. KW 122 verkend; KW 54 met 100 kant]®. KW 160 met 161 kantjes; KW 29 met «s kantjes; KW 161 met 200 kantjes: VL1 f met 200 kantjes: VL 103 met 145 kantje VL 14 met 47C kantjes; VL 217 m« J» kantjes; VL 89 met 70 kantjes; IJM. verkend. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarë „Maria R. Ommèring" IJM. 7. Van-- 35 m. schelvisch, 115 m. braadschem»- 20 m. gul en leng, 25 m. bl. en z»'- vlsch, 35 m. wijting en schar. 200 m. kreel. 15 m. haring. 10 m varia Totaal manden en 100 stuks stijve kabeljauw- „Ewald" IJM 48. Vangst: 20 m sche™5 150 m braadschelvirch. 50 m. koolviscn SU". 400 m makreel 50 m. hartn? T" 670 manden en 90 stuks stlive kaW Beat-ice" IJM 118. Vangst: 7 m "Lj' 23 m. tarbot 12 m gr schol, 15 m. kl 28 m. varia. Totaal 85 manden. 510 173 2l

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6