Uit de Omstreken GROOTE PUZZLEWEDSTRIJD Nat. Fonds voor Bijz. Nooden Maandag 15 Nevember 1937 k0< A DAM PO bonbons EIDSCH DAGBLAD Derde Blad HOOFDPRIJS verzachten keel Doos25ct. en borst. Deze fraaie en comfortabele Ford V-8 clnb-conpé Verder: Eng. huisk. mah. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmarm; Dameskleeding naar keuze f. 275.-. Gebr. Lampe. Amsterdam, Rotterdam, UtrechtDameskleding naar keuze f. 275.-, Haagsch Modehuis, Den HaagGoederen t.w.v. f. 250.- naar keuze, N.V. Mag. De BijenkorfPhilips' Radiot^est. „Arabesque", type No. 802 A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie prijzen. Knip onderstaande stukjes uit, voes zo samen en plak ze op een briefkaart. Men vindt dan in een symmetrischen rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana. Eere-Voorzitster van het Nau Fonds voor Bijzondere Nooden. uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. L Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden. Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvolle aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt. 8. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzenden als hij wil, mits iedere briefkaart voorzien Is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam «o adres afsender In blokletters vermelden. -Aa 'AALSMEER. De oudercommissie der O.L. school Rozenstraat hield 'n drukbezochten eravond, onder leiding van het school ed, den 'heer Willekenshuis. De heer J. Hendriks, onderwijzer aan deze school, -v over: „De nadeelen van 't klassikaal -rwijs". Besloten werd een ..Fonds voor "teling met acte" te vormen. Tenslotte In films vertoond van de ln de algeloopen er gehouden kinderfeesten en van lreisjes, waarvan veel genoten Is. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. Wittekoek A G. Bax Wllhelmlna, d. van A. van pt en E. Speelmans Allda Wille- n_ d. van J. van der Leek en G-. Dekker Christiaan, z. van H. van de Weerd en van Egmond Willem, z. van T. van lanen en E. H. van Gemerden Lijntje, ran P. Korthals en L. Eljk Elisabeth, van C. A. Feelus en G. Schutte Jo- -a Maria, d. van M. J. Verberne en P. ^angh. Ondertrouwd: Victor J. dHaens 24 j. en a L. Bogaart 26 j. Pieter van Sinde- 22 j. en Christina Flipphi 21 j. Cor- lis Eilander 26 j. en Hermlna E. Rave- t 27 J. Johannes Pijpers 20 j. en •elina M. van Egmond 18 j. (jehuwd: Genit Tlerie 29 j. en Baukje J. den Bos 22 j. Michel L. Bakker 24 j. Maria C. Nooij 26 j. Cornells G. •nties 32 j. en Siena Mol 24 J. Pieter Waard 62 J. en Johanna A. Griekspoor Daniël Luijk 24 j. en Maartje Wijn- at 24 j. Pieter Ouwerkerk 24 j. en tje Groen 21 J. Hermanus Jongkind J. en Joekje van der Meulen 21 J. Overleden: Lanabertus Wilhelmus Par se 80 J wedr. van J. G. Benne Cor- ia Anna Louise Willemse 61 j„ wede. van J. Slag Krijntje Spaargaren 74 J., 'e van W. Timmer Hendrikus Mar lis Lammerse 19 mnd., z. van J. Lam- -se en C. A. Nijs. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrika Meijer, Cruquiusdijk - Engelbertus A. M. Anthonisse, tanjelaan 11 Arie Batenburg, Mo- TCg 65 Doede Brandenburg, Zilver- wstraat 28 Adrianus J. Bruins, Lijs- IStraat 8 Hendrikus M. Geels, Esch- jrnplein 4 Cornelis L. P. Goossens, «uwemeerdijk 219 Coenraad W. Gra- i. Pelikaanstraat 9 Georg Gumpertz, ikaanstraat 26 Jacobus J. Huis, Kruis- 1577 Bartholomeus J. de Jager, doornplein 11a Jacob Jonker, Slo eg 168 Huibert de Joode, Lindenlaan - Adolf J. A. Langkemper, Adelaarstr. 4 Johannes G. Leimveber, Kalf-Nieuwe- rrdijk. 404 Cornelis Maarse, Aalsmeer- rrog 615 Johan H. Meijer, Schiphol- jl 158 Petrus J. Molenaar. Platanen- in 4 Johannes A. de Mulder, Elken- n 45 Teunis van den Oever, Aals- derdijk 611 Carl J. J. Reitema. H. M. illaan 15 Erik Rittershaus, Zilver- uwstraat 26 Anton E. Romer, Esch- ■mplein 16 - August H. Sandman, erdijk 119 Richard Schrei, Zilver- euwstr. 17 Wed. G. A. Soederhuijzen, jiderdijk 9 Johannes A. Stalenhoef, ■menlaan 31 Jacobus Suttorp. Roer- mpstraat 35 Jan J. Veenstra, Vijf- lizerdijk 198 Nïcolaas F. J. Vergouw, seg 23 Pieter Verkaik, Marialaan 44 Siebe D. Visser, Vijfhuizerweg 207 :rrit H. Vögler, Akerdijk 120 Theodorus Waaijman, Aalsmeerderweg 467 Jan- je Bakker, Kruisweg 1013. Vertrokken: Geert van der Weide, naar riem. Vergierdeweg 259 Frank Fran- naar Amsterdam. Polanenstr. 109 1 hg. Derk G. van Wijngaarden, Haarlem, pelierstr. 24 rd. Hendrik Raad, n. versum, Stieltjeslaan 37 Matje Mool- jsen, n Aalsmeer, Populierenlaan 2 p Werthelm, n. Amsterdam, Henriëtte tnerstr. 9 hs Pieter Pool, n, Nieuw- a No. 262, Johannesstichting Leen- t Kuipers, n. Lisse, Kanaalstraat 186 drikus Gort, n. Aalsmeer. Aalsmeerweg l hg Anna van den Hoek, n. Heem- Jan van Gooienstraat 15 Cornelia den Hoek, n. Haarlem, Middenlaan 13 Irma M. Grootaert, n. Aalsmeer, helialaan 61 Hermanus J. A. de Boer, Amsterdam, Hemonystr. 46 R. van der 2 en echtg., n. Amsterdam, Roetersstr. 2 N'orbertus Vercouteren, naar Nieuwer- stel, Kostverlorenweg 16 Barbera P. ker. n. Amsterdam, Aalsmeerweg 15. 2 l— Maria N. Meijer, naar Haarlem, Ka- 'ivan Manderenstr. 108 Jan C. van der °'l, n. Amsterdam, Reguliersgr. 140 nciscus A. Focke, n. Amsterdam, Sloter- eg 40 hs Simon Warmer, naar Soest, 'hoolstr. 20 c Hendrik J. den Boef. n. vosdrecht, depot politietroepen Machiel >u®an, n. Haarlem, Mr. Joostenlaan 16 ubertus C. Bakker, naar Nieuwer-Amstel, rlotte van Montpassierlaan 9 Meijer Dam. n. Enschede, Oranjestraat 41 ■Hem Spaargaren, n. Aalsmeer, Berken- "n 26. De Nova-Bioscoop. be Nova-Bioscoop vraagt belangstelling "t de verfilming van Edgar Wallace's ders of the river", een opwindend opendrama, grandioos opgezet, uiterst .Joelend cn met een paar prachtige rollen C'n Leslie Banks en den beroemden ne- honger Paul Robeson, he voorfilm is „Met donderend geweld" de zingende cowboy Dick Foran in Ptteedt. Nog worden gedraaid een journal in «en teekenfilm. In café Zwanenburg in de Lindenlaan JO 'Wanenburg werd geopend de Bazar, ge- 'saiuscerd ten bate van „Ons Kleuter- P015 De zaal. ziet er alleraardigst uit en tj' zich zelf reeds een ware attractie. J d;n aanvang van den Bazar, die een i"«raaad mooi doel beoogt, werd door de ten kÏÏ1 van het Kleuterhuis zang en spel tin, êegeven, hetgeen een recht pret- stemming teweegbracht. HILLEGOM. Do 10e Pluimvee- en Konijnen tentoonstelling. hhuinvee- en konijnententoonstelling, onde die hier gehouden werd, is in de 'Ph den heer Rutten geopend met een toespraak van den voorzitter, den heer G. P. Kroon. Hij dankte alle medewerkenden aan deze onderlinge tentoonstelling, die ongeveeT 200 dieren omvat. Het hoogst aan tal punten is behaald door den heer G Westerlake, op één na den heer B Frljllnk. Bekers zijn gewonnen door de heeren A. Heij en P. Verhoeven. De voornaamste prijswinners waren verder de heeren C. Duwel, Jac. van Leeuwen en M. Koek. Loop der bevolking. Gevestigd: F. Vercruijsse-Böhmer, Hoofd straat 26 A. W. H. A. Bijvoet, Haarlem merstraat 31 A. M. Groot, Weerestein- straat 7 A. Hogeveen, Pastoorslaan 10 W. A. de Jong, Vosselaan 18 A. J. W. Kemperman, Weeresteinstraat 26 G. L. van Waveren, Haarlemmerstraat 56. Vertrokken: A. W. Plomp, Rotterdam, Maasstraat 4 p. van der Zwart, Bloe- mendaal, Vogelenzang, Bekslaan 8 C. H. Berkhout, Lisse, Julianastraat 32 Chr. W. G. M. van Hofwegen. Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 136 B. J. Meinders Velsen, Santpoort. Wüstelaan 18 Wede. E. H. L. Born—Oostdam, Lelden, St. Jacob- gracht 1, R.K. Weeshuis F. van der Lubbe, Lelden, Witte Singel 13 M. Ha venaar, Oegstgeest. Laan van Oud Poel geest 8 W. H. BrinkmanBouwmeester, Laren (N.H.), Hilversum scheweg 37 W. de Bondt, Landsmeer, Zuieinde 214. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Telkamp en M. A. Veldhuijzen van Zanten J. J. Overwijk en G. Duijzers H. M. Schouten en M. Broekes. Getrouwd: H. A. Turnhout en C. H. Berkhout C. W. Th. Jonkheer en J. J. Rutten. Des nachts zijn uit een schuur aan de Beeklaan bloembollen ontvreemd ter waarde van f. 400. Een ruit was verbroken om binnen te komen. Het onderzoek der politie leverde tot nog geen resultaat op. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie des n.m tus- schen 7 en 8 uur: mes met sleuteltje; lage schoen; trui. Het dames-comité, dat giften inzamelt om behoeftige moeders, die ln Januari een baiby verwachten, een luiermand met baby-uitzetje aan te bieden, zal gaame bijdragen in ontvangst nemen, benevens kennisgeving van die moeders, die voor het gebruik ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin in aan merking komen. Vóór 20 November moet een schriftelijk bewijs van dokter of vroedvrouw Ingeleverd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een aardige attentie was het van de zijde der tuinders en kooplieden van de veiling „Katwijk en Om .stir." om een der koopers die 40 jaar geleden ln het huwe lijksbootje was gestapt, den heer J. van der M. in de koopersbanken te huldigen. Te voren was zijn plaats in de koopersbanken met groen en bloemen versierd en ook werd hem bij zijn binnenkomen een fruit mand aangeboden. Nadat de voorzitters van „Wederzijdsch Belang" en van ,JC en O." hem hartelijk hadden toegesproken werd een aardig geldsbedrag opgehaald, om den heer v. d. M. een tastbaar bewijs van belangstelling aan te bieden. Het was een aardige attentie, waarvoor de jubilaris zichtbaar geroerd dankte. KATWIJK AAN ZEE. Films over het „Driehoekswerk". In de achterzaal van Casa Cara werden enkele films vertoond aan ouders en ken nissen der Katwijksche Driehoekmeisjes. De afdeeling telt 70 leden en staat onder de hoofdleidsters mej. W. Haasnoot en mej. L. Happé. Offie T den Dikken heette bestuur en ouders hartelijk welkom en liet zingen Ps. 103 1, waarbij mej. M. van Daalen be geleidde op de piano. In een geestige speech zeide mej. den Dikken verheugd te zijn over de groote op komst. Offie Meyer uit Heemstede heeft weer en wind getrotseerd om haar film hier af te draaien. Na nogmaals een uiteenzetting gegeven te hebben omtrent het doel der Driehoek meisjes en een propagandistisch woord werd eerst de film van het 2e lustrum ver toond. waarna een andere film ons ver plaatste in het volle kampleven Na de pauze werden nog lichtbeelden vertoond door den heer H. v. Beelen met zijn projectielantaarn. Na afloop zong men het kampeerlied en ten slotte staande Gezang 96. WINTER LEZING NED. CHR. VROUWEN- EOND. Prof. dr. Stegenga over „Zelfhandhaving en zelfverloochening". In de Oranjezaal van het Jeugdhuis, sprak prof. dr. P. Stegenga uit Amsterdam voor bovengenoemden Bond over: „Zelf handhaving en zelfverloochening". Mevr. Dommisse ging voor ln gebed en leidde den spreker in. Prof. Stegenga merkte op, dat wij in de woorden zelfhandhaving en zelfverlooche ning een geweldige tegenstelling voelen. In de vorige eeuw verscheen van Max Stirner (eigenlijk Kaspar Schmidt) het boek „Der Einzige und sein Elgentum". Dit boek leerde het barre naakte egoïsme zonder eenige beperking of bemanteling. Er is een egoïsme, dat op rente gezet wordt. Wij kennen problemen in de prak- 1010 tijk van ons zieleleven. Spr. haalde dan aan het slot van de Kleine Johannes, het boeiende boek van Frederik van Eeden, waar Johannes staat" aan het strand van de zee. Jezus zegt tegen hem, niemand moet zeggen „ik zal", als hij eerst niet kan zeggen „ik kan". Voor zelfverloochening is kracht noodig. Welke van die twee „zelf handhaving" of „zelfverloochening" vin den wij het Christelijkste? De meeste stemmen zullen zijn voor het laatste. Men moet er geestelijk toe in staat zijn; krach ten genoeg hebben, niet te slap zijn, men moet het doen als een ..daad" Men moet het óók doen met vreugde! Dat eischt een gave persoonlijkheid. Deze moet geculti veerd worden Men moet er zich geschikt voor maken, in een sportterm uitgedrukt, men moet er zich voor trainen. Voor zelf verloochening is „geestelijke training" noodig. Ten slotte moet het geschieden na een roeping van Gods wege. God gaf ons een lichamelijke toerusting. God gaf ons een geestelijke uitrusting en nu komt het appèl, om die gaven door te geven tot heil van onzen naaste en tot eer van God. Voor Christenen zijn die twee geen tegenstel lingen; zü hebben elkaar noodig. Zelf handhaving en zelfverloochening moeten elkaar steunen. Het leven is een mooi ge schenk van God: het geloof is een licht in de duisternis. Luleher noemt het: „Evange lische zelfliefde". Staan we op de Christe lijke lijn. dan kunnen we die twee niet scheiden. Waar de grens is. kan niemand zeggen. De ware Chr. zelfhandhaving is noodig voor zelfverloochening. Om tot zelfverloochening te komen is niet de juiste weg de ontvluchting der wereld. De R.K. doet de menschelijke natuur afster ven. onderdrukt ze, het evenwicht wordt verbroken. Natuur en geest moeten zich zooveel mogelijk harmonisch ontwikkelen. De mensch moet zich leeren beheerschen naar lichaam en geest. Voor alle zelfhand having is noodiS de wil om zich aan Christus over te geven. Hierin ligt het geheim van het slagen van het leven. Er moet bereidheid zijn om Christus te ge hoorzamen. Na het dankgebed dankte mevr. Dom misse prof. Stegenga voor zijn lezing. LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. Goldberg naar Zoeter- meer Mej. G. C. du Croix naar Bussum W. MelJwaard naar Rotterdam Mej. C. M. Noordermeer naar Hillegom P. M. V. Ui jee naar Amsterdam Mej. P. A. M. van Bentheim naar Bloemendaal Mej. E. de Kwaasteniet naar Sassenheim B. Verdoorn en echtgenoote naar Ned.-Indië Mej. M. F. Weijers naar Milllngen W. Tromp naar Noordwijk. Ingekomen: M. Th. Lefeber van Vopr- sohoten, Hvereweg 335 Mej. J. Hoge- nes van Heemstede, Julianastraat 102 Mej. J. M. Noordermeer van Sassenheim, Julianastraat 50 J. Rijsbergen van Lei den, Heereweg 351 L. Kuipers van Haar lemmermeer Kanaalstraat 186 C. A. Duinhoven en gezin van Hillegom, Juliana straat 56 J. Hoebe van Oude-Niedorp, Kanaalstraat 55 A. de Vos van 's-Gra- venhage. Vreewijk 35 Mej. E. M. D Hen- óriksen van Amsterdam, Heereweg 204a. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus, z. van H. J. van. der Wiel en van A. M. van Zeist Theodorus Cornells Cornelia, z. van L. B. Jonkman en van C. C. de Brabander Divera Adriana, d. van Th. H. van Kampen en van G. J. van der Ploeg Martha Maria. d. van J. de Kooker en van G. Daudeij Marius, z. van A. Obdam en van M. J. Lubert Dirkje Jeltje, d. van H. Meijer en van T. de Jong. Overleden: Maria Anna Elisabeth van Poll Suijkertmijck, echtgenoote van F. X. A. Nieberg 73 j. Johanna de Vries, weduwe van G. Marinus 60 j. Ondertrouwd: N. Noort en M. Schalk. Pluimveever. „Lisse en Omstreken". De pluimvee- en konijnensportver. „Lisse en Omstreken" vergaderde in gebouw ,,De Vereeniging" onder presidium van den heer W. F. Daudey. Een drietal leden werden aangenomen. Inzake de op 20 en 21 Nov. as. te houden clubtentoonstelling werd besloten een jeugdklasse bij te voegen; beloofd werd, dat dit een mooie tentoonstelling zal worden. Daar de vereeniging op 6 Jan. a.s. 20 jaar zal bestaan, werd besloten dan een jubi leum-tentoonstelling te organiseeren. Onder de leden werd een mooie collectie planten verloot. NOORDWIJK. De inwijding der vergrootte R.K. Jongensschool. Onder veel belangstelling is de RJC. Jon gensschool aan de Zeestraat, waarvan wij reeds een beschrijving gaven, ingewijd door kapelaan Sluis. Nog is het woord ge voerd door kapelaan Watervis en de heeren Baak, inspecteur L.O. en K. Sanders, na mens de plaatselijke schoolcommissie, waarna ook het schoolhoofd, de heer de Boer van zijn blijdschap getuigde over de vergrooting der school. Nog zij gemeld, dat niet de architect van den eersten school- bouw in 1905 de heer Nic. Molenaar, doch de heer H. J. M. Bruinings uit Haarlem was. De collecte voor het kleeding-, dek king en schoeiselfonds heeft ln deze ge meente ruim f.500 opgebracht. (Ingez. Med.) NOORD WIJKERHOUT. Jaarfeest der Chr. Jongedochters- vereeniging. In „De Gemeentewoning" hield de Chr. Jongedochters-vereen. „Niet door eigen kracht" haar jaarfeest. De zaal was geheel bezet ook met verschillende zustervereeni- gingen uit Noordwijk, Sassenheim enz. Velen gaven blijk van groot talent. Ver schillende voordrachten werden gehouden, een tooneelstukje werd opgevoerd, en tot slot een schitterend tableau vivant. Ds. van Noort sloot de gezellige samen komst met dankgebed. Alhier gaven zich 88 spaarders op voor het kleeding-, dekking- en schoeisel-fonds van minister Romme. OEGSTGEEST. PROPAGANDA-AVOND „LUCHTBESCHERMINGSDIENST". Onze gemeente aan dg spits! Door den luchtbeschermingsdienst is on der groote belangstelling in het Patro naatsgebouw een propaganda-avond ge houden. Vice-admiraal A. F. Gooszen sprak het welkom, waarna de burgemeester, de beer A. J. van Gerrevink, er op wees. dat de wet thans onvoorwaardelijk tot mede werking aan de luchtbescherming dwingt en een organisatie tot luchtbescherming onmisbaar is. Het verheugde spr. te kun nen zeggen, dat men in Oegstgeest, wat Zuid-Holland betreft inzake den luchtbe schermingsdienst aan den spits staat. Hierna werd een luchtbeschermingsfilm vertoond, waarin de vele en groote voor komende gevaren bij oorlog vanuit de lucht in het licht werden gesteld en welke eischen er gesteld worden aan den lucht beschermingsdienst. Vice-admiraal Gooszen besprak vervol gens het luchtbeschermingsplan voor onze gemeente. Aan de hand van een schetskaart gaf spr. de verdeeling der gemeenten aan in 5 vakken. In elk vak bevindt rich een hulp ploeg, geleid vanuit het centrale punt: „de oude gemeenteschool in de Geversstraat". Spr. gaf uitvoerig aan hoe deze diensten zullen verken. In geval van gevaar zal een nood-ziekenhuis worden ingericht in de Zendingsschool aan den „Leidshchen Straatweg", aan dr. van Hoogendorp wordt de leiding daarvan opgedragen. Bij luoht-alarm zullen de straat- en andere lichten worden gedoofd; waar noodzakelijk zullen lantaarns met blauw- glas geplaatst worden. Op de Geversschool komt een sirene. Spr. dankte tenslotte voor de betoonde belangstelling. De collecte voor Schoeisel-, Kleeding- en Dekkingsfonds van het Crisis-Comité B, heeft f. 274.6SVj opgebracht, 3—3 1079 (Ingez. Med.)

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11