Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 8 November 1937 Officieele Crisispublicaties WEERBERICHT. HOEST, KEELP'JH GRIEP, RHEUMATIEK STEKEN IN DEZUesz PIJNSTILLENDE WATTEN AGENDA MUSEA. AALSMEER. Dc Snijbloemenhandel. Over het algemeen zal de afgeloopen week weinig reden tot tevredenheid heb ben gegeven. Het aanbod van bloemsoor ten bleek nog steeds van veel beteekenis en was zeker te omvangrijk, in aanmerking genomen de beperkte afzetmogelijkheden, om tegen prijzen verkocht te worden welke bevredigend waren. In de voornaamste plaats waren het de kleinbloemige chry santen. welke bij massale hoeveelheden dagelijks werden aangeboden. Veel van deze producten draaiden door, omdat niet boven den minimumprijs van 5 cent per bos geboden werd en moesten dus aan de vernietiging worden prijsgegeven. Het ligt voor de hand, dat wat nog van deze bloe men verkocht werd. veelal slechts lage prijzen opbracht. Ook grootbloemige chry santen werden steeds nog bij flinke partijen aangeboden, terwijl de geldelijke opbrengst al evenmin bevredigend kan worden ge noemd. Wat de kasrozen betreft, waarvan de veilingen steeds nog ruim voorzien waren, op de meeste dagen waren de prij zen laag en alleen voor de beste koopen van bepaalde soorten gold af en toe nog wel eens een bevredigende opbrengst. In aanmerking genomen, dat de roos om dezen tijd al heel wat uitgaven aan brand stoffen kost. is het wel zeker, dat de cul tuur van deze bloemen den bloemist weinig voordeel zal brengen. Van Amerikaansche anjelieren wordt het aanbod van minder groote beteekenis. Over het algemeen wer den de prijzen, welke deze bloemen de laatste dagen noteerden wel eenigszins hooger dan ze de voorgaande week waren. De seringentakken kwamen ook reeds bij flinke partijen ter veiling, doch de gelde lijke opbrengst zal den trekkers al even min bevredigd hebben; een enkel koopje noteerde nog wel eens tot plm. 30 cent, maar de doorsneeprijzen waren laag. Soms bleven bovendien meer of minder belang rijke hoeveelheden 1- en 2-koppers onver kocht, omdat de handel niet bood boven 25 cent per 10 stuks. Met de dahlia's loopt het nu af; deze bloemen hebben weer haar tijd zoo goed als gehad. Voor de velling beteekent dat weinig verlies, daar er overigens te kust en te keur bloemen zijn, waaruit de handel keuze kan doen. Wat nog aan dahlia's werd verkocht, bracht weinig op. Aan de veilingen van potbloe- men en -planten waren de omstandigheden al evenmin gunstig. Steeds nog is er be langrijke toevoer van cyclamen en bloeien de begonia's, welke over het geheel geno men een zeer matige opbrengst gaven. Blijkbaar is ook voor deze producten thans nog geen voldoende afzet te vinden. Tot gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier zijn bij enkele candidaatstelling herkozen de heeren: J. Batenburg Jz„ Joh. Douglas, C. P. Gerrit sen. Aid. Jongkind Hzn„ W. Linthout, N. Moleman en W. A. Spaargaren. De alhier door de Ned. Herv. Meisjes- vereeniging „Priscilla" gehouden collecte heeft f168.06 opgebracht of pl.m. f35. meer dan in 1936. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te München Laagste stand 742.8 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen. Nevelig tot hattf of zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedruikgebied over het Oostzee gebied nam aanzienlijk in beteeknis af, over Noord-Dulbschland ligt thans een vlakke depressie. De depressie welke Zater dag nog bij IJsland lag, trok Oostwaarts af. Het centrum ligt thans over Noord-Scan- dinavlë. In het Noord-Westen op den Oceaan ls de luchtdruk aanzienlijk geste gen, ln het Zuidwesten bleef de luchtdruk laag. In NOord-Scandinavië en langs de Noorsche kust waaien krachtige tot storm- aohtige Westelijke winden met betrokken lucht en regen of sneeuw. Op het Zuid westen van de Britsche eilanden waaien matige Oostelijke winden ook met regen. Op 'het vasteland van West-Europa ls het windstil of waaien zwakke winden. Over Dultschland en onze omgeving lag een uit gestrekt mistgebied, overigens was de lucht hedenmorgen meest zwaarbewolkt tot be trokken met nog eenige regen ln het de pressie-gebied ln Noord-Duitschland. De h'ooge Alpentoppen melden mooi helder weer, het is er sedert Zaterdag veel zachter geworden, de temperaturen waren er hedenmorgen om het vriespunt. In Zutd- Scandlnavië en Midden-Europa lagen he denmorgen kleine gebieden waar de tem peratuur tot onder het vriespunt daalde. De temperatuur was in het Zuiden van ons land. België, Noord-Frankrijk en Mid den-Europa onder normaal, overigens was zij over het algemeen er boven. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs; N.O., 3 gr. C.. goed Londen: O., 8 gr. C„ betrokken. Berlijn: Wlndst., 10 gr. C mist. Nice: N., 13 gr. C., bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). nOOG WATERTIJ DEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 5 u. 56 min.; nam. te 18 u. 07 m. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Maandag: 4.50 mm. tot 6.38 vm. BENTHUIZEN. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Kerk te Neerlang broek is beroepen de heer W. Bieshaar Jr. alhier. Gevonden: een doos malskoek (de doos gemerkt No. 1137 Maisglutekoek), vermoedelijk afkomstig van een vracht auto uit Leiden. Inlichtingen bij de politie. De collecte tijdens het dankuur voor het gewas ln de Ned. Herv. Kerk bedroeg f. 181,64. Op Vrijdag 12 Nov. as. hoopt de heer A .Buijs den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaren zijn slagerij alhier be gon. Door goede en correcte bediening heeft hij deze tot een bloelende zaak ge maakt. Het zal hem dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Hedenmorgen brak brand uit in de schuur van den heer J. Prien. Toegeschoten arbeiders wisten het vuur teblusschen. Het dak kreeg Zware brandschade, evenals eeni ge lijfgoederen in de schuur. PERIODIEKE VERHOOGING DER TOEWIJZING MESTVARKENS AAN PLATGLASTUINDERS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat voor plat- glastuinders, die beschikken over een toe wijzing mestvarkens, de gelegenheid is opengesteld ln de periode van 15 October t/m. 14 April ten hoogste 30°/o meer varkens te houden dan hun toewijzing aangeeft, met dien verstande, dat in de periode van 15 April t/m. 14 October daaraanvolgend de oorspronkelijke toewijzing wordt vermin derd met een aantal, gelijk aan dat. waar mede deze in de wintermaanden werd over schreden. Deze regeling is getroffen om betrokke nen in de gelegenheid te stellen zelf in hun behoefte aan broeimest te voorzien. Alleen op aanvragen van hen die werke lijk een daarvoor in aanmerking komend bedrijf bezitten, zal gunstig kunnen worden beslist. Belanghebbenden, die van deze gelegen heid gebruik willen maken, kunnen zich wenden tot den secretaris van het district, waaronder hun bedrijf ressorteert. op de piji plek, bestrijdt doozen 33 en 55 ct. 9708 (Ingez. Med.) MAANS- OP. EN ONDERGANG. 8 Nov. op: 11 u. 39; onder 20 u. 15. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van B. Kempe en A. M. Overduln Jacobus, z. van A. H. Bokhorst en J. Verbaas Johannes Jaco bus. z. van C. G. Bos en J. J. Visser Leen- dert, z. van A. Kranenburg en E. C. Groot Lucherdina. d. van J. P. van der Maarel en M. A. H. Beukema Cornells Petrus, z. van F. van de Velde en A. M. Luke Willem Jacobus Jacob, z. van G. Enthoven en A. van der Hoek Dignum Cornells Fran- ciscus, z. van C. A. Houweling en J. M. Mar cus Cornelia Theodora, d. van M. J. Mes man en H. F. Rusman Grietje, d. van J. A. de Mulder en L. Vijfschaft. Ondertrouwd: Johannes B. van Raam 23 j. en Wouetra Robijn 19 j. Pieter Wal raven 23 j. en Ida den Dekker, 25 j. Adam Hellingwerf 23 j. en Wilhelmina N. C. den Dekker, 21 j. Johannes Hoogkamer 27 j. en Cornelia M. Kerkvliet 24 j. An- tonie Llevaart 33 j. en Klazina van der Pol 31 j. Gehuwd: Johannes P. Warmerdam, 32 J. en Helena C. Clemens, 32 j. Pieter Bou- terse 36 j. en Elisabeth B. Prins 24 J. Rut M. Hogenhout 27 j. en Alida E. Schouten 22 j. Willem van Santen 28 j. en Cornelia Buitenhuis 25 j. Pieter van der Zwaard 28 j. en Anneke C. Roubos 25 j. Nicolaas van Exter 26 j. en Anna P. den Boef 26 j. Joost J. Dekker 26 j. en Johanna L. Drenth 23 j. Overleden: Ferdinandus Gerardus Johan nes van Amersfoort 75 j. wedr. van G. C. v. Weerdenburg. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. A. Faassen, Vtjfhuizer- öijk 160 Wed. J. C. Leen, Hoofdweg 754 Johanna E. van Leeuwen, Vljfhuizerwcg 197 Johan R. van Randeraat, Sloterweg 112 Geurt Schuurman. Aalsmeerderdijk 573 Maria Spaan, Huigsloterdijk 327 Hendrikje Steen, Kruisweg 441 Elisa beth J. M. Straathof, Hillegommerdijk 85 Mourits van Tol, Lisserdijk 298 Alida M. Wessels, Lisserdijk 317 Barend van Wieringen, Spaarnwouderweg 537 Ma ria A. Sluis, J. C. Beetslaan 47 Christina Batstra, Havikstraat 3 Hendrikus Th. B Bomers. Burg. Amersfoordtlaan 37 Cor nells Kaars, Plesmanlaan 7 Petrus Klijn, Hillegommerdijk 457 Maarten W. W. v. Noord, Schipholweg 3 Catharina Ok- kerse. Zilvermeeuwstr. 19 Eelke Quarré, Lisserdijk 544 Jan D. van Voorst, Emma- laan 44 Willem Lanser, Aalsmeerderdijk 662 Franz' Brunert. Hoofdweg 1304 Gerrit Hoogenes, Venneperweg 564 H. J. Mulder en echtgen., Iepen laan 79 Marinus J. Kip, Iepenlaan 79 Thomas de Krijger, Wilgenlaan 39 Jo annes H. Mevissen, woonschuit t.o. Lisser dijk 52 Aebele Noorderbroek, Iepenlaan 85 Petrus Oudendijk, Olmenlaan 87 Arnoldus W. Stroop, woonschuit t.o. Lis serdijk 57 AriJ Verhagen, Adelaarstr. 6 Willem Veneman, Hoofdweg 1312 Cornelia den Boer, Aalsmeerderweg 651 Christina Drooger. Kruisweg 1531 Aal tje den Hertog. Vijfhulzerdljk 152 Cla- sina M. Huijsmans, Draverslaan 23. Vertrokken: Andreas J. Brian, naar Am sterdam, Veerstraat 87 hs Arte de Groot naar Amsterdam, Dapperstr. 121 3 hg Jan de Waard, naar Amsterdam, Gerard Doustr. 32 1 hg Arie van Laarse, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 114 Antje Keessen naar Aalsmeer, Hornweg 140 Aagje KooiJ. naar Aalsmeer, Berkenlaan 20 Wilhelm A. Heering, naar Soest. Luchtvaartafd. Cornells K. Boelhou wers, naar Amsterdam, Houtrijkstr. 68 2 hg Petrus Oudendijk, naar den Helder, Ruijschew. 293 Neeltje Goede, n. Lands meer, van Beekstraat 47 F. Josephus Knaapen, naar Waddlnxveen, Dorpstr. 64 Antonia A. Vissers, naar Amsterdam, Koninginneweg 56 Adriaan v. 't Hof, naar Borneo (Ned.-Indië) Hermanus F. A. Tjemkes, naar Amsterdam, Joh. Frank- linstr. 14. 1 hg Johannes A. van Gen nep, naar Zandvoort. Hugo de Groot str. 21 Johannes R. Falll, naar Amsterdam, Reijer Anslostr. 15 hs Maria Sneek. naar Nieuwkoop, gesticht „H. Hart" Martha Honcoop. naar Aalsmeer, Ophelia- laan 71 Hendrik Luijt, naar Voorburg, van Alphenstr. 28 Cornells F. Blijleven, naar Hijnes. Californië (U.S.A.) Route I, Box 293a Klaas Hansen, naar Aalsmeer, Kanaalstr. 1, tehuis ouden van dagen Nicolaas Diemer, naar Haarlem, Klever laan 124 Margrietha Buchner. n. Aals meer, Kastanjelaan 11 Cornells v. Vliet, naar idem. idem Antoine G. H. H. Roef- fen, naar Aalsmeer, Ophelialaan 66 G. van Essen, en echtgen., naar De Bilt. Snippenlaan 34 Johannes L. de Bock, naar Amsterdam, Prinsengracht 872 Cornells Vonk, naar Haarl.liede c.a. Bau- duinlaan 19 Wed. W. C. Ongers, naar den Haag. Stationsweg 71 Pieter Moeke. Amsterdam, Hoogeweg 128, 3 hg Antci- nlus J. Thuis, naar Amsterdam, Cornells Anthoniestr. 49, 2 hg Simon W. Thuis, naar Amsterdam. Eksterstraat 17 Wil helmus H. J. Wayeret, naar Amsterdam, Tollensstr. 37, 1 hg Herman Hootsen, naar Haarlem, Korte Wijngaardstr. 10 Arie Buurman, naar Beverwijk. Koningstr. 114 Wed. W. J. van Gulpen, n. Aalsmeer Sportlaan Annetje Hogeveen, naar Hll- iegom, Pastoorslaan 10 Simon v. d. Mo len, n. Bandoeng (N. O. I.) De te Vijfhuizen in het verenigings gebouw van de Ned. Herv. gemeente ge houden verkooping van de vele vervaar digde en geschonken goederen en artike len waarvan de opbrengst zal worden aangewend voor de noodig gebreken res tauratie van dit véreenigingsgebouw heeft bijna f. 300.— opgebracht. Een mooi resultaat! KATWIJK AAN ZEE. De 8ste Herv. School. Het bestuur van de Herv. Scholen over weegt plannen om tot den bouw van de 8ste Herv. School in het Zuiderkwartier over te gaan. Wegens plaatsgebrek heeft de laagste klasse van de school van den heer K. Seinstra in de Weeshuisstraat onderdak gevonden in het Weeshuis. De bijzondere collecte in de Herv. Ker ken voor de Inwendige Zending gehouden heeft opgebracht f. 197,45. De collecte voor de halfweezen. en ziekenzorg bracht op f. 62,25. Mej. G. v. D. uit de Remisestraat deed bij de politie aangifte, dat haar zoontje door een anderen jongen P. v. D. genaamd van een muurtje is gegooid, waardoor hij een arm heeft gebroken. Een vrachtauto van Van Gend en Loos heeft een koppelrlng van een brandslang stukgereden. De schade zal vergoed moeten worden. HEDEN: Schouwburg: Fritz Hirsch-Operette „Sae beim afscheid leise Servus. 8.15 uur. Dinsdag. Rapenburg 10: Bazar Rehoboth. Ge. opend 's middags tot 5 uur; 's avonds 7 10 uur. K a t w ijk-a a n-Z e e: Hotel du Rhln De heer J. A. Bruyn. 8 uur nam. LISSE. Arrestatie van oplichter. Door den filiaalhouder alhier der N. V. Gcedkoope Bazar ls ten nadeele dezer zaak verduistering gepleegd. Bij het bezoek van den algemeenen bedrijfsleider bleek er een kastekort te zijn. De algemeene bedrijfslei der stelde een verder onderzoek in. waarbij bleek, dat verduistering van gelden heeft plaats gehad. Door hem werd hiervan on middellijk aangifte gedaan bij de politie, welke den filiaalhouder, zekere H. A. v. O. arresteerde. Hij zal worden voorgeleid aan den Officier van Justitie. Gevonden: kindertaschje, reflector, voetbalschoen, portemonnaie. ceintuur, paar zwarte pijpen, sleutel, kinderhand- schoen. Inlichtingen bij de Politie. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nan; „Sherlock Holmes". Woensdag-, Donderdag-, en Zateniaj. middag 2 uur - Zondag van 27 uur door! voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31. 8 uur nan „Proces met gesloten deuren". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendi voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Bom to dance". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 urn; Zondag doorl, voorstelling 27 u, en 8,151; Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7, „Amor op de baren". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 ca 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Het geheim van Charlie Chan". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 nar. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/i uur, Nova-bioscoop (Katwijk-a.-Zee)„San- Francisco". 8 uur nam. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Hillebrand, Kerkstraat 8 W. van der Meulen, Meerstraat 61 M. J. de Groot, Vinkenlaan 40 J. H. Rotteveel Idem W. J. Vijfhulzen, Leid- schestraat 159 P. Heemskerk, Haarlem merstraat 5 N. J. van der Starre, Burg. Pontstraat 33. Vertrokken: J. van Kesteren, Haarlem, Satumusstraat 14 C. A. Duinhoven, Lisse, Julianastraat 56 M. J. Veen, Haar lemmermeer, Bennebroekerdijk 27 C. C. Uitendaal, Stationsstraat 48/50, Boxtel H. J, Zwetsloot. Heereweg 224, Lisse P. J. Eijhuisen. Amsterdam, Zuider-Am- stellaan 143 M. van Eek, Echteld, Ochten H. B. A. van Ulden, Lelden. Witte Singel 13 W. L. J. Veenboer, Amsterdam, 3e Oosterparkstraat 37 m. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelof Jacob, z. van J. P. Veth en J. Boertje Josephus Bernardus. z. van W. N. Steekers en J. M. Mooljekind. Ondertrouwd: A. P. Verhaar en M. E. Jansen. Getrouwd: J. P. J. van der Laan en C. C. Uitendaal W. Krieger en E. Dekkers H. Muller en G. den Boer J. C. Weitz en J. van Kesteren. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie des nam. tusschen 7 en 8 uur: alpino, dames handschoen, bruin porte- monnaietje. Onbezonnen jeugd. Een kleine jongen, die den weg overstak zonder op het verkeer te letten, liep met zóóveel vaart tegen een wielrijder, dat het ventje een been brak. Op geneeskundig advies ls de jongen naar het Diaconessen- huis te Haarlem gebracht. Bij de steenfabriek waren Jongens zoo baldadig om met steenen naar een auto te gooien. Het gevolg was, dat de voorruit ver nield werd. Toen dit „heldenfeit" gebeurd was, namen de bengels de vlucht. De politie stelt een onderzoek ln. De maand October was voor de be volking geen gunstige, het aantal inwoners liep met 21 terug. De vertrokken personen waren grooter in aantal dan de gevestlgden. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van J. de Vreugd en A. Ouwehand Weintje, D. van N. v. Leeu wen en G. Remmelzwaal Cornells Pieter, Z. van P. van der Melj en N. van Beelen Maartje, D. van U. van der Bent en K. Haasnoot. Overleden: Jacobus Kuijt 27 j., Z. van A. Kuijt en G. de Jong Keetje Klazina v. d. Bent, 6 maanden, D. van C. v. d. Bent en C. Guijt Martinus Dirk Heidoorn 76 j.. geh. met G. R. Storm Jacob de Best, 72 j., echtg. van J. Wassenaar. Ondertrouwd: A. de Vreugd en A. E. Hooglander te Rotterdam W. v. d. Plas en W. van Dijk. Gehuwd: J. van Prooijen en P. Paap. NOORDWIJK. De R.K. Jongensschool voltooid. Nu aan de jongste uitbreiding van de R.K. Jongensschool de laatste hand wordt gelegd en het nieuwe gedeelte a.s. Don derdagmorgen plechtig zal worden inge zegend, willen _wij over de totstandkoming daarvan het een en ander vermelden. Nadat ln 1882 de eerste gecombineerde R.K. Jongens- en Meisjesschool in de Bronckhorststraat werd geopend, werd tien jaren later in 1934 besloten om het lager onderwijs van de meisjes aan de zusters toe te vertrouwen. De meisjes school bleef alzoo gevestigd in de Bronck horststraat, terwijl de jongens het tot schoolgebouw ingerichte huis aan de Voorstraat, hoek Doelensteeg (thans ge bouw voor Chr. Belangen) betrokken. Wegens de slechte kwaliteiten van laatst genoemd gebouw kwam deze school in 1904 niet voor subsidie in aanmerking, ten gevolge waarvan besloten werd tot stich ting van een nieuwe R.K. Jongensschool. Daartoe werd in 1905 een stuk bouwter rein aan de Zeestraat aangekocht en on der leiding van den bekenden architect Nlc. Molenaar, die ook de R.K. Kerk en het Raadhuis heeft ontworpen, een zes- klasslge school gebouwd door den aanne mer. den heer C. G. J. Alemade Sr., voor de somma van f. 27.717.Dit gebouw, al leen bestaande uit zes lokalen, de te genwoordige benedenverdieping dus werd in 1906 na de zomervacantie in ge bruik genomen. In 1911, om slechts een onwillekeurig jaartal te noemen, telde de school nog 238 leerlingen, maar toen dat aantal in 1917 tot 271 steeg, was uitbreiding noodzakelijk Zulks geschiedde dan ook aan het einde van 1918. Op den rechtervleugel van het gebouw werd een drietal lokalen en op het midden een ontvangkamertje gebouwd door den heer W. P. de Vreede, aannemer en architect. Helaas moest hierbij het ar chitectonische karakter van het gebouw noodzakelijkerwijze worden prysgegeven! Intusschen hadden in de twintiger jaren belangrijke inwendige verbeteringen plaats De verlichting werd electrisch. het sanitair werd gemoderniseerd, terwijl het interieur der schoollokalen geleidelijk aan een be langrijke hervorming werden onderworpen. Ook de speelplaats werd gemoderniseerd door betegeling van de geheele opper- vlakte In 1930 moest opnieuw een lokaal worden bijgebouwd, waarvoor een gedeelte van den linkervleugel werd benut. De bouw ge schiedde ditmaal door den heer C. G. J. Alkemade Jr. Maar al spoedig bleek, dat men de leergierige mannelijke jeugd van Noordwljk ook in 10 lokalen niet zou ton nen heibergen. Dus werd naar een tijde lijke oplossing gezocht, want de tijden waren slecht! De oplossing werd gevonden door het ln gebruik nemen van één lokaal van de voormalige openbare school aan den Sint Jeroensweg in 1934. Maar op den lan gen duur kon die toestand zoo niet besten digd blijven en toen in 1936 ook een twee de lokaal van die sohool noodzakelijker wijze in gebruik moest worden genomen, werd tegelijk besloten tot den bijbouw van twee nieuwe lokalen, waarmede de linker vleugel, alsmede de geheele bovenverdie ping gecompleteerd werd. Doch in een school van bijna 500 leerlingen werkt één toegang te- traag en zulks is met het oog op het ontstaan van eventueel brandgevaar ook niet verantwoord. Zoodat tevens be sloten werd tot den bijbouw van een tweede trappenhuis. Architect H. A. J. van Wouw Academisch Historisch Museum: 's Din- dags en 's Vrijdags van 1012Vt en 2-5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanat 1 uur. Het museum is gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd - Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct —1 Nov. 104 uur. 1 Nov.16 Febr. 10- 3 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 830 —12, 1.305 uur 's Zaterdags 8.3012 urn: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 9 12.30 en 25.30 uur. Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73: 0? werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—IJ en 1'/:6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—1! en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Neder). Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 urn: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uul nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hal1 vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde, Consultatiebureau v. Beroeps keuze, 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voof spoedrecepten. De avond-, naclit- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 6 t/m. Vrijdag 12 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. van Dijk, Haven 18, teL 85 en A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilheiminapark 8, Oegst- geest, tel. 274. maakte een ontwerp, het werk werd open baar aanbesteed en gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. H. Krat' voor de som van rond f. 12.000. Dit werk is nu onlangs voltooid. Het „filiaal" aan den Sint Jeroensweg, zooals de tijdelijk ln gebruik genomen twee loka len werden genoemd, ls verleden week opgeheven en bijna 500 leerlingen sj# thans weer in een 12-tal lokalen onder een dak ondergebracht, waarmede deze schot' zeker wel tot een der grootste van ons land kan worden gerekend. De nieuwbouw ziet er keurig uit. Vooral het nieuwe trap penhuis is op bijzonder fraaie wijze uitge voerd. Zooveel mogelijk is gestreefd naar soberheid, maar met kleurencombinatie» (ook in tegels) en glas in lood ls heel w* te bereiken. Den heer Krau komt hiervi een woord van lof ten volle toe. Al ls dan het uiterlijk aanzien van het gebouw, zot- als wij reeds opmerkten uit architectonlscn oogpunt er niet op verbeterd (het kon ook moeilijk anders!), zeker niet in verhouding tot de tegelijk met het aangebouwde woon huis van het hoofd der school, dat even eens van 1905 dateert, vast. staat, dat MJ interieur van het schoolgebouw volkomen aan de huidige behoefte eener modem geoutilleerde school voldoet. Maar men "ju oordeele de juistheid hiervan zelf! WW' wij vernamen, dat het schoolbestuur bin; nenkort voor iederen belangstellende gebouw op een nader te bepalen dag openstellen. Zij, die dan een kijkje will® nemen, zijn van harte welkom! 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6