Conferentie van Brussel nota aan Japan zendt LEIDSCH DAGBLAD - Oa;ds bid fósaiïrïag 8 November 19)] GEMENGD NIEUWS Weinig effect verwacht Heeft U jicht ef rhüima... URODONAL /CliEEP/ TJEINCENj LUCHTVAART CORRESPONDENTIE THIJS OP DE „TAAIE HAAI99 De bemanning van de „Trinidad" in ons land terug. De reis van de voormalige veerboot „Leeuwarden" naar Venezuela. Met hst stoomschip ..Costa Rlca" van de K.NS.Mdat gistermiddag te Amsterdam is aangekomen, zijn In ens land terugge keerd de gezagvoerder en leden van de bemanning van de „Trinidad", de voor malige veerboot „Leeuwarden" welke den veerdienst der Nederlandsche spoorwegen tusschen Enkhuizen en Stavoren onderhield en In het voorjaar werd verkocht aan de regeerinig van Venezuela, welke het vaar tuig. nadat het eenige verandering zou hebben ondergaan, bestemd had voor de ■kustvaart In het begin van de vorige week heeft men zich eenigszins ongerust gemaakt over het lot van de opvarenden, omdat men berekend had, dat het schip reeds lang zijn bestemming moest hebben bereikt, terwijl men nog geen bericht van aankomst noch eenig ander bericht om trent de Trinidad had ontvangen. Achter af bleek echter, dat het schip op 18 October jl. veilig te La Guar ra aan de Venezo- laansche autoriteiten kon worden afge leverd Uit het onderhoud dat wii na aankomst van de „Costa Rica" met den e:ezasvoerder van de „Trinidad" den heer Versjees, en afzonderlijk met verschillende leden van de bemanning hadden, bleek de overtocht over den Oceaan met het kleine vaartuig, welks natuurlijke bestemming de Zuiderzee was geweest, zeen ideaal vsrloou te hebben gehad. Het eischt veel zeemanskunst een dergelijken tocht te maken met een schip, dat niet voor den Oceaan ge bouwd is en bij een diepgang van nog geen 2 meter een bovenbouw van bijna 7 meter heeft. Gelukkig heeft men, hoc_ wel de „Trinidad" nadat zij te Londen in het dok was geweest, pas op 18 Sep tember j.l. uit Engeland vetrok, in het algemeen goed weer gehad, want het is de vraag, of de luiken, waarmee de openingen in het karteldek waren af gesloten, wel weerstand zouden kunnen bieden aan zware zeeën. Op 27 Sep tember kwam men te Las Palmas aan en reeds den 29sten vertrok men weer, nadat 140 ton olie gebunkerd was tot groote ontevredenheid van een deel der bemanning, die van meening was, dat deze hoeveelheid te gering was voor den overtocht cn dat men behalve de 140 ton, welke de bunkertanks konden bevatten, nog een reservevoorraad in vaten had moeten meenemen. Men kwam op 18 October te La Guaira. waar het schip moest worden opgele verd, aan met nog slechts 2 ton olie aan boord. Vier inbrekers aangehouden te Enschedé. Zij werden reed» jaren gezocht. Reeds gedurende eenige jaren zijn te Enschedé vele inbraken gepleegd, waarbij de daders zoo sluw te werk gingen, dat het. de politie niet gelukte hen te ontdekken. In verschillende gevallen werd een vrij belangrijk bedrag aan geld buit gemaakt. Bijna steeds werden de inbraken gepleegd, walmeer de bewoners afwezig waren. Vin gerafdrukken werden nooit gevonden. De laatste dagen zijn te Enschedé op nieuw eenige inbraken gepleegd. Inmiddels had de politie eenige kleine aanwijzingen gekregen, waarbij tenslotte het vermoeden rees dat drie broers en een zwager aan de inbraken schuldig waren. In de woningen van deze verdachten werd een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid gestolen goed werd gevonden. De broers R. genaamd en hun zwager van 't V.. allen wonender te Enschedé, zijn in arrest gesteld. De politie is er zeker van thans de hand te hebben gelegd op de schuldigen aan de inbraken, welke gedurende de laatste jaren zijn gepleegd. AUTOBESTUURDER IVILDE REMMEN Zaterdagmiddag is men te Brussel tot overeenstemming gekomen over den tekst der nota, die aan Japan ge zonden zou worden. In de nota der negen-mogendheden- conferentie aan Japan wordt het betreurd, dat Japan niet ter conferentie aanwezig is. Voorts wordt gezegd, dat de vertegen woordigers van de staten, die te Brussel zijn bijeengekomen, gaarne zouden willen weten, of de Japansche regeering bereid is, een of meer vertegenwoordigers af te vaardigen, teneinde van gedachten te wis selen met de vertegenwoordigers van een beperkt aantal mogendheden, die tot dit doel zullen worden aangewezen. Zulk een gedachtewisseling zou plaats vinden bin nen het kader van het negen-mogend- beden-verdrag en overeenkomstig deszelfs bepalingen. Het doel ervan zou zijn, meer licht te wei-pen op verschillende punten en de re geling van het conflict te vergemakke lijken. De op de conferentie te Brussel verte genwoordigde staten zouden gaarne zoo spoedig mogelijk het standpunt van Japan ten aanzien van dit voorstel vernemen. De conferentie heeft de volgende verga dering vastgesteld op morgen, teneinde dan eventueel kennis te nemen van het ant woord der Japansche regeering. Inmiddels zullen de delegaties van ge dachten wisselen over de samenstelling an een commissie, welke eventueel on derhandelingen met Japan zal voeren. De woordvoerder van het Japansche de partement van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat het antwoord op de tweede uitneodlging van Brussel nauwgezette stu die vereischt. Hij zag echter geen reden, waarom de Japansche regeering haar op vatting zou wijzigen. Voorts maakte hij er een toespeling op. dat Japan bezwaren heeft tegen de aan wezigheid van sovjet-Rusland op de con ferentie. In het vervolg zijner verklaringen ont kende de woordvoerder, dat Japan zijn vredesvoorwaarden ter kennis zou hebben gebracht van Berlijn. Hij voegde hieraan toe, dat Japan zelfs niet in verbinding had gestaan met Berlijn betreffende de aan houdende geruchten omtrent vredesvoor- i waarden. Minister Hirota zelde nog, dat hij van meening is, dat liet geschil tus schen China en Japan niet te Brussel opgelost zal kunnen worden. Volgens hem kan deze oplossing alleen gevon den worden door onmiddellijke bespre kingen tusschen China en Japan. Hitler's bemiddeling. Hoe het staat met Hitler's bemiddeling, blijft zeer onzeker, alle ontkenningen ten spijt. Deze zijn toch bij voortduring zeer vaag. Het Japansche ministerie van buiten landsche zaken publiceert een nota van den volgenden inhoud: „Het is ondenkbaar, dat Hitier een be middeling zou ondernemen in de huidige phase van het Chineesch-Japansche con flict. De berichten betreffende een derge lijke bemiddeling zijn waarschijnlijk on waarheden, die in omloop gebracht wor den door sommige partijen, die daarbij be lang hebben en onbekende doeleinden na streven". De woordvoerder van het Chlneesche ministerie van buitenlandsche zaken heeft de volgende verklaring gepubliceerd: „De geruchten over Chineesch-Japansche onderhandelingen, buiten de conferentie te Brussel om, zijn ongegrond. Zij zijn ver spreid door de Japanneezen om de werk zaamheden der conferentie te belemmeren. Tsjang Kai Sjek nog vol vertrouwen. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft in een interview medegedeeld, dat China geen voorstander is van directe onderhandelin gen met Japan voor de regeling van het conflict in het Verre Oosten, De Chlneesche veldheer gaf uitdrukking aan zijn optimisme over den militairen toestand en bevestigde, dat China vastbe sloten is den tegenwoordigen strijd voort te zetten. Hij verklaarde: ,.Ik ben er van overtuigd, dat China tenslotte de over winning zal behalen". Gevraagd, wat hij dacht over de voor uitzichten van de conferentie van Brussel, verklaarde Tsjang Kal Sjek: „Ik ben er vast van overtuigd, dat wanneer de krach ten der rechtschapenheid en rechtvaar digheid eenmaal in beweging zullen komen, zij niet zullen nalaten de gestelde bedoe lingen te bereiken. Ik geloof, dat de con ferentie kostbare resultaten zal tot stand brengen" Toen hem tenslotte gevraagd werd naar de sinds den aanvang der conferentie van Brussel in omloop zijnde geruchten, dat buiten de conferentie om bemiddelings pogingen zouden worden aangewend, zeide Tsjang Kai Sjek. dat deze geruchten vol komen ongegrond zijn. Bij Sjanghai. Van welingelichte zijde wordt vernomen, at de Chineezen zijn begonnen Poetoeng t? ontruimen. Het gros van de belde divi sies, welke deze plaats verdedigden trekt naar het Zuiden, zonder evenwel de Wang le over te trekken, om zich te concen- treeren ten Zuiden van Minghong. Verder zijn verscheidene Chineesche af- deelingen over de Wangpoe naar Nantau getrokken om de verdedigers van Soeng- kiag te hulp te komen. De regen, welke de Japansche luchtmacht hindert, helpt de Chineezen. De woordvoerder van het Chlneesche hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat de Japansche troepen, welke bij Hangtsjau zijn geland, worden opgehouden. Enkele Japansche afdeelingen zijn vernietigd. Vastbesloten om den Japanneezen te be letten hun stellingen ten Noorden van de baai van Hangtsjau te consolideeren. heeft het Chineesche opperbevel in allerijl twee divisies stormtroepen derwaarts gezonden, met opdracht den vijand tot eiken prijs terug te dringen. Intusschen hebben de Japanneezen nog meer troepen in dc baai van Hangtsjau aan land gezet. Aan het Westelijk front verdedigen de Chineezen iedere duimbreed grond, doch niettemin hebben de Japanneezen geringe vorderingen gemaakt. De toestand te Tsjapoe, nabij de baal van Hangtsjau, behoeft volgens de Chi neezen geen aanleiding tot ongerustheid te geven. Deze sector wordt verdedigd door troepen uit Honan onder aanvoering van generaal Ljoetsjiensoe. In het Noorden. De val van Taiyvean is Zaterdag te vroeg gemeld, doch de Japanneezen hebben na hevige gevechten deze stad toch in bezit genomen. ...Ik ben begonnen met Urodonal te nemen en reeds bij de 2' flacon voelde ik oerbeteung. Un kunt aeze Derklaring publiceeren. M. A... te Volmont (Seine-lnf.) Urodonal bevat de meest werkzame bestanddeelen, waardoor op de volmaakste wijze het urinezuur, dat zooveel ongesteldheden veroorzaakt en vroegti|dig oud maakt, wordt verwijderd. Verzuim niet eiken avond een lepel Urodonal te nemen, dat U oplost in een half glas water. HrthMte middel tegen rheume 705 (Ingez. Med.) Kon. Paketv. Mij. BARENTSZ, 5 Nov. van Port Louis n. Lorenzo Marques HOUTMAN, 5 Nov. van Kohsichang naar Mombassa. Mij. Nederland MOENA, thuisr., 4 Nov. van Sabang. Java—New-York Lijn KOTA PINANG, 4 Nov. van Baltimore te New-York KOTA RADJA, 6 Nov. van Batavia naar New-York. Kon. Ned. Stoomb. Mij. AJAX, 6 Nov, van Amst. te Kopenhagen. Holland—Australië Lijn AAGTEKERK, uitr., 6 Nov. van Bombay. Holland—Britsch-Indië Lijn HOOG KERK, 6 Nov. van Calcutta n. R'dam. Halcyon Lijn STAD ZWOLLE, 5 Nov. van Porto Vesme. Diverse Stoomvaartberichten EULOTA, 5 Nov. van Bahrein te Pauillac KA- TENDRECHT, San Pedro n. Curacao, pass. 5 Nov. Cristobal VEERHAVEN, 6 Nov. van Rosario te Havre LOOS- DRECHT, Avonmouth n. San Francisco, pas.. 5 Nov. Cristobal. Morgenwijding 10.15: Gramofoonmtó. 10.30: Viool en piano 11.00: ff? houdelijke wenken 11.30: De Pallafa 12.30: Gramofoonmuziek 1.00: jl Omroeporkest 1.45: Gramofoonmw 2.00: Het Omroeporkest 2.45: Km? cursus 3.45: Gramofoonmuziek Pianovoordracht 4.30: Kinderkoorzs», 5.00: Kinderhalfuur 5.30: Het (V. roeporkest 6.30: Gramofoonmuziek 7.00: Voor de kinderen 7.05: Vioolvoa! dracht 7.30: Engelse les 8.00: Berichl ten ANP. Mededeelingen 8.10: Grams foonmuziek 8.30: Bonte Dinsdaga™. trein 9.30: Vocaal concert 10.00: Va! volg Dinsdagavond trein 10.45: Repg! tage schaaikmatdh 11.00: Berichten AS? Gramofoonmuziek 11.3012.00 Grettsi Serban's orkest. Droitwich 1500 M. 11.20—11.45: 0n- mofoonmuziek 12.05: Het New DE POSTVLUCHTEN. De „Torenvalk" is gistermiddag te kwart over vier op Schiphol geland. VOOR DINSDAG 9 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00; Berichten 12.15: KRO-orkest en Gra mofoonmuziek 2.00: Vrouwenuur 3.05: Modecursus 4.05: KRO-Kamer- orkest 4.45: Gramofoonmuziek 5.00: KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Feli- cltatlebezoekl 6.40: Esperanto-cursus 7.00: Berichten 7.15: ,De economische ontwikkelingsgang in Sovjet-Rusland", causerie 7.35: Sporthalfuur 8.00: Be richten ANP. Mededeelingen 8.15: Ste delijk orkest Maastricht, solist en gramtv foonmuziek 9.35: Gramofoonmuziiek 10.05: Bela Kiss' Hongaarsch ork. 10,30: Berichten ANP 10.40: De KRO-Boys en solist 11.2012.00: Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitaen- ding 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Trio 12.45: Reportage 1.35—2» j Wilson's kwintet 4.20: Causerie: ij might happen to you" 4,35: Het Hui. garia Zigeuner-orkest 5.20: Uit Parijs Populair orkestconcert 5.50: Het Caa bon-Trio 6.20: Berichten 6.45: BBC Mldland-orkest 7,40Reportage ly Causerie: „Catch-Phrases and Slogans" 8,20: BB.C.-Theater-odkest, -koor' en e. listen 9,20: Berichten 9,40: Toesprak 10,10: Sportreportage 10,35: BBC- orkfisit, -koor en solisten 11,35; B& Merrln's Band 11,50—12,20: Dansmiizi; (Gram. platen). Radio Paris. 1848 M. 8,00 en lOfl; Gramofoonmuziek 12,40: Cantieils orkest en zang 3,05: Zang 3.20: Graa muziek 4,20: Harpconcert 4.35: Duo. concert 5,20: Ellls-orkest 8,35: 0n- mofoonmuziek 8,50: Symphonleconcri 10,50: Gram. muziek. Keulen. 456 M. 5,20: SA.-orkest -I 7,50 en 10,20: Omroeporkest 130: Hij Weitzmann-Trio en het Gewandtae- blaaskwintet 2,20: Omroeporkest, -ma;,.; nenkoor en solisten 430: Omroeporkesj -koor en solisten 5,20: Omroepkoor t: solisten 6,30: Concert 830: Voot-: dracht 8.40: Leipziger Symphonle-orkeit 9351130: Omroeporkest, -koor en HJ.. ensemble. Brussel. 322 en 484 M. 322 M. 12® Gram. muziek 12,50: Omroeporkest - 1,50230: Gramofoonmuziek 5,20: Se- lonorkest en gramofoonmuziek 6,50 et 7,20: Omroeporkest 8.20: „Het Arends nest", opera 930: Radiotooneel 10,00: Omroepsymphonleorkest, koor en solista 10,30: dito 10,5011,20: Gram. mo. 484 M.: 1230: Gram. muziek 12,50: Kleinorkest 1,50—2,20: Gram. muzifl 5,20: Piano- en violavoordracht 635: Gram. muziek 6,50: Kleinorkest 810: Radio-tooneel 9,20: Omroepdansorkri 10,3011,20: Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 6,30: Hel Omroeporkest 830: Declamatie 8,40: Leipziger Symphonie-orkest 9,20: Be richten 9,35—11,20: Het Münchener Om roeporkest, solisten, omroepkoor en H !i ensemble. Van 10,05—10,20: Scheepswra- bericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF U DE R. O- V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 9 November. lste programma: lederen dag van 8-11 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8-51 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de programma: 8.00: Keulen 8.55: Parijs R. 10.20: Keulen 11.20: R. Danmark 12.20: Brussel VI. 1430: Keulen 17.20: Brussel VI. 18,50: Iet- don Reg. 19.20: Keulen Pijn. 20.15: Praag Pl.m 21.15: Boedapest of dlv. 22.00: Brussel Fr. 22.20: Brussel VI.- 22.30: Brussel Fr. 23.00: diversen. 4de programma: 8.00: Brussel VI. —95) diversen 10.35: London Reg. 1220: Parijs R. Pl.m. 12.50: London Reg. - 13.35: Droitwich 14.20: London Reg.- 16.50: Droitwich 18.20: diversen 18» Droitwich 19.50: Straatsburg of dlv. 20.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Maar hij trapte op het gaspedaal. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft zich nabij De Lutte od den straatweg De LutteDenekamp een ernstig auto-ongeval voorgedaan. Een auto, bestuurd door den toeer Hhetebry uit Enschedé, reed in de richting Denekamp. Behalve de bestuurder, zaten in de auto diens verloofde en nog een heer en dame. In de bocht achter café Reuver bij Olden. zaal trapte de bestuurder od de gaspedaal inp'.aats van op de voetrem. met het gevolg dat hij het stuur niet meer kon houden en tegen 'een boom botste. De verloofde van den heer H. werd ernstig aan het hoofd gewond en i.ep bovendien een armbreuk cp. De wielrijder V. uit Oldenzaal die juist passeerde, verleende de eerste hulp en haalde assistentie. Spoedig was een dokter uit Oldenzaal ter plaatse, evenals de politie. De ernrtig gewonde dame, alsmede de bestuurder, die eenige lichtere kwetsuren heeft opgeloonen, zijn naar het R.K ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd. De auto is ernstig beschadigd DOOR AUTO VAN DEN GENEESK. DIENST OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is op de Ceintuurbaan bij het Sarphatipark te Amsterdam een 57- iarlge vrouw bij het oversteken van den rijweg door een ambulance-auto van den Geneesk. Dienst welke een groote vaart had. aangereden en tegen den grond ge worpen. waarbij de dood vrijwel onmiddel lijk moet zijn ingetreden. De chauffeur, die de vrouw zag naderen, had de noodlge signalen gegeven, doch hierop reageerde zij niet, .waarschijnlijk door doofheid. De be stuurder trachtte nog een aanrijding te voorkomen, door sterk naar links uit te halen, doch dit hielp niet meer. Het gevolg was echter, dat de auto. waarin zich ge lukkig geen patient bevond, omsloeg en op de tramrails bleef liggen. De chauffeur en de naast hem gezeten broeder van den Geneesk. Dienst bleven ongedeerd. Met een tweede ziekenauto is het stoffelijk overschot van de vrouw, die in de van Ostadestraat woonde, naar een der gasthuizen gebracht. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Ket tweejarig zoontje van de familie H. B. te Den Haag viel Zaterdagochtend in het ouderlijk huis aan den Westduinweg in een teil heet water. Het ongelukkige kind kreeg brandwonden op verschillende plaatsen van het onderlichaam en aan de handjes. In ernstigen toestand werd het jongetje naar het Roode Kruisziekenhuts gebracht, waar het kind ter verpleging is opgenomen. MERKWAARDIG GOED AFGELOOPEN. Zaterdagmiddag is op den Meppelerweg te Zwollerkerspel, ter hoogte van den Schrevenrveg. een gecompliceerd verkeers. ongeval gebeurd. Toen de 20-Jarige wlelrijdster mej. Oose- link uit Zwolle zonder richting aan te geven, linksaf sloeg, werd zij aangeréden door een haar achterop komende auto uit Amsterdam. Het meisje viel juist voor een uit de richting Meppel naderende autobus van de eerste Drentsche stoomtramwegmaat- schaopü. waarvan de bestuurder evenwel de tegenwoordigheid van geest had zijn wagen zoo te sturen, dat de wielen aan beide zijden langs haar heen gingen, zonder haar letsel toe te brengen, De verwondingen, waarmede het meisje later, per ziekenauto, naar het Sophia ziekenhuis i» overgebracht waren dan ook ontstaan door de botsing met de personenauto. Deze wagen was ten gevolge van de aan. riiding in een links van den weg loooende sloot terecht gekomen, waarbij de bestuur der door glasscherven aan het gelaat en de handen werd verwond De marechaus see van de brigade Zwolle heeft een onder zoek naar de schuldvraag Ingesteld. BAKKERIJ UITGEBRAND TE NIJMEGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een uitslaande brand uitgebroken in de bakkerij van den heer Jos. Meyer In de Molenstraat te Nijmegen. De bakkeril ligt aan de Karren gas. door een tuin van het woonhuis gescheiden. De brand is ontstaan achter den oven. Het vuur was zoo hevig, dat een glazen dak gesmolten was voor de brandweer aankwam. Men slaagde er in den brand te beper ken tot de bakkerij, welke grootendeels is uitgebrand. De schade, welke enkele dui zenden guldens bedraagt, wordt door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog ln het duister. BUITENLANDSCH GEMENGD. AANVARING OP DE SOHELDE. Bit Antwerpen heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het Engelsche sa „Towne- ley", van die reederi.i Burnett Steamship Company Lmtte New Castle en Tyne, dat ran New Castle komend op weg was naar Antwerpen en het Duitsche s.s. „Karnak" van de Hamburg Amerika Lijn. 'De „Kar nak" kwam van Antwerpen en was op weg naar de Westkust van Zuid-Amerika. De Towneley" is in zinkenden toestand aan den grond gezet op de Keteïplaat (dicht bij Antwerpen), Twee bergingsschepen zijn er bij. De „Karnak" heeft schade aan het roer bekomen en aan de boeg en is naar Ant werpen teruggekeerd. D? „Towneley" meet 2888 bruto reg. ton en de „Karnak" 7209 bruto rag. ton Mevrouw R., te L. Uw ingezonden artikeltje behoort thuis in de advertentie kolommen. A. L. J. v. D. te L Zelfs geteekend, kunnen wij Uw stuk in dezen vorm niet plaatsen. Wel kunnen wil als Spreekcel UW klachten vermelden. 29. 's Ochtends heel vroeg werden Thijs, oom Brom en Leo wak ker, met veel geeuwen, doordat Tinus Pruik aan dek hun namen stond te schreeuwen; de bootsman had voor elk van hen alweer 'n karweitje opgezocht, en ieder moest aan 't werk gaan zonder dat hij zelfs ontbijten of zich wasschen mocht! Oom Brom en Leo moesten helpen zeilen maken; dat is een werkje om er Je geduld bij kwijt te raken en toen er even niemand naar hen keek, lieten zij hun arbeid ln den steek. „Vlug zei Leo zacht; „wij kunnen Tinus even foppen; kom mee, dan zoeken wij de kogels die wij straks ln ons kanon gaan stoppen...." Oom Brom vond zeildoek-naaien niets gedaan, en liep dus heel geduldig achter Leo aan; zoo kwamen zij dan ongemerkt bij de kom buis (dat is de keuken, waar de kok met al zijn maats aan 't eten werkt). Daar zagen zij den opperkok; die gaf, aan 't jongste maatje, een doos meloenen, op een blaadje. HIJ zei: „Zeg, Keesje Sprinkhaan, neem Jij die meloenen even, en ga die vlug aan de matrozen gevenik had die dingen 'n week of drie vergeten, en nu wil de kap'tein ze niet meer eten; ze stinken wat. cn daarom vindt hij ze erg vies; maar de matrozen zijn gelukkig niet zoo kiesch Leo zei heel zacht tot oom Brom: „Die stlnk-meloenen zijn, voor ons kanon, de mooiste kogels die ik vinden kon...." 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10