Uit de Omstreken ÉEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 29 October 19] WEERBERICHT. Luxe Auto verhuur AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. De tooneelver. „Eigen Kracht" te Nieuw-Vennep gaf in „De Gouden Leeuw" onder gxoote belangstelling een goedge slaagde uitvoering. Opgevoerd werd „De Duistere Gast" van Henk Bakker. Het stuk werd vlot en goed gespeeld. Een wel verdiend applaus beloonde de spelers. Een gezellig bal volgde tot besluit. HILLEGOM. De ollebollendag ten bate van de Chr. Kleuterschool Wilhelmlna heeft f. 252 op gebracht. Een mooie opbrengst! De bloembollenbeurs onderscheidde zich weer door veel vraag en weinig aan bod van tulpen. Van de hyacinthen was ■weinig goeds te zeggen. Het aanbod van gladiolen op de veilingen is groot, wat tot gevolg heeft, dat de handel op de beurs in dit artikel een afwachtende houding aanneemt. Er waren 172 bezoekers. KATWIJK. Geslaagd te 's Hertogenbosch voor het diploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michael (met aanteekening), de heer L. v. d. Plas, alhier. Geslaagd te 's Hertogenbosch voor het diploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michael (met aanteekening) de heer E. Makkink alhier. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 753. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 766,7 te Riga. Laagste stand 743,4 te Rochefort. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zui delijke wind. Toenemende bewolking. Aanvankelijk weinig of geen regen. Later toenemende regenkans. Aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur. Later koeler. KATWIJK AAN ZEE. DE HEER W. VAN MELS. Gaat 1 November met pensioen. De heer W. ran Mels, opzichter van het Hoogheemraadschap Rijnland alhier, gaat 1 November met pensioen wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd De heer ran Mels volgde den lsten Juli 1904 zijn vader der heer L. A. van Mels als opzichter od, die deze betrekking in 1857 had aanvaard. Gedurende 80 jaar is dlf opzichterschap dus door vader en zoon uitgeoefend, wat zeker een zeldzaamheid is! De heer van Mels had het opzicht over het uitgestrekte gebied Zuidwaarts tot de grenzen van Wassenaar en Den Haag. waarover zich dus het geheele duingebied uitstrekte en Noordwaarts tot aan Lisse en Hillegom en den Rijksstraatweg. De heer ran Mels is een persoonlijkheid die zich echter niet op den voorgrond drong, kalm en welbewust vervulde hij ruim 31 jaar lang trouw en met plichtsbesef zijn taak Het onderhoud en toezicht van het gebied van Rijnland berustte bij hem in goede handen. Moge de heer van Mels met zijn eohtge- noote nog vele jaren van een welverdiende rust. genieter) in zijn nieuwe woning in Duinoord. Dierenmishandeling. Door J van D werd bij de politie een klacht van dierenmishandeling ingediend, die hij had zien plegen door den schelpen- visscher D van R die zijn paard schopte tegen buik en achterpooten en het nadien nog met een stuk hout bewerkte. Gevonden voorwerpen. In de maand October: een heerenhorloge met chronometer, een paarden- en een autodeken, een lorgnet, een witte kip. een rijwielplaatje, vier portemonnaies, een cape en muts, een kinderhoedje en blauw kinder, jasje, een blauwe mantelrlem. een ralpot lood. een damesporbemonnaie Inlichtingen op het politiebureau van 912 uur v.m Mej. van D uit de Zuidstraat deed bij de politie aangifte ran het feit. dat, toen zij haar rijwiel bij de Oude Kerk plaatste om naar een huwelijksstoet te kijken, even daarna haag- flets verdwenen was en een oud rijwiel er voor in de plaats stond. Mej. B. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte van het feit dat M. K. een ruit van f. 1.80 van haar moeder in de Varkevisserstraat hèeft vernield. De politie heeft een aantal minder jarige jongens aangehouden, die baldadige handelingen pleegden aan booten, die in de Watering liggen. Op het politiebureau zijn zij eens geducht onder handen ge nomen. LISSE. GEMEENTERAAD BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De luchtdrukverdeeling blijft in hoofd trekken dezelfde en wijzigt zich slechts in details. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten verplaatst zich een weinig Poolwaarts en breidt zich naar de richting van Groenland uit. De actieve depressies blijven ver in het Westen en de zware regens der secundaire n-Jnima in het Zuid-Westen en Zuiden geven zware regens tot in West en Mid den-Frankrijk. Ver in het Westen op den Oceaan ligt weer een gebied van hoogen luchtdruk. De wijzigingen in de luchtdrukverdeeling deden den bovenwind van Zuid-West naar Zuid-Oost omgaan en de daardoor veroorzaakte continentale strooming bracht in Centraal Europa en onze omge ving zeer droge luchtmassa's aan van buitengewoon hooge temperaturen voor den tijd van het jaar, met temperaturen van zeer warme zomerdagen. De nul isotherm ligt eerst boven 3500 M. hoogte. De warmte breidde zich ook weer uit over de Noorsche Zee. Ook de Alpentoppen melden zeer hooge temperaturen. In Frankrijk, om Het Kanaal en op de Brltsche eilanden heerscht betrokken en vochtig weer. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst., 11 gr. C., zw. bewolkt. Londen: N.O., zwak. 12 gr. C„ mist. Berlijn: O.N.O., zwak, 8 gr. C„ mist. Nice: Windst., 14 gr. C., zw. bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 11 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 2 uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 12,17 uur. LICHT ÖP VOOR FIETSERS E. A. Vrijdag van 5,08 u. n.m, tot 6,19 u. v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 29 Oct.: op 1,37 uur; onder 14,28 uur. Het werkloozen vraagstuk, De Raad vergaderde. Inzake het verzoek van de R.K. Ver. tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den Land en Tulnbouwenden stand in het Bisdom Haarlem, om een ambulante landbouwhuls- houdcursus voor meisjes te organiseeren, verklaarde de voorzitter dit punt gaarne weer van de agenda af te voeren. Het standpunt van B. en W. is afwijzend. Zij zien de noodzakelijkheid van dezen cursus niet in, omdat de gegadigden voor dezen cursus komen van den gegoeden stand en derhalve subsidleering niet noodzakelijk wordt. Omdat evenwel bij het College van B. en W. hieromtrent een druk wordt uit- geoefend, meenen zij dat dit punt moet worden uitgesteld, om de voorstanders ge legenheid te geven argumenten te verzame len, die deze subsidie eventueel zouden kun nen billijken. Thans werd aan de orde gesteld het ver zoek van de afdeelingen van de Landarbel- dersbonden om werkloozen, die een wacht- jaar door moeten maken alvorens weer van hun werkloozenkas te kunnen trekken en die op grond van gezinsinkomsten voor geen werkloozensteun in aanmerking komen, bij de gemeente te werk te stellen. De voorzitter las het adres voor. Het betreft hier 10 a 12 leden van die bonden. B. en W. hebben zich tot de Bonden gewend en vinden dit een uiterst moeilijke zaak. Spr. vroeg machti ging om elk geval afzonderlijk te bezien en naar omstandigheden te handelen. Een de finitieve beslissing in het algemeen kan zl. moeilijk genomen worden. De heer Boot vroeg of de Bonden zich reeds tot de Patroonsbonden hebben ge wend met een dergelijk verzoek. Z.i. ligt het op den weg der Patroons om de arbei ders door dezen tijd heen te helpen. Door dit van gemeentewege te doen schept men de mogelijkheid, dat de steuntrekkers, die toch dezelfde rechten hebben, ook te werk moeten worden gesteld. De heer Romein kon zich wel met het voorstel van B. en W. vereenigen, doch vroeg rekening te houden met de gezinsin komsten, voornamelijk met de z.g. grens gevallen. De heer Klngma heeft teruggedacht aan het besluit van den Raad van eenige Jaren terug, waarbij de werkloozen feitelijk ver plicht werden gesteld zich aan te sluiten bij de werkloozenkas. Z. i. berust op den Raad de moreele plicht om althans iets te doen. Spr. zou deze menschen te werk willen zien gesteld tot een bedrag dat tenminste hun gestorte contributie is terug verkregen. De heer Tibboel ziet ln het vroeger ge nomen Raadsbesluit in het geheel geen consequenties, 'omdat de vroeger georgani seerde arbeiders reeds altijd betaald heb ben. Een besluit kan evenwel niet worden genomen, omdat deze aangelegenheid te moeilijk is om één lijn te trekken. De Knetsch wees er op, dat een georgani seerde arbeider zijn verplichtingen ten zeer ste bewust is. Hij organiseert zich niet al leen voor zichzelve. doch ook uit solidari teit ten opzichte van zijn medearbeiders. Immers slechts 30 a 40" n trekken maer van hun werkloozenkassen. Daarom verklaart spr., dat niet alleen het behoefte-element moet meespreken, doch zeer zeker ook in aanmerking mag worden genomen het ge organiseerd zijn. De heer van der Vlugt kan met het voor stel van B. en W. meegaan. Niet uit het oog mag worden verloren, dat de arbeiders ln het adres bedoeld, veel factoren tegen heb ben op de z.g. steuntrekkers. Zij genieten immers geen kolenbon, geen boter, vet of gehakt, enz. Aan de spaarregeling kunnen zij niet deelnemen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Nadat de conversie van eenige geldlee- nlngen was goedgekeurd en de begrootlngs- posten voor den dienst 1937 waren goed gekeurd vroeg de heer Knetsch om bij den Minister verhooging van den brandstoffen- bijslag zien te verkrijgen wegens stijging der prijzen. De heer Schrama wees er op, dat de stij ging hiervoor zou moeten bedragen f. 0.20 in deze gemeente, wil men voor den bon de zelfde hoeveelheid krijgen. De heer Lefeber vraagt over het eigen dom der Hobaho-straat en vond dat het privé-bezit belemmerend werkt ten aanzien van de bebouwing niet alleen, doch ook voor de uitvoering van een eventueel stra tenplan. De heer Trom verwees ter zake naar vroegere toestanden. Dit zal niet belemme rend werken. De heer van Kesteren drong op het leg gen van een trottoir in het buurtschap „De Engel" aan, hetgeen tevens werkverschaf fing te noemen is. Na eenige plinten volgde sluiting. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afd. Lisse van Bloembollencultuur ver gaderde in hotel „De Witte Zwaan", onder voorzitterschap van den heer A. Verduyn Jr. Deze merkte op, dat de vooruitzichten weer beter worden. Het trekt de aandacht, dat bij minder gewas toch de uitvoer in aantal K G. nog is gestegen. Door de deva luatie is een prijsstijging gekomen. Bij een normaal gewas zou de uitvoer in aantal K.G. nog veel gróóter geweest zijn. Zal er een klein percentage aftrek plaats hebben voor tulpen en narcissen, voor de hyacinthen zal dit voor de volle 15Vo zijn, met een ver plichte inlevering. Meende men aanvanke lijk dat er plantgoed tulpen tekort zou zijn. thans blijkt, dat er ruim voldoende is; de prijzen dalen. Uit alles blijkt, dat ons vak zeer onoverzichtelijk is. De heer W. Onderwater las de notulen. Van B. en W. van Llsse was bericht inge komen. dat ln het vervolg alleen vergun ning voor verkoop van bloemen zal worden afgegeven, wanneer men zich niet schuldig maakt van gedenatureerde (verkleurde) snijbloemen. Besloten werd een schrijven te richten tot den Directeur van het Postkantoor om te bevorderen, dat de loketten ruimer zul len worden opengesteld, opdat het publiek vlugger bediend kan worden. Het wachten duurt vaak zeer lang. Als candidaten voor lid van het Hoofd bestuur werden gekozen de heeren J. H. Avis te Mitwoud: A. Bijvoet te Bloemendaal en K de Jong te Honselersdljk. De heer Nieuwenhuis vroeg, of er niets tegen te doen is, dat onder gefingeerde namen geveild wordt. De voorz. zeide, dat hier weinig aan te doen is. Hierna bloemenvel-loting en sluiting. OEGS-fGEEST. Sluiting Bazar Ver, v. Vrijz. Hervormden. De in de Willem de Zwijgerkerk gehou den bazar van de Ver. v. Vrijz. Hervormden LeldenOegstgeest behoort weer tot het verleden. Den laatsten dag is het doorloo pend druk geweest, inzonderheid tijdens de avonduren. De zang van mevr. C. de Kemp—Sehco- lenberg en de declamatie van ds. E. L. Nauta verwierven een welverdiend applaus. Dr. C. v. d. Klauw sprak de sluitingsrede uit, waarin hij namens het besturf der vereeniging zijn diepgevoelde erkentelijk heid betuigde aan het dames-comité, in zonderheid tot de presidente mevr. K. MoolenburghHarmens, die hij om haar eminente leiding zser hartelijk dankte on der aanbieding van een mooien fruitmand. Deze bazar is wederom een groot succes geworden, waaraan tot buiten de kerke lijke gemeenschap is meegewerkt. Er is niet alleen een stoffelijk maar ook een geestelijk resultaat bereikt, want er zijn wederom banden gelegd! Tot slot sprak mevr. Moolenburgh enkele woorden van dank tot de dames voor haar medewerking. Op den Hooge Morsch kwam de 25-J. wlelrijdster E. E. van E. alhier met haar rijwiel ln aanraking met een vrachtauto, bestuurd door P. W. te Alphen ad. Rijn. Haar rijwiel werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. RIJNSBURG. De collecte voor het z.g. B-fonds (steun aan werkloozen) heeft in deze ge meente f. 100.73 opgebracht. SASSENHEIM. Verkoopmiddag Prot. Wijkverpleging. In het vereenigingsgebouw der Herv. Kerk werd wederom door de Handwerk- club een verkoopmiddag gehouden, waar aan als steeds attracties verbonden waren. Een keur van handwerken was door de dames vervaardigd; het was een lust om alles geëtaleerd te zien! Er bleek voor „elck wat wils" te zijn. De middag werd geopend door mevrouw Wachter, die herinnerde aan den vorlgen bazar, die zulk een 6ucces werd. ook in financieel opzicht. Zij vertrouwde dat men aan het eind van dezen dag eenzelfde resultaat bereiken mag. Hierop werd direct oen aanvang met den verkoop gemaakt Ook de verschil lende attracties mochten zich ln een groote belangstelling verheugen. Den geheelen middag en avond heerschte er een gezellige drukte. De opbrengst zal zeker niet tegenvallen! VOORHOUT. Propaganda-avond der K.J.M.V. Het winterseizoen der K.J.M.V. is ingezet, met een Intiemen propaganda-avond. De Bonds-Moderator, Rector L. Beune uit Leiden, hield een propaganda-speech. Hierna had de Installatie plaats van den nieuwen Moderator, kapelaan ten Have. Voor Luxe Auto's met en zonder chauffeur, uitsluitend nieuwe wagens. LANGEBRUG 99 bij de Zonneveldstraat Telefoon 396 158 (Ingez. Med.) Deze werd door den vice-voorz. den heer A. C. H. N. M. de Bekker, hartelijk ver welkomd, waarop deze op zijn beurt een dankwoord sprak. Wegens huwelijk had de eerste voorz. de heer M. P. A. Melsen voor deze functie moeten bedanken. Thans werd éénparig de bovengenoemde 2e voorz. als eerste gekozen. Deze dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. 8 Jonge mid denstanders meldden zich als nieuwe leden aan, waarna sluiting. De collecte, ten bate van het spaar systeem B-steun voor de werkloozen alhier, heeft ruim f. 140.opgebracht. VOORSCHOTEN. Vergadering „De Hanze". De RK. Middenstandsvereen. „De Hanze" vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer G, Schrama, voorzitter. Verschillende instellingen der Hanze werden besproken. Als vertegen woordiger voor het fonds „Ultkeering bij overlijden" werd voor deze afd. aangewe zen den heer Th. A. Lamboo. De agenda voor den centralen raad werd uitvoerig behandeld. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer P. van der Werf, terwijl de voorzitter mede de vergadering zal bijwonen. Besproken werd de steun regeling B. en de uitvoering daarvan. De belangen welke de winkeliers hierbij heb ben, kwamen ter sprake. Vervolgens werd het win terprogramma vastgesteld. Na een woord van den heer Perquin volgde sluiting. Voor het onderzoek waterwinning wordt niet f. 250 gevraagd, zooals in het raadsverslag van gisteren stond vermeld, maar f. 2500. Het zetfoutenduiveltje speel de ons hier parten! WARMOND. Een mooie verbetering. De weg voor het nieuwe raadhuis zal ge heel worden vernieuwd, terwijl de voor de Ned. Herv. Kerk en Pastorie liggende vijvers zullen worden verlegd, zoodat de weg daar aanmerkelijk zal worden vei<breed en de steeds hinderlijke bocht zal verdwijnen. Niet alleen uit een oogpunt van veiligheid, dooh ook uit een oogpunt van dorpsverfraaiing ls dit zeer toe te juichen. Het vischrijke Norremeer. Door de heeren Van Nieuwkoop ls met den zegen een gedeelte van het Norremeer afgevlscht. In één trek werd niet minder dan 800 pond visoh gevangen, waaronder zeer groote baarzen en snoeken. Wel een bewijs dat de meren nog voldoende met visch bevolkt zijn, hetgeen den laatsten tijd wel eens anders werd beweerd. Op Initiatief van B en W. is ook hier een comité opgeriolrt, dat zich ten doel stelt verbetering te brengen in het lot van werk loozen en kleine middenstanders, door het verstrekken van warm krachtig voedsel aan schoolgaande kinderen van alle gezindten. Het comité zal een financieel beroep doen op de ingezetenen; ook giften ln natura zijn zeer welkom. Men moge dit mooie doel steunen WASSENAAR. Eerste Nutsavond. In „Centraal" werd de eerste Nutsavond georganiseerd door het Dep. WassenaaT. De voorzitter, de heer H. J. P, Kramer, heette ln het bijzonder welkom den spre ker, den heer C. W. Visser, oud-gezae- voerder bij den Rott. Lloyd, die sprak over „Helden zonder zwaard" en „Een episode uit het zeemansleven". Voorts begroette spr. afgevaardigden van het Dept. Lisse en de hoofden van de pl. u.l.o.-scholen met hun leerlingen. Het ls goed de Jeugd ken nis te laten maken met' wat de Neder landers tot stand kunnen brengen. De heer Visser verhaalde dan op pret tige wijze over diverse episoden uit het zeemansleven, waarbij hij uitvoerig be handelde het reddingswezen. Ook behan delde hl] het werken en streven van de beide maatschappijen tot redding van drenkelingen, waarbij spr. o. m. vertoonde de portretten van de oprichters, van stoere redders en van uitvindingen door landge- nooten. De voorzitter bracht den heer Visser tenslotte hartelijk dak voor het gebodene. Alhier heeft zich een voorloopip comité gevormd dat zich ten doel stelt or/ ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeur tenis in het Prinselijk gezin, gelden ln te zamelen om daarvan te doen vervaardigen een fraai hekwerk of een monumentale bank en deze te doen plaatsen om of nabij den ter gelegenheid van het huwelijk van ■het Prinselijk Paar aan de van Zuylen van Niieveltstraat geplanten herinneringseik. Bijdragen kunnen nu reeds worden ge gireerd op rekening 14493 ten name van Adr. van der Lee. voor dit doel met bij voeging „Voor heuglijke gebeurtenis Prin selijk gezin". ZEVENHOVEN. DE NIEUWE NED. HERV. GEMEENTE TOREN VOLTOOID. HEDEN: Gerecht 10: Theosophisch Genoo 8 1/4 uur nam. MarekerkBvang. Mijspr. dr. A. H. E koort, van A'daim. 8'/» uur natn. Schouwburg: Ver. R'damsch Hot tooneel „Loulou"; 81/4 uur nam. Stille Rijn 13: Theeschenkerij ten van wijk IV der N.H. Kerk; 2'/i5 en7 uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gemeente L. Afscheid A. J. Schoeman, 8 uur nam. Zondag. Casino-theaterLeidsche Filmliga .,7 pajew". 10 uur voorm. Academisch Historisch Museum: 's dags en 's Vrijdags van 1012Vt en uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Singel. Geopend in Januari, Novembe December van 103 uur; in Feir Maart, April, Mei en October van 1(M en in Juni, Juli, Augustus en Sep van 105 uur: op de Zondagen, de Paasch- en Pinksterdagen, den H vaartsdag en de belde Kerstdagen 1 uur. Het museum is gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bov noemd kosteloos, 's Maandags f, i overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, burg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 1 Nov. 104 uur. 1 Nov.16 Febr. 1 3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. W„ park, ingang Raamsteeg: Werkdagen —12, 1.305 uur 's Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: 0- lijks van 9 12.30 en 25.30 uur. Kostd Hortus Botanicus, Rapenburg 73: werkdagen van 1 April1 Oct. van en 1'/;6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Vb Oct.—31 Mrt. van 912 en 14 uur. Zondagen van 1 April—1 Oct. van 1' en 1.304 u. 's Winters des Zondag! sloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschap" Museum Steenstraat la): Alle werk behalve 's Maandags van 10M i 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.304.30 nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mir logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen 912 en l'/i4 uur. Koételoos. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur „Alarm in Peking". Woensdag-, Donderdag-; en Zate middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur „Julika", Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloi voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur" „De man, die een ander was". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 Zondag doorl. voorsrtelling 2—7 u. en 8.1! Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. „Het arme rijke meisje". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zate" Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstef Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. ,De roode Pimpernel". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 Woensdag en Zaterdagnam. te 2Vi uui. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Fraeventieve necskunde. Medisch Opvoedkundig B Boerhaavestraat 21. Van half drie tot vier. 's Donderdags: Inenting tegen dip terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve 0 neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholist 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve neeskunde. Consultatiebureau v. Be keuze. 45 uur nam. Een sieraad voor het dorp. De laatste hand is nu gelegd aan den nieuwen gemeenteloren der Ned. Herv. Kerk. De nieuwe toren is fraai en sierlijk. Hij staat geheel apart waardoor de toe gang tot de kerk dieper ls geworden en de entrée zeer verhoogd is. De hal is ruim en sierlijk; de muren zijn van den grond af met een meter verglaasde steen opgetrok ken. De vloer ls smaakvol met gekleurde parkettegels belegd. De raampjes in den toren zijn van ge kleurd glas ln lood gevat: In het boven licht. der voordeur prijkt het wapen Van Zevenhoven. De wijzerborden mét de cijfers en wijzers zijn prachtig en duidelijk tot op verren af stand zichtbaar. Zij zijn een weinig lager dgn bij den ouden toren aangebracht; dit kon niet anders. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. zieken® „Tot Hulp der Menschheid" echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen spoedrecepten. De avond-, nacht, en Zondagsdienst apotheken wordt van Zaterdag 30 Oct t Vrijdag 5 Nov. as. waargenomen door apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd k telef 512; G. F. Reyst. Steenstraat ie telef. 136 en J. Doedens, Wlhelminapaii Oegstgeest. telef. 274. Op den ouden toren waren twee wij?1'' platen, nu zijn er drie. De toren is onS" veer twee meter hooger dan de vorige ,1' opgang in den toren is zeer geriefelij» door middel van een breede en niet?■- stijle trap. voorzien van leuningen. Ooi/ opgang naar de galerij, waarop lwtcrf;: staat, is gemakkelijk, in tegenstelling den ouden toren, die zeer primitief w* Er zijn eenige lichtpunten aangehta®' zoo dat men niet meer met een ollelan®: naar boven behoeft te gaan als de 's avonds of 's nachts geluld moet word'» bij brand. Ook ls er tot groot gerief «J kerkgangers een lichtpunt bij den lnw-y Teren en voorgevel geven een mooi fect. Het dak der kerk ls vernieuwd en t" nieuwe leien bedekt. Helaas staat het transformatorhulsl< nog. Was dat er niet, dan zouden toren kerk zeker mooier uitkomen. Mlsscn-r verdwijnt dit wel. In den gemeenterad daar reeds over gesproken, maar de nw kosten van verplaatsen, welke naar luidt f. 2500 zouden zijn. zullen nog wel"" bezwaar vormen. Zevenhoven kan met trots op ite> toren, welke oen ieraad voor het dorp zien. Zoowel de ncm .-oprichter de van Vliet, die de teekenlng maakteen aannemer de heer C. van Dijk uit Ni« veen hebben er eer van! j, Het schilderwerk ls door den W® Vonk keurig uitgevoerd 7 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6