Nova-Bioscoop Uit de Omstreken 78iie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 29 October 1937 Zesde Blad No. 23802 2. DE ROODE PIMPERNEL BUITEN DE WET KATWIJK AAN ZEE Katwijk aan Zee WETENSCHAPPEN VRAGENRUBRIEK AALSMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: L. H. Kaufman, van Rotter- am ZijdstTaat 44 C. G. S. Hemmes, v. 'aarlmeer, Popullerenlaan 1 A. Baten- mg van Ermelo. Schoolstraat 18 L. orstman, van Sleen, Ulterweg 23 J. reur van Haarl.meer Oostelnderweg 20. Vertrokken: W. W. R. Höpfner, van iterweg 119 naar Haarl.meer, Aalsm.dijk 77 Wed. C. de Horde, van Luwte 4, n. ude Nledorp, Zijdewind A. van Dam, an Uiterweg 327, naar Zuid-Afrlka. Kaap- [acj c. Maarse, van Uiterweg 348, naar Haarl.meer, Aalsm.dijk 615. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, dochter van F. Doeswijk en M. v. d. Meer Her- ,anus Josephus, zoon van H. Krelke en p. de Jong Gerrlt Antoon, zoon van 31 Koopman en W. A. Geleln. Getrouwd: N. v. d. Stroom, oud 26 Jaar en j[ Moolhuijsen, oud 24 Jaar J. de Grauw, oud 26 jaar en A. Kooij, oud 28 j. p. Spaargaren, oud 30 jaar en G. Maar- oud 28 Jaar. Ondertrouwd: W. Jongkind, oud 24 jaar en M. V. d. Laarse, oud 22 jaar P. J. Biiskermolen, oud 34 jaar en E. M. Mank, oud 24 Jaar J. C. van Leeuwen, oud 25 Jaar en K. van Eijk, oud 25 jaar. De speldjesverkoop ten bate der afd. van „Het Witte Kruis" alhier, heeft een resultaat van f. 239.75 opgeleverd. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Margje Jetske, d. van W. Ver boom en C. J. Versteeg; Jacob Gerben. z. van A. Dijkstra en R. de Boer; Arie Corne lls, z. van A. C. Imanse en C. Bauer; Aagje Johanna, d. van S. Vermeere en C. M. Ket; Willem, z. van W. Kraan en M. L. Dinger; Maria Magdalena, d. van P. van Leeuwen en M. M. TJalma; Maria Johanna, d. van B. Bakker en A. L. Vermeulen. Geboren: Catharlna, d. van P. Pols en M. Helmlgh t- Aaltje, d. van J. den Butter en S. Klngma Johannes Arls, z. van J. Verbeek en A. W. Spaans Jan Wilhelm, z. van J. Oostwouder en G. A, M. Staack Jan, z. van J. C. van Stam en J. Brander - Wilhelmus Johannes, z. van J. L. van Stameren en E, R. Kloosterman Hen driks Frederlka, d. van P. Kos enF. Scheen- stra Marinus, z. van P. Modderman en J. Buitenhuls Barbera, d. van J. West- iteijn en D. van Elderen Marina Cor- rella, d. van M. C. Schönhage en M. Out. Ondertrouwd: Willem van Santen 28 J. m Cornelia Buitenhuls 25 jaar; Rut M. H«enhout 27 Jaar en Alida E. Schouten 22 Jur; Gerrlt Tierie 29 jaar én Baukje J. un den Bos 22 Jaar; Joost J. Dekker 26 Jaar en Johanna L. Drcnth 23 jaar; Nico- laas van Exter 26 jaar en Anna P. den Boet 26 jaar; Pieter Bouterse 36 jaar en Elisabeth B. Prins 24 jaar. Ondertrouwd: Pieter de Waard 61 J. en Johanna A. Griekspoor 59 J. Gerardus Wubbe 21 j. en Wllhelmina A. G. Schouw 19 j. Daniel Luljk 24 j. en Maartje Wijn hout 24 j. Michedl L. Bakker 24 j. en Maria C. Nooij 26 J. Hermanus Jongkind 24 J, en Joekje van der Meulen 21 j. Pie ter Ouwerkerk 24 J. en Aaltje Groen 21 j. sterdam, Uitweg 125 Alida van Bohee- men, Haarlemmerllede c.a. Nieuweweg 6 Gerard W. de Greef, Amsterdam, Hoofd dorpplein 17, 1 hg. Jantje Welde, Mep- pel, Noordeinde 2a Engelbertus Kok, Arnhem, van Oldenbarneveldtstr. 9 Ja cobus Westerman, Haarlem, Oranjestr. 72 Jan Beukelman, Amsterdam, Heeren gracht 168. Vertrokken: Hermanus Hagedoorn naar Amsterdam, van Spllbergenstraat 128; Marius G. J. Janssen naar Roermond, Ven- loscheweg 36; Jacobus Lippens naar Am sterdam, Kromme Leimuidenstraat 13, 1 hg; Roelf F, Drijftholt naar Vries, Zeijer- veld H. 10a; Arend Vellinga, naar Amster dam, Antlllenstraat 31, 3 hg; Hendrik H. Langelaar. naar A'dam, Overtoom 38, 3 hg; Johannes de Jong naar Beverwijk, Bree- straat 3; Henderlk de Butter naar Oude water, Lange, Burgwal; Fredérik Hoogland, naar Haarlem, Botermarkt 1; Relna Hopma naar Zandvoort, Bentveldwrg 2; Jacobus Menschaart naar R'dam, Gr. VisscherU- straat 42b; Marinus C. Blijlevan naar A'dam. Orteliusstraat 103, 2 hg; Jan G. A. Nibbelink, naar A'dam, woonschip 3847 zijkanaal I o/h IJ; Carel F. Muller naar A'dam, Relnler Claessenpleln 10, 1 hg. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anthonia Gerarda, D. van G. J. Damen en C. S. L. Prins Wil helmus Johannes Maria, Z. van W. J. Dobbe en J. M. Boere Nicolaas Bartho- lomeus, Z. van N. W. Lommerse en H. M. Vink. Ondertrouwd: H. A. Turnhout en C. H. Berkhout W. Krieger en E. Dekkers J. C. Weitz en J. v. Kesteren H. Muller en G. den Boer. Gehuwd: A. Keijzer en T. Spiering J. Roede en K. G. Spllker. Overleden: G. v. Vliet vr, 78 j., wede. J. de Lange J. P. Koop, m. 66 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A Adams, Meerstraat 133 J. J. Breukers met gezin, Parallelweg 73 F. P R. de Groot, Stationsweg 196 H. M. Kauffman en gezin, Hoofdstraat 131 W. Koopman, Hoofdstraat 54 N. de Leeuw, Meerstraat 5 J. Mense, Weere- steinstraat 46 J. R. Noort, Burg. Pont- 34 Vertrokken: G. H. Frugte. Amsterdam, Handelstraat 13 A. C. Tibboel, Bloe- mendaal. Noorder Stationsweg 11 K. G. Spllker, Haarlem, Spaarndamscheweg 580 W. Prins, Lelden, Morschst-raat 62/64 M. E. Rusman, Lisse, Kanaalstraat 135 P. Duljs, Llsse. Heereweg 103 J. Tak, NoordwiJkerhout, Havenstraat 6 P. H. Schoen, N. O.-I., Batavia J. H. Nljland, Haarlem, Zljlweg 168. Gevonden: nummerbord H. 34127 en sleuteltje. Inl. polltiebur. tusschen 7 en 8 uur. Cornells G. Boontjes 32 j. en Slena Mol HEDEN (VRIJDAG). ZATERDAG en Gehuwd: Hendrik A. Mecuwig 25 jaar en MAANDAG iederen avond 8 uur Geslna S. G. Schooneman 23 Jaar; Gerar dus Th. van Noort 27 Jaar en Elisabeth J. M. Straathof 22 jaar; Johannes M. van dtr Voorn 29 Jaar en Cornelia M. van Leeuwen 27 jaar; Frederlk W. Nuisker 27 Jaar en Elisabeth Loeffen 21 Jaar. Gehuwd: Albertus A. Terbach 42 J. en Christina M. Verveet 34 j. Leendert Ol- denhage 32 J. en Baukje van der Wal 26 J. Cornells van Vliet 26 J. en Margrletha Buchner 28 J. Barend de Groot 25 j. en Hesje J. Vri] 26 j. Pieter C. Oldenburg 27 j. en Catharlna J. Tolenaars 23 J. Overleden: GIJsJe de Kuijer 66 jaar geh. met P. ZOttoman; Jan Antonle Bakker 29 iaar ongeh. zoon van A. Bakker en A, Hermans Overleden: Martha. 6 j., d. van P. C. Orauwelman en J. Leunk Arie van der 6pek 58 J„ geh. met N. de Rijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johannes Janse. Pelikaan straat 30; Pieter Jubels, Sloterweg 142; Paul Jüdell, Pelikaanstraat 28; Bef nardus C. Krabbendam, Cruquiusdijk 5; Hendrik A. Louman, Meidoornweg 73; Jacobus Lutjenkosslnk. Matthljs Sterklaan 4; Eliza A. Nienhuijs. Pelikaanstraat 32; Adrlaan C. Noleit, Pelikaanstraat 24; Koene D. Par- jnentier, Schuilhoevelaan 62; Frederlk L. Poland, Schuilhoevelaan 27; Angenletus J. Rekelhof, Aalsmeerderweg 337; Cornells Ruljgrafk, Kruisweg 1266: Johannes Scheick IJweg 49; Gerardus H. Schmitz, Marialaan dd; Karei J. Scholten, Marialaan 55. Gevestigd: Chrlstiaan van Splunter, Raadhuislaan 37 Jan Stoeltie, Aalsmeer derweg 312 Hendrik Terwijn, Eikenlaan 38 Leendert Visser, Reigerstraat 18 Leendert P. Visser, Relgerstraat 18 Cor nells W. J. Wienk, Matthljs Stercklaan 2 ineodorus J. van Zanten, HuigsloterdiJk 130 Wllem H. G. Korf, Adelaarstraat 3 Theodoor P. Lutters, Zilvermeeuwstraat 19 - Koert Meijer, ln woonwagen n/b Bennebroekerdljk 245 Christiaan J. M. wisman, Iepenlaan 87 - Wed. C. Wljn- «eard, Aalsmeerderweg 405 Pieter N. orool Burg. Amersfoordtlaan 85 Wed. Groot, Nieuwemeerdijk 401 Pieter nazeborg, Sloterweg 269 Elisabeth Hol- weida, Kruisweg 1161. vertrokken: Dirk, Phllippo, Heemstede, V' d. Bergstr. 69 Rlekel Vos, Vlissln- r: Koningsweg 43 Marinus Levering, Amsterdam, Woubruggestr. 13 Johann "■Lift, Amsterdam. Bosch- en Lommer- ,f!3 28, 2 hg. Jacobus Wilderom, Am- u»,,; Tasmanstr. 25 hs. Antonius ter Amsterdam, Adolf van Nassaustr. Aii Beatrice W. M. A. Terwindt, "^sterdam, Baarlestr. 152 Arie Starre- gli«s Ajmtordam, Sarphatistr. 138 hs. beth j. m. Straathof, Hilversum, 1. een prachtig programma. met DICK FORAN. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. 175 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje Sjaantje, dochter van o. Rietkerk en J. Passchler Hendrik Jan, zoon van G. Klein Kranenburg en M. G. du Croix Adrianus Petrus Theodorus, zoon van Th. H. Wassenaar en W. C. A. Schoone Bernardina Catharina Maria, dochter van A. A. van der Vlugt en M. Walkers. Overleden: Johannes KleiJhorst, weduw naar van A. G. Berbee, 82 Jaren Mar- rig.ie Dragt, wed. van B. Mastenbroek, oud 77 Jaren. Loop der bevolking. Gevestigd: MeJ. Th. Duivenvoorden, ge komen van NoordwiJkerhout, Heereweg 244 MeJ. M. C. van der Voorn, van Sassen- heim. Van der Veldstraat 25 G. A. van Amsterdam, van Noordwijk, Rooversbroek 17 Mej. M. E. Rusman. van Hlllegom, Kanaalstraat 135 MeJ. P. Duijs, van Hil- legom, Heereweg 103 W. Zintel, van Ha- zeswoude, Kanaalstraat 57. Vertrokken: Mej. P. Alders, naar Zeist Wed. G. de Lange, geb. Zuldam, naar Al phen aan den RJJn Wed. C. van der Zaal. geb. Brussee, n. Alphen a. d. Rijn Mej. A. P. van Dijk, naar Alphen a. d. Rijn —MeJ. J. A. van der Vlugt, naar Noord wiJkerhout J. H. Schenk, naar Vooihout Mej. C. Faas. naar Heemstede J. A. C. van Llerop en gezin, naar Sassenhelm A. W. Schoone. naar Velsen M. van der Stelt, naar Haarlemmermeer Mej. C. C. de Klerk, naar Noordwijkerhout C. J. W. Pijnacker, naar Beverwijk. De Geltenfokver. ,,De Werkmanskoe" hield een druk bezochte vergadering in „De Kleine Vereeniging" onder leiding van den heer G. J. van Tol. Medegedeeld werd, dat voorstellen voor de jaarvergadering van den Bond uiterlijk 15 Nov. moeten Wij vragen beleefd Uw aandacht voor onze schitterende sorteering KINDERJEKKERS en -JASJES HEEREN JEKKERS WINTERJASSEN FALCON JASSEN en MANTELS in uitgebreide sorteering. Vraagt zichtzending. Ziet de etalages van Oegstgeest. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering werd benoemd de heer H. Siebelt en als plaatsvervanger de heer A. Jansen. Gevonden: dik stelgertouw; blauwe ceintuur; bruine handschoen; Jongensjas met kerkboek; laken met kussens; bruine heerenhandschoen; portefeuille; porte- monnaie met inhoud. Inl. op het politie bureau. Bij den agent der Gem. Arbeidsbemid deling staan thans ingeschreven 158 werk zoekenden, dit is 10 minder dan het vorig jaar. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Janssen, dbOude Zeeweg 66 K. L. de Lange, banketbakker, Wil- helmlnastraat 43a J. de Bruin. db.. Schoolstraat 80 A. M. Kraan. db.. Lan- geve'.d 18 G. M. Tusveld. 11 verpleegster, Langeveeld 29 K. Olland. db.. Prins Hendrikstraat 16 Th. J. A Bonlnk. 11. verpleegster, Lanzeveld 29 L G. Hoek stra. Oranjewes 38 A. Francken. chauf- feaur-montsur, Voorstraat. ,21 B. Kooijer, kappersbed., Hoofdstraat 61 S. B. V Vuijk. echtg. v. van der Niet. Jan Kroons- weg 62. Vertrokken: E. L. E Lucka, db.. naar Wattenscheid (D.) E. Frelnik, dbnaar Bochum (DJ M. J M Robberegt, buf- fetjuffr., naar Rotterdam. SChledamsche- dijk 235a A R. C. Flapper, 11. verpleeg ster, naar Deventer Psych. Inrichting Brinkgreven G, J. Bosman, agent van politie, naar Haarlemmermeer, Hoofddorp Kruisweg 945 Q. J. Vink, slagersknecht, naar Wassenaar. Plein 13 J, Schoneveld agent van po'itie. naar Amsterdam. Hee rengracht 146 M. Falkner. db.. naar Os- nabruek B J Bolle, kapper en fam., naar Haarlem, Gen. Cronjéstraat 145 G. van Woersem, db., naar Den Haag. Waals- dorperwsg 207 S A Mooijen, db., naar Heemstede. Narclssenlaan 24 Burgerlijke Stand. Geboren: Marearetha Engelina. d. van Th. Waasdorp en M. G. v d. Berg Jacoba. d. van J ran Duin en P v. d. Lippe Maartje Aóriana. d. van M. J. den Otter en M. Kloos Anna Maria, d van C. van Dlemen en E. A G Rijnders. Ondertrouwd: M. J. A. Meiier en E. G. Hille W. J. de Haas en C. A Brama. Getrouwd: C. Barnhoorn en C. A. Tromp. Overleden: Cornelia Vink, 87 jaar, wed. van J. van Oosten Jacoba Haasnoot, 78 ir.ar. wed. ran E. van Roon Johanna Theodora Martina van Giezen, 59 Jaar geh. me'. J P van Buljtenen Willemljntje Loolj, 80 laar wed. van J. van Woersem Mango Mei.il, 60 iaar Giirbertus van der Niet. 73 jaar geh. met P. Tuit. NOORDWIJKERHOUT. Katholiek Jeugdfeest. Zondagmiddag is het groot feest voor de geheele Kath. jeugd alhier. Al de leden der verschillende jeugdvereenlgingen alhier, zullen een optocht houden met vaandels en banieren, waarna de geheele jeugd zich plechtig zal toewijden aan „Christus Koning". Het batig saldo der fancy-fair, gehou den in de St. Jozef-school, ten bate der R.K. Armen, bedroeg f. 1508. Pastoor Maas, alhier, sloot den cursus voor zuigelingenzorg, gegeven door een zus ter van het Wit-Gele-Kruls: 32 Jonge moeders hebben met veel succes van het gebodene geprofiteerd. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. de Bruine van den Haag Fr. G. de Mooy van Oegstgeest. Vertrokken: Antje Binnendijk, naar Lel den Johanna Susanna de Mooy naar Katwijk Neeltje de Leeuw naar Hlllegom Albert v. d. Kwaak naar Lelden Alida van Egmond naar Lelden Hende- rlna Brussee naaT Lelden Maria Alberta v. d. Eijkel naar Valkenburg (Z.H.) Ger- ritje v. d. Gust naar Leiden Jacoba Mary Brussee naar Lelden Harmen Cor nells van Delft naar den Haag Cornelia Gerrltje den Haan naar den Haag. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Overleden: C. C. Kerkvliet vr. 15 J. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. G. van Vliet geb. Venrooy d. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren; Arentje Gerarda, dochter van W. van Duyvenvoorde en A. v. d. Plas. Gehuwd: Julianus Henricus Rotteveel, Sassenheim en Maria Johanna de Groot VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z. van P. Fllippo en J. Hljzelendoorn. Overleden: Maria Christina Linnenbank 88 J. Klaas Cornells Lagerweij 60 j., echtgen. van J. van Beelen Gerardlna Hogerwerf 35 J., echtgenoote van A. F. van Veerman Adelheid Elisabeth van Stein 74 jaar. Gehuwd: G. P. "v. d. Krogt 28 j. en J. H. v. d. Kleij 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. G. ten HakenVooijs, Leidscheweg 194 J. P. Th. v. d. Horst, Leidscheweg 194 J. Th. Knijnenburg, Bijdorpstraat 39 Mej. M. R. A. Phlllpsen, Veurscheweg 3 Mej. A. A. C. Phlllpsen, Veurscheweg 3 Mej. J. B. T. Philipsen, Veurscheweg 3 D. A. Blljleven. Leidsche weg 404 Mej. J. N. Vis. Hofweg 17 N. Mann, Leidscheweg 191 Mej. D. M. Vink, Veurscheweg 3 Mej. O. J. Vink. Veurscheweg 3 Mej. M. I. Vink, Veur scheweg 3 S. B. Klijnstra, Leidscheweg 191 R O. P. L. van Roijen, Papelaan 194 J. B, Berg, Leidscheweg 179. Vertrokken: P. Onderwater naar Stomp- wijk J. J. Dannis naai' Den Haag, Her man Cósterstr. 383 J. Talsma naar Delft, Nieuwe Plantage 80 C. Wilbrink naar Zaandam, Langstraat 11 P. A. Goeman naar Wassenaar, Oostdorperweg W. R. P. W. van Reckow naar Frankrolt a/d Main C. M. van Goozen naar Woubrugge, Hoogmade B. 274 I. Vermaak naar Rijs wijk, Z.H. Beetslaan 61. Nobelprijs voor Geneeskunde De Nobelprijs voor geneeskunde ls toege kend aan prof. Szentgyorgyi, hooglecraar aan de universiteit van Szegedin lil Hon garije. Deze bekroning dankt hij aan zijn be langrijke onderzoekingen over het vitaml- ne-C. In het algemeen heeft hij gewerkt op het gebied van de stofwtsselings (verbran- dings i -processen als biologisch proces bij levende wezens. Hij werd in 1893 te Boedapest geboren, ontdekte in 1928 vitamine-C. en slaagde er in 1932 ln, dit af te zonderen. C. v. d. L. te L. Wendt u voor nadere inlichtingen tot de directie der Middelbaar Chemische School, Rapenburg 30, alhier. veld Joanna Agatha, D. van J. C. van Wissen en C. A flnljnenbnrg Catharlna Cornelia Maria. D. van J. J. van Benten en E. M. Dobbe. Overleden: Dirk Jan Haspels 71 J.. we duwnaar van H. Loeff. Ondertrouwd: J. H. Pel en H. Bijlstra J. L. Noordermeer en A. Oudshoorn H. Jongeneel en G. Dümmermann. Getrouwd: G. M. Key en I. A. Blom P. H. Overdevest en H. Heuser J. P. Olij- slagers en C. M. Schoorl. WASSENAARS MANNENKOOR. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Bal en zoon, Deylerweg 99 A. van der Beek en vr.. Buurtweg 38 N. v. Beelen, v. Z. v. Nijeveltstr. 125 J. H. Bosveld, Kazerne Waalsdorp W. van de Bunt, Meyendell 2 Q. H. J. Calls en vrouw, Wassenaarstraat 10 P. J. Cor- nellssen. Kamp Waalsdorp T. Draxler, Ilollaan 11 P. den Duijn en vrouw, v. Z. v. Nijeveltstraat. 140 M. Eberhard, Groot Hoefijzerlaan 15 J. H. Gerarts en vrouw, Lindenlaan, 4 K. Glosser, Wittenburger- weg 12 p. J Goedendorp, Kamp Waal dorp P. A. Goeman, Hooge Klei 1 S. Grötsehnig. v. Calcarlaan 20 P. Hoek stra, Santhortlaan 15 A. W. H. Jacques, Kamp Waalsdorp A. Kapteyn en gezin, Buurtweg 8 G A. van Klooster, Rijks straatweg 801 M. Knorr, Rijksstraatweg 797 K, Kuhn, Wassenaarscheslag l D D. van Lith, Laan van Koot 47 O. C. Th. Lavalette, Deylerweg 99 D. Lodestijn, v. Z. v. Nijeveltstraat 6 A. M. H. Lommen, Rijksstraatweg 801 J. A. F. Monhemius en gezin. Schoolstraat 1 P. Moor, Rijks straatweg 817 N. de Munnik, Hyacinth- straat 46 L. W. G. Niehorster, Buurtweg 147 W. C. Ouwehand. Storm van 's-Gra- vesandeweg 109 W. Pargfrieder, Duln- voetlaan 9 A. M. van de Putte en gezin, Groot Berkheide 8a. J. C. Reijnders en vrouw, Rijksstraatweg 747 N. v. d. Roest, Amazonelaan 6 T. Rozema, Schouwweg 78 C. A. Schnitzler. Sophlalaan 8 K. O. SchouNielsen en gezin. Zijllaan 8 E. Sibbe, Gr. Hoefijzerlaan 48 F. T. Slmon, Deylerweg 99 T. Sjollema, Zijde- weg 39 A. M. Sporenberg, Rijksstraat weg 270 M. C. Steenland. Eikenlaan 3-5 H. M. Stegmann, v. d, Oudermeulenlaan 5 A. A. Verhoeven, v. Z. v. Nijeveltstr. 48 Q. J. Vink, Plein 13 W. Vink, Groot Haesebroekscheweg 18 A. Wagner, Brem- horstlaan 17 J. L. van de Wall, Park Oud-Wassenaar 1 C. Th. H. Weggeman Guldemont, Hpflaan 2 M. C. Zinke, Eikenlaan 35 C. Z: .derwijk. St. van 's-G ravesandeweg 83. Vertrokken: A. Lindhout naar Den Haag, Koninginnegracht 101 C. H. Mcck naar Den Haag. Tollenstraat 138 J. Henny naar Amsterdam, Jan Luykenstraat 62 M. C. Frenay naar Den Haag, Groot Herto- ginnelaan 238 M. Heduk naar Den Haag. Bezuidenhoutscheweg 68 A. H. v. Roos malen naar Eygeldhoven, Hoofdstraat 126 M. Dobmayer naar Duitschland M. R. Nagengast naar Duitschland H. Blasi naar Oostenrijk M. E. Becker, naar Den Haag, Waalsdorperweg 69 H. G. Broek naar Amsterdam. Zuider Amstellaan 119 J. van Oort naar De Bilt, Bilthoven, Prins Hendriklaan 24 P. Langlus naar Den Haag, Esmoreitplein 48 A. Meder naar Turkije J. van Zandwijk naar Zetten, gem Valburg, Hoofdstraat 22 M. Gar- nier naar Den Haag, Tienhovenschelaan 22 Ph. J. Krebs en vrouw naar Den Haag, Rijnstraat 7 H. L. Wald naar Dieren, Zutphenscheweg 17 M. E. Wassenaar n. Leiden. Warmondersr. 3a H. Hilgert n. Duitschland P. C. v. d. Ham naar Zoe- terwoude, Gelderswoude A 4 Th. Stu- denovska naar Voorburg, Rembran'dtlaan 72 I. A. Key, geb. Blom naar Rotterdam, Slatenstngel 149 H. F. Volkersz n. Laren N.H., Neuhuysweg 1 Ch. Leunissen naar Den Haag, 1ste v. d. Boschstraat 193 M. W. Gravekamp naar Valkenburg. Z.-H.. Valkenburgscheweg 159 M. C. v. d. Bar selaar naar Oirschot, Koestraat. Klooster Nazareth C. J. Doolhoff naar Den Haag. Fisherstraat 129 E. Stemmermann naar Als secretaris is aan deze commissie toe- Den Haag. Sweelinckplein 9 L. P. H. gevoegd de heer Smeets, gemeentesecretaris Leeman naar Amerika E. B. M. A. Iding naar Brussel H. v. di Vecht naar Den Aan den R.K. Vrouwenbond is ver- Afscheid van dirigent G. v. d. Water. Van den heer G. van der Water, die we gens zijn werkkring als dirigent van Wass. Mannenkoor moest bedanken werd na af- loöp van de laatste repetitie welke onder zijn leiding stond, op hartelijke wijze af scheid genomen. De voorzitter, de heer J. Korbee memoreerde de vele successen wel ke het koor onder de voortreffelijke leiding van den heer van der Water heeft be haald, waardoor W. M. thans een waardige plaats onder haar zustervereenigingen in neemt. W. M. zal steeds met dankbaarheid terugdenken aan het vele goede, dat U als dirigent voor de vereeniging heeft ge daan, aldus spr. Als blijvend aandenken werd een door den plaatselijken kunst schilder H. E. Roodenburg vervaardigde ets van den molen in het dorp aangeboden. De heer van der Water dankte voor de ondervonden vriendschap en sympathie, waardoor spr. altijd met bijzonder genoegen voor W. M. heeft kunnen werken; het speet hem zeer dat omstandigheden buiten zijn wil. tot bedanken noopten. Zijn op volger, Piet Zwager, dien spr. als een al leszins bekwaam musicus schetste, zal ech ter ongetwijfeld zijn werk voortzetten. Spr. hoopte nog dikwijls getuige te zijn van verderen artistieken groei van Wassenaars Mannenkoor. Hierna namen de leden allen persoonlijk afscheid. Vergadering A. R. Kiesvereeniging. De A. R. Kiesvereeniging vergaderde ln het Dorpshuis. Als spTeker trad op de heer H. Dam, hoofd der Chr. School aan de Bloemcamplaan. over „Christelijk onderwijs elsch van ons Christelijk beginsel". Na er op gewezen te hebben, hoe ontzaglijk veel dr. A. Kuyper voor het Christelijk onder wijs heeft gedaan, gaf spr. een oveizicht van de vele rijke vruchten, die door dat onderwijs worden geoogst. Met groote aan dacht werd deze lezing gevolgd, na afloop waarvan enkele vragen gesteld werden. Het was een mooie en leerzame avond, waarop de Kiesvereeniging met genoegen kan te rugzien. Naar men ons mededeelde, is al hier een A. R. propagandaclub opgericht, waarvoor zich 34 leden hebben aangemeld. In het bestuur namen zitting de heeren L. v. d. Tempel, voorz.: H. L. J. Koenen, oecr.; C. v. Tol, E. Kraay en L. Looienga. De collecte in deze gemeente, gehou den ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de som van f. 692,25. De Raad dezer gemeente zal op Woens dag 3 November a.s. in openbare vergade ring bijeenkomen. ZEVENHOVEN. De opbrengst voor den extra B-steun bracht in deze gemeente op de mooie som van f62.60. Dezen winter wordt, onder leiding van dr. A. Lucardie alhier wederom een cursus E.H.B.O. gehouden, opleidend voor het ver krijgen van het Oranje Kruis-dlploma. Een twaalftal dames en heeren. wonende te Nieuwkoop en Zevenhoven, neemt aan dezen cursus deel. In de onlangs alhier gehoudesn ver gadering van het Groene Kruis werd be sloten, aan de afd. E.H.B.O. te Nieuwkoop en te Zevenhoven, dit jaar wederom een subsidie toe te staan, op voorwaarde, dat het Groene Kruis te Nieuwkoop dit even eens verleent. Het zoontje van v. G. in het naburige Blokland viel van de fiets en kwam zoó ongelukkig terecht, dat hij een been brak. Door dr. N. werd het lichaamsdeel gezet. ZOETERWOUDE. De plaatselijke commissie voor Steun aan Kleine Boeren is samengesteld als volgt: weth. Onderwater, voorz., en de heeren A. C. Paardekooper en P. Berg, le den, resp. als vertegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties. zijn ingediend Als candidaat voor het Arie Knoppert. en Dirkje v. d. Laan BL r, Hoofdbestuur In de vacature-P. P. A. Cle- Ainoldus Cornells den Elzen, Noordwijker- a. visser en P. Werkman Johannes Ja- Gemeentefonds voor 1938/ 39 ten bedra"e s1_I TA.fnein Tnhannn r^nv-vi £>11 n xr H TrilöAf rw w, T T /-ri1 Haag, Jasmijnstraat 100 J. W. J Kamp man naar Den Haag, Laan van N. O.-Indie 14 P. Horsman naar Oude-Weterlng, A 49 R. H. de Jcnje'Oudraat naar Gorssel, Almen A 143 J. L. v. d Leden en gezin naar Katwijk a/Zcc, Meerburgstraat 32. Burgerlijk'- Stand. Geboren: Marijke Elisabeth. D. van W. gunning verleend tot het houden van een ■speldjesdag op Zondag a.s. Door de bewoners van het park „Die Lethe" en van de Besjeslaan is een ver zoek aan den Raad gericht om ter plaatse een straatverlichting aan te brengen. Naar wij vernemen ontvangt de ge meente een verhoogde uitkeering uit het K o. m. ötraasnoi, nuversum, nooiaoesvuur in ae vacature-r. r. a. c.ie- i muuiuua wihwm -1- viaan tn r. wcikukui juiiainies ja- uemeenteionas voor 11 "flerstr. 51 Adriana S. Knook, Am- mens werd gekozen de heer Verhoeven hout en Maria Johanna Cornelia v. d. Mey. Jcobus, Z. van J. J. Onvlee en A. Groene- I van ongeveer f. 1370.—.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 19