LEIDSCH DAGBLAD - Vijlde Blad Vrijdag 29 October 1931 Geschokte Zenuwen UN OX 130 J-J (Ingez. Med DE HERDENKING DER KERKHERVORMING. Ds. K. H. E. Gravemeyer over den drievoudlgen zegen der hervorming. Vanwege de Ver. Protestantsch Neder land is gisteravond in de goed bezette Oosterkerk de Kerkhervorming herdacht. Als spreker trad op ds. K. H. E. Grave meyer, Herv. pred. te Den Haag. met het onderwerp: ..De drievoudige zegen van de Kerkhervorming". Als wU denken aan de Kerkhervorming, eldus begon spr., dan treedt als eerste zegen naar voren, dat de Bijbel weer is komen te staan in het middelpunt van heel ons leven. God heeft ons door den Bijbel het licht gegeven, waardoor HIJ tevens het geloof gewekt heeft in Jezus Christus, het vleesch-geworden Woord. Als tweede zegen van het Protestantisme roemde spr. het heerlijke verschijnsel, dat de Inhoud van den Bijbel, die terugge drongen was, weer werd verstaan. Het evangelie werd weer als de blijde bood schap verkondigd. Men voelde het: niet uit de werken, maar alleen in het geloof zul len wij zalig worden. Tenslotte zag spr. als derde zegen der Kerkhervorming het feit, dat God ons bij vernieuwing heeft willen toonen, dat Hij doorzet en onder tegenstand van het menschdom Zijn werk er weer boven op haalt en tot glorierijken luister brengt. Het Protestantisme, ontstaan door Gods genade, zal ook alleen door die genade ■blijven bestaan. Vervolgens zette spr. uiteen, dat Neder land zonder Bijbel niet kan bestaan. Wij, nis Protestanten, dienen er voor te waken, dat de Bijbel niet door Rome wordt ver drongen. Groote zegeningen heeft ons land aan het Protestantisme te danken. Dit mag Nederland geenszins vergeten. En al zag het er vaak in den hervormings strijd naar uit, dat het een verloren zaak was, telkens bracht God, op Zijn tijd, uit redding. Met enkele voorbeelden uit den Bijbel toonde spr. aan, dat als wij denken, dat de zaak radicaal verloren is, juist God bezig is de overwinning voor te bereiden. Op het gevaar en de overheersching van Rome wijzende, wees spr. er nadrukkelijk op, dat wij de pauselijke hiërarchie en de priesterheerschappij verwerpen. Wij zullen ons, aldus spr.. voor den naam van anti papist niet schamen, want Protestant be- teekent antl-paplst. Onze oogen dienen niet op den mensch, maar uitsluitend op Christus gericht te zijn, van Wien wij het ook uitsluitend moeten verwachten. Nadat ds. Gravemeyer nog met een en kele gedachte bij de geloofsdaad van Luther had stilgestaan, eindigde hij mei er op te wijzen, dat de eenlge uitkomst voor allen gelegen is In een reformatie van boven. Aan het einde van den dienst werden staande twee coupletten van het Luther- lled gezongen. INDONESISCH VREDESBUREAU. VEREENIGING GRONINGEN. De jaarvergadering. Onder presidium van den heer H. A. Vriend had gisteravond in café „Centraal" de jaarvergadering plaats van de afd. Lel den en Omstreken van bovenstaande ver- eeniging. Na een hartelijk woord van welkom, ter opening door den voorzitter gesproken bij den aanvang van het nieuwe seizoen, wer den de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevr. W. j. MenkhorstSwart, bleek, dat het ledental stationair is gebleven, waar mede een vereeniging in de huidige om standigheden alleszins tevreden mag zijn. Niettemin: er zijn nog vele Groningers, die bulten de vereeniging staan en op hen werd nog eens een dringend beroep gedaan om als lid toe te treden. Overigens ver meldde het jaarverslag prompt het verloop van het vorig seizoen. Onder dankbetui ging werd het verslag goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. A. W. van Kluyve, bleek, dat er een klein batig saldo was. Op voorstel van de kascommissie, bestaande uit den heer W. A. Koops en mevr. G. Hiemstra— Van Lier, die alle bescheiden volmaakt in orde hadden bevonden, werd de penning meester met hartelijke dankbetuiging ge- déchargeerd. Als voorzitter werd herkozen de heer H. A. Vriend, als lid van het bestuur mevr. MenkhorstSwart. Vervolgens werden eenlge mededeelingen gedaan over het komend seizoen en op zeer aangename wijze van gedachten ge wisseld, hoe de belangen der vereeniging het best te behartigen, waarna de geani meerde vergadering, die goed bezocht was, werd gesloten. HET VERKEER OP DE HOOGEWOERD. Het bestuur van de Buurtver. „Hooge- woerd" heeft tot B. en W. het verzoek ge richt de plaatsing van de verkeersborden op de Hoogewoerd te herzien, aangezien de huidige situatie allerminst voldoet en veel vuldig aanleiding geeft tot verwarringen. Waar de middenstand van het één richting verkeer veel schade ondervindt, wordt op heffing daarvan verzocht Algemeene Vergadering. In het clubhuis „Indonesia", Hugo de Grootstraat 12, belegde het Indonesisch Vredesbureau gisteravond een algemeene vergadering. De belangstelling was groot. Na de opening door den voorzitter, den heer Soedjarwo, las de secretaresse, mej. I. Achmad, het jaarverslag, dat met algem. stemmen werd goedgekeurd. In een korte inleiding, welke de voor zitter vervolgens hield over het vredes vraagstuk in dezen tijd, wees hij speciaal op de tallooze gevaren Spaansche bur geroorlog. JapanschChineesch conflict enz. die den wereldvrede bedreigen. De toestand is zóó ernstig, dat velen zeg gen: een groote oorlog is onvermijdelijk. Volgens sprekers meening is een dergelijke onverschillige houding echter zeer fataal en kan er niet genoeg tegen worden ge waarschuwd. Natuurlijk, wanneer leder zich bij den tegenwoordlgen toestand neer legt, dan zal er een ramp komen, doch door eendrachtige samenwerking zal het ongetwijfeld nog mogelijk blijken vele moeilijkheden te boven te komen. Nog altijd, zoo zelde spr., hebben wij een groot gedeelte van onze hoop gevestigd op den Volkenbond, want men moet niet vergeten, dat, ook al zijn de resultaten door Genève behaald, niet schitterend, dit volkereninstituut toch de eenlge plaats ls. waar internationaal overleg mogelijk ls. De Volkenbond moge dan ln vele opzichten hebben gefaald, dat wil echter nog niet zeggen, dat daarmede gebleken is, dat zijn principes fout zijn, en daarom reeds verdient het werk van Genève onzen steun. De heer Tjoa Kiat Koen, lid van de Chineesche studentenorganisatie „Chang Hwa Hul", hield vervolgens een causerie over de Japansch-Chlneesche kwestie. Met nadruk betoogde spr., dat het conflict ln het Verre Oosten niet alleen de twee direct daarbij betrokken landen aangaat, doch de geheele wereld. Spr. memoreerde de ver schillende invallen van Japan in Ohlna en wees er op hoe het Chineesche volk door het steeds brutalere optreden van Japan tot een eenheid is geworden. De bewering van Japan, dat de schuld van het conflict bij China ligt, noemde spr absurd. Het is toch duidelijk, zoo vervolg de hij, dat voor China slechts nadeel uit een oorlog kan voortvloeien. Tenslotte wees spr. op de passieve hou ding der groote mogendheden, wier belan gen door Japan met voeten worden ge treden. Na een korte toelichting, waarin gewezen v.-erd op de onmenschelijke wreedheden van den modernen oorlog bombarde ment van open steden, beschieting van r.on-combattanten, vernieling van hospi talen enz., werd een tweetal resoluties aan genomen. waarin Japan's optreden ten scherpste werd afgekeurd. Deze resoluties zullen aan verschillende buitenlandsche vredesorganisaties warden gezonden. Een van de aanwezigen deelde mee, dat door een aantal Chineesche studenten binnenkort gepoogd zal worden gelden ln te zamelen ten bate van Chineesche oor logsslachtoffers Een eere-comlté, waarin verschillende professoren zitting hebben, ls reeds gevormd. De voorzitter zegde den steun van het Vredes-Bureau toe. Nadat alle bestuursleden bij acclamatie herkozen waren, sloot de voorzitter de bij eenkomst. ongesch. arbeiders 46. Totaal 584 Sigarenmakers: Sigarenmakers 21, slg.- sorteerders 1, sig.-strippers 1. - Totaal 23. Technici, opzichters: Bedrijf leiders 9, Ingenieurs 3, technlkers 5, teekenaars 18, werkmeesters 23. - Totaal 58. Textielarbeiders: Hekelaars 6. katoen drukkers 21, kluwers e.a. 9, lulkers 17, plaatsnijders e. a. 20. schrobbelaars 2, spinners 57, spoelers 2, staaldraaddraaiers 5, sterkers 2, strijkers 12, wevers 116, wol bewerkers 38, ongesch. textlelarb. 72. - To taal 379. Transportarbeiders Emballeurs 6, chauffeurs 143, exp.-knechten 18, koetsiers 12, loopknechten 44. schippers 75, maga zijnknechten 60, spoor- en trampers. 20, wakers 7, transportarbeiders 72, losse ar beiders 517. Totaal 974. Typografen: Boekbinders 23, boekdruk kers 18. fotografen 3, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 28, steendrukkers 2. - To taal 78. Voedingsmiddelenarb.Bakkers 83, ove- nisten 4, slagers 67, suikerbewerkers 22, wijnkoopersknechten 12, zoutzieders 3, zui- velbereiders 5. ongesch. fabr.arb. 30. To taal 226. Vrouwen: Beh.naalsters 1, apothekers assistenten 2, kapters 2, naaisters 11, strijksters 1, maasters 1, kooksters 1, win keljuffrouwen 14, serveersters 1. buffet juffrouwen 2, Hnnenjuffrouwen 1, kantoor- bedlenden 42, verpleegsters 7, bedrljfleid- sters 1. teekenaressen 1, onderwijzeressen 7. ass. en huishoudsters 12. dienstboden d. en d. en n. 35, werksters 77, kinderjuffrou wen 2. fabr.arbeldsters 14, A.V.O 8, - To taal 243. Alg. totaal 4449 29 October 1936 4828 31 October 1935 4184 Benevens 44 ged. werkloozen en 15 jeugdwerkverschaffing. R.-K. DIOC. VROUWENBOND. trachten in het uiterlijk der dingen het innerlijke uit te beelden Een van de allerschoonste stukken uit zijn eerste Amsterdamsche jaren is wel „De opdracht in den tempel" (thans ln het Mauri tshuls). Voor Rembrandt brak in Amsterdam een gouden tijd aah. Hij huwde met een ver mogende Jongedame, Saskia van Uylen- burgh, en had ook zelf een groot inko men door de vele opdrachten, die hem uit binnen- en buitenland werden verstrekt. Een dubbele slag trof hem ln 1642, toen Saskia hem door den dood ontviel en toen zijn roem begon te tanen, omdat de op drachtgevers niet erg te spreken waren over de uitvoering van de „Nachtwacht". Rembrandt kwam in groote geldzorgen, ging zelfs failliet. Toch stammen uit deze sombere periode van zijn leven zijn schoon ste werken o.a. de Staalmeesters, en etsen als „De Drie Kruisen". Groote troost en opbeuring vond Rem brandt bij een eenvoudig boerenmeisje, Hendrikje Stoffels. In 1662 sterft ook Hen- drlkje. Door het leven gelouterd, schildert de kunstenaar nog eenlge prachtige doeken, getuigend van een steeds machtiger wor dend scheppingsvermogen. Arm en ver waarloosd sterft hij op 4 October 1669. De lezing van dr. Martin was verlucht met een rijke collectie lichtbeelden. De voorzitter, de heer Ponsen, sprak een hartelijk dankwoord tot den heer Martin voor zijn mooie lezing. In het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering werd medegedeeld, dat door een plotselinge verhindering van den heer Blaauw, het programma moast worden ge wijzigd, Volgenden keer zal nu de heer ir. Hugo van Oerle spreken over het Graven steen (met excursie). Spr. verzocht aller belangstelling voor deze lezing. Het Leger des Heils ontving van B. en W. toestemming om morgen een speld jesdag te houden ten bate van het Sociale werk. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, be hangers 23, betonvlechters 20, betonwer kers 51, fundeeringswerkers 2, glazenma kers 1, glazenwasschers 12, granietwerkers 10, grondwerkers 86, helers 1, metselaars 131. opperlieden 103, schilders 174, sloopers 4, steenhouwers 1, straatmakers 9, hulp- straatmakers 14. stucadoors, witters 46, timmerlieden 256, uitvoerders 9. voegers 14. ongesch. bouwvakarb. 9. - Totaal 979. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16, lompen- sorteeders 13. vellenblooters 2, steenfabr.- arb. 134, zeepfabr.arb. 5, ongeschoolde fa br.arb. 53. - Totaal 223. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 116, reizigers, colp. 39. winkelbedienden 38, eta leurs 3. Incasseerders 18, musici 7, onder wijzers 9, overheidspersoneel 6, verplegers 4. - Totaal 240. Hotel-, café-personeel: Huispersoneel 12, kellners 50, koks 8. - Totaal 70. Houtbewerkers: Beddenmakers 4. hout bewerkers 68, kistenmakers 6, kuipers 7, lijstenmakers 4, mandenmakers 1, meu belstoffeerders 20, meubelmakers 25. po- lltoerders 2, ongesch. fabr.arb. 29. - To taal 166. Kleermakers: Kleermakers 65, kappers 9, schoenmakers e.a. 17. - Totaal 91. Land- en tuinarb.: Bloemisten 37, land arbeiders 28, tuinlieden 34, warmoezlers 10, ongesch. landarb. 6. - Totaal 115. Metaalbewerkers: Bankwerkers 109, blikbewerkers 21, burgersmeden 28, elec- triciens 61, gasfitters 13. gasmetermakers 1, gereedschapmakers 2, instrumentmakers 3. isoleerders 3, kettingsmeden 20, klinkers 11, koperslagers 3, lab.bedienden 2, las- schers 5, loodgieters 52. machinisten 17, metaalboorders 6, metaaldraaiers 2. me taalslijpers 4. metaalzagers 2, monteurs 19, pianostemmers 3, polijsters 1. ponsers 4, rijwielherstellers 16, rijtuigschilders 2, scheepstimmerlieden 6. stokers 27, tegen- houders 15. hulp-verw.monteurs 12, voor- slaanders 5. voorwarmers 4, vulcanlseurs 1, vuurwerkers 11, wagenmakers 5, ijzer werkers 37, zandspuiters 2, zandvormers 3, Lezing met lichtbeelden over melaatschen- verpleglng. Gisteravond werd in „Den Burcht" de eerste vergadering van het wlnterpro- gramma van den R.-K. Vrouwenbond ge houden, cp welke druk bezochte bijeen komst pater Verheggen uit Rotterdam een lezing met lichtbeelden hield over het liefdewerk der melaatschenverpleging in Suriname. Na een kort (Openingswoord door mevr. Manders als presidente, waarin zij leden en introducées, die ln zoo grooten getale waren opgekomen, een hartelijk welkom toeriep, verkreeg pater Verheggen 't woord tot het houden van zijn lezing. Na een verblijf van 22 jaar in Suriname, waarvan vele tusschen de melaatschen, kan spreker hier uit eigen ondervinding een beeld geven van het verblijf en het leven der ongelukkige melaatschen, maar ook van de groote opofferende liefde, waar mede deze zieken worden verzorgd en ver pleegd Verlicht met door spr. zelf ge nomen foto's, schetste spreker de groote ellende der arme ongelukkigen, verstooten uit de maatschappij, maar daar weer in Christelijke naastenliefde opgenomen door hen, die zich ter wille Gods voor de lij dende menschheld opofferen. Met gespan nen aandacht werd de lezing gevolgd en een dankbaar applaus beloonde den pater voor zijn indrukwekkende lezing. Gistermiddag is de 9-Jarige B. V., wo nende ln de Sumatrastraat, op den Lage Rijndijk, toen hij met eenlge kornuiten achter een rijdende auto hing en dit voertuig stopte, plotseling den weg over gestoken, waardoor hij werd aangereden door een auto, bestuurd door R. uit Wijk aan Zee. De jongen bekwam een diepe snijwond in het hoofd en schaafwonden aan zijn knieën en werd ter behandeling door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Den autobestuurder treft geen schuld. VER. TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. De heer H. Martin spreekt over „Rembrandt". De Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst zorgt voor avonden, die leer zaam en tegelijkertijd prettig zijn maar waarom worden die bijeenkomsten zoo slecht bezocht? Gisteravond kwam de heer H. Martin, oud-directeur van het Friesch Museum te den Haag. spreken over Rembrandt over diens leven en over diens werk, hetgeen identieke begrippen zijn, want bij een echt kunstenaar is de kunst de reproductie van zijn innerlijk leven. Over het innerlijk leven van Rembrandt weten wij heel weinig; over zijn kunst des te meer. Doch de kunst-uitingen kunnen we interpreteeren, en zoo, gesteund door enkele historische vaststaande gegevens, ons een beeld vormen van het leven van den kunstenaar. Deze Interpretatie is na tuurlijk een weerslag van ieder's persoon lijke visie op Rembrandt's kunst. Rembrandt's leven is heel spoedig ver teld: hij werd geboren als zoon van een molenaar en een bakkersdochter op 15 Juli 1808 aan de Weddesteeg te dezer stede. Zijn .vader moet naar de etsen, die Rem brandt van hem maakte te oordeelen een eenigszlns bekrompen, maar betrouwbaar man zijn geweest, doch zijn moeder kennen wij als een vrouw van groote teederheld gepaard gaande met een even groote be slistheid. Rembrandt bezocht in Lelden de Latljn- sche school, was ook korten tijd student in de letteren, doch wijdde zich al spoedig met hart en ziel aan de schilderkunst. In 1631 verhulst hij van Lelden naar Amsterdam, omdat hij ln deze stad meer opdrachten verwachtte. Rembrandt was toen 25 jaar oud reeds zeer vermaard. In de eerste, van hem bekende portretten, bemerken we reeds zijn voorliefde voor sterke lichteffecten, voor het clalr-obscuur. Ondanks zijn zucht in deze Jongelings-periode naar het hevlg- dramatische, bespeuren we reeds ln zijn eerste werken die geniale trek, om te komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwtabletten. (Ingez Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 31 OCTOBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. B. J. E. Rljnders: nam. 6 uur. de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur (koor), ds. Pel. Geref. Gem Voorm. halftlen en nam. 6 uur, de heer J. Visser van Rotterdam. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Jacobs; nam. 6 uur, ds. van Apeldoorn van Lelden. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. van der Ven van Den Haag. Rem. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Hoen- derdaal. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Scheers van Alphen; nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 'halftien en nam. halfzeven, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur, ds. VrieMnk. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Ver waal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm 9.30 en nam. 5 uur, ds. H. Meijerlng. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. halfzeven, ds. Streeder. Klnderkerk (Kerklaan 25): Voorm. half- elf, de heer J. H. Broersma Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Jongens, Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nut, halfdrie, ds. Aalders. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen nam. halfzeven, ds. A. J. van Wijngaarden Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. g van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. vu Reenen van Woerden; nam. halfzeven, leesdienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen. ds.de Vries; nam. 6 uur, ds. Salverda ns Hoofddorp. Geref. Kerk: geen opgave. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen ea nam. 3 uur, ds. Dubois van Oud-Beyerlani NOORDEN, Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen,ie heer Matze van Waddinxveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. vu Dijk van Zevenhoven; nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam, 1 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ver. van Vrljz. Hervormden (W. dl Zwijgerlaan)Nam. halfacht, dr. Boersemi Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. T. J, Jansen Schoonhoven (Jeugddienst). Pauluskerk: Voorm. 10 uur, J. Streel' land; nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoo»' hoven. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. dl Bruin van Alphennam. halfzeven, ds. E van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien ei nam. 8 uur. leesdienst. SASSENUEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam.) uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 1 uur, ds. de Bruljne. Gemeente Gods» Voorm. 10 1/4 iiiii, pastor van der Wouden van Rotterdam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nas halfzeven, ds. Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 1 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voort, H.A.), ds. Klomp. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam halfzeven, ds. Dronkert. Ned Prot. Bond: Nam. 7 uur, mej. da.A. G. Günther van Zwammerdam. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Voort. H.A.), ds. C. A. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftlen, leesdienst; nam. halfzeven, ds. W. van Dijk. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 1 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. H. Mondt van Apeldoorn; nam. 7—8 o® (jeugddienst), ds. ten Kate. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, ds. Ravesloot van Den Haag. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, prol. dr. L. J. van Hoik van Lelden. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. halftien, leesdienst; nam halfzeven, ds. van der Graaf van Schoon- hoven. Ver. van Vrijz. Hervormden: Nam. hall zeven, ds. J. B. Th. Hugenholtz van Am- merstol. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, «1» Elj'kman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (B™ H.D.). ds. Kiehl van Hazerswoude; nam- kwart- voor zeven, ds. Beerekamp van Nun- speet. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart vos tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Okkenbroek (toezeggf!1 W. Helns, cand en hulppred. te Assen. Aangenomen: naar Hulzen G. J- Km baas te Charlois. Bedankt: voor Retranchement W. d. Lecq te Kantens (Gr.). CE£EF. GEMEENTEN. Bedankt: voor Aagtekerk-OostkapfH' Honkoop te Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18