LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 29 October 1937 Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland SPORT Buitenland BEURSOVERZICHT Uit de Rijnstreek academische examens. voor het taalkundig candi- daatsexamen Indologie: de heer W. Vo- oelzang Jr- lDen Haag); voor het candi- daatsexamen rechten, de heeren A. J. Sösselman (Leiderdorp), A. W. Roslngh (Zutplien) en C. P. A, Marlewijk (Den Haag); voor het doctoraal examen rech ten: de dames C. A. L. P. de Stoppelaar (Den Haag) en J. M. A. J. Smits (Heem stede). Voor het doctoraal examen Rechten: mcj. H. J. M. van Löben Seis (Hasselt). Voor het Candidaatsexamen Rechten: mej. j M. Hardenberg (Rotterdam) en de hee ren W. F. K. Versteeg (Leiden); J. W. "oonk tCoevorden). Voor het Candidaats- xamen Indisch Recht: de heer W. M. Bins iDordrechti. Voor het doctoraal examen disch Recht: de heer J. N. de la Ram- lje (Leiden). Voor het Economisch docto- al examen Indologie: de heer J. H. van -kei (Leiden). Voor het Artsexamen le edeelte: de dames K. van Zwanenberg (Den Haag); C. E. Rosskopf (Gouda); en de heeren Wahab (Lelden); J. B. Ebblnge, (Gorredijk). Voor het Propaedeutisch examen Theologie, de heer J. A. Quak (Den Haag); Bevorderd tot arts: de heeren H. Janssen lOegstgeest)H. Harmsma (Rot terdam). DE SALARISPOSITIE VAN HET RIJKS PERSONEEL EN DE ONDERWIJZERS. Gisteren kwamen vertegenwoordigers der zes centrales, die zitting hebben in de cen trale commissie voor georganiseerd overlegd bij het rijk, te Den Haag in vergadering bijeen ter bespreking van het voorioopig verslag van de Tweede Kamer betreffende de rijksbegrootine 1938. In het bijzonder werd aandacht gewijd aan hetgeen in dit verslag voorkomt over de loon. en salarisposltie van het riiks- uersoneel en de onderwijzers. Opnieuw werd door de centrales de stel lige verwachting uitgesproken, dat bij de regeering de bere dheid aanwezig zal bUJ- >eu tot een volledige behandeling van deze aangelegenheid in het rijks georganiseerd overleg. ZWEMMEN Rie Mastenbroek naar Antwerpen OPLEIDING PERSONEEL BIJ SOCIALE GEMEENTEDIENSTEN. Haagsch juwelier op geraffineerde wijze bestolen. Onbekende vrouw met een ring van f. 1200 verdwenen. Een juweliersfirma in het Noordeinde te Den Haag is gistermiddag het slachtoffer geworden, van een geraffi neerde oplichterstruc, gepleegd door een ongeveer 35-jarige onbekend ge- hieven vrouw, die het klaar speelde om er met een platinaring, bezet met 19 briljanten, ter waarde van f. 1200, van door te gaan zonder dat het winkel personeel er iets van bemerkt had. Eerst een kwartier later werd de dief stal ontdekt, doch toen was de listige dievegge al lang gevlogen. Het was circa 12 uur gistermiddag, toen an dame den Juwelierswinkel binnentrad en de verkoopster, die op dat moment al- in den winkel was, meedeelde een of althans een sieraad, te willen koo pt:,. De vrouw, die er rustig bij was gaan 'kn, liet zich een groot aantal kostbare "n en andere dure kunstvoorwerpen "leggen, waarbij de verkoopster uiter- aird een enkele maal haar klant alleen oest laten om uit kasten en vitrines ieuwe sieraden te halen. De dame bleef ongeveer anderhalf uur -D den winkel en zeide toen, dat er niets r haar keuze bij was. Zij verdween zon der Iets gekocht te hebben. De verkoopster, die, nadat zij de he kster had uitgelaten, de voor den dag haalde sieraden weer wilde opbregen en aarbij ook het tableau met kostbare rin- gtn van de tafel optilde, zag. dat één der "gen uit het tableau viel. Zij raapte den ■ng van den grond op. bekeek hem en thstateerde met grooten schrik, dat deze alsch was. Er was geen andere mogelijkheid, dan dat de klant, die zoo juist den winkel had verlaten, in den tijd, dat zij daar vertoefde, kans had gezien een platinaring met 19 briljanten ter waar de van 1200 gulden te verwisselen mot een bijna waardeloos en gelijksoortig uitziend exemplaar, welke echter Iets dunner was en uit het tableau viel, toen de verkoopster deze later van de tafel optilde. De juwelier heeft van dezen diefstal "ngifte gedaan bij de politie. Instelling van een examen. Gistermiddag werd onder leiding van den heer S. C. de Haas van Doreser, directeur van maatschappelijk hulpbetoon van Haar lem. op het departement van Sociale Zaken te 's-Gfavenhage een vergadering gehou den van vertegenwoordigers van vereeni- glngen, die zich op gemeentelijk sociaal en economisch gebied bewegen, met het doel om te geraiken tot de instelling van een examen, met opleiding daartoe, voor per soneel bij gemeentelijke diensten en instel lingen van maatschappelijk hulpbetoon en van diensten voor arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering, enz. Spreker had zich de volgende figuur en den volgenden gang van zaken ingelicht: de verschillende belangstellende instanties, de minister van Sociale Zaken en de betrok ken vereenigingen besluiten tot het geza menlijk instellen van een examen, als be doeld, ai te nemen door gemeentebelangen, naar een programma, dat In onderling over leg worde vastgesteld. Bij de hierop gevolgde besprekingen bleek, dat de vergadering in het algemeen accoord ging met de door den voorzitter uitgestip pelde lijnen. Ten slotte werd een commissie samenge steld voor het ontweroen van een examen programma, ter voorlegging aan de verte genwoordigde Instanties. En wel als volgt: mr. J N. J. E. Heerkens Thijssen, voor Ge meentebelangen, die tevens ais voorzitter zal fungeeren, mr. M. J. A. Molteer en S. C. de Haas van Dorsser voor Maatschappelijk Hulpbetoon en mr. H. J. Morren en A. J. A C. van Delft voor de werkloosheidsbe strijding. SCHIPPERSKNECHT OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks el! uur is te Rld- erkerk bij het verrichten van wenkzaam- cden aan boord van het schip ,,Reve" de W-jarige schippersknecht Van der Hoeven verboord geslagen en verdronken. Het schip voer in de Nieuwe Maas nabij olnes, gemeente Ridderkerk, toen het ^ngeluk geschiedde. Het lijk was vammid- nog steeds niet opgevischt. Van der 'oeven was gedomicilieerd te Vrijihoeve- jCapelle (N.-B.l. bond van eigenaren van ned-ind. suikerondernemingen. De te Den Haag gehouden buitengewone denvergadering van den bond van eige- aren van Nederlandsch-Indische Suiker- ndernemingen (B.E.N.i.S.O.) heeft giste- en twee nieuwe secretarissen benoemd in vacatures, ontstaan door het aftreden no a- mr' C' H- V- de Villeneuve, die be- o v is voorzitter van den Onderne- ersbond In Nederlandsch-Indië en van ®r-.A. Quarles van Ufford. die het variaat van den Ondernemersraad voor rn.-indië zal aanvaarden, uevergadering benoemde tot secretaris- van den B.E.N.I.S.O. mr. II. P. J. van n mr iV naa' en pr°cureur te Semarang reanio.;. Bak' secretaris van de centrale aia n ÏTS der suikerindustrie te Soera 's in Benoemingen gaan per 1 Jan. '«"nu w'n6 ver&adering nam de voorzit- BÈNlgn u F Jongejan afscheid van den unctie B zal °P 1 Nov. a.s. zijn nieuwe ersraas voorzltter Van den Onderne- ai.j- ..voor Nederlandsch-Indië aan- Duitschland slaat ujtnoodiging af. Voor 9-mogendheden-conferentie. Vandaag is den Belgischen ambassadeur te Berlijn het antwoord der Duitsche re- reering overhandigd op de uitnoodiging tot deelneming aan de negen-mogendheden- conferentie. Hierin wordt verklaard, dat de Dultsche regeerlng alle waardeering heeft voor het streven, door vriendschappelijke middelen een einde te maken aan het beklagens waardige conflict in Oost-Azië. Uit de uitnoodiging blijkt haar echter, dat de be sprekingen te Brussel zullen worden ge voerd op grond van artikel zeven van het negen-mogendhedenverdrag en derhalve cle toenassing van dit verdrag tot onder werp zullen hebben. Spel van verwarring te Leiden. Naar wij vernemen, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Rie Mastenbroek ver bonden zal worden aan het nieuwe Sport- fondsenbad te Antwerpen, welke zwemin richting eind November in gebruik zal wor den genomen. Rie Mastenbroek is op 't oogenblik in dienst bij den heer Koster, die in ons land meerdere overdekte zwembaden exploi teert en binnenkort de Overdekte te Lei den openen zal. Of zij nog eenige weken in het Leldsche bad werkzaam zal zijn is thans niet te zeggen omdat de directie den openingsdatum nog altijd niet heeft kun nen vaststellen. Wel zijn gisteravond de aitnoodigingen verzonden voor Donderdag 4 Nov., doch dat was vrij voorbarig, en heden meende men er zelf ook sterk aan te moeten twijfelen dat men op 4 Nov. openen kan. Wij zijn benieuwd hoe lang dit spel van verwarring, dat door de won derlijke Leldsche verordening geschapen is, nog voortduren moet VOETBAL UIT NIEUWVEEN. Voor Zondag te halfdrie is vastgesteld: V.C.H. I (Hoogmade)Nic. Boys I, AMSTERDAM, 29 October. Het besluit van de Federal Reserve Board om het verplichte dekkingspercentage, bij het verhandelen van effecten te verlagen, ls op de Amerikaansche beurzen met in stemming begroet. Deze marge-voorschrif ten. droegen dan ook een draconisch ka rakter en vormden een belemmering voor den beurshandel. Nu kan niet ontkend worden, dat Indien voor het opbouwen van speculatieve posities een groote dekking wordt gewaagd, de Innerlijke positie van de markt daarbij slechts baat kan vinden. Doch de bepalingen, die destijds waren gemaakt met de bedoeling excessen te voorkomen, bleken in de praktijk op groote bezwaren te stuiten. In leder geval komt door de herziening der marge-voorschrif ten een aanzienlijk kapitaal vrij en onder de huidige omstandigheden kan dit ten opzichte van de situatie op de Amerikaan sche fondsenmarkten in gunstigen zin wor den geïnterpreteerd. Het feit, dat de Fede ral Reserve Board genoemde beslissing heeft genomen, kan ook anderszins op voordeelige wijze worden uitgelegd, omdat het wellicht al' een qanwi.izing kan worden beschouwd, dat de overheidsinmenging met beurszaken niet. verder op de spits zal worden gedreven Het was niet het minst de vrees voor een steeds toenemende overheidsbemoeiing, die het du bliek noopte ten opzichte van de fondsenmarkt. een gereserveerde houding aan te nemen. Thans zal moeten worden afgewacht, of de stijging te New York een uitbarsting van het gevoelselement en slechts van een incidenteelen aard is. of dat een periode van oploopende koersen is ingeluid. De middagbeurs. Daar Duitschland Aan dit verdrag geen deel heeft, meent de Dultsche regeering aan besprekingen over de toepassing van het verdrag niet te kunnen deelnemen. De Duitsche regeering wil er echter op wijzen, dat zij te allen tijde bereid is, desl te nemen aan een actie tot vreedzame regeling van het conflict, zocdra vast staat, dat er onmisbare voorwaarden daarvoor geschapen zijn. SPOORWEGSTAKING IN BOLIVIA. Uit La Paz wordt vernomen, dat het per soneel van de Boliviaansche spoorwegen een algemeene werkstaking heeft afgekon digd, welke 5 Nov. ingaat, als gevolg van de weigering der maatschappij loonsver- 'hooging te verleenen. De regeering tracht in het geschil te bemiddelen. an den ?ti°nBe'an heeft het presidium Duyten d- overgedragen aan mr. "Men «./.J® afgetreden voorzitter de "rit uitgetelkt Van suikersyndicaa'; DE SCHEEPSSTAKING TE SAIGON GEËINDIGD. De staking, die het vier te Saigon lig- genden schepen onmogelijk maakte uit te varen, is geëindigd. „VLIEGEND FORT" MAAKT EEN PROEFVLUCHT. De beurs had heden een rustig voor komen Wederom bewoog de handel zich In kalme tanen. De stemming wa= gedeci deerd vast en daarbij maakte de markt den indruk dat het wantrouwen langzamerhand aan het verdwijnen is. Het herstel in Amerika te voorschijn geroepen dioor de wijziging der dekkingspercentages, oefende op de Amerikaansche afdeeljne een invloed ten goede uit en meerendeels werd op hioo- ger peil afgedaan, waarbij echter in aan merking diende te worden genomen, dat gisteren vér boven pariteit was gehandeld en op de rijzing in Wa'llstreet was vooruit- geloopen Hoewel de locale fondsen een rustig ver loop hadden, ontwikkelde zich op enkele afdeelingen toch nog al wat affaire. De ge- heele t>eurs maakte trouwens de impressie dat het liquidatieproces is afgewikkeld en dat thans weer op bescheiden voet tot aan koop wordt overgegaan. Van de Industrieelen werden de Philips aandeden in een grooten open hoek ver handeld, waarbij zij, na goed prijshoudende opening, nog enkele procenten konden avanceeren Unilevers en Aku's. wisten zich iets te verbeteren. In Tabakken ging bij de opening nog al wat om, doch de belangstelling was zeer spoedig bekoeld. De bekende Sumatra aan deden waren prijshoudend, doch tenslotte niet veel veranderd. In Koninklijken ont wikkelde zich eenige affaire en daarbij werd onder beurstijd een opgaande lijn gevolgd. De kleine stijging die viel waar te nemen hield echter niet zoo zeer verband met groote vraag, dan wel met afwezig heid van aanbod. De Amerikaansche Petro- leum-aandeelen waren vrijwel onveranderd. De Scheepvaartmarkt was stil.. In Kon. Booten, Scheepvaart-Unie's en Japan- lijnen ging slechts nu en dan iets om. Bij de opening kwamen de koersen iets boven het vorige slot te liggen. Tijdens de beurs- uren werden geen noemenswaardige schommelingen meegemaakt. Suikerwaarden trokken slechts geringe attentie. H.V.A.'s liepen nog een kleinlg- Men heeft te Seattle de eerste proef vluchten gemaakt met het grootste mili taire vliegtuig ter wereld, een waar ..vlie gend fort", dat bij wijze van proef voor hel Amerikaansche leger is gebouwd. boven en werden "daarbij verae- Het enorme toestel, dat uitgerust is met J£l2 vier motoren van 1.000 PK. heeft een zeld door de specifieke suikeraandeelen, zooals Java Culturen en Nisu. De belang- vleugelspamnng van 42 meter en bevai, \ol- s(emng v00r Rubberfondsen bepaalde zich edig uitgeruste verblijven voor een uit v00rrlamelijk tot Amsterdam Rubbers, die zeven tot manning. negen personen bestaande be- DUITSC.HE DOOR EEN ARABIER OVERVALLEN. Een jonge Arabier heeft op den Duitschen administrateur van de spaarbank der Dultsche kolonisten te Jeruzalem een roof overval gepleegd. Hij stak zijn slachtoffer met een dolk in den hals. De getroffene werd zwaar gewond naar het ziekenhuis i de vervoerd, bij de opening een kleine vijftigtal pro centen boven de vorige slotprijzen werden verhandeld en daarna geen groote varia ties meer te zien gaven. Voor de meeste incourante soorten kwa men hoogere noteeringen tot stand. De beleggingsmarkt was stil doch goed prijshoudend. De Nederlandsche en Nedcr- 'andsch-Indische staatspapieren werden hier en daar fractioneel iets hooger afge daan. Fransche fondsen lagen gedrukt in markt zonder dat groote verschillen ALPHEN. Ds. Bartlema over „Orthodox of Vrijzinnig" In het Evangellsatiegebouw aan de Hooft- straat trad voor de rechtzinnigen van de Ned. Herv. Kerk te Oudshoorn als spreker op ds. Bartlema uit Zeist over het onder werp: „Orthodox of vrijzinnig". Na het zingen van ps. 86 6, schriftlezing uit 2 Petrus 1 door den voorganger der evange lisatie den heer A. J. Dekker, die tevens in gebed voorging en een kort inleidend woord sprak, ging ds. Bartlema na de geschiedenis van het Modernisme in zijn verschijnings vorm van vroeger en nu, waaraan hij tevens toetste het orthodox belijden. Uitvoerig stond hij stil bij het ontstaan van het mo dernisme na de Fransche revolutie in de periode daarna van geestelijke opleving, waaruit ontstonden de twee stroomingen van het Humanisme en de Reformatie. De Reformatie, die teruggreep naar het Woord Gods in tegenstelling met het Humanisme, waarin de mensch in het centrum staat. In het algemeen was het toen een tijd van nieuw bezinnen op godsdienstig terrein. Het modernisme is dus niet als bij tooverslag verschenen. Breedvoerig ging spr. in op de Moderne Theologie van de voornaamste moderne theologen prof. Scholte en prof. Opzoomer, van wie hij tal van hun eigen beschouwingen citeerde. Prof. Scholte stelde hij voor als de „denker" en prof. Opzoomer als de „jurist", die voor waarheid hield, wat hij werkelijk aanschouwde, zonder erken ning van het gezag van de H. Schrift. Bet den leidden tot een breuk met het christen dom. Men hield wél vast aan God en Ziin liefde met als basis: „de rede", zonder ei- kenning van de kloof, ontstaan tussehen God en den mensch door de zonde. Het nieuwe modernisme van 18771890 gaf in die dagen blijk van groote onverschillig heid; vandaar het ontstaan van de kiescol leges, die zich tegen de Modernen uitspra ken. Alles scheen toen mis te loopen door de verbreking van de eenheid onderling Spr. concludeerde, dat in principe tussehen het oude of nieuwe modernisme of vrijzin nig-christendom geen verschil bestaat. In tegenstelling met het optimisme bij het oude modernisme heerscht bij het nieuwe meer een pessimisme vooral onder de jon geren. Hoewel dit volgens spr. is te waar- deeren wat betreft het meer verdiepen van de jongeren in de schuldbewustheid, blijven de beschouwingen tussehen de vrijzinnigen en de rechtzinnigen die staan op Gods V/oord en belijdenis omtrent de Heilsfei- ten als het verzoenend sterven, opstanding van Jezus Christus, de erkenning van de Souverelnlteit Gods, verdorvenheid van den mensch. de H. Schrift als het onfeilbaar Woord Gods en het noodzakelijk borgtoch- telijk lijden van Jezus Christus, het ver schilpunt. SDr. eindigde met het citeeren van een gedeelte uit het boek van Prof. Bavinck: „De zekerheid des geloofs". waar na hij in gebed voorging. Als slotzang werd ps. 25 2: „Heer. ai maak mij Uwe wegen" gezongen. Auto uitgebrand. Op den Heerenweg geraakte een nerso- nenauto. bestuurder J. V. uit Hoofddorp, in' brand. De "brand was zóó hevig, dat de wagen geheel uitbrandde. De bestuurder en medelnzittenden kwamen er goed af. De geheel vernielde wagen, die gehuurd was, werd later weggesleept. 50-jarig bestaan Geref. Kerk Oudshoom. In tegenwoordigheid van tal van belang stellenden, leden en oud leden werd in de Geref. Kerk Hooftstraat, het 50-jarig be staan dier kerk herdacht. Ds. J. Hartkamp, pastor-loei, herdacht de namen van hen, die het in 1887 aandurfden, te breken met een kerk waarin de Christus niet als Pro feet, Priester en Koning gepredikt werd. Als volgende spreker trad op prof. dr. Honig, die sprak naar aanleiding van de woorden welke dr. A. Kuyper Sr. gespro ken had bij de bevestiging ln zijn ambt, n.l. die van Amos 5 vers 4b: „Zoekt Mij en leeft". Naar aanleiding daarvan sprak hij over de genade Gods, waarin ook de ge meente Oudshoorn mocht deelen. Ds. van Andel wees er op dat het goed is de daden des Heeren te gedenken. Namens het zich daarvoor gevormd comité, sprak de voor zitter de heer J. G. Baart, die namens dit comité als dankoffer aanbood de gelden door hen bijeengebracht, waarbij hij te vens het totstandkomen der kerk te Oudshoom schetste. Het aangeboden be drag bedroeg f. 330. Burgemeester P. A. Colijn wees er. na mens het gemeentebestuur op. dat hoewel liet hier een geheel bijzonder terrein be- tiof. het gemeentebestuur er toch belang in stelde. Want is de verhouding goed. dan gaan kerk en overheid elkaar niet on verschillig voorbij. Tenslotte feliciteerde spr. de gemeente van Oudshoorn met de door God geschonken zegeningen; hij hoopte, dat God ook ln de komende jaren in ruime mate zal blijven zegenen. Na een slotwoord van ds. Hartkamp werd geëindigd met het zingen van Ps. 126 vers 2 en gebed door prof. Honig. Afscheid van den heer P. Laponder. In verband met zijn overplaatsing naar Ede, heeft de heer P. Laponder, stations chef der Ned. Spoorwegen alhier, gisteren van zijn personeel officieel afscheid geno men. In tegenwoordigheid van het perso neel hield de heer P. Stellingwerf namens dit personeel een korte toespraak, waarbij hij dank bracht voor de aangename sa menwerking. Deze toespraak ging gepaard met de aanbieding van een fraaie vulpen-* houder, terwijl aan mevr. Laponder bloe men werden aangeboden. Zichtbaar be wogen bracht de heer Laponder eveneens dank voor de prettige samenwerking. Na dit officieele gedeelte bleef men nog ceni- gen tijd bijeen in de restauratie. BODEGRAVEN. Een asphalt-wegdek. De Mij. „Straatweg Gouda-BodegTaven" heeft de Wilhelminastraat voorzien van een nieuw asphalt-wegdek. In den loop van den zomer waren talrijke opgravingen ge schied. om nieuwe gasbuizen enz. in den weg aan te brengen. De ongelijke bestra ting als gevolg daarvan gaf veel aanleiding tot klachten, zelfs over scheuren van hui zen, zoodat de nu tot stand gekomen ver betering inderdaad veel waard is. Zeg!.... neem dezen brief even inee! Het is een erge belangrijke brief, dus pas er goed op. WISSELKOERSEN. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting goedgekeurd. De raad vergaderde. De heer L. c. Snel. benoemd tot lid, legde in handen van den voorzitter den eed af. De voorzitter heette hem welkom en hoopte, dat de heer Snel zijn beste krachten zal wijden ten dienste van de gemeente Leiderdorp. Eervol ontslag werd verleend aan den heer A. van Leeuwen als ambtenaar van den Burg. Stand. B. en W. droegen voor de heeren P. Boot en J. Rijnsburger. De heer P. Boot werd met 4 tegen 3 st. benoemd. Benoeming voorzitter Burg. Armbestuur. De voordracht van B. en W. luidde: de heeren L. c. Snel en D. de Haas. De heer Snel werd als zoodanig gekozen. De begrooting, van het Burgerlijk Armbestuur werd na' eenige vragen van den heer van der Wal goedgekeurd. Begrooting grondbedrijf. De heer Snel vroeg naar de grootte van het bouwter rein ln de gemeente en de heer van der Wal vond de post van huren en pachten wel wat te hoog geraamd. De voorzitter gaf inlichtingen, waarna de begrooting werd vastgesteld. De gemeente-begrooting 1938 was nu aan de orde. De begrootingscommissie sprak haar blijdschap uit over het feit, dat de begrooting aangeboden is zonder belastlng- verhooging. De commissie meende dat het verhaal van de ziektepremie, dat ten laste komt van het losse personeel der gemeen te, beter door de gemeente zelf kan wor den betaald. De heer van der Wal stelde dit laatste voor en de heer de Haas stelde voor het uurloon te verhoogen met 1 ct. Dit voorstel werd aangenomen. Eenige discussies volgen nog over de punten; los- cn laadplaats, luchtbescherming, brand weer en zekerheidsstelling, vaccinatie en wegen. De post voor een nieuwe brand spuit in de toekomst werd na toelichting gehandhaafd. Hierop werd de begrooting vastgesteld. Daarna volgde vaststelling van de kos ten per leerling in 1938 voor de Openbare Lagere School en vaststelling verordenin gen op de heffing en invordering van be- smettelijke-ziektengelden en vaststelling algemeene voorwaarden voor verkoop van gemeentelijke bouwterreinen. Het voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening- courant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten werd z. h. st. aangenomen Het voorstel tot verlenging van de ijs baan werd door B. en W. aan den Raad gedaan. Daar nog geen overleg met „IJs- sport" heeft plaats gehad, staat dit alles nog ,.op losse schroeven", een definitief besluit werd nog niet genomen; als een bevredigende regeling met de ver. „IJs- sport" wordt verkregen, zal hier toe wor- aen besloten. De subsidie aan het Groene Kruis over 1936 werd alsnog toegestaan. Een schen king van f. 250.— werd door den Raad op voorstel van B. en W. aanvaard, waarbij de gemeente zich verplicht tot onderhoud van het graf van wijlen mevr. v. Giessen. De heer Snel dankte voor de woorden van den voorzitter tot hem gesproken. Hierna sluiting. Bazar ten bate van N.H. Vereen.gebouw. Ds. G. J. Streeder opende den bazar welke gehouden wordt ten bate van een vereenigingsgebouw en de Ned. Herv. school. Nadat gezongen was ps. 103 1, las ds Streeder een gedeelte uit der» Bijbel voor en dankte den vereeniglngen. die heb ben medegewerkt aan de totstandkoming van dezen bazar, alsmede den kerkeraad en kerkvoogdij voor hun betoonde belangstel- lng en het schoolbestuur, dat het schoolge bouw voor dit doel afstond. Een bazar, aldus spr., heeft een tweeledig doel. Niet alleen te trachten veel te verkoopen en zóó geld bijeen te brengen, maar vooral ook om den gemeenteband te versterken. Men werkt Ihier met elkaar voor een schijnbaar stoffe lijk doel, maar achter ólles staat toch het groote doel om de uitbreiding van het Koninkrijk Gods mogelijk te maken. Spr. 'hoopte, dat deze bazar veel geld zal mogen Londen 8.97 1/8 18.96'/;)Berlijn 72.65 opbrengen, maar ook de band der gemeen- (72.64); Parijs 6.09'i (6.08)Brussel 30.56 teleden onderling mag versterken. (30.55): Zwitserland 41.73'/< (41.72',D; Ko- Hierna verklaarde spr. den bazar voor penhagen 40.07'; 40.02' .-Stockholm geopend. 46.27'/; 146.22 1/2); Oslo 45.10 (45.05); New|" Deze bazar, die ln 4 lokalen van de York 1.80 7/8 (1.80 15/16); Praag 6.33 (6.33) Herv. School wordt gehouden is alleszins voorkwamen. Oost. Bankpapier 33.45; Lire 7.40. Prolongatie Part. d.'sc. 1'83/16; Daggeld 1/4. een bezoek waard. In 't bijzonder trok de aandacht een figuurzaagwerk-stand, van de knapenver- Reglstermarken 36 1/; Crediet Sperr- eeniging, welke onder leiding van hun marken 13 3/8; EHectensperrmarken 13 1/4; voorzitter, den heer van Dalsen vele nut- Reismarken 50; Bankpapier 381/8. Tussehen haakjes zijn de koersen gisteren. tige en luxe voorwerpen van hout heeft vervaardigd. De bazar werd reeds druk bezocht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11