WEK DE GAL IN UW LEVER OP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 October 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN Uit de Rijnstreek THIJS OP DE „TAAIE HAAI" NOORDWIJK. Aan het einde der vorige week stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling al hier in totaal 360 werkloozen ingeschreven, dit is 1 meer dan 14 dagen daarvoor. B en W. hebben aan het bestuur der Postduivenver. „Steeds Sneller" alhier, toestemming verleend tot het organiseeren en houden van een verloting. Alhier zijn voor de lichting 1939 in to taal 88 dienstplichtigen ingeschreven. OEGSTGEEST. Bazar der Ver. v. Vrijz. Hervormden. Ten bate van de Ver. van Vrijz. Hervorm den LeidenOegstgeest, wordt heden en morgen een bazar gehouden in de Willem de Zwijgerkerk. Voor dit doel is een dames- bazar-oomité in actie, dat met vereende krachten, reeds langen tijd is werkzaam ge weest. om tot een hechte organisatie daar van te komen. En dat haar dit volkomen is mogen gelukken, bleek ons hedenmorgen bij een vooroezoek aan dezen Bazar, die heden middag werd geopend door dr. K. Boersema. Voor elke beuns is hier iets te vinden! In het toch reeds gezellige gebouw was alles keurig opgesteld. Naast een uitge breide collectie huishoudelijke artikelen, zooals comestibles en een keurcollectie fruit, viel ons de bijzondere waarde op van de handwerk-afdeehng, waaronder wij prach tige waardevolle stukken opmerkten. Echter zal de waarde niet in rekening worden ge- braoht. zoodat hier voor weinig geld iets zéér bijzonders is te bemachtigen. Aan ge zelligheid is ook ruimschoots aandacht ge schonken in het aehterzaaltje, waar diverse spelen zijn opgesteld. In de grcote zijzaal vinden wij een keurig ingerichte thee- sohenkerijgeheel door het comité geëxploi teerd.. Het een met het ander is dus zeer zeker de moeite van een bezoek waard. In tegenwoordigheid van het dames comité. het bestuur der Ver. voor Vrijz. Her vormden en van de genoodlgden vond de officieele openstelling plaats. RIJNSBURG. Beroepen. ALPHEN. BRAND IN HOOIBERG. Bij de Chr. Ger. Gemeente alhier is in de vacature ds. M. Baan beroepen ds. W. Heerma te Aalsmeer. VOORHOUT. Geslaagde oog-operatie van den burgemeester. De burgemeester, de heer Bulten, heeft een niet lichte oogoperatie ondergaan, die als geslaagd beschouwd kan worden. De toestand van den burgemeester is zeer be vredigend. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft besloten, de plechtige her denking der Hervorming te houden op Zondag 31 Oct. a s. Hierbij zal dan tevens als naar gewoonte, een collecte gehouden worden voor de bekende Gustaaf Adolf vereeniging. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gevonden. 1 vulpen. Adres bureau van politie. De visscher D. M„ aan de Kniplaan, heeft in zijn in de Knipsloot geplaatste netten een wolhandkrab gevangen, die de netten vrij erg beschadigd had. Ten einde in staat te zijn verband en ander materiaal te kunnen aanschaf ten organiseert de pi. afd. van het Roode Kruis een loterij. Voor de leden van de K. J. M. V. sprak clr. J. Willebrands uit Amsterdam over „Het Gezin als voortgezette schep pingsdaad". Spr. behandelde de verhouding van het gezin tot den staat, daarbij het gezin boven den staat stellende. Ook sprak hij over het staatsabsolutisme, het com munisme en het kapitalisme, gezien uit het oogpunt van het gezin. Een geanimeerde gedachtenwisseling volgde tot besluit. WARMOND. De gemeenterekening 1936. Aan de door den Raad voorloopig vast gestelde rekening der gemeente, dienst jaar 1936. ontleenen wij het volgende: De ontvangsten van den gewonen dienst heb ben bedragen f. 164.107.03 en de uitgaven f. 160.816.— zoodat een batig slot te boeken is van f. 3831.03. De kapitaalsontvangsten hebben bedragen f. 173.806.18 en de kapi taalsuitgaven f. 176.301.44, zoodat hier een nadeelig slot te boeken is van f2495.26. De ontvangsten van het Algemeen Beheer hebben bedragen f. 20147.64 en de uitgaven f. 21321.61. De ontvangsten ten dienste van de openbare veiligheid bedroegen f. 2031.75 en de uitgaven f. 10412.50. Voor de Volks gezondheid bedroegen deze bedragen resp. f 525.01 en f. 3483.10. Voor openbare wer ken f. 1232.96 en f. 17486.13. Voor onder steuning van behoeftigen bedroegen de ontvangsten f. 3013.94 en de uitgaven f. 8457.27. Voor ondersteuning van werk loozen bedroegen de ontvangsten f. 16516.38 en de uitgaven f. 25347.64. Wat betreft de bedrijven kan worden medegedeeld dat de ontvangsten van het waterleidingbedrijf bedroegen f. 9365.18 en de uitgaven f. 6599.83. Het mond- en klauwzeer wijkt! Het mond- en klauwzeer in deze ge meente is thans zoo goed als geweken. Toch zijn de laatste paar dagen nog een paar beesten aan deze gevreesde ziekte ge storven. Voor de betreffende veehouders een groote schadepost. ZOETER WOUDE. Gouden jubileum van de Fa. Ammerlaan. Gisteren was het 50 jaren geleden dat de heer J. Ammerlaan in de Weipoon al hier den grondslag legde voor het thans in Vermoedelijk tengevolge van het sp:':n met lucifers. Gistermiddag omstreeks halfvijf ontstond een hevig uitslaande brand in een hooiberg van den landbouwer J. W. den Hertog in de Ridderbuurt. Het vuur greep zoodanig om zich heen dat de fel uitslaande vlammen tot ver in den omtrek zichtbaar waren. Door omwoners werd de brandweer gealar meerd, terwijl men inmiddels zelf het blus- schingswerk ter hand nam door het nat houden van de belendende perceelen. Voor al een stal waarin een 10-tal koeien waren gestald, liep groot gevaar doordat deze kort nabij de brandende hooiberg stond. Het zich in de stal bevindende vee werd door de omwoners naar buiten gebracht. Inmid dels arriveerde de brandweer met een twee. tal motorbrandspuiten en werd het vuur terstond met een groot aantal slangen krachtig testreden, zoodat het gevaar voor de belendende perceelen spoedig was op geheven. Evenwel kon men niet voorkomen, dat een groot gedeelte van het kostbare hooi ver loren ging. De nablussching zal geruimen tijd vorderen, terwijl de hooiberg gedeel telijk zal moeten worden leeggehaald. De landbouwer was verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een 5 jarige jongen in de omgeving van de hooiberg met lucifers heeft gespeeld. De brand trok van heinde en ver groote belangstelling. Propaganda-avond „De Union". In Concordia werd door de Ned. Vereen, tot behartiging van de belangen der Jonge Meisjes genaamd „De Union" een propa ganda-avond gehouden, waar als spreekster optrad mej. J. J. C. v. Hassels uit Amers foort, die een duidelijke uiteenzetting gaf van het doel dezer vereeniging n.l. behulp zaam zijn bij het plaatsen en geven van inlichtingen omtrent betrekkingen. In de steden heeft de vereeniging verschillende tehuizen, waar men gezellig kan verkeeren. De vereeniging verricht zeer nuttig werk en hoewel niet evangeliseerend optredend zijn de directies der verschillende tehuizen posi tief christelijk. Het geheel werd afgewisseld door een zangkoortje onder leiding van Mevr. Zonneveld. Begrooting Algemeen Armbestuur. De begrooting voor het Alg. Armbestuur sluit op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van resp. f. 77290.65 en f. 76290.65, batig saldo aldus f. 1000.ter dekking van de kosten verbonden aan den verbouw van het Wees- en Armhuis. In de ontvangsten der verschillende hoofdstukken zijn de ver schillen, die thans zijn geraamd vergele ken bij het vorige jaar zeer gering. Vorig jaar was de raming f. 77334.75 en nu f. 77290.65, terwijl de werkelijke inkomsten volgens de laatst vastgestelde rekening be droegen f. 76554.12. Teneinde echter de be grooting sluitend te kunnen maken, wordt evenals in 1937 een gewone subsidie van de gemeente noodig geacht van f. 70.000. Ook de uitgaven zijn vrijwel gelijk geraamd. On derling in de verschillende hoofdstukken zit wel eenigszins verschil en zoo zijn de kosten van bestuur in verband met salaris van den secretaris-penningmeester hooger, de kosten van verpleging in het wees- en armhuis f. 1000.hooger, doch daartegen zijn de kosten van bedeeling lager geraamd. Het totaal bedrag der uitgaven is geraamd op f76290.65 en in 1937 f. 76334.75, zoodat per saldo het verschil zeer gering is. TENTOONSTELLING VAN DE ALNETYBO '37. Een interessante expositie. Uitgaande van den Alg. Ned. Typografen bond werd op de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen" een tentoonstelling ge houden van de Alnetybo '37. De belangstel ling was uit de vakkringen der typografie en van de zijde der patroons zeer groot. On der de belangstellenden zagen wij o.a. den burgemeester den heer P. A. Colijn en den gemeente-secretaris mr. Helmstrijd. Na mens het hoofdbestuur van den A. N. T. B. werd de tentoonstelling geopend door den heer H. W. Wittenaar, die een uiteenzetting gaf omtrent het doel dezer tentoonstelling en de ontwikkeling van den A.N.T.B. be schreef. Hij wees op de vakstudie en de leerlingenopleiding van deze nog steeds sterk groeiende organisatie, die onlangs het 11.000ste lid inschreef. De tentoonstelling gaf een mooi overzicht van de talrijke mo gelijkheden op het gebied van de vervaar diging van de verschillende drukwerkeu van vroeger en nu, waarbij, dank zij de tal rijke vorderingen der techniek het verschil wel duidelijk naar voren kwam. Zoowel diepdruk, vlakdruk, offset, linoleumdruk. Tevens werden verschillende drukken van de boekdrukpers geëxposeerd. Tevens waren aanwezig de verschillende producties van de Teletype-zetmachine, Linotype, Inter- type, de Monotype en de Typograph, die in de zetterijen van de groote dagbladen zich met de Ludlow en de All-Purpose een vaste plaats hebben veroverd. Ook de afd. bin derij gaf blijk hoe het prachtige binders- handwerk hoe langer hoe meer door de machines is overgenomen, zoodat het werk in deze branche niet vereenvoudigd is en een all-round vakman tal van deze machi nes moet kunnen bedienen. Ook de talrijke soorten papier, inkt en het clichéwerk was omvang zeer toegenomen bedrijf, nl. han del ln granen, kruidenierswaren, grutters waren, annex manufacturen, waarvan de manufacturenafdeeling thans gedreven wordt door den oudsten zoon. De tegen woordige eigenaar van den graanhandel, de heer Th. Ammerlaan, staat sinds eenlge jaren aan het hoofd en heeft te dezer ge legenheid zijn klanten een herinnering aangeboden, in den vorm van een bake lieten aschbak, waarin de naam der firma is gegrift, alsmede de twee data, die her inneren aan de oprichting en het 50-jarig jubileum, een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Van alle kanten mochten den heer Th. Ammerlaan en diens vader, zoo wel persoonlijke als telegrafische geluk- wenschen in ontvangst nemen. De gister middag gehouden receptie werd druk be zocht; o.m. merkten wij op burgemeester Wap, den gemeentesecr., dr. Kortmann, afgevaardigden van de Hanze en tal van zakenrelaties. Velen hadden tevens prach tige bloemstukken gezonden, die mede veel bijdroegen tot een gezellige stemming tij dens de viering van dit jubileum. niet vergeten. Zoowel de verschillende lijn- cllché's als autotypieën werden in hun ver schillende stadia van bewerking geëxpo seerd. Het afdeelingsonderzoek der gemeente- begrooting zal plaats hebben op 8, 9 en 10 November a.s. Door de gymnastiekver. „D.O.S." is thans ook een kleuterafdeeling opgericht voor kinderen van 47 jaar. De le les werd gistermiddag gehouden in de turnhal aan de Celebesstraat. Het le lustrum van D.O.S. zal op 16 Dec. a.s. worden gevierd met het geven van een mooie uitvoering. 40-jarig jubileum te Alphen. Van den heer M. de Grauw. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt morgen des nam. te 7 uur bijeen 1. Ingekomen stukken; 2. Verhuring van een perceel tuinland aan E. S. Rodewijk; 3. Verhuring van 2 perceelen tuinland aan M. A. Otten; 4. Verhuring van de woning B 443; 5. Verhuring van de woning C 5: 6. Voorstel tot ingebruikgeving perceel grond aan de Kaag; 7. Voorstel tot aan koop van een inschrijving op het Groot boek der 2'/f/« Nationale Schuld, in ver band met verkoop perceel tuinland; 8. Be noeming van een bmgophaalster Stations- brug te Roelorarendsveen9 Voorstel tot benoeming van een controleur voor de vermakelijkheidsbelasting; 10. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant- overeenkomsl met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten; 11. Reclames schoolgeld; 12. Wijziging begrooting 1937; 23. Vaststelling gemeente-begrooting 1938. 'inmi'i BOSKOOP. Aanbesteding. Hierboven een folo van den heer M. de Grauw te Alphen, die op 1 November as. zijn 40-jarig Jubileum hoopt te herdenken als typograaf bij de inrichting voor ge meente-administratie fa. N. Samson N.V. te Alphen. Het zal dezen jubilaris stellig niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Gistermiddag werd door het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening ten raadhuize alhier aanbesteed, het verbouwen van de nafilters met bijkomende werken aan het pompstation te Hazerswoude. Ingeschreven werd als volgt: C. Spee, Sommelsdijk f. 22.550; Fa. wed. H. van Driel, Koudekerk a. d. Rijn f. 24.640—J. Gesman, H. Oude- j nes en H. Turkenburg, Alphen a. d. Rijn f. 25.555; Adrianus den Ouden, Gouda f. 24.100.Fa. Bik en Breedeveld, Leiden f. 24.980.G. Gesman en C. Zoetemeyer, Alphen a. d. Rijn f. 23.890.—; S. Noordam en G. van Eek. Zoeterwoude f. 24.400; en D. en P. van Bodegraven, Boskoop f. 30.075. De gunning wordt later bekend gemaakt. HAZERSWOUDE. Vergadering A. R. Propaganda Club. Onder leiding van den heer C. Bogaards hield de A. R. Prop. Club een vergadering, waarin de heer J. de Bruin sprak over: „Regeeringsvorm, troonopvolging en po sitie van Prinses en Prins." Allereerst werd aan de hand der historie de verhouding tusschen Nederland en Oranje bezien. De groote momenten in de historie demojistreeren op uitnemende wijze de plaats en taaV der Oranjes in ons Staatsbestel, en de historische beteekenis van ons Koningschap,ligt voor ons in be scherming van rechteh en vrijheden des volks. Het conptitutioneele Koningschap is in tegenstelling met het absolute. een waarborg voor de beste functionneering van gezag en vrijheid, binnen het kader van het parlementaire stelsel. De troonopvolging is sinds de grondwets herziening van 1922 beperkt tot prinses Juliana. Zou zij kinderloos sterven, dan zal bij de wet in de troonopvolging moe ten worden voorzien. Verder werden de verhoudingen en de rechten van den Prins bezien, zooals die door het huwelijk met Prinses Juliana geworden zijn. De vergadering werd door den voorzitter gesloten, waarna de heer C. Bol voorging in dankgebed. raadslid L. C. Snel. 3. Notulen. 4. Mededee- llngen en ingekomen stukken. 5. Ontslag en benoeming van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 6. Benoeming voorzit ter Burgerlijk Armbestuur. 7. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur 1938, Vaststelling Gemeente begrooting 1938 en begrooting van het Grondbedrijf 1938. 8. Vaststelling 'kosten per leerling 1938 der O. L. Sdhool. 9. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van besmette lijke ziekte gelden. 10. Vaststelling alge- meene voorwaarden voor verkoop van ge meentelijke bouwterreinen. 11. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening overeenkomst met de Ban'k voor Ned. Ge meenten. 12. Voorstel tot verlenging van de ijhbaan. 12. Subsidie aan het „Groene Kruis". 13. Wijziging Begrooting. 14. Rond vraag. 15. Sluiting. LEIDERDORP. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert morgen ochtend te 10.15 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Beëediging van het NIEUWVEEN. Meelwagen in de sloot. Gistermorgen omstreeks half twaalf, wilde een vrachtauto van de Coöp. Maal derij „Ons Belang", het erf oprijden van den landbouwer H. v. L. alhier. De chauf feur, J. M„ had reeds den richtingwijzer daartoe uitgestoken, toen een vrachtauto met pulp van G. V. achter de meelauto reed Blijkbaar heeft V. toen niet den rich tingwijzer gezien, want juist reed de achter ste wagen de auto aan met zulk een kracht, dat de meelwagen in de sloot terecht kwam De zakken met veevoer en veekoeken kwa men in het water terecht. De chauffeur wist uit het portierraam te klimmen en den wal te bereiken. De auto van V. bleef nog op den kant.'maar was geheel aan den rechtervoorkant ingedrukt. De kraanwa gen van de R. uit Nieuwkoop haalde den wagen uit het water. Het ongeval trok bui tengewoon veel belangstelling, daar het precies in het middaguur gebeurde. OUDE WETERING. De opbrengst van de collecte, welke alhier is gehouden ten bate van het klee ding-. schoeisel- en dekkingsfonds, heeft opgebradht f. 39.30. ZOETERMEER. Naar we vernemen herdenkt de heer A. Kerstens alhier morgen den dag dat hij voor 25 jaar in dienst tral bij de N.V. Zelandia alhier. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. 19. Intusschen was Leo Listig ook niet werkloos gebleven, daar Tinus Pruik hem poetswerk had gegeven; hij poetste tot het koper blinkend glom, en hij ook zelf zoo ongeveer in poetspommade zwom toen mocht hij eventjes den arbeid staken, om, voor zichzelf, oom Brom en Thijs, een maaltijd klaar te maken. Die maaltijd was niet groot niets anders dan een kruik met water en een hompje rogge brood; dat werd toen, keurig net, door Leo Listig op een dienblad neergezet, en zoo droeg hij het heel behendig over 't dek. Dit was nu juist geen maaltijd voor een lekkerbek maar kijk, de kok, die daar nu uit de keuken trad, had heel iets anders op zijn blad! Dat was de maaltijd van den kapitein; die moest altijd heel lekker zijn, en 't water liep vriend Leo om den mond, toen hij thans zag, wat er wel allemaal daar op dat dienblad stond. De dikke kok liep daar heel rustig voort; geen wonder, want de man had stellig toch nog noqit van L^p Listig's boevenstreken iets gehoord ©n U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de ln. gewanden aoen vloeien. Wanneer de galafscheldlni? onvoldoende ls, wordt Uw voedsel niet verteerd, he® bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam, u raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart De meeste laxeermiddelen zUn slechts lapmld! delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor. zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor- gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U wetr geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover. troffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bH apothekers en drogisten in flacons van 0.75. 2412 ungez. Med.) VTSCHPRIJZEN. IJMUBDEN, 27 October. Tarbot 8872 ot. per KG.; Tong 140—110 ct. per KG.; Heilbot 120—86 ct. per KG; Griet f.3216 per 50 KG.; Groote schol f.2625 idem; Middelschol f.2320 idem; Zetschol f. 2318,50 id.; Kleinschol f. 22- 4,50 id.; Schar f. 11,504,30; Tongschar f .3618.50 ld.; Groote sdhelvisch f. 30—20 id.; Middel schelvisch f. 3220 ld.; Kleln- middel schelvisch f. 2614,50 ld.; Klein# schelvisch f. 156,40 id.; Groote f. 11,507,20 id.; Kleine gul f. 11,50—3,40 id.; Wijting f. 6,101,60 id,; Makreel f. li —4 id.; Versche haring f. 4,501,50 id.; Kleinmiddel hake f 2825,50 id.; Kleine hake f. 1812 id.; Kabeljauw f. 54—20 p. 125 Kg.; Vleet f. 2,25—1,40 p. stuk; Leng f. 1,60 id.; Kool vise h f. 1,50—0,55 id. Aan den afslag 8 trawlers: IJM 41 met f. 1430; IJM 167 met f. 3300; IJM 8 met f. 2100; IJM. 10 met f. 2570; IJM. 37 met f. 4860; IJM. 12 met f. 5780; IJM 114 met f. 2030; LJM 70 met f. 1740 9 loggers: KW 89 met f. 560; KW 114 met f. 470; KW 7! met f. 1190; KW 155 met f. 850; KW 105 met f. 490; KW 64 met f. 490; KW 154 met f. 490; KW 91 met f. 570; KW 51 met f. 880; 20 loggers met versche haring; KW 55 met f. 1290; KW 43 met f. 600; KW 19 met f. 400; KW 41 met f. KW 167 met f. 240; KW 161 met f. 1460; KW 50 met f. 1520; LJM 283 met f. SCH 84 met f. 690; SCH 297 met f. 940: SCH 332 met f. 1850: SCH 37 met f. 500; SCH 402 met f. 1160; SCH 229 met f. 750; SCH 19 met f. 2120; SCH 77 met f. 1480; SCH 261 met f. 1670; SCH 236 met f. 1320; SCH 79 met f. 104Q: SCH 37 met f. 680 be somming. Binnen van de haringvissoherijKW 25 met 32 last; KW 172 met 27 last; KW 19 met 16 last en 100 kisten versche haring: KW 39 met 27 last; KW 41 met 8 last en 300 kisten versche haring; KW 55 me! 16 last en 450 kisten versche haring; KW 42 met 22 last en 200 kisten versche hi ring; KW 70 met 27 last; KW 44 met 2 kantjes en 330 kisten versche haring. VLAARDINGEN, 27 Oct Binnen van de haringvlsscherijVL met 41 last; VL 172 met 40 last; VL 84 met 41 last; VL 132 met 27 last; VL 78 met 37 last; VL 29 met 18 last; VL 14 me! 36 last; KW 20 met 27 last; KW 26 met 30 last; KW 49 met 29 last; SCH 42 met 27 last. Te Scheveningen waren 14 schepen binnen met 437 last. KATWIJK AAN ZEE, 26 October. Aan den afslag drie partijen haring. Prijs: volle f. 9.10—8.50; ijle f. 6.50; steur- iharing f. 7.356.30 per kantje. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdag- markt: „Utrecht" IJM 73. Vangst 650 manden diversen, benevens 40 stuks stijve kabel jauw. „Christine" IJm. 2, vangst 370 manden diversen, benevens 50 stuks stijve kabel jauw. „Sumatra", IJM. 253, vangst 30 m. schel visch, 100 m. braadschelvisch, 150 m. gul, 20 m. wijting, 15 m. platvisch: 40 m. schar; 5 m. varia. Totaal 360 manden. DE ZEEVISSCHERIJ IN SEPTEMBER 1931 Grootere vangsten van trawl. en haring schepen. De afdeeling visscherijen van het depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede, omtrent de zeevisscherij in de maand September 1937, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand September 1936. Aan de zeevisscherij namen 57 5 573) Nederlandsche vaartuigen deel. Door Ne- derlandsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te land# aangevoerd 21.932.614 (15.338.484) KG visch met een waarde van f. 2.223.624 (1.612.433). In totaal waren 80 (69) stoomtrawlers in bedrijf. In 227 (184) reizen brachten de stoomtrawlers 5.428.254 (3.985.299) KG- visch aan ter waarde van f. 598.699 (f. 431.046) of gemiddeld per reisdag 287# (2398) KG. en f.317 (f.259). 3 (5) motortrawlers maakten 8 15) rei zen en besomden voor 352 114 Ko- (477.635) KG. visch f. 23.855 (f. 35.545) gemiddeld per reisdag 5772 (3791) KG. e» f. 391 (f.282). Van de motorloggers namen 37 vaartuigen aan de trawlvisscherij deel. 134 (121) reizen werd 234.247 KG. (256.7» KG.) visch aangebracht ter waarde f® 1.66.734,— (f. 62.811) of gemiddeld P« leisdag 298 KG. (307 KG.) en f.85 (f Aan het einde van de maand waren vah de Nederlandsche haringvloot 42 (39' stoomloggers en 203 (1991 motorloggers j" bedrijf, van de Poolsche Maatschappij Scheveningen namen bovendien 15 "j" motorloggers aan de haringvisscherii °ee De Nederlandsche haringschepen brac"' ten in 51 (36) reizen der stoomloggers e 249 (184) reizen der motorloggers 26»' (12.965) kantjes maatjesharing. B5;*!, (64.362) kantjes volle haring, 7853 (45® kantjes ijle haring en 30.903 (14.938) I®, '(jes steurharing aan, d.i. te zamen 150-5" (96.770) kantjes pekel- en steurharing, 4—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8