WYBËltT Het incident bij den jamboree-wandeltocht LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Wöemdag 27 October 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN met menthol-smaak! Instantine STADSNIEUWS. Ned. Ver. „E. H. B. O.". binnenland. buitenland. Uit de Omstreken Thans Moet de politie van een militaire colonne afblijven De SPERUREN van het Electricif^itsbedrijf Bazaar van de afdeeling Leiden. De afd. Lelden der Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken heeft vandaag en morgen in de kleine Stadsgehoorzaal een bazaar In gericht, waarvan de opbrengst zal strekken voor de aanschaffing van verbandmateriaal, waaraan vooral in de buitenwijken groote jehoefte bestaat. Een eerder gehouden bloempjesdag voor betzelfde doel leverde een teleurstellend re sultaat op in zooverre, dat de opbrengst on- feeveer de helft van de geraamde en zoozeer igewenschte som bedroeg. Het bazaarcomité hoopt het restant en [s het kan, liefst nog iets meer op deze „ijze te verkrijgen en het heeft den organi satoren bij dien opzet aan medewerking ftenszins ontbroken. Groot was het aantal ersonen, dat voor dezen bazaar geheel be- jogeloos fraaie of nuttige voorwerpen be- ichikbaar stelde, hetzij In den vorm van ge bruikvoorwerpen, snuisterijen, babyklee- filng, hetzij toiletartikelen, handwerken of fndere zaken, waarvoor in elke huishou ding een practlsche bestemming te vinden Is. Vanzelfsprekend zijn er de noodige at tracties en zelfs in zeer groote verscheiden heid, zoodat men er ook op sportieve manier Ijn geld kwijt kan. De bazaar, welke heden en morgen van ;25 en 7—10 gratis toegankelijk is, is he denmiddag in tegenwoordigheid van het lestuur en enkele genoodlgden officieel ge opend. De heer C. van Muyen, voorz. van het lazaarcomlté, heette alle aanwezigen wel kom op dezen jubileumbazaar .De opbrengst van dezen bazaar zal de afd. Leiden bij haar 5-Jarig bestaan worden aangeboden. Dank bracht spr. aan allen die aan de or- Igantsatle van dezen bazaar hebben mede gewerkt. De heer J. Kwestroo, voorz. van de afd. [Leiden, wees op het vele werk door het »mlté verricht. Spr. wekte op door veel koopen dit werk met succes te bekronen. Hierna verklaarde spr. den bazaar voor ge- lopend. TOCH JAPANSCHITALIAANSCH PACT OP KOMST? Volgens het ln Japansche militaire krin gen gelezen orgaan „Kokoemin" zijn alle voorbereidingen getroffen voor het sluiten van een tegen de Komintern gericht pact tusschen Italië en Japan. Hlrota zal den kabinetsraad op 2 November om goedkeu ring verzoeken en het vervolgens voorleg gen aan den Raad van State, teneinde aan kondiging van het nact te kunnen doen oo 25 November, den verlaardag van het slui ten van het pact tusschen Japan en Dultschland. OVERBOORD GESPOELD. Gisteravond om 11 uur heeft het Zuid- Slavische stoomschip „Slava", dat als po sitie opgaf 37 graden 25 minuten Noorder breedte en 11 graden 30 minuten Wester lengte (en zich dus in de Mlddellandsche Zee bevindt) gemeld aan de schenen, die dezelfde route volgen, dat drie leden van zijn bemanning, die voorzien waren van zwemvesten, door een stortzee overboord zijn geslagen. RUDOLF HESS IN ITALIË. De plaatsvervanger van Hitler, Rudolf Hess, is bij zijn aankomst aan de Ita- iiaansche grens overgestapt in een spe- cialen trein, die door de Italiaansche re geering te zijner beschikking was gesteld, en waarmede hij de reis naar Rome voort zette. Te Bologna steeg Hess uit om een af deeling militairen en zwarthemden te in- specteeren. Gaipedalen zijn gewillig I Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2X2—? maol zoo groot! DE PRESIDENT VAN HET GERECHTSHOF TE AMSTERDAM, MR, 3. KRUSEMAN NEEMT AFSCHEID. L Onder zeer groote belangstelling heeft mdaag de aftredende president van het sterdamsche gerechtshof, mr. J. Kruse- un, die wegens het bereiken van den ze sjarigen leeftijd zijn ambt neerlegt, Ifeheld genomen, Velschillende toespraken werden gehou- Ben, terwijl mededeeling werd gedaan van de benoeming van mr. Krusecnan tot com- Tiandeur ln de Orde van Oranje Nassau. DE VIJFTIGSTE ALGEMEENE NEDERL. ZENDINGSCONFERENTIE, De eerste spreker van dezen dag was ds. poh. Rauws, de tegenwoordige secretaris fan het comité, met het onderwerp: vijf tig Jaren zending in Nederland. Vervol gens sprak ds. D. Crommelin. zendingsdi- tftor te Oegstgeest, over „50 jaar zen- ing in Ned. Oost Indië". UIT NED. OOST-INDIË OVERGAVE MARINECOMMANDO. 1SOERABAJA, 27 October. (Aneta/ANP.). Hedenmorgen had de overgave plaats van pitt marine-commando. Het eerst sprak de Tjtredende commandant, de kapitein ter - R. P. van de Wetering—de Rooy, die ®k bracht voor de verleende medewer- "7, waarna hij opmerkte, dat de marine izamerhand een machtsinstituut wordt, wrekend voor haar taak. Het materieel en personeel worden gestadig uitgebreid. aftredende commandant bracht de droe- Se gebeurtenissen van de laatste weken in ■Btonering en wees er op, dat men zich ïierdoor niet moet laten ontmoedigen. l„ ?rna wendde hij zich tot zijn opvolger, pueln-ter-zee A. C. van de Sande Lacoste richtte tot hem eenlge persoonlijke orden. De heer van de Sande Lacoste verklaarde ïuM°„?',Tlando hebben overgenomen. Hij rnfi overtuigd van den steun van zijn peüewerkers ?n wenschte den aftredenden d tro'ldant 'n Nederland een gelukkigen [De luitenant-ter-zee der eerste klasse van ar»tiw-en overhandlgde kolonel van de J, ?,ng~de Rooy een fraai kistje, waarin d» - i sta"daard, als souvenir namens «e marine-officieren. SPOORWEGMISÉRE IN AMERIKA. Juni °e,IleI,JTlaanden Maart, April, Mei en Eten /aar zljn ln de Vereenigde Hood ndnder dan 888 personen ge- klanrWi Kewond tengevolge van het op het n?filne wiJ™ meerijden op treinen, of Betrefelrtn» H*? andere overtredingen met tezeifda spoorwegelgendommen. In Roeir h.t nden van 'het Jaar 1936 be' fonden 95*1 1 dooden 91« en dat der ge- tp?Aiitnfil?e de ZCS maanden van Maart Blandrctw van dit iaar werden 2.172.763 Seders v° meerijders en andere over- Jonuuen al treinen en andere eigen- 2earretL?'?<>£wegen verwijderd, doch ■rmindeH^w l !t heteekende een kleine hi 1930 tegenover dezelfde periode heeft mede at?. émerikaansche spoorwegen impagne i,^eeld' dat h« een opvoedende tsen te ,gonnen' teneinde het euvel «Hjke ongmai n d€ ho°P het aantal doo- oderen °P deze wijze te ver- HAARLEMMERMEER, Ti De gemeente-rekening 1936. B. en W. hebben overgelegd de door den •gemeente-ontvanger aan dit college aan geboden rekening, van de inkomsten en uitgaven van de gemeente over 't dienst jaar 1936. sluitende met een batig saldo ad f. 17.623.98 voor den gewonen dienst en met een nadeelig saldo ad f. 64.183.90 voor den kapitaaldienst. Verbeterine en verbreeding van de Raadhuislaan. In de e.v. raadsvergadering zal aan de orde worden gesteld een vporstel om aan te koopen van het Hjk één strook grond.] zijnde een gedeelte van den voortuin van het belastinggebouw (vroeger kantonge rechtsgebouw) gelegen lhfigs de Raadhuis laan te Hoofddorp, over een breedte van ongeveer 30 M. en een diepte van ongeveer 1.90 M. voor een koopprijs'van f. 1.Deze strook grond is noodig om de Raadhuis- laan over de volle lengte van Hoofdweg tot Fortweg te kunnen verbreeden. Wordt dit aanvaard, dan zal een groote verbetering CYi verfraaiing zijn verkregen. (Ingez. Med.) zinnen in Nederland. Schande in een chr. land te midden van God's rijke zegeningen. Dat er in duizenden gezinnen groot gebrek is, heeft de Regeering zelf erkend door als aanvulling op den te lagen B-steun, ln natura in te voeren. Spr. kon het niet toe juichen om nieuwen wijn te doen in oude zakken en er dan schijnbaar met de beste bedoelingen maar een nieuw etiket op te plakken. Maar de C.D.U. zal sterker moeten wor den dan ooit te voren en zal niets onbe- proef laten om haar schoone en moeilijke taak naar behooren te kunhen volbrengen. B. en W. van Haarleinlrïermeer stellen voor oók voor deze gemeente een beperkt verbod voor den verkoop van melk op den Zondag vast te stellen, ,ul. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een Vaandelcommissie der Oranjevereen. De Oranjevereeniging is nog niet in het bezit van een vaandel. Dit heeft het be stuur er toe gebracht plannen te beramen om een vaandel te krijgen. Op initiatief van het bestuur is thans een vaandeicom- mlssie samengesteld waarin zitting heb ben notaris Mattljtjs, pastoor Houtman, dr. Hueting en de heeren C. Hogewoning, Jac. van Elk, P. Schoneveld en Jac. Meijer. Deze kwamen reeds in vergadering bij een, om de plannen verder uit te werken. Er zullen eenige jongedames uitgenoodigd worden om alle inwoners fe bezoeken cu te vragen voor dit doel een bijdrage te geven. De bedoeling is, dat zulks in den loop der volgende week, dus van 1 tol 5 Nov., zal plaats hebben. Het bestuur en de commissie hopen dat zeer velen voor dit doel iets zullen willen afdragen. Uitbreiding van het mond- en klauwzeer. Het „mond- en klauwzeer" breidt zich in Haarlemmermeer nog steeds uit. In de laatste 8 dagen kwam er weder een 50-tal nieuwe gevallen bij, hetgeen het aamtal binnengekomen berichten, dat het vee weder hersteld is, nog verre overtreft. De ziekte, die in deze gemeente op reeds meer dan 260 boerderijen en veehouderij bedrijven geconstateerd werd. draagt nog steeds een goedaardig arakter en heeft onder het rundvee nog slechts weinig slachtoffers geëischt. Vergadering Chr. Dem. Unie. Vanwege de afd. Hoofddorp van de Chr. Dem. Unie werd in de Jeugdkapel naast de Ned. Hervormde Kerk aldaar een openbare vergadering gehouden, waarin de heer H. S. van Houten, Lid van de 2e Kamer als spreker optrad. Het gebouw was flink be zet. Na opening door den voorzitter, den heer D. v. d Plas gaf de heer van Houten enkele mededeelingen over de Troonrede. Spr. stond stil bij de positief chr. klank, waarin de Troonrede voor het geheele Nederl. volk spreekt. Hij behandelde den plicht tot het in toepassing brengen van de chr. naasten-" liefde, tegenover degenen, die hulpeloos zijn en het zoo moeilijk hebben in dit leven en de plannen der Regeering tot het be schikbaar stellen van zulke groote sommen voor Leger, Marine en Luchtmacht, met dit treurige gevolg, dat er voor de werkloozen, die het toch al zoo moeilijk hebben in dit leven, weinig meer overschiet; niets voor de gerechtigheid en de liefde. Nederland is een rijk gezegend land; men zie slechts de vruchtbare akkers, de prachtige veestapels en de fabrieken met de technisch volmaakte machines. Alle menschen in ons land kun nen een behoorlijk bestaan hebben. Armoe de is er niet, omdat God het niet laat groeien. God geeft genoeg en er wordt geen kind geboren, waarvoor geen ruimte is ln Gods schepping. Er is overvloed voor levens onderhoud aanwezig. En toch is er een schrille tegenstelling, hetgeen komt, omdat ook in het politieke leven ons egoïsme bot viert Geen schoolvoedlng, geen schoolklee- dlng, geen sociale hulp aan kinderen, maar wel een sterk leger. In dit verband memo reerde spr., dat de Defensie-begrooting tot 150 millioen is geklommen, terwijl ln 1936 een Defensiefonds werd Ingesteld, waarvan ln 1938 nog maar 4'/i millioen meer over zal zijn. 66 millioen meer dan ln het vorig Jaar, waarbij 17 millioen voor uitvoering van de dienstplichtwet en 17 millioen we gens aanschaffing van nieuw en vervan ging van versleten materiaal. En dan daar tegenover: geen verzorging van werkloozen en ouden van dagen, geen afschaffing van maatregelen die genomen zijn om den gul den te behouden. Er is honger Er is gebrek aan kleeding en dekking in duizenden ge- in de Gemeente KATWIJK gaan per 1 November in en z^n bepaald als volgt van 115 Nov. 16—30 131 Dec. 1—15 Jan. 16—31 17 tot 16'/* 16 16'/= 17 20 i 20 20'/« 20 20 20 DE DIRECTIE. KATWIJK AAN ZEE. Ledenverg. der „Kleine Zelfstandigen". Deze eerste ledenvergadering van boven genoemde vereeniging. die thans 52 leden telt, werd in-Cisa Cara gehouden. Voorzit ter is de heer C. Hoek, secr. de heer A. Ouwehand, penningmeester de heer A. van Duyvenvoorde. De voorzitter heette de leden van deze nog zoo jonge vereeniging hartelijk welkom. De secretaris las dë notulen der oprich tingsvergadering. Tot 2en secretaris werd benoemd de heer Leert Blonk. Tot leden der kascommlssie werden aangewezen de hee ren Kees Zwaan en Jacob Vlieland. Aan de orde kwam milde steunverlee- ning. De voorzitter deelde mede, dat hij met den heer v. d. Bent gen onderhoud heeft gehad met den geirtoarttesecretaris om te komen tot een bijstandverleening voor de leden. Spr. had toen gedacht aan een minimum voor man en yrou'.v van f. 2.50 per week en een bijslag voor elk kind van f. 0.50 plus kolenbon. Een ledenlijst zou aan B en W. gezonden moeten worden, waaruit opgemaakt zou kunnen worden, hoeveel personen eventueel voor dezen steun in aanmerking kunnen komen. Voorts was door het Bestuur besloten voor te stellen om het kindergeld te bepalen op 40 cent per week. Werd de regeling aanvaard, dan zou men tijdelijk geholpen zijn. Want, aldus spr., de opzet is om tot een rijksregeling voor den kleinen middenstand te komen. Een van de leden wenschte de aanvaar ding van het stelsel te IJmuiden; hij zou aan alle venters f. 5.bijsteun willen ver- leenen. Na lange discussie werd het voor stel van het bestuur aangenomen. Aan het gemeentebestuur zal dus de volgende rege ling worden aangeboden: een minimum van f 2.50 voor man en vrouw, 40 cent voor elk kind, een kolenbon en 16 cent voor het ziekenfonds. Het bestuur kwam nu met het voorstel om uit de kas der vereeniging aan ieder lid der vereeniging een mud kolen te ver strekken. wat na besprekingen werd aan genomen. Nog werd er op gewezen, dat in Leiden door een partij het plan te berde is ge bracht om daar voor venters het rayon stelsel in te voeren De voorzitter deelde mede, dat dit het bestuur niet ontgaan is. Mocht er kans bestaan, dat dit stelsel daar ingevoerd zal worden, dan zal de ver eeniging een krachtige actie daartegen moeten voeren. Spr besprak breedvoerig de nadeelen, die uit het rayonstelsel voor de venters zouden voortvloeien. Een fruitventer vroeg, of het bestuur wel wist, dat er in deze gemeente ook plannen beraamd worden om dat stelsel hier in te voeren, voer de venters die met fruit loo- pen. De voor?" .er deelde mede, dat hei best'iiu- ook iets dergelijks ter oore is gekomen: men zal waakzaam zijn en mochten B. en W. soms met voorstellen Voor den krijgsraad te Den Bosch, stond terecht de 37-jarige Mi v. d. H„ eerste luitenant van de koloniale reserve te Nijmegen, die zicH te verant woorden had voor het feit, dat hij op 8 Augustus j.I. te Bloemendaal gewei gerd heeft te voldoen aan de bevelen, door de gemeentepolitie aldaar gegc ven. Beklaagde nam als commandant van een groep van 55 man, deel aan den jamboree-wandeltocht, en wei gerde, ofschoon de politie zulks ge lastte, zijn manschappen in colonne van drie te laten loopen. Tevens wei gerde beklaagde zijn groep op de voet paden te laten loopen. De luitenant gaf een uiteenzetting van de feiten, die zich dien dag te Bloemendaal hadden voorgedaan. Toen hij met zijn manschappen aan den start verscheen, wist hij niets van de be perkende verordening, dat zij, die ln groep aan den jamboree-wandel tocht deelnamen, met drie man naast^ elkaar moesten loopen. Later zag hij, dat óp een tafel een schrij ven lag, waarin deze beperkende verorde ning vermeld stond. Dit schrijven is hem niet overhandigd, ofschoon hij wel kennis heeft genomen van den inhoud. Onder andere stond daarin nog vermeld, dat zij, die een vergunning hadden om den wan deltocht mede te maken, zich aan de voor schriften moesten houden, daar zij anders werden geacht niet in het bezit te zijn van een vergunning om aan den wandeltocht deel te nemen. Aan den marschleider heeft hij gevraagd of deze beperkende voorwaar den ook betrekking hadden op zijn troep, waarop de marschleider geantwoord had: „natuurlijk niet". Ook de commandant van de koloniale reserve kende den inhoud van liet bewuste schrijven. Aan den luitenant heeft hij echter medegedeeld: „Wij loopen normaal, dus met vier man". De commandant was ook aanwezig bij den start. Beklaagde voegde hieraan nog toe. dat lilj voor dezen marsch geen vrijwilligers heeft genomen, doch de oudste twee klas sen heeft gelast aan dezen marsch mee te doen. Toen zijn troep te Bloemendaal aan kwam. kwamen twee politiemannen naar hem toe, die hem zeiden, dat zijn man schappen met drie man naast elkaar moes ten loopen. De luitenant antwoordde hun, dat het Indische leger de formatie van drie man niet kent, wel de formatie van twee man, doch zulks alleen maar op paden, waar de formatie van vier man niet mogelijk is. Een der politiemannen maakte zich kwaad. Hij trok zijn revolver en zei: „Als je niet met drieën wilt loopen, dan schiet lk onder den troep". Be klaagde heeft toen geantwoord: „Als je dat doet, dan sla ik je de her sens in". Deze woorden maakten blijkbaar indruk op den politieman, die zijn revolver weg stak. Tenslotte deelde de luitenant nog mede. dat hij op last van zijn comman dant, de leiding van den troep op zich had genomen, De weg te Bloemendaal was 6.10 meter breed. De breedte yan zijn troep was 2.25 meter. Van zijn troep in formatie van twee man naast elkaar te laten loopen, was dus geen sprake. Als getuige werd gehoord de comman dant van de koloniale reserve te Nijmegen, die verklaarde, dat hij aan den luitenant last had gegeven de leiding van den troep op zich te nemen. Van de beperkende voor waarde om met drie man naast elkaar te loopen, was hem vooraf niets bekend. Bij zijn aankomst aan den start, nam hij daarvan kennis. Hij kan zich niet meer precies herinneren of de luitenant hem over de bewuste formatie gesproken heeft. Het kan zijn, dat hij dat we! gedaan heeft en indien de luitenant hem daarover zou heboen ondervraagd, dan zou hij zeker last hebben gegeven met vier man naast elkaar te loopen. Indien de luitenant zijn manschappen met drieën naast elkaar had laten loopen, dan zou hij hem zeker daar voor een ernstige reprimande hebben ge geven. In verband met de verklaring door den commandant, als getuige afgelegd, achtte de auditeur-militair het noodzakelijk de verdere behandeling van de zaak te schor sen, om de zaak nog eens verder te onder zoeken. De volgende getuige was de hoofdagent L. Pouwer te Bloemendaal, die aan den luitenant meermalen bevolen heeft, zijn manschappen met drie man naast elkaar te laten loopen en wel op het voetpad en niet od den rijweg. De luitenant heeft aan deze bevelen niet voldaan, alleen toen de troep een smal zandpaadje over moest, heeft hij zijn man schappen met twee man naast elkaar laten gaan. De commandant van de kolo niale reserve, die weer als getuige werd gehoord, verklaarde, dat in de beperkende voorschriften niet vermeid stond, dat de deelnemers aan den marsch op het voet pad moesten loopen. Indien de comman dant gezien had, dat de manschappen van de koloniale reserve, op het voetpad lie pen, dan zou hij direct gelast hebben op den rijweg te loopen. Een militaire colonne van de koloniale reserve moet op den rij weg loopen en niet op het voetpad. Het was ook niet noodig om op het langs den weg gelegen voetpad te loopen, daar de wandeltocht juist in dat gedeelte van Bloe mendaal werd gehouden, waar geen druk verkeer was. De hoofdagent deelde hierna nog mede. dat de groep van de koloniale reserve aan het hoofd van den wandeltocht liep en dat hij daarom in het belang van allen den luitenant had aangesproken. De volgende getuige was de agent van politie W, Cuperen. Deze ontkende zijn revolver te hebben getrokken en voorts ontkende hij gedreigd te hebben onder den troep te schieten. De heer H. Winters, een der leiders van den jamboree-wandeltocht, zeide, door middel van de politie kennis genomen te hebben van het incident te Bloemendaal. Aan de politie had hij medegedeeld, dat, indien de luitenant weigerde zijn man schappen met drieën naast elkaar te doen loopen, hij dan zou worden gediskwalifi ceerd. De laatste getuige was de heer H. Runge. Deze ontkende pertinent aan den luitenant toestemming te hebben gegeven zijn man schappen met vier man naast elkaar te doen loopen. De auditeur-militair vroeg hierna aan den commandant der koloniale reserve, of de commandant van een troep moet gehoorzamen aan de politie, als deze in het belang van de veiligheid van het verkeer beveelt op een voetpad te loopen in plaats van op den rijweg. De commandant ant woordde, dat de politie van een mili taire colonne moest afblijven. Op verzoek van den auditeur-militair werd de verdere behandeling van de zaak hierna geschorst. Door je hoofdpijn ben je weer eens loom en luste loos. Waarom toch niet di rect Instantine ingenomen? Want onthoudt 1» stilt «n voorkomt pljnonl 9992 (Ingez Med.) komen, dan zal men het college vragen, om eerst van die plannen in kennis gesteld te worden. De voorzitter deelde mede, dat hij op de voorjaarsvergadering met een regeling voor de ventersvergunnlng, die ln deze gemeente dringend noodig is voor den dag zal komen Bij aanneming zal die bij B, en W. aange vraagd worden. Hierna volgde sluiting door den voorzitter. Handen uit de zakken! De heer J. v. D. deed bij de politie aan gifte van het feit, dat bij een even afwe zig zijn, uit den zak van zijn overjas, die hij ir. de gang van zijn woning had opgehan gen, f. 1.25 ontvreemd was. Bij onderzoek bleek dit te zijn geschied door en zekere T. R„ die het geld reeds had opgemaakt. LISSE. Jaarvergadering Chr. Geref. Mannenver. De Chr. Geref. Mannenvereen. hield on der leiding van den eerê-voorzitter. ds. A. Ponstein haar jaarvergadering. Deze open de en liet zingen Ps. 36 vers 3. waarna hij voorging in gebed. Daarna werd gelezen Cor. 15 vers 46 tot einde Naar aanleiding van dit Sehriftwr--ci snrak ds. i onscnn een openingswoord Spr. wees on de veler lei verwarring op geestelijk terrein en spoorde aan tot Schriftonderzoek. De jaarverslagen werden uitgebracht, I waarna een inleiding werd gehouden door den heer B. Abbink over „Israël, het uit verkoren volk". Op dit leerzame onder werp volgde een drukke discussie. Nadat verschillende afgevaardigden hun gcluk- wenschen hadden overgebracht volgde sluiting door ds. Ponstein. Raadsagenda. De Raad komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag a.s., des nam. om 4 uur voor de volgende agenda: 1. Verzoek van de R.K. Vereeniging tot verschaffing en bevordering va nopvoeding en onderwijs ten behoeve van den landbouw- en tuin- bouwenden stand in het Bisdom Haarlem, om op grond van art. 25, tweede lid der Nijverheidsonderwijswet de wenschelljkheid en noodzakelijkheid te verklaren van het organiseeren van een ambulante land- bouwhulshoudcursus voor meisjes in deze gemeente: 2. Verzoek van de afdeelingen van Landarbeidersbonden in de gemeente om werkloozen, die een wacht jaar moeten maken alvorens weer uit de werkloozen- k assen te kunnen trekken en die op grond van gezinsinkomsten voor geen werkloo- zensteun in aanmerking komen, bij de ge meente te werk te stellen; 3. Conversie van geidleeningen; 4. Ing. stukken en mede deelingen Ter gelegenheid van het 3e lustrum der St. Jozef-Gezellen werd een ouder avond gehouden; niet minder dan 36 ge zellen werden geïnstalleerd. Kap. E.Paap hield een feestrede.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7