Ezmnz Vit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Vrijdag 22 October 1937 HOEST. KEELPUN GRIEP, PNEUMATIEK STEKEN IH DE Vim PIJNSTILLENDE WATTEN Uit cle Rijnstreek THIJS OP DE TAAIE HAAI" AGENDA BENTHUIZEN. Hollende paarden. De arbeider G. M. van den landbouwer P. N. reed met den boerenwagen, waarvoor 2 paarden waren gespannen, in het land. Bij het passeeren van een dam, geraakten de leidsels onder de staart van een der paarden, waardoor de beesten schrokken en op hol sloegen. Zij holden het erf over en renden den Hoogveenschen weg op. De bestuurder was bijtijds van den wagen ge sprongen. Na een race van ongeveer 500 M. renden de paarden het erf van J. v. d. E. op, waar zij gegrepen en tot staan gebracht werden. Wonder boven wonder liep een en ander slechts met eenige materieele scha de af. HAARLEMMERMEER. 75-jarig bestaan der Herv. Gem. te Nieuw-Vennep. Kort na de droogmaking van het Haar lemmermeer vormde zich in 1855 een com missie voor de godsdienstige belangen van de protestantsche bewoners van den Haar lemmermeerpolder met ds. J. Prins des tijds de oudste leeraar in Nederland aan het hoofd. Deze predikant, met nog ver scheidene anderen, maakten zich zeer ver dienstelijk met het verzamelen van liefde giften voor den opbouw van kerken in Haar lemmermeer. Br waren nog geen geldmiddelen, maar het gebrek hieraan werd gelukkig door den i weldadigheidszin der Nederlanders spoedig voor een belangrijk deel weggenomen. De commissie werd in haar met grooten tjver voortgezette pogingen om tot stichting van kerken te geraken zóó krachtig ge steund, dat in 1858 de de eerste kerk in Hoofddorp kon worden gesticht. Ze werd daarna uitgenoodigd om met het door haar aangevangen goede werk voort te gaan. ont trok zich daaraan gelukig niet en nam het verder verzamelen van liefdegaven spoedig ter hand, teneinde ook voor het dorp Nieuw- Vennep tot stichting van een Protestantsche kerk te kunnen geraken. En met groot suc ces, want voor dit doel werd door een te 's Gravenhage wonende dame 'n aanzienlijke som ineens geschonken van f. 14000.ter wijl een aan de huizen der gemeenteleden te Amsterdam voor de stichting van een kerk met pastorie gehouden collecte bijna f. 8000 opbracht. Die tijd leverde dan ook wel de schoonste en verblijdendste voorbeelden op van den weldadigheidszin der Nederlanders, zoodat ook deze tweede kerk met pastorie geheel uit vrijwillige giften werd opgebouwd en in 1862 voltooid Ds, C. de Holl, die toen als eerste predi kant uit een 12-tal proponenten werd ver kozen. heeft zich van de hem opgelegde voor de nieuwe gemeente zoo moeilijke taak op uitnemende wijze gekweten. De commissie, die met zooveel liefde, ijver en toewijding was werkzaam geweest, had zich toen weliswaar als commissie ont bonden, maar bleef evenwel niet in gebreke om ook voor de stichting van een kerk m Abbenes in het verzamelen van liefdegaven het hare bij te dragen. Al spoedig werd besloten om aan de (Synode te verzoeken, dat het Zuidelijk deel van Haarlemmermeer, waarin Abbenes ihet oude eiland Abbenes) juist in het midden is gelegen, afgescheiden moge worden van het Kagerdorpje, om ook dit deel van Haarlem mermeer dat door het dorpje de Kaag den naam van Kagergemeente had ontvan gen vervolgens tot zelfstandige kerkelijke gemeente te kunnen verheffen. Abbenes kwam echter na zijn inlijving bij de de Kaag. wat het kerkbestuur betreft, te res sorteeren onder de Herv. gemeente te Nieuw Vennep. Predikant bij deze kerkelijke gemeente is thans ds. J. de Vries, die in 1936 uit Hasker- Jand naar hier kwam. In een speciaal op Dinsdag. 2 November a.s. te houden bijeenkomst zal het 75-jarig bestaan van de Herv. gemeente te Nieuw- Vennep worden herdacht. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Conversie geldleeningen - De steun aan kleine kweekers. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester van Nispen tot Panner- den. Afwezig de heeren v. d. Aar en Pijn- aker. De vergadering was, aldus de voorzitter, op korten termijn belegd voor de conversie- leeningen. Deze conversie betrof bedragen van f88.500, f. 98.000 en driemaal f82.500. welke nu te plaatsen zijn tegen een rente van 3'/i0/o, na tien jaar 4°,zonder boete voor aflossing. Het beteekent een besparing van f.4217 per jaar. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen. Aangeboden werden de rekeningen 1936 en de begrootingen 1938 van de gemeente en hare bedrijven; een commissie van on derzoek werd benoemd. De gemeenterekening sloot met een na- deelig saldo van f. 93.447. welk bedrag is terug te brengen tot f. 3.956 als diverse be talingen. subsidiefonds, belastingen en electriciteitsbedrijf zijn binnengekomen. Van de begrootingen viel nog niets mede te deelen. In de commissie van onderzoek zijn be noemd de heeren Fijma, v. d. Aar en Haster. Het bekende voorstel tot verlenging van de gemeentelijke regeling in zake steun aan kleine kweekers kwam vervolgens aan de orde. Na een aanbeveling van het voorstel door den voorzitter zeide de heer Paase dat hij aan de hand van de uitvoer-cijfers geen beter jaar voor de kleine kweekers ver wachtte. Hij was tegen de vermindering van het crediet met 25", ,i. De heer van Zanten betwijfelde of de af lossing mogelijk zou zijn, terwijl dP heer v. Dam een redactie-wijziging vroeg, waarop weth. Vermeer wees op de mogelijkheid van wijziging van het besluit. De heer Meskens, lid van de advies-com missie, bestreed een en ander en legde er den nadruk op, dat het voorstel een waar schuwing inhoudt voor e'-.n komende af lossing van 25",Verder is het woord ee- voerd door de heeren Fijma en Loerakker, waarop de vorige sprekers repliceerden en de gedachten naar voren kwamen om de aflossing niet „in leder geval'' voor te schrijven en om in te lasschen: „indien mogelijk". Het crediet is daarop verlengd met alg. st., terwijl de redactie-wijziging slechts vijf stemmen kreeg, die van de heeren v. Dam. Fijma, Spilker. van Lierop en Paase. Uit de voordracht voor een onderwijzer aan de O.L. School, vacature Postma, welke voordracht bestond uit de heeren A. J. W. Kemperman te Utrecht, H. J. Vooren te Hillegom en K. Middelbeek te Beverwijk, is benoemd de heer Kemperman met alg. st. Vóór de stemming is een gesloten zitting gehouden. Het voorstel van B en W. tot het vcr- leenen van medewerking voor de aanschaf fing van twee schoolborden in de R.K. Meisjesschool aan de Marlastraat is goed gekeurd. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer E. Aay als opzichter der plant soenen en aan den heer D. L. Hage als onderwijzer aan de Openb. School voor U.LO. Belden zijn elders benoemd. Er zal een nieuwen opzichter voor de plantsoenen benoemd worden. Het voorstel van B. en W. inzake de hoekafronding door een deel van den tuin der Pastorie van de St. Martinuskerk bij den openbaren weg te trekken, is bekend uit een voorgaand bericht hierover. B. en W. verzochten een crediet van f. 6250. Ook hierover is beraadslaagd in een gesloten zitting, welke nog al tamelijk lang duurde. Na heropening is het voorstel met alg. st. aangenomen. In de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van den heer van Dam mede, dat B. en W. een schrijven verzonden hebben, verzoekende kleine kweekers te werk te mo gen stellen. Op het adres zal adhaesie ver zocht worden van andere gemeenten en den bedrijfsraad. De heer van Lierop verzocht enkele kleine verbeteringen van de straatverlichting en de heer Spilker om een reglement van orde. De heer Fijma verzocht de persoonlijke meening van den voorzitter te vernemen over het feest, waarop hij antwoordde, dat het hem niet tegengevallen was. De heer Paase kwam terug op het prikkel draad langs de van den Endelaan. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat hij de jeugd van baldadigheid beschuldigde. De vergadering was vroeg afgeloopen. het ontspanningslokaal in eigen beheer zal overnemen, zoodat in dat lokaal gestem peld en betaald kan worden. Het blijft ech ter ook voor ongeorganiseerden toegan kelijk. Nadere voorzieningen werden aan het bestuur overgelaten. Na een drukke rondvraag sloot de 2e voorzitter, de heer C. de Hoog, met dank gebed, nadat gezongen was Ps. 25 6. Voor den z.g.n. B steun zal met goed keuring van B. en W. volgende week in deze gemeente een collecte worden ge houden. De werkzaamheden in land- en tuin bouw zijn van dien aard, dat thans slechts 20 werkloozen staan ingeschreven. RIJNSBURG. Vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afd. Rijnsburg van bovengenoemden bond vergaderde achter ..Avondrust". De voorzitter, de heer G. v. Duin opende na het zingen van Ps. 84 3 met gebed. De secr. de heer G. v. d. Eijkel las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Dan werd de contributie-achter stand van verschillende leden besproken. Gewezen werd op de eisch van het hoofd bestuur, dat alle contributieschuld vóór I November aangezuiverd moet worden, daar anders géén uitkeering van Bondsgeld zal volgen. Uit de ingekomen stukken bleek, dat bons voor goedkoope levensmiddelen ook aan bondsleden verstrekt zullen worden, zoo hun uitkeering niet meer dan f. 1 per week de gemeentelijke steunregeling te boven gaat. De bonsuitreiking door het subcomité B zal door den Min. van Soc. Zaken belang rijk worden uitgebreid. De nieuwe spaar regeling werd door den voorzitter breed voerig toegelicht en bleek ieders goedkeu ring te kunnen verwerven. De correspon dentie van het bestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond werd voorgelezen en besproken. Tot nog toe is van een on derhoud niets gekomen, maar het bestuur blijft diligent. Uitvoerig werd gesproken over het loon- contract. Getracht zal worden Rijnsburg ook in dat contract te doen opnemen. Aan de Naaikrans zal f. 10 subsidie worden ver leend en aan het fonds voor ouden van dagen f. 2.50. Het opzeggen van de steun regeling door het gemeentebestuur van Oegstgeest lokte veel discussie uit, evenals sommige arbitrale uitspraken. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Na toelichting en verdediging door den voorzitter, werd besloten dat de afdeellng STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Conversie geldleening Aanbieding ge- meentcbegrooting 1938 Deelneming aan Waterleidingver. „De Vlietstreek". De raad van Stompwijk vergaderde on- der voorzitterschap van weth. van Wijk. Het voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening groot f. 50.000V«°/o zonder provisiekosten bij de Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven en daarmede af te lossen een Rekening-Courantovereenkomst groot f. 37.000.a 3 3 4f, bij de Bank voor Ned. Gemeenten werd ,z. h. st. goedgekeurd. Volgde bespreking van het voorstel tot nadere vaststelling van de wedde van den controleur vqqr de steunverleening en werkverschaffing, daar de Min. van Soc. Zaken bezwaar heeft gemaakt tegen 4 één- jaarlljksche verhoogingen van f. 50.—. Na discussie zelde dé voorzitter dat de mi nister het maximum heeft vastgesteld; daaraan hebben wij ons te houden. Het voorstel werd z. h. st. vastgesteld. Aanbieding gemeentebegrooting 1938 en benoeming commissie van onderzoek. In verband met de aanhangige samenvoeging van Stompwijk en Veur werd dit voorstel teruggenomen. Aanbieding bedrijfsbegroo- ting gas- en electrlciteit 1938 en benoe ming commissie van onderzoek. Tot leden van deze commissie werden gekozen de heeren Willemsen. ten Hoopen en Smits. Het afwijzend vooTstel op het adres van den autobusondernemer A. G. Boonekamp om subsidie ln verband met afsluiting van een wegdeel onder Zoeterwoude, werd na bespreking aangenomen Het voorstel Inzake toepassing spaar- steunregeling B„ waarvan de kosten voor de gemeente f. 77.25 bedragen, werd z. h. st. goedgekeurd, evenals het voorstel ter zake verzoek van het Wit-Gele Kruis om vergoeding in de vervoerkosten van eenige kinderen naar de school voor Bijz. L. O. te Leiden. Z. h. st. werd goedgekeurd lee ning groot f. 63.280.a 4. 3/4'/o bij de Bank voor Ned. Gemeenten om te zetten per 15 Jan. as. in een leening bij diezelfde bank a 3'/iVo de eerste vijf Jaar en daarna 3 3/4%> De raad ging tenslotte in besloten zit ting ter bespreking van de uitvoering van "enige werken in werkverschaffing en be handeling van het rapport Inzake aanslui ting bij de nieuwe drinkwaterleiding de Vlietstreek. Na heropening weTd besloten tot het deelnemen aan deze Waterleiding maatschappij; VALKENBURG. Mej. A. Elsenaar, onderwijzeres aan de Chr. school alhier, heeft tegen 1 Febr. 1938 eervol ontslag gevraagd. op de pijnlijke plek. bestrijdt dooien 35 en 55 cl. 9708 (Ingez. Med.) ZEVENHOVEN. SPOEDE1SCHENDE RAADSVERGADERING Conversie geldleeningen. De raad kwam in spoedelschende verga dering bijeen. Afwezig waren; weth. A. P. van der Weiden en het raadslid Jb. Slinger land. De voorzitter opend de vergadering met gebed. Hoofddoel was het eenige punt; con versie geldleeningen; breedvoerig werden de voor- en nadeelen hiervan besproken, waar op de voorz. voorstelde 3'/!% en de boete te betalen. Alle leden waren hiervóór. Voorts besprak de voorzitter de spaarregeling voor werkloo zen. Een drietal werkloozen had zich hier voor opgegeven; wanneer zij zélf niet spa ren, doet de gemeente dit ook niet voor hen. Inzake de brandspuit en spuitenhuisje, waartoe in de vorige vergadering besloten was, deze af te schaffen werd besloten deze bij inschrijving te laten verkoopen, daar er voor een koop nogal animo bestaat. Na rondvraag volgde sluiting. Alhier ls een geslaagde bioscoopvoor stelling gegeven door de N.V. Bioscoop onderneming Gebr. Miedema te Deventer. Na een kindervoorstelling des middags, volgde nog een drukbezochte avondvoor stelling. Ook pastoor C. A. Moons was aan wezig. Het veelzijdige programma amuseer de kostelijk. ZOETERWOUDE. Gouden Zakenjubileum. Dinsdag a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, idat de heer J. Ammerlaan zijn zaak ln gra nen, fourage, alsmede koloniale waren in de Weipoort vestigde. De zaak is onder zijn leiding steeds groo- ter geworden, en heeft zich in de rijen van de verre ln den omtrek bekend staande graanhandelzaken een waardige plaats mb- gen veroveren. Ook ging men met den tijd mede, en werden verschillende groote verbeteringen aangebracht; men kan o.m wijzen op transport met vTacht-bestel-auto. e.d. In 1925 trok de heer J. Ammerlaan. zich uit zaken terug, en verkreeg zijn zoon Th. Ammerlaan de leiding. Met vertrouwen op betere tijden voor allen, hoopt deze het 51ste levensjaar van de zaak in te gaan. VOORHOUT. De burgemeester de heer G. Bulten, zal voor onbepaalden tijd afwezig zijn. Hij zal een oogoperatie moeten ondergaan. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan reed tengevolge van het slechte uitzicht door den mist een vrachtauto, bestuurd door V. alhier, aldaar op een langs den weg stilstaande vracht auto van Van S. uit Oegstgeest. De auto van V. werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Persoonlijke ongeval len hadden niet plaats. 15. Oom Brom deed nooit iets half, als hij iets deed; hij nam de matras met beide handen beet en droeg haar op zijn breeden rug, naar buiten toe, heel vlug; en nadat hij haar op het dek had neergelegd, heeft hij voldaan gezegd: „Komaan, komaan, nu zal ik al het vuil van Tinu6 Pruik eens uit zijn legerstede slaan ik denk dat ik mijn werk met 't grootst plezier verricht, als ik mij indenk dat 't de bootsman zélf is die hier voor mij ligt!" Dat was een heel goed plan; oom Brom werd er zelfs vroolijk van hij nam zijn mattenklopper stevig beet en gaf zóó'n klop, dat de matras aan alle zijden open spleet! Nu kwam juist bootsman Tinus Pruik er aan; hij zag oom Brom daar als een wilde op zijn veer-matra:je slaan hij vloog er heen en riep. „houd op!", maar Brom-oom hoorde niets bij zijn geklop. Hij gaf nog twee, drie zware klappen en zag met vreugd de stof wolken on -rr:n.intusrohen vloog er, uit een losgeloopen naad, een heel pak veeren recht in Tinus Pruik's gelaat I \LPHEN. Vergadering Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis". De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van den bond „Het Mobilisatiekruis" werd gehouden onder leiding van den voor zitter den heer C. Koren. De voorzitter re leveerde o.a. het as. 10-J. bestaan. De fees telijke herdenking hiervan zal plaats vin den in Januari, indien hiervoor de noodige financleele steun der burgerij zal kunnen worden verkregen. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. G. v. Schaak blijkt, dat de afd. ongeveer 280 leden en donateurs telt. De financieele toestand van de vereenlging is niet bijzonder rooskleurig. Door de afd. is aan zieken veel geldelijken steun gegeven; de secretaris bracht den voorzitter dank voor al het werk, dat hij in het belang vén den bond heeft gedaan. De penningmeester de heer W. v. d. Kwaak deed een beroep op leden en donateurs, de vereeniglng meer geldelijken steun te ge ven, om tevens een waardige herdenking te kunnen organiseeren. De bestuursverkie zing bracht geen verandering. Als leden der controlecommissie werden benoemd de heeren P. Vonk en H. Stapper. Op den pro- paganda-avond zullen ook worden uitge noodigd majoor Bootsma en generaal Kra mer, voorz. van den Bond. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris jhr. G J. Stoop ln Hotel „Centraal" gehouden ver kooping, werd het woonhuis van Boetze- laerstraat 26. in bod staande op f. 5000 af gemijnd op f. 1 door den makelaar J. D. Vis q.q. alhier. De ver. „Het Hoogeland", gaf in de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen", een filmavond. Een der propagandisten zette het doel en de werkwijze der veree niglng uiteen. Zij stelt zich ten doel maat schappelijk gevallenen door de „branding" van het leven heen te leiden naar de vei lige haven. De belangstelling was bevre digend. De film „Door de Branding", gaf een duidelijk beeld van den belangrijken arbeid dezer Instelling, die reeds zoovelen gevallenen voor den ondergang heeft be hoed. Een instelling dus die aanspraak maakt op aller steun! Door een motorboot werd de Alphen- •chebrug over den Rijn aangevaren, waar door deze werd beschadigd. Het verkeer ondervond hiervan geen hinder. De betrok ken schipper tegen wien proces-verbaal zal worden opgemaakt, wordt voor de schade aansprakelijk gesteld. HEDEN; Rehoboth: Ned. Herv. Radio-omroep, Spr. ds. J. de Wit en ds. J. W. Groot En- zerink. 8 uur nam. Volksgebouw: Oprichting N.A.S.B. 8 uur nam. zwemgroep DAGELIJKS Lakenhal (tot 24 October): Tentoonstel, ling van schilderijen van M. Wiegman, lo uur voorm.--4 uur nam. 's Zondags 1-4 nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot hali vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultetlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps, keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De engel der duisternis". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag, middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doori voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „De koning en het revuemeisje". Woensdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Amor in negligé". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. artr. 7. „De roem van 't regiment". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De roode Pimpernel". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdagnam. te 2>/« uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonk „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 16 t.m. Vrij dag 22 October a.s. waargenomen door df apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, Tel, 807 en J. Doedens, Wilhelminapaxk 8, Oegstgeest, Tel. 274. BODEGRAVEN. Het Lustrum van den Christen- Vrouwenbond. De afd. van den Chr.-Vrouwenbond be legde een uitnemend geslaagde feestavond, ter gelegenheid van het eerste lustrum. In hartelijke samenwerking hadden di leden gezorgd voor een groot aantal verras singen, die het bestuur werden aangebo den. Duizenden bloemen stonden op de tafels, vulden de hoeken, waren opgebouwd op de trappen van het podium. Bovendien ontving ieder lid een corsage. Daarnaast had men op royale wijze voor versnape ringen gezorgd. Talrijke leden hadden daaraan meegewerkt; ieder had een deel voor haar rekening genomen en zoo waren er verscheidene soorten gebak, koek. cho colade, er was toast, thee en wat niet al meer! Daarenboven waren er talrijke ge schenken. Dat bleek terstond na de ope ning door de presidente mevr. Karssen van Muiswinkel. Na haar openingswoord werd zij namens de leden toegesproken door de dames Huisman en van Veen. De laatste huldigde speciaal de presidente voor haar aandeel in het uitnemende werk der afdeellng en bood haar onder groote instemming een fruitmand aan. Aan het bestuur werd een compleet theeservies aan geboden. Dat alles getuigde van groote waardeering en van den sterken band tus- schen de leden onderling. Ook het jaarverslag van de secretaresse mevr. Hoornstra-de Roon was een verras sing. Met een tweetal andere dames had al daarvan een interessante samenspraak ge maakt, die uitnemend deed uitkomen, hoe veel er in die 5 jaar was geschied. Vervolgens zorgde het koortje der afdee- ling, onder leiding van mej. van Dam vod de noodige afwisseling. Meerdere fraaie lie deren werden gezongen. Verschillende lede» leverden bijdragen, er werden zeer waar deerende toespraken gehouden door afge vaardigden van bevriende organisaties. Mevr. de Bruijn bracht een geeste financieel verslag uit. Mevr. de Jood» schreef een lustrumlied. dat werd mee gezongen. Talrijke schriftelijke gelukwen- schen van oud-leden waren ingekomen. Het was een feestavond in den waren o» des woords! In „Rehoboth" vergaderde onder pre sidium van den heer W. Spijker alhier d» Bondsring „Bodegraven en Omstreken"jw de Ger. Jongellngsvereen. De oud-voorot ter. de heer G. Batelaan sprak over „Een voud". Er volgde een prettige bespreking- LEIMUIDEN. Stemgerechtigde ingelanden van d® Kalslagerpolder hebben aan de provindj Noord-Holland vergunning verleend tot het leggen van een electrischen kabel in polderkade van het gemaal der Zuioer- Legmeer tot het Tolhuis. De Amstelslu'zen zullen binnenkort elee- trisch verlicht worden, hetgeen voor bj- personeel en de scheepvaart een groot» vooruitgang zal beteekenen. B. en W. hebben besloten toe treden tot de regeling betreffende steu»' verleening aan kleine boeren. Tot leden der gemee'-ielii'.-e commissie zijn benoero de heeren H. J. Visser, J. de Rijk en J, de Ren. De heer J. Maarse, die door den Rr tot brandmeester werd benoemd, been deze benoeming aangenomen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6