Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Donderdag 21 October 1937 '■Sn^rw.™rKoot 79 YISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEMEENTERAAD. De wedde van den werkverschaffings- controleur Het adres tegen de samenvoeging der gemeenten. De raad van Veur vergaderde onder voor zitterschap van weth. de Koning. Voorstel tot nadere vaststelling van de wedde van den controleur voor de steun verlening en werkverschaffing, in verband met de bezwaren van den Min. van Soc. Zaken tegen het toekennen van vier een- Ijaarlljksche verhoogingen van f.50. De heer Uytenhout heeft indertijd reeds 1 1200.— te weinig gevonden, de vraag :s nu: „heeft de minister gedreigd met inhou ding van de 50°/o bijdrage in dit salaris?" De heer Borst meent dat het salaris van f,1200 is gebaseerd op de loonen die alle andere controleurs bij de crisisdiensten uit gekeerd krijgen. De heer Kerkhoff meent ook, dat de minister met dit salaris voor de betrokkene geen perspectieven opent. Verder zou spr. gaarne vernemen of het niet in strijd is met het ambtenarenreglement, dat deze controleur nu nog optreedt als correspon dent van diverse bladen. De voorzitter zal op deze laatste vraag, welke schriftelijk had moeten worden inge diend. na onderzoek in de volgende zitting antwoorden. Wat de salarieering betreft, nok B. en W. achten het standpunt van den minister niet juist, doch een andere weg Idan inwilligen, is er niet..Het voorstel wordt |z. h. st goedgekeurd. Wijziging regeling tot toekenning van joeslagen op door steuntrekkende werk- lloozen verschuldigde premies aan verple- gings- en doktersfondsen, vastgesteld op 1 April 1937 op 35®/o. De minister wil niet ver- Ider gaan dan de verlaging welke de fond sen zelf hebben ingevoerd, maximum 18"/o. De heer Zuidwijk wenschte de regeling te doen gelden ook voor het jaar 1938 en laakte het, dat een fonds niet aan deze regeling wenscht mede te werken. Den heer Otten speet het, dat de minister |met dezen toeslag is afgezakt. De heer Borst vroeg, waar de gelden blijven, welke van onwllligen worden ingehouden. De voorzit- ter: „deze komen in de gemeentekas". De heer Borst zal het voorstel Zuidwijk, |de regeling óók voor 1938 te doen gelden. jtteunen. Den heer Uytenhout speet het dat de minister niet zoover wil gaan als de ge meente: verder zal spr. het voorstel Zuid wijk steunen. De voorzitter: ware de minis ter thans niet met bezwaren gekomen, dan hadden wij 50°/o vergoed, de schuld ligt ook niet bij de fondsende duur, ook voor 1938 nemen B. en W .over. Het voorstel werd e. h. st. goedgekeurd. Het voorstel tot uitbreiding van het plantsoen bij de tramhalte Rozenrust kos- len 1.250 werd z. h. st. aangenomen. Aangeboden werd de begrooting van het Sgas- en electriciteitsbedrijf voor 1938. Tot lieden van de commissie van onderzoek wer- lden gekozen de heeren Bohemen 8 st., Otten 8 st. en Uytenhout 9 st. In verband met de as. samenvoeging van Veur en Stompwiik werd de gemeentebegrootlng 1938 terugge nomen. Het voorstel tot aanpassing van de spaar- egeling steun B., waarvan de kosten f. 50.8U uilen bedragen, werd na discussie z. h. st, aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling met Voorburg «treffende het openbaar onderwijs werd z. h st. goedgekeurd. Het voorstel om aan den straatmaker J. J. Wessels boven zijn pensioen van f594 p. j. een zoodanlgen toeslag te verleenen, dat [deze een pensioen krijgt van f. 18 p. w„ en I wl tot nadere wijziging werd z. h. st. aan- I genomen. I Na een zeer scherpe discussie, welke in I hoofdzaak werd gevoerd door den heer I Zuidwijk en die voornamelijk ging tegen Iden minister werd besloten een adres aan I (ie pers te verzenden verzoekende niet over 1 te gaan tot samenvoeging van Stompwijk en Veur. De heer Borst stemde tegen. Hierna ging de raad in geheime zitting I ter behandeling van de waterleiding voor- Istellen, welke ongewijzigd werden aanvaard. ledcnverg. R.K. Ziekenhuisverpleging. Dc R.K. Ver. voor Ziekenhuisverpleging hield een ledenvergadering ter bespreking I van de premiereductie voor werkloozen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur fei- telijk tegen zijn zin aan deze regeling I wenscht mede te werken, daar de finan- cieele resultaten over dit jaar niet schit- I terend zijn. In verband met de aanschrij- I ving van den minister aan het gemeente- I bestuur van Veur, werd besloten 15®/« van I de premie voor rekening van de vereeni- Iging te nemen. De gemeente Veur neemt I dan ook 15"/o voor haar rekening, terwijl I de verzekerde werkloozen en kostwinners lult hetzelfde gezin, dan 70°/o der premie [tullen moeten betalen. Deze regeling geldt niet voor inwoners I van Stompwijk, daar deze gemeente geen regeling in deze heeft aanvaard. Ook val- |len niet onder deze regeling de ieden wo- I rende in Stompwijk en Veur van de On- Iderlinge Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. W. J. v. d. Salm, Leid- scheweg 94 Mej. M. A. Smit, Leidsche- weg 35 Mej. P. H. F. van Wensen, Veur- scheweg 3 Mevr. J C. Kuneman-Urban, Leidscheweg 170 Mej H. R. Kuipers, Elslaan 7 R. v. Rijk. Leidscheweg 191 Mej. I. Hoffmann, Veurscheweg 348 W. T. Blljdestein. Leidscheweg 191 G. E. Verstegen, Burg. Treubstr. 3 Mej. J. M. Eikhout, Veurscheweg 3 E. F J. v. d. Beek, Wijngaardenlaan 95 C. V" Goe- mans. Wijngaardenlaan 95 Vertrokken: Mevr. C. J v. Rijn de Boer, naar Delft. Oude-Delft 134 Mej. V. M. v. d. Klaauw. naar Rotterdam, Tideman- straat 30 Mevr. C. J. M. Blonk—Grun- deken, naar Den Haag. Kijkduinschestraat 67 H. C Praager, naar Ede. school res.- off. F. M. v. d. Trappen, naar 's-Gra- venhage, De Perponcherstraat 64 Mej M. Winkler, naar Wassenaar, Schouwweg 812 Mej. W. Verbij, naar Den Haag, Bezuldenhout 379 H. A. M. v Langen naar Tilburg, A. v. Hllvarenbeekstr. 43 Mej. C. E. M. Teunissen, naar Beesel. Rijks weg-Noord 387 Mej. A. v. d. Meij. naar Oegstgeest. Leidscheweg. Verknoping. Ten; overstaan van notaris W. A. Caron had in „Het Wapen van Veur" te Veur de openbare verkooping plaats van de tuin derswoning, genaamd „Relin Quenda" aan den Prinses Julianaweg No. 102 te. Veur, met eenige perceelen tuinland, waarop warenhuizen, drulvenkas, varkensschuur met mestput, tezamen groot 2 H A 18 A en 20 c.A. Kooper was de heer C. de Ko ning te Veur yoor f. 26 600. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling, bedraagt deze week 134 personen. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. I raat' fe*>mt op Woensdag 27 October 1 1937 des avonds te 8 uur biteen. I ,Jv Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3 Su'o. Ih A-N WB. iaar 1938 4. Aanvulling be- I neersveiOTdening dienst van openbare 5 Beschikbaarstelling gelden machine-installatle waterbedrijf. 6. Kosten ■EWw". 011 woningtoezicht. 7. Jaarwedde ge- i meentebode. 8. straatverlichting Dorp. 9. s^aatverlichting RiJndMk, 10 Aigemeene I «o^i10u?'in"en over de begrooting van de 1 rST-l- ïn owr die van de bedrijven. 11. i öegrooting van het gasbedrijf, dienstjaar I hoe ,Be?ro°tine van het waterleidlng- I hTr^'.,?lenst)aar 1938 13. Begrooting van «rSJSfihuisbedrijf dienstjaar 1938. 14. Be- 1 5 ran het electriciteitsbedrijf, wonwSÜ v938 15, Begrooting van het tin» ^f' dienstjaar 1938 16. Begroo- dlemtïl dienst van openbare werken mecnÉe V Ji 17' BeïTOotlnc van de ee- teibh»!i d'len5t.1aar 1938 18. Comptabilt- wilsbesluiten 19. Rondvraag. Burgerlijke Stand. 6. H. Ebergtnf:26>'j,Van der VeUr 28 en WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. Boss, Schouwweg 60 H. de Bruin, Langstraat 27 W. F, M. Douwes, weduwe van Th. Meinema en ge zin, Burchtlaan 10 E. Dümmermann, Vlctorlalaan 9 W. A Bödeker. Duinlust- weg 25 J. H den Duik, v. Zuljlen van NIJeveltstraat 20 J. M. Feuersteln. ZiJ- deweg 33 J. J. de Haas. Vijverweg 6 G. A. van Hattum, Laan van Koot 25 I. M. Hendrix, Nassaulaan 5 A. W. Hou wer, v. Z. v. Nijeveltstr. 241 S, Hyzg. v. Z. v. Nijeveltstr. 19 W. Jullcher, Witten- burgerweg 28 E Kaldeweij, Middelweg 5 F. W. M. Kerchman, en vrouw, L. Kerk- dam 83 J. H. van Kuijen en gezin, Bloemluststraat 82 C. Th M van der Laan, Wlttelaan 21 M. Levy, Eikenlaan 3/5 J. C. Meljerink Meijer, Jonkerlaan 25 G. C. F. Onderwater. Kerkstraat 53 Chr. Opdam, Langstraat 35 H. P Pe ters en gezin, v. Z. v. Nijeveltstraat 225 J. F. Renrmel, v. Calcarlaan 38 J. Rem- melzwaal, Persijniaan 2 C. M. W. Roem, Eikenlaan 5 A. E. Ruljs, Bloemcainplaan 46 C. Sinnigen weduwe van F. J. J. Bras, •Eikenlaan 3/5. M. Schalier,! Lijsterlaan 1 K. Snel, Santhorstlaan 35 Baronesse M. C. Loudon geb. v. Tuyl van Seroosker- ken en gezin, Buurtweg,80 A. G. M. Ver haar, Teylingerhorstlaah 25 M. J. Voer man, Korenlaan 25 -M- Volker, v. Z. v. Nijeveltstraat 4 M. Winkler. Schouwweg 812 E. Wolter, Van Bommellaan 10. Vertrokken: A. J. van der Heijden en ge zin, n. N.O. Indlë E. Noga n. Buer Besse, Dultschland J. den Engelsen en gezin, n. Voorburg, Pr. Mariannelaan 138 C. Jonkman, n. Voorburg, Prinses Marianne laan 138 S. B. V. van der NietVuijk, n. Noordwijk, J. Kroosweg 62 Th T J. Reinders, n. Lelden, Jan van Goyenkade 24 H. Haslinger, n. de Bilt, Emmapleln 11 M. Winkler, n. Kreuth (Oostenrijk) M. C. Pilkes geb. Hage, n. Den Haag, le Pieterburgstraat 62 F. M. Buchholz, n. Duitschland D. Schaap, n. Katwijk. Bal juwstraat 6 A. M. Holman, n. Den Haag, Amsterdamse hstraat, 29, te Scheveningen - W. van Duijl, n. R'dam, Noordsingel 118 H. P. M. Hendriks en vrouw, n. Den Haag, Roelofstraat 102 M. Grill, n. Engeland, Putney M. I Toso, n. Delft, Jac. Cats- straat 31 H. C. Heutz, n. Voorburg, St. Anthonieushove F. P. van der Aa, n. Voorburg, St, Anthoniushove E. Ort- brock, n. Essen (Did.) S. O. Jilge, n. Den Haag, Passierstraat 50 A. M. van Schelle n, Leiden, Pieterskerkhof 38 O. Tonn, n. Essen-Karnap (Did). J, H. de Vrijer geb. Jansen en gezin, n. Batavia (N.O. In- dië) S. Sendow, n. idem J. Th. Knij- nenburg en vrouw, n. Voorschoten, Bij dorpstraat 39 J Pilkes, n. Den Haag, le Pieterburgstraat 62 A. H. Wassenaar, n. Oegstgeest, Willem de Zwijgerlaan 37 J. G. Balvert, n. Munster (Did.) J. P. Bak ker, n. Gouda, Ridder v. Catsweg 130 W. J. van Peilingen, n. Maartensdijk, Alb. Thaerlaan 62 A. M. J. K. W. Baron de Gerard de Mieiet van Coehoorn, n. N.O.- Indië A. H. Koch, n. Den Haag, Loeven- schepletn 3 M. Bichler, n. Hattem, Apel- doornscheweg C 314 J. H. Hendrikx, n. Den Haag, Nieuwe Molstraat 41. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. v. C. Bekooij en E. Goor Elizabeth Jacoba, d. V. W. Knoop en C. C. van As Geertruida Johanna, d. v R. W. Laarman en J. van der Kroft Cornelis, z. v. D. Schmal en J. A. C. van Zoest Arthur James Bowden, z. v. A, J. A de Jong Luneau en E. M. Burgerhout Petronella Cornelia, d. v. L. L. v. Leeuwen en P. van Haastrecht Beatrix Cornelia, d. v. M. J. Altorf en E. Schobersberger. Overleden: Johanna Maria van der Meel, echtgenoote van J. Haasbroek, 39 j. Francijntje van Dorp, 55 J., ongehuwd Arie Polot, 25 ongehuwd Pleter Wil helmus Lambertus Brljnen, 58 J„ echtge noot van J. Poot Johanna Geertruida Hendrika Ligtvoet. 73 J„ echtgenoote van A. L. van der Klaauw. Ondertrouwd: A. L. Thlerens en G. Reijn- tjes C. van der Does en P. M. Gante- voort C. Vriesendorp en C. W. de Vries J. C. van Kessel en H. M. Roetman. Getrouwd: A. Jager en J. M. Minderman D. van Rheenen en P. E. van Egmond. Als dirigent van „Wassenaars Man nenkoor" werd. in plaats van den heer G. van der Water, die in verband met zijn werkkring moest bedanken, benoemd de heer Piet Zwager, een bekend koordirigent uit Den Haag. De nieuwé dirigent zal op 2 November a.s. in functie treden. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. De wethouderspensioenen Men zal bij de Kroon in beroep gaan. De raad vergaderde. Afwezig wegens ziekte weth. Guldemond. Over het schrijven van Ged. Staten, waarbij dit college zijn goedkeuring ont houdt aan het besluit van den raad d.d. 19 Juli jj. tot nadere vaststelling van de ver ordening. regelende het verleenen van pensioen aan de wethouders, ontspon zich, zooals te verwachten was, een breedvoerige discussie, waaraan ongeveer alle raads leden deelnamen. De heer Brand was het met het schrijven van Ged. Staten niet eens; volgens hem was het niet gemoti veerd, waarom hij dan ook voorstelde in beroep te gaan bij de Kroon. Andere spre- ers betoogden ln gelijken geest. De heer de Ruyter evenwel liet een ander geluid hooren. Hij zeide dat het schrijven van Ged. Staten hem verheugd had. Nadat de voorz. een en ander nader had toegelicht werd het voorstel van den heer Brand om in beroep te gaan bij de Kroon, aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. De heer Brand werd daarna met alg. st. benoemd om als gemachtigde van den raad t. z. t. het voorstel te verdedigen. B. en W deelden vervolgens mede: Dat zij aan den heer P. ter Wee hebben verkocht een strook grond op het ge meentelijk bouwtereln. Voorts dat de voor zitter van het college van B. en W. in over leg is getreden met de ondernemers van den autobusdienst „Trio" over de moge lijkheid van verlenging van het traject van den dienst ten behoeve van de ingezetenen van de Oostkant van de Gouwe De onder nemers zegden een onderzoek op korten termijn toe. Goedgekeurd werden de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur, de balans en winst- en ver liesrekeningen der gemeentebedrijven, als mede de rekening van inkomsten en uit gaven der gemeente over het jaar 1936. Eveneens werd goedgekeurd een aanvulling der verordening on de heUmg van pre cariorechten. Aan de heeren A Pos en D. Schaap, alhier, werden voor het jaar 1938 verhuurd de oerceelen Kerkstraat 10 en 12 en Burg Colijnstraat 43. Een voorstel van B. er> W. tot onder- hsndsche verhurinv van 15 eenvoudige woningen aan de Fmmakade en Reijers- koooerweg werd 3enger.r-nen. Aan de heeren 4. c. S-hoemaker en N. J. TTitenbrcek, werd vcor de iaren 1938 en 1939 verhuurd twee nerreelen kweekerij- lrnd celegen aan de Zuidkade. Goedgekeurd werd, nadat in een geheime vergadering nadere mededeelin^en waren gedaan, dat inzake ('e financiering van de verbouwing van de nafilsters van het ncmostation der waterleiding niet zal worden geleend, dra volstaan kan worden met de verstrekking van de voor de ver bouwing benoodigdé middelen uit de ge meentekas. Na de - vaststelling van een pensioen grondslag, alsmede van twee concept besluiten tot wiiziging der gemeente- begrooting voer den dienst 1937. werd aangenomen een voorstel van B. en W. om over te gaan tot conversie van een geld- leening groot f. 81.605. tecen een rente van 3.625 pet. met de N V. Alg. Levensver- zekeringbank te Rotterdam. De heer Leef vroeg "inlichtingen over den Zijdewee de heer Haring over den slechten toestand waarin de O.Z. Dorp straat verkeert: ook brak hij een lans voor oen beteren toeganc n--r hot postkantoor. De heer Boekraad sorak over straatschen derij. terwijl terloons door weth. van Ge'deren het spaarfonds ter sprake werd gebracht. De voorzitter beantwo-rdde de sorekers. Wat. laatstgenoemd punt b>t-?ft verklaarde hii een warm voorstander te zUn van de stichting van een sra'rfords w-»r de w°-k- loozen. Dat zal vcl""ns den voorzitter ee"tdaags in behandeling komen. H'e'-na sluiting. DF. HFFR J. RADDER t Ook in het vereenlgingsleven nam hij in verschillende besturen een vooraanstaande plaats in. Zijn heengaan beteekent voor de ge meenschap een groot verlies. Voor Zondag 24 October zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. De Middenstandscursus voor opleiding van het Middenstandsdiploma Aigemeene Handelskennis" alhier, is onder leiding van den heer A. G de Ruijter in de openbare school aangevangen. Was het aantal leer lingen aanvankelijk 10, thans is dit geste gen tot 19. waaronder 2 dames. Deze cursus wordt gegeven onder auspiciën van de Boskoopsche en Chr. Middenstandsvereenigingen HAZERSWOUDE. Op uitnoodiging van de Mannenver. op G. G. „Onderzoekt de Schriften" hield ds. Fokkema van Delft, in het lokaal „Sal- vatori" een lezing, over „het visioen van den profeet Amos". Hij deed zulks aan de hand van Amos 7 vers 1 tot 3, waarin meer in het bijzonder de aandacht werd bepaald bij het oordeel Gods, dat dreigend nadert, dat dit oordeel drijft tot gebed, en dat dit oordeel verandert in zegen. Met klimmende aandacht werd de be gaafde spreker door een vrij talrijke schare gevolgd Op het te Utrecht gehouden examen van den schoolraad voor de scholen met den Bijbel is geslaagd mej. K. Bol, onder wijzeres alhier, met aanteekening C.N.S. en G.S. KOUDEKERK. Jaarvergadering Mcisjesver. „Martha". De Ned. Herv. Meisjesvereen. „Martha" hield onder leiding van Ds. en mevr. Odé haar jaarvergadering. De fraai gerestau reerde Koorzaal bood een feestelijken aan- i blik en was geheel met belangstellenden gevuld. Ds. Odé opende met gebed en liet zingen ps. 118 7 waarna hij een woord van welkom sprak, inzonderheid tot de echtge noote van den burgemeester, die blijk gaf van haar belangstelling. Vervolgens dankte hij de vereeniging voor het vele nuttige werk, dat zij in de gemeente verricht. Door mej. J. Wensveen werd hierna voorgedra gen „Een oude visscher"; mej. M. van Om- mering las een gedicht getiteld „i>e biech teling" en mej. C. van der Sterre 'enkele verzen van Clinge Doorenbos. Uit het jaar verslag van de Secretaresse bleek, dat de vereen. 25 leden telt. Een tableau, voorstel lende „Het hart van ons werk" bestaande uit twee tafereelen, werd mede door de fraaie belichting mooi uitgebeeld. Aardige samenspraken volgden elkander op, afge wisseld door zang en muziek. Verschillende afgevaardigden brachten hun groeten en wenschen aan de vereeniging over, terwijl in de pauze een tombola zonder nieten ge houden werd. Na afloop van het uitgebreide programma dankte mej. C. Vlasveld ds. en mevr Odé voor alles wat zij in de afgeloopen 9 jaar voor de vereen, geweest zijn. Zij wenschte hun bij hun a.s. vertrek Gods onmisbaren zegen toe. Na dankgebed en het zingen van den Avondzang werd deze welgeslaagde avond gesloten. Bekend boomkweekcr. Na een langdurig ziekbed is in den ouderdom van 56 jaren overieden. de heer Jan Radder, lid van de bekende boom- kweekersfirma C. B. van Nes en Zonen. De overledene heeft een zeer werkzaam leven eehad. Als zcon van eenvoudige ouders, kwam hii als jongste bediende op het kantoor van bovengenoemde firma. Door ijver en vliit, doch vooral door zijn handelskennis en d» daaraan verbonden relaties in het buitenland, wist hii zich in den loop der jare" omhoog te werken, met als bekroning dat hij als lid in de firma werd opgenomen. OUDE WETERING. Onze plaatsgenoot, de heer C. W. Nas- veld is te Utrecht geslaagd voor het diplo ma van den Alg. Ned. Politiebond. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hendrik, zoon van W Verstoep en M. Verboom. Overeden: N. H. Kortenoeven. weduwe van L. S. Slingerland, 66 jaar. Werkverschaffingsobject. Bij de begrootingswijziging 1937 Is inge- lascht een werkverschaffingsobject bij particulieren. Spoedig zal met de uitvoering hiervan begonnen worden. Aan Ged. St. zal de vereischte machtiging worden ge vraagd. De prijs der zoete melk is hier ver hoogd en gebracht op 10 cent per liter; de karnemelk op 6 ct. De collecte ln de Herv. Kerk voor de kerkrestauratie heeft opgebracht ruim f. 27. ZOETERWOUDE. De steuncommissle B. vergaderde on der voorzitterschap van den burgemeester. Besproken werd de bekende spaarregeling voor steuntrekkers, welke door den ge meentesecretaris nader werd toegelicht. Be sloten werd in den loop der volgende week een collecte langs de huizen der ingezete nen te houden en wel van 25 tot en met 28 October a.s. door dames collectanten. ZOETERMEER. HET 75-JARIG JUBILEUM DER CHR. SCHOOL. Feestrede van ds. van Grieken. In verband met het 75-jarig jubileum der Chr. School alhier werd in het geheel gevulde gymnastiekgebouw een Wijdings samenkomst gehouden, waar ds. van Grie ken, Ned. Kerv. predikant te Rotterdam, als voorzitter van de Ver. van Chr. Nat. Schoolonderwijs een feestrede uitsprak. De voorzitter der schoolvereeniging de heer P. Baxmeler opende met het laten zingen van ps. 103 1 en 9 waarna hij las ps. 145 eri voorging in gebed. Spr. gaf een overzicht van wat alzoo in deze 75 jaar is gepasseerd en noemde een 10-tal personen, die deze Chr. School heb ben opgericht. Hij memoreerde met eere de mannen die alle moeilijkheden getrot seerd hebben, alsmede de hoofden, die aan deze school werkzaam zijn geweest Nu, na 75 jaar hebben wij God te danken voor alles wat Hij heef tgedaan; het is een voorrecht, dat wij in Nederland wonen en nog mogen belijden. Spr. hoopte dat door de herdenking van het feit de band nog meer versterkt worde, daar we toch hoewei van verschillende kerkformaties, allen één zijn ln den strijd om het Chr. onderwijs. Spr. spoorde aan tot warm medeleven en voortdurend gebed, vertrouwende dat de school dan zal wassen en blijven bestaan als een symbool der éénheid in Christus. Voor het personeel is dit feit een mijlpaal. Spr. hoopte, dat het straks de kracht weer mag hebben de kinderen te onderwijzen naar Zijn Woord en getuigenis, opdat zij ook éénmaal mogen ingaan in den weg der zaligheid. Na het zingen van ps. 68 10 herinnerde ds. van Grieken er aan dat ook de vereeni ging waar hij voorzitter van is kort geleden het 75-jarig bestaan heeft herdacht. In de afgeloopen jaar is voor de Chr. School heel wat gebeurd. Spr. wees er op. hoe Goa getrouw is door alle moeilijkheden heen dat het Chr. onderwijs reeds tot grooten bloei is gekomen. Spr. herinnerde dan aan de geschiedenis van Izak in Gen. 26, die in een vreemd land in benauwdheid verkeer de: doch God verliet hem niet en was ge trouw. In de dagen van den schoolstrijd had men te kiezen vóór of tegen God. Mannen als Groen van Prinsterer. Kuyper. de Savor- hin Lobman en dr. de Visser hebben als voortrekkers smaad en moeilijkheden on dervonden, doch zij hebben in de kracht Gods, de school tot een bolwerk gebracht. Zoo is de Chr. School gekomen uit een Christelijke Natie, een school die bij het gezin hoort en waar de opvoeding der ouders gedeeltelijk wordt overgenomen, een school met den Bijbel, die is uitgegroeid in groote getale, waaraan de ouders arbeiden en hun kinderen heenzenden en die God overvloedig gezegend heeft. Plaatselijk den ken we aan die eenvoudlgen, die in Gods kracht de Chr. school oprichtten en aan die velen die in stilte door gebed den strijd hebben aangebonden om het levende water op de school te hebben. Wij zien hierin Gods Hand; Hij geve dat we veel bidden in stilte om de zaak te steunen, opdat Zijn Naam groot gemaakt wordt en tot uitbrei ding van Zijn Koningrijk. Na het zingen van eenige coupletten van „Een vaste burcht" door de aanwezigen, zong het Koor onder leiding van den heer H. Nieuwenhuy- sen eenige verzen van „Dankt, dankt nu allen God" waarna de Feestcantate werd uitgevoerd, op het orgel begeleid door den heer J. G. v. Toor. Met zeer veel aandacht werd deze beluisterd, evenals de solozang van mej. Bergshoeff (sopraan) en mej. van Dorp (alt). Het geheel werd mooi uitge voerd. De heer de Jong complimenteerde als ver tegenwoordiger van den Schoolraad den voorzitter met het heugelijk feit. Hij hoopte dat de school nog lang mag bestaan ais getuigenis van Gods Woord. De voorzitter dankte den heer de Jong voor deze sponta ne woorden. Na het zingen van den Avond zang sloot ds. v. Grieken met dankgebed, waarna de heer Nieuwenhuysen dank bracht aan het Koor en den heer v. Toor voor de wijze, waarop het koor de repetities heeft bijgewoond; zij hebben het hem ge makkelijk gemaakt. Na de sluiting bleef men nog gezellig bij een. ZWAMMERDAM. Op het te Utrecht gehouden examen van den schoolraad voor de Scholen met den Bijbel is geslaagd mej. W. H. D. Dam, onderwijzeres alhier, met aanteekening C.NB. en G.S. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 21 October. Tarbot 84—63 ct. per KG Tong 134105 ct. per KG.; Heilbot 12084 ct. per KG.: Griet f.25—17 p. 50 KG.; Groote schol f. 24.5020 idem; Middelschol f.19 idem: Zetschol f. 1917.50 idem; Kleinschol f. 18.504.60 idem; Schar f. 9—2.70 idem; Tongschar f.3617 idem; Kleine roode poon f. 35 idem; Groote schelvisch f. 3026 idem; Middel schelvisch f. 26.5018.50 id.; Kleinmiddel schelvisch f. 20.5011 idem; Kleine schelvisch f. 125.60 idem: Groote gul f.118.50 idem; Kleine gul f.82.65 idem; Wijting f. 4.701 idem; Makreel f.9 2.35 idem; Versche haring f. 4.20—2.20 idem; Kleinmiddel hake f.24 per 50 KG.; Kleine hake f. 14.50—8.50 p. 50 KG.; Ka beljauw f. 90—29.50 p. 125 KG.; Vleet f. 1.60 per stuk; Leng f. 0.900.64 per stuk; Koöl- visch f. 1.350.15 per stuk; Rog f. 12.50 per koop. Aan den afslag 11 trawlers: RO. 53 met f.3400; RO 16 met f.2350: IJM. 102 met f. 1870; IJM. 83 met f. 1280; LJM. 77 met f.2030; IJM. 195 met f.2550; IJM. 196 met f.3780; IJM. 26 met f.3780; IJM. 165 met f.1570; IJM. 177 met f.1700: IJM. 97 met f. 1540 en 1 logger KW. 86 met f. 740. VLAARDINGEN, 21 October. Binnen van de haringvisscherij VL. 216 met 40 last. Binnenstoomend VL. 180. Te Scheveningen was één schip binnen met 26 last. Steurharing f. 6.20 per kantje; Volle haring Zand f. 7.90 per kantje; Volle ha ring Wellen f. 8.60 per kantje; Volle Eng. wal groen f.9—9.50 per kantje. KATWIJK AAN ZEE, 20 October. Aan den afslag 2 partijen haring. Volle f. 8.107.70; IJle f. 6.15; Steurharing f. 6.70 f. 6 per kantje. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: „Amsterdam". IJM. 58. Vangst: 1100 m. haring „Ewald", IJM. 48. Vangst: 1100 m. ma kreel. 50 m. diversen. GEBOREN: Theresia Maria, D. van C. J. Paarde- kooper en M. Kantebeen Sijtje, D. van A. Slera en S. v. Polanen Gerardus Ja cobus, Z. van A. Kühn en S. v. d. Berg Alida, D. van W. de Koning en A. Vooijs Jacobus, Z. van W. Ossevoort en M. v. d. Voord Paulina, D. van J. Stigter en C. P. de Mol Tine, D. van H. Zunder- man en C. H. J. v. Raaij. ONDERTROUWD J. A. Storm v. Leeuwen jm. 25 j. en W. N. M. Kooiman Jd. 18 j. GEHUWD: M. L. J. Amoldy jm. en J. P. M. van Leeuwen jd. R. J. Goldenberg jm. en J. M. de Brabander jd. Ph. Olman jm. en W. M. v. Norde jd. S. Singerling jm. en C. J. Hillebrand jd. P. J. v. Staveren jm. en A. J. Wagemans jd. J. M. Stik- kelorum jm. en S. Vermond jd. G. van Westbroek jm. en G. Beij jd. P. A. Zirk- zee Wedn. en A. K. Tegelaar jd. H. J. Bruggeman jm. en G. Ruiter jd. M. A. Bilderbeek Wedn. en H. I. Neuteboom jd. C. A. Reekers jm. en C. M. Devilee jd. OVERLEDEN; K. v. d. Hoogt, M. 67 j.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7