Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 21 Odober 1931 Adres aan de leden der Tweede Kamer Tegen samenvoeging Stompwijk-Veur en grenswijziging AGENDA BENTHUIZEN. Geslaagd te Utrecht voor het politie- diploma van den Alg. Ned. Politiehond, de heer J. Timmerman alhier. HAARLEMMERMEER. Gevonden voorwerpen. In deze gemeente zijn gevonden een aktetasch met inhoud en een -wollen siaal. Ten readhuize te Hoofddorp werd hiervan aangifte gedaan. Het Chr. Dameskoor ..Zang. en Vriend, schap" en het Chr. Jeugdkoor ..De Lofstem" te Abbenes gaven onder veel belangstelling een goedgeslaagde uitvoering in de Ned. Hen- Kerk aldaar. Het ongeveer 30 nummers bevattende programma werd verdienstelijk afgewerkt. Er werd mooi gezongen en duidelijk het bewijs geleverd dat beide koren weder goede vorderingen gemaakt hadden. De heer P. C. Snoeks. ambtenaar bij de Posterijen, wordt od zijn verzoek van Hoofddorp overgeplaatst naar Haarlem HILLEGOM. Serenade voor 40-jarig huwelijk. Het echtpaar H. Jonkman heeft ter ge legenheid van haar 40-jarig huwelijk een serenade ontvangen van de R.K. Harmonie Crescendo. De belangstelling van de buurt- genooten en vele anderen was groot. De gevel van perceel Haven 42 was met groen en bloemen versierd. Er heerschte een recht prettige stemming onder het publiek tijdens het spelen van de Harmonie. E.H.B.O. demonstreerde in de Nutszaal. De afd. van E.H.B.O. hield in de zaal van 't Nut een demonstratie van drie oefeningen. Vooraf hield de voorzitter een toespraak over het doel en den te openen nieuwen cursus. De burgemeester reikte na de eerste oefening de behaalde diploma's en vervolg- diploma's uit, met een gelukwensch als be- looning voor de moeite. Ten overstaan van de geneesheeren dr. Ten Hoopen, dr. Versluys en dr. Van der Kaaden is hierop in drie groepen gede monstreerd hoe patiënten verbonden, be handeld en vervoerd moeten worden. Het zuurstof-apparaat der vereeniging is ook gebruikt. De voorzitter sloot met een woord van dank voor de belangstelling en van aanbe veling voor den cursus en steun aan de vereeniging. Een tragische dood. De 66-jarige heer K. uit de Haverstraat wilde gistermiddag de tram naar Lisse halen. Hij liep hard en haalde dan ook de tram. In den wagen viel hij echter be wusteloos neer. Bij bewoners van de Hoofd straat binnengedragen, kon dr. Versluys helaas niet anders dan den dood consta- teeren, tengevolge van hartverlamming. Leden van E.H.B.O. verleenden hulp. De politie was mede aanwezig. GULDENS FONDANT 2 ONS DUBBELTJE. Vrijdag en Zaterdag (22 en 23 Oct.) Bij aankoop van f. 1.(suiker uitge sloten) waaronder een half pond koffie of 1 ons thee 9674 2 ons Guldens Fondant voor JQ ct- DE K.W. BIJENKORF KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de agent van po litie A. B. Elfrink, slaagde te Utrecht voor het politiediploma met aanteekening van den A.N.P.B.; de heer L. de Jong alhier verwierf het diploma van dien Bond. Aanrijding. Gistermiddag had een aanrijding plaats tusschen een personenauto, die uit de E. A. Borgerstraat kwam. en een auto bus van den dienst Noordwijk-Den Haag, die in de Ten Brittenstraat richting Sluis- weg reed. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. De Unie-collecte voor de School met den Bijbel, heeft alhier f. 42.85 opgebracht. de landstormers, alsmede het geheele Ne- derlandsche volk voor de rust in den lande. De landstormers kennen hun plicht. Na deze gloedvolle rede werden eenige films vertoond. Den landstormers werd een gedenkplaat uitgereikt. De afd. Lisserdijk mag op een prachtigen avond terugzien. Bijeenkomst R.K. Vrouwenbond. De afd. Lisse van den R.K. Vrouwenbond hield haar eerste vergadering in deze cam pagne onder leiding van d« presidente mevr. Vreeburg-Heemskerk. Wegens ziekte van pastoor van Zuylen werd het woord gevoerd door den kapelaan Derwey, assistent in deze parochie. Deze wees op de belangrijke taak en het doel van den Vrouwenbond. Deze heeft een opvoedend karakter en beoogt te bevorde ren dat Christus' Koningschap op deze aarde hersteld wordt. De presidente bracht spr. dank en deelde mede. dat de afdeeling thans driehonderd leden telt. Vervolgens zette zij het uitvoe rige winterprogram uiteen. Pater Jos Dames sprak over de verhou ding van de moeders ten opzichte van de missie. Een en ander werd afgewisseld door enkele zangnummres. Weer naar den stal Een paard van stalhouder van der Put ten zou naar het land gebracht worden doch verkoos blijkbaar den stal boven het land. Op het Vierkant wist het paard los te komen en draafde in vollen galop over den Heereweg tusschen het drukke verkeer door weer naar den stal toe. Het mag wel een wonder genoemd wor den, dat er geen ongelukken plaats vonden bij de groote drukte op dezen verkeersweg. NOORDWIJKERHOUT. Onderscheiding voor „St. Jeanne d'Arc". Op een feestavond van de R K Harmonie ..St. Jeanne d'Arc" kwam de secretaris van den Bond van Z.H. Muziekcorpsen in hotel Gouwenberg. persoonlijk overhandigen den ..Burgemeester Keijzer-wisselbeker" met een lauwerkrans, welke de v-ereeniTnz toekwa men als lste nr. 1.1. behaald on het Bonds- concourj te Kwintsheul Pastoor Maas sprak een dankwoord. Tot voorzitter van den R.K. Volks bond alhier is gekozen de heer Nic. van der Klauw, die reeds laren lang. a's secre taris der afd. werkzaam was. Een commissie ran het R.K Armbe stuur, zamelde bil alle bloemisten bollen in. Deze worden verkocht en de opbrengst komt ten goede aan de R K. armen. De opbrengst der inzameling viel zeer mee. De directeur van Apollo" te Haarlem de heer L. v d Hoef werd benoemd tot directeur der Chr. Muziekvereen. alhier. OEGSTGEEST. Liefdadigheidsuitvoering Genoegen". Kunst en LISSE. Bijeenkomst der B.V.L. De afd. Lisserdijk van den B.V.L. hield in de zaal van den heer Faas een propa- ganda-avond. De voorzitter, de heer B. Berbee opende en heette in het bijzonder den spreker, den res.-kapt. J. A. Neyen Jr., en kapt. H. G. Smit, secr. der Gew. Land stormcommissie welkom. Na de gebruike lijke jaarverslagen werd het woord gegeven aan den spreker, res.-kapt. Neyen. Deze wees er op dat de rust in Nederland nog steeds bewaard is gebleven. In het buiten land is dat niet het geval; daar heerscht alom wanorde. In Nederland is men terug gekeerd van den verkeerden weg en ge voelde men meer voor echte vaderlands liefde en liefde voor het Oranjehuis. Deze omkeer is het gevolg van de preventieve werkzaamheden van den B.V.L. Juist het preventieve karakter van den B.V.L. heeft de rust in ons land sinds de oprichting daarvan in 1918 doen bestendigen. Sommi gen achtten de B.V.L. overbodig. Deze be wering is absoluut foutief. Waar is, dat de uiterst linksche partijen inzien, dat in Nederland niets is te bereiken, dank zij de BVL Het instituut van den B.V.L. zal zooveel mogelijk minder gunstige elemen ten zien te weren en hun middelen zien te verijdelen. Bovendien werkt de B.V.L. mede aan de eigenlijke weermacht, door het hou den van oefeningen. De Nederlandsche re- geermg is grooten dank verschuldigd aan Het loffelijke streven van de tooneelver- Kunst en Genoegen" om door middel van het geven eener uitvoering ten bate van het Consultatie-Bureau voor Zuigelingen, alhier, is in ruime mate bekroond! De belangstelling was zeer groot, het gebouw „Irene" was geheel gevuld, waar door in financieel opzicht succes zal zijn bereikt. Ook mag worden verondersteld, dat een propagandistisch succes ls ver kregen. Namens het bestuur van het Consul tatie-bureau bracht drs. Jansen naar voren dat deze stichting veler sympathie heeft; immers, de kern van het C. B. wordt gevormd door de zuigelingen. Dat deze kern niet gering is, blijkt wel duidelijk tijdens de zittingsuren als een 37-tal kin derwagens kunnen worden geteld waar mede de moeders haar zuigelingen voor onderzoek komen brengen. Dit bewijst duidelijk dat het bureau in een groote be hoefte voorziet. De bloei echter van het C. B. berust wel in de eerste plaats bij de doctoren die door hun onvermoelden arbeid trachten het gezondheidspell van de kin deren zoo hoog mogelijk op te voeren, voor welk streven spr. hulde bracht. De daarvoor beschikbare financiën van ..Het Groene Kruis" zijn niet toereikend om met de uitbreiding van het onderzoek gelijken tred te houden. Met warmte beval spr. het consultatie-bureau in een voort durende belangstelling aan. Het bestuur verheugt er zich dan ook over, dat de tooneelver. K. en G. wederom zoo welwillend heeft aangeboden een uit voering te geven, aldus spreker. K. en G voerde dan op het blijspel ..Beurskoorts" waarvan wij indertijd reeds verslag gaven. Bij alle uitvoerenden was wederom een groote verbetering te constateeren. Zij oogstten een daverend applaus. Ter afwisseling van de korte pauzes zorgde het Electr. Techn. Bureau Nouwens alhier voor versterkte gramofoonmuziek. Namens het bestuur van het C. B. heeft drs. Jansen het gezelschap hartelijk dank gezegd onder aanbieding van een smakelijk geschenk als welverdiende belooning. In de De Kempenaerstraat had gister middag een aanrijding plaats tusschen een personenauto, bestuurd door J. v. W. te Rijswijk en den 8-jarigen wielrijder F. B. te Leiden. De botsing liep voor beide partijen met lichte beschadigingen af. De politie stelt een onderzoek in. Aan de firma J. E. Dijkstra en Zn., is de bouw van 6 woonhuizen aan den Menneweg opgedragen, Een der zwanen in den vijver om de Overplaats, is dood ln het water gevonden. Dc oorzaak van den dood is tot dusver onbekend. De A.-R. Prop. Club vergaderde on der voorzitterschap van den heer F. Lim burg, die sprak over „De antithese in de politiek". Wegens periodiek aftreden van den heer A. Vogelaar, werd tot bestuurslid gekozen, de heer H. Griffioen. De werkzaamheden voor het a s. winter seizoen werden besproken en verdeeld. In de gisteren gehouden raadszitting van de gemeente Veur is besloten, in ver band met het ingediende wetsontwerp tot samenvoeging van de gemeenten Stomp wij k en Veur, onderstaand adres te richten tot de leden van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. Met diepe teleurstelling heeft de ge meenteraad van Veur kennis genomen van de indiening bij uw vergadering van het ontwerp van wet tot vereeni ging van de gemeenten Veur en Stomp- wijk en tot wijziging van de grens tus schen de gemeenten Lcidschendam en Nootdorp. Na de beslissingen in de vergaderin gen van den gemeenteraad en van de commissie uit de ingezetenen der ge meente Veur, waarbij de meerderheid zich tegen de samenvoeging uitsprak, zoomede in het licht van de adressen, aangeboden aan Zijne Excellentie den mihister van Binnenlandsche Zaken, waarbij 85 der inwoners zich even zeer tegen samenvoeging verklaarde, meende de gemeenteraad te mogen ver. wachten, dat de regeering van de door zetting van deze zaak zou afzien. Te eexder mocht deze verwachting worden gekoesterd, nu de gronden, voor de samenvoeging aangevoerd, aller minst van zoodanige beteekenis zijn, dat daartegenover aan de uitspraken der bevolking geen waarde behoeft te worden gehecht. Om dit aan te toonen is het voldoende de memorie van toelichting op het ontwerp van wet eenigszins nader te beschouwen. In de eerste plaats wordt een beroep gedaan op den feitelijken toestand, hierin bestaande, d&t zich bij den dam. welke Rijnlands boezem scheidt van dien van Delfland, een buurtschap heeft ontwikkeld, we'ker bebouwing zich over de beide ge meenten uitstrekt en zich over haar gebied meer en meer heeft uitgebreid. Voor een Juiste beoordeeling van deze samengroeiing dient te worden opgemerkt, dat de kem van deze buurtschap naar de Stompwijksche zijde slechts een zeer gering deel van deze gemeente uitmaakt en gedurende de laat ste 50 jaren eeen uitbreiding heeft onder gaan. terwijl daarentegen Veur een uitbrel. ding heeff. gekregen die met deze kern niet onmiddellijk samenhangt. Aan deze samen^rbeiing op een enkel punt, kan dan ook nauwelijks een grond voor samenvoeging worden ontleend: Voorzoov^, tengevolge ran dezen feite- lijken toestand in verschillende gemeen schappelijke belanden door gemeenschap pelijke regelingen is voorzien, is dit uiter aard geen grond voor maar veeleer tegen samenvoeging, terwijl uit het bestaan van zoodanige regeling allerminst tot de aan wezigheid ran een gemeenschappelijke huishouding mpg worden geconcludeerd. De feitelijke gestand beantwoordt daar aan in geeh rgeral. De gemeenteraad meent dan ook vrijheid te hebben de eenige aanleiding tot de indiening van het wetsontwerp te zien in de omstandigheid, dat door de stijging van het aantal inwoners van Stompwijk boven de 5000, een ver eeniging van de bestuursfuncties van burgemeester en secretaris niet meer mogelijk is. Hiertegen nu meent de gemeenteraad met kracht te moeten opkomen. Het moge al waar zijn, dat de bestuurskosten van twee afzondelijke gemeenten hooger zijn, dan wanneer deze worden samengevoegd, men kan eerst dan van een noodeloos opvoeren spreken indien overigens de samenvoe ging in het belang van de heide te vereenigen deelen is en de voorwaarden voor een gunstige ontwikkeling van deze aanwezig zijn, m.a.w. de admini stratieve eenheid mag eerst worden tot stand gebracht wanneer een econo mische eenheid daaraan ten grondslag ligt. Ook geographisch- kan niet worden gezegd dat de nieuwe gemeente voor de hand liggend is gevormd. De gemeenteraad laat nu nog daar, of de samenvoeging van de beide gemeenten overigens eeen aanleiding zal geven tot verhooging van de openbare uitgaven ten gevolge van toenemende behoeften, welke onwillekeurig met de vorming van grootere gemeenten gepaard gaan. De gemeenteraad wil met nadruk de vraag naar voren brengen of nu voortaan de eveneenoemde omstandigheid uitgangs punt mae ziin bil de samenvoeging van gemeenten n.l. of overal, waar door stijging van het aantal inwoners combinatie van functies niet meer mogelijk is. de hand having van de functionarissen door samen voeging van gemeenten moet worden be reikt. Veeleer moet daartegenover als de bedoeling van de desbetreffende bepaling in de gemeentewet worden aangemerkt, dat bil het bereiken van de grens van het in wonertal, scheiding van de bestuursfuncties in de personen geboden is. Dit klemt te meer, nu in dezen Ujd tal van gegadigden, die na een grondige opleiding een ruime ervaring in de bestuurspraktijk hebben opgedaan, voor bestuursfuncties beschik baar zijn. Zou men evenwel van oordeel zijn, dat de in de gemeentewet gestelde grens te laag is en de uitoefening der bestuursfuncties daarenboven ook zeer wel aan een persoon kan worden toevertrouwd, dan is de aan gewezen weg om die gren-: in de gemeente wet te verhoogen. gelijk dit reeds ten aan zien van het ontvangersambt heeft plaats gehad. In dit verband wijst de gemeenteraad er op, dat de gemeente Nootdorp, een ge meente met. ca. 1600 Inwoners, waarvan het burgemeestersambt tevoren met dat van Pynacker was gecombineerd, voor enkele jaren een eigen burgemeester heeft ont vangen. terwijl de gemeente Veur. bijna 4000 Inwoners tellende, ondanks daartoe door haar gedaan verzoek, voor de com missie ad hoe uit haar midden geen ge legenheid heeft kunnen krijgen dit belang bij gedeputeerde staten te bepleiten. Het heeft voorts de aandacht van den gemeenteraad getrokken, dat de bezwaren ran de zijde der gemeente Veu-r in het midden gebracht in de memorie van toe lichting met zoo weinig woorden worden afgedaan terwijl de omstandigheden, die juist voor samenvoeging konden pleiten, slechts in algemeenen vorm worden aan geduid. De gemeenteraad betwist, dat karak ter, aard en belangen der bevolking overeenstemmen. Terwijl Stompwijk een overwegend platteland-karakter draagt met landbouw als hoofdbron van bestaan, heeft Veur meer en meer door haar bebouwing den tuinbouw op den achtergrond gedrongen en een stede lijk karakter aangenomen en zich als randgemeente naar de groote stad ge richt. Door de samenvoeging zal een strijd van belangen aan den dag tre den, die de kiemen van een voort durende wrijving in zich draagt. Wel verre dus de behartiging van de ge meenschappelijke huishouding te be vorderen, dreigt de samenvoeging daar voor een ernstige belemmering te worden. Ten slotte wijst de gemeenteraad er op. dat, moge de belastingdruk in beide ge meenten gelijk zijn. de financieele toe stand daarom nog geenszins gelijk mag worden genoemd. Als voorbeeld wijst hij op de uitkomsten van de gemeenterekeningen der beide eemeer.ten over 1936. Stompwijk: De gemeenterekening dienst 1936, geeft aan ontvangsten aan een bedrag van f284.887,55 en aan uitgaven een bedrag van f. 295.459,12 en sluit derhalve met een nadeellg saldo van f. 10.571,57. De kapitaal- dienst geeft aan ontvangsten f. 292.918,71 en aan uitgaven f. 290.416,83 en sluit der halve met een batig slot van f. 2501,88. Veur: De gemeenterekening dienst 1936 geeft aan ontvangsten aan f. 281.726.17 en aan uitgaven een bedrag van f. 274 374.73 en sluit met een batig saldo van f7351,44. De kapitaaldienst vermeldt aan ontvangsten f. 535.616.95 en aan uitgaven f. 519.796,01. alzoo een batig saldo ten bedrage van f. 16.820,94. De gemeenteraad heeft zich in het bo venstaande bepaald tot een samenvatting in groote lijnen van zijn standpunt ten opzichte van de voorgestelde samenvoe ging. aangezien de bijzonderheden uitvoe rig zijn verhandeld in de stukken, die ter uitvoering van de bepalingen der Ge meentewet zijn gewisseld en waarnaar hij uw vergadering meent te mogen verwij- zijn. Hij wendt zioh met aandrang tot uw vergadering met het verzoek het aange-. boden wetsontwerp niet aan te nemen. RIJNSBURG. Schietwedstrijd Rijnsburgsche Burgerwacht De uitslag van bovengenoemen schiet wedstrijd luidt als volgt; Klasse A: H. Ravensbergen 192 punten; C. v. Klaveren 191 p.; G. Vos Pzn. 188 p.; C. van Delft 185 p.; T. Heemskerk 182 p.; H. v. d. Gugten 182 p.; Joh. v. Iterson 182 p.; J. Oudwater 182 p.; Jac. Heemskerk Dz. J82 p.; J v. Iterson Cz. 179 p.; Joh. v. d. Gugten 178 p.; J. de Rover 168 p.; Abr. Glasbergen (1 serie) 82 p. Klasse B: G. Vos Gz. 188 p.; C. Haas noot 185 p.; J. Kromhout 178 p.; M. H. den Haan 176 p.; J v. Rootselaar Sr. 168 p.; C. C. v. d. Gugten 167 p.; P. Hogewoning 163 p.; Th. Hogewoning 161 p.; P. Zeilstra 158 p.; J. v Iterson Sr. (1 serie) 74 p. Klasse C:. Joh. Driebergen 167 p.; Abr v Delft 164'p.; Jac. Heemskerk Bz. 163 p.; R, Blankert 159 p.; J. v Rootselaar Jr. 155 p.;J. v. Klaveren 148 p.: A. v. Egmond 148 p.; P. Vooys 146 p.; D. Tijsterman 139 p. Naar aanleiding van ons bericht be treffende het vervaardigen van baby kleertjes voor hen, die het voorrecht heb ben in dezelfde maand als onze Prinses, een baby te wachten, zij gemeld, dat deze zich op verzoek van het ingestelde comité kunnen aanmelden bij mevr. Bosschieter. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny, d. van J. Kiihn en van B. van Bostelen Margaretha, d. van P. Duijm en van B. Moolenaar. Ondertrouwd; W. M. Koppers 23 j. en A. Beutick 22 j. J. W. Bergman 26 j. en H. Bakker 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Vosselman, Zuiderstraat 36, van Amsterdam J. A. C. van Lierop en gezin, Lindelaan ongen., van Lisse. Vertrokken: M. C. van der Voorn, Hein Baderstraat 15, naar Lisse. HEDEN: H. Morschweg 12: Bijbellezing te 8 u® nam. Leger des Heils: Demonstratie-avond dtr Zondagsschool. 8 uur nam. Nutsgebouw: Psychische séance Splr. Gi. nootschap. 8'/« uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara); Ver. Calvijr.. Spr. ds. P. Kruit van Dlemei' 7'/t uur nam. Vrijdag. Rehoboth: Ned. Herv. Radio-omroep. Spr. ds. J. de Wit en ds. J. W. Groot Et zerink. 8 uur nam. Volksgebouw: Oprichting zwemgroe» N.A.S.B. 8 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal (tot 24 October)Tentoonstel, ling van schilderijen van M. Wiegman. io uur voorm.4 uur nam. 's Zondags 1-4 nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureap Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde. Consultatiebur. v. Alooholistei 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps- keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Raskolnikov". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam ..De ondergang van de „William Brown", Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend! voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Zevende hemel". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 u® Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 p Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 1 „Leve de vloot". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 k 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam „Waar blijft onze beschaving?" Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te Vit uur. Katwijk aan Zee (Nova Bioscoop): „Ge brandmerkt". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter ra nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst, dei apotheken wordt van Zaterdag 16 t.m. Vrij dag 22 October a.s. waargenomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, Te 807 en J. Doedens, Wilhelmlnapark Oegstgeest, Tel. 274. Bijeenkomst R.-K. Kiesvereeniging. Voor de vergadering van de R.-K. Kies vereeniging bleek een minimum van be langstelling te bestaan. Toch ging den door; de agenda werd in recordtijd afge handeld. In zijn openingswoord betreurde de voorz. de uiterst geringe belangstelling, waarna de notulen werden vastgesteld. Als candidaten voor het bestuur der Ka mer-Centrale Lelden, werden gesteld de heeren H. Bader en J. Schouten. Tot candidaat voor de Partijraadafvaar diging werd in plaats van wijlen den heer N. v. d. Zwaan gesteld, de heer J. C. Schrama. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Ballonwedstrijd der „Oranjevereeniging". Van de 575 opgelaten ballonnen tijdens den wedstrijd der Oranjevereeniging, zijn 22 labels terug ontvangen. Hiervan zijn er 7 in Frankrijk gedaald, waarvan 1 in Montferand (870 K.M.), ballon in het hartje van Parijs iRue Gra- cieuse) 1500 K.M.). 1 in Engeland. 12 u België en in Noordwljk en Katwijk elk een. Er worden 7 prijzen toegekend. VEUR-LEIDSCHENDAM. DE TOEKOMSTIGE SAAIENVOEGING DER GEMEENTEN. Indeeling van de Raden. Zooals reeds medegedeeld ligt het in de bedoeling van de regeering de beide ge meenten Stompwijk en Veur per 1 Januari as, samen te voegen tot een gemeente Leidschendam. Het ligt dan in de bedoeling de verkie zingen voor de gemeenteraad van Leid schendam te doen plaats hebben omstreeks half Januari. De gemeenteraad van Veur komt echter per 1 Januari as. te verval len. terwijl de gemeenteraad van Stomp wijk dan blijft voortbestaan tot de nieutre raad van Leidschendam is geïnstalleerd- De zaken van Veur worden in de periode r Januari tot de definitieve samenstelling van den raad van Leidschendam afgedaan door Stompwijk, zijnde de grootste g®" meente van deze twee. De nieuwe raad bestaan uit dertien leden, zoodat nietm®- der dan 9 leden hun zetel zullen moeten afstaan, een daarvan is de heer Mooyman. welke door bijtrekking van de Veenweg M Nootdorp, Inwoner van deze laatste ge meente wordt en dus niet meer in aanmer king kan komen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6