LEIDSCH DAGBLAD [EiDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Maandag 18 October 1937 WEERBERICHT. UIT NED. OOST-INDIË RECHTZAKEN Buitenland Plaatst Uw advertenties Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT MARKT Barometerstand. BINNENLANDSCH weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 777.1 te Muenchen. Laagste stand 732.4 te Abisko. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind, Nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in tem peratuur. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteorol Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland van West-Europa nam nog ui beteekenls toe. De hoogste barometer stand werd hedenmorgen met ruim 777 m.M. te München afgelezen. In het Noor delijk deel van het waarnemingsgebied blijkt de luchtdruk laag, er passeeren daar diepe depressies. In Scandinavië waalt een zware Westelijke storm met betrokken lucht en regen, in het Noorden sneeuwt het. In de Oostzeelanden waalt het ook nog krach tig uit het Westen met meest betrokken lucht. Op het Westen van de Brltsche eilanden ls de lucht betrokken met krach tige Zuidelijken wind. In het hoogedrukge- bied waaien meest zwakke winden, de be wolking ls plaatselijk verschillend, ook komt er veel regen voor. In Scandinavië ls de temperatuur aan zienlijk gestegen en zij was vanmorgen be langrijk boven normaal. Ook in Dullsch- land en onze omgeving was de ochtenó- lemperatuur boven normaal, in Frankrijk was zij echter onder normaal. Verwacht wordt dat het weer in onze omgeving voorloopig nog den invloed van het gebied van hooge luchtdruk zal blijven ondervinden, zoodat meest zwakke winden met droog weer en ne velig tot licht bewolkte lucht waar schijnlijk zijn. Verwacht wordt voorts, dat de temperatuur weinig veranderen zal. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. f50 gr. F.) 12 uur 's mldd 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 12'/i gr. C. (55 gr. F.) nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 1.42 uur; nam. te 14.03 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Maandag: 5.30 nam. tot 6 uur voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 18 Oct.; op: 16 uur; onder 4.34 uur. DE OPLEIDING VAN VERKEERS VLIEGERS. Het eerste certificaat als navigator eerste klasse. Naar wij vernemen, is de heer L. J. ™tz, officier-vlieger tweede klasse bij de Koninklijke Marine, als vliegtuig-bestuur der in dienst getreden bij de K.N.I.L.M. en tul hij in het begin van de volgende week Baar Nederlandsch-Indie vertrekken. De heer Fritz heeft naar wij van de KN.I.l.M. vernemen dezer dagen als eerste Nederlandsche vlieger met goed 8evolg het rijksexamen voor navigator eerste klasse afgelegd. Hij is de eerste Nederlander, aan wien dit certificaat is uitgereikt. BEGRAFENIS TOON DUPUIS. Een groote schare van kunstenaars, menden en vereerders heeft heden de «atste eer bewezen aan den beeldhouwer loon Dupuis. wiens stofflijk overschot op oe begraafplaats Oud Eik en Duinen te den Haag ter aarde is besteld. In de aula, waar de organist gewijde mu ziek ten gehoore bracht, sprak Willy Slui ter als voorzitter van Pulchrl Studio. Prof. aü-.s' sprekende namens „Arti et «micitiae" zeide dat geheel Nederland re- oen heeft om dit verlies te betreuren. Na- 5 schilder Willem Roelofs als vriend iie u idswoord had gesproken, getuig- iie„ eer Haver Droeze, voorzitter van neoM 'andscllen Kunstkring, dat één nimn,Vi00^ alles 'n herinnering zal blijven: srS e Ê?n beeld- De heer W. Gobius dankte s'otte als vriend. Aan de groeve langstelling ebd voor de betoonde be- ha^M7;fKw^0n!ngin en z- K- H- Prins Bem- Stüdio" c?i!n-« bestuur van „Pulchrl tuj£ri hun deeinepping be en vermehf overlÜden van Toon Dupuis leden beeMh33" de famille van den over- brengen deze roelens over te HET INCIDENT MET DE JAPANSCHE VISSCHERS. heeftJz1jPn"eertw«nsUL"generaal Batavia Hed.-Indische rewoo" betu'8d tegenover de het incident van an"! "l61 betrekkin6 tot van 30 September, toen een DE UNIFORM VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM. Volgens den procureur-generaal geen uitdrukking van een bepaald staatkundig streven. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, heeft heden conclusie genomen ln de zaak betreffende de uni form van den Natlonalen Jeugdstorm. Zooals men zich herinnert had de Haag- sche kantonrechter ln deze zaak een ont slag van rechtsvervolging gegeven, welke uitspraak ln hooger beroep door de recht bank werd bevestigd, van welk vonnis de officier van justitie in cassatie ging. De adv.-generaal concludeerde tot verwerping van het beroep. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een relletje met kans op meineed. J. J. v. T„ uit Leiden, heeft zich aan mis handeling schuldig gemaakt. Dat was hem althans ten laste gelegd, maar verd. ont kende. Op de Waardgracht te Lelden stond v. T. In den nacht van 3 op 4 Juli met enkele personen te praten. Hij kreeg plotseling een klap op zijn hoofd en toen v. T. zich om keerde, zag hij dat zijn neef, die thans ver dachte ls, hem dat geleverd had. Het was een heel relletje geweest dien nacht, waarmede een bruiloft verband hield Het slachtoffer zelf vertelde dat hij ging visschen, hengels bij zich had en alleen met iemand stond te praten. Een andere getuige, v. A„ betoogde even wel dat het slachtoffer geen hengels bij zich had en zelfs niet eens geslagen was. ,,Hoe komt hij dan aan die wond," infor meerde de politierechter. Daar kon de ge tuige geen verklaring van geven. Na de eerste ontmoeting met den ver dachte, waarbij niet was geslagen, had hij gezien dat de vader van het slachtoffer een mes bij zich had, en de zoon een riek. De vader ontkende evenwel een mes bij zich te hebben gehad, en de zoon ontkende de riek. „Wij protesteeren tegen deze personen," betoogde van A„ want vader en zoon v. T. staan in de buurt als menschen die sensa tie maken, bekend. De getuige C. S. had ook geen hengels gezien, welke J. v. T. bij zich zou hebben gehad; hij liep op z'n kousen en had geen jas aan. Er was nog een getuige, en die had ook geen hengels of schoenen bij den geslagene gezien. Het begon ernstig naar meineed te rie ken, en de politierechter sprak ér nog eens stevig over met J. v. T. Deze hield vol, dat hij geen mes bij zich had. De verklaring werd op schrift gesteld en door v .T. onderteekend. Daarna werden ook de mededeelingen van den zoon vastgelegd en onderteekend. Vervolgens werd de verdere behandeling der zaak geschorst, voor een onderzoek door den rechter-commlssaris. Het zomer-uniform der Noordwijksche politie. De student R. uit Leiden.gaf in Noordwijk een politieagent een klap. mi zei verdachte niet te weten dat het een politieman was, want het zomer-uniform der Noordwijksche politie is al bijzonder arm aan distinctie ven. Dat vond de politierechter ook. Er was in een café herrie geweest met een groep personen. Een deel van hen was naar buiten ge werkt, maar toen wilde men weer terug om het zaakje uit te zoeken. De politieman ver bood dat, en toen sloeg R. hem. Nu zei verdachte te hebben gemeend dat de geslagene een hotelportier was! De Officier gaf wel toe dat de Noordwijk sche politie er wat vreemdsoortig uitziet, doch dat zij op een hotelportier zou ge lijken, is niet zoo. Het slaan komt niet te pas en de Officier vroeg f. 300 boete subs. 100 dagen. Verdachte zei zelf niet bij de eerste rel aanwezig te zijn geweest. De politierechter sprak hem vrij van de mishandeling van een ambtenaar in func- Nederlandsch flottielje-vaartuig geschoten heeft op de Japansche trawler Tokel Maru, waarbij twee leden der bemanning werden gedood en twee gewond. Hij vroeg echter waarborgen tegen derge lijke voorvallen in de toekomst. De Ned.-In dische regeering weigerde hierop een defini tief antwoord te geven. Naar vernomen wordt, zou de Japansche regeering recht streeks met de Nederlandsche regeering in onderhandeling treden om een oplossing voor deze zaak te vinden. Bij dit telegram kan worden aangetee- kend, dat het bedoelde incident zich heeft voorgedaan tijdens de rechtmatige uitoefe ning van het politietoezicht in de territo riale wateren van Nederlandsch-Indië. Zulke incidenten zullen zich in de toe komst dus uiteraard niet meer behoeven voor te doen indien de Japansche visschers zelve hiertoe geen aanleiding geven. TREINONGELUK IN FRANKRIJK. Op het Gare de l'Est te Parijs is vanmor gen een trein op een stootblok geloopen. Zes en twintig personen werden licht ge wond. Twee moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. EEN SPOOR VAN KOLONEL FAWCETT? Naar te Sao Paulo (Brazilië) vernomen wordt, hebben zendelingen nabij de Doo- den-rivier waardevolle aanwijzingen ge kregen omtrent het lot van den Britschen onderzoekingsreiziger kolonel Faweett, die twaalf jaar geleden spoorloos verdwenen is, (W11 geven dit bericht onder het erootste voorbehoud. Reeds vele malen meende men een spoor te hebben ontdekt, zonder dat dit later van eenige waarde bleek). tie; het uniform werd dus niet al te spre kend geacht.Voor de mishandeling zelf werd R, tot f. 100 boete subs. 10 dagen veroor deeld. Hij schold. P. J. S, uit Lelden schold W. van L. ln die gemeente uit. Degene, dien de leelljke woorden gold, legde daarvan getuigenis af. De officier merkte op dat S. speciaal den winkel was ingeloopen om te schelden, en vroeg daarom f. 10 subs. 5 dagen. De verdachte beriep zich op zenuwach tigheid, en daarna werd de boete bepaald op f. 5 subs, 5 dagen. En hij sloeg. W. v. W. uit Leiden sloeg daar op de Beestenmarkt den H. drie tanden uit den mond. De mishandeling stond vast, en die mishandeling was het gevolg geweest van een ruzie. De officier vroeg f. 20 subs. 10 dagen. De politierechter legde f. 6 subs. 3 dagen op. In den steun. De Leldenaar J. V. gaf aan den dienst der steunverleenlng op, dat hij in een be paalde week niets had verdiend, doch dit zou onwaar zijn, want hij had f. 6.ont vangen voor een bepaald werk. De ver dachte begon met dat te ontkennen. Een armbezoeker wist evenwel mede te deelen, dat volgens zijn onderzoek, de verdachte heeft geholpen bij het opladen van rijtuigen aan het sitation en daarvoor kreeg hij geld. Twee kwartjes, zei verdachte. Een baas vertelde dat v. f. 2.50 aan loon heeft ont vangen van hem. Het werd een heele uit- zoekerij, want er was gescharreld met loonbriefje en stempel, zoodat er menig woordje viel, alvorens de Officier zijn re- quisitor kon nemen. Die vond dat verdach te zich er knap „ingewerkt" had, en daar om allerlei verhalen ging doen, om er weer uit te komen. Dat lukte niet, want de Of ficier vroeg vier maanden gevangenisstraf, rekening houdend met het feit, dat de ver dachte reeds meermalen is veroordeeld we gens diverse delicten. Hel vonnis werd conform den eisch. De knecht sloeg. In Ls den mishandelde G. D. den land bouwer B. Hli zou met een hooivork hebben geslagen „Nee", zei D. „U hebt toch geschopt?" „Nee", zei D Doch B„ de geslagene uit Oegstgeest af komstig. zei dat D met een vork naar hem stak. „Nooit in m'n gedachten gehad", zei verdachte. „Hij wilde niet doorwerken", betoogde de getuige. „Jullie hebt onjuist gehandeld", vond de politierechter, maar B was het voor zich zelf er niet mee eens En de knecht eigen- llik ook niet. want die zei dat hü zich verdedigd had De officier vroeg f. 10 subs. 10 dagen en dan nog twee maanden gevangeniss*raf voorwaardelijk. De politierechter legde alleen de boete op ,En nu verwisselt u van plaats", zei de politierechter, en toen schoof de baas fiït verdachtenbankje in, en kwam de knecht voor het hekje als getuige. Want B. had D. mishandeld. De Officier vroeg f. 30, subs. 30 dagen. „H. kan het er niet mee doen", zei oe baas, „hij heeft eerst geslagen". „Dan mag u nog niet slaan" lichtte de. politie rechter in. Toen werd het vonnis conform den eisch. „Als je niet weggaat P. J. v. d .P. uit Alphen aan den Rijn had S. uit Boskoop bedreigd met een riek. Dat ontkende de verdachte, maar S. zei dat hij groote boonen en aardappelen op een land had staan. Hij zag op een keer dat van zijn aardappelen was gerooid. Toen ging hij met v. d. P. praten, maar dat pakte verkeerd uit, want die zei „Als je niet gauw weggaat, steek ik je dood". Daarbij greep v. d. P. een riek. en kwam ermede op S. toe, die eën wond aan zijn arm kreeg. Er was nog een getuige, die had gezien dat v. d. P. met de riek op S. aankwam. De officier vond heelemaal niet aanne melijk, dat v. d. P. alleen maar voor af weer dreigde en vroeg een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Dat werd ook het vonnis. Schoonzusters onder elkaar. Mej. S. de B. uit Leiden, schold haar schoonzuster uit, of juister: haar vroegere schoonzuster, want thans is de juffrouw gescheiden. De beleedigde bevestigde dat de leelljke woorden waren gezegd en een getuige be vestigde dat. De verdachte, die verstek liet gaan, had evenwel bericht van een ontkentenls ge zonden. Niettemin achtte de officier door de ge tuigenverklaringen het feit bewezen en vroeg f. 10 subs. 10 dagen. Dat werd ook het vonnis. in hel het dagblad met verre weg de grootste public) teitswaarde in en om de Sleutelstad. .dvertenties wordeD zonder eenigr sriisverhooging door onze plaatse Hike agenten aangenomen. Dit geldi ook voor onze „Kleine Advertenties" ALPHEN. Jubileum van den heer C. Holstein. Onze plaatsgenoot de heer C. Holstein herdacht zijn 25-jarig Jubileum als schip per ln dienst van de N. V. Houthandel v/h fa. Jacob Spreij. De jubilaris ontving tal van schriftelijke en mondelinge blijken van belangstelling. De directie der firma Spreij kwam den jubilaris persoonlijk te zijnen huize feliciteeren. onder aanbie ding van een horloge met inscriptie en een couvert met Inhoud. Van zijn collega's mocht hij een keurlgen rookstoel in ont vangst nemen. Ook zijn hem tal van bloemstukken toegezonden. Voor de leden van de Vrijwillige Bur gerwacht en eenlge genoodigden hield de burgemeester in de trouwzaal van het Huis der Gemeente een lezing over het Instituut der Burgerwacht en den lucht beschermingsdienst. Mej. V. deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar 11-j. zoon door zekere de J. zoodanig was mishandeld, dat hij ver schillende verwondingen had bekomen en eenige dagen niet in staat was te loopen. De politie zal proces-verbaal opmaken. De nieuwe cursus van de afdeellng der E.H.B. alhier zal aanvangen Woensdag 20 Oct. a.s. en dit jaar worden gehouden in de zaal van Kemp's Boekhandel. BOSKOOP. HET RAADSBESLUIT INZAKE DE WETHOUDERSPENSIOENEN. Ged. Staten keuren het niet goed. Ged. Staten dezer provincie hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den raad dezer gemeente, d.d. 19 Juli j.l., bot nadere vaststelling van de veror dening, regelende het verieenen van pen sioen aan de wethouders der gemeente. Ged. Staten overwegen, dat art. 2 dier verordening bepaalt, dat het pensioen van den wethouder, berekend over den vollen duur van zijn al of niet onderbroken ambtsvervulling, voor 4 volle zittingsjaren, gedurende welke hij het wethouderschap heeft vervuld, met inachtneming van het bij de wet bepaalde maximum 20 pCt, en voor elk zittingsjaar 5 pCt. van de laatste lijk door hem genoten wedde, bedoeld in art. 100 eerste lid der Gemeentewet, zal bedragen; dat derhalve elk Jaar dienst als wet houder der gemeente Boskoop met een pensioen van 5Vo van de laatstelijk geno ten wedde zal worden vergolden. Het college is van oordeel, dat zooda nige aanspraak niet in overeenstemming is te achten met de beteekenis van het wethouderschap ln een gemeente als Bos koop. Het college zou er zich mede kunnen vereenigen, indien het pensioenpercentage inplaats van op 5 op 2'/: werd bepaald; overweegt, dat de raad van Boskoop hiertoe echter niet bereid is bevonden; Ged. Staten besluiten, gelet op de Ge meentewet goedkeuring te onthouden aan het be sluit van den raad der gemeente Boskoop dd. 19 Juli 1937 tot nadere vaststelling van de verordening, regelende het ver ieenen van pensioen aan de wethouders dier gemeente. Verbouwing van nafilters. B. en W. deelen den raad mede, dat zij het ontworpen bestek en voorwaarden door het Rijksbureau van drinkwatervoor ziening voor de verbouwing van de na- filters, met bijbehoorende werken op het pompstation der waterleiding te Hazers- woude hebben goedgekeurd. De aanbesteding zal binnenkort plaats hebben. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van H. Colpa en S. J. Kooij. Getrouwd: J. H. v. Tol, 24 j. en M. de Groot, 22 j. Overleden: Pieter Schouten, 57 j. In de groote zaal van hotel „Klaassen" is een bazar gehouden, waarvan de baten bestemd waren voor de Ver. van Vrijz. Her vormden. Deze bazar heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Vooral Zaterdagavond was de toeloop zeer groot en werden aan de diverse stands goede zaken gemaakt, ook de verschillende attracties hadden veel aftrek. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurentius Johannes Alfonsus Robertus, z. v. J. L. v. d. Klugt en J. Lancel. In aansluiting op den Landbouwcursus van de voorgaande jaren wordt thans in de Ned. Herv. School alhier een vervolgcursus gegeven waar o.m. ook les wordt gegeven ln Landbouw-boekhouden. WADDINXVEEN. Onder een vrachtwagen. Het 8-jarig jongetje D., wonende langs den Noordelnderweg alhier, raakte onder een geladen vrachtwagen. Met een gebroken beentje werd het kind opgenomen en naar zijn woning vervoerd. De kleine werd naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden gebracht. Het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente neemt nog steeds toe. Het heeft nu een zoodanlgen vorm aangeno men, dat schier geen enkel stuk vee meer onbesmet is. Thans komen ook zeer veel sterfgevallen voor. Het fanfarecorps „Concordia" gaf in de muziektent bij het station, zijn laatste openluchtconcert in dit seizoen. Een tal rijke menschenmenigte was samenge stroomd om naar de mooie en steeds wel kome muziek te luisteren. Laat ons hopen, dat wij ook volgenden zomer van deze con certen mogen genieten. AMSTERDAM, 18 Oct. Hoewel de handel er heden niet omvang- riiker op was geworden, was de stemming op de Amerikaansche effectenbeurs veel verbeterd De meeste fondsensoorten be wogen zich op een verhoogd niveau Daar de omzetten echter klein waren, was er niet veel voor noodig. om betrekkelijk groote koersverschillen te voorschijn te roepen. Dat er op de beurs niet veel te doen was bleek wel hieruit, dat vele beursbezoekers ruimschoots den tijd konden vinden, om de werking van de nieuwe tikkermachines die in de hal van de beurs waren opgesteld, en waarmede heden demonstraties werden gegeven, met aandacht te volgen en daarop de noodige commentaren te leveren. Om trent de oorzaken welke overigens tot de verbeterde beurstendens aanleiding hadden gegeven, tastte men in het duister, doch den laatsten tijd is het dikwijls niet ge makkelijk om een redelijk motief te vinden voor de elkander afwisselende stemmingen. Op de Rubberafdeeling liepen Amster dam Rubbers rekening houdende met het vorige slot. een tiental punten naar bo ven, waarbij zij op de voet werden gevolgd door de minder courante soorten. De Tabakken werden over de geheele linie hooger genoteerd. Daarbij werd de grootste koerswinst gemaakt door aandee- len Deli Maatschappij. Van de Industrieelen werden de Philips aandeelen tamelijk druk verhandeld en gemiddeld kwamen die een tiental punten hooger te liggen. Aku's en Unilevers waren goed prijshoudend. Voor Suikerfondsen bestond slechts wei nig belangstelling. H.V.A's kwamen echter aanmerkelijk hooger te liggen. De affaire in Scheepvaartfondsen was gering, doch de bekende toonaangevende aandeelen verkeerden zonder uitzondering krachtig in herstel. In Petroleumaandee- len was weinig te doen. Koninklijken be wogen zich op een flink verhoogd peil. Voor Amerikaansche waarden was de stemming veel aangenamer geworden, het geen verband hield met de koersstijging te New-York. Over het algemeen werd boven pariteit gehandeld. De beleggings- ir.arkt was stil. Groote koersverschillen kwamen niet voor. De 3 pCt. obligatiën 1937 ontmoetten echter vrij goede '.Taag. Eenige invloed van de aflosbaarstelling der niet geconverteerde 4 pCt. obligatiën Nederl.- ïndië was heden echter niet te bemerken. De Fransche fondsen waren weinig veran derd De guldensieenlngen waren prijs houdend. Prolongatie '/s procent. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 7/8: Berlijn 72.64; Parijs 6.101/!; Brussel 30.49; Zwitserland 41.63; Kopenhagen 40.05: Stockholm 46.30; Oslo 45.07'/!; New York 1.80 7/8; Praag 6.34; Oostenr. bankpapier 35.50; Lire 7.20. Prolongatie Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 37 3/4; Crediet Sperrmar- ken 14 3/8; Effectensperrmarken 14 3/8; Reismarken 51'/t; Bankpapier 39 3/4. AMSTERDAM. 18 Oct. Veemarkt. Aange voerd 388 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7078. 2e kw. 6068, 3e kw. 5458 ct. per K.G. slachtgewicht. 78 melk en kalfkoeien 170230 per stuk. 63 vette kalveren: 2e kw. 5450. 3e kw. 4452 ct. per KG. levendgewicht. 75 nuchtere kal veren 712 per stuk. 439 varkens: vleesch- varkens. wegende van 90110 K.G. 6970, zware en vette varkens 6869 ct. per K.G. slachtgewicht. ROTTERDAM. 18 Oct. Veemarkt. Aange voerd totaal 1993 stuks. 431 vette runderen, 240 vette kalveren. 21 nuchtere kalveren, 609 schapen en lammeren. 682 varkens. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw 76, 2e kw 68. 3e kw 5056: vette ossen 74, 67, 5056; vette kalveren 100, 90. 7580; varkens ilevend gewicht) 61, 60, 61: schapen 53. 48. 43; lammeren 64. 59. 54. Prijzen per stuk. Schapen le kw, 29. 2e kw. 26. 3e kw. 2; lammeren 20. 17. 15. BOSKOOP, 16 Oct. Coöp. ver. „De Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Rosa- landia 2436 ct. Butterfly 2638 ct.; Dorus Rijkers 4651 ct.: Polyantharozen 4050 ct. Gloria Mundi 1824 ct. Florex 1923 ct. Briarclif 27—38 ct. August Noach 16—23 ct. Pechtold 20—30 ct. Phoebe 58—61 ct. Wend land 3550 ct. Edith Hele.i 3645 ct. Hadley 3248 ct. Claudius Pemet 1619 ct. Diversen per bos: Chrysanthen. gr. bloemig, 4060 ct. Idem kl. bloemig 2428 ct. Idem tros, 812 ct. Clematis Prins Hendrik 1.60: idem Mevr. le Coultre 0.601.10. NAALDWIJK, 16 Oct. Bond Westland. Alicante 1724 ct., Golden Champion 26 34 ct., Gros Colman 35 ct., Maroc 2024 ct., alles per K.G. Meloenen (or. ananas) 19— 26 ct. p. stuk. Tomaten A 0.65—1.10 p. bak. NOORDWIJKEIRHOUT. 16 Oct. Veiling „De Eendracht". Enkele heerenb. m. dr. f 0.701.45: Stok heerenb. z. dr. f. 1.351.60 Stam heerenb. z. dr. f. 1.001.30; Snijboo- nen f. 0.90; dubbele heerenb. z. dr. f. 0.75 I.40. Alles per zak van 10 K.G. ROTTERDAM, 18 Oct. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij.) Rogge (per 100 K.G.) Canada No. 2 displnobel f8.90. Noord-Russische 78 79 disponibel f3.60. Z.-Russische 76/77 disponibel f. 8.50. La Plata 73/74 disponibel 19.90. Gerst <per 2000 K.G.) Zuid-Rus sische 66/67 diponibel f 156. Karoon disp. f151. Amerik. No. 2 aangekomen f143. Id. No. 3 aangekomen f 141. Bulgaarsche 64 disp. f. 152. Haver (per 100 K.G.) La Plata Clipped 51 '52 stoomend f. 6.70. La Plata Clipped 55'56 stoomend naar aank. f 6.S0—6.70. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aangekomen f. 134' stoomend f. 134'/!. La Plata Cinquantino disp. f. 154. stoomend naar aank. f. 148145. Mixed Benguela, dag. verwacht f. 138. Amerik en Car.adeesche stoomend f. 8.70. Oct, afla ding f. 8.65. Zuid-Afrikaansehe No. 2. aan gekomen f. 132. stoomend f. 132. Idem. No. 3 stoomend f. 131' Idem No. 4 stoomend f. 136. Gele idem No. 8 stoomend f. 135. Binr:i hc ernr-n 'oer 100 K G.i Ha ver t. 6.25 7. Gersl Chevalier f. 8.20 8 40. Rogge tot f.7 90. Peulvruchten ipei 100 K.G.)Erwten kleine groene f. 10.50 II.25; overigen f. 8.50—9.50; Schokkers f.14 —18. Bruine boonen puike f. 1213, overi gen f. 9.5011. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3