Groote brug in Chicago geopend - Aga Khan en zijn Vrouw in Berlijn 78sie JaargangLEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Kameraad Moeder AGA KHAN, die een reis door Europa maakt, DE NIÉUWE BRUG die het Noorden en Zuiden van Chicago verbindt, is dezer dagen offi- ie met zijn vrouw in Berlijn aangekomen. Aga Khan cieel door president Roosevelt geopend, waarbij hij zijn groote rede hield, die zoo zeer de aan- en zijn. vrouw bij het verlaten van Hotel Adlon dacht getrokken heeft. De brug heeft 11 millioen dollar gekost. EEN GROOT STANDBEELD van den Staatspresident van Letland dr. K. Ulmanis, in opdracht van het ministerie van openbare werken vervaardigd. i^—jj DE POOLSC'UE PRESIDENT, Moscicki plant in Zulora, de geboorteplaats van Pilsoedski, een eik, ter herinnering aan Pilsoedski. EEN NIEUWE TARZAN-FILM OP KOMST. Het Tarzan TrioEleonore Holm, Tarzan" .(Glenn Morris) en de chimpansee Jiggs. MEN IS BEGONNEN MET HEr WEGBAGGBREN VAN OEN OUDEN BANDDUK bij de sluis bij Wijk bij Duurstede in het Amsterdam-Rijnkanaal, waardoor dit kanaal met de Lek zal zijn verbonden. Het doorgraven van den dijk. - Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES 65) Wat wil je daarmee zeggen, Georg? Het antwoord leek hem te ernstig voor een grap. Ik wou je vragenlaat me piloot worden, vader! Tiebruck zweeg een oogenblik. Op z'n gelaat lag een trek, alsof hij den ernst van dit verzoek in twijfel trok. Eindelijk zei hij: De vliegerij is heel aardig, Georg, Maar als beroep? Ik had me wat degelijkers voor je gedacht. Precies hetzelfde zei Günther zoo even. lachte Georg. Hij dacht dat u me wel liever als dokter, advocaat of dominé zou zien. Daar had hij dan nog niet zoo ongelijk Eerlijk gezegd, heb ik nog altijd een stille hoop gekoesterd, dat je nog eens bij me zou komen om me te vertellen, dat je mijn werk zou voortzetten. Georg toonde zich oprecht verbaasd. Maar vader daaitheb je Alk toch voor. Twee leiders naast elkaar, dat gaat ge woonlijk niet. Ik bedoel ook, dat ik erover gedacht heb, toen Alk nog niet bij ons was, maar )e hebt nooit bijster veel belangstelling ge toond voor de medische wetenschap. Ik heb het dan ook maar opgegeven in jou m'n opvolger te zien en aangezien elkeen, die iets tot stand heeft gebracht nu eenmaal graag nog bij zijn leven de voortzetting van zijn werk verzekert, heb ik Alk daartoe uitgekozen Nou, zie je wel? Wat wil je dan nog meer, vader? Tiebruck dacht aan Camilla. Ik weet Immers niet eens, of hij wel blijft. zei hij peinzend. Hé. antwoordde Georg verbaasd. ik daoht, dal, het wel zeker was, dat Alk je zou opvolgen, alleen al. Hij zweeg plotseling, maar Tiebruck waren de laatste woorden niet ontgaan. Wat bedoel je met dat „alleen al"? Ik dacht, dat hij waarschijnlijk wel eens met Milla zou trouwen. Tiebruck fronste zijn voorhoofd. De op merking van zijn zoon boezemde hem le vendig belang in. Zoo, dacht je dat? En welke reden heb je voor die veronderstelling? Nou ja, omdat ze beiden.ik dacht Camilla wel eensHij zweeg wederom. Het gezicht van zijn vader deed hem aar zelen. Je wilt daarmee toch niet zeggen, dat tusschen Alk en Camilla hier in mijn huis, onder mijn oogen een of anderelief desaffaire bestaat? Hoezoo? Nee! Dat kan ik natuurlijk niet met zekerheid zeggen. Ik heb alleen wel eens zoo bij mezelf gedacht, dat ze mooi bij elkaar zouden passen.je aan staande opvolger en Camilla. Het blijft om zoo te zeggen in de familie. Ik geloof, meende Romana het ge sprek, dat een pijnlijke wending dreigde te nemen, te moeten onderbreken. dat we nu eindelijk maar eens aan tafel moeten gaan. Günther zit al in de eetkamer en hij heeft natuurlijk een honger als een leeuw na dien sensationeelen vliegtocht Voor ditmaal was de penible kwestie voorloopig van de baan. Na het eten keerde Romana naar den mu zieksalon terug en zij gaf Georg een wenk haar te volgen. Een oogenblik preludeerde ze op den vleugel, maar dan plotseling af brekend. vroeg ze: Wat is er met Günther? Hij zat er aan tafel zoo stil bij O, niets bijzonders. We hebben, toen we van het vliegveld naar huis gingen zijnwe hebben mevrouw Pasting gezien. Zoo? Hebben jullie haar gesproken? Welnee! Georg zei het met intense verbazing. Natuurlijk niet! Günther voelt niet de minste behoefte om haar te spreken. Maar de onverwachte ont moeting heeft hem toch wel aangegrepen, al wil hij er niet voor uitkomen. Nou. ho- penlijk zal hij haar niet te vaak zien. Als ze weer gaat trouwen, zal ze wel naar elders verhuizen of althans in een ander deel van de stad gaan wonen. Ze gaat niet trouwen, antwoordde Ro mana en het leek haar goed nu meteen maar de geheele waarheid te zeggen. Er is iets gebeurd, waar niemand aan gedacht heeft. Mevrouw Pasting verwacht uit dit huwelijk nog een kind. Günther zal dus misschien spoedig een broertje krijgen. Een onderdrukte kreet bij de deur deed hen beiden verschrikt opzien. Günther was hen ongemerkt gevolgd en hij had dus ge hoord, wat Romana haar stiefzoon ver telde. Nu stojnd hij met een bleek en ont steld gezicht in de deuropening, niet in staat een woord uit te brengen. Günther, beste jongenriep Ro mana zacht, terwijl ze haar hand naar den knaap uitstak. Günther schrok op. alsof deze woorden hem plotseling weer tot bezinning brach ten. Een seconde lang staarde hij Romana sprakeloos aan, toen keerde hij zich om en verliet haastig het vertrek. Ga hem na. mama. fluisterde Georg. Ga naar hem toe, alsjeblieft. Hij zal je noodig hebben. Romana stond op en volgde Günther naar diens kamer. Groep F. van het meisjeskamp had haar vrijen avond. Zij bestond uitsluitend uit leerlingen van middelbare scholen, gezonde jonge meisjes, die eindexamen hadden ge daan en wien in het kamp de dageltjksche plichten van de huisvrouw werden bijge bracht, De meesten hunner waren, ondanks het vroege jaargetijde men schreef pas Mei reeds bruin verbrand door werk en sport in zon en frissche lucht. Want ook de lichamelijke opvoeding nam ln het kamp een zeer belangrijke plaats in. Het troepje verkeerde in die opgewekte stemming, welke jonge meisjes kan ken merken, wanneer zij in de vrije natuur ge heel onder elkaar zijn. Een kostelijk leven, zei Else Wiedner, terwijl zij haar stevige, bruine armen onder het hoofd kruiste en zich behaaglijk in het jonge, malsche gras uitstrekte. Stel je voor, dat we zóó van school naar een of ander kantoor hadden gemoeten of thuis hadden moeten rondhangen in een huis houding, waar we ons nog als een kat in een vreemd pakhuis voelen of dag aan dag solliciteerend naar betrekkingen, waarvoor honderden gegadigden zijn. 't Is alleen maar jammer, dat we eiken dag zoo vroeg op moeten, klaagde de dikke Lenore Mollberg tot groote hilariteit van het geheele troepje Thuis was m'n nacht minstens twee uur langer. Een van de meisjes sloeg een accoord aan op de luit. Zij speelden en zongen bijna eiken avond oude volksliederen en vroolijke dansmelodieën tot juffrouw Körch. de kampleidster, zich bij hen voegde om er hen aan te herinneren, dat het tijd werd om naar bed te gaan. Else, ik geloof, dat jij een goeie kamp assistente zou zijn. zei een der meisjes, ge bruik makend van een pauze in het ge meenschappelijk gezang. Je hebt de gave om alles van den zonnigen kant te zien en dat anderen ook onder het oog te brengen. Ik heb eens ergens een waar woord gelezen, antwoordde de aangesprokene ern stig. Dat is me steeds bijgebleven. „Eigendom, familie en godsdienst, dat zijn de drie grondpeilers van de menschelijke samenleving". De mensch moet weten, dat hij werken kan en voor wien hij het doet. Dat bevordert het familieleven, de levens vreugde in het algemeen en houdt de men- schen af van ongezonde instincten. Er is nog zooveel in het Innerlijk leven van den mensch. dat verbetering behoeft. Op zede lijk gebied bijvoorbeeld. Het moest niet meer modern zijn. dat een meisje zonder bruidskrans in het huwelijk treedt. (Nadruk verboden). tWorül vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5