Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 October 1937 TAAIE BITTERKOEK EXTRA GOEDKOOP AGENDA noordwijk. sassenheim. SCHOOLDAG IN HET DISTRICT WEST-RIJNLAND. voorschoten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AALSMEER. Convallaria-veiling. Aan de Centrale Veiling is de eerste ver- kooping in dit seizoen gehouden van con- vallaria-bloeikiemen. Zoowel door de le den van de Centrale Veiling als „Bloemen- lust" (het was een gecombineerde velling i werden in totaal aangeboden: 284.425 Duitsche en 132.925 Hollandsche bloeikie- rnen. Bij vluggen handel werden per 100 stuks de volgende prijzen besteed: Duit sche f.2 tot f. 2,31 en Hollandsche f. 1,41 tot f. 1,90. Er was voor dezen verkoop veel interesse uit handels- en kweekerskringen. BENTHUIZEN. De suikerbietenoogst. Nu de suikerbietenoogst alhier een aan vang heeft genomen, kunnen wij het vol gende melden. Was men dezen zomer door de vele regens, waardoor de grond onna tuurlijk werd en het loof een gele tint kreeg, bevreesd voor een goeden oogst, de<ze vrees blijkt thans gegrond te zijn geweest. Het kwantum per H.A. blijft vèr beneden dat. van het vorige jaar, terwijl het suikergehalte dikwijls .slechts ran 14 tot 15"/o bedraagt. Alhier werd ter gemeentesecretarie een zeventiental personen ingeschreven voor den dienstplicht der lichting 1939. HAARLEMMERMEER. Zilveren ambtsjubileum van den heer C. van der Maarel. De heer C. van der Maarel te Hoofddorp herdacht onder veel blijken van belang stelling den dag waarop hij 25 jaren ge leden in dienst trad als veldwachter der gemeente Haarlemmermeer, eerst ter standplaats Abbenes en sinds 21 jaren te Hoofddorp. In de raadzaal van het gemeentehuls had 's middags de officieels huldiging plaats. Nadat de jubilaris met zijn echt- genoote van zijn woning was afgehaald, werd hij door den brigadier-hoofdagent P. van Gent binnengeleid, waar o.m. aanwe zig waren het dagelijksch bestuur dezer gemeente, het geheele politiekorps (met uitzondering van den Inspecteur van Po litie, den heer H. Jelsma, die door ziekte verhinderd was) en alle ambtenaren van het raadhuis. De burgemeester herdacht enkele belangrijke feiten uit het politio- neele leven van den heer C. v. d. Maarel. Spr. prees de groote plichtsbetrachting van den jubilaris en zijn steeds betoonde ac tiviteit, roemde hem als een uitstekend politieman en reikte hem namens het ge meentebestuur onder dankzegging voor de vele in de afgeloopen 25 jaren aan de gemeente bewezen diensten een enve loppe met inhoud uit. De brigadier-hoofdagent P. van Gent sprak hierop bij afwezigheid van den Inspecteur den jubilaris toe, prees zijn ijver, toewijding en groote collegialiteit, feliciteerde hem met dit jubileum en bood hem namens het geheele politiepersoneel en de ambtenaren van het raadhuis een lederen clubfauteuil aan en aan zijn echt- genoote een bloemenmand. De Majoor-Brigade-commandant der Rljksveldwacht, de heer Koerts, dankte den Jubilaris namens de Rljksveldwacht voor de steeds van hem ondervonden me dewerking en prettige samenwerking. De heer v. d. Maarel dankte den burge meester hartelijk voor de van hem onder vonden medewerking en de door hem en de heeren van Gent en Koerts gesproken waardeerende en vriendelijke woorden en verder allen voor het mooie cadeau en de ontvangen bewijzen van belangstelling cn vriendschap. Voor den Kring Rijk (Badhoêve- dorp) van de afd. Haarlemmermeer van de N. H- ver. „Het Witte Kruis" werd in de plaats van Zuster J. S. Hoebee, tot wijk verpleegster benoemd Zuster H. van den Bogert uit Gemert (N. Br.) De Bazar, gehouden door de Tooneel- vereeniging „Gezellig Samenzijn" in de Beurs te Hoofddorp en waarvan de op brengst zal worden aangewend tot aan koop van tooneelbenoodigdheden, heeft ongeveer f.500.— opgebracht. HILLEGOM. Het aantal ingeschreven werkloozen is in één week van 192 tot 182 gedaald. Na eenige weken van vermeerdering is thans de werkloosheid dus verminderd. Verleden jaar bedroeg het aantal werk loozen om dezen tijd van het jaar 305. diaconie heeft een breed arbeidsveld, De diaconie dient door gebed en gaven ge steund te worden De broeders diakenen verrichten dit werk met blijdschap. Spr. was verheugd zooveel afgevaardigden van diaconiën uit naburige gemeenten te zien Ds. Hoek merkte op, dat het hier gaat om een van de rijkste dingen van onze kerk. Om over Hém te spreken, over de barmhartigheid, is geen moeite te veel. In de eerste Christelijke gemeenten is het wesrk der diaconie spontaan gegroeid Alles wat wil hebben voedsel, dekking, kleeding is een gave Gods. Wij die daarmee begif tigd zijn. moeten dat deelen met hen die het wegens de omstandigheden niet heb ben. De dankdagen die gehouden worden voor gewas en vlsscheril liggen daaraan ten grondslag Nooit kan het een schande zijn door de diaconie geholpen te worden. De wijze, waarop de Kerk het deed en be schouwde, heeft het in dlscrediet gebracht. Dam zegt men. liever naar het gemeentelijk armbestuur of naar het gemeentehuls. Tien maal liever geholpen door de diaconie dan door het armbestuur. Christus was de groote goddelijke diaken, die zich verneder de om ons te komen dienen. Het ambt van diaken is een wonderschoon ambt, het is een verantwoordelijk en heerlijk werk. Dit moet niet gedaan worden om dankbaarheid te verkrijgen, wél moet dank gebracht wor den aan Christus. Het is een eeretaak voor de gemeente om dit werk od het hart te dragen. Kerk en diaconie zijn één. Gedenk in uwe gebeden de diaconie. Het ideaal moet zijn, dat deze in alle behoeften der gemeente voorziet: dit Ideaal wordt meer benaderd in de Geref. Kerk Tot het werk der Diaconie behoort, ook verzorging van ouden van dagen, ziekenverpleging, zieken, zorg. kinderen naar verschillende inrich tingen te zenden, verpleging in sanatoria, hulp aan kraamvrouwen, sociale verzor ging Tot slot beval spr. het werk onder de jeugd aan; deze moet gedrenkt worden ln de barmhartigheid van Christus Zoo wordt een goede diaconale gemeente ge sticht. Spr. liet tenslotte zingen Ps 146 4 en 5. Na een woord van ds. Rutgers, die hoopte dat er van het diaconlewerk rijken zegen mag uitgaan liet zingen Gez. 44 1. waarna ds. Hoek met dankgebed sloot. Den diakenen uit de verschillende ge meenten werd na afloop van dit samenzijn de thee aangeboden in het Diaconiegebouw in de Voorstraat C. v. D. werd op zijn rijwiel ln de Zuidstraat ter hoogte van de Bijenkorf aangereden door een schelpenkar, be stuurd door J. v. D. uit de Louwestraat. De oorzaak was, dat een koe de passage be lemmerde. De schade aan het rijwiel toe gebracht bedroeg f. 5. Vrijdag: en Zaterdag: (15 en 16 Oct.) Bij aankoop v. f. 1, suiker uitgesloten, V» pond taaie Bitterkoek voor ct. 9208 de K-W. BIJENKORF LEIDSCHENDAM. Vereeniging van de gemeenten Veur en Stompwijk. Wijziging van de grens tusschen de gemeenten Leidschendam en Nootdorp Wetsontwerp ingediend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door het bestuur van „Het Wit-Gele Kruis" zal dezen winter een herhalingscur sus E.H.B.O. gegeven worden. KATWIJK AAN ZEE. BESPREKING VAN DIACONIEBELANGEN Uiteenzetting van ds. W. Th. Hoek in de zaal voor Prot. Belangen trad ds. W. Th. Hoek. van Wije, op met het onder werp: „Het wekken van belangstelling voor de Diaconie". Aanwegig waren ds. P Pras, een 14 tal diokenen van de Herv. Kerk uit Schevenin. gen. diakenen uit Leiden. Lis=e. Hlllegom, Katwijk a. d. Rijn en uit andere plaatsen uit de omgeving. Ds. R. P. A Rutgers liet zingen Ps 133 1 en 3, las Joh. 12 18 en ging voor in gebed. Deze samenkomst dient om de belangen der diaconie te be spreken aldus ds. Rutgers. Nog nooit, aldus spr. is in deze gemeente zoo'n samenkomst belegd en deze behoort tót één der eersten, die in ons land gehouden worden. Een ieder weet. dat het werk der diakenen in alle stilte geschiedt Aan de gemeente is opgedragen de verzorging der armen. De Bij de Tweede Kamer Is een wetont- werp ingediend tot vereeniging van de gemeenten Veur en Stompwijk en wij ziging van de grens tusschen de ge meenten Leidschendam en Nootdorp, De vereeniging zal in werking treden met 1 Jan. 1938, terwijl de nieuwe ge meente Leidschendam zal heeten. De gemeenten Stompwijk en Veur worden gescheiden door de Vliet, een grenslijn, welke samenvalt met de vroegere heeriyk- heidsgrens. Wat de aanleiding ook geweest moge zijn van het ontstaan van de histo rische grenzen der beide gemeenten, aldus ontleenen wij aan de memorie van toelich ting, een natuurlijke afbakening harer ge bieden is allerminst verkregen. Immers, in den loop van den tijd heeft zich bij den aam, welke Rijnlands boezem scheidt van die van Delfland, een buurtschap ontwik keld, welker bebouwing zich over belde ge meenten uitstrekt, en zich over haar ge bied meer en meer heeft uitgebreid. Dien tengevolge zijn beide gemeenten daar ter plaatse samengegroeid en daardoor steeds aangewezen geweest op de gezamenlijke behartiging van de vele gemeenschappe lijke belangen. De administratieve schel ding dier gemeenten vormt daarbij uiter aard een belemmering voor een behoorlijke regeling en bestuur van haar gemeen schappelijke hulshouding. Weliswaar wor den de bestuursfuncties van burgemees ter. secretaris en ontvanger ln de belde ge meenten resp. door dezelfde personen ver vuld, doch onder de overigens gescheiden bestuursregellng is in vele opzichten de behoefte blijven bestaan aan meer eenheid in de uitoefening van de functies der be trokken bestuursorganen. Nu echter de Gemeentewet ln verband met het toege komen aantal inwoners van Stompwijk. dat thans meer dan 5000 zielen bedraagt, een vereeniging van bestuursfuncties niet meer toelaat, zij het ook, dat na het in werking treden van de wet van 22 April 1937 de combinatie van ontvanger moge lijk zal zijn, moet samenvoeging urgent worden geacht. Immers, voorkomen be hoort te worden, dat de bestuurskosten in eik der gemeenten noodeloos worden op gevoerd; een vereeniging van de beide ge meenten, als het wetsontwerp beoogt, zal de verelschte administratieve eenheid brengen. Indien de gemeenten Veur en Stompwijk. vereenigd worden, is er aanleiding om te vens wijziging te brengen in de Zuidoos telijke grens van Stompwijk en wel door toevoeging van de ten Zuidwesten van de electrische spoorbaan uitspringende smalle strook dier gemeente bij Nootdorp. De hier bedoelde strook wordt ln hofdzaak gevormd door den Veenweg met achter land. Behalve de toevoeging van deze strook van Stompwijk bij Nootdorp wordt voorge steld een klein stukje grond, gelegen ln den Noordwestelijken hoek van Nootdorp, bij de nieuwe gemeente Leidschendam te brengen. LISSE. Vergadering L.T.B. De afd, Lisse van den Land. en Tuin- bouwbond vergaderde m het H.B.G.-gebouw De voorzitter, de heer P. Warmerdam, opende en wees op het toenemen van het ledental. De secretaris las de notulen welke onveranderd werden vastgesteld. Als be stuurslid werd gekozen de heer W. Veröe- zaal. welke de benoeming aanvaardde. Vervolgens werd een beschrijvingsbrief behandeld voor de algemeene vergadering; de voorzitter gaf de noodige toelichting, alsmede de diverse voorstellen van het hoofdbestuur. Het voorstel van het hoofdbestuur om een vakbond voor bloembollenkweekers (slerte'.ersi te stichten vond bijval. Men verwacht een groote toename van het ledental. Het Is noodzakelijk, dat de bloem, bollenkweekers ook principieel zullen wor den georganiseerd, mede ln verband met de ordeningsgedachte. Besproken werden de voorstellen aan gaande de sierteelt. Het aankoopen van teeltvergunningen ln groote massa werd afgekeurd. Uitbreiding van teeltvergunning voor vakmenschen is juist gezien, doch niet voor de kweekers die een nevenbedrijf hebbeïi. Het afnemen van sierteeltvergun ning ten koste van de bezitters vindt het bestuur onjuist Het bestuur stelde voor in dezen winter een drietal vaklezingen te houden. Het verleenen van credieten voor het in stand houden van de bedrijven werd goed gekeurd. Dit is een taak voor de gemeente besturen. In deze streek worden reeds credieten verleend aan de bedrijven. Na> rondvraag volgde sluiting. De aid. Lisse van den Bond van Groote Gezinnen vergaderde onder leiding van- den heer H J. v. d- Berk. Deze wijddé eenige waardeerende woorden aan het adres van wiilen den heer Bon. welke veel voor het vereenigingsleven heeft gedaan. In deze vacature werd als bestuurslid gekozen de heer N. P. v. Rooyen. De heer L B. Jonkman bracht verslag uit van de vergadering van den Centralen Raad. welke hij als afgevaardigde had bij gewoond. Besloten werd te trachten voor de groote gezinnen reductie te krllgen op de plaatsen gelden in de Kerk. Het bestuur kreeg opdracht wederom een kinderfeest te organiseeren. Vergadering R.-K. Volksbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer J. P. de Koning vergaderde de R.-K. Volksbond. De voorzitter zette het win terplan uiteen. Medegedeeld werd, dat be gin December het gebouw weder zal wor den opengesteld als ontspanningszaal voor de werkloozen en getracht zal worden bij voldoende financieele hulp, vet en spek aan de werkloozen te verstrekken. Voorts werd medegedeeld, dat aan de N.Z.H.T.M, een motie zal worden verzonden en ge publiceerd Inzake het aanstellen van con ductrices. Ter kennis werd gebracht, dat de pogingen om alhier te komen tot op richting van een hulshoudcursus geslaagd zijn. Er zullen dezen winter verschillende ontwlkkellngsavonden worden gehouden. Na een gratis-verloting zelde de geeste lijk adviseur, dat voornamelijk het werk- loozenvraagstuk, wat betreft den geeste lijken zorg, de aandacht zal hebben. Spr. hoopte op de medewerking der werkloozen. 9*240 (Ingez. Med.) De afd. Noordwijk van het Ned. Roode Kruis (transportcolonne) geeft dezen win ter wederom een cursus ln E.H.B.O. en wel onder de bekwame leiding van dr. Coen- raads Nederveen. Deze cursus ls geheel gratis. B. en W. hebben aan de Dr. Mr. W. van den Bergh-stichting. alhier, vergunning verleend voor het uitbreiden van een pavil joen aan den Zwairteweg en aan de plaatse. Hike afd-eellne van het Wlt-Gele Kruis voor den bouw van een lishal aan de Pické- straat. RIJNSBURG. Bijtijds gered. Het 10-jarlg zoontje van A. v. d. M. ge raakte ln de Langevaart en verkeerde ln levensgevaar. Het mocht J. v. d. Kwaak nog gelukken den drenkeling bijtijds op het droge te brengen. „Bijbel en Jeugd". Alhier werd de 4de Schooldag gehouden vanwege de Ver. tot het organiseeren van Schooldagen ln het district „West-Rijn land". In de middagvergadering, onder voor zitterschap van den heer C. Jansen, uit Wassenaar, trad op de heer J. C Ligt- voet, van Wassenaar. In een leerrijke en uiterst deskundige causerie besprak deze de bepalingen der wet op het L. O. van 22 Mei 1937, waarop een interessante ge- dachtenwisseling volgde. Spr. bleek een goede wegwijzer in het doolhof der wet telijke voorschriften. 's Avonds kwam men bijeen ln de Ger, Kerk, waar ds. J. Verkuyl van Wassenaar sprak over „Bijbel en Jeugd". Spr. betoogde, dat het plicht is de jeugd met den Bijbel in aanraking te brengen. Waarom zullen wij den Bijbel bij de jeugd brengen? Dit ls reeds lang een groote strijdvraag geweest. Het valt niet te ontkennen, dat het onderwijs uit den Bijbel van groote beteekenls ls voor de algemeene ontwikkeling van den mensch. De Bijbel behandelt toch een groot stuk wereldgeschiedenis, waarmee de jeugd spelenderwijs In kennis wordt ge bracht. De Bijbel ls van grooten invloed gebleken op groote persoonlijkheden en cultuur in deze Westersche Staten van Europa. Het weghouden van den Bijbel op de openbare scholen heeft tot gevolg ge had een gemis aan algemeene ontwikke ling, wat spr. met voorbeelden doet zien. Het motief de kinderen met den Bijbel in aanraking te brengen is, dat de Bijbel een lamp voor den voet is. De Bijbel zegt vie God is, doch ook wie wij zijn. Hoe zouden wij kunnen zwijgen van dit boek voor onze kinderen? Ook in de jonge jaren moet de Bijbel in zijn geheel gebracht worden aan de jeugd. Het Oude zoowel als het Nieuwe Testament, daar deze twee niet te scheiden zijn. Het gebruik van den Kinderbijbel acht spr. aan te bevelen. Ook bij het onderwijs van andere vakken moet het licht van Gods Woord schijnen en moeten de leerlingen komen onder den in druk van God den Schepper. Wanneer de kinderen ouder worden gaan zij de dingen anders beoordeelen en beschouwen, waarom door de onderwyzers een andere houding tegenover de leerlin gen moet worden aangenomen. De onderwijzer moet dan de taak van Christus verstaan: „Weidt Myne lamme ren". In zyn slotopmerkingen deed spr. zijn hoorders zien, dat hun taak alleen ln ge loof en met biddend opzien tot God naar behooren kan worden volbracht. Nadat de voorzitter den spr. had be dankt, ging ds. Vprkuyl voor ln dank gebed. VEUR-LEÏDSCHENDAM. Bazar ten bate dienstgebouw Ncd. Herv. Kerk. Gistermiddag had de feestelijke opening Diaa's var. den bazar georganiseerd ten bate van den bouw van een nieuw dienstgebouw voor de Ned. Herv. Kerk. In het keurig versierde lokaal waren om. aanwezig de raadsleden ten Hoopen en Koerts, Warmolts en Voorsluys vootr het Groene Kruis, dr Reyers, afgevaardigde van de verschillende Prot. vereenlglngen, Schulte-Nordholt voorzitter van het bouw- comlté en de Kerkeraad van de Ned. Herv Kerk. Ds. Vermet, heette allen welkom. Volgens spr. is het doel van dezen bazar allen be kend. Het bestaande dienstgebouw voltjoet niet meer aan de stellen elschen. een nieuw gebouw is daarom geen luxe. doch zal ln een groote behoefte voorzien. Een geschikte vergaderplaats en vereentglngsgebouw ls dan ook van het allergrootste belang, opdat anderen niet tot zich trekken, wat bij ons behoort. Een toestand ais thans bestaat, mag niet bestendigd en roept om vernieu wing Velen hebben dit Ingezien, geestelyke arbeid moet ln een waardige en passende omgeving worden verricht. Ook buiten staanders. welke niet bij ons behooren, hebben reeds van hun medeleven blijk gegeven. De hoop uitsprekende dat deze bazar zal slagen, verklaarde spr. dezen voor geopend. De bakkerij tesn Hoopen was op de goede gedachte gekomen om van moscovisch ge bak met suiker bespoten, een maquette te vervaardigen van het nieuw te stichten gebouw, welke als Inzet direct werd verloot De versohillende stands, waarop een keur van speelgoederen, kinderkleeding, luxe en huishoudelijke artikelen was uistgestald en die bediend werden door dames ln Friesche en Zeeuwsche kleederdracht, hadden direct veel belangstelling Laat kinderen niet met messen spelen. Gistermiddag speelden de 3- en 2-Jarige zoontjes van V. aan den Achterweg met een mes. Plotseling gaf de 3-Jarlge zyn broertje daarmede een haal over de vin gertjes, waardoor deze ernstig werden ver wond. De heer R., leider van het Roode Kruis, heeft den kleine verbonden. Voor de afd. van da K.J.M.V. sprak dr. Dysselbloem uit Oegstgeest over de Vesti gingswet. HEDEN: Evang. Gem.: Jeugdcursus te 8 u. nam. Ned. Leger des Hells: Spr. ds. Scheen- loop van R.dam. 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest o. 1. y. Issay Dobrowen. Solist Nathan Milsteln. 8 u. n.in. Katwyk aan Zee (Casa Cara): Spr. ds. Dekking. 7'/t uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 8 u. nam. Oud Hortuszlcht: Tentoonstelling Leld- sche Radiovereenlglng 25 en 711 uur. Stationsweg 12: Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders N.V. L.D.W.M. 11.30 uur voorm. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terle, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Cansultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau t. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Land der Liefde". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „De zanger van Hare Hoogheid". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenetr. 39: 8.15 uur nam. „Suzy". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, 2ondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De Huurling". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De bokskampioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m Vrij dag 15 Oct. as. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Ryn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmlriapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Het aantal ingeschreven werkzoeken den bij het correspondentschap der ar- Deidsbemlddellng bedraagt deze week 125 personen. Warmond. Bijeenkomst R.K. Middenstaudsvereen. „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze" afd. Warmond, vergaderde onder voorzit terschap van den heer F. Slager in hotel „De Stad Rome". De voorzitter opende. Ingekomen was o.m. een schryven van het hoofdbestuur met betrekking tot de Inschakeling ran den middenstand by het verstrekken van ondersteuning ln natura. Het hoofdbestuur had deze aangelegenheid opgelost. De voorzitter wees op het groote belang van het volgen van de handelscursus ln Lelden door de jongeren mede ln verband met de vestlglgswet. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar den Centralen Raad werden gekozen de heeren G. van Elburg en C. M, van Styn. Den afgevaardigden werd opdracht gegeven, te protesteeren tegen het premievrye pensioen van de ambtenaren verbanden aan de Hanze, De voorzitter deelde mede dat het be stuur overweegt een wlkelweek te organi seeren, Hiervoor bleek weinig animo te be staan, De rondvraag stond geheel ln het teeken van den handelscursus te Leiden. Er werd oJT gewezen dat het onderwys ln Warmond niet op voldoende peil staat, zoodat kin deren die van deze school naar de cursus te Lelden gaan, deze cursus niet of niet voldoende konden volgen. Op verhooging van het onderwyspell werd daarom aan gedrongen. De voorzitter bestreed de mee ning van deze leden en wees er op dat er ook kinderen van de OL. scholen uit Lel den zyn die dezen cursus niet of slecht kunnen volgen. .Hy was van oordeel, dat de elschen die gesteld worden te zwaar zyn. Den heer Papot werd opdracht ge geven deze aangelegenheid in den school raad te bespreken. De heer Kerkhof wees er op dat het gemeentewerk niet op de juiste wyze werd gedistribueerd. De voor zitter zegde een onderzoek toe. Hierna sluiting. GEBOREN: Rudolf Thomas, z. v. H. A. Wiersinga en C. de Niet Jannetje Gerdtna, d. v. A. P. Vermeulen en A, G. Vink Pieter, z. v. P. Kooreman en J. Laurier Johannes, z. v. W. H. v. d. Kraan en P. W. v. d. Zwart Jacob, z. v. M. WeU en L. A. Café Adria- nus Johannes Cornelia, z. v. C. Rademaker en P. M. v. d. Langenberg Johanna Geertje, d. v. A. Maarsen en E. Weij Cornells, z. v. J. J. v. Vliet en A. Sohellln- gerhout Jentje, d, v. Z. J. de Jonge en A. M. v. Veen. ONDERTROUWD: J. H. Brink Jm. 21 j. en A. Erades jd. 19 J. J, P. Meershoek jm. 35 j. en A. H. Klein jd. 21 j. GEHUWD: W. Aarts jm. en D. W. v. Leeuwen jd. G. v. Delft jm. en E. S. Spierenburg jd. A. Dissevelt jm. en M. Jansen jd. J. v. Houten Jm. en M. Roefstra Jd. W. H. v. d. Kaay jm. en C. M. v. Halderen jd. L. Neuteboom jm. en J. C. v. Leeuwen Jd. N. Optendrees wedn. en H. v. Leeuwen wed. L. Smit Jm. en I. H. v. Straten jd. J. Stavleu jm. en J. de l'Ecluse Jd. J- W. Beversluis jm. en P. du Prie jd. H. C. Broekman gesoh. en M. H. v. d. Zeeuw SeCh OVERLEDEN; F. v. d. Oord z. 3 d. S. v. d. Broek-v. Glnkel, vr. 28 j. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6