LAATSTE BERICHTEN JETTY LECLAIR LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 14 October 1937 Stadsnieuws Binnenland Buitenland BEURSO VERZICHT mn IN UTTIRIN WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 768. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 769.9 te Dyon. Laagste stand 740.4 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige wind uit Westelijke rich tingen. Half tot zwaar bewolkt of betrok ken. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Aanvankelijk nog weinig verandering in temperatuur, later wellicht Iets koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Bilt. Het daalgebied van den luchtdruk, dat gistermorgen den barometer op IJsland sterk deed dalen, trok naar het Zuidoosten en deed een depressie ontstaan boven Denemarken. In het Noorden van IJsland bleef de luchtdruk dalen en thans ligt een diepe depressie ten Westen van dit eiland en valt de barometer er snel. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan ver plaatste zich een weinig naar het Zuiden. Aparte maxima vormden zich in Frankrijk en in Finland. In het Noordwesten is het luchtdrukverval van Zuid naar Noord sterk toegenomen en waait het krachtig uit West. De temperatuur blijft echter hoog en er zijn nog veel polaire koude In vallen met afkoeling en gure buien In zicht. In Noord-Scandlnavië werd de vorst van beteekenls. Over Zwitserland en Mid den- en Zuid-Frankrijk ligt een mlstgebled met lage ochtendtemperaturen. Op de Al pentoppen blijft het weer mooi, doch de wind is sterk toegenomen. De omgeving der Noordzee zal vermoe delijk meer en meer onder den invloed der depressie komen, zoodat de kans op regen buien geleidelijk grooter wordt. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Parijs: W.Z.W., 10 gr., goed. Londen: W.Z.W.. 7 gr., goed. Berlijn: Z.Z.O., 9" gr., mist. Nice: windst., 15 gr., mooi. LUCHTTEMPËRATU ÜF. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 12 gr. O. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u. 03 min.; nam. te 23 u. 31 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Donderdag: 5.39 nam. tot 5.53 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 14 October: op. 14 u. 34. 0216 (Ingez. Med.) Ook ln België ls men tevreden. Alleen de scheel op Frankrijk georiënteerde ..Nation Beige" heeft geen vertrouwen ln de Dultsche woorden Hoe zwaar zullen alle verklaringen, verzekeringen, nota's, pacten en handteekeningen wegen ln de «osen van den Duitschen generalen staf, wanneer deze laatste het oogenblik gunstig achten zal om alles te wagen voor het behalen van de overwinning Juist nie mendal. Ten opzichte van België zou hij zich slechts een enkele vraag stellen: Heb ben wli er belang bij, door België te trek- to? ziedaar het feit in al zijn naaktheid en brutaliteit. Al de rest zal nooit iets anders zijn dan slechts literatuur en ver ouderd perkament en men zal zonder moeite een kanselier vinden het moet zeker geen militair zijn om te herhalen, dat nood geen gebod kent. Aldus dit blad. Maar het is de eenlge wanklank in het koor van waardeerlng. Senator Nothcomb zal in den Belgischen Senaat interpelteeren cm minister Spaak m de gelegenheid te stellen, zich volledig officieel te uiten De Zuid-Slavische premier Stojadinowitsj thans te Londen gearriveerd. EEN VEELBELOVENDE KNAAP. Berouw komt na de zonde. Surveilleerende agenten vonden dezen nacht ln de donkere, verlaten straten der residentie een 12-jarlgen jongen. Natuur lijk hielden de agenten het knaapje aan om hem te vragen, wat hij zoo ln het holst van den stormachtlgen nacht op straat moest doen. Hij deed erg vreemd en was voor de overigens zeer vriendelijk optredende agenten angstig. Deze namen den Jongen mee naar het bureau, waar hij een omstandig en aanvankelijk zeer ver ward verhaal deed, waarbij de tranen hem dikwijls over de wangen biggelden. Het ventje, dat alhier woont, was gister middag uit het huls van zijn vader en moeder weggeloopen, nadat hij kort te voren een Inwoonster van Rijnsburg van een portemonnaie, inhoudende 16 gulden, had bestolen. Naar huls durfde hij niet meer terug en dus besloot de knaap de wijde wereld in te trekken. Maar ook dat durfde hij niet goed. Vijfmaal kocht hij een treinkaartje Leiden—Den Haag. Vier maal had hij het kaartje weggegooid, om dat hij er tegen opzag op zijn eentje in den trein te stappen. Eindelijk trok hij de stoute schoenen aan en reisde op het 5de kaartje naar Den Haag. 's Middags en 's avonds dwaalde de Jon gen door de Haagsche straten. Met een bioscoopje, lekkere broodjes, sigaretten en champagne-pils wilde het gestolen geld wel op. Huilende van angst en van be rouw over zijn slecht gedrag dwaalde hij 's avonds laat en 's nachts door de Haag sche straten totdat-hij de agenten tegen kwam en op het bureau de geheele ge schiedenis kon vertellen. Zes gulden had hij nog overgehouden, 10 gulden waren in den loop van den dag opgemaakt. He denochtend werd de jongen naar Lelden teruggebracht. Hopelijk zal men hem met een flinke afstraffing aan het verstand weten te brengen, dat hij op den verkeer den weg ls en dat zijn nog zoo jonge leven niet veel goeds belooft, wanneer hij zoo door blijft gaan. Defensie bestelt 106 vliegtuigen. Voor een bedrag van 7 millioen gulden. Vorige week wisten wij aldus het D. D. te melden, dat de regeering bij de Fok kerfabrieken te Amsterdam een belangrijke order van eenige tientallen vliegtuigen ten behoeve van de Nederlandsche weermacht heeft geplaatst. Nader vernemen wij, dat het Juiste aantal ls 106. Het bedrag, dat de Regeering hiervoor besteedt, bedraagt circa zeven millioen gulden. Het ligt in de bedoe ling van de Regeering om eerlang tot het plaatsen van een tweeden order van onge veer gelijken omvang over te gaan. DANZIG Wrijving met Polen. De president van den Senaat heeft een protest gericht tot het Vaticaan wegens het opriohten van twee Poolsche parochies in de vrije stad. Van Poo'sche zijde wordt scherp stelling genomen tegen dit protest. De getroffen maatregel heet geheel in overeenstemming met de bestaande regelingen. ENGELAND Labour-overwinning. De Valera niet meer herkiesbaar? De tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuisdistrict North Islington (Londen) beeft tot resultaat gehad, dat de candidaat eer labourpartij Guest, op wlen 13.523 stem men werden uitgebracht, is gekozen. De candidaat der conservatieve partij, olugden. behaalde 12.227 stemmen. Het district ls thans „om". Op de te Dublin gehouden jaarlijksche conferentie der Flanna-Failpartij heeft de valera laten doorschemeren, dat hij zich met meer candidaat voor het president- varft, z,a' .s'e"em wanneer aan hel einde ^aar de nieuwe grondwet van ..fj!' wordt. Volgens de „News Chronicle" n de minister van volksgezondheid, Kelly, als candidaat genoemd. NOORWEGEN Secretaris van Trotzky verdwenen. Naar het Noorsche blad „Dagbladet" ver neemt, is een van de secretarissen van Trotzky tijdens diens verblijf in Noorwegen, Erwin Wolf, vermoedelijk door de particu liere politie van de communisten van Mos kou in Spanje gevangen genomen. Hij ls óf uit den weg geruimd óf naar Moskou ge zonden. ITALIË. Het proces te Milaan. Het proces tegen de antifascisten te Milaan is vannacht geëindigd. Vijf perso nen werden veroordeeld tot tien jaar op sluiting. Vijf beklaagden werden vrijgespro ken. De overigen werden veroordeeld tot straffen tusschen een en vier jaar gevange nis. EGYPTE Versterking der weermacht. Het Egyptische kabinet heeft een sup plementair oreddet. ten bedrage van 1.150.000 o. st. toegestaan voor de onmiddellijke vorming van drie nieuwe bataljons Infan terie, elk zeven honderd man sterk. Bovendien zal de minister van oorlog achttien nieuwe militaire vliegtuigen aan schaffen. Met spoed wordt de aanleg voortgezet van militaire wegen, zooals in het Engelsch —Egyptisch verdrag zlin voorzien. De pers wijdt nog steeds alle aandacht aan de versterking van Italië's garnizoenen in Lybië reeds vier divisies heeten daar te ziin! en speciaal aan de Jongste be richten, volgens welke de Italianen In Djebei Afchdar. nabii de grens van Solloem, een militaire luchtbasis hebben aangelegd. Voorts wordt medegedeeld, dat de regee ring een munitiefabriek zal bouwen, waar van de kosten 500.000 pond sterling zullen bedragen. Tenslotte zal de regeering bij het parlement een wetsontwerp in dienen, waarin de militaire dienst verplicht zal worden gesteld. WETHOUDERS DER ZEVEN GROOTSTE GEMEENTEN BIJ DEN MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN. Op het departement van sociale zakon heeft vanochtend od verzoek der gemeente besturen der zeven grootste gemeenten een bespreking plaats gehad tusschen den mi nister van sociale zaken, prof. mr. C. Romme en de wethouders van sociale zaken dier gemeenten, bij welke conferentie tegenwoordig waren mr. D. G. Draayer, directeur-generaal van de werkverschaffing en steunverleening, G. W. F. van Hoeven en Meyer de Vries, referendarissen der af- deeling .werkverschaffing en steunver leening. De onderwerpen, welke op deze confe rentie zijn besproken, zijn de brandstoffen- toeslag en de laatste circulaires van den minister, met name-betreffende de spaar regeling en den extra bijs'ag voor oudere kinderen. De minister heeft toegezegd, de naar voren gebrachte opmerkingen te zullen bestudeeren. BIJ AANRIJDING ERNSTIG GEWOND. Hedenochtend tegen 11 uur ls de 54-ja- rlge voetganger G. S„ wonende ln de Twentstraat. te Den Haag, op den hoek van het Slljkeinde en Kortenbosch aange reden door een vrachtauto, welke bestuurd werd door den 28-jarigeri B. M., uit de Dlerenschelaan. De heer G. S. bekwam een hersenschud ding en ernstige hoofdwonden. Hij is ln bewusteloozen toestand naar het R.-K. ziekenhuis aan het Westelnde, vervoerd. OPTREDEN TEGEN „VOETBALPOOLS". In een circulaire aan de procureurs-ge neraals bij de gerechtshoven dringt, de minister van Justitie -er op aan krachtig op te treden tegen de z.g „voetbalpools", wat ondernemingen zijn wier werkzaamhe den strijdig zijn met de loterijwet. Zoo noodig ware bij de verkoopers der formulieren en bij de administratiekanto ren der betrokken ondernemingen tot in beslagneming over te gaan, aldus de mi nister. Ten overvloede wijst hij er nog cp, dat het bovenstaande eveneens zal gelden voor soortgelijke ondernemingen t.a.v. andere takken van sport. CHRISTELIJK DEM. UNIE. Tweetal resoluties aangenomen. In de vergadering van het hoofdbestuur der Christelijk Democratische Unie, werd een tweetal resoluties vastgesteld. De eerste betreft den oproep van den minister van sociale zaken inzake de spaar-steun-regellng. De C.D.U. is van meening, dat deze krachtig moet worden gesteund, omdat, al dus de resolutie, „dit momenteel de eenige wijze schijnt te zijn waarop van de regee ring hulp voor de werkloozen is te ver wachten". In de tweede resolutie wordt met droef heid geconstateerd, dat het huidige kabi net zijn heil zoekt in een bewapening, zoo als Nederland hooit heeft gekend. De C.D.U. roept regeering, parlement en volk op tot Godsvertrouwen en een vader landsliefde, die durft te breken met den bewapeningswaanzin en haar kracht zoekt Ir. sociale gerechtigheid en versterking van de geestelijke weerkracht van ons volk. LOON- EN SALARISPOSITIE RIJKS PERSONEEL EN ONDERWIJZERS. Te 's-Gravenhage kwamen gisteren de vertegenwoordigers bijeen van de zes cen trales van overheidspersoneel, welke zitting hebben in de centrale commissie voor ge organiseerd overleg bij het rijk. Onderwerp van behandeling voor deze bijeenkomst vormden de besprekingen over de loon- en salarispositie van het rijks personeel en de onderwijzers, welke hebben plaats gehad in de vergadering der centrale commissie op 5 October j.l. en zullen wor den voortgezet in een volgende vergadering dezer commissie, die, naar mag worden verwacht, zal worden gehouden voor de openbare mondelinge behandeling der rijksbegrooting door de Tweede Kamer. Na bespreking van een en onder kwamen de vertegenwoordigers der centrales una niem tot de conclusie, dat verbetering dezer positie urgent moet worden geacht, welk oordeel werd gegrond op verschillende overwegingen. De vertegenwoordigers der centrales stel len zich voor, dit standpunt ln de a.s. centrale commissie-vergadering, ln aan sluiting op het reeds besprokene ln de ver gadering van 5 October j.l., nader te ver dedigen. Zij Juichen het toe. dat deze voor het rijkspersoneel en de onderwijzers zoo belangrijke zaak volledig in het rijks- georganiseerd overleg kan worden behan deld en vertrouwen, dat het mogelijk zal blijken, in dat overleg tot een zoowel voor de regeering als voor de organisaties bevredigende oplossing te geraken. Besloteri werd verder, voor een deputatie namens de zes centrales een onderhoud aan te vragen bij den voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg. UIT NED. OOST-INDIË JAPANSCH vTsSCHERSVAARTUIG AANGEHOUDEN. BUITENZORG. 14 Oct. (Aneta/A.N.F.) - Officieel wordt het volgende gemeld: Op 9 October trof een vliegtuig van de Flores" de Japansche motorboot „Talshin Maru" aan met vier prauwen, welke in de wateren rond de Anambaseilanden visch- ten Ondanks herhaalde seinen om te stop pen en waarschuwingsschoten, trachtte het vaartuig te ontkomen. De Taishin Maru" stopte eerst, nadat twee uren waren verloopen en het vliegtuig voor den boeg. hoog over het schip en op de waterlijn had geschoten. Twee opvaren den van de „Taishin Maru" zijn licht ge wond. de een aan een arm, de andere aan een been. De „Taishin Maru" is naar Tandjong Pinang opgebracht. De strijd in het Verre Oosten. Japansche luchtbombardementen. Gebruik makende van het mooie weer hebben de Japansche luchtstrijdkrachten zich zeer actief betoond aan het geheele front van Sjanghai. Het Noorderstation en de spoorweg achter de Chineesche linies ten Zuiden en Westen van de Fransche concessie werden bestookt. In den Ameri- kaanschen sector zijn twee vliegtuigbommen neergekomen, tengevolge waarvan naar schatting vijftien Chlneezen zijn gedood. Een voorbijrijdende tram werd totaal ver nield, verscheidene Jonken werden uiteen geslagen. Twee Amerikaansche marinesol daten, die op wacht stonden, kregen een regen van splinters om zich, doch werden niet gewond. Twee en twintig Japansche vliegtuigen vertrokken naar Nanking. Slechts zes heb ben om half tien vanmorgen boven de hoofdstad gevlogen en het vliegveld bene vens vijf plaatsjes ln de omgeving gebom bardeerd. Te Poetoeng hebben de Japanneezen, na een geweervuur, dat geopend was op de Japansche oorlogsschepen en waarbij ver scheidene gewonden vielen, het bombarde ment geopend. Vervolgens stoomden twee Japansche kanonneerbooten de Wangpoe op en losten mitrailleursalvo's. De gevechten worden voortgezet op ver schillende plaatsen in Sjansi, waar het ope ratieplan moeilijk te volgen is; het schijnt echter, dat de Japansche troepen bij hun aanval gistermorgen op krachtigen tegen stand zijn gestuit. Volgens berichten uit Chineesche bron zouden de Japanneezen zware verliezen hebben geleden. Mijnongeval in Duitschland. Zeven dooden. In de mijn „Nordstern" te Gelsenkir- chen-horst zijn in den afgeloopen nacht tengevolge van een mijngasontploffing ze ven arbeiders om het leven gekomen en twee licht gewond. De ontploffing ls waar schijnlijk veroorzaakt door een fout van een^ eleotficien, die aan de lichtleiding werkte. PROCES TE BRUSSEL. Voor de rechtbank te Brussel ls vandaag een aanvang gemaakt met de behandeling van de zaken Goldzieher en Penso en de Noorderbank. Slechts de beklaagden Mayer Loevensteln, Devreese en Gysellng zijn ver schenen. De gebroeders Barmat waren niet aanwezig. Julius Barmat heeft een verzoek om uitstel ingediend op grond van zijn gezondheidstoestand, ten bewijze waar van hl) een attest van een Nederlandsch arts heeft opgezonden. De rechtbank heeft beslist, dat er geen aanleiding ls de zaak uit te stellen. A'DAM, 14 October. De handel op de effectenbeurs was heden belangrijk ingekrompen. Het scheen wel, alsof de markt na de emoties van de laat ste dagen tot rust wilde komen. Over het geheel genomen was de stemming niet on behagelijk. Weliswaar was de kooplust niet groot meer, doch daartegenover was van liquidaties ook niets meer te bemerken. Alles bijeen kon de gevolgtrekking wor den gemaakt, dat de toestand zich aan het consoltdeeren was. In leder geval was het een hoopvol teeken. dat de gisteren behaal de koerswinsten gehandhaafd konden blij ven. Wel waren enkele fondsen ten opzichte van de vorige slotkoersen wat lager, doch na de heftige schommelingen die zijn mee gemaakt, spelen koersverschillen van enkele procenten thans een minder groote rol, dan in tijden dat de beurs zich in rustiger ba nen beweegt. Van de toonaangevende fondsen open den Koninklijken een kleinigheid beneden het vorige slot, doch daarna konden zij zich opwerken tot het niveau van glstereh Onder beurstijd werden overigens ver scheidene liquidaties te zien gegeven. De Suikerfondsen bleven gemakkelijk op peil; H.V.A.'s bewogen zich voornamelijk om streeks het topniveau van den vorlgen dag, enkele specifieke Sulkeraandeelen konden zich zelfs nog verder verbeteren, evenals de aandeelen ln Indische cultuurbanken. Op de Rubberafdeellng werden Amster dam Rubbers aanvankelijk een paar oun- ten van onder het vorige slot afgedaan, doch nadien viel een kleine stijging waar te nemen. Diverse minder courante soorten konden nog verder naar boven loopen. Scheepvaartaandeelen werden op beschei den voet verhandeld. De bekende toon aangevende soorten waren prijshoudend, doch niet veel veranderd. Industrieelen hadden een kalme markt. De Phillpsaan- deelen kwamen een kleinigheid hooger te liggen vergeleken met de topprijzen ran gisteren; Unilevers en Aku's waren zoo goed als ongewijzigd. Van de Tabakken werden aandeelen Dell- Mij. en Senembah's lager Ingezet, doch daarna trad weer een krachtig herstel ln. Dei i-Bata vla's die bij de opening goed prijshoudend waren, liepen later op den middag Iets terug. De handel ln Ameri kaansche fondsen was van kalmen aard. Groote koersverschillen kwamen niet voor. daar men blijkbaar op het verloop van Wallstreet niet wenschte vooruit te loopen. Dc beleggingsmarkt was stil, doch prijs houdend voor de Nederlandsche Staatspa pieren; ook de provinciale en gemeentelijke Obligatiën. waren dooreen genomen niet slecht gedisponeerd. Fransche fondsen waren vast gestemd in overeenstemming met het prtjsverloop van den Franschen franc. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 5/8 (8.97); Berlijn 72.65 (72.65); Parijs 6.10 1/4 (6.07 1/4); Brussel 30.48 (30 51); Zwitserland 41.62 (41.62'/«); Kopen hagen 40.10 (40.05); Stockholm 46.30 (46.35); Oslo 45.12'/! (45.07'M; New York 1.81 (1.80 11/16); Praag 6.33'/i <6.33'/i); Oost. Bankpapier 33.50 (33.45); Lire 7.55 (7.50). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/83/16; "ïggeld 1/4. Registennarken 38 1/2; Crediet Sperr- marken 141/4; Effectensperrmarken 14'/i; Reismarken 511/2; Bankpapier 40 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van "gisteren. FRYSK TOANIEL. Takommende Snjeontojoun, 16 Oct., scil lt SeLsklp „Fryslan" syn earste toanieljoun, yn dit Wlnterhealjiar, jaen yn „Zomerlust" Opfierd sell wlrde „Ho nou?" ln oar- spronkelik blyspll yn 3 ütkomsten fen H. Bulthuis. „Ho nou?" ls al op forskate plakken op- lierd en hat oeral tlge foldlen, sadet de Friezen Snjeon wer in echte moaie FTyske joun wachtet, wylst se ek noch erts laeitsje kinne. Fen de side fen it Blstjür wirdt den ek grif forwachte dat er Snjeontojoun ln greate kloft ljue komme scil om de op- fiering fen „Ho nou?" mei by to wenjen. MAIKT LEIDEN, 13 October. Week van 17 tot 23 October. Consumptiemelk 1ste klas f. 7.50 8.70 per 100 liter. Prijs voor te levereh boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, voor de week van 17 tot 23 October gelijk aan den door de Regeering vastge- stelden prijs Noteerlng Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Vereen. „Lelden en Om streken", 13 October. Witte kool per 100 KG. f. 1.701.80; Roode kool f. 1.203.50; Savoye kool f. 1.20—2.30; Groene kool f. 1.50 3.60Boerenkool f. 1.503; Prei f 1.50 1.90; Kroten f. 1.20—2.20; Kroten gekookt f.4—6; Uien f. 1.704.80; Peen f. 1—4.10; Spruiten f. 28; Sla f. 2; Nero f.4—7; Drui ven f.1418; Snijboonen f.420; Stokboo- nen f.718; Pronkboonen f.23; Stam- boonen f.5—18; Witloof f.13; Postelein f.48; Spinazie f.2—13: Tomaten A f. 4— 7.80; B f.4—8.60; C f.4—5.40; CC f.4; Andijvie f. 0.60—0.80; Komkommers f. 1.50 2.80; Bloemkool f. 1.50—10.60; Meloenen f.47; Salade f. 0.600.90; Knolselderie f.23: Kroten per 100 bos f. 0.400.90; Pieterselie f. 0.30—0.50; Radijs f. 0.500.80; Selderie f. 0.30—0.80; Bleekselderie f.6—8; Peen f. 2.504.80; Raapstelen f. 0.300.60. GOUDA, 14 October. Veemarkt: aange voerd ln totaal 1289 stuks, waarvan 27 slachtvarkens. Vette van 3334'/: ct. per pond, levend met 2 pet. korting; 431 ma gere varkens, prijzen van f. 3050 per stuk; 762 biggen f. 1622; Geldersche biggen f. 22 25; 43 nuchtere kalveren f. 611; 26 bok ken en geiten f.27: handel vlug. Algemeene markt: 347 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk van f. 30 32; 2e kwal. f.2729; zware tot f.34; han del matig; 247 ponden Boter. Goeboter van f. 0.750.80 per pond: Weiboter f. 0.70— 0.75 per pond, handel vlug; 73.000 stuks eieren. Kipeieren van f. 4.805.20 per 100 stuks. Eendeleren f.3—3.50 per 100 stuks; handel matig. Coöperatieve Zuid-Hollandsche Elervei- ling g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoel" 70.500 Kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 4.80—4.90 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 4.90—5: 60/62 KG. f.5—5.10; 62/66 KG. f. 5.10—5.30; Bruine 58/68 KG. f.5—5.40; Kleine eieren f. 3.504.60. Aanvoer 5000 Eendeneieren, prijzen f. 2.903.10 per 100 stuks. RIJNSBURG. 13 Oct. Roode kool f2— 2.60. gele kool f.1—1.40, groene kool fl.40 1.80 p. 100 K G. Bloemkool I f7—9, idem Hf. 3—6, bospeen f3.506 p. 100. Waspeen f0.50—0.80. kroten f 0.40—0.60 p. ldst. Uien f2.40—2.70 p. 50 K G. Bloemenveiling. Gladiolen War 4070; Plcardie 4080; Asters, gemengd 1226; Idem wit 2446; tros Chrysanten Norman- dlë 8—12: Feniks 6—11; Harvest 9—12; Goud vlinder 7—14; groote Chrysanten: Blanche Partout 4.206.20; Rayonant 57; Pulling 89.20; Anjers gemengd 2060: Herfstasters Elta 2.40—4.10; Climax 56.50 Witte lelies 5—6.20. ROELOFARENDSVEEN. 13 October. Druiven 79 cent per pond; bloemkool 5— 6 cent per stuk; andijvie 90 cent; sla f. 0.602.10 per 100 krop; tomaten A f. 0.70 —1.15; idem B f. 0.85—1.15: idem C 50—65 cent per bak; snijboonen f. 1.101.40; stek 5580 cent per 10 KG. TER AAR, 13 October. Centrale Veiling. Spinazie per kist van 4 KG. f. 0.170.27; Andijvie f. 0.060.14; Slavellen f. 0.07; Witte Pronkb. f. 0.20—0.23: Uien per 100 KG. f. 2.60—3.20: Spruitkool f.5; Roode kool f.3; Witte kool f. 1.80; Savoye kool f. 1.40—2.70; Radijs per 100 bos f. 0.50; Sel- dery f. 1.10; Peen f. 2.50—4.10; Sla per 100 stuks f. 0.60—1.70; Bloemkool per stuk O.OlVi—0.09: Meloenen 0.040.06; Kom kommers f. 1.70; Tomaten A f. 22.30; Kas-Snijboonen per 25 KG. f. 1.251.55; Stek f. 0.450.90; Druiven f. 0.11—0.12; Chineesche kool f. 1.10. VEUR, 13 October Kropsla le soort f. 0.60—1.10: Stoofsla f.1—1.10; Peen f.5— 7; Bloemkool le soort f. 1.50—8; Tomaten mldd. f.2—2.30; groote ronde f; 2.40; 2e soort f.2; 3e soort f.2; bonken f.2; rijp f.2; Andijvie per 100 f.0.600.70; idem per KG. f.1; Spinazie per 4 KG. 830 cent; Postelein f.2—3.80; Snijboonen f.4—15; Spercieboonen f.912; Prei f. 1.502.50: Seldery f. 0.500.90; Druiven f.69. VOORSCHOTEN, 13 October Veiling V. P. V. Kippeneieren f. 5,806 per 100; Kui keneleren f.4 20 per 100; Eendeneieren f. 4.50 per 100; Kippen f. 0.400.60 per stuk; Hanen f. 0.75 per stuk; Konijnen f. 1.25 per stuk. WADDINXVEEN, 13 October. Eierenvei- ling Geen aanvoer van kipeieren. Een par tijtje eendeieren, prijs f. 3.50 per 100 stuks. WESTLAND, 13 October. Aardbeien f. 1.10; champignons 6575 c.; allcante 1922 c.: frankenthaler 21—29 c.; golden champion 2632 c.: gros maroc 23 c„ alles per kg.; dubbele boonen f. 1.95—2.40 per bak; enkele boonen 21—23 c. per kg.; tafelappelen 8— 11 c.; peren 11—26 c.; witlof 1214 c.; ra- menas 55 c.. alles per kg.: schorseneeren f 6.709.20; idem 2e soort f. 2.505; andij vie 6090 c.; sla 7080 c.; kroten f. 1.10 alles per 100; peen f.3; prei f. 0.902.20; radijs f. 0.90—1 60. alle per 100 bos; bloem kool 35 c. per stuk: eieren f.4.805.80 per 100; roode kool f 2—2.80; Idem savoye f. 1.101.50; groene kool f. 2.703.60; chi neesche kool f. 1.702.40. alles per 100 kg.; boerekool 12 c. per kist: suikermeloenen 26 —31 c.; ananasmeicenen 1923 c.; car- bonkel 21—24 c„ alle per stuk; spruiten f. 0.95—1.15; idem 2e soort 30—45 cent per bak; perziken 513 c. per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3