Uit de Omstreken LEIDSCH nmm- Derde Blad Dinsdag 12 October 1937 Hir~ awsretwt1aaswiar.si Om het wereld kampioenschap schaken LISSE. „De rijkdom van den Bijbel." In de Kleuterschool werd een bijeen komst gehouden door de Herv. Mannenver- eeniging. De heer N. B. Themmen, hoofd der Ned. Hcrv. School, werd in deze eerste wintervergadering door den eere-voorz. ds. G. Tichelaar, als voorzitter geïnstalleerd Ds. Tichelaar richtte een woord van dank tot den heer Themmen, dat hij zich voor deze belangrijke taak wil geven. Tevens werd een woord van darrk gesproken over den arbeid van den heer S. van Voorst, die eenige jaren de leiding had. Na de installatie hield de heer Themmen een inleiding over het onderwerp ,De rijk dom van den Bijbel." Spr. zeide, dat de rijkdom van den Bijbel niet in één avond, ja zelfs niet in een menschenleven ten volle kan worden weer gegeven. De Bijbel is zóó vol aan schoon- I beid, dat imen dit niet in woorden naar waarde kan vertolken. Toch is de Bijbel ook arm. en dan be doelt spr. daarmede, dat de Bijbel arm is naar den vorm, hetgeen spr. nader aan toonde. Zij is een samenstelling van 66 boeken van schrijvers met onderscheidene gaven, welke in een tijdperk van 20 eeuwen geleefd hebben. Wij naderen echter tot den Bijbel als 6chriftgeloovigen en wij zien dat de Bijbel een Boek is, waarin het om God te dóen is en waarin de mensch betrokken wordt op God. God staat bij het begin, maar ook bij het einde van de wereldgeschiedenis. God leidt de geschiedenis en staat als op den achtergrond bij alles wat er geschiedt, van dag tot dag. In zijn keurig betoog zette spreker dit nader uiteen. Met groote belangstelling werd de heer Themmen gevolgd, waarna een gedachten- wisseling volgde. Gevonden. Stuurtasch, portemoimaie, grijze dames handschoen, onderdeel van electrische lamp. Inlichtingen op het politiebureau. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de afge- loopen maand opgebracht de som van f. 15.10. Door de Gem. Arbeidsbeurs werden de formulieren voor de bekende spaarregeling van Minister Romme aan de werkloozen uitgereikt. Door bijna alle"werkloozen, die voor deze regeling in aanmerking komen werd het inschrijfbiljet ingeleverd. De rege ling zal voor hen deze week in werking tre den. De afd. Lisse van den Bond van R.K. Handels- én Kantoorbedienden vergaderde in het Bondsgebouw. Als spreker trad op de heer Boersma. die in een duidelijk betoog uiteen zette wat de Bond heeft gedaan in het belangt der bij hem aangesloten leden, vooral inzake het verkrijgen van het manu- facturehbrevet, alsmede voor de opleiding in het kruideniersbedrijf. Vooral met het oog op de wet op de Vestigingseischen is vak bekwaamheid een eerste vereischte. Voorts wees spr. op de Urgentie van een sterke or ganisatie ter verkrijging vari onze rechts positie. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling alhier werden ingeschreven 130 werkzoe kenden tegen 182 in 1936. Door B. en W. van Lisse is aan de plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrou wenbond vergunning verleend tot het hou den van een speldjesdag op 31 Oct. a.s. bnaoht het aanschaffen van een tusschen- maat zuurstof f lose h te gebruiken voor eventueele ongevallen op verren afstand. Het bestuur zegt overweging toe, terwijl tevens nog werd besloten een tweetal zwem- bussen aan te schaffen, daar in de practijk gebleken is, dat dit nieuwe reddingsmid del beter is dan zwemvesten. Hierna Sluiting. De achtste partij te Leiden. NOOEDWITK BINNEN. Geslaagd te den Haag voor het exa men ter verkrijging van een amateur radio zendmachtiging de heer G. J. v. Dam alhier. NOORD WIJK. Vergadering Reddingsbrigade. De Noordwij'ksche Reddingsbrigade ver gaderde in hotel „Victoria"; de opkomst was zeer goed. Door een lichte ongesteld heid was de voorzitter der brigade dr. Her- manides verhinderd. De heer B. de Groot presideerde en deelde mede, dat ook de 2e secretaris, de heer v. d. Wilk, bericht van verhindering had ingezonden. Met genoegen kan de N.R.B. op de werk zaamheden in het afgeloopen seizoen terug zien. In een prettige verstandhouding is er veel nuttig werk verricht op het strand, waardoor men allerwege doordron gen zal zijn van de onmisbaarheid der bri gade voor de badplaats. Hiernaast zijn in dit seizoen door de leden nog verschillende diploma's behaald, het beste bewijs van de groote activiteit der brigade-leden. De bespreking wintercampagne werd in gezet met het voorstel weer een seincur- sus te organiseeren. Na een korte bespreking werd besloten hiervoor een leider aan te stellen en dezen cursus te doen plaats hebben op denzelf den avopd als de E.H.B.O. cursus. Staande de vergadering gaven zich reeds enkele le den hiervoor op. De cursus E.H.B.O. stond in aller belangstelling; door dr. Hermani- des had bereids toegezegd dezen cursus te willen leiden. Uit de vergadering gaf zich reeds een 20-tal leden voor dezen cursus op. Voor dezen zoowel als voor den seincursus is nog gelegenheid zich bij het bestuur op te geven. Het belangrijkste punt der agenda vorm de wel de bespreking over het zwemmen in Leiden of Den Haag. Tot nog toe had de Brigade 's winters steeds geoefend in de Regentes te Den Haag, doch nu er een goede gelegenheid in Leiden tot stand komt, meende het bestuur het oordeel van de leden te moeten vragen. Vooraf zijn de Brigadebesturen van Leiden, Katwijk. O.- Wetering. Noordwij k en Ter Aai' besprekin gen met deze inrichting gaan houden en waar conditiën en outillage zeer goed ge noemd kunnen worden, stelde het bestuur voor op het gedane aanbod van Leiden in te gaan. Zonder slag of stoot kreeg het bestuur hiervoor geen sanctie, doordat er ook nóg een strooming bestond óm in Den Haag te blijven. Na breedvoerige besprekingen werd het bestuur gemachtigd om met de inrichting NCORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna Cornelia, d. van Th. B. R. Janssen en F. A. M. Vallen Clazina Johanna, d. van H. M. van der Meer en H. J. Oostveen Johannes Adria- nus Jacobus Wilhelmina, z. van A van Kampen en C. W. van der Slot Maria Columba Josepha, d. van W. C. Scnrama en C. M. i'Ami Hendrikus Jacobus, z. van P. van der Klugt en W. van der Eist Cornelis Peter Albertus, z. van J. J G B. Peeters en A. P .Broekhof Maria Mar- garetha, d. van S. P. C. J. Verdegaal en I. E. Smit Charles Theodorus, z. Van J. van Veen en C. Broekhof Neeltje, d. van C. de Bruin en B. D. Hoogerdijk Petronella Mathilda Geertruida. d. van Th. A. Hogen- dorp en G. M. Smit. Overleden: L. W. van Schagen 6 j. C. Lucke 81 j., echtgenoot van J. C. H. Zwart J. C .Landsbergen 73 j„ echtgenoot van W. van Noort J. Padding 54 j., echtge noot van A. Chr. Hulshoff. Ondertrouwd: W. Belien 24 j. jm. en C. J. van der Berg 22 j. jc. C. H. Eouwmees- ter 24 j. jm. en H. Dallinga 22 j. id. N. W. Meeuwenoord 27 j. jm. en Th. Chr. E. van Dijk 26 j. jd. J. P. Rjjnders 62 j. en G. M. Radings 47 j. Gehuwd: G. J. van den Rotten 31 j. en M. A. Franken 23 j. F. J. Kaptein 26 j. en T. N. Philippi 26 j. Feestavond der K.J.M.V. De Kath. Jonge Middenstands-Vereen, gaf een feestavond in hotel Gouwenberg. Rector Beue, de bondsmoderator, hield een rede over „Gezins-actie". De avond werd opgeluisterd door zang en muziek van de eigen zangclub. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente gestadig uit. Bij verschil lende landbouwers stierven meerdere die ren aan de gevreesde ziekte. OEGSTGEEST. Ds. J. Kunst over „Het Nederlandschc Volkslied". Gisteravond is in „Het Witte Huis": de eerste van de serie winterlezingen gehou den, uitgaande van de vereeniging „Ge meentebelang". De belangstelling was we derom groot. De bijeenkomst werd geopend door ir. A. Meyers met een hartelijk welkom, waarna spr. in korte trekken het komende inte ressante programma besprak. Hij gaf daar Zoowel in Leiden als in de omgeving blijkt groote belangstelling te bestaan voor de achtste partij om het wereld kampioenschap schaken, welke door ons Blad wordt georganiseerd op Donderdag, 21 October, te halfzeven in de Stadsgéhoorzaal, te Leiden. In antwoord op vele vragen kannen wij thans mcdedeelcn, dat men zich vanaf Woensdagmiddag, 13 October (na 12 uur) toegangsbewijzen kan verschaffen aan onze bureaux. De prijs bedraagt Voor abonné's f. 0.80 Voor niet-abonné's f. 1. De belasting is bij den prijs inbe grepen. Voor belangstellenden buiten Leiden wordt bij schriftelijke bestelling het bedrag verhoogd met f. 0.05 voor porto. Na ontvangst van het geld worden de kaarten direct toegezonden. DE DIRECTIE. vreugde uit. Spr. merkte op, dat de O.G.V., wat het ledental betreft, een uitstekende gezondheid geniet, en dat ook de gezond heid onder het vee van de leden besten digd mag blijven en zoo mogelijk beter zal worden. Immers, de gevreesde ziekte, het mond- en klauwzeer, is voor geitenhouders in de meeste gevallen een onoverkomelijke ziekte, daar de geit in zoo veel grooter mate heeft te lijden dan ander vee. De no tulen van den secretaris den heer H. v. d. Hoeven, werden onveranderd vastgesteld. Hierna volgde bespreking van eventueele aansluiting bij den kring Leiden en omge ving van geitenfokvereemgingen. Opge merkt werd dat aansluiting voor de ver eeniging als een te groot bezwaar is te be schouwen, als zijnde van te weinig be lang en in financieel opzicht te duur. Deze luxe kan de O G.V. zich niet veroorloven. Met alg. st. werd daarom afwijzend be- sloten. Inzake aanschaffing vaklectuur werd be sloten tot wijriglng. Voor de omgeving Bijnsburg werd be dolen den tweeden bok te plaatsen bij den. heer C. Hogewoning Met vreugde werd begroet. de installatie van 6 nieuwe le<ien. Besloten werd. "om de-vergaderingen uit sluitend open te sfeelleff yoor de leden en dus kinderen niet toe te laten. Er bestaat echter wel gelegenheid, voor aanmelding van adsp. leden boven jL§aiaaI\ waarvoor een lagere contributie Jl^;vastgest€ld. Hiei- op volgde t- LoojrrÖ^t: Bevolking. Gevestigd: 'C. C. de Jong; de Kempenaer- straat 75. van Leiden; D. FoBevin. de Kem- penaerstraat 75, vap leiden. -J. varn,.^1?r}~ broek, verpleegster Encjegeest... van Middel burg; S. P. Baljeu. .yex^aêgster. Endegeest, van Middelburg; E. B. de Gróót, d.b de Kempenaerstr. 113, _xan- Leiden; I. Verhoe ven instrumentmaker, Wijttenbachv/eg. van Velsen; K. Enklaar, pak. art.. Prins Hen driklaan 1. van Ede; P. F. Massink, Fred. Hendriklaan 6, 'van Den Haag; M. Durinck, Rhijngeesterstraats^eg 40 van Rotterdam; MAAKTE U REEDS KENNIS MET RINSO &C2? Rinso en zijn compagnon, de was machine, hebben reeds in menig gezin op wasdag een prettige verrassing ge- bracht, in de vorm van een hagelwitte •was in een minimum van tijd. Als dit tweetal samen aan de arbeid is, worden er beslist wonderen verricht, want Rinso vult het werk van de wasmachine op zeldzaam doeltreffende wijze aan. Door een zeer bijzondere samen stelling verwijdert Rinso op de snelste manier het vuil uit het goed. Ook behoeft Rinso niette worden aangemaakt, terwijl bij gebruik van Rinso het voorweken geheel overbodig geworden is. En het toppunt van zuinigheid is wel, dat een Rinso-sop meer dere malen achtereen kan worden gebruikt. Door de ideale samenwerking van de wasmachine en Rinso bereikt men met één pakje Rinso voor slechts 12| ets. in ander half uur een prachtige, heldere was voor 5 personen. 9101 R12-B (Ingez. Med.) pp het woord aan dr. Jaap Kunst, musico- t Endegeest van Castricum; lnr^cr t/o Rilt nrtvpn f-nnsprvalnr hu kn- t a i loog te Bilthoven, conservator bij het Ko loniaal Instituut te Amsterdam, tot het houden van een causerie over „Het Ne- derlandsche Volkslied". Dr. Kunst ving zijn rede aan met een behandeling van de volksliederen in 't al gemeen en het rhythme in 't bijzonder. Het volkslied heeft iets „eigens" nJ. de zangwijze en de tekst vormen één geheel en daarom is voor het naïef gevoelsleven het zingen een levensbehoefte. Er is echter een groot verschil tusschen de liturgische en de volksliederen. iUtvoerig ging spr. dan in op 't rhythme van de volksliederen. Het volkslied bloeide op in de 13e en 14e eeuw. Schoon zijn ook de geestelijke liederen; immers deze zijn rijk aan versierde verbeeldingen. Vooral het Kerstliedje dat o.a. begint met „Jozef, die zou er om watertje gaan". Vervolgens behandelde spr. uitvoerig de „Minneliedjes" die op Terschelling o-a. le gio zijn Spr. vertelde hierover in geesti- gen trant. Een bewoner van Terschelling zeide hem eens: „Als mijn moeder of zuster zingt, dan dreunt het geheele huis". Maai- ook het „arbeidslied" neemt een voorname plaats in. Op Terschelling, aldus spr., kwamen de „Spinneliederen" voor 20 jaren nog veel vuldig voor en deze getuigden van groote moederliefde en toewijding. Achtereenvolgens behandelde spr. nog de soldatenliederen, waarvan het rhythme stra.m is, voorts de matrozen- en schip persliederen, die van meer recenten datum zijn en waarin de liefde wel den hoofdtoon voert. Talloos zijn de kinderliederen en boven dien zijn er nog vele andere liederen waar in men alle mogelijke rhythmen aantreft, alsook die met refreinzang. Het oude volkslied is helaas in verval, hetgeen zeer te betreuren is. De oorzaak daarvan moet worden ge zocht in den geest van dezen tijd aldus spreker Spr. besprak voorts, hoe het hem gelukt is, in verschillende provincies belangwek kende oude volksliederen op te teekenen. Met een serie lantaarnplaatjes gaf spr. een aardig beeld van diverse volksdansen op het eiland Terschelling. Na de pauze zong dr. Kunst met piano begeleiding van den heer Maurits Coronei eenige volksliederen, waarin hij het sterk uiteenloopen van het rhythme en de melo die liet uitkomen. Vele liederen werden door de aanwezi gen spontaan medegezongen. Dr. Kunst vergastte het auditorium ook op eenige vioolnummers. Ir Meyers heeft tenslotte den spreker namens allen hartelijk dank gezegd voor in Leiden een overeenkomst af te sluiten. iltwllcllo «-.w* Voor de verdere regeling zal er voor de het gebodene. de trinemers nog 'n bijeenkomst worden uit- geschreven; 36 personen gaven zich reeds Vergadering der O. G. v In de rondvraag werd noc ter snralfe ee vergadering bijeen kwam. D; voorzitter de weru nog ter sprake ge j, slootweg sprak hierover zijn J ie Poole. L. van Oud-Poelgeest 16. van Leiden: N. D. Dee, Rhijngeesterstraat.weg 205 van Leiden; A. v .d. Meij, kruidenier, Oegstgeesterweg 30 van Rijnsburg; M. Zwa nenburg geb. Varkevisser. Rhijngeester- straatweg 52a van Katwijk; A. v. Osna- brugge huish. Valkenburgerweg 1 van Lei den; A. A. Plaizier geb. van Duyn. Wijtten- bachweg 103 van Katwijk; A. M. v. Twisk, Prins Hendrikl. 20, van Epe; St. Obereiter, db., de Kempenaerstr. 30 van Wassenaar; H .Uitslag, db., L. de Col.laan 15 van Rijns burg; A. V. Egmond en gez., wasschkn., Ch. de Bourbonlaan 11, van Leiden; J. van der Meij geb. van Egmónd, Oegstgeesterweg 30, van Rijnsburg; J. A. Gros geb. Mulder, Dui- venvoordestr. 2a van Leiden; A. A. v. d. Maade. Rhijngeesterstraatweg 40 van Roo sendaal ca.; J. C. Roscam Abbing, onder wijzeres Koninginnelaan 9 van Valburg; G. W. J. van den Dungen en gez., Duiven voordestraat 39 van Leiden; J. M. Voogd, Duivenvoordestraat 39, van Lelden: W .A. M. Driessen, Haarlemmertrekvaart 10, van Den Haag; Th: J. Valk en vr„ dir. Leidsc'n glas in loodbedrjjf. Rijnzichtweg 1, van Zeist; H. F. X. Semmeling geb. Kerkvliet, Nassaulaan 36 van Leiden; J. J. Onderwa ter geb. van Egmond, Deutzstraat 7, van Warmond; J. van Leeuwen geb. van Waard huizen. H. Morschweg 83, van Leiderdorp; F. Boer. Warmonderweg 46, van Bazel; J. C. E. Rèichart geb. Blom en dr.. Rhijn- geesterweg 203, van Jena (Dtl.)R. L. A. Muller. Koninginnelaan 12 van den Haag; A. C. voh Rèckow.geb. Trip, de Kempenaer- straat 96 ,van Voorschoten; M. R. Koops, Koninginnelaan 12 van Breda; KI .de Vink d.b.. Oranjelaan 21 van Leiden; J. v. d. Endt, db.. Dorpssfr. 15 van Woubrugge; N. Troost, Emmalaan 62 van Voorburg; A. Lubitzky, db., Warmonderweg 30, van Leiden; S. C. de Vries geb. de Vries, Warmonderweg 30 van Leiden; C. Steeneveld, db.. Leidsehe straatweg 9 van Delft; C. Develing en gez. A. van Bürenlaan 4, van Dordrecht; E. G. H. Masch, Emmalaan 78. van Soest; A. v. d. Eelaart en vr„ dir. - Rijks" Telegr.kantaar, Leidsche straatweg 14. van Leiden; L. H. Geerdes, Endegeesterstraatweg 9 v. Schie dam; P. W. Pardon, db., Wald. Pyrmontl. 2 van Leiden; D ,A. de Bruin. d.b.. Sumatra- straat 18, van den Haag; S. Th. Holst Weber consul Denemarken, Leidsche straatweg 15 van Leiden; J. Dee geb. v. d. Baan, Rhijn geesterstraatweg 205 van Leiden; D. L. Hulst arts, Terweeweg la van Leiden; M. Hulst geb. Holtrust, Terweeweg la van Hasselt; D. Knock geb. Meurs, Terweeweg 71 van Utrecht; A. Kraëff, Warmonderweg 58 van Amsterdam; M. A. Bilderbeek, Terweeweg 134 van Amsterdam; H. S. v .d. Steen, 1.1.- verpleegster Endegeest, van Leiden; A. G. Alblas, verpl. Endegeest, van Den Haag: H. Ledeboer en gezin, kant.-bed. Tw. Bank. Oranjelaan 19 van Amsterdam: H. J. M. v Vertrokken: M. Kruiswijk, naar Roosen daal, c.a. Molenstr. 13 H. J. Stickeln, db„ naar Amsterdam, Amsteldijk 130 J H. Nobel, leerl.-verpl., naar Bermebroek „Vogelenzang" Th. Verschuur naar Leiden, Rapenburg 54 H. Rohener, db.. naar Leiden, Witte Singel 32 B. H. Schultz, naar Leiden, Mariënpoelstr. 35 J. Bonda, naar Wageningen, Prins Bern- str. 11 N. A. den Hartog, naar Wagenin gen, Diedensweg 89 L. M. H. van Nie, geb. Van Kleef, naar R'dam, Berkelsche- laan 83 b E. van Alphen, db., naar Den Haag, J. v. Nassaustr. 95 H. M. A. Los, naar Wageningen, Grindweg 113a E. K. Hessellnk, naar Batavia, N.-I. J. F. Ligt- voet. naar Den Haag, Copemicusstr. 129 E. Gerrits. radio-tchn., naar Nijmegen, Ruisdaelstr. 50 C. L. van Doorn en gez.. r.aar Batavia, N.-I. W. v. Kampenhout, db,, naar Leiden, Rapenburg 12 J. Koe- lewijn, db.. naar Katwijk, Veeretnde 13 M. H. van Oyen. naar A'dam, W. de With- str. 1181 M. Blaazer, verpl., naar R'dam, Coolsingel 117 N. Bartels, naar R'dam, Vondelstraat 32a J. Hotz, naar Den Haag, Elandstr. 19 J. L. Bij], verpl., n. Poortugaai, „Maasoord" P. van Po- lanen, geb. La Lau, naar Leiden. De Ge- nestetstr. 66 P. de Bruin, bloemkw., n. Leiden, Pcelgeeststr. 4a M. Bruining, n. Leiden, Mare 68 P. M. Jansen, bedrijfs leider, naar Leiden, Oldenbameveltstr. 16 A. M. Hardijzer, geb. Frissel, naar Bos koop, Laag Boskoop 4 G H. van Loenen, verpl., naar Delft, O., en Nw.-Gasthuis - Th. P. J M. Nieuwenhuysen en vr., naar Canada (N.-Am.). M. Th. A. J. C. van den Eergh. naar Amsterdam. Herculesstr. ]0 A H. de Vries, verpl., naar Rotter dam. Coolsingel 117 A. v. Alphen, db., n. Wassenaar. Leidsehestraatweg 94 G. B. Weber. db., naar Den Haag. Storterbeker- straat 54 C. A. Escher, naar Laren, N.H., Rozenlaantje 12 D. Wleehers, kraam- veipl., naar Leiden. Hoogewoerd 17' L. Backer, kant -bed., naar Den Haag. Hout- rustweg 3 E van Dijk, naar O. Beijer- land. Emmastr. 9 P. C. Buitendijk, kan- toorb-J naar Amsterdam, Joh. Keppler- straat 17 bv H. Wamsteker en gezin, chirurg-uroioQg, naar Haarlem, v. Eeden straat 12. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus L. A.. Z. van P. J. M. Schoonenberg en C. J. Nachenius Ruth, D. van J. H. Nauta en E. M. Oort Ger- rit Jan, Z. van P. Heeren en J. v. Zanten Bertus, Z. van B. Kaebergen en E. Glas bergen Anneliese Helene Hannie, D. van J. Munting en J. Bosch Ans. D van P. den Beesten en T. van Dijk Mia Frede- rika. D. van C. J. Goudsmit en A. Frank Lucien Joseph Marie, Z. van J. A. H. Cranssen en D. C. W. Koek. Nassaulaan 22 Adriaan, D. van J. Leget en J. M. van der Mark Nicolaas Aart. Z. van N. Ver- weij en C. K. A. Offenberg. Overleden: C. Heemskerk M. Schrader geb. v. Steijn M. de Geus, geb. Hoge woning P. Stapel A. de Rooij, geb. Van Schie. De Uniecollecte voor het Christ. On derwijs gehouden aan den Hoogen Morsch- Weg alhier en de Rijndijk te Voorschoten heeft opgebracht resp. f. 21.23 en f. 19.71. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Warmerdam geb. Waayer Z. C. Buitelaar, geb. Los, Z. Ondertrouwd: B. L. M. van Veen en G. J. M. Goeman VJ. H. de Leeuw en G. Rietveld J. van der Wildt en L. W. Labee. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Knijnenburg, geb. v. Vliet, dochter. Getrouwd; G. A. van der Krogt en E. G. Zaat. VOORHOUT.' De Gemeen te begroot in g 1938. De gemeentebegrooting 1938, welke het college van B. en W. den Raad heeft aan geboden toont de volgende cijfers: Ontvangsten en Uitgaven Gewone dienst: Vroegere diensten, inkomsten f. 3930; Uit gaven f6257.82; Algemeen beheer, ink. f. 36092.24; uitg. f. 15341.48; Openbare Vei ligheid ink. f. 182.50. uitg. f. 4357.07; Volks gezondheid ink. f. 980. uitg. f. 1744.35; Open bare werken, ink. f. 11136.65, uitg. f. 19309.75 Eigendommen, ink. f. 1636.45, uitg. f. 5374.39; Openbaar gew. lager onderwijs (geen ink.), uitg. f. 2.75; Bijz. gew. lager onderwijs ink. f. 1672.14, uitg. f. 18065.28: Bijz. Uitgebr. L. O. (geen ink.), uitg. f.280; Bijz. Buitengew. L. O., ink. f. 9.66, uitg. f. 76.60; L. O., ink. f. 1.50, uitg. f. 92.37; Middelbaar Onderwijs (geen ink.), uitg. f. 849.49; Nijverheidson derwijs (geen ink.) uitg. f. 180; Onderwijs K. en W. (geen ink.) uitg. f.110; Ondersteu ning aan behoeftigen. ink. f. 6506.18. uitg. f.12821 49; Ondersteuning aan werkloozen ink. f. 49985.20, uitg. f. 51140.70; Handel en Nijverheid, ink. f. 12.50 uitg. f. 5147.90; Be lastingen. ink. f. 35576.30, uitg. f. 198.23; Waterbedrijf, ink. f. 16817.37, uitg. f. 16817.37 Woningbedrijf, ink. f. 10947.54, uitgaven f. 14352.28; Kasvoorzieningen, ink. f.2100, uitg. f2500Overige inkomsten en uitga ven (geen ink.), uitg. f. 1201.72; Onvoor ziene uitgaven f. 1365.19. Totale inkomsten f. 177586.23. Uitg. idem. Ontvangsten en Uitgaven kapltaaldienst: Kapitaaldienst: tot. ink. f. 17647.74, uitg. f. 13996.85, voord, saldo f. 3650.89. Op de post „Ondersteuning aan behoef tigen" is voor f. 6506.18 aan ink., en voor f. 12821.49 aan uitg. geraamd. Op de post „Ondersteuning aan werkloo zen" is geraamd aan inkomsten f. 49985.20 en aan uitgaven f. 51140.70. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. Westerveldt van Heem stede: J. M. v. Dijk van Oegstgeest; Th. S. M. Akkerman van Breda; C. H. W. Schil der van Medenblik; A. E. Reef van Hilver sum; G. L. Oly.slagers van Sassenheim; F. J. M. Nijman vaat Rotterdam; A. Elsenburg van Amsterdam; A. Th. J. v. Elk van Zevenaar: C. H. M. Auerbach van Amster dam; M. Nijssen van Oisterwijk; G. J. Focker van Naarden; B. Groot van Berk hout; G. J. Heiwij van Heerlen; M. J. de Groot van Noordwijk; G. J. M. ten Have van Warmond; H. A. v. d. Poel van Noord- wijk; A. J. Homan van Mijdrecht; G. A. Aan de bloemenveiling „Flora" is in M. M. v. Kerkoerle van Utrecht; H. L. C. het afgeloopen boekjaar voor f. 1.046 300 Niesen van 's-Gravenhage; J. B. Remmers- geveild tegen f. 910.000 in het vorig hoek- waal van Veur; A. J. M. v. Wennink van 's-Gravenhage; M. J. C. Jacobs van Ginne- ken; R. N. D, Ecury van Aruba (N.O.I.); C. M. A. v. Bohemen van Oostvoorne; C. J. Oonijn van Edam; J. P. M. Holsken van Medenblik; R. J. Mientjes van Nijmegen; W. J. H. Deterink van Leiden: A. M. Danen van Uden; P. Th. Ruigrok van Zandvoort; H. J. F. v. d. Broek van Wadfc; P. A. A. Loumen van Amsterdam; C. Blom en gezin van Doorn. Vertrokken: Th. M .C. v. d. Berg naar Noordwijkerhout; C. v. d. Maat naar Maasstricht; J. H. Makkee naar Heythui- zen; A. A. M. Fockens naar idem: A. Dam naar idem; Ph. H. Brand naar idem; G. J. Boerenkamp naar Bergen; R. Hofstra naar Sassenheim; W. Lamers naar Oisterwijk; P. N. Putter naar Akersloot; A. C. Neyer- man naar Zuilen; W. A. Floris naar Rot terdam; J. C. Groot naar Warmond; A. J. Knook naar Purmerend; P. J. C. v. Lanen naar Veghel; Th. Hemelwij naar Heythui- zen; G. Hillebrink naar idem; M. J. Rierink naar Bennebroek; A. M. Wessels naar Haarlemmermeer; P. C. A. Vester naar HaybergenC. v. Leeuwen n. Heemstede; L. A. F. A. M. v. Goor naar Beverwijk; C. J. v. Dorp naar St. Oedenrode; A. M. Zeestraten naar Delft; A W. Zeestraten naar idem. RIJNSBURG. SASSENHEIM. Ernstige aanrijding. Hedenochtend te ongeveer kwart voor tien is op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Wasbeekerlaan, de woonwagenbe woner P. bij het per fiets oversteken van den weg, aangereden door een vrachtauto, komende uit Hillegóm en bestuurd door B. De wielrijder moest uitwijken voor een auto komende uit de richting Leiden en werd toen, hoewel de bestuurder van de vracht auto hem nog trachtte te ontwijken, toch gegrepen. Het slachtoffer werd tegen den grond gesmakt en bleef met een gebroken teen liggen. De aangeredene is door om standers vervoerd naar het St. Bernardus- gesticht. waar hem geneeskundige hulp verleend werd. Volgens ooggetuigen heef' P. geen richting aangegeven bij hel over steken van den weg. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. In de vacature Herm. van Zonneveld Is tot ouderling der Geref. Kerk alhier ge kozen A. Moerkerken. Aan het Bouwbureau J. P. Oudshoorn en Z. alhier is opgedragen het verlengen van de nieuwe straat aan de Rusthoflaan voor rekening van den heer G. Slegtkamp te Lisse. alsmede het bouwen van 4 woon huizen aan dezen weg. De collecten in de Ned. Herv. Kerk hebben over September jvl. opgebracht, voor de Kerk f. 32.50l/j en voor de Diaconie f. 12.961/!. Waren er verleden jaar in de maand October omstreeks 90 werkloozen. thans Ten bate van de onderafdeeiingen van zÜn 58- den R.K Vrouwenbond werd Zaterdag- Na™oetr alle kweekers hebben thans d. Wedden, Koninginnelaan 12 van Ginne- avond in hst K.S.A.-gebouw een fancy-fair hun njucissen reeds -eDlant terwiil ook ken c.aj Pr. van Egmond Oegstgeesterweg gehouden. Verschillende vermakelijkheden. reeds een het 8 van Den Haag, P. S. Benschop, verpl. tombolas en verlotingen gaven een ruime Endegeest van Sassenheim; M. Kummer, keuze om voor het goede doel te offeren d.b., Leidsehestraatweg 2, van Leiden. |De belangstelling was groot reeds een goed begin is tulpen planten. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11