QSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 8 October 1937 WEERBERICHT. Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland De ramp van de „Specht" Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT Diamant van duizend gulden weggegooid. Buitenland Familie-berichten Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.8 te Thors- havn. Laagste barometerstand 758.1 te Frank fort. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige wind uit Noordelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijn lijk eenige regen. Iets koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned Meteorol Instituut te De Bilt. De hooge drukking bleef vooral bij de Oostzee afnemen en kreeg eenige verster king in het Noordwesten. De depressie uit Frankrijk trekt naar ons land en Duitschland, maar nam in diepte af, een tweede vertoont zich in het Zuidwesten. j In Zwitserland en Zuid-Duitschland ls ■vrij veel regen gevallen, Zürich meldt 31 m.m. en de regen duurt daar nog voort, de Alpentoppen melden sneeuw Scandinavië en Noord-Duitschland heb ben droog weer en over het algemeen niet meer dan matige wind. Op de Britsche eilanden is alleen aan het Kanaal regen gevallen, het weer overigens vrij gunstig. In Frankrijk is de regen vrijwel geëin digd en wordt veel windstilte gemeld bij bedekte lucht. De beweging van de afnemende depressie haar ons land en Duitsch land verhoogt de kans op regen en de toenemende bewolking zal de tempe ratuur overdag lager doen blijven. In verband met de depressie in hel Zuidwesten is later weer tijdelijke opklaring te wachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND DDR. Parijs: Windstil, 11 gr. C., betrokken. Londen: N.O., 11 gr. C., zw. bew. Berlijn: N.O.. 9 gr. C., betrokken. Nice: Windstil, 9 gr. C.r mooi. LDCHTTEMPERATDDB. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 3 uur nam.: 12'/: gr C. (55 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 5 u. 7 m.; nam. te 17 u. 23 m. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Vrijdag: 5.53 nam. tot 5.42 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 8 Oct.: op 10 u. 40; onder 18 u. 54. DITVOERING IN „ENDEGEEST". Gisteravond gaf het mandoline-gezel schap „Kunst en Genoegen" alhier, een concert voor de patiënten van „Endegeest", terwijl na de pauze het Haagsdhe Tooneel- gezelschap „Die Haghe" het tooneelstuk „De Macht der Vrouw" opvoerde. Muziek en spel oogstten bij de patiënten veel succes, waarvan een herhaaldelijk en hartelijk applaus getuigde. De geneesheer-directeur, dr. F. J. Stuur man, vertolkte den dank der aanwezigen. OTTO ZEEGERS. t Musicus en tooneelichrijver. In den ouderdom van 58 jaar is van middag in het Wilhelminagasthuis te Am sterdam overleden de heer Otto Zeegers. De heer Zeegers werd op 30 Maart 1879 te Amsterdam geboren. Op 18-j. leeftijd was hij reeds dirigent van een aantal kin derkoren. Hij verzorgde de eerste uitvoe ring van de Mattheus Passion, onder alge- meene leiding van Mengelberg. Later werd de overledene leider van het Volkskinder zangkoor te 's-Gravenhage. Hij heeft voorts een groot aantal tooneelstukken geschre ven. Op 23-jarigen leeftijd werd zijn eerste stuk, „Tragische levens", door het Haar- lemsch Tooneel, onder leiding van Louis Bouwmeester, opgevoerd. De heer Zeegers heeft later nog ongeveer 30 tooneelstuk ken geschreven, waarvan vele met succes ten tooneele werden gebracht. Wat ooggetuigen verklaren. Sterke constructie van het vliegtuig. Van bevoegde zijde vernam Aneta nog het volgende over het gebeurde met de „Specht": Het toestel startte op gewonen tijd op het noordelijke uiteinde van het vliegveld van Palembang, met een belasting, welke 900 kg. beneden het toelaatbare maximum bleef. De start verliep geheel normaal. Het vliegtuig kwam op volkomen normale wijze los, 25 tot 30 meter voorbij den witten cir kel. Zooals gebruikelijk is, werd het eerste stijgend gevlogen, waarbij de wielen op gewone wijze in den ingetrokken stand kwamen. Vervolgens werd de llnker-bocht ingezet, teneinde koers te kuqnen nemen naar Sin gapore. Sommige ooggetuigen verklaarden, te hebben gezien, dat op ongeveer 400 meter van de zuidzijde van het vliegveld verwij derd. het toestel geen hoogte meer kon houden. Het vliegtuig raakte toen met den linkervleugel een boomtop en viel vervol gens in schuinen stand op den grond, waar bij de linkervleugel gedeeltelijk afbrak. Ten gevolge hiervan kwam de cockpit met den grond in aanraking en werd van het toe stel losgescheurd, evenals een van de mo toren, waarna het toestel 180 graden draaide en tot stilstand kwam. De ernstig ste beschadigingen vielen te constateeren bij den neus van den romp, waar de cock pit was losgescheurd. Alhoewel de romp op enkele plaatsen was verwrongen, kon worden vastgesteld, dat de cabine geheel intact was gebleven, evenals de centrale romp- en vleugel-secties, waarin de benzine-reservoirs zijn ondergebracht. De hoeveelheid benzine, welke te Palembang was ingeladen, werd geheel teruggevonden. Er is dan ook in het geheel geen brand ge weest. Een kleine postzak, welke bij den eersten schok uit het ladiugruim in den neus werd geslingerd, kwam neer op een van de mo toren, waardoor schroeiing ontstond. Het feit, dat de romp geheel intact gebleven is, bewijst afdoende de sterke constructie van het vliegtuig. Dit ver klaart ook de omstandigheid dat de meeste inzittende passagiers slechts lichte verwondingen bekwamen, welke vermoedelijk nog minder ernstig zou den zijn geweest wanneer het advies „riemen vastmaken" was opgevolgd. Het overlijden van een der passagiers was het gevolg van een long-perforatie "en sche delbreuk. Direct na het ongeluk werden enkele passagiers en de tweede piloot bulten het toestel aangetroffen. De deur van de cabine was nog even ge makkelijk te openen als voor het ongeluk het geval was. De post en de lading wer den in zeer behoorlijken toestand aange troffen en met de „Valk" verder vervoerd Beide motoren zijn naar Bandoeng opge zonden voor een nauwkeurig onderzoek. Het K.L.M.-toestel, dat naar Palembang ls geweest voor assistentie en onderzoek, is te Batavia teruggekeerd De inzittenden verklaarden, dat de patiënten thans allen In toestand vooruitgaan. Hubermann had hedenochtend een temperatuur van 39 graden, doch' er hebben zich geen compli caties in zijn geval voorgedaan. De heeren Moes en Ellerman zijn nog te Palembang achtergebleven. Freule Smissaert, zal de volgende week naar Java komen voor ver der herstel. Het geld en de sieraden hebben zij bij zich gestoken. Het vest hebben zij de laat ste eer bewezen door het in het boschje te begraven. De tasch vulden zij met steentjes en gooiden deze in het water. Een paar dagen later lazen de Jongens in de krant, dat zich in het vest ook nog een brief met een partijtje diamant van groote waarde had bevonden. Zij gingen terug naar de plaats van het misdrijf en groeven het vest weer op. Inderdaad von den zij den brief. Bij het partijtje diamant bevond zich een steen ter waarde van 1.1000. Deze hadden de jongens, zooals ze later te gen een inspecteur, die deze zaak be handelt, beweerden, niet gevonden. De ruwe diamant hebben zij wegge gooid „omdat er aan die stukjes glas toch niks an was". DE AMERIKAANSCHE WAPENDITVOER. Gisteravond zijn de volledige getallen bekend gemaakt van den Amerikaanschen wapenuitvoer ln de laagste twee jaar. Het departement van buitenlandsche zaken heeft 8612 uitvoerlicenties voor oorlogsma teriaal ten bedrage van 81.829.000 dollar verleend. De voornaamste afnemers wa ren: China, voor een bedrag van 13.605.000 dollar (meerendeels militaire vliegtuigen), Sovjet-Rusland voor 'n bedrag v. 12.195.000 dollar, Japan voor 2.343.000 dollar, Argen tinië voor 7.462.000 dollar (de grootste Zuid-Amerlkaansche afnemer) en Spanje voor 7.406.000 dollar (de grootste Europee- sche afnemer). KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer C. v. d. Lubbe t Alhier is overleden de heer C. v. d. Lubbe een bekende persoonlijkheid te dezer plaat se en in de Bloembollenstreek. De heer v. d Lubbe was n.l. sinds eenige Jaren in dienst van den Plantenziektekundigen dienst voor de controle van bloembollen, hyacinthen en narcissen, die voor export Wat er met de sieraden gebeurd is, heeft de politie er nog niet uit kunnen krijgen. Het geld hadden zij „eerlijk" gedeeld maar omdat een zoo groot kapitaal op zak hen wel wat bezwaarde, hebben zij hel naar een ouderen kameraad gebracht. Op dit moment trad de achttienjarige, die reeds meermalen hun deelgenoot in zaken geweest was, in het drama van jeugdige misdaad op. Met algemeene stem men werd besloten zich op rechtmatige wijze een sinds lang gewenscht motor- - rijwiel aan te schaffen en er werd tot aan- I hestemd waren. Hl] was ook controleur bij koop besloten. De Narcis". Ook op vereeniglngsgebied was Dit motorrijwiel, waaraan zij toch op zoo de heer v. d. Lubbe geen onbekende. Hij eerlijke wijze waren gekomen, zou hun was voorzitter van het Ondersteunlngs- verraden fonds „St. Joannes de Dooper", voorzitter Toen zij er gisteren weer eens op door j van den „Stille Omgang" en vice-president de stad toarden, merkte de politie hun val1 het R.K. zangkoor. Deze organisaties onhandig gemanoeuvreer op De jongens zullen in hem een goede kracht missen. De waren natuurlijk niet in het bezit van de overledene bereikte den leeftijd van 66 jaar noodige papieren als rijbewijzen en derge- Oe begrafenis zal plaats hebben op Maan- lijke en zij werden meegenomen naar het hag 11 Oct. as. te half elf op de R.K. Be- bureau. graafplaats. Te half tien is de gezongen Danig aan den tand gevoeld bekende uitvaart, hier de dertienjarige zijn heele zonden- register en daarmede kwam ook de diefstal in de Anth. Dijkstraat aan het licht. De andere twee ontkennen nog, iets van de zaak af te weten. Alle drie knapen zijn ingesloten en zullen dezer dagen voor den officier van justitie worden geleid. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale 10 October t/m 16 October consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 7.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- rings-minimumprijs 6.20 cent. Afdracht bij lever andere dan taxemelk 2.50 cent. Aan het veilingsterrein geraakte 9-j. N. in de veilingvaart tusschen twee kool schuiten in. Van den overkant werd dit gezien, waardoor het meisje van een wis sen dood gered kon worden. AMSTERDAM, 8 Oct. De politieke spanning en de nieuwe De directeur van het departement van verkeer en waterstaat te Bandoeng be noemde hedenochtend de leden van de commissie tot onderzoek van de Specht ramp. t.w. de heeren van Lent, voorzitter en ir. van Braam, C. Terluyn, H A. Vreeburg en W, C. J. Versteegh. leden. De commissie zal zoo spoedig mogelijk een definitief rap port uitbrengen. Voor waardeloos g-las aangezien. ever ins in consumntie van reactie in Wallstreet hadden hedenochtend evei Ulo in consumptie an egn onzekere stemming te voorschijn ge roepen en bij de opening had de markt heden een groote hoeveelheid verkooporders te verwerken, zoodat de koersen meeren deels lager kwamen te liggen er. in ver scheidene gevallen aanzienlijke verliezen moesten worden opgeteekend. Op het sterk gereduceerde peil openbaarde zich echter vraag, tengevolge waarvan een krachtig herstel Intrad zoodat de koersen in een korte spanne tijds een flinke avance kon- I den boeken. Op enkele afdeelingen vonden HANDELSOVEREENKOMST MET ITALIË. Op 1 Januari 1937 werd met Italië een handelsovereenkomst gesloten, welke het Nederlandsch-Itallaansche handelsverkeer voor de periode van 1 Januari t'm 30 Juni voorloopig regelde. Bij notawisseling van 5 October ls deze daarbij tamelijk ruime omzetten plaats. De ge<fv^engdentonrD^embèf aes.WUZ1Sln"Ameritaansch- waarden De clearing-overeenkomst tot dien datum van kracht. is eveneens VERSTERKING VAN DE EENHEID IN HET KABINET VAN JAPAN. Welingelichte kringen te Tokio verkla ren. dat zeer op den voorgrond tredende personen, zooals de generaals Araki en Abe, admiraal Suetsoegoe en Matzoeuka, de president van de South Manchurian Railway door prins Konoye opgeroepen zullen worden zitting te nemen in een hooge consultatieve commissie, die thans gevormd wordt bij het minister-presidium, teneinde de eenheid van het kabinet te versterken". De commissie zal beslaan uit een tiental vertegenwoordigers van mili taire, diplomatieke en economische krin gen. Het kabinet van nationale eenheid, dat door prins Konoye gevormd is na het af treden van Hajasji, is er niet in geklaagd de verschillen van meeninK tusschen de ministers en de verschillende kringen der natie uit den weg te ruimen. De ontwikke ling van den internationalen toestand vtr- -. sterkt echter de noodzakelijkheid de na- Llrie jeugdige boefjes aangehouden, tionale politie tot eenheid te brengen met een maximum aan gezag. De hooge concul- tatieve commissie schijnt een ..spontane sa- De politie te Amsterdam heeft een menwerking" te moeten vormen tusschen de verschillende politieke, economische en goeden slag geslagen door aanhouding mi)itaire gringen. teneinde de vorming van van drie jeugdige boefjes, die zich reeds een „kabinet der nationale verdediging" te meermalen aan ontvreemding van goe- vermijden, waarin de ministers van oorlog deren hebben schuldig gemaakt en en marine volmachten zouden hebben thans de daders blijken te zijn van de. vorige maand gepleegde, diefstal stal. waarbij uit een slaapkamer van een perceel aan de Anth. Dijkstraat al daar, een vest, inhoudende o.a. een partijtje diamant van groote waarde en f. 250.benevens een damestasch met f. 25werden weggenomen. Deze knapen, resp. 13. 15 en 18 jaar oud. hadden zich reeds eerder terzake van dief stal bij de oolitie te verantwoorden gehad en wel in November van het vorige jaar voor diefstal van een motorrijwiel. Zij zijn daarvoor door den kinderrechter veroor deeld tot geldboeten. De vorige week heeft de jongste in de Gebr Metsustraat een daar staand motorrijwiel ontvreemd. De jongen werd gegrepen, doch wist nog te ontsnappen. Op 22 Sept. j.l. volgde de dief stal bij een diamanthandelaar in Zuid. Op hun speurtocht ontdekten de dertien- en de vijftienjarige ln een benedenhuis in de Anth. Dijkstraat een opengeschoven raam. Zij drongen de kamer, een slaapkamer, bin nen. Daar hadden de bewoners op het bed een vest en een damestasch achtergelaten welke de jongens zich beide toeëlgenden. Zij hebben zich tusschen eenige heesters langs de Reyn. Vinkleskade verscholen en daar de buit aan een onderzoek onderwor pen. Zij vonden in vest en tasch geld, teza men tot een waarde van f. 275.een gou den horloge met ketting, een zilveren vul potlood en vulpenhouder, terwijl zij aan een welgevulden dikken brief verder geen aandacht schonken. MIJNWERKERS MOGEN FRANSCHE GRENS NIET MEER PASSEEREN. Van vele Duitsche mijnwerkers uit Lau- terbach, in het aargebied. die dagelijks de grens plachten te passeeren om in de Fransche steenkolenmijnen te werken, zijn de passen door.de Duitsche politieke poli tie in beslag genomen, zoodat zij thans werkloos zijn. Men gelooft, dat deze maat regel is genomen omdat de Duitsche auto riteiten vreezen. dat de zuiverheid van de politieke overtuiging der mijnwerkers door het verblijf ln Frankrijk in gevaar ge bracht wordt. VIJF RIJNSCHEPEN BESCHADIGD. Toen de groote sleepboot „Mainz" op den Rijn met drie aanhangvaartuigen stroom afwaarts voer, kwam ter hoogte van Ur- mitz plotseling een dikke mist opzetten. Op hetzelfde oogenblik verscheen de Fran sche sleepboot „Reims" met verscheidene aanhangvaartuigen onder de brug van (Jrmitz. Om 'n gevaarlijke botsing te voor komen, voer de „Malnz" over de sleepka bels heen van de „Reims", maar kon niet verhinderen, dat een aanvaring ontstond met het eerste aanhangvaartuig van de Fransche sleepboot en vervolgens met dc andere booten. Hierdoor leden in totaa' vijf vaartuigen min of meer zware averij en moesten terstond voor anker gaan. Hoe wel geen persoonlijke ongelukken ontston den, is de materieele schade zeer groot, hooge mate den terugslag van de voort- gezerte reactie te New York. Het Nederlandsche publiek trad weder om als verkooper op, zoodat de meeste de zer papieren beneden pariteit werden af gedaan. Vooral de Staalaandeelen hadden een zwak voorkomen. Reeds spoedig ech ter kon een verbetering worden waarge nomen, waarmede een gedeelte van de oorspronkelijke verliezen kon worden achterhaald Op de locale markt zag het er niet veel beter uit. Van de Suikerfond sen openden H.V.A.'s een tiental procenten beneden het vorige slot, doch daarna viel een zóó sterk herstel waar te nemen, dat onder beurstijd de koers een 15-tal pro centen kon monteeren. Rubberfondsen hadden algemeen van aanbod te lijden en werden aanvankelijk over vrijwel de geheele linie lager afge daan. Amsterdam Rubbers werden zelfs tegen 215" o verhandeld, doch nog geen uur daarna konden zij een 10-tal punten hoo- ger koers bedingen. De incourante soorten gedroegen zich op overeenkomstige wijze. De Phillpsaandeelen werden een 15-tal procenten beneden het laagste peil van gisteren ingezet. Doch reeds spoedig kon ook hier een flinke verbetering worden waargenomen. Aku's en Unilevers liepen na zwakke opening onder beurstijd regelmatig naar boven. Tabakken werden algemeen lager ge noteerd. De verbeterde stemming onder beurstijd deed zich echter ook voor deze fondsen gelden. Van de Petroieumfondsen hadden Koninklijken oorspronkelijk een zwak voorkomen, doch nadien konden zij zioh redresseeren en verlieten zij de markt op ongeveer dezelfde prijzen als gisteren. De Amerikaansche petroleumaandeelen werden lager afgedaan. Scheepvaartpapie ren waren aan aanbod onderhevig en kwamen aanmerkelijk lager te liggen. Aandeelen Java-China-Japan lijn daalden zelfs beneden den parikoers. Later op den middag kon ook hier een sterke verbetering worden geconstateerd. De beleggingsmarkt was stil. De Neder landsche Staatsfondsen werden hier en daar een fractie lager genoteerd. Fransche fondsen waren wederom aangeboden. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 1/4 (8.96 3/81; Berlijn 72,67'/. (72.67 1/2); Parijs 5.97 (5.96); Brussel 30.48J/2 (30.48 1/2); Zwitserland 41.58 (41.62); Kopenhagen 40.(40.02 1/2); Stockholm 46.20 (46.22 1/2); Oslo 45.02 1/2 (45.05); New-York 1.80 7/8 (1.80 15/16); Praag 6.33 (6.33); Oost. Bankpapier 33.50 (33.501; Lire 7.75 (7.75). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/8; Dag geld 1/4. Registermarken 38 5/8; Crediet Sperr- marken 14; Effectensperrmarken 13 3/4; Reismarken 52; Bankpapier 401/2. Tusschen haakjes zijn de kcersen van gisteren. MARKT LEIDEN, 8 October. Veemarkt. Aange- zrd 264 runderen, 139 kalveren, 510 shapen, 374 varkens 7 stieren 190320, 6268, handel stroef; 72 kalf- en melk koeien 170265, h. iets vlugger; 69 vare- koeien e.a. 120180, h. slecht; 116 vette koeien 180275, 4872, h. stroef; 17 gras kalveren 2460, h. tam; 15 vette kalveren 50100, 6092, h. tam; 107 nuchtere kal veren 814, h. vlug; 50 vette schapen 24— 30, h. matig, 150 vette lammeren 16—22, h. matig; 310 weldeschapen 1626, h. ma tig; 151 mestvarkens 1940, h. zeer matig; 210 biggen 1216, h. z. matig; 12 veulens 110—175, h. vlug; 7 bokken en gelten 38, h. matig; 13 zeugen 60—90, h. z, matig. LEIDEN, 8 October. Kaasmarkt 65 partijen Goudsche kaas 0331'/>, handel matig, 2e srt. 2829; 16 partijen Letdsche kaas le srt. 2830, handel matig. HOOFDDORP, 7 Oct. Rogge 7.56—780. Chevalier Gerst 7.758.25. Win tergerst 7.60 7.90, Haver 6.50—7. Duiveboonen 99.75. Paardeboonen 88.50. Groene Erwten 8— 10. Vale Erwten 13—15. Gele Mosterd 15— 17. Kanariezaad 1112. Karwljzaad 2223. Blauwmaanzaad 2930. Koolzaad 1213. BODEGRAVEN, 7 October. Eierenvèiling B.P.K.V. Aanvoer 4272 stuks kipeieren, prijs wit f. 4.905.30; bruin f. 5.205.60; kuikeneieren f. 3.804.20; eendeneieren f. 3.90—4. NIEUWKOOP. 7 October. Eierenveiling. Aanvoer 1817 eieren. Prijs: kipeièren f. 5.15 —5.70; heneieren f. 3.103.85; eenden eieren f. 3.50 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 7 October. Vei ling „De Eendracht". Snijboonen f.0.45-1.50; Stokheerenb. z, dr. f. 1.55; Stamheerenb. z. dr. f. 0.601.25; Enkele heerenb. m. dr. f. 0.751.70; Dubb. heerenb. z. dr. f. 0.401.20. alles per zak van 10 K.G. LEEUWARDEN, 8 Oct. Zuivel. Sleutel kaas 30 Nagelkaas 16—28. Goudakaas 14— 15 Edammerkaas 15—40. Aanvoer 5009. Mijnboter 1.32 p. K.G. Veilingboter 1.34— 1.32. Aanvoer 5/6 vaten. Commissie 90. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 1414.50 p: 100 K.G. Idem 40 plus 2222.50. Goudiche 20 plus 1414.50. Idem 40 plus 22.5023. Id. volvet 27.50—28.50. Broodkaas 40 plus 22.50 —23. Leidsche 20 plus 14.50—15. Stemming: kalm. NAALDWIJK, Bond „Westland". Export van 7 October. Alicante 1923 ct., Gros Colman 2226 ct.. Golden Champion 22—34 cent, Maroc 22—26 ct. alles per kg.; riet- meloenen 10—12 ct. per stuk; tomaten A 51—75 ct., idem B 6080 ct., idem C 56—60 cent, alles per bak. Coop. Centrale Westlandsche Snijbloemen Veiling, 7 October. Begonia 21—42 ct., cycla men 1834 ct., per pot; Puiling 5 gld., Blanche de poitou 3.50, Primrose 4.50, Chaco 4.504.60. Delhoume 8 gld., alles per 100; Gold Finder 59 ct., Phoenix 57 ct., Har vester 5—9 ct., Freesia 69 ct. alles per bos. Rozen 1.001.70 per 100. RIJNZATERWOUDE, 7 Oct. Aangevoerd 600 kipeieren 4.60—5.40, partij eendeieren 3.80 per 100 stuks. VEUR, 7 Oct. 3817 kipeieren 3/60—5.30 100 stuks. Kippen 0.30080. duiven 0.08— 0.12 per stuk. VOORHOUT. 7 Ootober. Aanvoer konij nen (tot halfwas) van 2490 cent; slacht- konijnen van f. 11.55: duiven tot 12 cent; krielen van 20—28 cent. Alles per stuk. STOMPWIJK, 7 Oct, 1822 kipeieren 4.95 —5 90. heneieren 33 90, eendeieren 3—3.25 per 100 stuks. WOUBRUGGE. 7 Oct Aanvoer 730 eieren. Kipeieren 4.905.10. eendeieren 3.65 per 100. ZEVENHOVEN, 7 Oct. Aangevoerd 1377 stuks. Kipeleren 4.905.75 per 100 stuks. Kippen 0 60 per stuk. Bananen 030 per 5 stuks Appelen 010 per K.G, Zoo de Heere wil en zij leven hiapen den 18den October as. onze geliefde Ouders THOMAS v. DUUREN en CORNELIA RAVENHORST den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het Huwelijk traden. Hun dankbare Kinderen JOHANNA PRITRONELLA ALBERT BALDUNTJE FRANK. 8886 Nieuwveen, 4 October 1937 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon 3751a ROBERT WILLEM ADRIAAN. W. F. VERPOORTE A. J. VERPOORTE— CUNLIFFE. Leiden, 7 October 1937. Oude Singel 248a. Geboren: JAN NICOLAAS Zoon van 3695 D. N. KRIEK en M. G. KRIEK— HAVERMAN. Leiden, 7 October 1937. Thorbeckestraat 64. Tijdelijk: St. Ellsabeth-Ziekenhuis. Ondertrouwd: H. G. TER MORS T. T. en TRUUS VON RONNEN. Huweltjksvoltrekikins zal plaats hebben op Maandag 25 Oct. a.s. Kerk. inzegening in de Pie terskerk nzn. 2 uur door den Weleerw. Heer Ds. D. Kuilman. A'dam, Pr. Hendjkkade 1041. Leiden, Zoeterw. singel 1. 8 October 1937. 3693a 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3