LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Woensdag 6 October 1937 De strijd in het Verre Oosten WEERBERICHT. Een artikel van Mussolini. LAND- EN TUINBOUW SPORT Uit de Kinstreek VRAGENRUBRIEK Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT MAIKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 774. Hedenmiddag 3 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778.6 te Karls bad. Laagste barometerstand 747.6 te Spits bergen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige, later afnemende Oostelijke tot Noordoostelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BCITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Eilt. De hoogedruk is nog weinig afgenomen en strekt zich van Finland tot de Azoren uit. De depressie, die gisteren bij Groen land lag, vertoont zich nu bij Spitsbergen en breidt zich weinig Zuidwaarts uit. Die in Frankrijk nam af. In het hoogedruk gebied is de wind meest zwak uit uiteen- loopende richtingen, alleen in onze om geving is het luchtdrukverval grooter, onder Invloed van de depressie in Frank rijk. De wind is hier krachtig uit Oost- Noordoost. De lucht is in het gebeele gebied gedeel telijk bewolkt met droog weer. In Noord- Scandinavië waait het stormachtig uit het Westen, onder invloed van de depressie bij Spitsbergen. De lucht is er zwaar bewolkt met plaatselijk regen. Ook in Frankrijk, Zwitserland en Zuld-West-Dultschland is de lucht zwaar bewolkt tot betrokken, met regen, als gevolg van de Zuidelijke depres sie. De wind is er over het algemeen echter slechts zwak. Voor onze omgeving wordt voorloo- pig nog gerekend op aanhouding van den krachtigen Oostelijken tot Noord oostelijken wind en later zal hij ver moedelijk in kracht afnemen. Voorts wordt gedeeltelijk bewolkte lucht, zon der regen van beteekenis, verwacht. De temperatuur zal waarschijnlijk wei nig veranderen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Noord, 18 gr. C., zw. bew. Londen: N.O., 12 gr. C„ zw. bew. Berlijn: N.O., 10 gr., zw. bew. Nice: Windstil, 7 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATÜCR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.l. 12 uur 's midd 12 gr. C. (54 gr. F.). 3 uur nam.: 121/» gr. C. (55 gr. F.l. HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 3 uur 53 min.; nam. te 17 u. 15 m. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Woensdag: 5.58 n.m. tot 5.38 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 6 Oct. op: 8 uur 31; onder 17 uur 48. DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN HONGARIJE EN ITALIË. Hongaarsche commercieele en financieele deskundigen zullen Dinsdag a.s. naar Rome vertrekken, teneinde onderhandelingen te voeren over een regeling betreffende de economische clausules der accoorden van Rome, en o.rm ten aanzien van de herver deeling der Italiaansche graan- en vee importen, die niet alleen meer verdeeld worden over Hongarije en Oostenrijk, maar over Hongarije, Oostenrijk en Zuid-Slavië. Dit laatste is een logisch gevolg van de redevoering van Mussolini te Milaan, waar- In hij een verbetering in de betrekkingen tusschen Italië en Zuld-Slamë bekend maakte. Er is door dezen toestand een pijnlijke indruk gewekt in Boedapest. Er is geen enkele publiciteit aan ge geven, dat Italië op discrete wijze twee weken geleden de economische clausu les der overeenkomsten van Rome op gezegd heeft. Men geeft echter toe, dat Hongarije nieuwe afzetgebieden zal moeten zoeken voor zijn graan en vee, o.a. naar de „Pesti Naplo" voorstelt, Zwitserland of de Scandinavische lan den. BRAND OP ITALIAANSCH SCHIP. In een bunker van het 7000 ton metende en te Bremen vertoevende Italiaansche vrachtschip ..Siena" zijn 300 ton kolen door onbekende oorzaak in brand geraakt. Na drie uren was het grootste gevaar gekeerd, zoodat het schip als gered beschouwd kan worden. Mussolini heeft in de „Popoio dTtalla" een artikel gepubliceerd onder het op schrijft „Europa en het fascisme". In Va ticaanstad valt vooral een passage op, waarin sprake is van een zeker „grillig katholicisme", dat- dit artikel gelijk stelt met de vormen van reactie, die het fascis me vijandig zijn. In het artikel wordt hier nog aan toegevoegd: „Wij zullen op den een of anderen dag onze rekeningen daar mede vereffenen volgens onzen stijl." Deze zinsnede is te meer belangwekkend, daar de Paus in zijn' laatste encycliek duidelijk gewaarschuwd heeft tegen de excessen van totalitaire regimes. Uit de samenvatting van het genoemde artikel door Stefani blijkt verder, dat hier in uiteengezet wordt, dat ieder land zijn eigen fascisme, aangepast aan de speciale omstandigheden van elk land krijgen zal. De beschuldiging, dat de fascistische sta ten door het dynamisme van hun natio nalisme tot den oorlog gebracht worden, wordt verworpen. Stijntjesduinstr. 26 J. A. van der Gaag. Priester, Langeveld 29/16 J. van Roode, db., Langeveld 29/20. Vertrokken: KI. Passchier en fam„ groentenh., naar Amsterdam, Tominiestr. 4II W. H. C. Wille,- onderwijzeres, naar Bagm, Korte Schoolstr 2 A. Hertle, db., naar Sbokack (D.) H. van Rlel, echtg. K. A. H. Jacobs, naar Venlo. Past. Decker straat "9 S. Huisert. chauffeur, naar Den. Haag, Slachthuiskade 331 P van Beers, 1.1. verpl., naar Vlissingen. Scheldestr. 21 W. M. Verkade. naar Boxtel. Duinen- daalstr. 12 P. W. A. Kok, kellner, .naar Amsterdam. Amstel 134 Th. Th. Ver- meerén, kellner. naar Breda, Zonnebloem- straat 20 H. Steenvoorden, echtg. S. SDringer. naar Leiden, Waardgracht 155 W. J. M. van Duin, naar Wassenaar, L. v. Hoogw. 1. Burgerlijke Stand. Geboren-: Cornells Gerardus, zoon van W. P. van der Ham en K. E. Bos Alida Hendrika, dochter van W. Th. Steenvoor den eri A: Mourits Cornells Hendrik, zoon van J. DUllemond en J. Koudijs Jan, zoon van J. van der Bent en A. Duindam. Ondertrouwd: J. Bikker en J. van Os C. Passchier en A. Terpstra J. Th. van Ruiten en C: H. Heemskerk. Getrouwd: K. A. H. Jacobs en H. S. A. DE COLORADOKEVER. Door het A.N.P werd een dezer dagen per radiobericht bekend gemaakt, dat bo vengenoemd gevreesd insect in een Noord- Brabantsche gemeente was gevangen. Van een lezer van elders krijgen we een vraag, hoe deze kever er uitziet, want hij leeft ln de -veronderstelling, dat hij met hetzelfde dier heeft te doen. Een en ander is vOor ons aanleiding over den kever het volgende mee te deelen. We ontleenen het aan het vlugschrift No. 47 van den Plantenziektekundigen Dienst te Wageningen In genoemd vlugschrift het welk men bij genoemden dienst kan aan vragen staat een zeer mooie gekleurde af beelding van elk ontwikkelingsstadium van den kever. Volwassen is laatstgenoemde ongeveer 10 m.M. lang en 7 m.M. breed. De dekschilden zijn geel gekleurd met op elk vijf overlangsche zwarte strepen. Ook het voorborststuk is geel gekleurd met aan den voor- en achterrand een zwart randje en verder onregelmatige, zwarte vlekken. De eieren zijn oranjekleurig, 23 m.M. lang en worden in groépjes van 1580 aan de achterzijde van aardappelbladeren ge legd. Na 48 dagen komen daaruit de lar ven. welke eerst donkerrood zijn. Later wordt de kleur meer oranjerood. Kop, W. Duindam en T. Verveer. Overleden: Johan Luksenburg, 44 jaar, geh. met M. M. Bemelman Johannes Gijsbertus Wilhelmus Luksenburg. 14 jaar zoon van J. Luksenburg en M. M. Bemel man Cornelia Maria van 't Hof, 75 jaar, wed. L. A. van de VijVer Adrianus Leo- nardus Smeltink, 7 jaar', zoon van J. Smel- Link en A. C. Vink Margaretha Maria Jacoba Rietmeijer, 36 jaar, geh. met B. J. J. Hoogweg, Autonomie voor' Noord-China? "De Japansche bladen- achten het waar schijnlijk, dat het Japansche antwoord op de resolutie van de assemblee zal bestaan in het oprichten van 't „lang gewenschte" autonome regime in Noord-China. „als een hoeksteen voor de stabilisatie in het Verre Oosten". De „Asahi SJimiboen" wijst er in een geïnspireerde beschouwing Op, dat wanneer China weigert samen te Werken" met Japan en voornemens heeft tot een langdurigen oorlog „het duidelijk is, dat Japan gedwongen zou zijn. belangrijke strategische punten in Noord-China semi permanent te blijven bezetten, 'zoodat het nieuwe regime in Noord-China denaard zou kunnen aannemen van een,haJf-onaf- hankelij-ken staat". Van 't front. Bij Sjanghai is geen wijziging gekomen in de frontlijn. Nadat de Japanners dé' gehéele week de Chineesche stellingen hevig gebombar deerd hebben, is de krachthunner aan vallen eenigszins afgenomen. Zij'zijn bezig scheweg 191 C. H. G- von Freijtag. Leid de loopgraven te remlgen, "de bruggen bö- scheweg 191 S P. van den Broek, Leid- ven de ontelbare beken te herstellen en in - scheweg 191 Mej. P. H. Lardenoije, Veur- het' algemeen de verbindingen te cohsoli- J scheweg 3 Mw. T. M. Keegstra geb. Ko- deeren. Er valt op het oogenbllk een fijne i bocsiil, Leidscheweg 51 B. J. J. Naessens, dooh doordringende regen. Leidscheweg 191 Mej. P. M. van der Hoe- In het Noorden schijnen de Chineezen ven, Veurscheweg 185 Mej. M J. Huiskes, aanvallend. Erasmusstraat 1 Mej. P. Maasland. Leid- De Chineesche bladen melden, dat een scheweg 94 Mw. W. van der Graaf geb. --• U woiui ae Kleur meer oranjeiuou. rvuj: yanRiel- A. J. Schud en J. A. de Bos borststuk en poëten zijn zwart Het achter J. L. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Maria, z. van P Steijn en M. A. M. de Ruijt. Ondertrouwd: G. P. van der Krogt, 28 j. en J. H. van dér Kleij, 28 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. P. J. van den Berg. Leid- colonne van het achtste leger, die in het Noordwesten van Sjansi opereert, Pingloe* heeft heroverd. Een afdeeling van hetzelf de leger, die optreedt in het Noordoosten in een bergachtig gebied, waar een gue rilla gevoerd wordt, heeft Llangsjioe ten Noordoosten, van den bergpas Pingstng hernomen. Het blad Takoengpau verklaart,, dat de Chineesche troepen tot den aanval zijn overgegaan, in Noord-Sjansi en de Japanners hebben teruggedreven in Noor delijke richting. Zij drongen door-tot een. punt gelegen op 40 K.M. ten Noorden van Koesien en heroverden. Jangmingpau. Een andere .Chineesche afdeeling zou den terugtocht der Japanners', afsnijden. Amerikaansch protest. De Amerikaansche marlne-autoritelten hebben krachtig geprotesteerd tegen het dreigement der Chineezen, de pier van Tsjefoe op te blaven. teneinde te beletten, dat Japansche oorlogsschepen de haven binnenkomen. Intusschen zijn vijf Amerikaansche oor logsschepen in de buitenhaven voor anker gegaan en worden de koopvaardijschepen buiten de pier geladen. Hoffman, Leidscheweg 178 C. L. van der Graaf, Leidscheweg 178 Mej. C. v. Mul- ligen. Voorstraat 50 G. A. van Leeuwen, Burg. Treubstraat 56Mej. A. M. de Graaf, Veurscheweg 3 R. Klok. Elslaan 18. Vertrokken: Mej. M. M. Wanner naar Voorburg, Oostvlietweg 36_~- Mej. E. F. H. Colette naar Voorburg. Pabstlaan 36 —Mej. C. A, M. van der Vooi^.naar Sassenheim. Hoofdstraat 77 Mej.. G. M. T. Melchers naar Schiedam, Nieuwe Havén 115 Mej H. Schmidt naar Schiedam, R'damsche dijk 208 Mej. M. T. van der Waag, n. Heem stede, KerJÜaah 97a A. A. Sitton naar Rotterdam, Frederikstr. 118 Mej, J. D. A. Broers, naar St. Oedènrode, N.H. Pasto rie - Th. J. Broers naar Rijswijk (Z.HJ, Emmdstraat 18 F. H, Schweers naar Hil versum. Koninginneweg 35 Mej. G. M. van-Oijen naar Horst F 46 Mej. W. M. v. Oijen naar Maasbree, Blerick Mej. J Wischmeijer naar Leiden. Oranjegracht 42 W. L .G. van Vliet naar Den Haag. Dil- lehburgstraat 12 Mw. A. C. von Reckow geb. Jkvr .Trip naar Oegstgeest, de Kem- penaerstraat 96 Mej. J. C. Lammers naar Haarlem, Duivenvoordestr 50Mej. A. M. van Berkom, naar Breda, Baronielaan 96 D. J E. de Vries naar Rotterdam, Heem raadsingel 332a J .C. Hugenholtz, n. Lei den, Witte Singel 80 W. R. P. W. von Reckow, naar Den Haag, L. Houtstr. 23 G. H. de Vries naar Leiden, Kloksteeg 17 r— A. Vonk naar Pijnacker, Vrljebanstr. 4 Mej. S. Boers naar Den Haag, Larlselaan 12 Mej. I. van Grol naar Den Haag. v. Kins- bergenstraat 85 L. L. Mulder naar Den Haag. Waalsdorperweg 63 W .de Man n. Den Haag, Nassauplein 35 J. Klooster- ,n ™pif aan den man naar Den Haag, Fr. Hendrikstr. 224 Morgenochtend te 10 uur speelt aan den Q Q w Bosm£m n|ar utrecht j Camph.- VOETBAL L. P. S. V.—C. G. W. Zoeteiw. Singel een C. G. W. combinatie tegen een L. P. S. V. combinatie. JUBILEUM C.G.W. In verband met het feit ddt C.G.W. haar eerste lustrum viert wordt' op Zaterdag 30 Oct. alhier een jubileum wedstrijd gespeeld waarvoor de medewerking is verkregen van D.H.C. tegen een Ned. Student. Elftal Vooraf zal een hockey-wedstrljd plaats hebben tusschen een Ned. Stud. Elftal en „Leiden". Straat 33bis Mej. A. Warmenhoven naar Nbordwijk, Katwykschestraat 25. M R. te V. U gelieve zich hiertoe te wenden tot den wethouder van Fabricage, den heer Jac. Wilbrink. Gemeentehuis, Leiden. Spreekuur Zaterdagmorgen half elf DE HOUDING DER ARABIEREN. Gisteravond zijn op alle Arabische win kels te Haifa biljetten geplakt, welker in houd onderteekend is met een teekening van geweer en revolver en waarin de koop lieden opgeroepen worden te staken totdat de Arabische zaak succes heeft. Hieraan ton bedreigingen toegevoegd tegen ieder, <ue niet aan den oproep gevolg geeft. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. J. Hoogeboom jm. 26 j. en M. C. Akerboom, Jd. 25 j. Gehuwd: P. de Bruin jm 23 J. en Th. van Zanten Jd. 25 j. Overleden: A. de Wit, 2 j. G. V. Ver geer 71 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. v. A. van Staveren en W. Vos Johanna'Maria. d. v. J. Th. v. Goozen en M. Loos Maria. Clemen tina, d. v. H. v. Vliet en E. M. Lelieveld. GehuwdJ. C. Hogervorst 30 J. èn G. v. d. Geest 29 J. Het aantal werkloozen, dat wordt ge steund, bedraagt 46, terwijl ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling hun getal 79 is. lijf der larven ls gezwollen en voelt week aan." Levenswijze. De kever overwintert tot op 2050 c.M. diepte in den grond; zelfs vond men ze tot bo 1 M. diëpte. Soms zitten ze zeer ondiep. Reeds in April, maar vooral in Mei komt het insect voor den dag en zoekt direct aardappelplanten op om zich te voeden. De kever zelf doet reeds veel schade. Spoedig" worden eieren gelegd, waaruit na een week de larven te voor schijn komen. Deze laatste vooral zijn zeer vraatzuchtig en vreten gaten in de blade ren. Spoedig zijn de bladeren tot op de nerven na opgegeten. Deze larven zijn in 1620 dagen volwassen. De volgroeide lar ven kruipen ln den grond, verpoppen daar en vrij spoedig komt de kever te voorschijn. In ons land zullen vermoedelijk één, hoog stens twee generaties tot ontwikkeling ko men; in Zuid-Frankrijk is er in sommige jaren nog een derde. De wijfjes zijn zeer vruchtbaar. In den regel leggen zij 500800 eieren. Zelfs worden getallen genoemd van 1800—2400. Het ls vooral door dit groote voortplantingsvermogen dat de Colorado kever zoo schadelijk is. Behalve met aardappelloof voedt dit. in sect zich met wilde Nachtschadeachtigen, als b.v. de zwarte nachtschade en met bit terzoet. Het is daarom met het oog hierop vooral dat onkruiden, welke veel in ons land voorkomen, geregeld worden verwij derd. Ook de tomaat kan als voedsel die nen, maar dit gewas wordt in kassen ge teeld en staat dagelijks onder toezicht, zoo dat de kans niet groot wordt geacht, dat deze kever zich op dit gewa^ zal vestigen. In 1919 heeft de Coloradokever vasten voet gekregen in Frankrilk (omgeving van Bordeaux! en is sindsdien over geheel Frankrijk verspreid, In 1935 kwam hij in België voor, vooral in .het Zuiden van dit land. Ook Noordelijk kwam de. kever voor, zelfs op pl.m. 25 K M. van onze grens. Hoe wel "men in België alle moeite heeft gedaan om de haarden volledig uit te roeien, be staat de kans, dat sommige kweekplaatsen onongemerkt zijn gebleven. Door het snel naderen van onze grenzen is de toestand in dezen veel ernstiger dan enkele jaren geleden Het overbrengen van het insect door schepen ls zeer wel mogelijk, want ongetwijfeld zijn door dit transport ook haarden van de kever ontstaan in Enge land i in 19331 en in Duitschland. dicht bij Hamburg. Vooral ln onze Zuidelijke pro vinciën is waakzaamheid geboden, omdat daar de kevers kunnen komen aanvliegen. Ieder,, de aardappelen verbouwt, ook de narticulier. dient er op bedacht te zijn, dat deze kever en de larven er van op zijn land kunnen, voorkomen. Van belang is te weten, dat men in het voorjaar de aanwezigheid van dit insect kan vaststellen aan de grijze vlekken van de uitweroselen, die het insect op de bladeren achter laat. Mag men iets vinden, dat wijst op de aanwezigheid van het insect, dan dient men hiervan onver wijld den burgemeester van de gemeente ln kennis te stellen en ook den bovengenoem- den Plantenziektekundigen Dienst te# wa- Se"ndhïn de Coloradokever hier te lande wordt gevonden, moet de bestnjdint, ge richt zijn op algeheele uitroeiing zoowel van kevers, larven als van eieren. Dit moet zeer nauwkeurig geschieden. Niemand moet dit echter op eigen ver antwoording doen. Men stelle dit werk on middellijk onder leiding van genoemden dienst te Wageningen. Al naar de omstan digheden, waaronder het insect gevonden wordt, kunnen meer uitgebreide maatrege len noodig zijn, zooals besproeiing van erootere oppervlakten land met arsemcum- houdende middelen en het dooden van ke vers en poppen in den grond. Dit wordt dan door genoemden dienst voorgeschreven. Men bedenke, dat de aanwezigheid van den kever niet alleen veel schade zou ver oorzaken, maar dat ook de uitvoer van land- en tuinbouworodueten groot nadeel zou kunnen ondervinden Vandaar dat de bestrijding van den Colo radokever bij de wet van 27 December 1934 (St.bl. 687) geregeld is. Daann is bepaald, dat- ieder, die dezen kever waarneemt oi meent waar te nemen, daarvan onmiddel lijk mededeeling moet doen aan den Bur gemeester van zi.in gemeente en dat de Be striding geschieden moet volgens de aan wijzingen van den Plantenziektekundigen Dienst te Wageningen. Opgemerkt dient nog dat dit- insect me de aardappelen zelf beschadigt. AMSTERDAM, 6 Oct. De Inzinking te New-York en de verkla ringen van Roosevelt Inzake de Internatio nale politiek en zijn bedoelingen aangaan de het Amerikaansche bedrijfsleven, ma ken op de Amsterdamsche beurs een on- aangenamen indruk. Voor de Amerikaan sche fondsen bestond heden aan het Dam rak een zeer flauwe stemming. Vooral de Staalaandeelen hadden het zwaar te ver duren en kwamen ver beneden New-York- sche pariteit. De Koperaandeelen en de Spoorwegfondsen brachten het er niet veel beter af. Later op den middag kwam aan den stroom van verkoopen een einde, en ging het publiek op het verlaagde koers- peil weer tot aankoop over. tengevolge waarvan een klein herstel plaats vond, doch de aanvankelijk geleden verliezen konden hiermede op verre na niet worden goedgemaakt. Op de locale markt werd hiervan ln hooge mate den nadeeligen weeromslag ondervonden. Industrjeelen waren alge meen aangeboden. De Philips aandeelen leden een duchtig verlies, en kwamer. een goede 15-tal punten lager te liggen. Uni levers verloren een paar procenten. Aku's konden zich verhoudingsgewijze tamelijk goed handhaven in zooverre zij zich voor namelijk omstreeks het laagste peil van gisteren bewogen. Rubberaandeelen had den van aanbod te lijden en dit hield naast de zwakke beursstemmlng mede verband met de verdere afbrokkeling der rubber- prijzen. Amsterdam Rubbers werden be langrijk lager afgedaan en eveneens was dit het geval met de meeste incourante soorten. Tenslotte trad echter een herstel in, dat voor sommige specialiteiten vrij groot was. Van de Tabakken waren Scnembah's niet veel lager. Aandeelen Delimaatschappij werden aanvankelijk een tiental procenten lager afgedaan doch liepen nadien iets naar boven. Hetzelfde gold voor Deli Bata- via's. De Petroleumaandeelen waren even eens zwak gestemd. Koninklijken zagen een 5-tal procenten verloren gaan. De Amerikaansche soorten waren algemeen aangeboden. Op de Suikerafdeeling verkeerden H.V.A's vrij sterk in reactie, hoewel zich later een kleine verbetering openbaarde. De Scheep vaartmarkt had een kalm verloop. Vrijwel alle aandeelen onder deze rubriek kregen verliezen te boeken, die in sommige ge vallen verscheidene procenten bedroegen. De beleggingsmarkt was stil, doch prijs houdend, maar niet veel veranderd. Witte Kruis loten die gisteren reeds aan merkelijk hooger werden genoteerd, liepen heden nog verder naar boven in verband met de nieuwe aflossingsvoorstellen. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 (8.95 5/8); Berlijn 72.65 (72.70); Parijs 5.96 (5.94'/,)Brussel 30.47'/, (30.49); Zwitserland 41.62'/, (.41.60)Kopen hagen 40.05 40—1; Stockholm 46.20 (46.20); Oslo 45.02", (45.02'/,); New York 1.80 7/8 (1.80 7/8); Praag 6.33 (6.34); Oost. Bankpapier 33.65 (33.20); Lire 7.70 (7.80). Prolongatie 1 '2, Particuliere disc. 1/8, Daggeld 1/4. Registermarken 38 3/4, Crediet Spermarken 141/4. Effectensperrmarken 14 1/8, Reismarken 52, Bankpapier 41. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Wischmeijer. echtg. J. Hoogeveen, Óffemweg 72 A. J. Rotte veel, db.. Oude Zeeweg 2 D. Horstman, electricien W. J. Kolff. semi-arts. Noord Boulevard 26 b J. H. M. van Westerop, IJmulderstraat 47 G. Chytracék, IJmui- derstraat 47 J. J. Vèltman, 1.1. verpl., Langeveld 29 J. W. van Leeuwen, Voor straat 111 H. Wesselink, kapper (o), Nic Barnhoornweg 23 S. P. Platteel, echtg. J. van Beelen, Pieternelweg 1 a L. A. M. van Buchem en fam., Surinameweg 2,— j H. Zijp, l.J. verpl Zvarteweg20 r- T..Zljp, der 30 j. C. J. van Zaal 25 J, en M. Idem, id,em E, Hjllebrand, wlnkefbea., Sanders 23 TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Gerard Albert, z. van K. G. Rijnsburger en C. Kroon Arie, z. van Joh. den Bleker en A. Bakhuyzen Joseph Anthonius Johannes, z. van J. G. an der Sluis en C. van Bemmelen. Overleden: Magdalena Blom. echtgenoote /an W. de Bruin 67 j. GehuwdG. Hartman 33 jen H. Schreu VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Kunt u de oorzaak opgeven, waardoor bijgaande oeer. 20 Sept. gep ukt. niet zacht wordt? De boom ls voor twee "jaar geplant: C P H. re n. Antw U zult den boom eens flink moe ten mesten bijv. in November of in Maart en rnet stalmest. Let vooral op ons schrij ven o -er het spulten tegen ziekten en on gedierte ln het as. voorjaar. De vruchten zullen daar ongetwijfeld van proflteeren als u de maatregelen toepast en zullen zeer goed eetbaar worden. Vragen crp Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw' "i AMSTERDAM. 6 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 263 vette kalve ren: le kwal. 6268 cent per KG. levend- gewicht; 2e kwal. 5060 cent; 3e kwal. 44 48 cent: 50 nuchtere kalveren f.7—12 per stuk; 219 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90—110 KG., 69—70 cent per KG. slachtgewloht; zware varkens 6869 cent; vette varkens 67—68 cent. BENTHUIZEN, 5 Oct. Aanvoer: 343 kip eieren pr. 4.955.45; 19 Eendeleren 3.85 p. 100 stuks. BOSKOOP, 5 October. Coöp. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Rosa Mundi 3761 cent; Wendland 3849 ct.; Edith Helen 2634 ct.; Vierlanden 3440 ct.; Rosalandia 21 30 ct: Phoebe 15—26 ct.; Briarcliff 18—28 ct.; Butterfly 1419 ct.; Else Paulsen 18 24 ct.; Wilhelmtna 17 ct.; August Noack 12—16 ct.; Pechtold 26—35 ct.; Golden Ophelia 913 ct.; Hadley 2642 ct.; Clau dius Pernet 2030 ct.; Wilh. Kordes 1824 ct.; Mac. Keiler 1117 ct.: Gloria Mundi 2530 ct.; Babyrozen 19—26 ct.; Chas P. Kilham 2328 ct.; Ophelia 812 cent. Diversen per bos: Clematis Durandi 18 ct.: idem Prins Hendrik f. 1.301.80: idem Mevr. le Coultre f. 1.10: idem Nelly Moser 47 ct.; Chrysanten gr. bloemig f. 0.601.20: idem tros 1015 ct.: Physalis Francetti 13 18 ct.; Pernettia 2851 ct.; idem per struik 43 cent. KOUDEKERK. 5 Oct. Eierveiling „Kou dekerk Rijndijk". Aanvoer 2670 stuks. Kip- eieren f.5.205.70; kuikeneieren f.44.50; eendeieren f. 3.503.70; boter f. 0.660.70; Kaas f. 0.22—0.32; kippen f. 0.50—0.70; ha nen f. 0.601; konijnen f. 0.601.25. RIJNSBURG. 5 October. Bloemenveiling. Asters wit 2444; idem gemengd 1422; Gladiolen Picardlë 40—80: idem War 30 80: Witte lelies f. 3.804.20; Groote Chry- santhen: Blanche Partout 4.506.20; Pui ling f.810; Anjers 2080; Helianthen 3060; Boschrysanthen Goud vlinder 8 16: Feniks 610; Harvest 710; September wit 1420; Elta 2.50—3.40; Climax 810; Trisoma 4050. RIJPWETERING, 5 Oct, Velling R.P.V. Aanvoer 2807 eieren Prijzen: kipeieren f4.705.60 per 100: heneieren f. 3.503 60 per pond: eeneieren f.3.50—3.70 per 100: 7 hanen f. 0.220.23 per stuk; 15 kippen f. 0.400.58 per stuk; 27 konijnen f. 0.20 1.60 per stuk; kaas f. 0.460.56 per KG. VEUR. 5 Oct. Elerenveiling. Aangevoerd: 23000 kippeneieren van 5.00—5.75 636 Henneneieren 3.004.30; 950 Eendeieren 3.00—3.50: 712 kippen 40—75; 45 Eenden 50 —1.50; 69 Kon'jnen 10—1.50; 12 Duiven 10. WOERDEN. 6 Oct. Aanvoer 435 partijen kaas. Met rijksmerk 1ste kw. f.29—31.50; 2de kw. f. 27—28; zwaardere tot f. 33. Han del matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3