Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD September 1937 042 fi&cfd Ós QjC UteZC THÏJS IJS M DE BETOOVERDE EEND AALSMEER. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De naad lowam in voltallige vergadering bijeen. Na opening volgde goedkeuring van de notulen der vergadering van 7 Sent. j.l. Tot lid der commissie van toezicht od het L.O. (vacature J Schaper) werd benoemd de heer C. Olljhoek, hoofd R.K. lagere school. In de commissie voor georganiseerd letten, dat de brand zich tot de belen dende perceelen zou uitbreiden, waarin zij geslaagd is. De schade is vrij groot doch wordt door verzekering gedekt. Bij den heer Groenewegen is echter door vallend puin flinke schade toegebracht aan de aangrenzende bloemenkas. Bij het oversteken gegrepen. De heer D. de VI., die verblijf- houdt in Huize Pius, wilde gisteren bij de firma Van Riek den Rijksweg oversteken, doch werd 5 wJL am »fi?a^enZj noeiT!'r 1 hierbij gegrepen door een juist passeerende i Baardse, Joh-Hofman en V auto. Hij werd ernstig aan het hoofd ge- rsV7v' f^S ^?rf,n wond. met een hersenschudding opgeno- Buskermolen. IX Jongkind Mz en C. Spaar. men en binnengedragen bij den heer Van garen Dz.) In de commissie voor georgani- Riek seerd overieg werklledenzaken de heer-in M Alderden Cz„ G. H. v. Itterzon en Th. G. Helsloot iplaatsverv. resp. de heeren D. Jongkind Mzn,, B. Wegman Czn. en J. J. v. d. Bergen). De heer ,T. Meivogel, bloemist, knecht, Heerenweg alhier, had een adres aan den raad gericht, met verzoek om, te rekenen van 1 Sept. 1937 af. overeenkomstig art. 13 der L.O.-wet 1920, ten behoeve van twee zijner leerplichtige kinderen, een te- gemoetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het bezoeken der O L. school In de vergadering van den B.V.L. bleek uit 'het financieel verslag van den a. oni,™!,!,,!.,- 13 ut penningmeester, dat de kas blanco was. aan de Columblaiaan. B. en W. stelden den 10 cw 1 h„7 - Op 12 Oct. zal een propaganda-avond ge- raad^ voor. de gevraagde fmancieeletege. houden worden. 1/1/6 Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Dr. van Dijk behandelde het slacht offer, waarna de ongelukkige per zieken auto werd vervoerd naar het Pius-Ge- sticht Politie was spoedig ter plaatse ter regeling van het verkeer en het opmaken van proces-verbaal. ZEVENHOVEN. moetboming te verleenen en wel f. 26 per jaar, voor aanschaffing en onderhoud van twee rijwielen. Dit bedrag zoolang uit te 'keeren mede gelet op adresrants finan- cieele draagkracht dat de omstandig heden hiertoe aanleiding geven en uiterlijk tot aan het einde van den leerplichtigen leeftijd der kinderen. Op een vraag van den heer W. Halting, betreffende het bepalen van een bedrag door den heer Meivogel, antwoordde de voorzitter, dat de raad het bedrag der ver goeding kan vaststellen Voor een tweede- handsoh rijwiel achtten B. en W. f. 13 jaar. üijks voldoende: ook den gemeentewerklie den wordt deze vergoeding voor hun rijwie len gegeven. Z.h-st. werd het voorstel goed. gekeurd. Ingekomen was een adres van het 'bestuur der vereeniging van grondeigena ren in den Schinkelpolder, inhoudende ver zoek. in principe te willen besluiten dc- uotstairdkomlng van een uitbreidingsplan in het zuidelijk deel van dien polder te bevor deren Dit adres werd in een besloten zit ting behandeld, eveneens als het punt- doortrekking van Cleeffkade. De openbare vergadering had ditmaal slechts 5 minuten in beslag genomen. HAARLEMMERMEER. In deze gemeente is bij het verrichten van graafwerk in de omgeving van Vijf huizen, een gouden ring gevonden. Ten raadhuize te Hoofddorp werd hiervan aan gifte gedaan. Aan den heer A. Koning is eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de bij zondere school te Nieuwvennep. in verband met zijn benoeming als zoodanig te Ouder- Amstel. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering Revue- en Tooneelgezelschap „Amicitia". De eerste uitvoering van „Amicitia" in het winterseizoen werd voor een goed be zette zaal in Hotel du Rhin gegeven. De voorzitter, de heer J. van Rijn, sprak een openingswoord, waarin hij in het bijzonder verwelkomde mej. Koeman en den lieer P. Moene die beiden dezen avond weer zouden optreden. Den regisseur, den heer van der Steen, komt veel lof en dank toe. voor al zijn werk voor de vereeniging. Spr. vroeg voorts de aandacht voor de te houden lo terij ter versterking der kas. Het eerste stuk, dat opgevoerd werd, was Aan de fa. J. A. Slingerland alhier is gegund de ijzeren constructie voor een te bouwen brug te Leiderdorp door den heer H. Emelaar te Zeist. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. vraag of men meer kan betalen, want in de vorige vergadering is reeds gebleken dat er geen dekkingsmiddelcn meer zijn. Spr. ging accoord met het voorstel van B en W De heer Paardekooper antwoordde den heer Meijdam dat men het loon der arbeiders niet moet afmeten maar de financiën der gemeente Spr. wilde aan B en W. de be voegdheid overlaten om een hooger loon te geven in die gevallen dat werkelijk een arbeider wordt aangenomen om speciaal werkzaamheden te verrichten De heer Starrenburg was het niet eens met den heer Meijdam dat de menschen op den weg worden gezet om ze bezig te houden; ze presteeren wel degelijk arbeid. Wethouder de Graaf antwoordde dat de menschen te werk gesteld zijn om ze aan een bedrag te helpen dat ze hun kostgeld kunnen betalen, omdat de rijkssfeun te weinig is. Conform het voorstel van B en W. werd met de stern van den heer Starrenburg tegen, tenslotte afwijzend beschikt. Vervolgens werd met de stem van den lieer Starrenburg tegen besloten tot-herzie ning van het uitbreidingsplan Vrouwenweg. conform het ontweip-plan van Stad en Landschap. Met alg st. werd besloten dat het waterleidingsbedrijf, ingaande 1 Jan. 1937, aan de gemeente 1/3 der kosten ran den bode zal betalen. Hierna was de be noeming van een tijdeli.jken bode aan de orde Op verzoek van den heer Meijdam bo. sloot de raad in geheime zitting te zaan Bij stemming werd vervolgens No. 1 van de aanbeveling, de heer J. Bruckner, be noemd met 7 st. Dc heer W. van Rijn ver kreeg 3 stemmen, terwijl 1 stem blanco was uitgebracht. De begrooting 1937 werd gewijzigd con form ter secretarie opgemaakt concept. Door verlaging van een aantal posten heeft men ongeveer f. 700 weten te vinden teneinde daaruit, ioon voor iosse arbeiders te kunnen betalen voor onderhoud der we gen. Daarna beantwoordde de voorzitter de in de vorige vergadering gestelde vra- gen. n.l.: 1. Bij den bouw der huizen aan S, ",a.iWetK" rien Schenkelweg is op verschillende pun looze arbeiders in gemeentedienst. De raad vergaderde. Behandeld werd een verzoek van den autobusondernemer Boone kamp om hem een subsidie te verleenen, in verband met het feit dat hij groote schade heeft geleden door de tijdelijke af sluiting van den weg. Na discussie werd een voorstel van B. en W. om hierop af wijzend te beschikken aangenomen met de stem ran den heer Starrenburg tegen. Naar aanleiding van ingekomen klachten werd besloten het in de vorige vergadering genomen besluit om slechts tweemaal per week water te doen bezorgen ingetrokken, zoodat voortaan weer driemaal per week geleverd zal worden. Met alg st. werd ver volgens aan de Chr. HBS. te Leiden een subsidie verleend van f. 20. terwijl een ver zoek van de wed v d. G, om ontheffing van straatbelasting werd afgewezen. Ten aanzien van een voorstel Starrenburg om aan de Vliet straa',verlichting te bren gen adviseerden B en W. afwijzend, omdat een daartoe strekkend verzoek van de be woners zelf moet uitgaan. De heer Star renburg was het daar niet mee eens en noemde het een schande, dat zoo met de bewoners aldaar wordt omgesprongen. De ten van de Bouwverordening afgeweken; procesverbaal is opgemaakt en aanzegging heeft plaats gehad dat, wanneer niet aan de gestelde eischen zal worden voldaan, art. 70 der Woningwet (afbreken van het geen in strijd met de wet en verordening is gebouwd) zal worden toegepast. 2. De ankers in de beschoeiing zijn 60 c.M. kor ter gemaakt in het belang van het werk, dat geenszins onsolider is geworden. De wegencommissie had geen extra vergade ring belegd voor een zwaardere veranke ring, doch voor een andere beschoeiing. Tenslotte zeiden B. en W. aangaande dit punt dat zij het refht hadden van het be stek af te wijken in het belang van het werk. 3. Verleden jaar besloot de raad het schoonmaken der vaarten te doen geschie den in eigen beheer, in afwijking van het voorstel van B. en W.; thans achtte dit college het in het belang van het werk dat de verstrating van het voepad aan den Vrouwenweg in eigen beheer werd uitge voerd. 4. Het is juist dat de motorspuit bij den jongsten brand niet direct water gaf en dat wethouder .O. zich inderdaad niet gunstie heeft uitgelaten over de construc- tie dier spuit. Het Watertje zal geregeld hoer Paardekooper vönd"d<T'kwertie* niet onderhouden wordén en t.z.t. van een te- ndeuw want de he-r van de,- Kir' Selpaa van enkele meters worden voorzien, heeft daa?vroe-!r al eenlover^sorortri 6 In d3n vïrvolSe M aan «en af- Spr. was overtuigd van de noodzakelijkheid ]^n2idfn» e^ner'hfSf«rand eener Aerveiiii.'veriiehf.ir.e dneh vaeiumo Ho aanleid-i ng e-nei belas-tingreclame op grond nu de Provincie doet, zouden de klachten niet van de lucht zijn geweest. Spr. vond het een prachtweg, dien we'gekregen heb ben en de gelden zijn goed besteed. Hij laat in het midden het landelijke doch zou wel gaarne inlichtingen hebben omtrent het verschil in cijfers tusschen den heer St. en B. en W. De heer P. concludeerde dat B. en W. verdere maatregelen zullen nemen tegen den bouwer aan den Schen kelweg en noemde verder de door het col lege gemaakte vergelijking van uitvoering van werken in eigen beheer mank. Ten slotte vroeg spr. of de gebreken aan de motorspuit door een deskundige zijn ge constateerd. De heer Starrenburg vroeg waarom 5 huizen aan den Schenkelweg niet aan de waterleiding zijn aangesloten, terwijl het geld voor de buizen en meters is betaald en de menschen reeds in de huizen zitten. De heer Tijssen verzocht een voetstuk van een pomp te verwijderen hij de B. aan den Hooge Rijndijk. Hierna geheime zitting, waarna sluiting. en met hem de schoonmaak eener dergelijk verlichting, doch vanwege de financiën is zij niet uitvoerbaar Hij zou daarom gedeeltelijk tot verlichting willen overgaan en wel tot aan de graanmaaldsrij. De heer Wessel vond 2 of 3 lantaarns bü het begin van den Vlietweg en verlichting aan de maalderij zelf reeds voldoende. De heer van der Krog' was het met den heer Wesel eens en zeide reeds verleden jaar d'aarom verzocht te hebben. De heer Meij dam vond die verlichting ook wel gewenscht en misschien noodzakelijk, doch hij zou gaarne een kostenberekening van B en W. hebben. Hij verzocht het college nog eens van onvermogen, geen meciodeeling meer worden gedaan dat ze in beroep kunnen gaan. 7. De K. heeft werk gehad en had toen geen aanspraak op vet- en boterbon nen. 8. Momenteel is er geen geld beschik- baai voor verandering van de verlichting aan den Vrouwenweg. 9. Bij den j.l. plaats gehad hebbenden brand was de accu van de motorspuit leegdie is door een ander vervangen; met het personeel dier spuit kan nooit voldoende geoefend worden, om dat er de tijd en het geld voor ontbreken. 10. Er mag geen vergoeding gegeven wor den aan hen die een paar weken geleden met een nader prae-advies te komen. waar_ geen boter en vet konden krijgen, omdat wi/irl A rl A TX t-M -t.-3 - r\ - r - mede de heer Berg instemde. De voorzitter verklaarde, na overleg met. de wethouders aan het verzoek te zullen voldoen. Ten aan- de dramatische schets „Levensdwang" De zen van het voorstel Starrenburg om den rollen werden zeer goed gespeeld door den werkloozen arbeiders, die in gemeentedienst vader als C. Verhart, de fabrieksbaas C. v. d. Spek, zijn vrouw C. OuwehandKeus, de verloofde dochter mej. M. van Rijs. haar zuster mej. De Mooy en Karei als B. Kor net. Het stuk oogstte veel succes. Dan werd gegeven „Het bedrogen drie tal", opgevoerd door de dames C. Ouwe handKeus, Smits en Jo Ravensbergen. Na de pauze kwam de dolle klucht Mijn heer de Inspecteur", waarom hartelijk ge- i worden om arbeid te doen verrichten, dan lachen werd. De heer D. Ouwehand soeel- om dien steuntrekkers die met den steun de prachtig zijn rol, evenals zijn eentge- 'met rond kunnen komen, een grooter in- If AW, A-A f A ..avCaU aTTaW tt:; J —4-« -L noote mej. Smits. De soldaat was de heer C. Verhart, de luitenant J. v. d. Plas, de dochter Jo Ravensbergen en de dienstbode C. OuwehandKeus, die allen goed voor den dag kwamen. Tenslotte werd gespeeld het .jSaneeringsplan" met het dansnum- mer van mej. Koeman en den heer P. Moene. Aan mej. Koeman werden bloemen aangeboden. Ook werd met bloemen dank betuigd aan den heer J. v. d. Steen uit Noordwijk voor alle zorgen en toewijding aan Amicitia betoond. Na afloop had de trekking der loterij plaats en bleef men nog geruimen tijd ge zellig bijeen. De band „The American Ras cals" uit Noordwijk zorgde voor het mu zikale gedeelte. Het kapwerk werd verricht door den heer C. Verweij uit Noordwijk. Deze eerste uitvoering van dit seizoen is uitstekend geslaagd. Gisteravond en vannacht is bij elec- trisohe verlichting doorgewerkt aan het ma, ken van den diepen kelder voor het te 'bouwen winkeloomplex der Coöp. „Helpt elkander". Er werd een cementlaag van gewapend beton aangebracht. De cement. molen draaide al dien tijd door. LISSE. Schuur afgebrand. Gistermorgen vroeg heeft brand ge woed ln de schuur welke staat op het erf van den heer J. H. v. Dongen, poelier, wonende aan de Kanaalstraat alhier. De -brand is vermoedelijk ontstaan door een kachel die gestookt werd om de bloem bollen te drogen. Toen men den brand ontdekte, had het vuur reeds snel om zich heen gegrepen en viel er niet veel meer te redden. In deze schuur bevond zich ook de konijnen, en kippen-mesterij. Van de konijnen kon niets gered worden, eveneens ging een aantal kippen in de vlammen op. Een gedeelte der kippen wist men nog te redden, evenals een varken met wat biggen. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon nog slechts be er geen voorraad was. 11. Er waren niet 50.000 maar 63.000 klinkers te kort voor de bestrating van de Noordbuurt, hetgeen een meerdere uitgave vorderde van f. 700. De heer Starrenburg maakte er aanmer king op dat B. en W. den weg breeder heb ben doen maken dan het bestek aangaf, hetgeen f. 1818 volgens spr. kost. Verder heeft men f. 500 te veel uitgegeven voor een hek bij het raadhuis. Spr. wees er op. dat de Provincie niet meer dan 5 meter be straat; hij vond het mooier dat de ge meente ook 'n groenen berm had gelaten hetgeen een versiering zou zijn geweest. De heer Paardekooper vond het aange haalde voorbeeld van den heer Starren burg niet schitterend, want als de ge komen te verschaffen Hij stelde voorts de meenle het werk zoo uitgevoerd had als arbeid verrichten, een loon te betalen van f. 2.50. stelden B, en W. voor afwijzend te beschikken, omdat de geldmiddelen ont breken. De heer Starrenburg zelde dat een arbeider zijn loon waard is en dat men daarom meer dan f. 2 moet betalen. De lieer Meijdam was het met gezegde van den heer S'arrenburg eens. doch hij stelde de vraag of die menschen te werk gesteld VISCHFRIJZEN. IJMUIDEN, 29 September. Tarbot 76—45 ct. per KG.; Tong f. 1.10— 0.78 per KG.; Heilbot f. 1.02 per KG.; Griet f.2316 per 50 KG.; Groote schol f.36 28.50 idem; Middelschol f.2420 idem; Zetschol f. 1915 idem; Kleinschol f.18— 4.60 Idem: Bot f. 15—12.50 idem; Schar f. 6.501.80 idem; Tongschar f.28—19 id.: Kleine roode poon £.26 idem: Kleinmiddel schelvisch f. 22.50—18.50 idem; Kleine schelvisch f. 13—4.70 idem; Groote gul f 19 —15 idem; Kleine gul f. 18—4.70 idem; Wijting f. 7.50—2.55 idem; Makreel f. 12 4 70 idem; Versche haring f. 3.20—2.70 id.; Kabeljauw f. 66—32.50 p. 125 KG Vleet f.31.20 per stuk; Leng f. 2.101.20 per stuk; Koolvisch f. 1—0.65 per stuk; Rog f. 10.50—10 per koop; Steurharing f. 7.90— 7.60 per kantje. Aan den afslag 9 trawlers: IJm. 59 met f.5280; IJm. 12 met f.5300; IJm. 38 met f 3420' IJm. 147 met f.1850; IJm. 77 met f.2550; IJm. 133 met f.1530; IJm. 384 met f.2450; IJm. 135 met f. 10.70; Urn. 97 met f 1290; 1 kotter K.A. 110 met f.600 en 5 loggers- KW. 74 met f.470; KW. 114 met f.1290; KW. 154 met f.550; KW. 105 met f.500; Urn. 204 met f.500. Binnen van de haringvisscherijKW. 160 met 32 last; KW. 95 met 27 last; KW. 2 met 39 last. Aangevoerd waren heden 2550 lasten versche haring en 86 kisten pekelharing. Praairapport Mr. Ms. „Jan van Brakel". 28 September: Tusschen 55 gT. 9' en 55 gr 25' N.B. en 2 gr. 15' en S gr. 4' O.L.: VI. 39 met 178, VI. 56 met 170, VI. 112 met 110, VI. 155 met 85, Sch. 3 met 590. Sch. 23 met 320, Sch. 40 met 340. Sch. 63 met 250, Sch. 64 met 75. Sch. 72 met 210. Sch. 75 met 140, Sch. 118 met 330, Sch. 134 met met 350. Sch. 180 met 225, Sch. 186 met 120, Sch. 225 met 350, Sch. 263 met 300. Sch. 285 met 172. Sch. 289 met 340. Sch. 339 met 20. Sch. 340 met 400, Sch. 341 met 400. Sc'n. 361 met 210, Sch. 365 met 606. KW. 18 met 216, KW. 31 met 60, KW. 38 met 260, KW. 39 met 200, KW. 42 met 60, KW. 68 met 109. KW. 110 met 308. KW. 122 met 187 KW. 163 met 190. Gdy. 51 met 60 kantjes. - Alles wèl. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoome»de voor de Donderdag- markt: „Protinus", IJm. 85, vangst 65 m. schel visch, 280 m. braadschelvisch, 40 m. plat- visch: 10 m. gul 10 m. varia. Totaal 405 manden. „Zwarte Zee", IJm. 94. vangst 55 m. schelvisch. 240 m. braadschelvisch. 45 m. platvisch. 20 m. gul. 20 m. makreel. 40 m. varia. Totaal 420 manden, benevens 165 stuks stijve kabeljauw. TOESTAND DER IJMUIDER VISCHHAVEN 11. De heks was dus met alle eenden weggegaan weldra; haar sloffen vlogen haar nog na de kousen zakten van haar beenen; zóó was die heks verdwenen. „Maar", sprak Thijsje toen; „er is hier nog veel meer te doen! We zullen eerst nu, zonder dralen, dat arme meisje uit de kast gaan halen; en dan moet ik hog, als het kan, Alasius weer van zijn eend- betoovering verlossen; 't zal moeilijk zijn, daar nu de heks, die 't tooverspreukje kent, gevlucht is in de bosschen". Het eendje kwaakte maar eens wat; 'twas duidelijk, dat het nog meer te zeggen had, maar dat moest het wel laten, daar eenden heelemaal niet kunnen praten. Je begrijpt, hoe blij het meisje thans naar buiten schreed, toen Thijs de kastdeur open deed; en toen zij hoorde dat de booze heks was weg-gevlucht, keek zij wel heel erg opgelucht. Regelmatiger aanvoer van goedkoopere vischsoorten. In een bijeenkomst van belanghebbenden en belangstellenden in het visscherijbe- drijf, belegd door de commissie tot bevor dering van het vischverbruik in Neder land, welke bijeenkomst geleid werd dooi den voorzitter dezer commissie, den heer T. H. Meyering, heeft mr. J. H. Kiewiet de Jonge, voorzitter der Nederlandsche Visscherij-Centrale te IJmuiden, een rede gehouden, waarin hij den toestand in het zeevisscherijbedrijf besprak. Het lijkt spr. voor de hand liggend, dat het belang van IJmuiden zal worden ge diend, indien naast de betere visch, welke aan IJmuiden een welvarend verleden gaf. 'ook goedkoopere vischsoorten regelmatig zullen worden aangevoerd. Het is bekend, dat in andere landen deze goedkoopere vischsoorten in den export een belangrijke plaats innemen, dat zou beteekenen, dat andere vischgronden naast de bekende opgezocht zouden moeten wor den. Voor afzetgebieden met lagen levens standaard, gelijk b.v. Tsjecho-Slowakije welke tot heden niet of slechts m beperkte mate door ons werden bewerkt, komen 'uitsluitend de goedkoopere vischsoorten in aanmerking. En het zal noodig zijn te trachten nieuwe gebieden in het buiten land te veroveren, omdat in de oude be proefde afzetgebieden verschuivingen waarneembaar zijn, die onze kansen, ver geleken met het verleden, onder alle om standigheden zullen beperken. De groote uitbreiding van de Duitsche vlsscherijvloot en de verdere bedoelingen in dit opzicht daar te lande volgens het „vierjaren-plan" laten op dit punt moeilijk ruimte tot twijfel. Naast de algemeene gedachte van sti- muleering van den export door goedkoo pere visch, geeft spr. als tweede zich daar bij aansluitende een meer intensieve be$ arbeiding van de binnenlandsche markt, zonder dat hij daarbij ook maar in de verste verte geacht zou willen worden, het accent van den export naar het binnen land te willen doen verleggen. Het gemiddeld j aarlij ksch vischverbruik per hoofd van de bevolking zou hier te lande in dezen tijd volgens schattingen zijn, 3'/- KG., in Engeland 27'/i KG., in Duitschland 11.8 K.G. Wat het binnenland betreft, zal de strijd verder gevoerd moeten worden met het vleesch. Indien het verschil tusschen den groothandelprijs der visch en den detail prijs niet zou verminderen, zal de wensch de Hollanders meer visch te doen eten. wel immer een vrome blijven. 8359 (Ingez. Med.) 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Woensdag 29 September 1937 5de klasse, 7de Ifjst Hooge Prijzen 1000.— 19771 21578 400.— 3542 9155 12623 16355 20507 200.— 2642 11678 12445 19254 t 100.— 893 1662 2845 3309 4148 6405 9006 11707 17784 23205 Prtfzen van 70. 182 256 266 340 417 464 627 784 936 1179 1198 1440 1655 1752 1789 1809 1877 1887 1927 1985 2009 2172 2262 2316 2464 2542 2614 2647 2664 2675 2725 2788 2808 2838 2846 2872 2903 2956 3018 3219 3255 3354 3517 3544 3555 3681 3910 3916 4639 4666 4800 4809 4920 4929 4965 5032 5388 5778 5966 6393 6499 6572 6631 6744 6829 6859 6920 7120 7154 7198 7314 7315 7389 7440 7624 7630 7821 8015 8052 8165 8166 8276 8295 8361 8364 8389 8463 8596 8611 8612 8893 9103 9119 9287 9461 9483 9493 9590 9645 9891 9907 9969 10039 10117 11024 10151 10214 10314 10328 10919 10971 11017 11130 11142 11155 11164 11172 11325 11419 11469 11513 11535 11536 11706 11790 11817 11882 11928 12006 12062 12068 12276 12640 12788 12957 13039 13209 13213 13275 13350 13514 13526 13702 13788 13847 13859 13939 13969 14032 14262 14540 14708 14756 14780 14807 15009 15068 15465 15512 15771 15968 15991 16200 16298 16528 16549 16578 16628 16645 16912 16934 17037 17060 17098 17190 17218 17220 17327 17348 17682 17918 17978 18134 18208 18383 18520 18539 18597 18835 18878 18887 18961 19059 19109 19249 19301 19429 19616 19936 20079 20114 20149 20155 20168 20331 20342 20384 20489 20514 20697 20802 20834 20847 20909 20983 21057 21108 21126 21200 21225 21229 21239 21305 21333 21342 21424 21442 21574 21575 21766 21801 21969 22089 22222 22278 22317 22453 22477 22877 22889 22917 23105 23197 23217 23347 23698 23720 23731 23906 Nieten 12 32 41 72 130 137 146 183 214 237 239 242 264 269 303 381 388 390 406 480 499 536 545 553 576 617 623 709 725 726 746 783 844 857 902 948 965 966 1065 1136 1165 1183 1184 1191 1294 1338 1341 1372 1404 1456 1562 1793 1800 1825 1842 1949 1959 2073 2101 2158 2192 2259 2293 2306 2311 2467 2508 2563 2571 2697 2657 2685 2851 2875 2935 2942 2964 3005 3045 3082 3128 3160 3163 3429 3453 3505 3513 3545 3550 3556 3566 3622 3722 3729 3775 3797 3849 3860 3871 3914 3966 4014 4141 4157 4190 4192 4243 4304 4320 4330 4335 4371 4376 4427 4464 4500 4504 4558 4570 4584 4668 4674 4679 4733 4734 4807 4829 4861 4958 4969 4973 4978 5003 5112 5148 5155 5165 5177 5186 5235 5320 5340 5341 5406 5407 5419 5462 5467 5479 5497 5541 5606 5627 5637 5669 5676 5680 5702 5725 5757 5817 5891 5892 5921 6062 6068 6163 6164 6241 6250 6268 6348 6359 6367 6414 6420 6421 6436 6460 6461 6521 6650 6693 6715 6772 6786 6830 6832 6838 6885 6894 6900 6902 6911 6917 6979 7038 7143 7165 7282 7306 7332 7344 7507 7510 7518 7546 7635 7716 7776 7809 7827 7964 8016 8018 8028 8033 8056 8060 8128 8134 8140 8220 8227 8236 8228 8252 8256 8265 8310 8322 8365 8415 8597 8635 8675 8723 8773 8789 8790 8793 8806 8835 8837 8877 8901 8909 3927 9006 9014 9126 9180 9275 9312 9330 9338 9353 9403 9413 9479 9531 9540 9633 9665 9688 9697 9771 9774 9775 9805 9824 9881 9886 9908 9913 9981 9983 10035 10112 10128 10161 10165 10175 10210 10289 20303 10369 10429 10431 10475 10516 10558 10602 10634 10655 10678 10702 10763 10769 10770 10779 10788 10859 10880 10967 11022 11036 11064 11067 11125 11169 11212 11344 11359 11371 11390 11413 11436 11446 11459 11483 11517 11530 11555 11579 11582 11591 11604 11614 11641 11662 11670 11676 11724 11767 11779 11824 11826 11848 11872 11932 11946 12083 12085 12172 12173 12198 12199 12267 122C7 12331 12324 12380 12392 12408 12425 12526 12539 12566 12580 12619 12632 12643 12700 12827 12844 12853 12903 12906 12910 12912 12926 12936 12960 13018 13064 13103 13146 13202 13225 13274 13301 13322 13380 13423 13428 13450 13462 13501 13554 13682 13709 13731 13754 13783 13795 13798 13823 13866 13877 13879 13890 13912 13941 14003 14030 14127 14150 14153 14214 14260 14315 14360 14366 14397 14404 14448 14531 14539 14602 14654 14670 14699 14703 14705 14737 14745 14777 14809 14812 14849 14356 14891 14906 14971 14980 15023 15027 15058 15124 15159 15307 15349 15372 15470 15506 15603 15659 15684 15693 15725 15792 15829 15846 15870 15872 15875 15980 15982 16020 16082 16104 16107 16138 16205 16207 16267 16272 16279 16336 16354 16457 16531 16582 16618 16627 16630 16729 16750 16769 16801 16854 16892 16908 16916 16919 17001 17013 17022 17026 17055 17059 17061 17088 17089 17113 17124 17138 17141 17200 17269 17289 17295 17298 17315 17422 17423 17473 17567 17569 17637 17641 17656 17809 17819 17867 17920 17933 17949 17980 18079 18101 18195 18200 18215 18218 18238 18244 18259 18313 18388 18419 18439 18446 18462 18557 18677 18703 18716 18796 18807 18827 18841 18877 18908 19028 19093 19138 19141 19146 19191 19205 19207 9212 19229 19233 19235 19263 19270 19272 19302 19337 19338 19490 19536 19539 19602 19638 19654 19741 19773 19828 19920 20020 20025 20035 20119 20228 20252 20320 20448 20467 20573 20595 20599 20600 20603 20619 20622 20648 20650 20708 20766 20790 20900 20943 20946 20957 21042 21065 21076 21077 21100 21111 21133 21146 21223 21243 21264 21303 21356 21399 21426 21451 21496 21504 21541 21577 12626 21640 21746 21752 21764 21774 21782 21802 21831 21856 21893 21947 21972 21973 22059 22067 22177 22187 22343 24411 22471 22476 22488 22505 22520 22531 22574 22578 22605 22747 22817 22843 22858 22863 22314 22926 22930 22933 22976 22994 22997 2-3084 23106 23113 23137 23212 23236 23245 23256 23261 23327 23395 23460 23461 23723 23771 23784 23786 23810 23824 23830 23951 Kat spreekt vanzelf, dat onder de mid delen. om den vischafzet in binnen- en buitenland hafc dan ook actief te bevorde ren. de propaganda een gewichtige plaats kan innemen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7