LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 29 September 1937 UILTJE !Fft WEERBERICHT. Stadsnieuws Buitenland De strijd bij Sjanghai. Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 768 3 te Nancy. Laagste stand: 730.0 te Isaljord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind. Nevelig tot licht of half be wolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUt. Nadat de vorige depressie snel Oostwaarts is getrokken en de hooge drukking geheel uit het Oosten is verdreven, verscheen een nog diepere bii IJsland, die ook *-icfd- zakelijk Oost. of Noordoostwaarts trekt en zich weinig Zuidwaarts uitbreidt. De nieuwe hoove drukking verplaatst zich. in betee- kenis toenemer/ie, to de richting van de Oostzee, ook op den Oceaan ligt nog een hooge drukking. In Engeland zal na och tendmist het weer fraai worden. Ierland is zwaar bewolkt en in Schotland valt regen bii stormachtigen Zuid-Zuidwestelijken wind. Scandinavië heeft veel regen gehad, maar krijgt nu geleidelijk opklaring, in het Noor. den waait het stormachtig uit West. Duitschland heeft nog regen en krach- tigen wind in het Oosten. In het Westen klaart het weer op. In Frankrijk is het bijna overal windstil mêt ochtendmist, (maar later volgt fraai warm weer. ook in Zwitserland zal het weer opklaren. De hooge toppen zijn reeds vrij van wolken, met temperaturen belangrijk onder nul graden Het nieuwe hoogedruk gebied zal weer fraai weer brengen. Indien het zich naar hel Oostzeegebied verplaatst, is later weer wind te wachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil, 12 gr. C., mist Londen: Z Z.O., 7 gr. C. half bewolkt. Berlijn: W.N.W., matig, 12 gr. C./zw. bew. Nice: Windstil, 18 gr, C„ fraai. LUCHTTEMPËRATU UR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smidd: 13 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE V.m. te 12 u. 39 min.; nm. te 1 u. 06 min. LICHT OP VOOR FIETSERS ei. Woensdag: 7.13 n.m. tot 6 27 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 29 Sept.: onder: 16 u. 17. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Gistermiddag is in een eenzaam gelegen gedeelte der gemeente Stoutenburg (nabij 'Amersfoort) een moordaanslag gepleegd op een jonge vrouw, die daardoor vrij ern stig werd gewond. Ben 25-jarige keEner uit Stoutenburg, werkzaam in Amersfoort, kwam des mid dags naar huis en trof zijn jeugdige vrouw, waarmede hij nog maar kort gehuwd was, in gezelschap van een man. met wicn zij blijkbaar reeds eenigen tijd een verhouding had. De echtgenoot wond zich zoo op, dat hij een revolver trok en twee schoten op zijn vrouw loste, waardoor zij in de torst werd getroffen en vrij ernstige verwondin gen opliep. De dader heeft waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld. Hij is naar de Inrichting „Zon en Schild" te Amersfoort overgebracht. De andere man. afkomstig uit Den Haag, heeft de vlucht genomen. De politie heeft den revolver, waarmede de aanslag ls gepleegd, gevonden. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP TE NIJKERK. Vanmorgen Is op den Amersfoortschen straatweg te Nijkerk een ernstig ongeval voorgekomen De 46-jarlge echtgenoote van den heer R. van D., wonende aan de Weidammer- steeg te Hoevelaken kwam met haar flets uit de richting Nijkerk, Voor haar uit reed een wagen beladen met melkbussen. Van den kant van Amersfoort naderde een per sonenauto, thuisbehoorende in Friesland. Door tot nu toe onbekende oorzaak week de auto plori ;ir-> 'aar links. Eerst reed zij den melkwagen aan en vervolgens bortste zij togen de wlelrijdster. Deze kwam onder de auto terecht, waarna zij met- ernstige verwondingen op den weg bleef liggen. Spoedle waven eenige geneesheeren ter plaatse om de eerste hulp te verleenen De vrouw werd naar het ziekenhuis te Nij kerk overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek zij echter reeds overleden te zijn. ARTS P. PIJL OVERLEDEN. Op 49-jarigen leeftijd is te 's-Graven- liage overleden de heer P. Pijl, een be kend arts aldaar en hardnekkig bestrijder van de vivisectie. Dat is de overwinnaerl uiltje. De strenge keuring van een leger Nederlandsche Rookers heeft hij roemrijk doorstaan. Nu rookt hem leder, die hooge eischen stelt, want uiltje wint door prijs en kwaliteiti PENAAL 6 d. 'n Heerlijke sigaar I 8368 (lngez. Med BEKENDE HAAGSCHE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT EN GEPAKT. Dank zij het kordate optreden van een aantal burgers is de Haagsche politie er in den afgeloopen nacht in geslaagd twee be kende Haagsche inbrekers in te rekenen. Omstreeks halféén waren deze individuen een manufacturenzaak in de Welssenbruch- straat hoek Mauritsstraat binnengedron gen. In het benedenhuis, waar de zaak is gevestigd, is 's nachts niemand aanwezig en dus hadden de dieven vrij spei. Zij maakten echter zooveel lawaai, dat de in het bovenhuis wonende familie, althans de dochter des huizes, er wakker van werd. Zij waarschuwde haar vader, die zich on middellijk naai- beneden begaf. Hij waar schuwde een voorbijganger en verzocht dezen even voor den winkel te posten, ter wijl hij de politie telefonisch alarmeerde. De inbrekers, die zich ontdekt zagen, pro beerden door tuinen en over muren en schuttingen achter de huizen in de Weis- senbruchstraat te ontkomen, doch zij wer den gearresteerd. DOOR EEN MOTORRIJWIEL GEGREPEN. Hedenochtend te ongeveer 9 uur geraakte op den Bezuidenhoutschen weg te Den Haag de 53-Jarige G. B. uit de Warmoezlerstraat aldaar door onvoorzichtig oversteken onder een motorrijwiel, bestuurd door den 18-ja- rigen G. P. D. Buit TVasBenaar, De voet ganger sloeg tegen den grond en werd met een schedeibasisfractuur naar „Bronovo" overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. UIT NED. OOST-INDIË De aardbeving op Java. Nog steeds lichte trillingen waargenomen. DJOCJA, 29 September (Anèta-A.N.P.). - Gedurende den geheelen Dinsdag heeft men te Djocja lichte trillingen waargeno men. In de onderdistricten buiten Djocja zijn in totaal ruim 300 huizen ingestort. In Wedi (Klaten) zijn 100 huizen ingestort en 191 ernstig beschadigd, terwijl op an dere plaatsen in de buurt van Klaten totaal 60 huizen zijn vernield. De muren van het fort te Klaten, waarin de vrou wengevangenis is gevestigd, zijn ernstig beschadigd, waarom men veiligheidshalve de gevangenen heeft overgebracht naar het gebouw van den Landraad. In verschillende sawah's in de buurt van Prambanan is de grond open gespleten: uit deze spleten spoot het water tot een meter hoogte. Op verscheidene plaatsen ook bij Wedi, ontstonden zandfonteinen. waaruit een substantie opspoot, welke een gelijkenis vertoont met vulkanische asch. Op sommige plaatsen komt deze substan tie droog, en op andere plaatsen als mod der te voorschijn. De regent van Poerworedjo meldt, dat in Zuid-Koetoardjo 90 inlandsche woningen geheel vernield zijn en. ruim 200 zijn be schadigd. De assistent-resident en de regent hebben gistel-morgen een beaoek gebracht aan de geteisterde streek. De ge troffen bevolking wordt gesteund uit het weerstandsfonds van het regentschap. Uit het noordelijk deel van het regentschap zijn gsen berichten omtrent beschadiging binnen gekomen. DIPHTERIE-EPIDEMIE OP NIEUW-GUINEA. MANOKWARI, 29 Sept. (Aneta/ANP.). In kustkampongs tusschen Demta en de ne derzetting Hollandia is een diphterle- epidemie geconstateerd. Het eerste geval moet reeds in Augustus zijn voorgekomen. Op 22 September waren er reeds acht doo- den en tien zieken. In een van de kam pongs bovendien nog vier dooden en twaall zieken. Thans verneemt men, dat in totaal dertig sterfgevallen hebben plaats gehad. Dat deze epidemie vrij lang na het uit breken is geconstateerd, is een gevolg van het feit, dat de ziekte niet dadelijk door de bevolking is gerapporteerd. De controleur van Hollandia vernam hiervan vrijwel toe vallig op zijn laatste tournee, waarna hij onmiddellijk den gouvernements Indisch arts te Hollandia waarschuwde, die diph- terie constateerde. Op 22 September is te- legrapisch aan den gewestelijk gouverne mentsarts te Ambon gevraagd serum te zenden, dat op den 24en per vliegtuig te Hollandia werd aangebracht. DE 60ste VERJAARDAG VAN PROF. CASIMIR. Hartelijke huldiging. Prof. R. Casimir, oud-rector van het Ne- derlandsch Lyceum te Den Haag, is heden ter gelegenheid van zijn zestigsten ver jaardag (zie ook onder Stadsnieuws) op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. Zijn woning was bijna te klein om plaats te geven aan de talrijke bloemstukken, die hem ten deel vielen. Stapels schriftelijke gelukwenschen, telegrammen en brieven uit alie deelen des lands en ook uit de over- zeesche gewesten getuigden van dankbare gevoelens Jegens prof. Casimir. Reeds vroeg in den ochtend kwam een deputatie van het. Nederlandsch Lyceum prof. Casimir haar opwachting maken. Van curatoren, den directeur, leeraren en personeel kreeg hij boekwerken aange boden. De 5 neutrale lycea in ons land zonden een sctariftelijken gelukwensch, het Vrijzinnig Christelijk lyceum bood een bloe menmand met oorkonde aan „den vader der lycea" aan. Behalve vele schriftelijke gelukwenschen van oud-leerlingen, ook uit Nederlanösch- Indië, zond een groep hunner per vliegtuig oen bloemenhulde uit de Oost. Dan waren er bloemen van het bestuur van Mercurlus". het Seminarium voor bui. tengewoon lager onderwijs, de Vereeni'lng voor Paedagogiek, het Twentsch Instituu. voor opvoedkundige vraagstukken, van de zijde van verschillende takken van onder wijs, uit den kring der drankbestrijding, van de 's Gravenhaagsehe Volksuniversiteit de redactie van „De Opbouw", de Vrije ge meente uit Amsterdam en het Vrijzinnig Protestantsch Verbond, eveneens uit Am sterdam Den geheelen dag kwamen velen van prof. Casimir's vrienden en vereerders hem per soonlijk hun gelukwenschen aanbieden. Het glanspunt van Mussolini's bezoek. Heden het afscheid. Onze Berlijnsche correspondent, telefo neert ons nog: Onder de leuze: „Brüder, reicht die Lande zum Bunde" vierden Italië en Duitschland gisteravond op het Ijteiveld te Berlijn het feest' der eeuwige broederschap. Hier beleefden Wij met tienduizenden onder de plotselinge regenbuien 't hoogte punt van Mussolini's bezoek aan Duitsch land. Het enthousiasme der menigte, die reeds in den vroegen ochtend naar het stadion was gekomen, om Mussolini in het Dultsch te hooren spreken, deed aan temperament voor den Italiaanschen bond genoot niet onder. De massale demonstratie werd ingeluid door de zware Olympische klokken. Vol aandacht en enthousiasme werden beide leiders aangehoord Onder stroomenden regen namen Musso lini en Hitler aan het militaire concours der weermacht deel, dait in het overvolle stadion door een orkest van 4000 man be staande uit 46 muziekcorpsen, 26 groepen tamboers en pijpers en 6 eere-compagnieën opgeluisterd werd. Belicht door enorme schijnwerpers maakten deze geuniformde muzikanten onder leiding van Heerer en prof. Sohmddt 'n origineelen indruk op den Italiaanschen gast. Wegens het slechte weer werd het concours-programma be kort, maar Verdi en Wagner kregen toch een stevige beurt. Honderden soldaten kwamen inmiddels met brandende fakkels binnen om tot be sluit van den avond onder leiding van majoor Hoffmeister een taptoe te blazen zoo imposant als wij nooit beleefden Tot besluit van het bezoek van den Duce volgde heden op het plein voor de Tech nische Hoogeschool een parade nadat Mus solini om 10 uur 30 een bezoek had ge bracht aan het Ehrendenkmal Unter den Linden, waar hij begeleid door graaf Clano een krans legde. Na afloop der parade had een afscheids- dejeuner in de Rijkskanselarij plaats, waar na de Duce in gezelschap van Hitler langs de nauwkeurig aangegeven route naar het versierde Heerstrassestation zal gaan. Daar zal het afscheid van Hitler en Mus solini plaats vinden. Rijksminister Hess zal als plaatsvervan ger van den Führer den hoogen gast uitge leide doen. Een valsch gerucht. Tijdens het bezoek van Mussolini aan Beriijm deed daar het alarmeereai'de gerucht de ronde, dat ex-keizer Wilhelm II plotse ling zou zijn overleden. Men beweerde dat dit bericht door de autoriteiten geheim werd gehouden, daar men de feestvreugde niet wilde verstoren. Verondersteld wondt, dat politieke tegen standers dit valsche gerucht hebben ver spreid om daarmee te pogen de feestelijk heden te verstoren. De indruk, die dit gerucht te Berlijn maakte, was echter zoo enorm, dat deze poging gedeeltelijk geslaagd kan worden genoemd. Uit een en ander blijkt, dat de belang stelling in Duitschland voor het Huis der Hohenzollerns veel gnooter is dan men in toonaangevende nat. soc. kringen gelooft. Mussolini's thuiskomst. Mussolini zal morgenmiddag bij zijn terugkeer in Italië met veel eerbetoon wor den ontvangen. Officieel is bepaald, dat alle openbare gebouwen de vlag moeten uitsteken en des avonds verlicht zullen worden. De Japansche luchtmacht blijft de ver schillende sectoren aan het front van Sjanghai, met name het Noorderstatlon en Sjapei bombardeeren. Er is een hevige brand ontstaan, welke zichtbaar is van de internationale concessie uit. Ook bombar deeren de vliegtuigen verscheidene dorpen aan de zijde van Poeteng. Er vielen ver schillende slachtoffers onder de burger bevolking. De Japanneezen schijnen vastbesloten te zijn zich meester te maken van het Noor derstation en van de andere districten van Sjapei. waar de Chineezen sinds het t>egln der vijandelijkheden hevigen tegenstand bieden, terwijl de Japansche artillerie in actie was, ontdeden twintig Japansche vliegtuigen zich van hun bommenlast bo ven de Chlneesche stellingen, waarna zij laar hun bases terugkeerden om nieuwe munitie te laden. Het Chlneesche lucht afweergeschut onderhield een oorverdoo- vend vuur, maar zonder succes. De Japan neezen zeggen dat zij Lioehang bezet heb ben maar de Chineezen houden vol, dat zij nergens een voet geweken zijn, hoewel zij veel manschappen verloren hebben. PAUSELIJKE ENCYCLIEK. De gevaren welke de beschaving bedrei gen, aldus is het onderwerp van een nieu wen pauselijken encycliek. Deze gevaren zijn het communisme en zekere reacties op 't communisme, welke door hun staatsver- esring en hun wensch tot herstel van openbare orde en gezag de wijsheid van het evangelie doen vergeten en de dwalin gen en zeden der heidenen doen herleven. BIJNA ZES JAAR AAN EEN STUK GESLAPEN. De 32-j. Patricia Maguire, Chicago, die be kendheid heeft verworven doordat zij ten gevolge van slaapziekte bijna zes jaar in verdoofden toestand heeft gelegen, is van nacht overleden. Zij zou juist geopereerd worden, toen haar toestand tengevolge van een longontsteking een ernstig karakter aannam. en ondanks bloedtransfusies slaagden de doktoren er niet in, het meis je in het leven te houden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Verslag der Liphtbedrijven 1936. Aan de raden van Stompwijk en Veur is overgelegd het verslag van de Llchtbe- drijven over 1936. Het beheer werd gevoerd door een commissie, bestaande uit voorzit ter burgemeester Keyzer, secrtaris de heer Van Delft, leden de wethouders van beide gemeenten, de heer Vink, raadslid van Stompwijk en de heer Koerts, raadslid van Veur. Naast den directeur, den heer "Schou ten, bestond het personeel nog uit 15 per sonen, terwijl 24 losse werklieden met een totaal van 233 arbeidsdageii in dienst zijn geweest. Gasbedrijf, De totale verkoop (inclusief eigen gebruik) steeg met 8,2pCt., tenge volge van levering aan het rayon West- viietweg, dat voordien werd bediend door de gemeente Voorburg. Ware dit rayon niet bijgevoegd, dan zou de verkoop over gewone meters met 5 pCt. en over munt meters niét 16 pCt. gedaald zijn. De toe name van verbruik van industrie- en ver- warmingsgas is bevredigend. De steeds stijgénde kolenprijzen maken de vooruit zichten steeds slechter. De gashouder ver keert nog in slechten toestand. Het buizen net werd iets uitgebreid en bedraaagt thans 23.841 meter. De productie en aflevering bedroeg 439.370 kub. M. tegen 413.275 kub. M. over 1935 of 6 pCt. meer. Het verlies bedroeg 9,1 pCt. tegen 10.47 pCt. over 1935. Totaal werd afgeleverd over gewone meters 170.842 kub. M. (1935 144.727 kub. M.i, muntmeters 112.926 kub. M. (1935 134.574 kub. kif.), verwarmings- en industrie 57.684 kub. M. (1935 43.462 kub. M.), straatverlichting 36.441 kub. M. (1935 26 066 kub. M.). In Stompwijk waren aanwezig 24 avond-, 23 nachtlantaarns en 4 lantaarns met 3 kousjes, waarvan 1 kousje brandt als naehtverlichtlng, de ■totale kosten bedroegen per lantaarn f. 56.06, in Veur 6 avond- en 4 nachtlan- t.aarns en 14 lantaarns met 3 kousjes, waarvan 1 kousje brandt als nachtver- llchting, de totale kosten bedroegen f.57.30 per lantaarn. Het aantal verbruikers vermeerderde met 23 en bedraagt voor gewone meters 539, voor muntmeters 744. Het gemiddeld ge bruik was over gewone meters 412 kub. M. en over muntmeters 152 kub. M. Per in woner werd geproduceerd 47 kub. M. In huurkoop werden via den plaatseiijken handel geleverd 27 keukengeisers, 4 bad- geisers, 10 comforen en 1 fornuis. De ta rieven bleven ongewijzigd. Het verlies bedroeg f. 10.361,40 en komt ten laste van beide gemeenten, elk voor de helft. Eind cijfers balans f. 310.652,51; exploitatiereke ning f. 64.671.12; kapitaalsrek. f. 108.989.02. Electriclteitsbedrijf. De ontwikkeling was over 1936 bevredigend. De netto stroomafgifte vermeerderde v. 366000 Kw. tot 432000 Kw of met 18*/». Het voordeelig slot bedraagt f. 21599.60. waarvan elke gemeente de helft krijgt uitgekeerd. Eindcijfers Balans f. 255605.09 Exploitatierekening f. 93817.66. Kapitaal rekening f. 46129 60. De Bestuurdersbond Leidschendam- Voorburg hield in zijn eigen gebouw een vergadering van bestuurders van aange sloten vereenigingen. Tot bestuursleden werden gekozen de heere - Roe'ofs Voor burg voor de afd. van de Med. Ver. var Spoor, en Trampersoneel en Groolveld Lcidschendam voc- de ato van den Cen- tr. Bond van Transport-.iders. Besloten werd ter plaatse verschillende bijeenkomsten te organiseer en. AMSTERDAM, 29 September, Het teleurstellende verloop van Wall- street oefende op de Amster.damsche ef fectenbeurs een deprimeerenden invloed uit. In breeden kring had men op een aan houden van het herstel gerekend, en thans bleek dat men wederom eens bedrogen was uitgekomen. Bovendien vormde de opnieuw opkomende bezorgdheid omtrent den Franschen franc een factor van onzeker heid, die aan de stemming niet ten goede kwam. Op de locale afdeeling bestond 'n zwakke tendenz, vrijwel alle fondsensoorten kwa men op een verlaagd peil te liggen. In verscheidene gevallen werden aanzienlijke verliezen geleden. Op de Petroleumafdee- ling werden Koninklijke tamelijk druk ver handeld. Na een 5-tal punten beneden het vorige slot te zijn ingezet, liep de koers nog verder naar beneden. De Amerikaan- sche petroleumaandeelen hadden een on geanimeerd voorkomen. De Suikerfondsen trokken slechts weinig belangstelling, be houdens H.V.A., die ten opzichte van het vorige slot een goede 10-tal procenten ver loren zagen gaan. Van de Rubberfondsen werden Amster dam Rubbers tamelijk druk verhandeld. Reeds dadelijk bij de opening stelde de koers zich niet onbelangrijk lager en onder beurstijd werd onder den druk van verkoo- pen geleidelijk aan een benedenwaartsche richting gevolgd, zoodat tenslotte vergele ken bij gisteren een groot nadeelig verschil moest worden opgeteekend. De incourante soorten kwamen algemeen lager te liggen. De Tabakken waren bij de opening prijs houdend, doch het duurde niet lang of zij ondervonden den invloed van de algemee- ne beurstendenz, zoodat zij zich verschei dene procenten zagen ontgaan. Onder de rubriek der Industrfeelen waxen de Phi lips aandeelen aangeboden, waardoor de gisteren onder beurstijd behaalde koers winst geheel verloren ging. Unilevers en Aku's werden wat lager af gedaan; de Scheepvaartpapieren hadden algemeen van verkoopen te lijden. Ko ninklijke Booten; Japan lijnen en Sclieep- vaartunies liepen eenige procenten ach teruit. Voor de Amerikaansche waarden bestond een flauwe stemming. In de Staal- aandeelen en Anaconda's ging vrijvecl om, en daarbij werd beneden New Yorksche pa riteit gehandeld. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatspapieren wa ren maar weinig veranderd. WISSFLKOERSEN. Londen 8.95'/» (8.95'/i); Berlijn 72.67'/i (72.70); Parijs 6.19'/, <6.19'/,); Brussel 30.48'/» 130.48); Zwitserland 41.59 (41.56'/»); Kopenhagen 39.97'/» (40); Stockholm 46.17'/» (46.17'/,); Oslo 45— (45.—); New York 1.811/16 (1.81); Praag 6.34 16.33'/»); Oost. Bankpapier 33.20 (33.20)Lire 7.85 (7.85). Prolongatie Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 391/4; Crediet Sperr- marken 15: Effectensperrmarken 14 7/8; Reismarken 52; Bankpapier 29 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM20 September. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 206 vette kalveren 6070, 5058, 4448; 54 nuch tere kalveren 814; 158 varkens: vleesch- varkens 90—110 Kg. 8970; zware 6768; vette 6667. BENTHUIZEN. 28 Sept. Aanvoer 650 kip eieren, prijs 4.955.35; 33 eendeneieren 1.05 per 100 stuks. VEUR. 28 Sept Elerenveiling Aange voerd 26072 kipeieren 4.80—6.00; 900 hen- neneieren 3.Ó54.50; 590 eendeneieren 3.00 —3.25: 3 ganzeneieren 6; 931 kippen 30 90; 52 eenden 4050; 107 konijnen 20— 1.50; 67 duiven 1018. BOSKOOP, 28 Sept. „De Boskoopsclie veiling". Rozen per bos: Florex 1015 ct.: Rosalandia 1521 ct.: Mac Keiler 1618 ct.: Hadley 20—36 ct.; Briarcliff 23—25 ct.; Wilh. Kordes 1520 ct.: Butterfly 1723 ct.; August Noach 1518 ct.; Else Poulsen 2538 ct.; Gloria Mundi 2942 ct.; Pech- cold 1720 ct.; Rosa Mundi 4060 ct.; Wendland27—41 ct.; Edith Helen 20—35 ct.: Vierland 1520 ct. Diversen per bos: Physalis Francetti 1720 ct.; Pernettia 4390 ct.; Clematis Durandl 1317 et.; idem Prins Hendrik 110130 ct.; idem Nelly Moser 35 ct.; idem Mevr. ie Coultre 100 ct.; idem Fille de Lyon 57 ct.; Anjers 6—9 ct.; Chrysanten, gr. bloemig 90—110 ct.; idem tros 1020 ct. KOUDEKERK, 28 September. EierenveU ling „Koudekerk Rijndijk" Aanvoer 2205 eieren. Kippeneieren 5,205,50; Kuiken eieren 3,50^-4,00; Eendeneieren 3,703,90; Boter 6568; Kaas 32; Kippen 5570; Ha nen 2080; Konijnen 1,001,25. NIEUW-VENNEP, 27 Sept.. - Aangevoerd 7000 kipeieren, prijs f. 4.90—5.40; 2ÖÖ0 kui keneieren. prijs f.33.20; 150 eendeieren, prijs f. 3.40. WOERDEN, 29 September. Aanvoer 355 partijen kaas. Ie kw. 2931; 2e kw. met R M. 2626; zware 33. Handel matig. WESTLAND, 23 Sept. Export Alicanten 1923 ct.; Golden Champion 2428 ct.; Gros Maroc 2125 ct., alles per K.G.; mus- caat. 3239 ct. per K.G.; dubbele boonen z. draad 8590 ct.: idem met draad 6268 ct.; tomaten A 5585 ct.; idem B 70—88; idem C 5075 ct.. alles per bak. WESTLAND, 28 Sept. Snijbloemenveiling - Gloxinia 1525 ct.; Varens 30 ct.; Be- gon'a 415 ct Hangers 68 ei., alles per -olQhoenix 5—7 ct.; Gold Finder 6—13 ct.: Harvester 69 ct. per bos; Anjers 2.20 - -3.90; Rozen 1.101.90; Blache du Poitou 3.904.60; Choco 4.10; Primrose 4.90; Bir mingham 11.Jap. Lelie's 5.70, alles per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3