LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 September 1937 Philips maakt 19 millioen gulden winst RECHTZAKEN Voor rechtszaken en incasso's: AGENDA HAAGSCH GERECHTSHOF. Diefstal in dienstbetrekking. Omdat zij in haar betrekking een bedrag aan geld zou hebben ontvreemd had de Haagsehe Politierechter mej. H S. uit Oegstgeest veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaarde lijk. In hooger beroep had de Proc. Gene raal tegen haar twaalf maanden gevan genisstraf geëischt, waarvan vier voor waardelijk. Het Hof legde twaalf maanden gevan genisstraf op. waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en met «iftrek van preventief. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het veulen en de moeder. Terzake van dierenmishandeling had eich vanmorgen te verantwoorden de vee houder C. B. uit Hazerswoude. Het paard van B. had een veulen, doch werd voor een ■wagen gespannen. Toen wilde het dier niet trek' -n. omdat het veulen er niet was. B seg het paard toen met een dik stuk hout tegen de pooten. Verschillende per sonen zagen dat. Toen het paard toch wei gerde te loopen, heeft B. tenslotte het veu len er bij gehaald, waarna het paard wel trok. F. v. d. J. uit Leiden en A. G v. O. uit Waddinxveen waren van oordeel dat het paard veel te hard geslagen was. De officier van justitie vond dat ver dachte veel te ver was gegaan. Het kan wel zijn dat een paard soms tuchtiging noodig heeft, maar hier maakte B. het te bont. Daarom vroeg de Officier f. 10 subs. 10 Kagen hechtenis. Het vonnis werd conform den eisch. Hfj bemoeide zich ermee! Op de veemarkt te Leiden had J. A. v. d. M, uit Delft zich in een ruzie gemengd. Daarbij had hij T. uit Leiden mishan deld. Een getuige vertelde, dat er ruzie was ontstaan over de melkproductie van een koe. *)aar stond v. d. M. geheel buiten, maar hij bemoeide zich ermede, en na een woordenwisseling ging verdachte tot mis handeling over Toch was er geen voldoende bewijs naar het oordeel van den Officier, die daarom aanhouding der zaak vroeg, om den mis handelde te hooren. Broer en zus. De fabrieksarbeider C. J. v. d. W. uit Zoe- terwoude, had in een ruzie zijn zuster be. leedigende woorden toegevoegd, waarvoor hij zich had te verantwoorden. De verdachte gaf het feit toe. doch be tichtte zijn zuster ervan dat zij „gezichten tegen hem trok" en ook had gezorgd dat hij zijn werk verloor. De Officier vond het toch niet te pas ko men. Blijkens het rapport staat verdachte bekend als onverstandig. Hij is reeds meer malen bekeurd, ontving waarschuwingen, doch het hielp niet. Hij ging voort met zijn zuster uit te schel den. Daarom vroeg de officier twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, benevens nog f. 7.50 boete subs. 15 dagen hechtenis. De politierechter vonniste tot twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en f.3 subs. 6 dagen hechte nis als onvoorwaardelijke boete. Gemeentelijke vernieling. J. V. uit Voorschoten, had met nog eenige anderen vernieling gepleegd. De gemeente had bij een terrein, dat V. in huur had. n.l. bij het z.g.n. Armenland. een afrastering geplaatst, welke nu vernield was. De Burgemeester van Stompwijk. de heer M. T. Berkhout, deelde als getuige mede, dat een afzetting abusievelijk werd ge plaatst. De gemeente had het recht deze aan te brengen; er was nog voldoende ruimte voor den toegang tot het terrein, doch de afzetting zou den volgenden dag nog ruimer worden geplaatst. De Officier van Justitie vond de hande lingen zeker niet te pas komen; als ver dachte de vernieling had herhaald zou spr hem ongetwijfeld hebben laten arresteeren. Thans vroeg de Officier f.25.boete, subs. 15 dagen hechtenis, benevens nog voorwaardelijk twee maanden gevangenis straf. V. zei dat hij geen palen uit den grond had getrokken, doch de politierechter vond in ieder geval de vernieling voldoende bewezen, om f.25.boete subs. 15 dagen hechtenis op te leggen. „Opschepper, die gunstig bekend is!" J. T. uit Voorschoten, had zijn hulp ver leend bij de vernieling die was aangericht bij de afrastering der gemeente aan het plantsoen. De verdachte zei dat hij dit had gedaan, omdat de eigenaar van het land hen ais huurder had gezegd dat hij de af rastering wel mocht weghalen. De Officier van Justitie vond dat toch geen excuus; de verdachte is toch verant woordelijk voor eigen daden. Daarom werd f. 25 boete subs. 15 dagen hechtenis ge vraagd en 2 maanden voorwaardelijk. Het rapport vertelde over verdachte, dat hij „een opschepper is en verder niets ten ongunste bekend is". Dat hij een „opschepper" was, dat wist verdachte niet, zei hij, en de bedoeling om de gemeente „dwars te zitten" had hij niet. De politierechter vonniste tot f. 25. boete subs. 15 dagen hechtenis. Hulp bij vernieling. Voorts stond terecht J. W. K. uit Voor schoten. die eveneens vernieling gepleegd zou hebben aan het eigendom der gemeen te bij het plantsoen aan de Julianalaan. De verdachte bekende medewerking daaraan te hebben verleend. De Officier van Justitie wees erop dat deze verdachte het meest gunstig is ge weest in zijn optreden, en vroeg tegen hem f. 25 toete subs. 15 dagen hechtenis on voorwaardelijk en twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. De politierechter vonniste tot f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Rust in de buurt. Mej. C. I. uit Oegstgeest had er op los geslagen, mej. T. was er het slachtoffer van geworden. Vroeger was er meer ruzie geweest, doch Tri 1QT* millinart de doelein:Jen te worden bestemd, welke 111 iGOO Vier millioen ,n ons vorig jaarverslag werden genoemd. Het jaarverslag 1936 verschenen. Aan het jaarverslag 1936 der N. V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken wordt het vol gende ontleend: Het batig saldo onzer exploitatie rekening bedraagt f. 19.673.975, tegen over een saldo van f. 4.063.910 over het vorig boekjaar. Tot dit hooge winstsaldo hebben in sterke mate bijgedragen de belangrijke verbetering in de algemeene conjunc tuur, de monetaire maatregelen door de Nederlandsche regeering in Sep tember 1936 genomen en de gunstige ontvangst van onze belangrijkste arti kelen als gevolg van den daarin be reikten teehnischen vooruitgang. De door de regeering in September 1936 genomen monetaire maatregelen hebben een gunstigen invloed uitge oefend op de werkgelegenheid in onze Nederlandsche bedrijven. Niettemin is de verhouding tussehen de productie van onze fabrieken in Nederland en in het buitenland nog belangrijk ongun stiger dan in de jaren vóór 1935. Hoezeer ook de bedrijfsuitk-msten van dit boekjaar reden tot tevredenheid mo gen geven, toch mag hieruit niet worden afgeleid, dat de handelspolitieke moeilijk heden. die de Nederlandsche export-indus trieën ondervinden, belangTijk verminderd zouden zijn. Weliswaar is een belangrijke vergrooting van het volume van den internationalen handel waarneembaar, doch een nauw samengaan van regeering en bedrijfsleven blijft geboden, opdat onze export-indus trieën in deze vergrooting kunnen blijven participeeren. De depreciatie van den gulden, welke uit de monetaire maatregelen van de Neder landsche regeering op 27 September 1936 voortvloeide, bracht vanzelfsprekend be langrijke veranderingen teweeg in de cij fers van de balans. Het waarde-accres in guldens, dat onze investeeringen in het buitenland door de stijging van de vreemde valuta's verkre gen, vermeerderd met het saldo der win sten en verliezen op beleggingen en ver minderd met eenige incidenteele verliezen, is aan de creditzijde van de balans afzon derlijk ondergebracht op de rekening „reserve herwaardeering". Voor zoover, hetzij gelijk met den gulden, hetzij daarna, ook buitenlandsche valuta's in waarde zijn gedaald, zijn de daaruit voortvloeiende verliezen ten laste van be doelde reserve herwaardeering gebracht. Het saldo dezer reserve bedroeg op 30 April 1937 f. 10.107,156. Wij stellen voor deze reserve te bestemmen ter dekking van de verliezen door eventueele toekomstige depreciatie van vreemde valuta's, door transfermoeilijkheden, die koersdaling van beleggingen, zoomede ter dekking van die verliezen, welke kunnen ontstaan uit ander economische of politieke oorzaken. Door bovenstaande reservevorming en de in de vorige jaren getroffen voorzieningen, achten wij het valutarisico voor de naaste toekomst volledig gedekt. De algemeene reserve tot een bedrag van f. 24.753.122. welke verkregen uit agio op aandeelen- ultglften behoeft dus voorloopig niet voor De geldomzet is gedurende het jaarver slag aanzienlijk gestegen, vcor een belang rijk deel is dit een gevolg van de depre ciatie van den gulden. Daarnaast is ech ter een aanzienlijke stijging van den quan- titatleven omzet te constateeren door ver betering van de wereldconjunctuur en door onze uitstekend in de markt liggende fabri katen. De effecten zijn in het algemeen ge waardeerd tegen den beurskoers van 30 April 1937. De hieruit voortvloeiende win sten en verliezen zijn ten bate resp. ten laste van de bovengenoemde reserve her waardeering gebracht. De gewone en pre ferente aandeelen in de N. V. gemeen schappelijk bezit van aandeelen Philips' Gloeilampenfabrieken, welke in het bezit ziin van onze vennootschap en van de N V Philips' Radio werden a pari opgenomen. Op 30 April 1937 beschikte ons concern over: f. 168.000 6 pCt. cum. pref wlnst- öeelende aandeelen gemeenschappelijk be zit van aandeelen Philips' Gloeilampenfa brieken: f. 1.538 850 gewone aandeelen ge meenschappelijk bezit van aandeelen Phi lips' Gloeilampenfabrieken. De post „liquide middelen" in onze con cernbalans is gedaald tot f. 55.624 777 tegenover f. 67.650.895 per 30 April 1936, waarbij in aanmerking genomen moet wor den. dat sedert 30 Aoril 1936 de geheele 5 pCt obligatieleening van f. 30 000.000 ls afgelost. Personeelsbelangen. Aanzienlijke bedragen werden ook dit jaar wederom besteed aan de belangen van ons personeel, van welke als voornaamste genoemd kunnen worden: de opleiding, de geneeskundige verzorging, de ontspanning en de zorg voor den ouden dag. Zooals reeds meermalen is medege deeld, worden de gratificaties aan ons personeel indien gewenscht voor 2/3 uitbetaald en voor 1/3 ln certifi caten van 6 pCt. cum. pref. winstdee- lende aandeelen in de N. V. gemeen schappelijk bezit van aandeelen Phi lips' Gloeilampenfabrieken a pari. In verband hiermede ligt het ln onze be doeling om t.z.t. uitsluitend ten be hoeve van ons personeel, over te gaan tot de uitgifte a pari van 1500 6 pCt cum pref winstdeelende aandeelen van f. 750 nominaal. Hierdoor zal de behoefte aan certificaten voor onge veer vier jaren gedekt zijn. Onze gloeilampenverkoop ls in het ver slagjaar belangrijk toegenomen. Onder meer vindt dez? toename haar oorzaak in een vermeerderde navraag naar kwaliteits fabrikaten en in de steeds toenemende toepassing van verlichting voor speciale doeleinden. Ook de verkoop der gasontladingslam pen heeft dit jaar onze verwachtingen overtroffen. De toename van den omzet radio-arti kelen in het afgeloooen boekjaar is voor een niet onaanzienlijk deel het gevolg van de uitmuntende eigenschappen onzer ra dio-apparaten en radiobuizen, waarbij de verbeterde weergavekwaliteit een grooten rol heeft gespeeld. De omzetten van het concern over de eerste vier maanden van het boekjaar 1937 -1938 zijn zoowel in aantallen als in geld. na uitschakeling van den devaluatie-in vloed. wederom belangrijk hooger dan over de overeenkomstige periode van het verslagjaar. De nieuwe radio apparaten- serie is zeer gunstig ontvangen en onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, mo gen wij aannemen, dat de omzetstijging zich ook verder zal voortzetten. volgens het getuigenis van de mishandelde, is het nu alles weer „pais en vreê". Er was zelfs een getuige die zei dat het na deze mishandeling, in de buurt bijzen der rustig is. De Officier zei dat rust in die buurt juist iets bijzonders is, en gezien de omstandig heden vroeg de Officier f. 10.boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter vonniste tot een voor waardelijke boete van f. 30 subs. 30 dagen hechtenis,, met een proeftijd van twee jaar. Toen er ruzie was. G. van K. uit Oegstgeest mishandelde W. N. F. uit die gemeente. Dat was althans tenlaste gelegd, doch de verdachte ontken de. Er waren evenwel getuigen die zeiden dat van K. met een bezemstok had gesla gen. Dat gebeurde terwijl een ruzie met buurvrouwen was uitgebroken. Met één slag had hij den stok door mid den getimmerd op het lichaam van F. De verdachte betoogde dat F hem eerst een schop had gegeven, en om zich te ver weren zou hij een bezem hebben gegrepen. De politierechter wees erop dat van K. ai eerder is veroordeeld, het rapport ls on gunstig en hij staat als lui bekend. Verdachte vond dat hetgeen vroeger is gebeurd, afgehandeld ls, doch de politie rechter zei dat er toch Tekening mee ge houden wordt. De Officier wilde van K. aan het werk zetten, om hem de f. 25 boete te laten ver dienen. De politierechter vonniste tot f. 10 subs. 10 dagen hechtenis. Beleedigd. T. A. A. N. uit Leiden zei beleedigende woorden tegen mevr. B. te Leiden. De verdachte liet verstek gaan en de be- ieedigde vertelde dat de woorden die, waren vermeld, inderdaad gezegd waren. De Officier achtte toen het bewijs gele verd en vroeg f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis Het vonnis werd f. 10 subs. 20 dagen hechtenis. Omdat hij in het water had gelegpn Toen H. van O. te Leiden door een poli tieman werd gewaarschuwd om stil te hou den met zijn auto. voldeed hij niet aan dat bevel. Naar verdachte nu vertelde, had hij juist met zijn auto in het water gelegen, en VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1905 flnsez Med.) toen was zijn rijbewijs daarin blijven zitten. Uit vrees voor een bekeuring was hij door gereden. De Officier had het verstandiger gevon den ais van O. toch maar had gestopt en vroeg nu f. 20 boete subs. 30 dagen hech tenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. Mishandeld. D. H. uit Voorhout mishandelde O. Dat was nogal aangekomen, want O. vertelde dat hij drie dagen achter elkaar hoofdpijn er door heeft gehad. De verdachte gaf het feit toe, doch meesn- de dat er bepaalde omstandigheden aan leiding toe hadden gegeven. Dat standpunt kon de Officier niet dee- len; slaan mag in geen geval, en daarom vroeg hij f. 15 boete subs. 15 dagen hech tenis. De verdachte vroeg clementie en gaf toe dat hetgeen hij deed, niet ln den haak was. Toen werd het vonnis bepaald op f. 30 subs. 30 dagen voorwaardelijk met 'n proeftijd van twee jaar. M. van B. H. te Leiden had niet precies aan den dienst der steunverleening opge geven, dat hij in een bepaalde week f. 30 had verdiend; hij vertelde dat hij f. 8 had verdiend. De heer Wijkmans, directeur van de Arbeidsbeurs deelde mede. dat verdachte meer heeft geknoeid; in totaal zou de ge meente voor pl.m. f 180 zijn benadeeld. In verband met den ernst van het feit, vroeg de officier twee maanden gevange nisstraf. De politierechter legde een boete van f. 200 subs. 100 dagen hechtenis op. voetgangers was ingereden. Door tijdig op zij te springen, wisten de voetgangers een ongeluk te voorkomen. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend De heer P. G. Blijleven uit Vlaar- dingen verklaarde dat hij met nog zes andere personen op den Wassenaarschen weg liep, toen verdachte rechts op den weg met zijn vrachtauto naderde. Zonder eenige noodzaak was verdachte plotseling naar links uitgeweken en regelrecht op de voet gangers ingereden. Getuige verklaarde dat de opzet was geweest om hun schrik aan te jagen. Bij de politie had verdachte ver klaard dat hij met zijn vrachtauto in de berm was terecht gekomen en zoodoende naar links was uitgeweken. Het O.M. vond het feit niet alleen zeer ernstig, maar meer dan schandalig om op zulke wijze het verkeer onnoodlg in ge vaar te brengen en eischte f. 50 boete of dertig dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde' verdachte tot f. 30 boete of tien dagen hechtenis. M. de V„ chauffeur te Katwijk moest te recht staan, omdat hij met zijn vrachtauto op den Langevelderweg onder Noordwijker- hout onnoodlg het linker gedeelte van den weg had bereden en aan het verkeer van rechts geen voorrang had verleend, waar door hij ln botsing was gekomen met een auto van dr. H. die van het Marla-gestlcht aldaar kwam. Het O.M wilde rekening houden met het feit, dat het uitzicht ter plaatse niet zoo goed is en eischte twee maal f. 7,50 boete of twee maal drie dagen hechtenis. Over acht dagen zal de Kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. H. P. S. chauffeur te Amsterdam moest terecht staan, omdat hij, rijdende met zijn vrachtauto op den Haagsehe straatweg na bij de begraafplaats „Rhijnhof" geen voor rang aan het snelverkeer op den voor- rangsweg had gegeven, waardoor hij ln botsing was gekomen met een personen auto van den heer P. Dik, werktuigkundige uit Rotterdam en deze auto „gekraakt" werd tussehen vrachtauto en trottoir. Het O.M. merkte op, dat berijders van een voorrangsweg volgens de nieuwe bepa lingen der motor- en rijwielwet voorrang genieten De groote fout van verdachte is geweest dat hij bij het oversteken van den weg hiermee geen rekening heeft gehou den. Het O.M. eischte f. 15 boet- of vijf dagen hechtenis. De kantonrecht was 't met het O.M. niet eens. Al rijdt men op een voorrangsweg. dan toch moet men op het verkeer op de zijwegen acht geven. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en sprak verdachte vrij. Vervolgens moesten terecht staan A. A. de H.. G. H. en P. W„ melkveehouders, we gens overtreding van art. 121 van de Crl- siszuivelwetten, d.i. melk voorhanden heb ben of afleveren op een tijdstip, dat zij door de Ned. Zuivelcentrale geschorst wa ren. Het O. M. hield een zeer uitvoerig re quisitoir en betoogde dat de overtredingen wettig en overtuigend waren bewezen. Bo vendien had verdachte W. nog geweigerd een brief ln ontvangst te nemen, die door de ambtenaren van de Crisiszuivelcentrale uitgereikt werd. Ook volgens een beslissing van den Hoogen raad, waren verdachten ln overtreding geweest, zoodat het O. M. persisteerde bij een eisch voorw. 2 x f50 boete subs. 2x15 d. hechtenis, proeftijd van 1 jaar en tegen verdachte W, f. 25 of 10 dagen hechtenis, proeftijd 1 jaar. Mr. Nord Thomson betoogde in een uit voerig pleidooi dat niet alleen de schorsing onrechtmatig was geweest, maar feitelijk niet bestaan had. In een spoedonderhoud, dat zijn cliënten op het ministerie van Landbouw hadden, werd de schorsing door den secretaris-generaal op last van den minister van Landbouw ingetrokken! Over 14 dagen zal de kantonrechter von nis wijzen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan M. C„ chauf feur uit Amsterdam, die op 6 Juli met zijn vrachtauto zonder eenige noodzaak op den Wassenaarschen weg te Katwijk op eenige WOENSDAG 29 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. - VARA-Ultzending 10.20 vm. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gra- mofoonmuziek 9.30: Keukenpraatje 10.00: Morgenwijding 10.20: „The Lucky Birds" en causerie over de opbouw van Drente (gr.pl.). 11.30: Causerie: „De ge schiedenls van het werkloosheidsvraagstuk" 12.00: Orgelspel 12.30: Gramofoon- muziek 12.45—1.45: VARA-orkest 2.00: Knlples 2.30: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Orgelspel 6.00: „The Lucky Birds',' en solist 6.30: Gramofoon- muziek 6.40: Causerie: „Vondel en de gouden eeuw" 7.00: Zang 7.30: Cause rie: „De geestelijke crisis onzer dagen" 8.00: Herhaling SOS-Berichten. berichten A.N.P. Vara-Varia 8.15: Gramofoon- muzlek 8 30: Radiotooneel 9.15 VARA- orkest 10.00: Berichten ANP. 10.05: Causerie over de schaak-achtkamp op de Semmering 10.30: Vervolg concert 11.00—12.00: Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. NCRV-uitzzending 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00: Schriftlezing, medita tie. gewijde muziek (gr. pl.) 8,30: Gra mofoonmuziek 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgen dienst 11.00: Ensemble van der Horst 12.00: Berichten 12.15: Gramofoonmu ziek 12.30: Vervolg concert 1.30: Or gelspel 2.30; Gramofoonmuziek 3,00: Christelijke lectuur. 3.30: Zang en piano 4.45: Berichten, Gelukwenschen 5.00: Voor de kinderen 5,45: Gramofoonmu ziek 6.00: Land- en tulnbouwhalfuur 6.30: Causerie over het Blnnenaanvarlngs- reglement, stoommachines en verbran dingsmotoren 7.00: Berichten 7.15: Causerie: „Christelijke organLsatle van blinden" 7.30: Gramofoonmuziek 7.45 Reportage 8.00: Berichten ANP. Herha ling SOS-Berichten 8.15: Almelo's Chris telijk Mannenkoor en Gramofoonmuziek 9.00: Causerie „Geeft acht" 9,30: Ver volg concert 10,00: Berichten A.N.P. 10,05: Viooi en piano 10.45: Gymn. les 11,00-12,00: Gram. muziek. Hierna Schrift lezing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11,3511,50: Gram. muz. 12,05: Schotscb' orkest en soliste 1,05: Orkest der Dunlop fabrieken en soliste 1,502,20: Het Mac Arthur-kwintet 3,50: Gram. muziek 4,05: Paedagogische causerie 4,20: Ves per 5,10: Gram. muziek 5,20: Ben HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Pieterskerk: Russisch Zangkoor; 8 uur nam. Pnlël; Vragenavond dr. Riemens. 8.15 uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. de heer Ba- rendrecht. 8 uur nam. Woensdag. Harmonie: Jaarverg. oud-leerlingen M. S. G. 8.30 uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods). Spr. P. v. d. Woude, 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Caca Cara)Geref, Bond. Spr. ds. v. d. Berg. 8 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Lunapark". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. ,,'t Begon ln Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Op Hoop van Zegen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theator. Haarl. str. 7. „De gevangene van het Haalen-eiland". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 3.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Oranje-Hein". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee)„De Spion". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. "De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 25 Sept. t/m. Vrijdag l Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. Zaterdag 2 Oct. nemen waar: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; A. J. Donk. Doezastr. 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wllhelml- napark 8, tel. 274. T1 A PTffef? ONZE WASFAKKELS kosten 1 uur brand- ti.jd slechts 13 cent. - 2 uur 25 cent, ERATO - OUDE SINGEL 14 - TEL. 889. Roode Beng. Fakkels 25 - 50 - 2.00. 8349 (log». Med.) Oakley en zijn band 6.20: Berichten 8,40: Causerie: „Grassland improvement" 7,00: Fred Hartley's sextet en solist 7,40: Cembalo-voordracht 8,00: Sport- praatje 8,20: Revue-programma 9,20: Eddie Carroll's band 10.00: Berichten 10,20: „The Company of Heaven", literair- muzlkaal programma 11.05: Declamatie 11,20: Uit Amerika: Frank Dalley's band 11,5012,20: Harry Evans en zijn band. Radio Parii, 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gram. muz. 12,20: Josse-orkest en zang 2,20: Gram. muzek 2,35: Zang 2,50: Gram. muziek en zang 4,05: Cello-voor- dracht 5,20: Derveaux-orkest 7,20: Cembalo-voordracht 7,50: Zang 8,05: Piano-voordraoht 8,50: Sel. „Béatrice", opera 10,50: Gram. muziek. Keulen. 456 M. 6.50: Hermann Hage- stedt's orkest8,50: De kapel Börner 12.20: Fabrieksorkest1,35: Orkesten so listen 2.35: Gevarieerd concert 4.50: Het omroeporkest en soliste 7,05: Gram. muziek - 8.30: Westfaalsche avond - 10,50: Vocaal concert 11,2512,20: Dansorkest en het Arcary Mandolinekwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram. muziek 12,50: Salonorkest 1,30: Kleinorkest - 1,50—2,20, 6,20 en 6,50: Gram. muziek 7.20: Zang en Gram. muziek 8.20: Omroepdansorkest en -salonorkest 10,3011,20: Gram. muziek 484 M.: 12,20: Gram. muziek 12.50: Kleinorkest 1,30: Salonorkest 1,502.20 en 5,20: Gram. muziek 6,35: Kleinorkest 8.20: Omroepsymphonie-orkest 10,3011,20: Dansmuziek (gram. platen). Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Blaassextet van het Berlijnsch Philharmo- nisch orkest 9,20: Politiek overzicht 9.40: Gevarieerd programma 10,20: Be richten 10.40: Sportpraatje 10,55: Pianovoordracht 11,05: Weerbericht 1 11,2012,20: Omroepkleinorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O V. RADIO-CENTRALE. Woensdag 29 September. lste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12 20: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.20: Parijs R. 16.05: London Reg. 16.50: Keulen 17 20 Parijs R. - 18.20 London Reg. - 19.05 Keulen - 20.05 Parijs R. 20.20 Brussel Fr. - 21.20: Boedapest of div. 21.35: Brussel Fr. 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. Pl.m. 22.40: Weenen of div. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 diversen 10.35: Droitwich 11.35: Lon don Reg. 13.10: Droitwich 14.20: Lon don Reg. 15.20: Droitwich 18.20: di versen 19.00: Droitwich 23.05: Lon don Reg. 23.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6