BuitenlandT>e strijd in het Fuehrer en Duce LAATSTE BERICHTEN wisselen tafelredevoeringen Pyptabak LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 28 September 1937 Verre Oosten Oud-itoKanbsche Oub-fiollanbsche Pijptabak De strijd in Spanje Weinig verandering in de situatie Triomphale tocht door Berlijn ken- ELTAX 666 Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND Japan en Spanje. Japan's afschuwelijk optreden in de lucht rail vermoedelijk dan toch de afkeuring ten deel vallen, die het verdient: de commissie van 23 te Genève heeft den Volkenbond een resolutie doen toekomen, waarin Japan's handelwijze fel wordt afgekeurd. Ook Amerika nam daaraan deel! Men zie overi gens pag. 2. 3e Blad. Opnieuw, komen uit Japan berichten over moreelen steun van Duitschland en Italië, dat zou toetreden tot het Duitsch-Japansche anti-communistische pact, doch bevestiging daarvan ontbreekt. Naar men meent te weten zullen de Vereenigde Staten ook bereid gevonden worden deel te nemen aan een confe rentie der mogendheden die de grootste belangen in de Stille Zuidzee hebben. Men oppert het denkbeeld, zulk een conferentie in October te Londen te houden. De reis van Duce en Führer van het Roergebied naar Berlijn is 'n ware triomf tocht geworden. Overal langs de spoorlijn, van Essen af tot Berlijn toe, stonden dui zenden en duizenden toeschouwers, die den beiden heerschers met donderende ovaties hulde brachten. In de steden en dorpen, waarlangs de treinen passeerden, dromden ontzaglijke menschenmassa's rond de sta tions samen, of zij stonden op daken en balkons, om de dictatoren te zien en hun een heil toe te roepen. Feestelijk waren Gistermiddag zijn op het ministerie van marine te Parijs de besprekingen der vloot- deskundigen betreffende de deelneming van Italiè aan het accoord van Nyon be gonnen. De minister van marine, Campin- chl, die de openingsvergadering leidde, legde den nadruk op het zuiver technische karakter van den arbeid der deskundigen. De besprekingen staan onder leiding van admiraal Godefroy, den eersten Franschen gedelegeerde. Verder zijn aanwezig Sir Philip James, de adjunct-chef van den Britschen marinestaf en kapitein Philipps en voor Italië admiraal Birü. Deze eerste vergadering was gewijd aan de uiteenzetting van het vraagstuk en de ■uitwisseling van de eerste gedaohten tus- schen de vertegenwoordigers van de drie admiraliteiten. Heden voortzetting. Met schijnt, dat de indruk na deze eerste bespreking niet ongunstig is. Volgens bericht uit Londen worden daar thans, na de bezoeken, welke de Britsche en Fransche zaagelastigden te Rome aan het Italiaansche ministerie van buiten- landsche zaken hebben gebracht, de be woordingen bestudeerd van de Britsch- Fransche nota. die binnenkort aan Italië zal worden gezonden. In bedoelde nota wordt het standpunt van Engeland en Frankrijk uiteengezet ten aanzien van het Spaansche vraagstuk, meer in het bijzonder wat de kwestie der Spaansche vrijwilligers betreft. Vermoedelijk zal de inhoud dezer nota vandaag tusschen Eden en Chamberlain en morgen in den Britschen kabinetsraad be sproken worden. Dat de regeering van Valencia te Lon den reeds van haar bereidwilligheid zou hebben doen blijken, om de vrijwilligers, welke aan haar zijde vechten, terug te zenden, indien ook de nationalisten de bui tenlanders doen vertrekken, wordt van ge zaghebbende Engelsche zijde tegcngespro- Wat er van zij, te Parijs zoowel als te Londen is men vastbesloten, thans een be slissende poging te ondernemen, om aan iedere inmenging in Spanje een einde te maken.- De desbetreffende nota zal vermoedelijk- can het Chigi-paleis eerst worden over handigd na den terugkeer van Mussolini en Ciano te Rome. Van het oorlogsterrein is heden weinig concreet nieuws. De Japanners hebben nog enkele luchtraids ondernomen, maar ove rigens schijnt niets gewijzigd te zijn. Over het bombardement van Hankau meldt Reuter's correspondent nog: Duizenden dakloozen loopen ontdaan rond, terwijl vermoeide reddingsbrigades bezig waren slachtoffers uit het puin te graven, van wie de een dood is, maar de ander nog teekenen van leven vertoont, overal de huizen nabij de stations versierd Onder de loatsten zijn er enkelen zoo ver- en me(, vlaggen getooid, mirakt dat de dood een verlossing voor hen jn Hannover, waar de beide treinen een zou zijn. kort oponthoud hadden, leken 't stations- Ik ontmoette, seint de correspondent, pjein en de omliggende straten één dei- een Chmeesch jongetje van tien jaar, die ngnde menschenzee en het jubelend geluid, hgt, lijk van zijn moeder op zijn schouder oat uit die massa opsteeg, daverde als een ciroeg en het. neerlegde aan de voeten van geweldige orkaan over de stad. ('en portier van het ziekenhuis met het Namens de Neder-Saksische bevolking verzoek op het lijk te passen, terwijl het wer(j hier den Duce een kostbaar renpaard kind zijn broertjes en zusjes zou gaan zoe- -en gesohenke gegeven en een herinne- ken, opdat zijn moeder later een fatsoen- ringsoorkonde aangeboden lijke bsgrfenls zou kunnen krijgen Onbeschrijfelijk was de jubel rond het ..Ik keek een hut binnen en zag drie ge- Heerst rasse-station te Berlijn, waar, om doode mannen, die nog zaten in een na- 17 39 uur de beide speciale treinen, die van tuur lijke houding, een hunner hield een Mussolini en die van Hiüer, tegelijkertijd dood kind in zijn armen. Elders kwam ik in aankwamen een kamer, waar een heele stapel lijken lag, op het perron waren, onder leiding van terwijl in het aangrenzende vertrek een Goering, talrijke autoriteiten ter begroe- Chineesche vrouw alweer bezig was een ting aanwezig. Het corps diplomatique was maal te bereiden. „Het moreel van het ln grooten getale aanwezig. Vóór het sta- volk" zegt deze correspondent, „is uitste- tionsgebouw stonden Hitler's lijfwacht en kend en de reddingsbrigades gaan maai' eerecompagnieën opgesteld, onvermoeid door met. hun werk in de hooponder de tonen van de „Prasentier- nog eenige levens te kunnen behouden". marsch" verlieten de beide dictators de De aanvallers vlogen op een hoogte van stationshal. Langs het troepenfront bereik- c.a. 600 m. zoodat zij volgens de vreem- ten zij hun auto, die rechts den standaard delingen in de stad heel goed moeten heb- van Mussolini, links dien van Hitier voerde ben kunnen zien. dat zij zich boven eenen toen begon de triomfante intocht van dichtbevolkte wijk bevonden, waarin geen1 italië's heerscher in de Duitsche rijks- militaire doeleinden te vinden waren. hoofdstad. Volgens Chineesche lezing geschiedt de1 Bij aankomst voor het presidentspaleis terugtocht in het Noorden om strategische 1 geleidde Hitier den Duce en Goering Ciano redenen, waarvan het doel zou zijn. het het gebouw binnen. Aan den ingang wer- Japansche front te verlengen en zoo de 1 den de Italiaansche gasten door den seere- Japanners te vermoeien, maartaris der presidentieele kanselarij, Melssner Op 30 mijl van Amoy heeft het tot eenen den plaatsvervangenden chef van het Chineesche scheepvaartlijn behoorende s.s. „Soetsjau" zes' Japansche vliegers uit zee opgehaald, die nabij hun verongelukte toestel ronddreven. Vier hunner waren ge wond. Het blijkt een der vliegtuigen te zijn, welke hebben deelgenomen aan den lucht aanval op Kanton, Vermoedelijk is het toestel door het Chineesche luchtafweer geschut geraakt en heeft het tijdens den terugtocht naar Formosa een noodlanding op zee moeten verrichten. De kapitein van de „Soetsjau" heeft ver volgens aan het Britsche oorlogsschip „Suffolk" geseind, dat de Japansche vlie gers zijn overgenomen door een Japan- sohen torpedojager. Es ist nicht wahr. protocol begroet. Op hetzelfde oogenblik werd boven het paleis de standaard van den Duce geheschen. Eigen impressies. Onze Beriijnsche correspondent telefo neerde ons nog nader: Nadat Mussolini door de gulhartige be volking van München als de Duce del Fas- cismo begroet werd, beleefde hij thans in de rijkshoofdstad zijn zegevierenden in tocht als den stichter van het Italiaansche imperium. De geestdrift van het van huis uit kalme Pruisen deed in geen enkel opzicht onder voor de spontaneïteit van het wellicht iets temperamentvollere Beleren. Berlijn beleefde een volksverhuizing zoo- FR ANKRIJK Weer een bom gevonden. Voor de woning van generaal Pretelat, lid van den oppersten oorlogsraad, is een bom gedeponeerd. Het gemeentelijk labo ratorium, dat onmiddellijk werd gewaar schuwd, heeft de helsche machine, voordat deze had kunnen ontploffen, weggehaald, om het moordwerktuig aan een nader on derzoek té onderwerpen. De politie heeft vastgesteld, dat de lont, welke aan de bom was geplaatst, geen en kel spoor van verbranding vertoonde. Er is dus vermoedelijk slechts sprake van een demonstratie. Generaal Pretelat bevindt zich op het oogenblik niet te Parijs en indien de bom ontploft zou zijn, dan zou niet meer dan de deur vernield zijn. als wij die zelfs tijdens de Olympiade van Van Japansche zijde komt een tegen- 1936 niet hel)ben meegemaakt, spraak, dat een Japansche duikboot Chi-1 De gouwleider der N.S.D.A.P. in de rijks- neesche jonken tot zinken zou hebben ge- j,00fdstad. dus niemand minder dan dr. bracht. Göbbels liet via radio en kranten bekend Voorts verklaart Japan de aanvallen op maken <jat er voor alle inwoners der stad de burgerbevolkingen ongerijmd. Gezegd langs de twaalf kilometer lange route van wordt: „dat de te Genève geuite kritiek den intocht een goede plaats beschikbaar uitsluitend op onvolledige persberichten zou zjjn mits ieder zoo dicht mogelijk in berust. De besluiten van de Geneefsche de buurt van zijn eigen stadswijk zou commissie, zoo zegt men, zijn niet bevor- blijven. Vooral de omgeving van de Bran- derlijk voor opheldering van den toestand, denburgerpoort moest men vermijden, daar zij tegenover de wereld volkomen on- Tijdens de feesten ter eere van Berlijn's juiste indrukken weergeven. De Japansche 700-jarig bestaan heeft men de ervaring op- luchtstrijdkrachten beperken haar aanval-cedaan, dat wanneer een half millloen len tot Chineesche militairen en militaire Berlijnérs naar Unter den Linden komen, inrichtingen, en de burgerbevolking iser van een optocht niets terecht komt en geenszins het doel der aanvallen. 1 dat ook niemand iets te zien krijgt. De havenarbeiders te Dunedin op Nieuw- Gewaoend met klaostoeltjes cn ladders Zeeland, hebben besloten, geen ijzerafval en m?t koffers vol boterhammen en koude meer te laden, dat voor Japan bestemd is. koffie trokken gistermiddag heele families Bit besluit ls genomen naar aanleiding van er 0p uit om een plaatsje langs de feest- het bombardeeren van wesrlooze vrouwen 1 jo-ite te bemachtigen, en kinderen. 1 Reeds eenige uren voor de aankomst van I den Duce moest het verkeer stop gezet Nieuwe bombardementen, worden, want de voetgangers^ l leer^c len het veelkleurige straatbee d volkomen Dertig Japansche vliegtuigen hebben een Het moet voor Mussolini, die toch m 'jln korten aanval ondernomen op Nanking. De eigen land, veelvuldig genoeg het m.aaei- bommen vielen op het militaire vliegveld punt van spontane ovaties is. een omroe- en op het arsenaal. rende gewaarwording zijn geweest, 1 oen Bij Kanton beweren de Japanners de hij iangs den feestelijk getooiden weg door een dichte volksmenigte werd toege- Zijn reeds deze gemeeschappelijke poli tieke grondbeginselen een sterke band tusschen onze volken: het feit, dat tus schen de reëele levensbelangen van Italië en Duitschland, geen tegenstellingen, doch slechts elkaar aanvullende elementen be staan, brengt ons nog nauwer tot elkaar. De besprekingen, welke Uwe Excellentie de laatste dagen met mij heeft gevoerd, hebben dit opnieuw bewezen. Wij zijn bovendien van meening, dat onze politieke arbeid tot de beveiliging van den vrede en den bloei der Euro- peesche cultuur niet kan worden op gevat als een tegen andere Europee- sche staten gerichte blokvorming. Integendeel wij zijn overtuigd, dat wij door onzen gemeenschappelijken arbeid niet enkel de belangen onzer beide landen dienen, maar daarboven uit het ons beiden ter harte gaande doel der aigemeene internationale overeenstemming. In dezen g>eest zullen Italië en Duitsch land zij aan zij. de politieke problemen onderzoeken en behandelen, ten einde aldus iedere eventueele poging te weren, om de beide naties te scheiden of tegen elkaar uit te spelen. Ik hef mijn glas en drink op het weizijn van den koning van Italië, keizer van Ethiopië, Uw verheven scuvrretn, alsmede op Uw persoonlijk welzijn en dat van het gehsele fascistische Italiaansche rijk. Antwoord van Mussolini. Hierop antwoordde de Duce: „Sinds ik den Duitschen bodem betrad, heb ik overal de geestelijke atmosfeer om mij heen gevoeld van een groot bevriend volk, het Duitschland in bruin hemd, het Duitschland van Adolf Hitler. In den Führer en rijkskanselier van het I rijk groet ik den strijder, die het Duitsche volk het bewustzijn terugschonk van zijn grootheid. Ik groet in hem den herschepper van het volk, waarmede het fascistisch Italië door zoo vele banden van geest en arbeid verbonden is. De fascistische revolutie en de natio- naal-socialistische revolutie waren en zijn 1 scheppende revoluties. Duitschland en Ita lië hebben op hun grondgebied groote wer-1 ken van cultuur en vooruitgang geschapen. Nieuwe en niet minder groote zullen in de toekomst tot stand worden gebracht. Bij mijn verblijf in Duitschland heb ik derge lijke werken van cultuur en vooruitgang gezien en bewonderd. Ik zag en bewonder de den levens- en scheppingsdrang-van het Duitsche volk, zijn discipline, zijn wils kracht, zijn geloof. >*5- srf'- "W-s. zo'oals Tromp en De Witt en De Ruyter ze rookten, geurig, mild en lang van sneê. Zulke lekkere, frissche tabak, met de uiterste zorg gemêleerd, ge kerfd en geroosterd, kunt U nog altijd krijgen. Douwe Egberts maakt ze zool SCHOUT 15cl. COOPVAERT lOcl.p \,om 8327 (Ingez. Med.) gij mij bereid hebt en waarvoor ik u uit het diepst van mijn hart dankbaar ben. Vooral neem ik echter met mij mede het onwankelbaar bewustzijn van onze vaste vriendschap". De Duce hief hierna zijn glas op op het welzijn van den „Führer" en rijkskanse lier Adolf Hitler" en op „den voorspoed en de grootheid van het nationaal-socialisti- sche Duitschland". Tijdens het diner was de aandrang van het publiek op de Wilhelmplatze zóó enorm geworden, dat de politie zich gedwongen zag het plein te ontruimen. Aan 't storm achtige verzoek der tienduizenden den Führer en den Duce op het balcon te zien verschijnen, kon, volgens de mededeelin- gen door de luidsprekers, niet worden vol daan. Af en toe hoorde men de menigte ln koor roepen: „Morgen komen wij terug". Vrijwel den geheelen nacht bleef de druk te aanhouden; er heerschte in de straten een enthousiaste feeststemming. De Duitsch-Italiaansche solidariteit is een levende en actieve solidariteit. Zij is geen resultaat van politieke be rekeningen of diplomatieke spitsvon digheden, doch de uitdrukking en het resultaat van door de natuur gegeven saamhoorigheid en gemeenschappelijke RUSLAND Volkstelling ongeldig verklaard. Gemeld wordt dat de resultaten van de op 6 Januari van dit jaar gehouden volks telling niet zullen worden gepubliceerd. In Januari van het volgende jaar zal eer. nieuwe telling worden gehouden. Officieel wordt als reden opgegeven, dat bij de in Januari van dit jaar toegepaste methoden „ieder elementair beginsel van statistiek geschonden" is en dat degenen, die de telling verricht hebben niet ge.uis- terd hebben naar de instructies vail de re- geering. GRIEKENLAND Kroonprins Paul verloofd. De verloving van kroonprins Paul met prinses Friederike. dochter van hertog Ernst August van Brunswijk en Lueneburg en prinses Viktoria Louise van Pruisen, is officieel bekend gemaakt. juicht, temeer daar deze ovaties aanhiel den van de Heerstrasse tot. de Wilhelm- slrasse. Deze geestdrift was zoo echt, dat belden, zoowel de Duce als de Fuehrer, VEREENIGDE STATEN Engelsch-Amerikaansche handels overeenkomst op komst? In antwoord op een in een persconfe rentie gestelde vraag, heeft de minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, mede gedeeld, dat de onderhandelingen over een handelsovereenkomst tusschen Engeland en de Vereenigde Staten zich goed ontwik kelen. is geworden in verband met den omvang, die het conflict in Noord-China heeft aan genomen. spoorlijn te hebben vernield. Japansche diensttijd verlengd. Krachtens een verordening van het ---- PP ministerie van oorlog is de diensttijd van vrijwel den geheelen wêg staande de nulde alle actief dienende soldaten en reservisten in ontvangst hadden te nemen, voor 11e verlengd. In politieke kringen beschouwt presidenten-paleis nam de Duce voor ce men dit als een maatregel, welke noodig jubelende menigte tot nader order af scheid van den Führer. Reeds om S uur 15 verliet hij het paleis weer, begeleid door graaf Ciano, von Bülow, den chef van het protocol, en diens plaatsvervanger, lega- tieraad Botze, om aan het galadiner in de kanselarij deel te nemen. Rede van Hitier. Aan het staatsbanket, bracht de Fuehrer den volgenden toast uit: Als Fuehrer en rijkskanselier van het Duitsche volk heb ik de groote eer en het genoegen. Uwe Excellentie vandaag in de hoofdstad van het rijk hartelijkst welkom te heeten. Het Duitsche volk begroet met mij, in deze plechtige ure. in u den genialen schep per van het fascistisch Italië, den stichter van een nieuw imperium. Op uw reis door Duitschland heeft Uwe Excellentie uit den jubel der bevolking kunnen opmaken, dat voor ons Uw bezoek meer beteekent dan een diplomatieke en dus zuiver conventioneele samenkomst. In een tijdperk, dat de wereld vol span- In Asturië hebben de troepen van Franco ningen is, vol onrust en verwareing, en de weer een sprong voorwaarts gedaan. Zij gevaarlijkste elementen der samenleving bezetten Sella en Riba de Salia en voorts trachten, de oude cultuur van Europa te no0 zes andere dorpen. De vijand liet ruim vernietigen, hebben Italië en Duitschland 500° dooden achter. de handen tot politieke samenwerking in- In Leon is een colonne door het front een geslagen, van den vijand gebroken in den sector Deze samenwerking wordt niet slechts Lillo, is 8 K.M. opgerukt en heeft een deel gedragen door een zelfden onverwoestba- der Sierra Marpoquera bezet. ïen wil tot leven en zelfbehoud van het In Aragon blijven de regeeringstroepen Italiaansche en het Duitsche volk, doch in het offensief, zonder echter vorderingen vooral door nauw met elkaar verbonden van beteekenis te maken. politieke Idealen, die naar onze overtui- Bij Toledo hebben Franco's troepen een ging een grondslag zijn van de innerlijke belangen. Zij is niet cn wil niet zijn een in zich gesloten bloc, dat zich wan trouwend en angstig tegen de overige wereld afsluit. Italië en Duitschland zijn bereid, met alle andere volken sa men te werken, die van goeden wil zijn. Wat zij verlangen is eerbiediging en be- I grip voor hun behoeften, hun nooden en hun gerechtvaardigde aanspraken. Als eenige voorwaarde voor hun vriend schap verlangen zij slechts, dat men de principes van onze roemrijke Europeesche cultuur niet poogt aan te tasten. De besprekingen, die ik met Uwe Excel lentie in deze dagen gevoerd heb, hebben onze vriendschap bekrachtigd en tegen iedere poging tot verstoring of scheiding van welke zijde ook gevrijwaard. Als ik naar Italië terugkeer, neem ik met mij mede de herinnering aan uwe sterke troepen, aan uwe volksdemonstraties, aan het geestelijke en technische opbouwende werk. dat het Duitsche volk onder zijn „Führer" heeft volbracht, de herinnering aan uw energie, aan de ontvangst, welke De dag van heden. Mussolini heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan het beroemde tuighuis Unter den Linden, dat een der belangrijkste ver zamelingen wapens, uniformen en vlaggen herbergt. De Duce toonde bijzondere be langstelling voor de tentoongestelde herin neringen aan Frederik de Groote, Bismarck en Hindenburg. Mussolini begaf zich vervolgens naar Pots dam, waar hij het door Frederik de Groote gebouwde slot Sans-Couci en het historische park bezichtigde. Na in Potsdam nog een bezoek te heb ben gebracht aan de garnizoenskerk met het graf van Frederik den Groote, ge volgd door een kort bezoek aan de Italiaan sche ambassade, begaf Mussolini zich in gezelschap van den plaatsvervanger van den Fuehrer, Rudolf Hess, en gouwleider Bohle te voet naar het huis der fasclo. Aan de beide kanten van den weg hadden zich de leden der Italiaansche kolonie opge steld, die den duce geestdriftig bejubelden. Voor het huis der fascio werd de Italiaan sche regeeringschef opgewacht door 2.500 fascisten en 3.500 knapen en meisjes der Italiaansche jeugdorganisaties in Duitsch land. Daar het publiek buiten steeds om den duce riep, verscheen Mussolini op het bal con van het gebouw, vanwaar hij de menigte met de hand groette Bij zijn ver trek werd Mussolini weder door minister Hess vergezeld. Om kwart over twaalf heeft de duce in gezelschap van Ciano het huis van den rijkspresident weder verlaten om zich naar Karlnhall te begeven. 4556 met 6 PERSONEN naar: Noordwijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdam f. 5. Amsterdam f. 6. Utrechtf. 7.40 (Ingez Med.) stelling veroverd. sterkte en hechtheid onzer staten. CULTUUR MAATSCHAPPIJ DER VORSTENLANDEN N.V. In de heden te Amsterdam gehouden alg. vergadering van aandeelhouders dezer maatschappij werd met vrijwel aigemeene stemmen aangenomen een voorstel om de directie te machtigen aan de „Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur Mij N.V." een optie te geven om de onderneming der vennootschap met alle activa en passiva, zooals deze reilden en zeilden per 1 Jan 1937. over te nemen, tot een prijs en op de voorwaarden nader overeen te komen, op basis van de balans per 31 Dcc. 1036 mits de Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur Maatschappij zich verbindt om van af een binnenkort te publiceren datum, gedu rende 4 weken, houders van nreferente aandeelen, gewone aandeelen en winst- aandeelen der vennootschap in de gelegen heid te stel'en hun stuk'-en om ie wisselen als volgt: één preferent aandeel a f. 500. - der ven nootschap tegen één gecombineerd aan- deelbewijs van twee aandeelen a f.250.— der Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur Maatschappij, één gewoon aandeel a f. 500._ der ven nootschap tegen één aandeel a f. 25Cder Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur Mij., één winstaandeel der vennoootschap te gen één winstaandeel der Vereenigde Vor stenlandsche Cultuur Mij., recht gevende op een evenredig deel van 10 pCt. van de overwinst, na 5 pCt. primair dividend aan aandeelhouders en na aftrek van 't winst aandeel van commissarissen en directie. SPRING NIET OP EEN RIJDENDE TRAM. Omstreeks 1 uur vannacht is de 23-jarige J. Voogd, wonende in de Van der Takstraat te Rotterdam, op den Coolslngel, nabij de Van Oldenbarneveldstraat aldaar, op een in volle vaart rijdenden motorwagen van lijn.2 gesprongen. Daarbij kwam hij in bot sing met de op het kruispunt Coolsingel— Van Oldenbarneveldstraat staande verkeers- lantaarn, waardoor hij van den wagen af sloeg en onder den baanschuiver van den bijwagen verdween. Nadat men hem onder de tram vandaan had gehaald, bleek dat hij een ernstige schedelfractuur had opge- loopen, terwijl zijn linkerbeen op verschil lende plaatsen was gebroken. Bovendien had hij nog tal van andere verwondingen gekregen. In zorgwekkenden toestand is V. naar het ziekenhuis aan den Coolslngel vervoerd. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2