Dobbelman's bijdrage tot de Schoonheid van de Nederlandsche Vrouv SASTELLA Dentella GGFjZON Modderman Hartevell Co. Crêpe LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 27 September 1937 Gymnastiek engels frans 8290 duits INVENTA HAGEMAN Pakken oude Couranten Leidsch Dagblad Uit de Rijnstreek FRY's Methode FRY's ïaal-insl.Tel. 3529 Alles in EEN OP ONZE STOFFEN-AFDELING: HAARDKACHELS verkrijgbaar a 25 cents per 5 K.G. Bureau Noordeindsplein ALPHEN. Waar gebouwd zal worden. De agenda van de heden - Maandag avond te houden raadsvergadering werd nog aangevuld met verschillende punten betreffende verkoop van grond. Overeen komstig het voorstel van de commissie van het grondbedrijf stellen B. en W. den raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Stevinstraat. hoek Lemzonlaan groot 585 vierk. M. tegen een prijs van f.7 per vierk. M. voor de eerste 420 vierk. M. en f. 6 per vierk. M. voor de resteerende meters, aan den heer G. W. Vis. bouwkundige alhier q.q. voor den bouw van twee aaneengesloten hee renhuizen: voorts den verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Boetzelaerstraat, groot ongeveer 900 vierk. M. tegen een prijs van f.5 per vierk. M. aan W. v. Beijeren, aannemer alhier, voor den bouw van 6 middenstandswoningen en tevens aan den heer Van Beijeren te verkoopen en in erfpacht uit te geven een perceel grond aan de Toussaintkade voor den bouw van 3 heerenhuizen. Behoudens de reeds gemelde leeningen stellen B. en W. den raad nog voor tot conversie van 'n geldleening, groot f 16.000. rente 4' - pCt„ voor welke leening de rente kan worden teruggebracht tot 3 3 8 De nieuwe brug over het Aarkanaal. Hoewel de juiste datum nog niet bekend is, zal de openstelling van de nieuwe brug over het Aarkanaal nog maar een kwestie van geringen tijd zijn. De werkzaamheden zijn thans zoo goed als gereed, het brug dek, zoomede de verlichting is geheel af gewerkt, zoodat nog rest het bestraten der opritten. Na ingebruikstelling zal met het sloopen der oude brug terstond worden be gonnen en het kanaal meer worden afge rend om een grootere doorvaartwijdte te verkrijgen. De voorbereidende werkzaam heden door het weggraven van den weg. zijn reeds aangevangen. Aanbesteding. Door B. en W. werd in het openbaar in het secretariegebouw aanbesteed het uit voeren van verschillende bestratings- en verstratingswerkzaamheden in onze ge meente. De inschrijvingen waren als-volgt: C. v. 1 Zanen, Ammerstol, f. 17.522: Bakkers Aann. Mij. f. 13.600: C. A. Langeveld, f. 13.290: L. Tunmer. Dordrecht, f. 15.100; H. Oudenes. f. 12.680; C. de Raad en J. Tolk ,f. 15.250; van Splinter, Ridderkerk, f. 14.626; Gebrs. van Wijk, f. 15.775: P. Bot te Sliedrecht. f. 14.180; W. v. d. Helm. f. 13.737.37; de Geus en Stran- raad, Stompwijk. f. 13.880: J. v. d. Linden, Utrecht, f. 15.317; H. J. Scholten, Ammer stol. f. 16.400; F. v. Oort, Raamsdonk, f. 14.200: H. Oudenes. f. 14.115; B. Rijkeboer, Ammerstol. f. 13.700; Gesman en Zoete- meijer, f. 14.790; G. Bartels. Haarlem, f 12.870; W. Barreveld, f. 16.117: Konings Wegenbouw, Oss. f. 14.300; P. v. d. Doel te Ammerstol. f. 15.400; Gebrs. Boere, Slie drecht, f. 13.774; Gebr. Shols, Leiderdorp, f. 13.447. De gunning werd aangehouden. Waar geen plaatsnaam vermeld, wonen de in schrijvers in onze gemeente. Onze plaatsgenoot Th. Godthelp werd met ingang van 15 October a.s. benoemd tot agent van politie te Rotterdam. De heeren W. J. Spreij, A. Vermeulen en H. Haring hebben hun herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. Naar aanleiding van een verzoek van de Centrale Esperanto Propaganda-Com- missie te Nijmegen om medewerking van de gemeente voor het doen geven van Es- peranto-cursussen alhier, stellen B. en W. den raad voor hierop afwijzend te be schikken. HAZERSWOUDE. De lijst van stemgerechtigden voor 't verkiezen van leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk bevat de namen van 578 personen. De wed. Abr. van Klaveren heeft het ongeluk gehad, dat zij boven van de trap is gevallen en daarbij haar dijbeen brak. Onmiddellijk is de ongelukkige naar het Acad. ziekenhuis vervoerd. LEIDERDORP. Uitbreiding Mond- en Klauwzeer. Het Mond- en Klauwzeer breidt zich hier nog sterk uit. Er Is thans in onze gemeente haast geen veestapel meer waaronder de ziekte niet voorkomt. De melkopbrengst is hierdoor enorm gedaald. Het 75-jarig bestaan van den School met den Bijbel. De herdenkingsavond van het 75-jarig bestaan van den Sohool met den Bijbel alhier, vindt heden plaats in de Ger, Kerk. De bijeenkomst draagt Yi feestelijk karakter De feestrede wordt gehouden door ds J. B. v. d. Sijs te Amsterdam, oud-leerling der school. Verder zullen noe verschillende per sonen het woord voeren. De burgemeester, de heer K Brug, zal spreken namens het gemeentebestuur van Leiderdorp. Verder voert oa. het woord de heer H. Schllp. in specteur C N.S. Ds. J. J. Dük spreekt een slotwoord. Uit het in druk verschenen beknopt ver slag van het wedervaren der school ge durende het afgeloopen tijdperk blijkt wel, dat het schoolbestuur vaak met moeilijk heden heeft te kampen gehad, vooral met de financiën. Hierin kwam pas verandering in 1920 met de gelijkstelling van Bijzonder, en Openbaar onderwijs Toch kon in 1907 de oude school tusschen „Dijk en Rijn" die In zoovele opzichten te wenschen overliet, worden vervangen door een nieuw school gebouw. dat thans nog in gebruik is. De mobilisatiejaren waren zeer moeilijk, door het steeds duurder worden der leermiddelen en brandstoffen In 1917 kwam het volgens het. verslag zelfs voor. dat de Kerstvacantie met een week werd verlengd, om brandstof uit te sparen! Wij twijfelen er niet aan of deze herden kingsavond zal door velen dankbaar worden benut en in het ruime kerkgebouw zal wel geen plaatsje onbezet blijven! De alhier gehouden collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft opgebracht f. 19.30. LEIMUIDEN. Chineesche wolhandkrab gevangen. Door den heer L. C. van Poelgeest alhier is in de palingfuiken welke gezet waren in de Westpias een groote Chineesche wol handkrab gevangen. NIEUWVEEN. Nieuw bestuur V.C.J.B. In de ledenvergadering van den Vrijz. Jongeren-Bond Is een bestuursverkiezing gehouden. Gekozen werden: voorzitster: Joh. v. Leeuwen; W Stichter, 2de voorzit ter; seer.. A. E. E. v. Ankeeren; 2de secr., Nic. v. Dijk; penningmeesteres Nel Meijer; 2de penningm. Mien v. d. Leden. Tevens zal door den V.C.J.B. getracht worden een zangkoor te vormen.. De bedoeling daar van is om bij feestdagen, als Kerstmis enz. in de kerk den dienst met koorzang op te luisteren. De stationschef, de heer Laponder, die, gelijk gemeld, van hier vertrekt, is be noemd tot stationschef 1ste klasse te Ede. WADDINXVEEN. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Neer langbroek de heer A. Vroegindewey, candi- daat alhier. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad vergadert a.s Woensdag des v.m. te 10 uur. Agenda: 1 Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Verzozken om verlen ging van den termijn van onbewoonbaar verklaring van woningen. 4. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een subsidie aan een land- en tuinbouwcursus. 5. Recla mes schoolgeld. 6. Wijziging van de veror dening. op de tapperijen. 7. Vaststelling vergoeding art. 101 der L.O.-wet over 1935. 8. Behandeling begrootingen gemeente en bedrijven 1938. 9. Rondvraag. Woensdag a.s. zal gelegenheid worden gegeven tot kosteloos in- en herinenten en wel om halftwee ten huize van dr. Loth en voor de buurtschap Hoogmade om half- drie in het gemeentelokaal. Trouwboekjes medebrengen is gewenscht. Benoemd is tot onderwijzer aan de school voor Chr. Nat. schoolonderwijs alhier de heer J. Alberts, thans waarnemend hoofd te Hindeloopen. ZOETERMEER. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert he denavond. 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verlaging Annuiteitsrente Bouwvereeniging Beter Wonen". 4. Aan bieding begrooting 1935. 5. Aanbieding be grooting 1938 Burg. Armbestuur. 6. Aan bieding rekening 1936. .7. Aanbieding re kening 1936 Burg. Armbestuur. 8. Benoe ming commissie voor het nazien der re keningen van de gemeente en het Burg. Armbestuur. 9. Goedkeuring begrooting drinkwaterleiding '36. 10. Voorloopige vaststelling rekening Drinkwaterleiding 1936. 11. Vaststelling regeling Kindertoe slag. 12. Verzoek om medewerking van het R.K. Schoolbestuur voor een uitbreiding speelterrein en aanschaffing inventaris. 13. Wijziging gemeenschappelijke regeling met de gemeente Voorburg inzake L.O. 14. Wijziging besluit verkoop grootboekin schrijving t.b. van de vernieuwing van de Dorpsbrug. 15. Eenige verzoeken tot ont heffing van hondenbelasting. 16. Eenige verzoeken tot ontheffing schoolgeld. 17. Conversieleening. 18. Wijziging begroo ting 1937. 19. Rondvraag. ZWAMMERDAM. Afscheid van ds. J. v. Woerden. Wegens vertrek naar Middelburg, nam ds. J. v. Woerden gistermiddag afscheid van de Ned. Herv. Kerk alhier. Na het zingen van ps. 43 3 en 4 het voorlezen der Geloofsartikelen en 2 Corin- the 5 11-21 ging de scheidende predikant voor in gebed. Spr. memoreerde dat in de 8 jaren van zijn verblijf alhier, veel hef en leed is door gemaakt. Hij bracht in herinnering het overlijden zijner echtgencote, doch in zijn tweede vrouw had God hem weder een goede hulp geschonken. Als tekst voor deze ure. had spr. gekozen Jesaja 53 1 „Wie heeft onze prediking ge loofd en aan wien is de arm des Heeren geopenbaard", waarbij achtereenvolgens werd stilgestaan bij 1. onze prediking, 2. Uw geloof en 3. des Heeren arm. De prediking is steeds scherp geweest; het Woord is als een tweesnijdend scherp zwaard. Wat heeft die prediking gewerkt? Jesaja klaagt over de ongehoorzaamheid en ook spr. heeft ervaren dat niet alle kerkgangers, hemelgangers zijn. Velen kun nen niet gelooven of willen niet geloove*, Toch is de prediking samen te vatten in het „nochtans". Bij alle zonde en schuld is er vergeving in Christus bloed. Des Heeren arm wordt geopenbaard in Zijn Woord en in het wereldgebeuren; een straffende arm, maar ook een arm, die een Paulus van Tarsen tot bekeering leidt. Die arm steunt en schraagt, is boven ons, onder ons en in ons, die arm trekt uit nood en ellende en redt uit diepten van verlorenheid. Een Fransoh spreekwoord zegt: partir c'est mourir un peu: (vertrekken is een weinig sterven), doch belangrijker is. dat wij straks allen moeten sterven. Laat daar. op ons leven gericht zijn, want dan blijkt met zekerheid, aan wien de arm des Hee ren is geopenbaard. Na de prediking volgden de gebruikelijke toespraken. Allereerst tot dr. Jacobs van Boskoop als consulent, welk consulentschap spr. genoe gen doet, met het oog op de ondervonden vriendsohap. Tot ds. Stehouwer en ds. Scheers van Alphen, als ringcollega's, tot ds. Klusener van Bodegraven namens het Nederl. Bijbel genootschap. Tot den Kerkeraad: al gaat de herder heen, de Groote Herder blijft. Den heer de Bruin, godsdienstonderwij zer te Bodegraven, werd dank gebracht voor zijn geestelijke verzorging van de buurtschap „De Tempel" en Kerkvoogden voor de behartiging der uitwendige belan gen. Het verheugde spr. dat ook de burge meester In ons midden is; vaak zien wij dat de Overheid zich niet stoort aan Gods ordonnantiën. Hier is het anders en spr. hoopte dat dit zoo blijven mag. Ten slotte werden nog toegesproken catechisanten en oud-catechisanten, koster en organist en de gemeente in haar geheel. Spr. heeft vele gebreken ontdekt en daar steeds opgewezen. Alle godsdienst is geen ware godsdienst. Dat het gebed maar steeds moge zijn: „Neig mijn hart en voeg het saam, tot de vreeze van Uw naam". Nadat ps. 138 4 was gezongen, sprak ouderling Paul namens den Kerkeraad, er aan herinnerende dat thans een mijlpaal is bereikt. De Kerkeraad heeft steeds met genoegen de prediking gehoord en wenscht den scheldende leeraar zegen toe op zijn prediking in Middelburg. Op verzoek van den heer Paul zong de gemeente nu Ge zang 96. Namens Kerkvoogden sprak de heer W. v. d. Brink, tevens als hoofd der Herv. school en als vriend. Ds. Stehouwer van Alphen sprak als praetor v. d. ring en ten slotte dr. Jacobs van Boskoop als consulent, nog een per soonlijk woord, waarna op zijn verzoek ds. v. Woerden staande de bede uit ps. 121 4 werd toegezongen. De scheidende predikant dankte met een enkel woord voor al het gesprokene en sprak daarna dein zegen uit. Het kerkgebouw was voor deze gelegen heid dicht bezet. 8255 Ieder stuk CASTELLA bergt een schat van schoonheid in zich! Schoonheid voor Uw huid... gaafheid voor Uw teint. Jeugd en charme! Gebruik deze zeldzame schoonheids- zeep van Dobbelman regelmatig. Het weldadige, diep in de poriën dringende Castella-schuim, rijk door de kostbare olijfolie, die het bevat, maakt Uw huid soepel en zacht. Koop een stuk Castella: 12'j2 cent. HOUDT U JONG EN FIT Met October vangen de Winterclubjes voor Dames en Heeren in ons Instituut weer aan. - Inlichtingen en aanmelding 's avonds tusschen 7 en 8 uur aan ons Instituut 8223 HOOGEWOERD 140 - TEL. 2270 J. P. A. CASTELEIN Leeraar Lich. Oef. M.O. d. Mr. FRED FRY d. Mons. ALF. SAROT d. Herrn F. AUGUSTIN volgens de beroemde (Clubles f. 10.p. 3 maand.) 52, Breestraat - Leiden (Ing. Vrouwensteeg) DINSDAG 28 SEPTEMBER OPENING van den geheel nieuw ingerichten HEEREN KAPSALON Scheren10 cent Yinaigre5 cent Lotions25 «ent Heeren knippen 20 cent Dames knippen 25 cent Kinderen knippen 15 cent Haar opmaken 5 cent Bel. aanfcevHENK PIJPERS MORSCHSTRAAT no. 38. Voorheen Morschstraat no. 52. 26T3a Overjas, Regenjas, Winterjas, vanaf f. 18.75, in de nieuwste dessins. 8267 IO VAN EYKEN MARE 118 - VISCHMARKT 1 TELEF. 3748. Komt U eens kijken in onze speciale afdeeling. Moderne zijden japonstof met fraai kant-effect, kleur op kleur, in groen, aubergine, marron, marine en zwart, 90 centimeter breed, per Meter Ziet onze etalages Passage Botermarkt. OPGERICHT 1795 Uitsluitend kwaliteitswijnen Speciaal aanbevolen WITTE BORDEAUX-WIJNEN Vin Blanc „Idéal" doux f. 1.15 per flesch Graves blanc 1.25 en 1.40 per flesch Witte Bergerac1.75 per flesch Flesschen en emballage inbegrepen. VERTEGENWOORDIGER VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN: F. v. Haarlem, v. d. Brandelerkade 3, Tel. 81 Mooie, moderne modellen, ont* worpen voor de Hollandse smaak en daarbij... R. S. Stokvis producten van Nederlands fa brikaat, wat zoudt U zich méér wensen Komt onze serie eens bekijken; er is een model voor elke smaak en beurs. worden geleverd ook in huurkoop door HOOIGRACHT 51 - TEL. 2945. 8272 iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii 4—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8