LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 September 1937 SPORT Keres wint den achtkamp. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken AGENDA TENNIS. BUDGE WINT WEDEROM VAN VON CRAMM. In den eindstrijd van het tennistournooi om het Pacific kampioenschap, dat te Los Angelos is gehouden, kwamen de beide beste amateurs ter wereld, de Amerikaan Donald Budge en de Duitscher Gottfried von Cramm voor de zesde maal in hun tennisloopbaan' tegen elkaar uit. Het werd een technisch zeer hoog staande partij, waarover de 10.000 toeschouwers zich zeer geestdriftig toonden. Nadat Budge de eerste set met 26 verloren had, wist hij de vol gende drie. zij het na heftigen tegenstand van den Duitscher, met 75. 64. 75 te winnen. Van de zes ontmoetingen tusschen beide spelers heeft Budge er vijf gewonnen, ter wijl hij alleen in de eerste partij tegen von Cramm. in een der halve eindstrijden van het Wimbledon tournooi 1935. verloor In 1936 kwamen de spelers niet tecen elkaar uit. Tot nu toe speelden Budge en von Cramm de volgende partijen: 1935 Wimbledon: von Cramm si. Budge 4—6. 64, 6—3. 6—2. 1935 Davisbeker: Budge sl. von Cramm 0—6. 9—7, 8—6, 6—3. 1937 Wimbledon: Budge sl. von Cramm 6—3, 6—4, 6—2. 1937 Davisbeker: Budge sl. von Cramm 6—8. 5—7, 6-4, 6—2, 8—6. 1937 Forest Hills: Budge sl. von Cramm 6—1. 7—9, 6—1 3—6. 6—1. 1987 Los Angelos: Budge sl. von Cramm 2—6, 7—5, 6—4, 7—5. WEDSTRIJDEN CARLA-PARK. In het Carla-tennispark te Oegstgeest zijn onderlinge wedstrijden gehouden, welke gisteren beëindigd werden. De voor naamste uitslagen laten wij hiér volgen: Heeren-enkelspel. kwart eindstrijd: Ra phael sl. Hartingsveld 60, 60; Poer- nomohadi sl. Brewer 64. 64; H. Battel- jee sl. Been 6—3. 6—8, 6—2; v. d. Poel sl. Overbeek 62, 60. Halve eindstrijd: Raphael- sl. Poernomo- hadi 60, 63; v. d. Poel sl. H. Batteljee 6—1, 6—1. Eindstrijd: Raphaël sl. v. d. Poel 62, 6—3. Heerendubbelspel, kwart eindstrijd: v. d. Poel en Raphaël w.o.: Hadi en Nasroen sl. Pels en Hartingsveld 6—1, 6—2; Overbeek en W. Batteljee sl. Planjer en Griethuyzen 62. 310, 63: Hogerwoning en H. Battel jee w.o. Halve eindstrijd: v. d. Poel en Raphael sl. Hadi en Nasroen 7—5, 1—6. 6—3; Overbeek en W. Batteljee sl. Hogewoning en H. Bat teljee 6—1. 2—6, 6—2. Eindstrijd: v. d. Poel en Raphaël sl. Over beek en W. Batteljee 62, 8—6. Damesenkelspel, halve eindstrijd: mej. H. Smits sl. mevr. Meerburg 63, 62; mevr. Gerrits sl. mevr. Been 63, 63 Eindstrijd: mevr. Gearits sl. mej. Smits 6—0. 6—2. Dames-dubbelspel, eindstrijd: mevr. Bat teljee en mej. Smits sl. mevr. Gerrits en mevr. Meerburg 7—9, 63, 75. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mevr. Soedjono en Nasroen sl. mevr. Bat teljee en W. Batteljee 6—1. 62; mevr. Meerburg en Hogewoning sl. mevr. Bosse en Brewer 75. 63. Eindstrijd: mevr. Soedjono en Nasroen 6l. mevr. Meerburg en Hogewoning 6-2, 6-1. HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOC KEY -BOND. De kwestie der promotie en degradatie. In Hotel „Terminus" te Utrecht werd Zaterdagmiddag de jaarlijksche algemee- ne vergadering van den Nederlandschen Dames-hockey-bond gehouden onder pre- sidum van mej. Josselin de Jong. Het bestuur werd voor het nieuwe ver- eeningingsjaar in zijn geheel herkozen. Bij de mededeelingen betreffende de competitie werd na stemming met 11 stemmen voor en 10 tegen, besloten Hilversum tot de eerste klasse toe te laten. Als candidaat-lid werden de navolgen de vereenigingen toegelaten. M.H.C. Rot terdam, Wageningsche M.H.C., A.C. en H.C.. V.V.V., M.H.C.. Bully, Dash (Hooge- zand) en Avanti (Winterswijk) Tot gewoon lid werden toegelaten: De Kraaien, E.H.V., Lochem, Tempo, Schaer- weyde, G.CH.C.. Zandvoortsche H.C., O.N.I. L.H.C.. Sneek. Oosterbeek en A.M.UD.O. In het komende seizoen zal waarschijn lijk tegen Engeland gespeeld worden. De datum is evenwel nog niet vastgesteld. Frankrijk zal dit jaar geen bezoek komen brengen, wellicht dat daarvoor in de plaats komt een ontmoeting met Dene marken. IJSHOCKEY. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE IJSHOCKEYBOND. De heer W. J. H. Muiier tot eerelid benoemd. De Nederlandsche IJshockeybond heeft Zaterdagmiddag in het tentoonstellings gebouw „Houtrust", waar de nieuwe kunst ijsbaan in aanleg is zijn jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden. Eenige wijzigingen in het huishoudelijk reglement werden goedgekeurd, waarna de kwestie van de scheidsrechterscursussen werd besproken. Onder leiding van den heer Hans E. Bruck, adviseur van de N.IJ.B., zullen eiken Donderdagavond om 9 uur op de kunst ijsbaan te Amsterdam scheidsrechtercur sussen worden gegeven. Bij acclamatie werd tot eere-lid benoemd de heer W. J. H. Muiier. de nestor van de Nederlandsche sportwereld. De aftredende bestuursleden jhr. Bogaert en W, baron van Till werden met alge- meene stemmen herkozen. Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit, dat dit seizoen veel landen-wedstrijden zou mogen brengen. Speciaal hoopte men tegen Frankrijk uit te kunnen komen. Hierna was gelegenheid om de werk zaamheden aan de kunstijsbaan in oogen- schouw te nemen. Men heeft kunnen -constateeren, dat het geheele buizennet thans is gelegd en be dekt is met een versche laag beton. Dit beton zal nog eenige weken moeten drogen, alvorens het geheel „vriesvast" zal zijn. In middels zal men zich bezig houden met de entourage, waaraan veel zorg wordt be steed. Ruime kleedkamers, groote tribunes, gezellge hoekjes, niets laat men na om het den bezoekers zoo comfortabel mogelijk te maken Zij, die het kunstriiden tot in de per fectie willen leeren, kunnen zich toever trouwen aan de zorgen van het Weensche kunstrijderspaar Erika Hornung en Otto Hartmann. De baan zal vermoedelijk tegen het einde van de volgende maand worden geopend AUTOMOBILISME. CARRACCIOLA WINT DEN GROOTEN MAS AR! J K-PRIJS. Voor 200.000 toeschouwers is gisteren op het gevaarlijke circuit van Brünn voor de zevende maal de groote Masarijkprijs ver reden, welke ditmaal voor de eerste keer door een Mercedes Benz-coureur. n.l. den Europeeschen kampioen Rudolf Caracciola is gewonnen. Helaas kwam ook nu weer een ongeluk voor. dat vrij ernstige gevolgen met zich bracht. Tengevolge van slippen kwam een wagen in het publiek terecht, waardoor tien personen werden gewond. De uitslag luidde: 1. Caracciola iDuitschland) met Merce des Benz, 437.13 K.M. in 3 uur 9 min. 25.3 sec. (gem. uursnelheid 130.4 K.M.. (nieuw circuitrecord i2. v. Brauchitsch iDuitsch- land) met Mercedes Benz, 3 uur 10 min. 1.7 sec.: 3. Rosemeijer iDuitsehland) met Auto Union, 3 uur 10 min. 7.1 sec.; 4. Richard Seaman (Engeland) met Mercedes Benz, 3 uur 10 min. 43.8 sec. Met een ronde achterstand: 5. Tazio Nuvolari (Italië) met Alfa Romeo; 6. Brivio (Italië) met Alfa Romeo. Met twee ronden achterstand: 7. Hartmann (Hongarije) met Maserati: 8. Graaf Festetics (Hongarije) met Maserati. Er waren 3 uitvallers. HANDBAL. AALSMEER—OLYMPIA 4—2. Gisteren speelde op het sportterrein te Aalsmeer Olympia I tegen Aalsmeer I. Aalsmeer won met 42. PAARDENSPORT. LANDELIJKE RUITERSPORT. Zaterdag' j.l. zijn de streekwedstrijden gehouden te Hoofddorp in de Federatie- school op het gemeentelijk sportterrein aldaar. Het aantal deelnemers was zeer bevredigend. Vertegenwoordigd waren ver tegenwoordigers van de landelijke rij- vereenigingen uit Halfweg, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Amstelveen, Bovenkerk, Abcoude en Wassenaar. Eerste prijzen werden toegekend als volgt: voor de menproef (rijden van den bok) aan J. S. Biesheuvel Bzn. te Half weg; voor de dressuurproef klasse N (nieuwelingen) mej. A. Verschuur uit Ab coude en G. van der Marei te Wassenaar: voor dressuurproef klasse B i beginnelin gen) mej. T. Verhagen te Amstelveen en A. Noordam te Halfweg. Als keurmeesters traden op de heeren W. Slob, De Greef, P. Kistemaker, Mühlen- bruch met assistentie van anderen. De wedstrijden werden bijgewoond door de heeren H. W. M. van Coehoorn van Sminia te Brammen en mr. A. Slob te Hoofddorp, resp. voorzitter en eere-voor- zitter van de federatie. Na afloop van de eigenlijke wedstrijden, welke zeer leerzaam waren en een sterk instructief karakter droegen, gaf de Am- stelruiter G. Griffioen nog een openbare les in het rijden van een programma in klasse L., terwijl C. van der Walt liet zien hoe men groene paarden vrijheidsdressuur kan aanleeren. De heer M. W. van der Schans uit Bo venkerk bedankte namens alle deelnemers voor deze leerzame wedstrijden, waaraan met groote voldoening was deelgenomen. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „ONDER ONS". Het vischcollege „Onder Ons" heeft gis teren te Burgerveen-Leimuiden haar der den wedstrijd gehouden in dit seizoen. De vangsten waren goed n.l. ongeveer 19 pond, die in tweemaal anderhalf uur werden verschalkt. De uitslag was als volgt: 1. H. den Holder, 2. C. Groenendijk, 3. H. v. d. Ouweelen, 4. L. J. Vernet, 5. B. Schalker, 6. H. C. Vernet (m. prijs grootste visch), 7. J. v. Eek, 8, F. Robbers. 9. C. Ha- braken, 10, W. v. Nieuwendijk, 11. Zaalberg, 12. D. Verhoeven, 13. J. Massaal'. 14, J. Vis. 15. J. van Rijn, 16. A. Robbers. 17. Flippo, 18. R. Smit. 19. A. Offenberg, 20. T. Hui. SCHAKEN. Ondanks het verliezen van de laatste partij. Keres heeft wederom verloren, thans in de dertiende en voorlaatste ronde van Reshevsky. Doch gezien het feit dat Fine het niet verder dan remise had kunnen brengen, is Keres in ieder geval zeker van de eerste plaats. Im mers, hij heeft hiermee 8'/t punt en dit aantal kan alleen nog door Fine, (71/» punt), bereikt worden. Hoogstens zal Fine het dus nog tot een verdeeling van den eersten en tweeden prijs kunnen brengen; gepasseerd kan Keres echter niet meer worden. En beide spelers zullen gelijk eindigen, als in de laatste ronde Reshevsky met wit van Fine verliest en Capablanc'a met wit tegen Keres wint. Het laatste zou, gezien de zwakke eindspurt van den Estlander, niet tot de onmogelijkheden kunnen be- hooren, doch dat Reshevsky met wit van Fine zal verliezen, is een feit, dat betwij feld moet worden. De uitslagen van de dertiende ronde waren: Keres—Reshevsky 01Fine—Eliskases '!tFlohr-Capablanca Petrov Ragozin afgebr. De staqd luidt: 1. Keres, 3'/: pnt.; 2. Fine 7'/; pnt.; 3. er. 4 Reshevsky en Capablanca 7 pnt.; 5. Flohr, 6'/t pnt.; 6. Eliskases, 5'/t pnt.: 7 Ra gozin 5 pnt. plus 1 afgebr. partij: 8. Petrov 4 pnt., plus 1 afgebr. partij. In de veertiende en laatste ronde wor den gespeeld de partijen RagozinFlohr, CapablancaKeres. ReshevskyFine en Eliskases—Petrov. De partij KeresReshevsky was een aangenomen damegambiet. Op den twin tigsten zet leidde Keres een combinatie in, waarbij hij een pion offerde. Reshevsky aanvaarde dit offer niet direct, schoof zijn a-pion naar voren hierop was de aan val van Keres gericht en wist later, zonder in een nadeélige stelling te komen, den aangeboden pion van Keres te verove ren. Er stonden loopers van ongelijke kleur op het bord en de Amerikaan wist zoo te manoeuvreeren, dat deze loopers verdwe nen. Er bleef een gunstige stelling voor Reshevsky over met een pluspion. In het verdere verloop wist Reshevsky nog twee pionnen te winnen en na 41 zetten gaf de Estlander op. FineEliskases was een Siciliaansche partij, welke na 28 zetten in remise ein digde. Beide spelers riskeerden niets. FlohrCapablanca was een aangenomen damegambiet, welke partij na 31 zetten re mise werd. Zoowel de Tsjech als de Cubaan dachten over enkele zetten zeer lang na. Beiden kwamen in tijdnood en toen werd maar tot snel ruilen overgegaan. Petrov—Ragozin, een onregelmatige ope ning, werd na 72 zetten afgebroken. In 't eindspel staat Petrov, die een pion voor is, beter. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De schaakclub „Euwe" te Woerden speelt nog mede in de competitie. De moeilijkheden, gerezen tusschen bo vengenoemde schaakclub en het bestuur van den Bond zijn thans uit den weg ge ruimd. De schaakclub „Euwe" heeft volle dige opheldering gegeven en den wensch te kennen gegeven, alsnog in de competitie mede te spelen. Het bestuur van den Bond is hiermede accoord gegaan en heeft het le tiental van Woerden een plaats gegeven in de 3e klasse A en het 2e tiental in de 4e klasse. Het aantal tientallen is dus nu gestegen tot 45, n.l. in de eerste drie klassen elk 7 en in de laagste 3 klassen elk 8 tien tallen. In de Zaterdag gehouden bestuursverga dering is het bestuur, na de uitbreiding met 2 nieuwe leden alt volgt samengesteld: Voorz. M. Splinter te Leiderdorp, vice- voorz. W. Hoogzaad te Zoeterwoude, secr. en competitieleider G. Bosscha te Leiden, 2e secr.. teveris vóoiridë rhbriek in het tijd schrift E. V. A. Remouchamps te Leiden, penningmeester P. Herfkens te Leiden, voor de verzending tijdschrift (bandjes) A. H. Hooyer te Leiderdorp en leider der wed strijden om het kampioenschap van Leiden en Omstreken L. Ph. Schreinemachers te Leiden. DUIVENSPORT. DE BLAUWBAND (ALPHEN). De P.V. „De Blauwband" hield een wed vlucht vanaf Quivray, welke vlucht tevens als beslissingsvlucht was uitgeschreven voor het kampioenschap. In concours waren 78 duiven die om 8 uur werden gelost. Kam pioen werd J. Rocda met 551 punten en 2e J. de Jager met 542 pnt. De uitslag werd: H. W Marten; 1 17, 19, 25: W. de Lange 2. 14, 23: J. de Jager 3. 7, 22: K R. W. Kuipers 4. 12. 15. 16. 19: J. Rooda 5, 20. 24: C. v. Ofwegen 6. 26: A v. Walderveen 8: p Goedihart 10. 13: F Groeneveld 11. 21: H M. Hulscher 18. Aankomst le duif 10 uur 40 min. 44 sec.; laatste duif 11 uur 22 min. 58 sec. STRIJD EN VRIENDSCHAP EN UIT AALSMEER. De Postduivenvereeniging „De Telegraaf" te Aalsmeer heeft gisteren een wedvlucht gehouden vanaf Quievrain, afstand 219 K.M. De duiven werden losgelaten des v.m. 8 uur. De uitslag was: 1, 5 A Keessen; 2 W. Baars; 3, 4 J. Vreeken: 6, 7. 9. C. de Harde; 8 Joh. Versteeg. Aankomst le duif v.m. 10.55.57 uur. „Strijd en Vriendschap, tc Aalsmeer-Oost hield dezelfde wedvlucht, afstand 221 K.M. De aankomst was: 1. 5, 8, 12, 13 Joh Baar- sen Dz.; 2, 16 G. B. Stevens; 3, 6, 15 Herm. Verbeek Jr.: 4, 19 A. Verbeek Hz.; 7, 9, 10, 11 Joh. Postma: 14 P. Hulsbos; 17, 22 K. Leegwater Bz.; 18 D. Baardse Jz 20, 21 G. C. van Dam. Aamkomst. le duif voormid dags 11.15.38; 22e 11.35.22 uur. In concours waren 110 duiven. GEBOREN: Wilhelmina Leonora dochter van J. C. van Ruiten en M. A Vreeburg Daniël, zoon van J. G. Monfils en S. Pouw. ONDERTROUWD: G. van Delft, jm„ 24 jaar en E. S. Spie renburg. Jd„ 21 jaar W. Kooien, jm„ 29 jaar en D. C, Martijn. jd. 26 jaar L, J. F. van Leeuwen, jm.. 23 jaar en S. C. C van Dam, jd.. 23 jaar J. Distelvelt, jm., 24 jaar en H, Beij, jd., 22 iaar P. de la Rie, jm., 29 jaar en A. H. M. den Dopper, jd„ 29 jaar. OVERLEDEN G. G. StuckmannKernenbach, Wede., 75 jaar P. v. d. Lubbe—Zuiderduin, Vr„ 27 jaar J. v. d. Haven, Dr., 9 jaar. AALSMEER. De Snijbloemenhandel. Verminderde het aanbod van rozen aan vankelijk door het herfstachtige weer, dit werd allengs grooter sinds het midden der week, toen milde temperatuur ln de plaats trad van regen en koude. Daar de vraag naar rozen zoowel voor bulten- als binnen land nog weinig beteekende en zeker niet in verhouding tot het aanbod, ligt het voor 'de hand, dat deze bloemen veelal tegen matige opbrengst verhandeld werden en het slechts de allerbeste koopen betrof, welke een meer bevredigende noteering te zien gaven. In verband met den tijd van het jaar wordt nu het aanbod van Am. anjelieren wat minder groot, terwijl de op brengst voor de betere kwaliteit iets hoo ger werd. Voor de beste rozen werd van 38 cent, voor de Am. anjers van 47'/i ct. besteed, met uitzondering soms 1 2 et. hooger. Van chrysanthen, zoowel de grootbloemige als de tros- of kleinbloe- mige, was geregeld een massaal aanbod, dat slechts tegen matige opbrengst koo- pers kon vinden. Wat de grootbloemige be treft, waarvan vooral de rayonanten in diverse kleuren en de gele Pullings wor den aangeboden, in aanmerking genomen het vele werk hieraan door den kweeker besteed gedurende de cultuur, de verschil lende andere uitgaven enz., welke zij ver der vorderen, is de prijs tot nu toe zeker teleurstellend geweest. Zeker, de beste rayonanten brengen nog wel eens van 912 ct. en de Pullings van 12—14 ct. per stuk op, doch in verhouding tot het aantal kweekers zullen er slechts weinig zijn. die zulke prijzen op hun veilingboek geno teerd zien en met een lagere opbrengst genoegen moeten nemen. De kleinbloemige chrysanthen werden tegen prijzen verhan deld. welke veel variatie te zien gaven; van 320 ct. per 3 tak noteerden deze pro ducten. Van dahiia's, zinnia's, asters en andere soorten buitenbloemen, welke de laatste weken bij groote hoeveelheden wer den aangeboden, was de toevloed wat min der. De prijzen voor deze producten be steed, waren veelal zeer sober. De bouvar- dia's. welke aanvankelijk in prijs konden verbeteren, gaven nu een lagere opbrengst, terwijl de Jap. leliekelken iets hooger no teerden. n„ voor de beste van 67'/t ct. Het eikenloof, dat nu veel wordt aange voerd, vindt vluggen afzet tegen een op brengst per bos voor de beste takken van 10—15 cent. Aan de veilingen van potbloe- men en -planten zijn het de cyclamen en bloeiende begonia's, welke bij zeer groote hoeveelheden worden aangevoerd. Deze potten noteerden in de beste kwaliteit resp. van 5080 en van f. 0.75-1.15. Mooie asplenum werd tot 65, bladbegonia's tot 18. capsicums tot 17, erica tot 24 en primula abc. tot 20 cent verhandeld. BENTHUIZEN. Mopd- en klauwzeer. Een rund van den veehouder S. de Jong is gestorven aan de gevreesde ziekte mond en klauwzeer. De veehouders W. Smink, J. Paul en B. v. d. Velde, hebben aangifte ge daan van mond- en klauwzeer onder hun vee. Nu de late aardapDeloogst alhier in vollen gang is. kan gemeld worden, dat het beschot goed tot bevredigend is. Daar er geen vraag naar is. worden de aardappelen naar de woningen gebracht en gekuild. HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Toen Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur een wielrijder, de 68-jarige van G. zich op den hoek van den Aalsmeerderweg en den Schipholweg naar het rijwielpad wilde be geven. werd hij aangereden door een uit de richting Schiphol komende personenauto, waarvan de bestuurder, de heer F, P. uit Amsterdam krachtig remde en nog een zwenking maakte, doch geen kans meer zag om het ongeluk te voorkomen. De oude man sloeg tegen den grond en kon niet meer overeind komen. Aan hoofd en handen verwond -.verd hij opgenomen en onder behandeling ge steld van dr. S., die een vooriooplg ver band legde en overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk achtte. Dit geschiedde per gemeentelijke ziekenauto naar de in richting St. Joannes de Deo in Haarlem, alwaar o.m. onderbeenbreuk werd gecon stateerd en de toestand zich naar omstan digheden nogal gunstig liet aanzien. De politie stelde omtrent het gebeurde een onderzoek in. HILLEGOM. ERNSTIGE AANRIJDING. Drie auto's geslipt. Zondagmiddag zijn op de Leidschestraat ongeveer op hetzelfde oogenblik drie auto's geslipt. De drie slippartijen hadden gladde tramrails als oorzaak en kwamen voor op de berucht geworden plaats bij villa de Kraal en woningen van de heeren Huse- meler en van Ruiten. Twee der slippende auto's veroorzaakten geen ongeval, de derde echter reed den Hlllegomschen wielrijder W. aan. Deze kreeg een groote hoofdwonde en 'n hersenschud ding. Na voorloopige behandeling door dr. Wijkmans ls de aangeredene per zieken auto naar zijn woning gebracht. De politie heeft de aanrijdende auto voorloopig in be slag genomen. Beschadigd waren de auto, het rijwiel van W. en twee tuinhekken. Met dit regenachtige weer zijn tevens de slippartij tjes op de vochtige tramrails aan de orde van den dag! Het bouwen van drie woonhuizen, waar van een tevens winkelhuis zal zijn. aan den Parallelweg voor rekening van mej. M. Dek ker te Heemstede is opgedragen aan de aannemers B Imthorn en Zoon alhier. Ten bate van de Chr. Kleuterschool Wilhelmina alhier zal in October een olie bollendag gehouden worden. HEDEN: Het Leidsche Volkshuis: „De nieuwe Die renfilm", nam. 8 1/4 uur. Jeruël: Samenkomst te 8'/j uur nam. Rijnland: Spr. D. W. v. d. Wal over het taxibedrijf. 8.30 uur nam. Schouwburg: Kunstkring Het Schouwspel „De Vrek", 8 1/4 uur nam Waaggebouw: Repetitie koraalmuziek 3 Oct. Ver. 8.30 uur nam. Zomerlust: Balletgroep „Dynamo" en Kees Pruis. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Pieterskerk: Russisch Zangkoor; 8 uuc nam. Pniël; Vragenavond dr. Riemens. 8.15 uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. de heer Ba- rendrecht. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst, v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Lunapark". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. ,,'t Begon in Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendel voorstelling. Lido-Theater, Steenstr, 39: 8.15 uur nam. „Op Hoop van Zegen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doori. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De gevangene van het Haalen-eiland". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Oranje-Hein". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/» uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee)„De Spion". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en r.acht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreceptdh. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 25 Sept. t/m. Vrijdag 1 Oct. as. waargenomen door de apotheken: G H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. '502; G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. Zaterdag 2 Oct. nemen waar: J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel. 85; A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, te!. 274. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Katwijksche Geitenfokvereen. De Katwijksche Geitenfokvereen. verga derde in de zaal van Casa Cara. De voor zitter opende en feliciteerde de leden, die hun geldprijzen zouden ontvangen. Daarop volgde voorlezing der notulen en uitrei king der prijzen. Na een bespreking over den bok van l'/t Jaar. werd 't dekgeld vast gesteld op 35 ct. Na een uitvoerige rond vraag volgde sluiting. De verjaardagsbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie brachten in Juli en Augustus f. 11.08 op. NOORDWIJK BINNEN. Een droeve plechtigheid. Zaterdagmorgen vond in de Parochiekerk van den H. Jeroen, onder enorme belang stelling de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van den heer Luxemburg en diens zoon, de slachtoffers van het tragisch auto ongeluk op j.l. Woensdagavond. Het kerk gebouw was geheel gevuld. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den heer J. Borsboom, deken van Noordwijk. Na de H. Mis werden beide slachtoffers op de R.K. Begraafplaats aan den Gooweg in een gemeenschappelijk graf ter aarde be steld. Ook hier was de belangstelling zeer groot. Nadat in de kapel nog een dienst was gehouden, trok men naar de geopende groeve. Na de ceremoniën welke eveneens door den heer J. Borsboom waren verricht, verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. Vele bloemstukken dekten de beide kisten, o.a. van de familie. OEGSTGEEST. WEDEROM EEN BRUTALE DIEFSTAL. De buit omvat sieraden en geld. Nauwelijks is men bekomen van den schrik, dien de juweelendiefstal in de Ju lianalaan verwekte, of een nieuwe vraagt de aandacht. Ditmaal is de villa van den heer E. W. W. R. wonende aan de Konin- ginnelaan hoek Prins Hendriklaan het doel geweest van een of meer inbrekers, die daar op Zaterdagavond hun slag geslagen hebben. Zij bepaalden zich wederom uit sluitend tot het ontvreemden van een hoe veelheid prachtige en voor de familie waardevolle zilveren en gouden sieraden en andere voorwerpen. De bewoners waren dien avond allen af wezig. doch toen een logé tegen kwart voor twaalf de woning binnenkwam, zag hu eenige voorwerpen op den grond in de huiskamer liggen, hetgeen reeds onmiddel- 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6