LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 27 September 1937 Wat de Westel. klassers deden Spannende strijd Quick-U.V.S. (1-2) Van Goor scoorde twee doelpunten Quick benutte een strafschop L. F. C.—S. O. A. 0—1. De thuisclub was niet schotvaardig. Het debuut van L.F.C.- in haar nieuwe omgeving, het terrein aan den Zoeter- woudsche Singel, is gisteren tegen het Haagsche S O A. in een 01 nederlaag uit- geloopen. De withemden verschenen in hun nieuwe opstelling, waarin stellig een groote verbetering schuilt. Met een uitste kende verdediging beschikt L.F.C. thans over een eveneens zeer goede halfllnie, waarin Zwanenburg als spil een groote versterking genoemd kan worden en in riin eersten wedstrijd voor L.F.C. zijn plaats volkomen waard was. De voorhoede, met Nagtegeller n en Ouwerkerk als debu tanten. van wlen vooral laatstgenoemde een versterking blijkt te zijn. telt een vijf tal snelle spelers die zioh echter als pro ductieve voorhoede nog moeten inspelen. Het spel in den aanval was nu nog te on samenhangend. de spelers begrepen en steunden elkaar nier voldoende, hetgeen o.i. de oorzaak was dat van de talrijke kan sen die het sterker spelende L.F.C heeft gehad, geen enkele is benut. Het S.O.A.- doel is geruimen tijd als het ware belegerd doch de kleine maar dappere S.O.A.-keeper heeft ziin taak op waarlijk schitterende wijze volbracht. Als het spel. met L.F.C. in de meerder heid, een kwartier oud is en S.O.A. er af en toe gelukkig is doorgerold, krijgt L.F.C. voor een overtreding binnen het beruchte gebied een penalty, waarbij de slecht in geschoten bal wordt weggestompt. De L.F.C.-verdediging weet wel raad met de S.O.A.-aanvallen en telkens weer zet 'de halflinie, waarin Kukler en Nieuwenburg eveneens goed steunen, de voorhoede aan het werk. maar het wil niet lukken. In de tweede helft tellen wij direct al een paar fraaie schoten van van Leeuwen en Ouwerkerk. Een voorzet van van Leeu wen kopt Nagtegeller rakelings over. Aan val op aar.val van L.F.C. volgt. Het back- stel dringt wat op hetgeen bij een onver wachte S.O.A.-uitval gevaarlijk genoeg blijkt. Een kwartier voor het einde komt dan het wel niet verwachte doch we! ge vreesde tegenpunt als S.O.A snel door breekt en den bal in het doel loopt 01 Zoo eindigde deze eerste, door veel be langstellenden gevolgde wedstrijd in een 0-1 nederlaag doch ook met de wetenschap dat het met wat meer geluk de laatste ne derlaag van het seizoen kan zijn. L. D. W. S.—S. E. P. 5—0. Productieve Leidsche aanval. De nogal gewijzigde Leidsche ploeg heeft gisteren op haar oude concurrent uit de promotiecompetitie een daverende overwin ning behaald. Een overwinning waarmede het vrij goede spel van de Oranje-blauwen in de tweede helft rijkelijk werd beloond. Waren de Leidenaars voor rust maar zeer matig op dreef, na de thee kwam het elftal pas goed in vorm en verkeerde het Deut sche doel voortdurend in groot gevaar. Toch speelden de gasten in het veld niet slecht, maar de telkens goed opgezette aan vallen misten een goede afwerking, het geen in den uitslag voldoende tot uiting komt. De thuisclub begon met enkele zwakke aanvallen, maar al spoedig bleek, dat S.E.P. aardig voor den dag kan komen, zoodat het er af en toe niet bepaald gunstig voor L.D.W.S. uitzag. De oranje-blauwe verdediging hield zich echter goed en daar ook de Deutsche ach terhoede weinig kans gaf, werd de strijd bijna voortdurend op het middenveld ge voerd. Rust kwam met dubbel blank. Hoe geheel anders was het verloop van de tweede helft, waarin L.D WE, doorloopend den toon aangaf. Toen Starre uit een corner het leer uit stekend voor het doel plaatste en de S.E.P - doelman onhandig wegwerkte was het mid- voor Starre die snel toeloopend de score opende. Weinige oogenblikken later stopte de Deutsche keeper een schot van van Egmond achter de doellijn, wat den scheids rechter niet ontging (20) en weer even later bracht dezelfde speler uit een voorzet van Starre den stand op 30. Een doelpunt van de Lange werd hierna na Deutsche protesten wegens buitenspel geannuleerd, maar het was midvoor Starre die de S.E.P.-verdediging even later pas seerde en de score op 40 bracht. Intusschen trachtten de gasten het ver loren terrein te herwinnen, doch de aan vallen waren te doorzichtig om de L.D.W.S.- defensie in ernstige moeilijkheden te bren gen. FTaai gesteund door de oranje-blauwe middenlinie v. d. Steen-Onderwater-Loge- man, bleef de Leidsche aanval druk op het Deutsche doel uitoefenen. Het was tenslotte rechtsbuiten Starre die goed doorzette en met een mooi schot den eindstand op 50 bracht. Scheidsrechter Jansen had met dezen fair gespeelden wedstrijd weinig moeite; zijn leiding was zeer goed. ROODENBURG I-HD.Ï. I 3—8. Direct na den aanvang zet H.D.V. er alles op. wat in de eerste minuut al door een doelpunt van haar linksbinnen wordt be loond (01). Niet ontmoedigd zet Rooden- burg nu ook alles op den aanval doch brengt het niet verder dan de belde backs, die met het kc»*o spelletje van de voorhoede wel raad weten Dan breekt de midvoor van de gasten door en met een schitterend schot is het 02 Nu is het of er maar één elftal speelt, H.D.V. Voor de rust voegt zij er dog twee doelpunten aan toe resp door haar linksbinnen en midvoor. 04. Direct na de rust zit Roodenburg voor het doei der gas ten, maar het juiste schot onb.eekt. Aan den anderen kant maakt de midvoor nog twee doelpunten 06 Een kleine omzetting in het Roodenbuvg-elftal brengt drect meer leven. De linksbuiten krijgt den bal te pak ken geeft voor en door den linksbinnen wordt het 16 Daarna komt H D.V weer in den aanval en maakt er 1—3 van. Roo denburg weet daarna nog twee maal te doelpunten (38>. In dezen stand komt geen verandering meer. tD.U.N.O.Alphia 41. Sterker zijn doet nog geen wedstrijd winnen Dit ondervond Alohia gistermid dag. Bijna de geheele tweede helft Is er op de Haagsche helft gespeeld, doch doordat de Alphla-voorhoede het spel veel te kort hield, was succes uitgesloten. Duno trapt af en gaat onmiddellijk tot den aanval over. Deze wordt echter afge slagen en dan gaat ook de voorhoede van Alphia het eens orobeeren. D? aanval wordt coed opgebouwd doch voor doel gekomen Is het echter mis Dan volgt een gelijkop- taanden wedstrijd met aan weerskanten een paar goe-t' scoringskansen. Als na een kwartier de Haagsche rechtsbinnen weet door te breken scoort deze, en brengt den stand on 10. Hierna ie Alphia b"4llst sterker en menig hacheHik moment ont staat voor het Duno-doel. doch steeds grijpt hier de linksback goed in en zendt met forsche trappen het leer naar den an deren kant. Dan volgt weer een uitval van Duno. De rechtsbuiten brengt den bal hoog voor het doel, de doelman kan er niet bij zoodat de linksbinnen gemakkelijk doel punt 12Oh Na de thee zien we een sterk aanvallend Alphia. Doch voor het doel ge komen. is het beslissende schot zoek De achterhoede van Alphia moet voortdurend op haar hoede zijn. daar de Hagenaars met gevaarlijke uitvallen trachten door te bre ken. Eenmaal komt de Haagsche midvoor voor open doel. doch schiet recht op den doelman, zoodat deze het schot keert. Daarna zien we een serie aanvallen van Alohia. doch de gasten blijven in hun fout volharden en loopen steeds vast voor het doel der gastheeren. Plotseling een snelle uitval van Duno en de stand is 30. Hier na ziet Alphia kans door de Jong een te genpunt te maken. Ook Duno scoort nog maals zoodat het einde aanbreekt met een geflatteerde overwinning voor de gast heeren. S.L.F. I—ONS CLUBJE I 1—4. In dezen wedstrijd, waarin Ons Clubje voortdurend den toon aangaf, moest S.L.F. tenslotte toezien dat Ons Clubje de twee punten mee nam. Het begin Is voor O. C. dat deee meerderheid niet ln doelpunten weet uit Ve drukken en het is tenslotte SX.F. dat met een strafschop de leiding neemt 10. Na de rust maakte Ons Clubje spoedig gelijk 1—1 en wist zelfs de leiding te nemen uit een strafschop 12. Wel wist S.L.F het spel af en toe te verplaatsen, doch het was Ons Clubje dat tenslotte kort achter elkaar twee doelpunten maak te 1—4. L. R. C. I—QUICK BOYS I 3—9. Het begin is direct aantrekkelijk. De Boys weten eerst te doelpunten, doch de Lisser Racing weten spoedig de schaal in even wicht te brengen en zelfs de leiding te ne men. De Boys stellen alles in het werk om hun achterstand in te loopen. De L.R.C.- doelman is even buiten gevecht en hiervan profiteeren de Boys en schieten in het ver laten doel. Een corner op het Lisser doei verdwijnt -zonder meer in het net en de Boys hebben de leiding terug. Na de thee is er maar één elftal aan het woord en de L.R.C.'ers laten het er leelijk bij zitten, zoo dat de Boys den stand geleidelijk tot 93 kunnen opvoeren. V.U.C.—AJAX 1—0. De zwart-witte Hagenaars hebben de tal rijke belangstellenden een ware verrassing bereid door niet alleen voor een spannen- den en opwindenden wedstrijd te zorgen, maar het sterke Ajax met een onverwachte nederlaag naar huis te zenden. Beide ploe gen kwamen ln haar sterkste samenstelling uit, maar de Amsterdamsche voorhoede speelde een zwak en weinig productief spel, ofschoon de middenlinie haar telkens goed aan het werk zette. Bij V.U.C. was de verdediging uitstekend op dreef en ook de aanval liet zich niet onbetuigd. Na ongeveer twintig minuten kwam de Haagsche midvoor Meevers Schol- te in botsing met Keizer, zoodat hij ver moedelijk een lichte hersenschudding op liep. In de tweede helft werd de strijd uiterst spannend, vooral toen V.U.C. na 6 minuten de leiding kon nemen uit een schot van Bonder. Het aanvalsspel der Amsterdammers bleef stuntelig, maar daar V.U.C. zich in de verdediging terug trok, werd het spel hoofdzakelijk naar de Haagsche helft verplaatst. V.U.C. kon den voorsprong behouden en tenslotte een verdiende zege behalen. STORMVOGELS—C.V.V. 2—1. Op een verrassende wijze verkrijgt C.V.V. eenige minuten na den aftrap de leiding. Een vrije trap komt bij Verhoef, die met een onverwacht schot Hollenberg verraste, 0—1. Woudenberg, de Jeugdige linksbinnen- speler der gastheeren, speelde een uitste kende partij. Zijn plaatsen is voortdurend zeer zuiver, hetgeen van de anderen niet gezegd kan worden. Door zijn goed werk kan Schoorl het eerste tegenpunt uit een fraaien voorzet van Van Opbergen scoren, 1—1. Na de rust wordt er forsch gespeeld, maar scheidsrechter Lissauer laat dit niet over zijn kant gaan. Het tweede en winnen, de doelpunt komt, als Schoorl mooi is door gebroken. Hij lost een kalm schot, dat Kruidenier niet goed bekijkt, want terwijl hij knielt om het leer te vangen, rolt de bal over zijn schouders in zijn doel 21. Na nog heel wat heen en weergetrap kwam het einde. D.ILC—H.B.S. 2—2. Reeds spoedig na den aftrap blijkt, dat D.H.C. eenig overwicht uitoefent, doch dat de H.B.S.'ers een enormen steun hebben aan keeper Mul, die in bijzonderen vorm is. Na een kwartier echter krijgt Ditmars den bal vrij en schiet hard in (10). De Hagenaars komen dan met kracht opzetten, doch het duurt nog geruimen tijd eer Van Vliet er in slaagt, den gelijkmaker te scoren De Delvenaars zijn dan verder overwe gend sterker, doch Mul weet elk gevaar te bezweren en als een minuut voor de rust een grove fout door de D.H.C.-backs wordt gemaakt, profiteert Van Vliet daarvan 1—2, D.V.S .1—G.S.V. I 1—1. Hoewel het voor DVS geen overwinning is geworden en zij zich tevreden moest stellen met een gelijk spel, mogen wij toch consta- teeren, dat zij getoond heeft beter te kun nen dan vorige week. Ook GSV speelde nu beter. Al heel spoedig na den aftrap weet DVS zich een kans te scheppen als de midvoor alleen nog den keeper voor zich heeft. Doch hij schiet keihard tegen den doelverdedlger aan. Nadien wordt het spel door belde ach terhoeden beheerscht die van geen wijken weten, totdat DVS een corner weet te for- ceeren. De bal wordt goed voor het doel ge plaatst en de midvoor schiet onberispelijk in (1—0). Aangemoedigd door dit succes komt DVS wat meer in den aanval, maar het schieten is niet zuiver genoeg. Als de GSV-linkervleugel een aanval op zet en ieder een voorzet verwacht, volgt onverwachts een schot dat doel treft (1-1). Na de rust is door beide partijen verwoed gestreden om de overwinning en hier liet de lengte van de GSV-backs zich danig gel den. Koppende hebben zij menigen aanval onderbroken.'Aar. DVS-zijde was het vooral de rechtsback en de keeper die goed werk verrichten. Jammer was het dat men het laatste kwartier ruw ging spelen. De scheidsrechter die toch al matig was, trad daar niet voldoende tegen op. B.T.C.—D.S.O. 3—4. Het eerste elftal van D.S.O. wist te Loos- duinen ran B.T.C met 34 te winnen. Ruet 13 D S O. speelde een goeden wedstrijd. Vooral keeper Kamp was in goeden vorm. De doelpunten werden gemaakt door Wind- meljer 1, J. de Hertog 1 en K Dantje 2. A.D.O. IV—BODEGRAVEN II 13—1. Vader en zoon in hetzelfde elftal. Het tweede elftal van Bodegraven heeft zich na de zware nederlaag van de vorige week nog niet weten te herstellen, integen deel ditmaal werd de nederlaag nog groo- ter. Voor de rust was Bodegraven slechts weinig minder en zag zelfs kans de leiding te nemen. Met een schitterend schot scoorde rechtsbuiten Martens het eerste en tevens het laatste doelpunt voor Bode graven. Het duurde vrij lang eer A.D.O. kans zag den gelijkmaker te scoren, doch nog voor de rust brachten de rood-groenen den stand op 3—1. nadat Schullng in het Bodegraven-doel reeds tal van harde scho ten onschadelijk had gemaakt. Na de rust viel Bakker uit en zijn plaats werd inge nomen door den veteraan A. Schullng, zoodat we het zeldzame voorval kregen, dat vader en zoon in eenzelfde elftal speelden. AD.O. was thans doorloopend sterker en toen zij haar overwicht een maal met enkele doelpunten zag beloond, herhaalde zich de geschiedenis van de Vorige week. Het Bödegraven-team werd geheel overspeeld en mede dank zij enkele blunders van den slecht leidenden arbiter, had A.D.O. weinig moeite, de score gelei delijk tot 131 op te voeren. Na de hervatting is Van Zinnen door Van Geest vervangen en deze weet na vijf minuten reeds gebruik te maken van een fout in de verdediging van H.B.S. (22). H.D.V.S.—HAARLEM 1—2, De Schiedammers hebben, ofschoon met twee invallers spelend, het Haarlem, dat volledig was, heel moeilijk gemaakt te win nen. Toch ging er meer uit van den Haar lem-aanval. die dikwijls door Smit zeer goed aan het werk wordt gezet, dan van de vrij zwakke H.D.V.S.-voorhoede. In het begin van den wedstrijd ging het bij Haar lem nog lang niet goed. In die periode was H.D.V.S. dan ook steeds sterker. Na 34 mi nuten nam H.D.V.S de leiding door een strafschop, gegeven tegen doelman Vijge boom, die op den grond liggend, de Jong vasthield. Slechts eenige minuten later speelde Breitner zoo ongelukkig terug op eigen doel, dat Beun gepasseerd werd (1-1). Na de rust snel en afwisselend spel met gemiste kansen. Haarlem werd sterker, doch de H.D.V.S.-verdediging sloeg de aan vallen vrij gemakkelijk af tot na 21 minu ten Kammeyer met een scherp schot scoor de (1—2). SPARTA—A.D.O. Sparta was in den beginne wel het meest in den aanval, maar het was toch A.D.O. dat het eerste doelpunt maakte. Dit ge schiedde na 20 minuten toen van Hees den bal goed voor het Rotterdamsche doel plaatste en Berg, keeper Pil het nakijken gaf. Na de rust vertoonde Sparta aanvanke lijk hetzelfde onrustige spel. Weer was het Berg, die een goed door den spil Kammeijer aangegeven bal langs den Rotterdamschen doelman joeg (02). Vlak daarop zette Vermolen echter een vrijen schop even bul. ten het strafschopgebied in een doelpunt om (12). Het was eenigen tijd later Paoenhave, die met een hard schot weer gelijk maakte. D.F.C—V.S.V. 4—3. Het begin was eer sensationeel, want in vijf minuten stond het reeds 1—2 voor VB.V. In de eerste minuut doelpuntte de Smit van dichtbij voor de gastheeren, waarna Sterk 'n strafschop voor de gasten benutte en Balvers direct daarop een twee de doelpunt in de touwen joeg. De Dor- drechtenaren overtroffen echter een tijd lang zichzelf en hun vasthoudend spel werd ook beloond met een goeden aanval van Kuiters die doel trof 22. Beide ver dedigingen waren verre van sterk en tal rijke kansen ontstonden voor de doelen. Het was Kuiters die voor den 3en treffer zorgde waarna vlak voor de rust Sterk nog kans zag de partijen weer op gelijken voet te brengen. In de tweede helft was het spel wat min der van gehalte, maar beide ploegen span den zich tot het uiterste in, Een kwartier lang oefende V.S.V. een druk op het doel Een wedstrijd vol spannende mo menten, waarbij de partijen goed aan elkaar gewaagd waren. Technisch stond het spel van Quick op een hoo- ger plan, maar U.V.S. stelde het systeem vast en Quick kon niet los komen. Met teruggetrokken binnenspelers opereerde U.V.S en beide binnen-voor- waartsehen volbrachten hun taak naar behooren. Van Goor was een doorloo pend gevaar voor de Quick-defensie en met 2 fraaie doelpunten werd zijn zwoegen beloond. De vleugelspelers van U.V.S. waren her haaldelijk de verdediging van Quick te vlug af. al zou een sneller handelen van Knul ons beter bevredigen. Tweemaal kwam hij voor open goal zonder dat hij er doelpunten uit fabriceerde. De halflinie van U.V.S. heeft door stug volhouden veel tot de overwinning bijgedragen. Regeer had na de rust helaas weer last van zijn blessure. De backs hebben geen fouten gemaakt. Delfos als altijd rustig maar zeker, Burgy temperamentvoller. Hij hoed de zich echter te fanatiek te worden.Kramp was als gewoonlijk uitstekend. Quick telde verscheidene voetballers, wier balbehandeling te loven viel, er werd echter te veel in de breedte gespeeld. Een pass op den midvoor zag men zelden. De Haagsche ploeg viel ons tegen, daar er wel wat te veel lichaamskracht gebruikt werd, dikwijls tot bij de grens af. Schoen maker is niet meer de oude in de voor hoede en de geheele aanvalslinie zocht het U.V.S.-doel nogal eens op de verkeerde plaats. De halflinie beging zooals gezegd dikwijls de fout van te veel drijven met den bal en haar afgeven was niet altijd subliem. Backs en doelman deden wat ze konden. Scheidsrechter Swanenveld had geen RIJNSB. BOYS n—QUICK BOYS III 1—7. Hoewel Quick Boys met verschillende in vallers uitkwam, waren de doelpunten zeer goedkoop. Quick Boys scoorde er lustig op los, mede doordat de Rijnsburgers er niet veel van terecht brachten. Als de scheids rechter voor de laatste maal fluit blijkt de stand 7I vóór de gasten te zijn en heeft Q B. haar derden wedstrijd in successie in een overwinning omgezet. der gastheeren uit, doch Westhoven smaak, te het genoegen om bij een goede door braak 43 voor D.F.C. te maken. BLAUW WIT—XERXES 3—3. Twintig minuten voor het einde had Blauw Wit nog een voorsprong van drie punten. De eerste helft verliep voor de Amster dammers voorspoedig. Enkele mlunten na het begin maakte rechtsbuiten Sluyk (10). De Rotterdamsche voorhoede miste een paar kansen, doch Blauw Wit had op nieuw succes, toen Oudendijk, die den bal van den buitenspel staanden Bergmann had gekregen, een doelpunt maakte, 2—0. Sluyk werkte zich daarna weer eens keurig door de verdediging, maar gaf den bal neg over in plaats van zelf te schieten. Zoo kwam de rust met 20. Na de rust waren de eerste kansen voor de Rotterdammers. Toch kon Oudendijk het eerst scoren: hij brak door en schoot den bal via de handen van Damme in het net 30. 20 minuten voor het einde kon Kok scoren (31). Er werd feller en sneller ge speeld en slechts eenige minuten na het eerste Rotterdamsche doelpunt bracht van der Vaart den stand op 3—2. Tien minuten voor het einde scoorde Lagendaal bij een doelworsteling den gelijkmaker 33. De doelverdedigers werden niet mter gepas seerd, zoodat een puntenverdeeling het resultaat was. D.W.S—R.F.C. 5—3. R.F.C. leed op den tweeden speeldag een flinke nederlaag tegen D.W.S.dat thuis altijd moeilijk te overwinnen is. R.F.C. be gon uitstekend en nam een 20 voor sprong. Doch de Rotterdammers bleken wat te hard van stapel te zijn geloopen, im mers nog voor rust verkleinde D.W.S. den achterstand tot 21 en in de tweede helft waren de Amsterdammers zoo sterk ln de meerderheid, dat de 21 achterstand spoe. dig in een 52 voorsprong was omgezet. Dat snelle enthousiaste spel kon R.F.C. geen twee maal drie kwartier volhouden. Enkele spelers waren een 20 miunten voor het einde totaal uitgespeeld en zelfs Drok kwam adem tekort. R.F.C. heeft overigens een elftal, dat nog voor menige verrassing zal kunnen zorg dragen. Technisch speelt de ploeg zeer be hoorlijk voetbal en ln de voorhoede wordt vaak uitstekend gecombineerd. EXCELSIOR—K.F.C. 2—1. Een slechte wedstrijd. In de le helft werd de bal na een slechten uittrap van den K.F.C.-keeper door Engelman Ingeschoten 10. Na de rust werd het 11 uit een strafschop, terwijl Mansen er vlak voor het einde 21 van maakte. FEYENOORD—'T GOOI 4—1. Fevenoord was nog zonder Vrauwdeunt, maar Vente was nu weer ln vorm en dat was beslissend. Wel nam 't Gooi door N. Cohen de leiding, maar de thuisclub was toen sterker. Rust 1—1 door een kopbal van Vente. In de tweede helft scoorde Vente tweemaal en Van Heel eenmaal, zoodat met 41 het einde kwam. gemakkelijke taak en was de plank nogal eens mis. Het begin van den wedstrijd ls gelijk- opgaand We denken eenmaal den Quick- midvoor te zien doelpunten, maar Delfos redt. Doorloopend zet Oostrom uitstekend voor en uit een van deze voorzetten pas seert Van Goor handig den rechts-back en via den paal doelpunt hij (10). Quick gooit er dan een schepje op; de rechtsbuiten lost een magnifiek schot. De bal komt juist in het zijnet terecht. Quick komt terug en als Hansen mist, laat de midvoor een prachtkans verloren gaan. Even voor de rust moet de rechtsbinnen van Quick uitvallen wegens een knietje. Dit ongeval gaf 12 min. oponthoud. De Invaller begint dan zoo hardhandig, dat hij een vrijen trap voor U.V.S. veroor zaakt en een vermaning van den scheids rechter oploopt. Een keurig schot van Plat- teel wordt weggewerkt en aan de overzijde mist de rechtsbinnen van Quick vooropen doel, terwijl de linksbuiten net naast het U.V.S.-doel schiet. Be tweede helft is net begonnen als Kramp den bal naar Van Goor plaats, die met een prachtschot den stand op 2—0 voor U.V.S, brengt. Nog geeft Quick zich niet gewonnen, maar ook U.V.S. blijft fel aanvallen, waarbij Van Goor naast en over schiet. De scheidsrechter vermaant dan tot kal mer spelen. Bij een Quick-aanval veroor zaakt Hansen een corner. Deze wordt ge nomen, de bal zweeft voor het U.V.S.-doel en dan klinkt de fluit en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. Penalty. Deze wordt benut (12). Met nog een kwartier te spelen zet U.V.S. de tanden op elkan der en vecht verbeten. Tot tweemaal krijgt Knul een niet te missen kans, de eerste werkt de doelman corner en de tweede kans schiet hij jammerlijk naast. Plattecl brengt den bal even later op en lost een keurig schot juist tegen de lat De terugspringende bal wordt door Oostrom wederom ingezet, maar nu stopte de Quick doelman het schot. Kramp verricht dan knap werk als hij bij een hoogen voorzet van den Quick-linksbuiten den bal uit de lucht plukt. Juist als Oostrom wederom den bal zal opbrengen, fluit de scheids rechter het einde en heeft U.V.S. een ver diende 2—1 overwinning behaald H. B. S. H—ALPHEN n 5—1. Het is den Alphenreserves niet mogen ge lukken om ook maar met een eenigszins dragelijken uitslag uit Den Haag terug te komen. De groote nederlaag ts niet onver diend, maar toch willen wij vaststellen, dat zij sterk geflatteerd is voor H.B.S. Zeker het spel der Hagenaars, is technisch beter verzorgd, dan dat van Alphen en vooral het feit, dat diverse oud eerste elftalspe- lers medespelen, o.a. Duyvens, Plerhagen e.a. was voor H.B.S, een groot voordeel. Alphen II heeft hard gewerkt, wat wel was l<^en de meer geroutineerde H.B.S.ers en hierdoor is het tevens ver- klaarbaar, dat twintig minuten voor het einde de stand nog 1l was. De Alphe- naren moeten zich niet laten verleiden tot te hard spel, waardoor de wedstrijden een onaangenaam verloop kunnen krijgen. Gelukkig trad scheidsrechter Hokke tact vol op. waardoor incidenten werden voor komen. Bij Alphen viel Bouthoorn even voor de rust uit. waarvoor de Blanken in de plaats kwam; dit beteekende beslist een verzwakking voor de Alphenaren. Over het wedstrijdverloop het volgende: Direct na den aftrap is A. in den aanval, doch verder dan de hechte verdediging der HBS.ers kan men het niet brengen. Als de wedstrijd ongeveer vijftien minuten oud is. verzuimt v. Leeuwen om uit te loopen, waardoor de linksbinnen gemakkelijk kan scoren 1—0. Geruimen tijd hierna blijft Alphen in den aanval en hoewel zich tal van goede kansen voordoen, blijft de zoo verdiende gelijkmaker uit. Mulder schiet eenmaal uit gemakkelijke positie hard over, terwijl De Greef die moeilijk opgang kon komen, twee goede kansen mist. Tot de rust blijft de stand met H.B.S, in den aanval ongewijzigd. Na de hervatting is het allereerst H.B.S. dat een langdurig overwicht uitoefent, doch de Alphendefensie met De Graaf aan het hoofd weet stand te houden en ge steund door de middenlinie zelfs het spel weer naar de andere zijde te verplaatsen. Hier is het De Greef die bij een goeden aanval den bal ineens opvangt en hard in de touwen schiet 11. Dit is het teeken voor H.B.S. om wat fel ler aan te vallen en als er een misverstand ontstaat tusschen Hogenes en Veltman is het 21, welk doelpunt direct gevolgd wordt door nummer drie van den Haag- schen middenvoor. Alphen krijgt dan een penalty te nemen, die door Windhorst jammerlijk wordt gemist. H.B.S. weet kort voor het einde nog een tweetal doelpun ten aan haar totaal toe te voegen, zoodat het einde komt niet een sterk geflatteerde overwinning voor de thuisclub. S. C. O. I—RIJNSB. BOYS I 1—3. Het zit S. C. O. ln de eerste wedstrijden nog niet meer. Ook Zaterdagmiddag was dit zoo. Met niet minder dan 3 invallers werd de strijd tegen Rijnsb. Boys Ingezet. Ondanks de vreemde opstelling werd di rect de aanval geopend en bleef de thuis club den eersten tijd het meest aanval lend optreden, echter zonder eenlg resul taat. Het ontbreekt S. C. O. nog aan goede schutters ln de voorhoede. Na 20 min. komt Rijnsb. Boys wat meer los en zij ziet dit met succes bekroond. 0—1 om 't daar na voor de rust te brengen tot 0—3. In het tweede gedeelte van den wedstrijd zet S. C. O. er alles op om den achterstand te ver kleinen. Slechts eenmaal weet zij echter 't net te vinden, zoodat deze in goede ver standhouding gespeelde wedstrijd eindigde in een 1—3 nederlaag voor S. C. O.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10