RADIO DUITS 5 DRUKWERK 3 BUITENLAND Dansschool H. J. VISSER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 September 1937 UIT DE BONTE VVAERELD Ie gaan koopen TE HANDEL' LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek Onthulling borstbeeld van Dr. De Visser Plechtigheid in Den Haag. SÏÏSUr" NORA ~cimttc^RES PELTENBUItG van 1793 Een stap In FRY's Taal Inst., Tel. 3529 VOOR DEN DRUKKERIJ NOORDEINDSPLEIN - TEL. 2500 Vergadering „Keuchenius". In de zaal achter de Geref. Kerk verga derde de A.R. studie en propagandaclub .Keuchenius" onder leiding van den heer W- F. van Spronsen. Na opening en een voordracht van den heer W. Eggink, kreeg de heer W. Brauck- man gelegenheid zijn inleiding te houden over „Het leven dr. H. Colijn". Deze Inleiding liet den aanwezigen zien de loopbaan van den heer H. Colijn in Indlë, vervolgens als leider van de A.R. partij en als leider van het Nederland- sche volk. Na de pauze verzorgde mej. M. Planje de persparel, waarna een uitvoerige be spreking volgde over de gehouden inlei ding. Nadat besloten was, wanneer de jaarver gadering zou worden gehouden, werd de bijeenkomst met het zingen van Ps. 75 vs. 1 en verder op de gebruikelijke wijze door flen heer H. van Veen gesloten. WARMOND. Oudste ingezetene overleden, De oudste ingezetene dezer gemeente, de heer P. van Leeuwen Is ln den ouderdom van 95 jaar in het St. Liduinagesticht, waar lil] de laatste jaren verpleegd werd, over leden. Uit den mast gevallen. De liter B. de V. uit Amsterdam Ie bij het repareeren van den mast van zijn BChip door de deining van een golfslag van een Juist passeerende motorboot uit den mast gevallen en bleef bewusteloos liggen. Met inwendige kneuzingen is hij per auto yervoerd naar zijn woonplaats. Hedenavond zal de RK. Muziekverten. ,iët. Mathias" haar vierde, tevens laatste concert vin dit seizoen geven op de ge meentelijke muziektent. DE ALGEMEENE TOESTAND Italië en de Westersche mogendheden. Palestina vooreerst afgehandeld. Hongarije en de Kleine Entente. .WASSENAAR. ZelMÜfigsaVond Ver. van Jong- Ilervormden. Dë ver. van Jong-Hervormden organi seerde een bijzonderen zendingsavond ln het gebouw voor Chr. Belangen. Na het zingen van Ps. 103 1 en gebed sprak dr. H. J. Honders een openings woord naar aanleiding van een voorgelezen gedeelte uit Handelingen 13. De neger-zendeling dr. Polanen achtte he't een groot voorrecht te mogen spreken van de groote daden Gods. die wilde en woeste boschnegers gemaakt hebben tot stille Christenen. Kinderen van weggeloo- pen slaven zijn kinderen Gods geworden. Uit het oerwoud van Suriname klinkt het thans „Hoe lieflijk zijn op de bergen de voeten dergenen, die vrede verkondigen". Er was een tijd dat Suriname vervuld v;as van angst. De dans om het gouden kalf bracht de blanken er toe, handel in slaven te drijven en de ongelukklgen die in hun handen vielen op menschonwaardige wijze te behandelen Was het wonder, dat de zwarte bevol king van Afrika in angst en aoodsschadu- wen leefde? Spr. schilderde in felle kleuren de ver schrikkingen van ed slavernij. De negers voelden zich nergens veilig; overal zich bedreigd ziende door booze geesten, leef den zij in voortdurenden angst. Eén was er echter Die hun nood zag; dat was Jezus. Hij hoort het kermen van ieder mensch, ook van den boschneger. Zendelingen wer den door Hem uitgezonden, die de Blijde Boodschap van genade en vrede aan de zwarte bevolking van Suriname brachten. Ondanks den tegenstand, ook van de zijde der Christenen, die meenden dat de neger van God vervloekt was, heeft de Heer groote dingen aan Suriname gedaan. Maar de nood is nóg groot, steunt ous het zendingswerk met uw gebed. Spr. besloot met de vraag; Wat doet gij voor uw broeders? Geeft uw Heiland het antwoord. Hierna werd Ps. 68 10 gezongen. De Chr. Zangver. „Zingt den Heer" onder lei ding van den heer W. v. d. Meer bracht op verdienstelijke wijze een 4-tal liederen ten gehoore. Ds. W. A. B. ten Kate sprak het slotwoord. ZEVENHOVEN, net haantje weer op den toren. De haan prijkt nu weer met zijn opnieuw vergulden veeren op den nieuwen gemeente- toren. De schilder Vonk voerde dit werk uit. Men kan hier nu gelukkig de windrichtingen weer bepalen. De speldjcsvérkoop voor Herwonnen Levenskracht heeft f. 19.76 opgebracht. De Yorkshire Post, die, zooals men weet, goede betrekkingen onderhoudt met gezag hebbende kringen, geeft de situatie tav. Italië als volgt weer: De Britsche regeering kan slechts voldaan zijn over de tot nu toe tijdens de Fransch-Italiaansche besprekin. gen, welke te Genève zijn gehouden, be reikte vorderingen Ctano zou te Rome tijdens een onderhoud met den Bri Lichen zaakgelastigde deze ver zekeringen bevestigd hebben: 1. Italië stelt zich niet voor nieuwe troe pen naar Spanje te zenden; 2. Italië zal geen macht uitoefenen op de Balearen; 3. De Italiaanséhe soldaten zullen niet voor onbepaalden tijd ln Spanje blijven. De deelneming van Italië aan de overeen komst van Nyon wordt geacht verduidelij king te hebben gebracht ln het voornaamste maritieme vraagstuk. Men is van meerling, dat Italië zal toestemmen ln de terugtrek king van de Itallaansche troepen uit Spanje Op deze wijze zouden de internationale vraagstukken worden geregeld welke voort komen uit het conflict te lande. De weg voor een nieuwe Engelsch-Itallaansche over eenkomst zou geopend worden tijdens te- sprekingen, welke tegen de volgende maand uitgeschreven zouden worden. De zesde commissie van den Volken bond, de politieke, heeft de besprekingen over Palestina beëindigd met de aan neming van het rapport van onzen oud minister van buitenlandsche zaken, jhr. De Graeff en van een resolutie. In de resolutie spreekt de Volkenbonds vergadering opnieuw haar vertrouwen uit in den staat-mandatarls. de permanente mandaten-commissie van den Volkenbond en den Volkenbondsraad. De zesde commissie besloot na de een stemmige aanneming van rapport en re solutie de zoogenaamde korte procedure op deze aangelegenheid toe te passen, zoodat ln de plenaire zitting van de Volkenbonds vergadering geen verdere discussie over het onderwerp zal kunnen plaats vinden. Hierdoor heeft dus het Palestijnsche vraagstuk voor deze Volkenbondsvergade ring en voor de September-zittingen van den Volkenbondsraad geheel en al afge daan. Men vermoedt, dat het wel Mei zal wor den voor de Voikenbond-sraad zich met de zaak weer zal bezighouden aan de hand van 't rapport der nieuwe Engelsche com missie, die naar Palestina gezonden zal worden. De Volkenbond heeft zich echter nog aan niets gebonden. Engeland zal nadere plan nen Indienen, doch vrijblijvend! De besprekingen, die <le Hongaarsclie minister de Kanya te Genève heeft ge voerd met de vertegenwoordigers clar Kleine Entente hebben nog niet tot een accoord geleid, de voltooiing van dezen ar beid zal nog een bepaalden tijd vragen. Dus: uitstel. Speciaal de zoo teere kwestie der minderheden levert natuurlijk groote moeilijkheden op. eigendom der ambassade is. De ambassade heeft bijzonderheden over den door dezen auto naar ie Havre afgelegden weg mede gedeeld en verklaard, dat twee inzittenden zich hebben Ingescheept aan boord van het s.s. Marya Oeljanova. dat daarna vertrok. Het spoor, dat naar le Havre leidde, schijnt dus zijn beteekenis te verliezen. Naar men meent te weten, houdt de sureté nationale zich op het oogenblik be zig met een belangrijke zaak van vervalsch- te paspoorten, waarbij een groot aantal bui tenlanders zou zijn betrokken. Er zouden reeds 31 arrestaties verricht zijn. BELGIË De crisisgeruchten. Gisteren heeft de kabinetsraad tweemaal vergaderd, doch een uiteindelijke beslissing is nog niet genomen. Vrijwel den geheelen dag liepen er crisisgeruchten, maar minis ter Hoste zelde gisteravond, dat een aftre den van het kabinet hoogst onwaarschijn lijk was. Heden vergadert het kabinet weer. Bij een auto-botsing is minister Hoste licht gewond. FRANKRIJK Mevr. Skobiine gearresteerd. Gisteren heeft de Parljsche politie mevr. Skobiine, de echtgenoote van den verdwe nen generaal, gearresteerd. Men begon ver denking te koesteren tegen haar toen bleek, dat zij vóór het de politie ter oore was ge komen, wist dat haar man verdwenen was. Men acht de mogelijkheid aanwezig, dat generaal Skobiine zijn vrouw telefonisch van een en ander op de hoogte heeft ge bracht. Verder neemt men aan dat mevrouw Skobiine op de noogte is van bijzonderhe den nopens de betrekkingen, welke tusschen generaal Skobiine en Sovjet-Russische kringen sedert eenlge jaren bestaan zouden. Mevrouw Skobiine had den nacht van Don derdag op Vrijdag in de woning van een vriendin doorgebracht. Men heeft haar gisteravond na een eer ste langdurig verhoor ook niet ln vrijheid gesteld, zij zal vandaag in handen worden gesteld van den rechter van Instructie, welke het onderzoek leidt Inzake de ver dwijning van generaal Miller. Het blijkt, dat mevrouw Skobiine tijdens haar verhoor al lerlei tegenstrijdige verklaringen heeft af gelegd omtrent haar doen en laten na de verdwijning van haar man. De Sovjet-Russische ambassade te Parijs heeft de politie medegedeeld, dat de ge heimzinnige auto, die in le Havre is gezien, BODEGRAVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Molenaar en gezin, hout bewerker, Nleuwstraat 52b C, W. v. d. Maas, dienstbode, Nieuwe Markt 4 G. J. Sterk, badmeester. Zuidzijde 4a A. van der Kuil, kappersbediende, Noordstraat 28 Wed. G. HollanderVerheul, z. beroep, Emmakade 119 j. Vertrokken: J.. A. Bakker, zonder ber„ naar Haastrecht P. Duits, dienstbode, n. Gouda, Van IJzendoornpark 10. Burgerlijke Stand. Cstoren: Jozef Antonius. Z, van Joh. Bunnik en A. M. Mouris Cornelis Maria Antonius, Z. van B. van Wijk en J. v. d. Tol Johannes Gijsbertus, Z. van J. van Tol en H. M. v. Tricht. Ondertrouwd: P. P. Andeweg 31 j. en M. van Wensveen 32 j. Overleden: J. G. W. Naber 74 (£3* OUDE WETERING. Meisje verdronken. Gistermiddag is voor het steenbok op de boerderij van den heer G. de W. alhier in een onbewaakt oogenblik diens 2-jarig dochtertje verdronken. Op een gegeven moment zag de vader het tweelingzusje alleen op het erf loopen, terwijl de kinde ren anders steeds tezamen waren. Toen hij zijn vrouw waarschuwde vond deze het meisje drijvende voor het stoephek. De gemeente-veldwachter, die onmiddellijk ter plaatse was, heeft nog geruimen tijd kunstmatige ademhaling toegepast. Dok ter Van der Bijl, die inmiddels ook ge waarschuwd was, kon niet anders dan den dood1 constateeren. Dit tragisch ongeval maakte op het dorp een diepen indruk. RIJNSATERWOUDE. gemeenteraad. Een korte agenda. De P.aad vergaderde. Voorzitter ds heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Minister van Sociale Zaken waarbij over Mei 1937 een voor schot van f. 100 wordt toegekend op de werkloosheidsuitgaven, alsmede een van den minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij de uitkeering In de wedden van Burgemeester en Secretaris over het dienstjaar 1937/1938 wordt bepaald op f. 1967.49. Aangeboden werd de begrooting 1938. De gewone dienst sluit in Inkomsten en Uit gaven met f. 30.944,81. De kapitaaidlenst aan inkomsten f. 760 en aan uitgaven f. 1400, nadeelig slot f, 640. De voorzitter deelde mede dat de ge meente ook voor 1938 voor noodlijdendheid bewaard blijft. Tot leden van de commissie van onder zoek werden benoemd de heeren J. A, de Bruijne, P. Jansen en W. Oompeer. Op voorstel van de commissie, belast met het onderzoek der gemeenterekening werd de rekening, dienst 1936, vastgesteld als volgt: Gewone dienst: inkomsten f. 32.454,32; uitgaven f. 31.701,90, batig slot f. 7d2,42. Kapitaaidlenst: inkomsten f. 2420, uit gaven f. 2063,05, batig slot f. 356,95. Na discussie werd besloten om de nood- slachtingen ingevolge de vleeschkeurings- wet voorloopig nog te doen plaats vinden bij den slager, den heer Dusseldorp tegen een toelage van f. 100 per jaar. Daarna sluiting. ZOETERMEER. Plulmveevereeniging „Door Veredeling Verbetering". De pluimveever. „Door Veredeling Ver betering" hield ln de zaal van den heer v. Fraassen een ledenvergadering. De w.n. voorzitter, de heer C. v. Schuppen, opende met een welkomstwoord, waarna de secr., de heer C. M. v. d. Graaf de notulen las, die ongewijzigd en onder dankzegging wer den goedgekeurd. Vervolgens werd de agenda afgewerkt onder leiding van den heer J. C. Swart. De voorzitter bracht in bespreking de ingekomen stukken, waarbij tot keurmees ters voor de as. tentoonstelling op 14 t/m. 18 December werden benoemd de heeren Jac. v. Kooten te Rotterdam en J. Hörters alhier. Het vraagprogramma werd hierna voorgelezen en behoudens eenlge aanvullingen goedgekeurd. Tevens werd benoemd een commissie van bijstand en besloten wederom op de tentoonstelling attracties te hebben. Burgerlijke Stand. Geboren; Marinus, z. van A. de Wlldê èn J. M. Floor Clazina, d. van I. P. van den Haak en M. van Wijk Margaretha. d. van I. P. van den Haak en M. van Wijk. Ondertrouwd: J. C. Hoogerdyk 26 j. en J. Pauk 26 j. Getrouwd; A. van der Does 47 J. en J. Spyker 43 het slachtoffer VAN de „doodsbeenderen", Ongeveer tien jaar geleden stond op een goeden dag voor het politie-posthuis van de Noord-Australische stad Darwin een inboorling, die om werk vroeg. Hy was af komstig van de Waggaman-stam, die door de kunsten der toovenaars alom gevreesd wordt. Hij heette Kalaboerree. De chef van politie had 'destyds juist een loopjongen noodig, Kalaboerree werd in dienst geno men en heette sinds dien tyd Harry. Tien jaar lang deed hy, tot volle tevredenheid van zijn meester, zyn plicht. Hij was het voorbeeld van een loopjongen en in dit beroep had hy dan ook oud kunnen wor den, daar het hem goed beviel. Thans is het eenlge weken geleden, dat er een byna naakte inboorling voor het politie-posthuis verscheen, die zyn zwarten stamgenoot wilde spreken. Meer dan 100 K.M. had hy geloopen en toen Harry den Waggaman zag, werd hy onder zyn don kere huid doodsbleek. Hij wist, wat er ging gebeuren. Niemand, die bij het gesprek aanwezig was, verstond er ook maar één woord van, maar men kon duidelijk zien, dat de inboorling aan Harry iets vreese- iyks vertelde. Hy verdween even stil, als hij gekomen was en Harry vroeg den vol genden dag om zijn ontslag. Hy wilde naar zyn stam terugkeeren, om daar te sterven. Toen de chef van politie hem niet wilde laton gaan, weigerde hy al het voedsel en drinken en tenslotte verdween hij toch op een avond. MacPurwin, zyn meester, die wel gezien had, dat er iets gaande was, liet hem achterhalen, zoodat men hem 60 K.M. buiten Darwin aantrof. Een uitvoerig verhoor bracht tenslotte opheldering in de duistere zaak. Zoo maak te men tevens kennis met het vreeselyke bügeloof van de Australische inboorlingen. Het betrof hier de zoogenaamde „beender- belofte". In het gebied van Darwin is het de gewoonte, dat de toovenaar van de stam een iyk opgraaft en er een van de been deren aan ontneemt. Na de betoovering vindt er een groote Corroborree, een reli gieuze ceremonie van de inboorlingen, plaats, waarby de dood, die van dit been uitgaat, op iemand, die zich tegen de wet ten van den stam verzet heeft, overgaat. Daarna volgt de mededeeling aan het slachtoffer, dat hij op dien en dien dag sterven zal. Het geloof aan deze betoove ring en de auto-suggestie is meestal zoo sterk, dat het slachtoffer meestal juist op den dag zelf in elkaar zakt en overlydt. Een dergelyke mededeeling had nu Harry ook ontvangen. Tien jaar geleden was hij wegens een vergryp jegens de wetten van zyn stam gevlucht en had in Darwin een toevlucht gevonden. Nu had de toovenaar van den stam evenwel besloten, dat hy sterven moest en daar hy thuis by zijn stamgenooten wilde overlijden, lrad hy zyn ontslag gevraagd. ^Toen MacPurwin dit alles van hem te weten gekomen was, In Den Haag vond hedenmorgen de ont hulling plaats van het monument voor dr. J. Th. de Visser aan het Bezuldenhout, tegenover de J. P. Coenstraat. De eerevoorzitter van het uitvoerend comité, gep. lult.-generaal jhr. W. Röell, sprak een welkomstwoord, in de eerste plaats tot den vertegenwoordiger der Ko ningin, Voorts richtte spr. zich tot mevrouw De Visser. Hierna gaf hy het woord aan prof. Jhr. mr. de Savornln Lobman, voorzitter van het comité van uitvoering. Deze bracht o.a. den beeldhouwer Weze laar, wien alleen fotografische afbeeldin gen ten dienste stonden, wannen dank voor de voortreffelyke wijze, waarop hy zich van zyn taak heeft gekweten. Spr. zette uiteen, dat dr. De Visser niet behoorde aan een bepaalde groep of partij, maar aan de natie in haar geheel. Het is onmogelijk een man van zijn postuur ten voeten uit te teekenen. Spr. zal zich dan ook beperken tot eenlge een voudige opmerkingen van meer algemee- nen aard, welke hy groepeerde om twee woorden, die op het voetstuk, waarop het borstbeeld rust, etaan gebeiteld: „Predi kant" en „Staatsman". Niet, dat hiermede het breede terrein van werkzaamheid, waarop dr. De Visser zich placht te bewegen, voldoende is afgepaald. Want ook op maatschappelijk, charitatief en wetenschappeiyk gebied heeft deze zeld zaam veeizydige man, gewerkt. Toch, had men het dr. De Visser kunnen vragen, hy zou gewenscht hebben, dat het ambt van predikant op de eerste plaats zou worden gesteld. Het moet dezen man veel gekost hebben, het ambt, dat zoozeer de liefde had van zyn hart, aan de politiek ten offer te brengen. Ons staatkundig le ven echter heeft de schoonste vruchten geplukt van dr. De Vlsser's keuze eener staatkundige loopbaan. Twintig en later nogeens vier jaren heeft dr De Visser als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en zeven jaren als raadsman der kroon, zyn land gediend, Hy bezat de eigenschap om met men- schen van uiteerüoopende levensbeschou wing en verschillend karakter te kunnen omgaan. Deze eigenschap gaf hem een bijzondere geschiktheid om, waar het maar eenigszms mogeiyk was, tegenstellingen te overbrug gen. Dr. De Visser was een christen-staats man, die het bewijs heeft geleverd, dat een positieve politieke overtuiging, gewor teld in een levend chrlsteiyk geloof, ge paard kan gaan met het inzicht, dat de Nederlandsche natie door overheid en volksvertegenwoordiging niet moet worden gezien als een losse verbinding van elkan der bestrijdende richtingen en partyen, maar als een nationale volksgemeenschap. Spr. schetste voorts de oranjeliefde van dr. De Visser, die onze natie opvoedde in eerbied voor en aanhankelijkheid aan ons vorstenhuis in een tyd, waarin dat wel zeer noodig was. Het is, voor wie dit aan vruchten zoo ryke leven van dr. da Visser aan zyn geest laat voorbijgaan, vanzelfsprekend, dat in den breeden kring van zyn vereerders de wensch geboren werd om zyn nage dachtenis te eeren, door de oprichting van een gedenkteeken, hetwelk de herinnering aan de uiterlyke verschyning dezer ver persoonlijking van de Christelijk-nationale gedachte tot in verre geslachten levend zal houden. Ten slotte wendde prof. De Savornin Lobman zich tot de weduwe van dr. De Visser met het verzoek, het borstbeeld te willen onthullen. Nadat deze aan het ver zoek had voldaan, bood spr. den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen namens het comité van uitvoering, het monument aan ten behoeve van het ryk. Hierna werden verschillende kransen neergelegd en defileerden de aanwezigen langs het monument. zweeg de man berustend, alsof hy daarmee wilde tooneh, dat de dood hem toch wel zou achterhalen. Plotseling herinnerde de politie-chef zich, wat vroeger de politie in dergelyke gevallen gewoon was te doen. Hij nam den ongelukkigen Harry in zijn auto mee en reed honderden kilometers ver door de bosschen met hem naar den stam van de Waggaman. Daar haalde hy den toovenaar, die niets goeds vermoedde, en reeds wilde vluchten, uit zyn hut te voorschijn en sprak een paar krachtige en manlijke woorden tot hem. waaraan de revolver nog kracht bijzette. Wat eerst on- mogelyk scheen, gelukte nu. De toovenaar riep een nieuw Corroborree by elkaar, en op plechtige wyze werd het been nu weer begraven. Op deze wyze was de arme Harry gered. Voor zy echter samen naai de stad terugreaen, verzocht de chef van politie den toovenaar dringend, Harry in het vervolg met rust te laten. Dus U behoeft geen vermoeisnden tocht door de Stad te ondernemen om een We hebben een huis vol le kl. merken, die U by elkaar rustig in ons gehoorzaaltje kunt beluisteren. Levering in origineele verzegelde verpakking. 2566a WALDORP SINUS MENDE afd. radio. breestraat 109 BENEDEN- cn BOVEN HUIZEN aan de Valdez- straat, fcev. reap, suite, serre, drie ingebouwde slaapkamers, keuken en tuin, en suite, vier kamers, keuken en zolderruimte. Huurprijs f. 31.50 per jniaanid, water inbegrepen. Tc fccvr. Makelaarskantoor H. D. VAN WELZEN Jr., Beëedlgd Makelaar, Oude Singel £20 - Tei. 2774 De meest toonaangevende inrichting brengt nouveautés van de Dans-Congr essen: NEW-YORK I LONDEN I PARIJS Dancing Masters I Imperial Society of I Syndicat National des Professeurs de of America. teachers of Dancing Danse et Danseurs-Professionals. Tevens brengen wij alt Seizoen „iets aparts", de allernieuwste SALON-DANSEN van de METRO GOLDWYN FILM MIJ. Dus een buitengewoon Iitornationaal Dans-Programma. En tochPopulaire Trijzert. Zondagmiddag-Clubs (eerstbeglnnenden) 20 lessen van 2 uur f. 12.00. Dus f.0.60 per les. lederen avond cursus (eerstbeginnenden) 20 lessen van 2'/i uur f. 15.00. Dus f.0.75 per les. Inlichtingen vrijbiyvend dagelyks van 9 tot 24 uur Plantage 7. i3238 H. J. VISSER, Prof. de Danse. de goede richting is laten Permanenten bij MARCEL. 2.50 complete oliebehandcling. N. Rijn 54 - Telef. 2768. 6588 d. Herrn F. AUGUSTIN (M.O.). Clubjes v. Beginners, Gevord. en conversatie. Lesgeld f, 10.— per 3 maand. FKY's METHODE garandeert succes 52 BREESTR. (ing. .Vrouwenst.) JUI!lllt!llllllllllllllllllllll!lllll]|!llllllllll!ll![|||||l!lllllllllll!lllllllll|lll|lll|ll|ll|||||l||!l||||||||lllll|||l|l|||||||!||[||||||||||||||||||||||||||||||||||l|||{ j 5b 1 I 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7