LAATSTE BERICHTEN De Duitsche reis van den Duce LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 25 September 1937 WEERBERICHT. SPORT Buitenland LUCHTVAART Binnenland De strijd in het Verre Oosten. MADKT EE RICHTEN BEURSO VERZICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.5 te Nancy. Laagste barometerstand 732.8 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken met aanvankelijk nog kans op regen in het Noorden. In het Zuiden weinig of geen regen. Later opklarend. Iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Eilt. De depressie trok snel Noordoostwaarts. het centrum lag hedenmorgen over Noord- Scandinavië. Een secundaire welke gisteren over de Britsche eilanden lag, werd aan merkelijk dieper en lag hedenmorgen over onze omgeving. Overigens hield de hooge druk in West-Europa stand. In Noord-Scandlnavië en langs de Noor- sche kust waaien krachtige tot stormach tige westelijke winden, de lucht is er zwaar bewolkt tot betrokken met plaatselijk regen. Ook in onze omgeving is de lucht betrokken met regen en ook mist. Op de Britsche eilanden is de lucht oogeklaanj. In Duitschland en Frankrijk is het meest windstil met nog droog weer, de bewolking Is echter iets toegenomen, terwijl veel ochtendnevel voorkwam. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs:" Wlndst., 10 gr. C.. betrokken. Londen: N.N.O., 3 gr. C., betrokken. Berlijn: Z.Z.O., 8 gr. C„ mooi. Nice: Windst., 17 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.l 12 uur 'smidd.: 12'/! gr. C. (55 gr. F.l nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 7 u. 14 min.; nam. te 19 u. 38 minuten. Voor Maandag Voorm. te 8 u. 08 min.; nam. te 20 u, 36 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 15>/t gr. C. ca. LICHT OP VOOR FIETSERS Zaterdag: 7.23 nam. tot 6.20 voorm. Zondag: 7.20 nam. tot 6.21 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 25 Sept.: op: 21 u. 32; onder 13 u. 16. 26 Sept.: op: 22 u 34; onder: 14 u. 17. BILJARTEN. WEDSTRIJD TE ROELOF ARENDSVEEN. Morgenavond spelen in het café van mej- de wed. J. C. v. d. Geest te Roelofarends- veen de heeren Brandsma en zoon een wedstrijd tegen den blljartmeester Hassel- man (500 car. met 300 voorgift). Bij het vertrek van den duce uit Rome werd hem ovatie op ovatie gebracht. De groote stationshal was van het begin tot 't einde met de Italiaansche driekleur en de hakenkruisvlag versierd. Onophoudelijk racht de menigte heil- roepen op Hitler en Mussolini uit. Onmiddellijk vóór het vertrek van den trein nam de duce hartelijk afscheid van den Duitschen zaakgelastigde, baron von Plessen, die met alle leden, dei' Duitsche ambassade op het station verschenen was, Van het corps diplomatique waren de Oostenrijksche gezant, Benger-Waldenegg, de Hongaarsche gezant, Villani, en de nationalistisch-Spaansche gezant, Garcia Conde, aanwezig. Toen de uit acht wagons bestaande extra- trein zich langzaam in beweging zette, riep het volk geestdriftig: „duce, duce, duce!" Overal langs de route was het beeld het zelfde: een enthousiaste menigte, luidkeels den duce huldigende. De trein bestond uit twee groote electri- sche locomotieven, vijf salonwagens, één restauratiewagen, één bagagewagen en één dienstwagen. Alle wagens zijn door een telefoonleiding verbonden, terwijl bovendien de minister- compartimenten telefonisch met dat van den duce verbonden zijn. Ten overvloede is de trein nog in radio communicatie met Rome en is hij voor zien van een speciale telefoon-installatie, waardoor op alle stations onmiddellijk met alle punten van het Italiaansche rijk ver binding is te krijgen. De trein wordt voorafgegaan door een losse locomotief. Te Bologna waren de echtgenoote van den duce, zijn twee jongste kinderen en zijn schoondochter om afscheid van hem te nemen. Op doorreis door Oostenrijk, dat uitge breide veiligheidsmaatregelen had getrof fen, werd Mussolini te Inusbriiok namens de Oostenrijksche regeering begroet door staatssecretaris Skuhl. Om 8.25 uur hedenmorgen bereikte de trein Kiefersfelden aan de Duitsch-Oosten- rijksche grens, in de buurt van Kufstein gelegen. De duce werd zeer hartelijk .begroet door Rudolf Hess, den plaatsvervanger van den Fuehrer. Beiden zetten gemeenschappelijk de reis voort naar München, waar gisteren Hitier, von Neurath, von Hessell, Goebbels, von Ribbentrop en vele andere leiders reeds waren gearriveerd. Zooals elders gemeld is de duce heden morgen te München aangekomen. Zegetocht door Mucnchen. De tocht van Mussolini en Adolf Hitler van het hoofdstation naar het Prinz Carl- ualeis via de Marienplatz en langs de Feld- herrnhalle, was één zegetocht. De bevolking der stad stond dicht opeen, gepakt langs de beide zijden van den rijk versierden weg. welken de stoet volgde en juichte de beide staatslieden enthousiast toe. De duce zal tijdens zijn verblijf te- Muenchen zijn intrek nemen in het Prinz Carl-ipaleis. Voor het paleis bevond zich de minister president van Beieren. Siebert die Musso lini begroette Mussolini over het doel van het bezoek. De „Fraenkische Tagezeitung" publiceert vandaag een interview, dat Mussolini, voor zijn vertrek uit Rome, heeft toegestaan aan den vertegenwoordiger van dit blad. Mussolini verklaarde o.m Mijn bezoek is een nadrukkelijke de. monstratie voor de gemeenschappelijke politiek van een sterken vrede. Wij wenschen, dat dit bezoek zal worden gewaardeerd als een symbool voor het feit, dat de groote mogendheden. Duitschland en Italië, een opvatting over de organisatie van een duurzamen vrede hebben, welke geen compromissen kent, van een vrede, welke het het groote fatsoenlijke deel der menschheid veroorlooft in veilige rust te werken en te produceeren zonder vrees behoe ven te koesteren, dat niet alleen het resultaat van den arbeid, doch ook de grondslagen van ieder bestaan onver wacht door onverantwoordelijke en mis dadige elementen kunnen worden ver nietigd. Duitschland en Italië zullen nimmer de speelbal worden van een georganiseerd plratendom. Mijn bezoek in Duitschland is een zicht baar teeken voor de hartelijke vriendschap tusschen twee groote cultuurvolken, die el kander onvoorwaardelijk vertrouwen. Eigen impressie Onze bijzondere correspondent meldt ons telefonisch uit München: De ontvangst welke zooeven Benito Musso lini is bereid spot met iedere beschrijving. Zulke geestdrift herinnert aan den glanstijd van het monarchistisch bewind. Men kan dadelijk aan den Duce. die in 't grijsgroene uniform der Italiaansche mili tie is gekleed, zien, dat hij door het gejubel der menigte en het gewuif met kleine Italiaansche vlagcen getroffen is. Bij het afschrijden der eerewacht van de linkerzijde van den Führer, die ge kleed is in het eenvoudige bruine uniform der S.A., neemt het gejubel den vorm van een ovatie aan welke tegenover de gan- sche wereld impulsief demonstreert, dat men groote beteekenis in Duitschland en Italië aan dit bezoek toekent. Bij zijn aankomst, om klokslag 11 uur weerklonken militaire commando's en uit roepen: Still gestanden; Gewehr hoch! Onmiddellijk daarna weerklinkt uit de ver te het donderen der kanonnen. De SB. ka pel tegenover de uitgang van het schit terend versierde station zette hel volks lied in. Tot ieder's verwondering was het plot seling droog geworden en even voor de aankomst van den Duce brak zelfs de zon door. Onze zwart-geüniformde Italiaansche collega's riepen als bij afspraak ononder broken „Duce, Duce!" Bij het instijgen in de auto bleef Musso lini even staan om dezen groet lachend te beantwoorden en hij wendde zich tot den Führer, waarbij men kon zien, dat hij zijn groote bewondering uitsprak voor de schit terende wijze waarop hij door de hoofd stad der partij werd ontvangen. Door de pas hedenochtend gereed geko men eerepoort werd de intocht begonnen welke door de dichtbszette Schützenstrasse over de Stachcskrop. de Manënplatz en de Odeonplatz naar 't Prins Karl paleis leidde Daar zal de hooge gast voor enkele uren zijn intrek nemen. Het werd één ware zegetocht. Reeds in den vroegen ochtend moesten wij ons naar de gereserveerde plaatsen be geven. want het verkeer had afmetingen aangenomen, welke politie, S.A. en S.S. voor enorme moeilijkheden plaatsten. Het geheele stations-plein was om 8 uur reeds omsloten door rijksweer en partij- organisaties. De controle der politie was uiterst streng De collega's dio nog met nachttreinen wa ren aangekomen vertelden ons dat iedere reiziger zijn bagage voor een grondig on derzoek moest openen. De vrees voor een aanslag schijnt dus voort te duren. Kort voor den aankomst van den Führer waren alle leden van het kabinet aangekomen. Rijksminister von Neurath zag men voor het eerst tn het zwarte S.S. uniform. Dr. Göbbels was evenals de Führer in het grijsgroen gekleed. Göring droeg het vlie geniersuniform. Inmiddels arriveerde ook de minister der Beiersche regeering en stadhouder v. Epp. Van de Italiaansche gasten zagen wij maarschalk Badoglio die reeds eenige dagen aan de manoeuvres heeft deelgenomen. Zoo beleefden wij hier de grootsche ont vangst van Mussolini in het Derde Rijk. AUTOBOTSING TE ABCOUDE. Twee personen gewond. Vanmorgen omstreeks zeven uur zijn op den hoek van de Hoogstraat te Abcoude een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De personenauto, die tegen den trottoirband terecht kwam, kan telde. In dezen wagen zaten zeven personen uit Urk, n.l. drie mannen en vier vrouwen, die van een familiebezoek uit de richting Utrecht huiswaarts keerden. Het ongeluk moet vermoedelijk geweten worden aan de vrij scherpe bocht, welke de weg ter plaatse maakt. Een van de Urkers, de heer Koffe- man, was vrij ernstig gewond. Na voorloo- plg door een dokter behandeld te zijn is hij naar een ziekenhuis in Amsterdam overge bracht. Een der andere mannen werd aan den arm gewond. Hij is ter plaatse verbon den. De bestuurder van de auto werd niet gewond. Ook de vrouwen bekwamen geen letsel. Een hunner evenwel, de moeder van den gewonden Koffeman, kreeg een zenuw schok. Nadat allen wat op hun verhaal wa ren gekomen hebben zij de reis per trein voortgezet. De bestuurder van de vracht auto kreeg geen letsel. Voor de Tabakken kwamen algemeen la gere noteeringen tot stond. Hoewel de Scheepvaartpapieren den in vloed ondervonden van de algemeene beurs- tendenz, konden die zich verhoudingsge wijze aardig op peil houden en groote ver liezen werden dan ook niet geleden. De beleggingsmarkt was stil. Staatsfond sen alsmede provinciale en gemeentelijke obiigatlën waren niet noemenswaardig veranderd. WISSFLKOERSEN. Londen 8 95 3/8; Berlijn 72.60; Parijs 6.20; Brussel 30.43; Zwitserland 41.54; Kopenha gen 39.97>/iStockholm 46.17'/»; Oslo 45.—; New York 1 80 7/8; Praag 6.33. Prolongatie Part. disc. 3/16—3/8; Daggeld 1/4. UIT NED. OOST-INDIK. CHOLERA-VERSCHIJNSELEN IN CELEBES. AMBOINA, 25 Sept. (Aneta/ANP.). De inspecteur van den dienst der volksgezond heid voor de groote oogst, die op inspectie reis te Ambon vertoefde, is hedenochtend met een marine-vliegtuig naar Makassar vertrokken in verband met het feit dat daar cholera zou zijn uitgebroken. Aneta-Batavia teekent hierbij aan, dat van het uitbreken van cholera te Makassar geen sprake is. Wel heeft zich in den laatsten tijd te Madjene, 50 a 60 K.M. ten noorden van Makassar, alsmede op eenige eilanden in de buurt, een aantal verdachte ziektegevallen voorgedaan met choiera-ver- schijnselen, doch eenige positieve zekerheid is nog niet verkregen. Ook uit het onder zoek van den bacterioloog van den dienst der volksgezondheid te Makassar is zulks niet komen vast te staan. Het hoofdkantoor van den dienst der volksgezondheid te Ba tavia heeft, op grond van de tot dusver bin nengekomen rapporten, de hoop gekoes terd, dat uiteindelijk geen cholera zal wor den geconstateerd. Het feit dat op enkele plaatsen in het aangeduide gebied eenige sterfgevallen zijn voorgekomen, behoeft naar de meening van den Volksgezond heidsdienst evenmin bewijs te zijn, dat er cholera heerscht. In elk geval zijn alle voor zorgen genomen om de ziekte, indien zij on verhoopt toch heerscht, en die dan mogelijk door dragers van bacillen uit China is over gebracht, zoo snel en afdoend mogelijk te bestrijden. Onverwijld is reeds begonnen met vaccinaties, terwijl met het K.N.I.L.M.- toestel van Maandag 27 dezer een nieuwe voorraad vaccin naar Celebes zal worden gezonden. SCHAATSENRIJDEN. MR. S. P. EECEN GZN. PRESIDENT K. N. S. B. In verband met het feil, dat de heer G. W. A. van Laer onlangs benoemd is tot pre sident der Internationale Eislauf Vereinl- gung, heeft de heer Van Laer. die tevens voorzitter is van den Koninklijken Neder - landschen Schaatsrijdersbond, voor deze laatste functie moeten bedanken. In zijn plaats is tot president van den K N.S.B. «gekozen mr. C. P. Eecen Gzn. te Bergen (N.-H.) Voorts hebben de heeren G. van Calcar om gezondheidsredenen en H. C. van Za- linge ingevolge drukke werkzaamheden, als bestuurslid bedankt. Het presidium van den K.N.S.B. is thans als volgt samengesteld: President mr, C. P. Eecen Gzn.. te Bergen; vice-president jhr. H. van Forees te Heilo en gecommit teerd lid W. H. van Haaften te Amsterdam. DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend te 6 uur is de „Specht" Schiphol naar Indië vertrokken met passagiers. van tien De „Ibis" vertrok hedenochtend van het vliegveld TJllilitan met medeneming van 287 KG. post, 10 KG. paketpost en 44 KG. Soederen, 10 passagiers zijn geboekt voor tusschentrajecten. MR J A H. COOPS OVERLEDEN. Na een langdurige ziekte is in den afge- loopen nacht op 44-jarigen leeftijd in het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn overleden mr. J. A. H. Coops, oud lid van de Tweede Kamer Mr. Coops werd in 1935 benoemd tot lid der Tweede Kamer voor den Vrijheidsbond, als opvolger van mr. A G. A. ridder van Rappard. Bij de jongste Kamerverkiezingen verkreeg hii geen zetel. De overledene was wethouder van finan ciën en lid van den raad der gemeente Apeldoorn sedert 1 September 1931 Hii was voorzitter va.n de plaatselijke afdeellng van den vrijheidsbond en tevens lid van het hoofdbestuur. De verassching van het stoffelijk over schot zal plaats vinden te Velsen op Dins, dag 28 September, na aankomst van den trein van 13.14 uur. DE UITBREIDING VAN DEN MARINE- LUCHTVAARTDIENST. Van bevoegde zijde meldt men ons: In verband met de uitbreiding van het materieel van den Marine-luchtvaartdienst is ook versterking van het personeel noodig. od het oogenblik doen hierbij ongeveer 40 officieren-vlieger en ongeveer 55 onderoffi cieren-vlieger dienst. Dit aantal zal worden uitgebreid tot 60 officieren-vlieger en 85 onder-officieren-vlieger. Hiertoe is een op leiding vereischt van ongeveer 2 jaar voor de officieren-vlieger en van ruim 1 Jaar voor de onderofficieren-vlieger. TWEE INBREKERS AANGEHOUDEN. Vannacht heeft de gemeente-poiitle te Winschoten gearresteerd den 23-Jarigen stucadoor H. L. en den 23-Jarlgen bankwer ker J. M., beiden uit Winschoten. Een sur- veilleerend agent had beide mannen oim half twee op verdachte wijze een winkel op de Binnen Venne zien ingaan. Daar wer den zij gevonden. Zij waren in het bezit van twintig gulden kleingeld, dat bij onder zoek juist uit een winkelcassa van de firma S. aan de Binnen Venne bleek te zijn ont vreemd. Beide mannen legden een beken tenis af. Zij zijn goede bekenden van de politie. L. was reeds wegens aanranding een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden opgelegd, waarvan de proef tijd nog niet was verstreken. Toen de fami lie S. door de politie werd gewekt en haar werd medegedeeld, dat bij haar was inge broken, had zij daarvan nog niets bemerkt. Een Japansch verweer. De Japansche pers begint thans com mentaar te leveren op de critiek der open bare meening der wereld op de luchtaan vallen op Nanking en Kanton. De Hostji Hotsji schrijft: de Japannee- zen zijn van meening, dat Nanking het centrum is van de Chineesche militaire ac tiviteit en dat het niet onwettig is deze stad te bombardeeren De internationale wetgeving keurt niet af, indien verliezen aan niet-strjjdenden niet-opzettelijk ver oorzaakt zijn. LEIDEN, 24 Sept. 1937. Noteering Coöp. Groenten- Fruit- en Bloemenveiling-ver. „Leiden en Omstreken". Roode Kool f.2.60 —3.80; Savoye Kool f. 2.50; Groene Kool f. 2.504; Boerenkool f. 1.50—2; Prei f. 1.50 2.40; Kroten f. 1 501.70; Kroten, gekookt f.3—5; Uien f. 1.80—4.20; Peen f. 1.104.60; Spruiten f.1315: Aardappelen f. 1.402.80 Druiven f.12—22; Snijboonen f4—33; Stokboonen f.518; Pronkboonen f.25; Stamboonen f.4—12; Postelein f.48; Spi nazie f.2—3; Tomaten A f. 4—7. B f.4—7. C f. 4—5.80. CC f. 4 —5 per 100 K G. Andijvie f.0.60—0.90; Komkommers f, 1.50— 2.70; Bloemkool f. 1.50—13.90; Meloenen f.4—12; Salade f.0.60—1.50; Perziken f. 0.50 —9; Knolselderie f.2—2.70 per 100 stuks Kroten f. 0.50—0 90; Pieterselie f. 0.30—0.50; Radijs f 1—1.50; Selderie f. 0.30—0.70; Bleekselderie f.6—8; Peen f. 2.50—5; Raap stelen f.0.60 per 100 bos. INBRAAK IN MILITAIRE LEGERPLAATS. In den afgeloopen nacht is ingebroken in een der barakken van de legerplaats bij Laren. De inbrekers hebben zich meester gemaakt van een eiken kist. die zij hebben meegenomen naar een nabij boschje, waar zij de kist hebben opengebroken en den inhoud, zijnde een bedrag van f. 2000 heb ben meegenomen. Vanmorgen om negen uur ontdekten twee soldaten de ledige kist. De militaire politie heeft de zaak in onder zoek. PRINS BERNHARD NAAR PARIJS. Prins Bernhard Is heden naar Parijs vertrokken voor een bezoek aan de we reldtentoonstelling. AMSTERDAM. 25 Sept. De scherpe Inzinking te New-York bleef heden uiteraard niet zonder uitwerking op de Amsterdamsche beurs. Bij de opening 'kwamen de koersen vrijwel algemeen lager te liggen, daar wederom het noodige aanbod was te verwerken. Van een stroom van ver kooporders kon echter geenszins gesproken worden en toen het aan de inarkt komende materiaal tegen lagere koersen plaatsing had gevonden, bood de markt flink weer stand en werd aneerendeels een opwaart- sche richting gevolgd. Alles bijeen genomen viel de beursstemming ondanks dat die zwak moest worden genoemd, toch bijzon der mee. In de eerste plaats waren de Amerikaan- sche fondsen verhoudingsgewijze goed ge disponeerd. Weliswaar kwamen de koersen ten opzichte van gisteren lager te liggen, doch reeds dadelijk werd niet onbelangrijk boven New-Yorksche pariteit verhandeld en vervolgens kon een verdere verbetering worden waargenomen. Op de lokale markt weerspiegelden de toonaangevende fondsen de zwakke beurs stemming het duidelijkst. Van de rub'ber- aandeelen openden Amsterdam Rubbers een tiental punten 'beneden het vorig slot, doch het duurde niet lang of er brak zich een krachtig herstel baan, dat nadien bleef aanhouden. De meeste minder courante Rubber aan- deelen werden lager genoteerd, waarbij hier en daar opnieuw vrij groote nadeelige ver schillen voorkwamen. In Ollewaarden ging het kalm toe. Ko ninklijken werden niet onbelangrijk lager ingezet, doch konden zich spoedig eenigs- zins redresseeren, waarna de situatie zoo goed als stationair bleef. De Amerikaansche petroleumaandeelen kreegen zonder uit zondering verliezen te boeken, doch op het verlaagde koerspeil openbaarde zich toch eenige vraag. Industrleelen werden op bescheiden voet verhandeld. De Philipsaandeelen, die zich bij de opening een flink gedeelte van hun koers zagen ontgaan, tenminste vergeleken bij het slot van gisteren, liepen weldra in een vrij snel tempo naar boven en konden zich op het verhoogde peil handhaven. Unilevers kwamen enkele punten lager te liggen evenals Aku's. Van de Suikerwaarden kregen H.VA.'s een behoorlijk verlies te boeken, doch ook jlit fonds wist een gedeelte van den achter stand ln te halen. LEIDEN, 25 Sept. Botermarkt Fa» brieksboter prima f. 1.46;; Boerenboter pri ma f. 1.40—1.47'/« per K G. Aanvoer 725 Kg. Handel matig. LEIDEN, 2025 Sept. Turfmarkt Lan ge Turf geen aanvoer f. 78 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 24 Sept. Kippeneieren 5.305.70 per 100 stuks; eendeneieren 3.60; Boter 0.687.74 per pond; Kaas 0.200.30; Kippen 0.250.85 per stuk; Hanen 0.25 0.95; Konijnen 0.202.Eenden 0.40 0.65; Ganzen 0.700.80. RIJNSBURG. 24 Sept. Groentenveiling Aardappelen 0.600.80; Peen 0.70—1.—; Kroten 0.400.55 per kist; Bospeen 4.00 6.50 per 100 bos; Groene kool 1.402. Roode kool 2.002.50; Gele kool 1.802.20 per 100 K.G.; Bloemkool I. 8.0011.id. II 4 00—7.00; Uien 1.30—1.50 per 50 K.G. RIJNSBURG, 24 Sept. Bloemenveiling. War 40—1.20; Picardië 50—1.10; Polijst 50 80; Asters gemengd 1432; idem wit 20 45; Hellanthen 4060; Anjers gemengd 20 —60; Zinnia's groot 3060; idem klein 15— 30; Troschrysanthen Feniks 712; Goud vlinder 7—16: September wit 1724; idem bruin 1325; groote chrysanthen blanche partout 56; Pulling 811; Rayonant 47 Witte lelies 4.806.40; Herfstasters 3.80 4.50; Trisoma 4055. STOMPWIJK. 24 Sept. Blesse Paard 2533 kipeieren 5.255.95; Heneieren 3.85 4.10; Eendeneieren 3.603.75; Ganseieren 3.00 per 100 stuks. TER-AAR, 24 Sept. Spinazie 8-23 ct., an dijvie 815 ct. per kist van 4 KG. Peulen f. 1.201.60, prinsesseb. f. 1.20, dubto. stam- prinsesse f. 0.700.90, witt pronkb. f. 0.20 9.47, alles per 10 KG. Postelein f. 22.20. Breekpeen f. 2.90; uien fl.402.60, roode- kool f. 2.50; savoye kool f. 2.40; witlof f.10, alles per 100 KG. Radijs per 100 bos f 0.50, selderie f. 0.300.60; peen f. 2.505.20 per 100 bos. Sla 60120 ct. per 100 stuks. Bloemkool l'/«13 ct. per stuk; meloenen 510 ct. per stuk; kokommers f. 1.502.60. Tomaten A f. 2-3.50. Augurken Bast. f 0.50, grof f.0 25, kas-snijboonen f. 1.802.30: stek f.0.601.20; druiven per pond f. 0.10; chineesche kool f. 2. WESTLAND. 24 Sept. - Aardbeien 1.10 125; Alicanten 1823 ct.; Em. Royal 19 25 ct.; Golden Champion 2428 ct.; Gros Maroc 2532 ct.; dubb. boonen z. draad 8590 ct., p. bak; enkele idem 1012 ct dubbele met draad 6075 ct. p. bak; snij boonen 13—22 ct.; postelein 24 ct.; tafel appelen 7—10 ct.; peren 12—17 ct.. alles per KG.; uien 70 ct. per bak; andijvie 60 80 ct.; sla 6070 ct. per 100 krop; kroten 80 ct.; peen 34.50: peterselie 1.10; prei 2.70; selderie 12; bloemkool 6—7 ct.; netmeloenen 1228 ct. perziken 511 ct.; eieren 4.805.40; komkommers 1.50-1.60 p. 100; roode kool 1.202: savoyekool 1.10 160; groene kool 2.80—2.90, alles per 100 K.G.; tomaten A 6870 ct, idem B 7480 ct.. idem C 5051 ct., idem bonken 53 ct., alles per bak: spruiten 70 ct. per bak; id. 2de soort 4550 ct. per bak. ZOETERMEER, 24 Sent. Eierenvellmg Aanvoer 5000 stuks. Prijs kippeneieren 4.85 5.70; eendeneieren 4.104.50; kalkoen eieren 7.50 per 100 stuks. BOSKOOP. 24 September. Boskoopsche bloemenveiling. Rozen per bos: Ellen Poulsen 18—24 ct.; Gloria Mundl 30—35 ct.; Babyrozen 19—34 ct.; Else Poulsen 1834 ct.; Butterfly 21— 29 ct.; August Noack 13—19 ct Juliana 16 ct.; Rosalandia 1926 ct.; Rosa Mundi 38—62 ct.; Wendland 47—61 ct.; Edith Heien 32—38 ct.: Florex 24—27 ct.; Vier- landen 1724 ct,; President Hoover 1015 ct.: Hadley 3241 ct.; Pechtold 3645 ct.; Briarcllif 16—19 ct.; Wilh. Kordes 20—30 ct.; Golden Ophelia 1012 ct.; Keizerin Aug Victoria 26 ct.; Talisman 20 ct.; Jules Bouché 1215 ct. Diversen per bos: Chrysanten gr. bloemig 50—80 ct.; idem tros 2040 ct.: Clematis Durandi 1520 ct.; idem Prins Hendrik f. 1.201.40; idem Mevr. ie Coultre f.0.70 1.50; idem L'Azurstern 90 ct.; Physalis Francetli 2030 ct.; Legustrum 9 ct.; Per- nettia 3872 cent. VEUR, 24 September. Engeischc kom kommers le soort f. 2.3.50; 2e soort f. 1.50 2; 2e soort f. 1.50; Gele komkommers 1ste soort f. 2.504.20; 2e soort f. 1.802.40; 3e soort f. 1.50; Kropsla le soort f.0.601.20; 2e soort f. 0.80; Stoofsla f.2; Peen f. 2.50 5.50; Bloemkool le soort f. 714; 2e soort f.3—6; uitschot f. 1.50; Tomaten mldd. f.2 —2.80; groote ronde f.23: 2e soort f.2 2.40; 3e soort f.2; bonken f.2; Andijvie per 10 f.0.60—0.80; idem per KG. f.2; Spinazie per 4 kilo 8—38 cent; Postelein f. 23.50; Snijboonen f.1024; Spercieboonen f.5— 18; Radijs f. 1—1.40; Prei f. 2—3.80; Sel- dery f. 0.301; Meloenen f.412; Druiven f. 8^950.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3