F inancieel-Economisch W eekoverzicht LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 September 1937 Daling van de Zomerpostzegels Een jaar geleden devalueerde ons land Twee zwarte dagen op de Amsterdamsche Beurs. Willen ze meer waarden en populair worden dan zullen toeslag moeten veranderen De waarde van 'n goede expositie VRAGENRUBRIEK Deze voor de Amsterdamsche beurs hoogst onaangename en demoralisee- rende gebeurtenissen toonen wederom aan, hoe kwetsbaar ook onze beurs is. wanneer, gelijk den laatsten tijd haast voortdurend het geval is ge weest, de effectenkantoren (de goede niet te na gesproken) onophoudelijk met haussetips werken, daarbij een zeer eenzijdige markt scheppend, die bij het minste of geringste in een Een jaar geleden tuimelde de gulden Tan zijn gouden troon. Velen in den lande hieven destijds ontzet de handen ten hemel, sidderende voor de nadee- lige gevolgen, die deze tuimeling voor ons crediet en onze welvaart zou mee brengen. Welaanlaat ons eerlijk er kennen; zeer nadeelige gevolgen heeft het verlaten van den gouden stan daard voor ons land in geen enkele richting gehad. Ons crediet staat op nog hooger peil dan voorheen en men heeft de stijging der kosten van le vensonderhoud tot voor kort behoorlijk in toom kunnen houden door middel van verlaging der landbouwcrisishef- fingen, zoodat de trekkers van renten, loonen en salarissen vooralsnog de koopkracht van hun vast inkomen slechts in vrij geringe mate zagen af nemen, Daarentegen is een onmisken baar herstel ingetreden in zeer vele bedrijfstakken, als gevolg waarvan ons welvaartspeil, dat gedurende de crisis- en deflatiejaren, een geduchten knauw had gekregen, bezig is, geleidelijk een normaler aanzien te krijgen. Wij zouden er evenwel verkeerd aan doen, het verlaten van den gouden stan daard als directe oorzaak van dit herstel aan te wijzen. Wij zouden hoogstens kun nen zeggen, dat deze daad ons uit een iso lementspositie heeft bevrijd en ons meer toegankelijk heeft gemaakt voor de invloe den der wereldconjunctuur, die ons gedu rende de eerste negen maanden na den val van den gulden wel zeer in de kaart heeft gespeeld. Laat men dit goed tot zich doordringen, dan begrijpt men ook, dat wij ons klein nationaal conjunctuurtje niet uit den machtigen loop der wereldconjunctuur kunnen uitschakelen, iets, waarop wij te dezer plaatse reeds herhaaldelijk hebben gewezen. Dar. begrijpen wij echter tevens, dat wij weliswaar tot op zekere hoogte in staat zijn (door autarkie of door drasti sche deflatie gepaard gaande aan het in standhouden eener overgewaardeerde munt eenheidi een wereldhoogconjunctuur bui ten ons land te houden, doch dat wij thans en eigenlijk gezegd nimmer bij machte zijn een wereldlaagconjunctuur of een wereld crisis te beletten, onze grenzen te over schrijden. Daarom beschouwen wij het als een misleiding, wanneer economen wijzend op het nog zeer korte en beperkte herstel 3n Nederland, de meening uitspreken, dat daarom van een reactie nog geen sprake kan zijn. Neen, ons nationaal economisch herstel zal onverbiddelijk worden meege zogen in den draaikolk van een nieuwe wereldcrisis, zoo deze weer mocht losbre ken. Het is daarom, dat wij ons niet mo gen blind staren op de symptomen der na tionale conjunctuur, doch met Argusoogen de ontwikkeling van het economisch we reldbestel moeten gadeslaan. De invloed van Amerika. De indruk der Millioenennota op bedrijfs leven en beurs is matig geweest. Deze wa ren overigens gedurende de afgeloopen week gepreoccupeerd met nog heel wat ernstiger zaken dan een Nederlandsche be grooting en een Nederlandse!) regeerlngs- progxam. Politiek en economie hebben zich weer eens vermengd in een conglomeraat, dat politici noch economen blijkbaar we ten te ontwarren. Op de beurzen hebben zich gebeurtenissen afgespeeld, welke van een wel zeer weinig evenwichtige stem ming blijk geven. Telkens verder was Wall Street ineengezakt en men begon zich ginds en ook aan dezen kant van den Oceaan af te vragen, of hieraan uitslui tend politieke angst dan wel tevens vrees voor een economischen terugslag in den herfst ten grondslag lagen. Tot voor kort hadden Londen en Amsterdam, ondanks den machtigen invloed, dien Wall Street uitoefent, een behoorlijk weerstandsvermo gen vertoond en er werd in verschillende kringen hier te lande reeds gewezen op de „onafhankelijke houding, welke Amster dam tegenover New-York aan den dag begint te leggen". Doch die onafhankelijk heid was slechts van korten duur. Be vreesd geworden door Wall Street's pes simisme begon men ook op het Damrak vrij plotseling den weerstand op te geven. Gebrek aan voldoende baisseposities, die doorgaans als een rem werken, leidde, toen eenmaal de „groote doorbraak" van de zijde van het angstig geworden publiek was geschied, tot een débacle. Zaterdag 18 en Maandag 20 September moeten on getwijfeld als twee zeer zwarte dagen in de historie der Amsterdamsche beurs wor den aangeteekend. Nadat New-York door zijn politieke en economische angstgedach ten en de wispelturige conjunctuurpolitiek van Roosevelt eindelijk dus vat op het doorgaans zoo rustige Amsterdam had ge kregen, beïnvloedde Amsterdam weer op zijn beurt door een al te heftige reactie de stemming van Londen en New-York. En thans geeft men elkaar over en weer de schuld, den steen aan het rollen te heb- ■VlPri crpVira pilt Inmiddels is, gelijk te verwachten was, de instorting door een technisch herstel van vrij groote afmetingen gevolgd en be gint men hier en daar zelfs weer vrije aankoopen te verrichten in aandeelen. die op het sterk verlaagde koerspeil weer aan vangen aantrekkelijk te worden ofte lijken. haast bodemloozen put kan vallen. In ieder geval heeft de jongste .shake out" dit voordeel gehad, dat voorloopig althans de technische positie der markt is verbeterd en dat de hoogste onna tuurlijke marge, die er geruimen tijd tusscheu de indexcijfers van aandeelen in New-York en te Amsterdam, in Amsterdam's voordeel, heeft bestaan, tot normaler afmetingen is ingekrom pen. Het mooiste van alles is, dat er feitelijk geen enkele concrete gebeurtenis valt aan te wijzen, welke directe aanleiding zou hebben kunnen zijn voor de wilde koers schommelingen der afgeloopen twee we ken. Op politiek en economisch gebied blijft alles even onzeker als voorheen. Het is wellicht de opeenhooping van onzeker heid, welke op een gegeven oogenblik tot een uitbarsting moet leiden, zooals die, wel ke beleggers en speculanten dezer dagen zoozeer heeft verontrust. Het is wellicht ook de vrees voor herhaling der gebeurte nissen van 1929, die velen heeft aangegre pen bij het ontwaren van symptomen hier en daar welke op een teruggang in de con junctuur zouden wijzen. Inderdaad zijn zulke symptomen merkbaar. Een uiterst belangrijke factor in dit verband is de aanmerkelijke achteruitgang in het bouw bedrijf in de drie voornaamste „boom"- landen: de Ver. Staten, Engeland, Zuid- Afrika. Hoewel wij er ons wel degelijk voor willen hoeden, hieruit directe conclusies te trekken, is het toch noodzakelijk, dat men cieze symptomen nauwlettend in het oog houdt. Op gevaar af als zwartkijker te worden uitgekreten, moeten wij in dit op zicht ook nog wijzen op de verminderde bedrijvigheid in de Amerikaansche staal- nijverheid, de dalende goederenprijzen en de merkbare stijging in de kosten der in dustrie in het algemeen. Onzekerheid wordt ook nog geschapen door de boven reeds aangestipte weifelende houding die de Roo- sevelt-administratie den laatsten tijd te genover het conjunctuurverloop aanneemt Wil zij de conjunctuur thans stimuleeren wil zij haar remmen? Men weet het niet en het is zelfs twijfelachtig, of Roosevelt zelf hieromtrent vastomlijnde denkbeelden heeft. Al dit onzekere, weifelende, ontastbare wordt eindelijk nog verhoogd door aan houdende monetaire onrust als gevolg van het rog steeds onopgeloste franc-probleem. Na de heftige reactie is thans mede als gevolg van controle-interventie en een openhartige rede van Bennet (waarin hij een ..sluitende begrooting voor 1938" aan kondigde! een periode van betrekkelijke rust ingetreden, doch feitelijk is in de den franc beïnvloedende economisch-finan- cieele factoren practisch nog geen wijzi ging van beteekenls ingetreden. De deel nemers aan het Drlelanden-accoord be raadslagen thans, wat hun te doen staat Wat kunnen zij anders doen dan den franc op het door Frankrijk gewilde niveau te steunen? Dat heel deze wereldwirwar van politiek-economisch-financieele onzeker heid de beurzen onaangenaam beïnvloedt, is niet te verwonderen, doch er is naar onze meening niet de minste reden om thans plotseling tot angstverkoopen over te gaan, veeleer is er aanleiding voor een rustig-afwachtende stemming, Omtrent het resultaat der Ned.-Indische conversie zijn tot heden toe geen officleele gegevens gepubliceerd. Slechts is het com munis opinio, dat de Staat met c.a. 200 millioen gulden is blijven zitten. Men zal deze slechts tot koersen boven den koers van uitgifte slijten, waarbij dus de regee ring een voortzetting der geldruimte ver onderstelt. Inmiddels zal het haar geen moeite kasten om mede door uitgifte van schatkistpapier de aflossing op 18 October zonder moeilijkheden te laten plaats vin den, Niet ten onrechte schrijft Minister De Wilde in zijn begrooting, dat ten aan zien van de conversie der Nederlandsche staatsschuld hij de huid niet wil verkoopen alvorens de beer is geschoten. Alvorens de gebruikelijke maandrevue over de verschenen nieuwe zegels te houden moge ik uw aandacht verzoeken voor de verkoopcijfers van de Nederlandsche zomer - zegels van dit jaar. Zij werden verstrekt door den persdienst van P.T.T. en zijn dus officieel. Van de l'/s cent werden verkocht 703.484 exemplaren, van de 5 cent 551.574, van de 6 cent 1.036.794 en van de 12'/i cent 500.700 stuks. De extra-ontvangst bedroeg rond f. 86.000 tegen rond f 35.000 het jaar tevoren. Op het eerste gezicht lijkt dit nogal bevredi gend, doch wanneer men de verkochte aantallen vergelijkt met die van 1935 en 1936 blijkt, dat er over de geheele lijn 'n daling te constateeren valt met uitzonde ring van de 12'/: cent, waarvan in 1935 en 1936 verkocht werden 396.050 resp. 438.831 stuks. Totaal werden dit jaar gesleten 2.792.552 exemplaren tegen 2.852.826 ln 1935 en 2.773.780 in 1936. Twee nieuwe Russische zegels. Zonder nu terstond alarm te blazen ligt toch in deze dalende lijn van verkoop een aanwijzing, dat men nog niet op den goe den weg Is om de Zomerpostzegels echt populair te maken. Sommigen verklaren dit door te zeggen, dat de toeslag te hoog is, waardoor men deze zsgels slechts spaar zaam gebruikt op de gewone corresponden tie. Zij, die zoo spreken verwachten van een verlaging van dezen toeslag een stimulans voor den verkoop. Wellicht vindt het Hoofdbestuur der P.T.T., dat den verkoop natuurlijk nauwkeurig volgt, in een en an der aanleiding om in de waarden en den tosslag een verandering te brengen: 't zoo juist verlaagde posttarief opent daartoe wellicht op gemakkelijke wijze de moge lijkheid. Een goede tentoonstelling te Arnhem Dat een vereeniging van postzegelver zamelaars een tentoonstelling houdt is niets bijzonders; ware het dan ook niet, dat aldaar een afwijking plaats vond van den gewonen regel, ik zou geen gewag heb ben gemaakt van de expositie, die de Arn- hemsche vereeniging „de Globe" op 3, 4 en 5 September j.l. hield in Musis Sacrum. Doch hier was nu eens een tentoonstelling, die geen wedstrijd was in het elkander overbluffen of ver slaan met philatelisti- sche schatten; de in zending stond open voor verzamelaars, wien geen andere elschen waren gesteld, dan dat hun collecties net, ver zorgd en overzichtelijk waren opgesteld. Een jury was er niet; iedere verzamelingen te kust en te keur; wat bij zonder aantrekkelijk was: hier kreeg de „kleine" verzamelaar ook eens de kans om te laten zien wat met bescheiden geldmid delen, doch met groote liefde voor de pht- latelie, te bereiken is. Van een dergelijke tentoonstelling gaat een niet te onderschatten propaganda uit voor de moois postzegelliefhebberij. In volle gerustheid geven wij dan ook de ver- eenlgingen, die een tentoonstelling willen houden den raad: neemt het voorbeeld van de Globe ter harte en het succes is verze kerd. Dat dit succes te Arnhem werd be haald bleek overtuigend uit het zeer druk ke bezoek en de klanken, die men kon op vangen. Laat ons thans eens zien wat uit de brouwketels der verschillende postadmini straties in de maand die heenging, te voor schijn kwam. Het is weer heel wat en van diverse mengsels, zoodat we een keuze moeten doen. Duitse hland. Verledsn jaar bracht de Duitsche post een bijzonder zegelvelletje ter gelegenheid van de wedrennen om „het bruine lint", die geregeld worden gehouden op de ren baan Riem bij Miinchen. Men zag er eenlge harddravende paarden en berijders op. De vraag naar dit velletje, dat een frankeer- waarde heeft van 42 pfennig en belast is met een toeslag van 108 pfennig, was zeer groot. Dat evenwel niet alles gesleten of ten verkoop aangeboden werd, blijkt hier uit, dat het velletje op 1 Augustus j.l. we derom werd uitgegeven, doch thans voor zien van een ronden opdruk en met den tekst: „1 August 1937 Miinchen Riem". Het spreekt vrijwel van zelf, dat ook voor dit postaal wanproduct de vraag groot was en dat het thans wordt aangeboden voor den drie- of viervoudigen prijs. Frankrijk. De Fransche post gaf op zeer bijzondere wijze een tweetal frankeerzegels uit, door ze n.l. uitsluitend verkrijgbaar te stellen, geplakt op prentbriefkaarten van het Lou- vre-museum. welke 70 centimes per stuk kosten. De kosten dezer kaarten komen ten voordeele van de groote Fransche kunstmusea. De zegels zelf, gedrukt in de waarden 30 centimes groen en 55 rood, geven een reproductie van het beroemde antieke standbeeld, de overwinning van Samothrace. Bekend is, dat in Frankrijk ter eere van nagenoeg iederen overleden schrijver van naam een vereeniging van „amis" of vrienden bestaat. Natuurlijk geldt dit ook voor wijlen Jules Viaud, beter bekend onder zijn „nom de plume" van Pierre Loti. In diens geboorteplaats Rochefort wil men een standbeeld te zijner eere oprichten en om aan de benoodigde gelden te komen nam men zijn toevlucht tot het bekende middel: een toeslagzegel. Dit verscheen in de waarde 50 4- 20 centimes en in rose; het toont den schrijver in uniform van zee officier. H. v. d. L. te V. Inmaak augurken. Be noodigd voor 1 kg. augurken, ongeveer 1 fl. inmaakazijn, Sp. peper. 2'/= gr. gedroogde gember. 2'h gr. laurierbladeren, 5 gr. mie rikswortel, 1 takje venkel. Maak de augur ken schoon door er de kroontjes af te ne men en ze verder goed af te vegen met een vochtigen doek. Zet ze, met zout bestrooid, een nacht weg, laat ze den volgenden dag op een vergiet zoo droog mogelijk uitlek ken, doe ze in een goed schoongemaakten (of uitgekookten i pot of flesch, leg er hier en daar de kruiden tusschen en schenk er de azijn (gekookt of ongekookt) op, zoo, dat de augurken onder staan. Sluit de pot of de flesch met een schroefdeksel of met vochtig perkamentpapier. Betreffende uw vraag omtrent zoetzuur augurken en uitjes, vermoeden wij dat U mosterdeuur bedoelt. Daarom laten wij hieronder dat recept volgen. Benoodigd: 100 gr. mosterdpoeder, 2 flesschen Inmaakazijn, 20 gr. zout, 10 gr. gemalen kurkuma, 10 gr. gemberpoeder, 1250 gr. uitjes en augurken (U kunt ook gerust andere groente zooals bloemkool, doperwtjes, worteltjes e.d. toevoegen als de hoeveelheid maar 1250 gr. blijft). Bereiding: meng zout, kurkuma, mosterd en gemberpoeder aan met wat van den kouden azijn tot een gelijke, vloeibare massa. Breng den overigen azijn aan de kook. giet daarbij roerende het aangemengde poeder en laat de saus even doorkoken (5 minuten). Voeg er de groenten bij, die schoongemaakt zijn, gewasschen, en giet de massa in goed schoongemaakte of uit gekookte potten of flesschen en sluit die af met vochtig perkamentpapier. Indien u behalve uitjes en augurken ook andere groente neemt, moet u deze 5 minuten in het kokend water opwellen en daarna op een vergiet een uur laten uitlekken, alvorens u dit bij de saus 5 minuten laat meekoken, L. A., te L. Sajor lodeh. Benoodigd 250 gr. groenten iprincesseboonen, worteltjes, jonge mais, bloemkool, savoyekool, e.a.) 3 middelgroots sjalotjes, 2 knoflookpartjes, 5 kemlries, 2 theelepels laos, 2 salam-blaren, r L. water, 2 theelepels zout, '/i L. santen (4 stukjes tempeh, 5 peteh boonenl. Berei ding: De niet te klein gesneden groenten opzetten met het kokende water en wat zout. Sjalotjes en knoflook zeer fijn snij den, vermengen met de fijngemaakte ke mlries, laos, salamblaren en bij de groen ten voegen. Als deze bijna gaar is, desge- wenscht gesneden tempeh en peteh toer voegen en de santen. Onder goed roeren alles gaar laten koken. VOOR ZONDAG 26 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8,55 Vara, 10,00 Vpro; 12,00 Avro; 5,00 Vara; 8,00—12,00 Avro 8,55: Gram muziek 9,00: Post- duivennieuws 9,05: Tulnbouwpraatje 9,30: Gram. muziek 9,45: Causerie „Van Staat en Maatschappij" 10,00: Zondags school 10,30: Protestantsche Kerkdienst 12,00: Orgelconcert 12,10: Filmpraatje 12,35: Kovacs Lajos' orkest en solisten 1,15: Orgelspel 1,30: Vervolg Kovacs Lajos 2,00: Boekbespreking 2,30: Het Omroeporkest 3,45: Avro-dansorkest 4,15: „De Vereenigde Zangers" 4,45: Gramofoonmuziek. Sportnieuws ANP 5.00: Meisjeskoor „Jong Leven" en Gramo foonmuziek 5.30: Kinderuur 6.00: VARA-orkest 6.30: Voetbalpraatje 6.45: Sportnieuws ANP 6.50: Vervolg concert 7.00: Tusschen Zeven en Acht 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.15: Omroeporkest en solist 9.00: Radio journaal 9.15: Het Harpkwartet 10.00: Radiohoorkrant 11.00: Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest 11.40—12.00: Gramofoonmuziek Hilversum II, 301 M. 8.30 KRO 9.30 NCRV 12.15 KRO 5.05 NCRV 7.45 11.00 KRO 8.30: Morgenwijding 9.30: Orgelspel 10.00: Gereformeerde Kerk dienst. Hierna „Parkkerkkoor" en Orgel spel 12.15: KRO-orkest (Om 1.00 Cause rie „Naar een internationaal Katholiek Persbureau"). 2.00: Godsdienst-onder richt voor ouderen 2.30: Feestuitzending van de St. Jozefgezenenvereeniging, Rot terdam 4 30: Ziekenhalfuur 4.55—5.00: Sportnieuws 5.05: Jeugddienst-Kerkkoor en Orgelspel 6.00: Gewijde muziek (Gr.pl.) 6.20: Nederd. Hervormde Kerk dienst 7 45: Sportnieuws 7.50: Cause rie „De Katholieke actie in het hulsgezin". 8.10: Berichten ANP. Mededeelingen 8.25: Gramofoonmuziek 8.30: Vroolijk programma 9.30: Gramofoonmuziek 9.40: Causerie „KRO-Wereldapostolaat" 9.45: Stedelijk orkest Maastricht10.30: Berichten ANR 10.40—11.00: Spiloog. Droitwich 1500 M. 12.50: Het Forum- Theater-orkest 1.50: Het Cazabon-Trio 2.20: Declamatie 2.40: Alfredo Cam- poli's salonorkest 3.35: Het Fleet Street Koor 4.20: Causerie „Medicine in Histo ry" 4.35: Orkestconcert 5.20: Boek bespreking 5.40: Cello en piano 6.20: Filmpraatje 6.35: Het BBC-Theater- orkest 7.20: Zangvoordracht 7.50— 8.10: Causerie „Twenty years after" 8.15: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.25: Het Walford Hyden Zigeuner-orkest 10.05: BBC- Variété-orkest 10.50: Epiloog. Radio Paris 1648 M 7.10 en 8.20: Gra mofoonmuziek 11.50: Orgelconcert 12.40: Gramofoonmuziek 12.50: Visciano, orkest en zang 3.20: Zang 3.35: M. Francy-orkest 4.05Zang 5.20: An- dolfi-orkest 8.35: Zang 8.50: Radio- tooneel 10.50: Gramofoonmuziek 11.20 1.2: Dansmuziek. Keulen 456 M. 6.20: Havenconcert 8.40: De Zeven-burger Saksen 9.10: Her- Rusland mann Hagestedt's orkest 10.50: Gramo foonmuziek 11.50: Bach-Cantate 12.20 De Russische post is ook weer eens pre- Omroepkleinorkest en G. Freundorfer's or- sent; ter herinnering aan den revolution- j kest 2.20: Solistenconcert 3.35: Koor- 4.35: Borgerhouts Mannenkoor 5.20: Populair concert 6.35 en 7.30: Gramo foonmuziek 8.20: Omroeporkest en solisten 10.30: Omroepdansorkest 11.2012.20: Gramofoonmuziek 484 M. 9.20: Gramofoonmuziek 10.20: A. Felle- ma'n's orkest 11.20: Orgelspel 11.50: Gramofoonmuziek 12.20: Omroeporkest 1.30: Gramofoonmuziek 1.50: Salon orkest 2.202.35: Gramofoonmuziek 2.50: Ed. Loiseau's orkest 3.20: Reportage 4.05: Gramofoonmuziek 4 20: Cabaret 5.20: Zang en plano 6.05: Gramo foonmuziek 7.35: Pianovoordracht 8.20: Gramofoonmuziek 8.50: Orkest van de Garde Républlcaine te Parijs 10.50: Reportage 11.2012.20: Omroepdans orkest. Deutschlandsender 1571 M. 8.20: Om roeporkest en H. J. Fierkes orkest 10.20: Berichten 10.501.15: E. Wolff's orkest en orgelspel (Gr.pl.). Om 11.05 Weerbericht. VOOR MAANDAG 27 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M, Algemeen Pro gramma, verzorgd door de VARA. 10.00— 10 20 v.m. VPRO. 8.00 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gr.muziek 11.00 Vervolg declamatie 11.20 Orgelspel 12.00 „Fantasia" 12.30 I.45 VARA.-Orkest en Gr.muz. 2.00 Gr. muz. 3.00 Declamatie 3.20 Fluit, piano en gr.muz. 3.50 Gr.muz. 4.30 Kinder uurtje 5.05 Orgelspel 5.30 Gr.muz. 6.00 „The Lucky Birds" en solist 6.30 Mu zikale causerie (met gr.pl.) 7.10 „Iets over de geschiedenis der schepping", cau serie 7.30 Pianorecital en gr.muz. 8.00 Herhaling SOS.-Berichten 8.03 Berichten ANP. 8.10 VARA.-Orkest en soliste 9.00 Declamatie 9.20 „Fantasia" 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg concert II.0012.00 Gr.muz. Hilversum II, 301 M. NCRV.-Ultzen- ding 8.00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.muz. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gr.muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur 11.30 Gr.muz. 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12.30 Amsterdamsch Salon-Or kest 2.00 Voor de scholen 2.35 Gr.muz. 3.00 „Kamerplanten voor de Herfst", causerie 3.40 Gr.muz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Berichten en Gr.muz. 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gr.muz. 6.30 Vragen uur 7,00 Berichten 7.15 Vragenuur 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Her haling SOS-Berlchten 8.15 Amhemsche Orkestvereeniglng 9.00 „Hoe houdt gij Uw huisarts in goede stemming", causerie 9.30 Vervolg concert. (Om 10.00 Berich- tesn ANP.10.45 Gymnastiekles 11.00 -12.00 Gr.muz. Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35—11.50 en 12.05 Gr.muz. 12.20 Reli gieuze causerie 12.45 BBC.-Schotsch Or kest 1.20 „Jugglers and Juggling", cau serie 1.352.20 Orgelconcert 3.203.55 Gelger en zijn orkest 4.20 Ernest Leg- gett's Continental Players en solist 4.50 Gr.muz. 5.20 Het Gershom Parkington kwintet 6.00 Zang 6.20 Berichten 6.40 Muzikale causerie en zang 7.00 BBC- Harmonie-orkest en solist 7.50 Gr.muz. 8.20 Muzikale causerie 8.40 Radlotoo- neel 9.20 Jack Payne's Band en solisten 10.00 Berichten 10 20 BBC.-orkest en soliste 11.20 Grosvenor House Dance Band 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). Radio-Paris. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.muz. 12.20 R. Porée-orkest en zang 2.50 Zang 3.05 Gr.muz. 4.05 Vioolvoor dracht 5.00 Gr.muz. 5.20 Derveaux- orkest 7.23 Pianovoordracht 7.50 Zang 8.05 Cellovoordracht 8.50 Ge varieerd concert 10.50 Gr.muz. Keulen, 456 M. 6.50 Omroepkleinorkesb 8.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst 12.20 Bedrijfsorkest 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest 2.35 Gevarieerd con cert 4.20 Populair concert 6.35 Ka mermuziek 7.20 Gr.muz. 8.30 West- duitsch weekoverzicht 9.20 Viool en piano 10.5012.20 Omroeporkest m. m. V. In strumentaal kwartet. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroeporkest 1.30 Kleinorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroeporkest 6.50 Gr.muz. 7.20 Klein orkest 8.20 Omroepsymphonie-orkest en Gr.muz. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Kleinor kest 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gr. muziek 5.20 Kleinorkest en soliste 6.35 .Omroeporkest en soliste 7.20 Piano- voordracht 7.35 Gr.muz. 8.15 „De Parelvisschers", opera 10.5511.20 Gr. muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Radlo- tooneel met muziek 9.20 Berichten 9.30 E. Wolff's orkest en solisten 10.20 Berichten 10.35 Reportage 10.50 12.20 E. Wolff en Fr. Winter met hun dans- orkesten. Om 11.05 Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Zondag 26 September. 1ste programma: Iederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: Iederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma: 8.30: Parijs R. 11.50: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.30: Brus sel Fr. 14.35: Brussel VI. 15.20: Parijs R 16.20: Keulen 18.20: Parijs R. 19.50: Motala of diversen 20.30: Brussel Fr. 22.50: Deutschl.seder. 4de Programma: 8.30 Brussel VI. 10.50 Keulen 11.35: diversen 12.20: Brus sel VI. 12.50: Droitwich 14.20: diver sen Pl.m. 14 40: Droitwich 16.20: Lon don Reg. Pl.m. 16.35: Droitwich: 17 20: London Reg. -18.35 Droitwich - 19.50 Lon don Reg. 20.20: Droitwich 21.05: di versen 21.25: Droitwich Pl.m. 23.00: Weenen. Maandag 27 September. lste programma: Iederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: Iederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 14.20: Keulen 14.50: Radio P.T.T. Nord 16.05 Parijs R. 16.20: Keulen 17.20: Parijs nair F. E. Dzjerjlnskl verscheen een serie concert 4.20: Omroeporkest en Militair in de waarden 10, 20, 40 en 80 kopeken, orkest 6.20: Zang en piano 6.50: Ra- R_— 13 20' Keulen 18 35' Brussel Fr Bovendien zal de geslaagde tocht naai' de diotooneel met muziek 8.20: Gevarieerd 1920- Keulen 20 15' Brussel Fr pi.m. Noordpool van Russische vliegers binnen- programma 10.50—12.20: E. Wolff's 22 45' Weenen of div 23 05' Deutschl.s. kort „gevierd" worden door de uitgifte van dansorkest en Orgelspel (Gr.pl.). - 4ae Programma- 8 00' Brussei VI 9 20: een serie ln de waarden 10, 20, 40 en 80 Brussel 322 en 484 M.e 322 M. 9.25: diversen 10 35' Droitwich Pl ni 11.50 kopeken. Ook het drietal Baidoukov, Bella- Gramofoonmuziek 10.05: Orgelspel London Re" PI m 12 45- Droitwich inzender kieeg als be- kov en Tchkalov, dat via de Noordpool naar 10.50: Zang 11.05: Gramofoonmuziek 13 vg- London Reg 17 20' Droitwich looning een keurige d€ vs van N;Amerika vloog, komt op U.20: Zang - 11.35: A. Felleman's orkest \Uo\ mversTn - 1840' DroitwiFb - 20.20 Een der nieuwste een speciale serie ln de waarden 10 20 40 12.20: Salonorkest 12.50: Gramofoon- London Reg, 20.40: Droitwich. en dus zag men geen en 50 kopeken te prijken, teleurgestelde gezichten! I Fransche zegels Wat het geëxposeerde betreft, "er waren POSTILJON. muziek 1.30: Pianoduetten 2.00—2.20 en 2.35: Gramofoonmuziek 3.20: Plano- voordracht 3.50: Ed. Loiseau's orkest Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10