Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 September 1937 UIT DE BONTE WAERELD AGENDA MUSEA. AALSMEER. Keuring van Amerikaansche anjers. De afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield in ..De Oude Velling" onder groote belangstelling een keuring Tan Amerikaansche Anjers. Er waren 53 variëteiten. Alleen kweekers uit dit cen trum konden mededingen. De uitslag was als volgt: A. Een vaas 50 bloemen van „Sjiectrum". Wisselbeker. fa. J. K. v. Zijverden, Uiter- weg; bronzen medaille, N. V. Verbeek en Zn., Oosteinde. B. Drie vazen van 3 variëteiten, elk 50 bloemen: Wisselbeker, S. C. Hazenberg, Aalsmeerderweg; zilv. med. N. V. C. Ver beek en Zn. C. Sortiment 25 bloemen van één varië teit. Wisselbeker M. C. v. Staveren. Horm- weg; zilv. med. N. V. V. Verbeek en Zn. D. Diverse bloemen: zilv. medaille M. C. van Staveren. Voor de tentoongestelde bloemen heerschte groote belangstelling. De afd. van Tuinbouw en Plantkunde be legde temidden der geëxposeerde anjers een drukbezochte ledenvergadering. Voor zitter G. Oud opende, waarna de secr., de heer C. J. Augustijn, de notulen las, die vastgesteld werden. De heer A. Noordam sprak over de cultuur van Am. Anjers. Zijn conclusie was, dat een kweeker, die goede rozen aan de markt brengt, niet moe', den ken, dat het met de anjercultuur zooveel beter gesteld is. Na een leerzame gedachtenwisseling voigde sluiting. Raadsagenda. De raad vergadert a s. Dinsdag 28 Sep tember om 2.30 uur. De agenda vermeldt om.: Benoeming van een lid der com missie van toezicht op het lager onderwijs; idem van leden en plaatsvervangende le den der commissie van overleg inzake ambtenaren- en werkliedenzaken; adres van 't bestuur der vereeniging van grond eigenaren in den Schinkelpolder, inhou dende verzoek in principe te willen be sluiten de totstandkoming van een uit breidingsplan in het Zuidelijk deel van dien polder te bevorderen; verlenging Van Cleeffkade. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje d. van D. Boer en I. van Harten; Agatha Bargaretha Geertrui- da d. van H. P. Th. Kolk en M. G. van Won deren; Leuntje Jacoba, d. van W J. van Zwietering en B. J. Zaal; Maria Cornelia, d. van M. Vrolijk en J. J. de Groot; Jacob z. van J. Hartog en C. Kooijmam; Wilhel- mina Marijtje, d. van J. A. Blesgraaf en M. Kruyswijk. Getrouwd: C. M. Tichelaar oud 28 jaar en M. E. Eigenhuis, 23 jaar. Overleden: Hendrik Jongkind, 47 jaar echtgenoot van G. Kazemier. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Carel H. Bergisch. Rietvink straat 56 Jan Bronsdijk, Raadhuislaan 5 Wilhelm G, J. Dalderup, Leeuwerik straat 36 Wed. P. Engwerda. Badhoeve laan 35 Wilhelmus A. Gebbing, Leeuwe rikstraat 40 Wed. W. Goebertus, Nteuwe- meerdijk 191 Albert H. Haster. Nieuwe- meerdijk 436 Cornells van Heel. Akerdijk 123 Jacobus Hoetmer. Aalsmeerderdijk 12 Albert C. Kerkhoff. Nieuwemeerdijk 464 Aart W. C. van de Nadort. Pelikaan straat 20 Johan A. Oudheusden, Peli kaanstraat 22 Hermanns Rikkers. Ven- neperweg 450 Frans H. M. Rotteveel, Schipholweg 419 Willem Rijff, Nieuwe meerdijk 474 Josef Skrzypczak, Cruquius- dijk 4. Vertrokken: Jan Schoenmaker, naar Am sterdam. Wingerdweg 87 Jacob Rietdijk, Amsterdam, Argonautenstraat 35 Judie- kie Groeneweg. Soest. Beukenlaan 29 Wed. G. J. Oostendorp, Amsterdam. Rozen gracht 233 Hendrik J. Wolthers. Amster dam, Zoomstraat 23 Stijntje Wijnhout. Lisse, pa. Gerarda de Graaf Isaac J. van der Walle. Heemstede. Javalaan 32 Lou- rens van der Moolen, Amsterdam. Haarlem merhouttuinen 68e Petronella M, de Wit. Veur, Roode Molen 6 Godefrlda C. Ham mer. Amsterdam. Amstelveensoheweg 1164 Jdhanna Ostenbrug. Amsterdam, Konin ginneweg 132 Theodoras N. van der Helm IJsselmuiden, pa. M. H Tilly Otte Kamp man. Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 238, 2 hg Teunis P.oorAmsterdam. Frederik- straat 36, 3 hg Maria P. Waar, Lisse, Kanaalstraat 47 Frederik Schregardus, Amsterdam Groenendaalstraat 4 hs. HILLEGOM. Prachtig vuurwerk tot besluit. Het volksfeest is besloten met 'n groot vuur werk. dat op het voetbalterrein van Hilllnen werd afgestoken. Het duurde van ongeveer half negen tot negen uur en was van het feestterrein en de Haven af mooi te zien. Honderden en honderden hebben het schouwspel in de lucht bewonderd. Het weer was bij uitstek gunstig en bevorderde het drukke bezoek aan het geslaagde feest. Wielrijder aagereden. Op de Leidschestraat is een wielrijder, die den weg overstak, door een motorrijder aangereden. De wielrijder is na verbonden te zijn per ziekenauto met een gecompli ceerde beenbreuk naar Den Haag gebracht. Het rijwiel was totaal vernield. De motor rijder en duo-rijder kregen schaafwonden. De bloembollenbeurs was Donderdag door 150 personen bezocht. Dahlias waren uitgestald door gebr. de Ruyter te Oegst- geest, die nieuwe aanwinsten lieten zien, Dahlia Jamboree en Modern Times. Zij zijn in binnen- en buitenland bekroond. In de Nutszaal werd een feestavond ge houden, belegd door een comité uit bestu ren van Chr. Vereenigingen. Deze stond on der leiding van den heer J. Ouwendijk ter wijl als declamator optrad de heer J. L. Peijten. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De afgeloopen week was weer bevredi gend. De voornaamste artikelen, bloemkool en waschpeen waren goed gevraagd. En vooral deze producten maken den omzet. Bloemkool in de eerste soort ging gedu rende deze week van f. 8.80 tot f. 13.50, soms kreeg een extra partij nog iets meer. Wat eenigszins afwijkt gaat voor f. 8. tot f. 10.—. Doch ook de tweede soort gaf soms hocge noteeringen te zien, soms zelfs tot f. 9.70 per 100. Voor zouterij kon o zoo weinig gekocht worden. Een enkel partijtje dat voor f. 2.40 f. 3.20 ging verhuisde naar de zouterij. En de gewassen zijn goed. Van daar ook de algemeene vraag naar dit artikel. Van waschpeen zou ook dit laatste gezegd kunnen worden. Katwijksche wasch peen heeft een beste reputatie. De prijs verschilt met vorige week weinig. Van f. 0.80 tot f. 1.20 per kist van 20 KG. Voor conserven nog zeer weinig vraag. Andere producten vragen schijnbaar daar de be langstelling. De vele regen komt voor dit artikel te onpas, 't Is te hopen dat we spoe dig nog wat helderder, opgewekter weer krijgen. Kroten gaan iets beter. De prijs is oplöopende en varieert van f. 0.40 tot f 0.55 per kist van 20 K.G. De aanvoer hiervan neemt geleidelijk toe. Ook de zaai- uien komen al aardig afzetten. Ook-hier van was de prijs iets hooger dan vorige weken, n.l. van f. 2.90 tot f. 3.40 per 100 K.G. Roode en Gele kool hebben beide nog onvoldoende belangstelling. De prijs, die schommelt tusschen f. 2.30 en f. 2.70 per 100 K.G. is heusch niet aanlokkend om vlug te gaan aanvoeren. Groentjes gaan vlugger weg. Doch dit zal wel een gevolg zijn van de nog geringen aanvoer. De no- teEring is thans van f. 4.tot f. 5.per 100 st. Dit zal geleidelijk met. een toene- menden aanvoer wel zakken. Boonen ko men nog aardig wat en er is ook voldoende kooplust voor. Princesseboonen varieeren in prijs tusschen f. 6.en f. 10.en Snij- bconen brengen van f. 7,50 tot f. 10,50 per 100 K.G. op, naar gelang van kwaliteit. Het is nu in den drukken tijd. Het aantal aan voerders gaat iedere veilingdag nog boven de 100 uit. Maandag 1.1. was voor 1937 een recordomzet. Dat teekent wel iets. Met zulke veilingdagen komt bij velen nog weer eens de vraag naar voren: „hoe na het is met de plannen voor het nieuwe veilinggebouw?". De plannen zijn bij het bestuur thans in ernstige behandeling. Het oude (houten) veilinggebouw is thans 20 jaar oud. Dat heeft zijn diensten wel ge daan. Daarover is men het hier algemeen eens. Dan volgt vanzelf deze conclusie: „smedig een nieuw gebouw!" KATWIJK AAN ZEE. Jongetje aangereden. Er had een aanrijding plaats tusschen het 5 jarig jongetje N. B. uit Oegstgeest, dat op een draf de Paul Krugerstraat uit liep en den Sluisweg opging en een rijwiel bestuurd door C. R. Het jongetje bekwam vermoedelijk een beenbreuk. Nadat dr. Lodder de eerste geneeskundige hulp had verleend werd hij naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Een iantaarnpaal van de natriumver- llchting in Duinoord werd aangereden door een auto, bestuurd door de heer K. alhier, waardoor de kop van de lantaarn met reflector naar beneden viel. De schade be draagt f. 27. Door de ïeeherche werd een zwart ge lakt heerenrijwiei waarop een grijze hee- renjas naar het politiebureau getranspor teerd, dat reeds twee dagen lang onbe heerd in de Remisestraat stond. LISSE. GEMEENTERAAD. Administratieve kracht schoolartsendienst - Een meevallende gemeenterekening. De Raad vergaderde. Aan de orde was het besluit tot het voeren van een procedure in hooger beroep inzake loonbijslag van in bloembollenbedrijven tewerkgestelde werk- loozen. Bij de eerste behandeling werd de Gemeente in haar gelijk gesteld. De lands advocaat, mr. van der Does, adviseerde tot Hooger beroep bij het Gerechtshof. De raad keurde dit goed. Een uitvoerige bespreking werd gehouden over de aanstelling van een administratieve kracht voor den Schoolarts. De heer Tibboel is ervan overtuigd, dat een zoodanige aanstelling noodzakelijk is. De heer Knetsch informeerde naar de voe ding, die hij nog niet best noemde. Ook de tandheelkundige behandeling is dringend noodig, doch te duur om uitgevoerd te wor den. Kan niet iets gedaan worden om deze goedkooper te krijgen? Na verdere discussie werd het voorstel aangenomen. De Raad ging accoord met het afwijzend praeadvles inzake het verzoek van bedrijfsbiljarthou- ders om opheffing van de personeele belas ting daarop. Zulks met tegenstem van den heer Knetsch. Een verzoek van de Chr. H.B.S. te Leiden om eenige vergoeding over 1934 werd afgewezen. Bij de vaststelling der bedrijfsrekeningen merkte Weth. Warmerdam op, dat de gas fabriek zeer gunstig werkt. Zij kan. wat de kwaliteit betreft, ten volle met Leiden con- curreeren, hetgeen wel blijkt bij de leve ring aan Sassenheim, waar men vol lof is. De heer Lefeber prees eveneens den gas- dirccteur om zijn groote bekwaamheid en vindingrijkheid om het bedrijf zoo in te richten dat het zoo rendabel mogelijk is. De voorzitter deelde mede, dat de gemeen terekening voor 1936 met een voordeellg saldo van f. 6936.60 voor den gewonen dienst en f. 2923.16 voor den kapitaaldienst sluit. De heer Legers bracht B. en W. dank voor het zuinige beleid en den voorultzlenden blik. Deze cijfers geven weer hoop voor de toekomst Door het Burgerlijk Armbestuur werd f 5000.gevraagd. De heer Boot vroeg hoe of dit kwam, aangezien de werkloosheid ver minderd is. De voorzitter deelde mede, dat dit komt, omdat bij de tegenwoordige toe passing der steunregeling meerdere werk- loozen moeten worden overgehéveld naai het B. A„ zooals mensohen die ziek zijn, ouder dan 65 jaar zijn, enz. De Secretaris deelde mede, dat er dit jaar vermoedelijk nog ongeveer f. 1500noodig zal zijn, het geen de heer Boot betwijfelde. De heer War merdam sprak zijn waardeering uit over den arbeid van het B. A. Van Rijkswaterstaat was een schrijven in gekomen, waarin medegedeeld werd dat bij de Vuursteeg de vluchtheuvels zullen ver dwijnen en vervangen worden door een vluchtheuvel tusschen de trambanen bU wijze van proef. Na rondvraag ging de raad in geheime zit ting over. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. E. van Voorst, Kanaal straat 164 F. J. A. Beijsens, Kapelstraat G Mej. M. P. Nederstigt, geb. Vlaar, Ka naalstraat 47 A. van Rijs, Heereweg 106. Vertrokken: Chr. J. Peters, naar Rotter dam Mej. L van Dijk naar Heemstede P. J. Berbee naar Hillegom H. H, Ver del naar Hillegom J. van Dijk naar Haarlem G. van der Meer naar Haar lem Mej. M. A. van der Slot naar Sas senheim Mej. M. A. Bon naar Noord- wijkerhout Mej. A. M. van der Lans n, Heemstede. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, D. van P. W. de Jong en W. van Woersem Petronella Johanna Maria, D van Th, Visser en M. M. Meijer Wiepkje. D. van J. Roubos en B. van Voorst Anna Maria, D. van G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Overleden: Allda Hogewoning, echtge- noote van H. van Tol 72 j. Ondertrouwd: H. A. Oostdam en J. A. van der Vlugt. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. C. Minnigh, db., Zwarteweg 20 E. G. Hille, db., Schiestraat 21 R. Broer, db.. Stationsplein 7 J. C. Huideko per, echtg. W. J. Kolff, Nd. Boulevard 26b C. Terweij, 11. verpleegster, Zwarteweg 20 I. Leonhardt echtg. H. A. P. K. J. M. Hof- mann. Huis ter Duinstr. 43 C. J. van de Pol, 11. verpleegster. Langeveld 29 J. Vis ser. kinderverzorgster, Langeveld 44 a M. A. P. van Veen, religieuse. Wilhelminastr. 15 Vertrokken: A. M. Binken, hulsh., naar Boskoop, Ridderbuurt 71 M. M. A. van Eeden, naar Bergen (N.H.), Loudelsweg 20 Th. A Jager, 11. verpleegster naar Gent (Belg.), Molenaarstr. 50 A. Heemskerk, db. naar Noordwijkerhout, 'sGravendam- scheweg 60 C. Heemskerk, db. naar Noord wijkerhout, 's Gravendamscheweg 60 J. S. Schouten en fam. automonteur naar Pur- merend, Bern. N. tljdstr. 27 A. van Am sterdam, wielrenner naar Leiderdorp, Ruige Kade 1 E. Fukken, journalist naar Noord wijkerhout, Gooweg 42 G. Haanstra, boe- renarb. naar Alkemade, Nieuwe Wetering C. 21 H. A. van der Poel, db. naar Voor hout, J. v. Beierenweg 140 G. van Beek huizen, krulden.bed, naar Ouder-Amstel A. J. Wassenaar en fam. bloemb.arb. naar Haarlem, Scheepmakersdijk 47 H. Pen- nlnx, portier naar Monaco (Fr.) H. Jedma en fam. schipper naar België C. Loulsse, II. verplegster naar. Goes Westwal 44 C. Dubbelaar, db. naar Velsen, IJmulden, Snel- llusplein 65 A de Vries, 11. verpleegster, naar Den Haag. Kon. Mariastr. 5 M. C. Kloos, echtg. J. Teuwissen naar Huizen IN.HJ, Voorbaan 5. Burgerlijke Stand. Geboren: George Hans, z. van J. van der Land en A. J. Nijman Pieter Cornells Theodoras, z. van A. J. Koeleman en C. M. J. van den Burg Hillegonda Maria. d. van J. Verkade en W. H. Marcelis Petrus Hugo Leonardus, z. van J. Hoogeveen en B. A. A. S. van der Voort Wilhelmus Gerardus Jeroen, z. van J. M. van Schle en C. J. de Ridder. Ondertrouwd: B. H. M. Braun en J. J. M. van Westerop W. Duindam en T. Verveer J. Bikker en J. van Os C. van der Niet en S. B. V. Vuijk. Getrouwd: W. van Schie en M. J. Heems kerk A. Cramer en C. van Beelen J. Teuwissen en M. C. Kloos. Overleden: Maria Johanna Elisabeth Haan, 74 j. wed. J. Janson. RIJNSBURG. Ger. Jeugdcentrale. Door de Jeugdvereenigingen op Ger. grondslag is een Jeugdverband opgericht, met het doel om door samenwerking tot grooter krachtsontplooiing te komen. Men stelt zich voor om voor de aanvang van het winterseizoen een krachtige propaganda te voeren. Burgerlijke Stand. Geboren: Cormelis z. van W. v. d. Zwart en T. S. de Mooy; Johanna d. van G. v. d. Eykel en P. J. de Mooy; Willy d. van J. Peursum en C. de Mooy. Getrouwd: D v. d. Eykel Jm. 25 Jaar en M. Heemskerk jd. 23 jaar. SASSENHEIM. Spaar de automaten! De automaat voor postzegels mag zich in een groote belangstelling van de Jeugd (of misschien opgeschoten jeugd) verheugen, die minder gewenscht is. Het is voorgekomen dat de automaat weigerde, doordat er een stuk blik Inge worpen was, een andere maal was een spijker de oorzaak van het weigeren. Hier van is aangifte bij de politie gedaan, die de zaak zal onderzoeken. Een andere baldadigheid was dat het slot van de brievenbus staande bij de Postbrug, zoodanig met kurk volgestopt was, dat de besteller niet minder dan 25 minuten werk had, om het schoon te peuteren en de bus te ledigen. Laat men toch bedenken, dat men drin gend om een postzegel verlegen kan zitten en ook dat het meestal van groot belang is, dat de brieven met een bepaalde poert worden verzonden. De heer K. Oudshoorn t. Op 64-jarigen leeftijd is alhier na een langdurige ziekte overleden de heer K, Oudshoorn, een zeer bekende persoonlijk heid in de bloembollenwereld. Als meester knecht der voormalige firma Gebr. de Graaff op de tuin „Terwegen" bleef hij tot de opheffing van- het bedrijf hier als onder geschikte in functie, waarna ÖU zich zelf-. standig vestigde. Bij de bezoekers van „Bloemlust" was hij als beheerder van het gebouw geen onbekende en als controleur der vereenigingen ,De Narcis" en .Hya cinth" was wijlen de heer Oudshoorn in wijden kring bekend. De teraardebestelling zal a.s. Maandag voorm. 11 uur alhier plaats vinden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Onder het vee van de landbouwers Gebr. van der Meer te Stompwijk is mond en klauwzeer uitgebroken. Het zoontje van Kr. wonende in het Achterom raakte met zijn vingers tusschen een deur, die door een broertje werd dicht getrokken. Van den kleine werd een vinger bijna afgesneden, terwijl de andere vingers ernstig werden verwond. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GeborenCristina d. van A. v. d. Geer en C. A. Baars; Jacobus Andreas z. v. J. A. Zuidhoek en M. v. Steyn. De hier gehouden Santos-speldjesdag heeft opgebracht f. 43.83. WARMOND. Verbetering van den Heerenwcg. Reeds geruimen tijd was de toestand langs den Heerenweg alhier, ter plaatse van Huize St Lidulna zeer slecht. Verschillende onge lukken van ernstlgen en minder ernstigen aard dezen zich voor. Thans is men daar met een radicale verbetering begonnen, het geen de omgeving zeer ten goede zal komen. Vooral voor de wandelaars die straks van de breede trottoirs gebruik kunnen maken, is dit met recht een verbetering te noemen. TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN. Adres der Vereeniging „Oud-Leiden". Het bestuur van de Ver. „Oud-Leiden" heeft in verband met het ontworpen uit breidingsplan, waarbij een gedeelte van de weilanden, gelegen in den Elofpolder, tot bouwgrond wordt bestemd, een adres aan den raad gericht. Hierin wordt opgemerkt, dat indien het thans ontworpen plan van kracht zou wor den, de mogelijkheid wordt geopend een uitgestrekt gebied langs de Leede te doen bebouwen en dat dan met de totstandko ming van de bebouwing, Warmonds onvol prezen schoonheid voor een groot gedeelte te niet zal gaan. Immers, bedoelde gronden, vormende een overgang van den geest grond van ,,'t Huys te Warmont" naar het merengebied, geven het landschap, waar aan Warmond voor een groot deel zijn be koring heeft te danken. En deze schoonheid wordt gezamenlijk gevormd door de eeuwenoude boomen van ,,'t Huys te Warmont", het kasteel zelve, 'de weiden met de watermolens en de breede Leede, zoodat bebouwing van de weiden bedoelde schoonheid vrijwel volkomen te niet zal doen gaan. Het bestuur van de ver. „Oud-Leiden" doet in verband hiermee dan ook een krachtig beroep op den Raad het thans ontvangen uitbreidingsplan, althans voor zooveel betreft de bebouwing langs de Leede, niet vast te stellen. ZEVENHOVEN. Een eerste geval van mond- en klauw zeer is geconstateerd bij den veehouder E. J. Oostdam aan de Kromme Mljdrechtsche. dijk alhier. ZOETERWOUDE. Ernstige botsing. Op den Hoogen Rijndijk had een botsing plaats tusschen de vrachtauto van den vleeschwarenfabriek „De Rijnstreek" en den achter deze auto rijdenden P, uit Alphen; die op zijn motor zat. Het motorrijwiel werd geheel vernield en de bestuurder P, ernstig aan armen en beenen verwond. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag a.s. in openbare vergadering bijeen, 1. Ingekomen stukken. 2, Verzoek van het bestuur der Chr, H. B. S. te Leiden om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 2. Behandeling reclame straatbelasting. 4. Voorstel Starrenburg inzake straat verlichting Vlietweg, met voorstel van B. en W. 5. Voorstel Starrenburg tot verhooging van de loonen der losse gemeente-werklie den, met voorstel van B, en W. 6. Voorstel van B. en W. tot het in ont werp vaststellen van een plan tot herzie ning van het uitbreidingsplan Vrouwen- weg. 7. Benoeming van een tijdelijk boode. De aanbeveling luidt als volgt: 1. J. Brück- ner. Mlenlng E 122; 2. W. A. van Rijn, Watertje D 148; 3. P. Molenkamp, Noord- buurt E 148. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting 1937. 9. Rondvraag. De collecte ten behoeve van de Blin den van Wolfheze heeft alhier f. 35.98 op gebracht. 190 MILLIOEN DOLLAR VERGETEN. Aan de vergeetachtigheid van de Ameri kaansche burgers heeft de schatkist van Washington het te danken, dat zij een bedrag van 190 millioen dollar ontvangen heeft. Het congres heeft namelijk een wet aangenomen, dat alle gelden, die geduren de 20 jaar onaangeroerd op de bank staan, aan de schatkist vervallen. Ofschoon alle geldbezitters een aanmaning ontvangen hebben, zijn er 5 millioen geweest, die niets van zich hebben laten hooren. Dat men een parapluie of hoed vergeet, is iets heel gewoons.-Maar dat 'er -menschen zijn,\ Zaterdag. Stadszaal (foyer) Feestavond oud-leer lingen M. S. G. 7.45 uur nam. Maandag. Het Leldsche Volkshuis: „De nieuwe Die renfilm", nam. 8 1/4 uur. Zomerlust; Balletgroep „Dynamo" en Kees Pruis. Academisch Historisch Museum: 's Din- dags en 's Vrijdags van 10—12V« en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 urn en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen bovenge noemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct. 1 Nov, 10—A uur. 1 Nov,16 Febr. 10— 3 uur. 16 Febr,1 April 104 uur. 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0,25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 9 12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/s6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en 14 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl, Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Gedurende de zomervacantie d.i. tot 20 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en l'/t4 uur. Kosteloos. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boenhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst.. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater,. Stationsweg: 8 uur nam.: „Lunapark". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 urm nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. ,,'t Begon in Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Op Hoop van Zegen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De gevangene van het Haalen-eiland". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Oranje-Hein". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee)„Do Spion", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschhcid" echter van nam. 8 uur* tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met Vrijdag 24 September a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. die vergeten, dat zij een bankconto van 50.000 dollar hebben, klinkt ongelooflijk. Er zijn 65 personen in de Vereenigde Staten, die een bankconto van meer dan 50.000 dollar hebben, wat zij blijkbaar vergeten zijn. Toen senator Wheeler deze wet in diende, weerklonk een homerisch gelach, want men beschouwde dit voorstel als scherts. Zou er werkelijk iemand zijn, die zijn bankconto zoo maar vergat en het aan den staat liet vervallen? De wet werd aan genomen, zonder dat men zich er veel van voorstelde. Men zette niet alleen groote advertenties in alle kranten, maar de ban ken probeerden zelf ook met al hun klan ten ln verbinding te komen. Toch waren er meer dan 5 millioen menschen. die niets van zich lieten hooren. Zoo is de Ameri kaansche staat nu in het bezit van 190 millioen dollar gekomen. Er waren natuur lijk ook bedragen van een paar dollar bij, maar toch waren er 1200 bedragen, tus schen de lf er 50 duizend dollar. Deson danks hebben de eigenaars dit geheel ver geten, hoewel het mogelijk is, dat zij over leden of naar een ander land getrokken zijn. Het hoogste bedrag, waarop niemand aanspraak maakte, bedroep: 790.000 dollar De man was dus bijna millionnair en was zich er niet van bewust. Een vreemde we reld. Er zijn menschen. die 190 milllch dollar vergeten, terwijl andere geluld;lg zouden zijn. wanneer zij 100 dollar op hun spaaroankboekje hadden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6