BUITENLAND In afwachting van den Duce LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 24 September 1937 /We fticuwa tnehkut Ouö-üollanfcche Pyptabak J met bet oude. stempet wut kwetitextf SCHOUT15 COOPVAERT 10 ct. München voor ontvangst gereed Mussolini naar Duitschland vertrokken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Openbare vergadering. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergaderde gisteren in de vergaderzaal der Kamer te dezer stede, onder voorzit terschap van den heer D. ten Cate Brouwer. Na opening volgde vaststel ling der notulen der vorige vergadering en voorlezing van ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Medegedeeld werd. dat op Initiatief der Kamer een kaart vervaardigd zal worden van de beschikbare industrieterreinen in het rayon der Kamer, waarmee verschil lende omliggende gemeenten reeds hun in stemming betuigd hebben. Hierop volgde bespreking van de taak der Kamer van Koophandel inzake de ves tigingswet kleinbedrijf 1937 in verband met de mlnlsterleele beschikking waarbij het bepaalde ln het 5de lid van art. 1 van de vestigingswet kleinbedrijf 1937 toepas selijk wordt verklaard voor het slagers- bedrijf, waaraan gekoppeld werd de benoe ming van de Commissie van Advies aan de kamer, bestaande uit 5 leden, met het oog op bepaalde grensgevallen. Zulks in afwij king om deze commissie te benoemen krachtens art. 13 van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. De voorzitter stelde voor in deze com missie te benoemen de heeren H. M. Si- monis (voorzitter) en de heeren L. P. Krantz en J. F, X. Sanders (voor het groot bedrijf!, alsmede de heeren Th. Bergers en J. v. d. Steen (voor het kleinbedrijf). De heer v. d. Hoek zou gaarne een ver tegenwoordiger uit een der buitengemeen ten ln die commissie benoemd zien. welke zienswijze door den heer De Gooyer onder steund werd. De heer Krantz zou gaarne in zijn plaats een ander benoemd willen zien. Benoemd werden tenslotte de heeren Simonis (voorzitter), v. d. Hoek lAlphen), Van Dorp (Katwijk), v. d. Steen en Ber gers (Leiden). Voorstel van het Bureau om de retribu tie van een bewijs als bedoeld in art. 12. lid 2 der Wet op het Afbetalingsbedrijf 1936 te stellen op f.1. De heer v. Appel stelde voor dit bedrag op f. 100 te stellen. Het gevaar van het afbetalingsstelsel neemt, aldus spr., hand over hand toe. Is hiertegen nu door de Kamer niet iets te doen? en zou een hoo- ger bedrag ten deze niet een goed middel zijn? De heer Ten Cate Brouwer achtte het beter de som niet hooger te stellen dan op f 1. Na discussie werd aldus besloten. Het adviseerend en het plaatsvervangend lid in het Curatorium van het Economisch Technisch Instituut voor Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en een deel van Gelder land. resp. de heeren Simonis en v. Dorp, werden wederom als zoodanig aangewezen. Bij de Kamer waren klachten ingekomen over het wegdek van den Zienderweg te Alphen aan den Rijn. De voorzitter lichtte toe. dat speciaal verzocht Is ln een adres van een middenstandsvereeniging en een automobilist uit Nieuwkoop om een extra uitwijkplaats tusschen Zwammerdam en de Sluis. Deze kwestie is. ook reeds be sproken in den gemeenteraad van Alphen. Het onderhoud van den weg is zeer kost baar Alvorens een adres te zenden, zou de voorzitter deze zaak eerst met den burge meester van Alphen willen bespreken Na discussie werd besloten, dat de voorzitter met den burgemeester in overleg zal tre- <ien. Hierna werd de lijst van subsidies voor 1938 vastgesteld; enkele der vorige subsi dies zijn geschrapt. Op voorstel van den heer Van Appel werd besloten dit jaar een klein bedrag beschikbaar te stellen voor het nationale comité tot beteugeling van het cadeaustelsel te Voorburg. De begrooting voor het jaar 1933 werd vastgesteld op een totaal aan inkomsten en uitgaven van f. 20405 (batig saldo f. 413.78). Na een onbelangrijke rondvraag ging men over in huishoudelijke vergadering. DE ALGEMEENE TOESTAND POGINGEN ITALIË NADER TE BRENGEN TOT LONDEN EN PARIJS. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven; Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3. be hangers 20, betonvlechters 14. betonwer kers 55. fundeeringwerkers 1, glazenma kers 1, glazenwasschers 12, granietwerkers 8, grondwerkers 90, heiers 4. metselaars 114, opperlieden 96, schilders 127, sloopers 2, steenhouwers 2, straatmakers 2, hulo- straatmakers 8. stucadoors, witters 33. timmerlieden 204, uitvoerders 9, voegers 18, ongesch. bouwvakarb. 9. Totaal 832. Fabrieksarbeiders: bleekers 19, lompen- sorteerders 15, vellenblooters 5, steenfabr. arb. 133, zeepfabr, arb. 4, ongesch, fabr. arb. 61. Totaal 237. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 112, reizigers, colp. 38, winkelbedienden 40, eta leurs 3, incasseerders 18, musici 3, onder wijzers 9, overheidspersoneel 8, verplegers 2. Totaal 238. Hotel-café-pers.: huispersoneel 10, kell- ners 43. koks 7. Totaal 60. Houtbewerkers: beddenmakers 2. hout bewerkers 43, kistenmakers 4, kuipers 8, lijstenmakers 4, mandenmakers 2, meubel stoffeerders 17, meubelmakers 33, politoer- ders 3, ongesch. arb. 30. Totaal 146. Kleermakers: kleermakers 81, kappers 7, sohoenmakers e.a, 13. Totaal 101. Land- en tulnarb bloemisten 30. land arbeiders 29. tuinlieden 27, warmoeziers 10, oneesch. landarb. 6. Totaal 102. Metaalbewerkers: bankwerkers 98, blik- bewerkers 25. burgersmeden 28, electriciens 62, gasfitters 14, gasmetermakers 1. ge reedschapmakers 2, instrumentmakers isoleerders 4, kettingsmeden 19, klinkers 9, koperslagers 4, lab. bedienden 1, las- schers 3, loodgieters 42, machinisten 15. metaalboordeis 7. metaaldraaiers 4, metaal- slijpers 4. monteurs 17, pianostemmers 1, ponsers 4, rijwielherstellers 14, rijtuig schilders 2, scheepstlmmerl. 6. stokers 29. tegenhouders 15. verw. monteurs-hulp 8, voorslaanders 7, voorwarmers 5. vulcanl- seurs 1, vuurwerkers 8, wagenmakers 7, ijzerwerkers 36. zandvormers 3, ongesch. arbeiders 47. Totaal 554. Sigarenmakers: Sigarenmakers 17. sig. striDpers 1. Totaal 18, Technici, opzichters: bedrijfsleiders 9, ingenieurs 3, technikers 3, teekenaars 13, werkmeesters 16. Totaal 44. Textielarbeiders: hekelaars 8, katoen- drukkers 20, kluwers e.a. 10, luikers 19, plaatsnijders e.a. 20, schrobbelaars 2, spin ners 52, spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, sterkers 2, strijkers 14, wevers 121, wol bewerkers 36, ongesch. textielarb. 70. Totaal 382. De Ontwapening. In het feit, dat Italië besprekingen met Frankrijk meende te moeten aanknoopen, ziet men te Londen de verheugende aan wijzing. dat Rome bereid is tot verbetering van zijn betrekkingen met de democra tische mogendheden. Hoewei Bovascoppa slechts verklaard heeft, dat Mussolini de verzekering zou willen geven geen nieuwe troepen naar Spanje te zenden, hoopt men in Brltsche kringen, dat een nieuwe behandeling van het vraagstuk der terugtrekking van de vrijwilligers in Spanje niet op zich zal laten wachten. Welke ook' de beweegredenen voor de plotselinge verandering in de Ita- liaansche houding mogen zijn, zoowel in Fransche als in Britsche kringen is men er van overtuigd, dat men deze gelegenheid tot het tot stand brengen van een ont spanning niet moet laten voorbijgaan. Een der voorwaarden van Mussolini voor de hervatting van de samenwerking met den Volkenbond is de erkenning van de verove ring van Abessynië. Frankrijk en Engeland hebben bij de regeling van het Abessijnsche' statuut be lang. Door een erkenning de jure zouden bijvoorbeeld de plaatselijke betrekkingen, in verband met het bestuur der aangren zende Britsche gebieden, gemakkelijker geregeld kunnen worden. Bij de Fransch-Italiaansche onderhande lingen daarentegen kan van erkenning geen sprake zijn, voordat de betrekkingen tusschen Italië en de democratische landen op den stevigen grondslag van een greater vertrouwen gevestigd zijn. Wil men dus Mussolini door erkenning van Abessynië als Italiaansch gebied in zake de vrijwilligers in Spanje tot conces sie brengen In de derde commissie der Volkenbonds vergadering is gisteren gesproken over het ontwapeningsvraagstuk. De Amerikaan- sche gezant te Bern woonde de vergadering als waarnemer bij. De voorzitter. Holsti, deelde mede, dat een klein aantal staten heeft geantwoord op het door de commis sie van verleden jaar uitgewerkte ontwerp- accoord betreffende de openbaarheid van de defensie-uitgaven en de werking van een orgaan van toezicht. Daarbij zijn uit- eenloopende meeningen verdedigd. De vertegenwoordigers van België, Ne derland. Finland, Noorwegen, Zweden, De nemarken en Zwitserland stelden daarna voor de Volkenbondsvergadering de vol gende ontwerp-resolutie voor te leggen: „De Volkenbondsvergadering, van mee ning, dat het wenschelijk zou zijn, dat een eerste stap op den weg naar een algemeene conventie tot vermindering en beperking der wapening gedaan wordt en dat daar toe zonder verwijl gebruik gemaakt wordt van den door de ontwapeningscommissie verrichten arbeid: le beveelt het sluiten van een interna tionale overeenkomst betreffende de open baarheid van de defensie-uitgaven aan; 2. beveelt den leden van den Volkenbond aan een nationale controle op de vervaar diging van en den handel ln wapens, mu nitie en oorlogstuig in te stellen, met gebruikmaking van den arbeid der cen trale commissie van de ontwapenings conferentie, en verzoekt den regeeringen den secretaris-generaal van den Volken bond op de hoogte te stellen van de maat regelen, welke zij te dien einde zouden nemen; 3. verzoekt den secretaris-generaal deze resolutie ter kennis van de staten, die geen lid van den Volkenbond zijn, te brengen". Politis verklaarde zich er over te ver heugen, dat het ontwapeningsvraagstuk op de agenda der derde commissie gehand haafd is, omdat er zonder regeling van dit probleem geen internationale organisatie en geen vrede zullen zijn. De Fransche gedelegeerde. Paul Boncour. zeide, dat het de plicht der commissie is het bureau der ontwapeningsconferentie duidelijk te maken, dat het zijn werk moet en kan voortzetten. Men kan op -het oogen- blik geen vermindering of zelfs beperking van bewapening overwegen, doch de sterk te der wapeningen kan wel bekend zijn. Boncour steunde het voorstel der .neutra len" op voorwaarde, dat alle militaire mogendheden en alle vlootmogendheden aan de voorgestelde conventie zouden deel nemen. De Britsche vertegenwoordiger, Elliott, zeide, dat men de volken niet mag ontmoe digen door het bijeenroepen van ontwape ningsconferenties, welker gunstige afloop twijfelachtig is. De Britsche regeering acht het dus noodig nog te wachten met de hervatting der" ontwapeningsonderhan delingen. De voorzitter der commissie constateerde, dat de ontwerp-resolutie aller steun heeft met voorbehoud van wijzigingen en aan zien van den vorm Hij stelde voor de resolutie in klein comité nader uit te wer ken om haar in de bijeenkomst van mor genmiddag aan de commissie voor te leggen. FRANKRIJK Een spoor van generaal Miller Herriot waarschuwt de democratie. Natuurlijk is de politie begonnen meteen ernstig onderzoek naar het verdwijnen van de generaals Miller en Skobline. Generaal Miller woonde sinds drie jaar in het huis te Boulogne-sur-Seine met zijn vrouw en hun dochter met haar zoontje. Een correspondent van Havas heeft met de dochter van generaal Miller een onderhoud gehad. Zij deelde hem mede. dat haar va der, als hij des avonds niet thuis kon. ko men, dit steeds telefonisch aan zijn huls- genooten liet weten. Vroeger liet hij zich overal door zijn adjudant vergezellen, doch de laatste drie Jaren achtte hij dezen voor zorgsmaatregel overbodig. Thuis had hij nimmer dreigbrieven ont vangen. Ongetwijfeld had hij politieke vijanden, maar hij sprak daarover nooit, aldus zijn dochter. Mevrouw Miller heeft het gebeurde zoo aangegrepen, dat zij sinds gisteravond ziek te bed ligt. De politie heeft uitgevonden, dat Woensdagmiddag om vier uur in Le Havre een klein bestelautotje is aange- komstig, afkomstig uit Parijs. In het wagentje zaten drie mannen. Men heeft een vaag signalement van hen. Ver scheidene getuigen hebben omstreeks half acht het autotje weer zien wegrij den met slechts twee inzittenden. Om kwart voor negen dien avond heeft het Sovjet-Russische stoomschip Maria Oelianska plotseling de haven van le Havre verlaten met bestemming naar Leningrad. Men vraagt zich thans af, of de derde inzittende van het bestelwagentje gene raal Miller is geweest, die dan mogelijk in le Havre aan boord van het schip gebracht zou zijn. De politie stelt in le Havre een na der onderzoek in. Van generaal Skobline ontbreekt nog leder spoor. De Italiaan Cantelli, alias Gardella. die op 31 Mei was gearresteerd toen hij een bom wilde plaatsen in den spoorwegtunnel te Cerbere, is tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Twee medeplichtigen zijn bij verstek veroordeeld tot 5 jaar gevangenis straf en 3000 francs boete. PER 'I, ONS OPGERICHT 1753 8096 (Ingez. Med.) Transoortarbeiders: emballeurs 5. chauf feurs 128. exp. knechten 17. koetsiers 12, loopknechten 40, schippers 75, magazlin- knechten 63, spoor- en trampers. 17, wakers 5. transportarbeiders 68 losse ar beiders 479. Totaal 909. Typografen: boekbinders 32, boekdruk kers 19, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 28, steendrukkers 2. Totaal 88. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 82, mo lenaars 1, ovenisten 3, slagers 68. suiker werkers 23, wijnkoorierskn 12. zulvel- bereiders 3, ongesch. fabr. arb. 30. Totaal 222. Vrouwen: apothekersass. 1, kapsters 'leer!.) 3. naaisters 13, maasters 1, winkel juffrouwen 15, serveersters 2. buffetjuffrou wen 1. kantoorbedienden 34, verpleegsters 7. bedrijfsleidsters 1, teekenaressen 1. on derwijzeressen 6, ass. en hulshoudsters 10, dlenstb. (d. en d. en n.) 21, kinderjuffrou wen 4, werksters 90, fabr, arbeidsters 14, A. V. O. 9. Totaal 233. Algemeen totaal4166 21 September 1936 4545 24 September 1935 4062 Ben. 40 ged. werkloozen, 21 jeugdwerk verschaffing, 22 werkverschaffing. Herriot is ln Midden-Europa geweest en teruggekeerd heeft hij een onderhoud toe gestaan aan de Progrés de Lyon. Hij zegt daarin het volgende: „Ik heb heel Beleren doorkruist. Ik kan de hoffelijkheid der Dultsche autoriteiten niet ar.ders dan roemen. Men zou ze geen enkel verwijt kunnen doen en ik bedank hen daarvoor. Maar laten ze nu ophouden met ons te spreken over wanhoop van dat volk. over zijn' hongersnood, over zijn zwakheid: ik heb bij mijn reis door vele steden en tal- looze dorpen niet alleen een gezonde en sterke jeugd gezien, maar een volk, dat vol op aan den arbeid was. Ik heb ook vele uniformen gezien, veel soldaten. Ik ben met groote zorg in mijn hart teruggekomen. Waarom zou ik het verbergen? De indruk, die bij mij alle andere over- heerscht, ls dat men met groote aandacht naar Frankrijk ziet. Men vraagt zich af of de democratische regimes den moed zullen hebben om zichzelf de discipline op te leggen, die aan landen als Duitschland een kracht verleent, die altijd maar grooter zal worden. Ik verklaar in het bijzonder als mijn diepe overtuiging en als oud-pacifist, dat het lot van den vrede ln hooge mate gebonden ls aan het lot van den franc. De waarde van onze munt schijnt de mate van onze volks kracht en onzen moed aan te geven. Deze nieuwe ervaring heeft mijn over tuiging versterkt, dat een vrij volk, als het zijn vrijheid en onafhankelijkheid wil be waren, over veel meer deugden en werk kracht moet beschikken dan een volk, dat bereid is bevelen op te volgen. Die waarheid kan streng en onaange naam klinken, maar ik geloof er aan en ik zeg het ronduit". Aldus Herriot. Onder aanvoering van de vakvereeni- gingsleiders hebben de havenarbeiders te Tunis zich verzet togen het ontladen van het Itallaansche schip „Praga". De kapitein probeerde toen de lading door de beman ning aan wal te doen brengen, terwijl hij te vens om bescherming van de gewapende macht verzocht. Wegens het gevaar van in cidenten koos het schip echter tenslotte weder zee. De Petit Parisien meldt uit Havre dat een onbekend gebleven zeeman gisteren in een slagerswinkel een pakje heeft bezorgd, waarop vermeld stond: „Eau de Cologne". De eigenaar der zaak waarschuwde de po litie, die ontdekte, dat het pakje een hevig ontplofbare stof bevatte. Geslaagd voor het diploma veeverlos- kundige (met lof) uitgegeven door A.S.S.O. onze stadgenoot J. M. v. d. Moolen. De politiebrandweer heeft hedenmor gen omstreeks 9 uur ten huize van C. F, MBreestraat 171, een schoorsteenbrandje gebluscht. BELGIË Geen wijziging in de regeering. De diverse partijen hebben vergaderd en alle houden vast aan het aanblijven van Van Zeeland. Heden komt het kabinet bijeen. Algemeen ls de indruk, dat geen wijziging in de regeering zal komen. (Van onzen specialen verslaggeverl MÜNCHEN, 24 Sept. (per telefoon) Wij bevinden ons bij Weiss Ferdel, Am Platz Leo, het populaire volkstheater van Mün chen, waar de kaarten onder normale om standigheden lederen avond uitverkocht zijn, want het Belersche volk wil lachen en laat zich door het Pruisische streven naar den eenheidsstaat niet weerhouden. Tien dikke bierbuiken zorgen voor muziek en bij gevulde bierglazen zingen zij allerlei be kende liederen. Maar plotseling wordt de zaal ernstig: de muziek zet de Itallaansche volkshymne in en als op commando sprin gen de Belersche mannen en vrouwen over eind, want iedereen weet: Morgen komt Mussolini! Dat is een feit van internatio nale beteekenis. Zoo is de stemming over al waar men ook binnenloopt, ondanks het bittere feit dat reeds ongeveer 40 uur lang de regen ononderbroken blijft neerplenzen En het ziet er niet naar uit, dat het mor gen anders zal zijn, maar naarmate het grootsche oogenblik van Mussolini's komst nadert, des te meer stijgt de spanning. Duizenden menschen bewegen zich langs de drukke verkeerswegen en de politie heeft de handen vol om de orde te hand haven. Morgen wordt dat wel anders, dan wordt de controle uiterst streng. Het ver keer wordt beperkt, tijdig stopgezet, en wie den grootschen intocht van den Duce wil bijwonen, die moet uren tevoren ter plaat se zijn. Dat blijkt reeds uit het feit, dat de vertegenwoordigers van binnen- en bul- tenlandsche pers ontboden worden bij de Rijkscentrale der N.S.D.A.P. om persoon lijk verschillende toegangskaarten ln ont vangst te nemen. Elke kaart is voorzien van een pasfoto en draagt de onderteekenlng van Himmler, den chef van den geheimen staatspolitledienst te Berlijn en van dr. Göbbels, den propaganda-minister. Pruisen schijnt naar Beieren te zijn over gewaaid want op een afzonderlijke kaart wordt verlangd dat de persmenschen reeds ln den vroegen ochtend op bepaalde pun ten aanwezig zullen zijn om en massa naar de voor hen bestemde plek geleid te wor den. Inmiddels heeft het straatbeeld van De Duce is, vergezeld van de minis ters Ciano, Starace en Alfieri en zijn secretaris, Sebastiani, met gevolg, om 12 uur 20 naar Duitschland vertrok ken. Op het station te Rome werd Mus solini begroet door vertegenwoordigers van Senaat en Kamer, leden der re geering, hooge functionarissen van de fascistische partij en door den zaakge lastigde en verdere leden van het per soneel der Duitsche ambassade te Rome Voor het vertrek van den trein heeft de zeer talrijke menigte, welke in de buurt van het station was samengestroomd, Mussolini een enorme hulde gebraciv. gtrs geraken steeds meer op den achter grond. Dc Hitler-jeugd, de mannen der N. S K. V. (de oude vechtersbazen van 9 Nov, 1923) die de Bloedorde dragen, de afge vaardigden van den Arbeidsdienst, de Jon kers van de oude burcht „Vogelhelm", de politieke leiders der N.S.D.A.P. en de lijf garde van den Fiihrer nemen alle straten vrijwel geheel ln beslag. Zij allen zullen straks aan de parade op de Konlngsplatz deelnemen om den Duce te overtuigen dat de Duitsche frontleiders in dapperheid voor hun Itallaansche kameraden niets onder doen. Wij informeerden waar deze 10.000 mannen moeten worden ondergebracht, want allé hotels en pensions te München zijn uitverkocht en stapels telegrammen met logiesaanvragen worden niet meer opengemaakt. Men verzekerde ons, dat de bevolking van München geheel vrijwillig cn zonder cenige vergoeding voor logies ge zorgd heeft. De controle der politie ls in middels nog aanmerkelijk scherper gewor den. Vele Italiaansche emigranten, die ln München wonen. zijn plotseling gearres- „v... 1HHHS HUHH teerd en worden waarschijnlijk vastgehou- München een geheel andere gedaante aan- den tot Mussolini veilig en wel de stad ver genomen. De verschillende partij formaties laten heeft. Men wil tot eiken prijs iedere zijn overwegend en wij eenvoudige bur- ongeregeldheid voorkomen. ENGELAND De werktijden der mijnwerkers. De federatie van mijnwerkers heeft den minister van mijnwezen verzocht bij wet telijke regeling de werktijden der mijnwer kers te willen verkorten, zoodat een werk week van ten hoogste 6 maal 6 uren zal overblijven. ITALIË. Augustus-herdenking. In geheel Italië is gisteren met veel ce remonieel het feit herdacht, dat 2000 jaar geleden keizer Augustus geboren werd. Men heeft er een national en feestdag van gemaakt. Te Rome waren alle straten en huizen met vlaggen getooid, terwijl alle openbare gebouwen gesloten waren. Mussolini heeft op plechtige wijze in het Palazzo delle Esposizioni de „tentoonstel ling van keizer Augustus" geopend. Geheel het corps diplomatique en talrijke autori teiten waren bij deze opening tegenwoor dig. een bezoek zal is te New-York VEREENIGDE STATEN Betooging tegen Vittorio Mussolini. Daniel Doherty, die tijdens den oorlog 17 maanden bij de marine diende, ls ge kozen tot voorzitter van het Amerik. Le gioen van oud-strijders. Vittorio Mussolini, die brengen aan Hollywood, geai.rsteerd. Voordat de „Rex", waarmede hij den overtocht had gemaakt, aanlegde, was de zoon van den duce met een politiebarkas van boord gehaaid. Dit was een voorzorgs maatregel, omdat een betooging dreigde van de zijde der communisten, die gister avond telegrafisch aan het ministerie van buitenlandsche zaken verzocht hadden. Vittorio Mussolini uit te wijzen, omdat, naar zij zeiden, zijn bezoek niet anders beoogde dan een propaganda-missie, ten einde de zeerooverij te verheerlijken. De maritieme commissie heeft bepaald, dat officieren en leden van de beman ning van de regeeringsschepen, die de oor logszones in het Verre Oosten en Spanje binnenvaren, uitkeeringen van 50 dollars in contanten moeten ontvangen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2