Uit de Omstreken 78 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 September 1937 Zeide Blad No. 23773 f§ RHEUMALANA THIJS IJS EN DE HETOOVEHDE EEND BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AALSMEER. Wegenbouw. In Plan Zuid, het nieuwe deel der ge meente, heerscht thans groote bedrijvig heid. Tusschen de Hadleystraat en de Ophe- lialaan wordt een 3-tal wegen tegelijk aangelegd, waarvan de middelste een ge deelte vormt van den primairen weg, welke in de richting Uithoorn wordt gebouwd. De twee andere wegen zijn bedoeld als straten, waaraan in de nabije toekomst hulzen en andere bouwwerken gesticht zullen kunnen worden. Van den Molenvliet af tot de Ophelialaan, een afstand van pl.m. 1000 M„ zijn in verband met dezen wegenaanleg vele kostbare kunstwerken gebouwd, o.m. een vaste brug over genoemd water, een tunnel onder den spoordijk, afwaterlngs- putten en rioleeringsinstallatles. Van Plan Zuid af in de richting Hornmeerpolder na dert de primaire weg zijn voltooiing en wordt er reeds door het verkeer gebruik van gemaakt. BENTHUIZEN. Ook hier mond- en klauwzeer. Onder het vee van de veehouders A. Qualm, P. T. de Jong en S. de Jong, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Dit zijn de eerste gevallen van deze gevreesde ziekte in onze gemeente. Tot directeur der gem. Ohr. Zangver. „Hosanna" is benoemd de heer L. Ackke- ma, te Rotterdam. De heer J. Kok, te Ha- zerswoude had als zoodanig bedankt. Benoemd tot machinist van het nieu we gemaal in den Noordpolder de heer H. Merbis, alhier. HILLEGOM. Fraaie volksfeesten. De Woensdag is prachtig ingezet met een optocht van versierde karretjes, autopeds, fietsen, poppenwagentjes en andere kleine versierde voertuigjes van kinderen. Er was zelfs een Piet Hein bij, een bokkekar en een klein karretje met een hondje er voor. Onder mooi weer en een heerlijk zonnetje trok de stoet door een deel onzer gemeente, met de R.K. Harmonie „Crescendo" voorop. De jury, die oordeelde over de versiering, bestond uit de heeren van Oosten' Veldhuis, Bijl, Frerlks, Koek en Jonkheer. Toen de stoet voorbij den Burgemeester, die op het bordes van het Raadhuis stond, getrokken was, heeft de voorzitter der feestcommissie, de heer P. Klaver de prijzen als volgt uitgereikt: lste pr. Annie de Groot tauto-pedi, 2de pr. Dirk van Heusden (Piet Hein-jacht), 3e pr. Hilty Wittema, 4e pr. Riekie Rusman, 5e pr. Henk Rusman, 6e pr. Marie Rusman, 7e pr. Hans Duyser. Versierde rijwielen: le pr. Nico de Grodt, 2e pr. Jacob Schrler, 3e pr. Truus van der Lans. In den middag had het ringsteken per flets plaats in de Emmastraat en het be hendigheids-rijden per personenauto in de verlengde Prins Hendrikstraat. Voor beide feestelijkheden was de belangstelling en de deelneming zeer groot. Voor het ringste ken waren ver over de honderd dames en heeren deelnemers. Er was maar één ver sierd rijwiel van een dame. Het was prach tig warm weer, de zon scheen recht op de beide straten, zoodat de toeschouwers en de deelnemers zich koesterden in het warme zonnetje. Inmiddels was het feestterrein ook ge opend. Alles draaide er lustig op los, mede onder een enormen toeloop van menschen. Een groot deel van het terrein was met stroo belegd omdat het erg drassig en voch tig was. De zware wagens, tractors en auto's hadden het veld stuk gereden; de houders der attracties hebben zwaar moeten zwoe gen om hun tenten, gebouwen en machines er op te stellen. Met zand en stroo is ge tracht het veld begaanbaar te maken. Hierna volgen de uitslagen van het auto rijden: le pr. Henk Wassenaar, 2e pr. H. Roeland en 3e pr. H. Buckens. De tweede feestdag is ook met prachtig weer aangevangen, waardoor Iedere feest ganger verheugd was gestemd. Het terrein voor de spelen was echter drassig. De uitslag van het ringsteken op Woens dag in de Emmastraat luidt als volgt: Afd. dames: le pr. Annle Prins, 2e pr. Corrie v. d. Geest, 3e Annie de Groot. 4e Truus Sailer. Afd. heeren: le pr. Jan Verbrugge, 2e J. Plomp, 3e Marlnus van Dooren, 4e Jacob van der Meij. De resultaten der spelen van gisteren wa ren: Turfrapen: le pr. Tiny van Saassen, 2e Jeanne Buiks, 3e Tiny Duinhoven, 4e Rle van Berkel, 5e Coba Zwaneveld, 6e Nelly van Saassen, 7e Lenl Trossel, 8e Sientje van Riek Zakloopen: le pr. Jan Mijnders, 2e Piet Kaspers, 3e Adriaan Ruygrok, 4e Plet van der Lans, 5e Jan van der Loo, 6e Jacob Guldemond, 7e Jan van der Ploeg, 8e Piet van der Zwan. Vlaggetje steken: le pr. Marle Bultlnk, 2e Ida Langelaan, 3e Rietje Bouchard, 4e Tiny Braam, 5e To Koenen, 6e Agatha Deen, 7e Gerarda Lleverse, 8e Jo Zonneveld. Hardloopen met hindernissen: le pr. Cor Bultink, 2e John de Groot, 3e Jos van Roode 4e Wim Ultendaal, 5e Chris Elderbroek, 6e Jac. van der Meij, 7e Dick Schooneveld, 8e Chris Fransen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoot, de heer J. de Ronde, is benoemd tot assistent opvoed kundig ambtenaar aan de stichting „Val- kenheide" te Maarsbergen. KATWIJK AAN ZEE. Verscheidene klachten kwamen bij de Politie binnen van baldadigheid der jeugd. Zoo werd een vernieling aangebracht op het parkeerterrein over de Watering, als mede vernielzucht botgevierd op schepen, liggende in 't Prins Hendrikkanaal; voorts werden leerlingen der Chr Naaischool las tig gevallen door de schooljeugd. LISSE. PLUIM VEE VEREENIGING LISSE EN OMSTREKEN". Onder leiding van den heer W. F. Daudeij kwam de Pluimveevereenlglng in ledenver gadering bijeen in gebouw „De Vereenlging" Na de opening sprak de voorzitter een woord van welkom tot de leden, doch uitte zijn teleurstelling over de matige opkomst. De secretaris, de heer A. de Wit, las de notulen, welke vastgesteld werden. Na ballotage van een nieuw lid werd bij monde van den heer Koot, namens de kas- commissie medegedeeld dat de bescheiden in orde waren bevonden. Een verslag volgde nu van de door den heer A N. Rulgrok bijgewoonde Jaarverga dering van den Raad van Beheer, waarvoor hem dank werd geibraoht. Nu volgde bespreking van de clubshow welke gehouden zal worden op 20 en 21 November 1937. B. en W. verleende reeds hun toestemming. Verschillende andere mededëelingén werden gedaan omtrent de keurmeesters voor verschillende rassen. De voorzitter zette uiteen, op welke wijze het vraagprogramma zal worden samen gesteld. De leden gingen hiermede accoord. Ter sprake werd gebracht het houden van wekelijksche veilingen in dit seizoen. Getracht zal worden een geschikt gebouw te vinden. Een commissie werd benoemd voor deze vellingen. Na rondvraag volgde sluiting. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Langelaan, geb. Vis, D. B. C. G. van Santen, geb. van der Krogt Z. H. J. van Nierop geb. Eevers, Z. Getrouwd: J. J. Helderman en E. M. J. van Vliet. VEUR. Burgerlijke Stand. NOORDWIJK. Ook in onze gemeente zijn thans de eerste twee gevallen van mond- en klauw zeer onder het vee geconstateerd. Men drinke geen ongekookte melk! RIJNSBURG. Ook in deze gemeente komen onder het vee verschillende gevallen van Mond en Klauwzeer voor. SASSENHEIM. De Oranjefeesten. Begunstigd door fraai weer werd na lan gen tijd van stilstand wederom het gebrui kelijke Oranjefeest gevierd. De eerste dag is schitterend geslaagd, doch er was slechts één ding, dat niet in orde was, n.l het feestterrein. Hieraan heeft echter 't ijverige bestuur der Oranje- vereeniging part noch deel, doch wel Pluvlus die de laatste dagen ons zóó kwistig op regenbuien onthaalde, dat de straten blank stonden. Men kan dus begrijpen, hoe dras sig de bodem van het feestterrein en de Rusthofflaan wel moest zijn. De dag begon met den gebruikelijken optocht van de schoolkinderen, waarna de openingsrede, van den voorzitter en eere voorzitter alsmede de zanghulde voor net gemeentehuis plaats vonden, daar de toe stand van het terrein dit wenschelijk maakte Om dezelfde reden werden op de verschillende scholen de kinderspelen ge houden, alsmede de tractaties. Des middags hadden op het terrein, ver schillende volksspelen plaats, die groote belangstelling trokken. De uitslag van deze spelen is: Stoelendans: 1. G. Engberts; 2 T. Bosma; 3. M. v. Leeuwen; 4. T. Vonk; 5. A v. q. Vlugt; 6. B. Philippo; 7. R. Faas; 8 S. Havenaar; 9. M, Kaptein; 10. B. Goddljn; 11 W. de Vries: 12. M Bergman; 13. T v d. Voet; 14. H. v. Vliet. Ringrijden per fiets voor dames: 1. J. Rorema; 2. .C Hulsbosch; 3. A. Berg; 4. Gr. Matze: 5 A. v. d Kwaak; 6. A. de Vreugd: 7. A v. d. Voort; 8. J. Moerkerken', 9. N Koning; 10. B. Zeijerveld. Hardloopen met hindernisseri' (jongens): 1. L. Zandbergen; 2 P. Koot; 3. L Hofstra; 4. W. v. Zelm; 5, W. Wagemans; 6. P. Boon; 7. J, Perfors; 8. C. v. Goeverden; 9. F. MolenaaT; 10. L. v. d. Vlugt. Ruiter te paard; 1. Ph. Bakker; 2. C. Dorsman; 3. ABerg; 4 A. Kneteh; 5. J. de Jong; 6. J. Bergman; 7. Jac. van Steijn: 8 J. de Boer: 9 F. Rulgrok. Vogelschieten voor leden der O.V.: 1. H. Danniis; 2s. J. Philippo: 3. J. Res; 4. L. Oudshoorn; 5. J. Res: 6 C. v. d Berk. Aan den ballonwedstrijd werd door 575 kmderen deelgenomen. Des avonds werd op het terrein een con cert gegeven door de Harmonie „St Am- brosius". EV heerschte ondanks de moeras achtige gesteldheid van den bodem een vrooliike stemming. Het weer van den 2en dag was nog stra lender dan de eerste. De toestand van het veld was zóó, dat bij het ringsteken voor auto's de wagens af en toe in de modder bleven steken en dan met behulp van omstanders uit de modderige substantie werden getrokken of geduwd. Doch de slechte bodemgesteldheid deed niets af aan de feestelijke stemming I De uitslag der volksspelen op dezen dag was als volgt: Hardloopen met hindernissen: 1. C. Dors man, 2. B. Dorsman, 3. P. Couvee, 4. A. v. Bieren, 5. J. Smit, 6. R. J. v. Zonneveld, 7. J. van Kesteren, 8. B. v. Breda. Kinderwagenrijden: 1. R. Honders, 2. J. Hoekstra, 3. A. Meeuwissen. 4. S. Havenaar, 5. A. Beelen, 6. A. v. d. Geest, 7. A. Wijntjes, 8. Ria Dreef. 9. A. Hulsebosch, 10. Adri Berg. Tobbetje steken (daar het niet mogelijk was den ring te bemachtigen werden de prijzen bij loting toegekend)1. H. Gulde mond, 2. P. Reeuwijk, 3. M. v. Hage, 4. B. Kaptein, 5. J. Bergman, 6. A. Havenaar, 7. J. Esseveld, 8. F. de Koning, 9. J. Moerkerken 10. J. Vonk. Muiltje loopen: 1. M. Kaptein. 2. R. Hon ders, 3. R. Heynes, 4. B. Zegerveld, 5. H. Vis, 6. A. Bergman, 7. A. v .d. Berg, 8. G. Moer kerken, 9. D. Brouwer, 10. J. Rozema. Ringrijden voor auto's: 1. J. van Zonne veld, 2. M. v. Hage, 3. A. Warnaar, 4. P. Reeuwijk. Touwtrekken: 1. Fa. Wesseling (beker), 2. Fa. C. J. Speelman, 3. Fa. Gebr. van Zonne veld. Des avonds was er een concert, gegeven door het Fanfarecorps „Crecendo" dat zich in een zeer groote belangstelling mocht ver heugen. Al met al heeft Sassenhelm weder op waardige wijze het Oranjefeest gevierd! Bevallen: E. J. van Vliet, geb. van der Krogt, D. Ondertrouwd: J. W. Angenent en M. G. J. Stiefelhagen P. J. Hooymans en S. van Ettinger G. A. van der Krogt en E. G. Zaat. Getrouwd: J. S. Jongschaap en M. P. Hertkamp J. G. Knijnenburg en M. L. de Weert. VEUR-LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum. De bankwerker-electricien R. Jongeling, werkzaam bij het depot Leidschendam- Voorburg van de Ned. Spoorwegen, zal Woensdag 6 October as. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. Gouden Echtverccniging. Zondag 3 October as. herdenken Huber- tus Hoogduin en Johanna Slingerland hun 50-jarige echtvereeniging. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van de landbouwers J. C. van den Bosch en M. Binnendijk te Stomp- wijk is eveneens mond- en klauwzeer uit gebroken. In de vergadering van de K.J.M.V. werd vastgesteld het programma voor het as. winterseizoen. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergadering werd gekozen de heer L. C. de Koning. In verband met den steeds af nemenden aanvoer zal de Coöp. Groenteveiling Vem en Omstreken, voor dit seizoen op Donder dagen en Zaterdagen niet meer veilen. Gevonden: bronzen broche. Het mond- en klauwzeer heeft thans ook ln onze beide gemeenten zijn intrede gedaan. In Veur zijn 7 gevallen en ln Stompwijk 13 gevallen aangegeven. VOORHOUT. Schietwedstrijd. Door de leden der B.VL. werd een schietwedstrijd gehouden op de schietba nen te Katwijk. Geschoten werd met 12 schoten. De uitslag is als volgt: J. A. Verdegaal 107 p., H. C. Verdegaal 98 p.. J. L. Nijssen 96 p., P. L. v. d. Hulst 94 p., G. M. Prins 89 p., J. Floor 80 p., M. C. Stonneveld 71' Ook werd geschoten met Engelsche pa tronen in drie series Deze uitslag luidt: J. A. Verdegaal 144 p., P. L V. d. Hulst 139 p., J. L. Nijssen 138 p., G. M. Prins 136 p., J. Floor 135 p., J. Went 129 p., H. C. Verdegaal 128 p., M. C. Zonne veld 116 p. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Franciscus Maria, z. van J. C. van Gastel en van T. M. J. Dirks. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. E. T. Kuijpers, Veur- scheweg 3 Mej. M. T. Paanakker, Veur- scheweg 3 Mej. M. P. M. Waterreus, Veurscheweg 3 Mej. J. T. Aardenburg, Veurscheweg 3 H. P. Kreulen, Leidsche- weg 191 J B Bakker, Leidscheweg 163 A. P. H. Dieben, Leidscheweg 198 Mevr. T. M. DiebenReeuwijk. Leidsche weg 198 C. L. J. Bos, Leidscheweg 191 A. Hollebeek, Leidscheweg 141 L. W. Schram, Leidscheweg 196 Mevr. A. C. SchramBosch, Leidscheweg 196 Jo hanna C. Schram, Leidscheweg 196 I. C. Bierlé en gezin, Wijngaardenlaan 85 J. F. Giel, Leidscheweg 191 Mej. E. M. Tes- ser, Veurscheweg 3 E. Blonk, Leidsche weg 358 Mej. M. E. Ensink, Veurscheweg 3 P. Swager. Oranjekade 59 P. H Jukkema en echtg., Burg. Treubstraat 19 P. Veldhoen en gez., Wijngaardenlaan 75. Vertrokken: G. Koopman naar Haarlem, Wijde Geldeloozepad 4 rd. Mej. H. Thijs- sen naar Nijmegen, Molenweg 189 H. Elfrink naar Leiden. Witte Singel 7 B. M. BIJleveld naar Den Haag, Zuid-Oost Binnensingel 193 R. M. de Vries naar Lelden, Rapenburg 8 C Boutmy naar Driebergen-R., Hoofdstraat 177 F. Stumpff naar Breda, Kon. Mil. Academie Wed. M. BakkerKort naar Zeist. Roe mer Visserlaan 73 A. J. Westerwaal naar Den Haag, Spinozastraat 99 D. K Tjiam naar Nederlandsch Indië D. A. Pellan- ders naar Leiden, Boerhavelaan 16 Mej. M. F. W. Brummer naar Almelo, Groote straat 71 L. A. Snoek naar Goes, Wijn gaardstraat 51 Mej. J. Neelman naar Voorburg, Kon. Wilhelmlnalaan 488 P. Spaargaren en gez. haar Den Haag. Hanne- manstraat 94. Dinsdag 28 September a s. 's namiddags 3 uur bestaat er gelegenheid tot kostelioze inenting en herinenting ten huize van de doktoren Kerkhof. Keegstra en v. d. Stoel WASSENAAR. Loop dor bevolking. Gevestigd: C. S. Berghegen en gezin, ambtenaar b. d. N.V.N.I. Spoorweg Mij., van Z. van Nijeveltstraat 134 A. van Bloois. marechaussee, Wassenaarscheweg 9 M G. v. d. Booaard, leerl. verpleegster. Eikenlaan 5 H. M. Borst, dienstbode, Langstraat 68 J. W. Bouman en gezin, nachtwacht, Duindigt 6 E. Erny. dienst bode, Eikenlaan 35 J. W. A. M. Eijsenck en vrouw, boekhouder, v. Heecke- renstraat 4 A. M. Fritz, vreemd, dienst bode, van Bommellaan 16 K. Gilch, vreemd, dienstbode, Stoeplaan 1 H. Gross, vreemd, dienstbode, Schouwweg 58 G. F. J. Gunning en dochter, zonder be roep, Storm van 's-Gravesandeweg 115 W. A. Helmers, zönder beroep, Rijksstraat weg 797 M. M. Hendriks (wed. van J. J. Walhain), zonder beroep, Storm v. 's-Gra vesandeweg 117 H. Hoogendorp. zonder beroep, Nassaulaan 2 J. G. de Jong, hulp in de huishouding, Gravestraat 2a W. Koiter en gezin, manufacturier, v. Z. v. Nijeveltstraat 20 H. M. J. A. Krepel, zon der beroep. Ridderlaan 1 P. J. Langen- berg, chef-automonteur. Rijksstraatweg 340c A. Leitner, vreemd, dienstbode. Schouwweg 92 C. M. A. Leusen, zonder beroep, Eikenlaan 3 A. C, v. Leijenhorst, verpleegster, Dr. Leydsstraat 22 M. Lud- wig, dienstbode, Bloemcamplaan 40 C. E. S. C. A. Macquiné, kinderjuffrouw. Wald. Pyrmontlaan 12 M. H. E. Moerel en vrouw, zonder beroep, Hoflaan 13 C. Montijn cn vrouw, zonder beroep, Hooge- weg 4 U. L. von Natzmer (geh. met A. J. Birren. zonder beroep, Bloemcamplaan 40 K. Neuhold, dienstbode, Stoeplaan 27 H. M. Planten en gezin, Dir. A.N.V.V., Buurtweg 117 A. Reiter. vreemd, dienst bode, v. d. Oudermeulenlaan 7 F. van de Sande. dienstbode. Hooaeweg 7 A. Schin kel, dienstbode. Buurtweg 91 J. C. M. Schonk, kinderjuffrouw, Wittenburger- weg 172 D. M. Simons, dienstbode, Ama zonelaan 4 E. H. Slootweg (wed. van H. B. Wenting), zonder beroep, Ridderlaan 1 A. M. Slui, dienstbode, Wlttelaan 23 T. H. Stal en gezin, employé B.I.M., Schouw weg 58 J. W Stolk, kapper. Langstraat 97 H. Verhoef en vrouw, bode b. d. Re kenkamer. Heerenweg 9 J. J. R. de Wet- stein Pfister, zonder beroep. Crocusstraat 31 G. A. Weyhenke en gezin, zonder be roep, St. v. 's Grav.weg 117 E H. Züprett, vreemd, huishoudster, Nassaulaan 2. Vertrokken: C. H. van Dam en vrouw naar Hillegersberg, G. Bohellaan 24 P. W. C. A. Brand geb. Lanzing en gezin naar Den Haag, Kon. Emmakade 186 M. J. Ch. G de Goederen geb. Riezebos naar v. d. Valk Boumanlaan 25. Woerden J. E. Plat naar Rotterdam, Oost Zeedijk 69 J. L. Smit naar Den Haag, v. Driebergenstraat 105 P. Veldhoen en gezin naar Voor schoten, Wijngaardenlaan 75 M. v. d. Lubben naar Hillegom, Havenstraat 6 D. E. Focqutn de Grave geb. Schroder naar Zandvoort, Duindoornlaan 3 A. L. C. F. Zelfs in den warmen zonneschijn Zat ze te kreunen van de pijn. Kocht Rheumalana - en als een aal Zwemt ze nu over het Kanaal!, ^WFARR: LAKENS PANJAARD- BORNE 8087 (Ingez. Med.) 7. De heks was eind'lijk uitgepraat, en ging weer heen, met boos gelaat, terwijl de eend zeer hulpbehoevend kwaakte. Je begrijpt, dat Thijsje in geweldige verbazing raakte maar hij dacht: .Hier moet snel worden opgetreden!" en hij sloop de trap af, naar beneden. Want je moet weten hij verzon heel snel een list; nu het gevaar zóó groot was lukte hem dat vóórdat hl] het wist. Toen hij beneden was, verschool hij zich goed achter 'n kist; hij wenkte vlug Alaslus, de eend, om naderbij te komen, enheeft een zeer merkwaardig voorwerp uit zijn zak genomen; dat was de tooverspiegel, die hem zoo vaak diensten had bewezen! „Want", zoo had hij plots bedacht: „hier sta ik nu te lezen; 'k speur naar tooverspreuken in een boek en dien mooien tooverspiegel heb ik nog in den linker-zijzak van mijn broek!" Daar ging hij nu dus weer gebruik van maken; dus reken maar. dat straks die heks, die aan een eend zoo'n hekel heeft, nog wel iets leuks beleeft! Xiasius, de eend, keek Tijsje heel verstandig aan, en ging toen zeer parmantig voor den spiegel staan. Buschkiel naar Plön (Holstein) Did. Wed. M. D. Bonhomme geb. Rootjes naar Frankrijk J. L. v. d. Linde naar Den Haag, Columbusstraat 83 J. C. Wassen- burg naar Lelden, Munnikstraat 58 J. de Jongh 'van Arkel naar Leiden, Rapenburg 112 H. G. Sexauer naar Den Haag, Seg- broeklaan 72 P. J. M. Bindels naar Til burg, Spoorlaan 84 H. Bosch naar De venter, Langestraat 41 M. Lobregt naar Den Haag, Boekhorststraat 8 J. H. Lud- wich naar LJsselmonde, Dorpsstraat 153 I W. Masmeyer naar Alphen aan den Rijn, Hoorn 110 Ch. var. Krayenoord naar Bloemendaal. Acacialaan 22 W. G. v. d. Voorn naar Nieuwkoop, A 17 Zuiderstraat J. W. Hoogeveen naar Amersfoort, Utrechtscheweg 228 J. C. Hauser naar Den Haag, Stationsweg 27 W. F. v. d. Beijl en gezin naar Rotterdam, Lisplein 4 Wed. F. Ameling geb. v. d. LTssel naar Hillegersberg. Jul. v. Stolberglaan 76 Wed. G. Rutland- geb. v .d. IJssel naar idem H. J. v. Wissen naar Warmond, Heerenweg 84a C. Lohan naar Ober- hausen Did. J. v. Veen naar Koudekerk, Lage Waard C 54 G. Hh. Seinhorst naar Gendringen. Mechelen 125 M. E. Das naar Den Haag (Loosduinen), Wijksche- laan 6., W. Visser naar Rijswijk Geld., gemeente Mourik, Huvelstraat 90 D. V. Nijland naar D,; Haag, Spui 109a G. A. v. d. Werf naar Sneek, Har- men Sytstrastraat- 4 R. v. Delft naar Voorschoten. Donklaan 59 J. J. Schip per naar Eindhoven, Mathildalaan 11 H. Atsma geb. Bralinski naar East London, Zuid Afrika G. J. Jullcher naar Tegelen, Muntstraat 73 M. Scherzant naar Gel- senkirchen Did. Burgerlijke Stand. Geboren: Fetronella Catharina, d. van J. P. Visser en G. E. van Gent Adriana, d. van M. van Dijk en I. A. Houwer Lijntje, d. van J. Uittenboogaard en M. Brouwer. Overleden: Jacobus Bruinsma 32 j., onge huwd Willem Bruin 51 p.. man van J. M. Hilgeman. Ondertrouwd: C. van der Niét en S. B. V. Vuijk R. A. Vreede en L. F. de Kanter W. van Eek en A. E. Houwer Getrouwd: F. L. M. Focquin de Grave en D. E. Schroder C. de Goederen en M. J. C. Riezebos C. H. van Dam en P. van Nievelt. De restauratie der Ned. Hcrv. Kerk. In de begrooting voor 1938 van het mi nisterie van O. K. en W. is een bedrag van f. 36.800 aangevraagd als subsidie voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier. ZEVENHOVEN. Een aanvang is gemaakt met de riet campagne. De prijzen zijn hooger dan vorig jaar. De varkenspest is uitgebroken bij de veehouders S. in wijk Amstel. ZOETERWOUDE. Burgerwachtwedstrijd. De uitslag van den te Katwijk gehouden plaatselijken wedstrijd is als volgt: Klasse veteranen: 1. H. J. Vahrmeijer. 2. A. v. Remmen. Klasse A: 1. A. Slingerland. Klasse B: 1. Jac. v. Bennekom; 2. J. T. M. Vahrmeijer; 3. J. Onderwater. Klasse C: 1. C. Dolyslager; 2. C. v. Muij- den; 3. H. Oostdam; 4. Th. v. Es; 5. J, Borst: 6. Nlc. Berg Cz. Tot de B-klasse zijn overgegaan: Th. v. Es, C. v. Muijden, J. Borst en C. Dolyslager. GEBOREN: Catharina, dr. van P. v. Houten en J. Stik- kelorum. ONDERTROUWD: H. A. P. de Santy, jm. 30 j. en J. C. Zwet sloot, jd.. 21 j. A. P. v. d. Kamp, Jm., 35 j, en G. Prins, jd. 26 j. OVERLEDEN: M. M. J. HoogwegRietmeijer, vr., 36 j. C. de Wolff, zn., 26 j. J. C. E. Wakerlein v. d Kaaij. wede., 66 j. L. V. P. Houwlnk, zn., 22 j. Gaspedalen zijn gewilligMaar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 2 c= 4 maal zoo groot!

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 19