Uit Rijnstreek LESDSCH DAGBLAD, Vritóag 24 September 1937 Vijfde Bfëd No. 23773 nare Hoofdpijn 78ste Jaargang AARLANDERVEEN. Bij de ten overstaan van notaris H. B J. v. d. Kreeke gehouden verkooping in het Oude Rechthuis van het perceel in de Dorpstraat, werd dit in bod gezet op een bedrag van f.1550 en afgemijnd op f. 550 door D. Snel te Amsterdam. ALPHEN. Raadsagenda. De e.v. vergadering van den laad is be paald op Maandag 27 September a.s. des nam. 7'/i uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening; 2. Mededeelingen; 3. Ingekomen stukken; 4. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer C. M. Deeren- berg, als benoemd lid van den raad; 5. Voorstel van B. en W. inzake conversie van geldleeningen; 6. Id. inzake verkoop van bouwgrond aan den heer G, W. Vis, q.q.; 7. Id. van B. en W. inzake wijziging der ver ordening op de heffing van schoolgeld; 8. ld. i. z. wijziging der verordening op de heffing van leges; 9. Id. van B. en W. 1. z. het voorstel van de heeren J. L. H. Boeren, A. F. Ruljssenaars en H. G. Veltman, om te bevorderen dat door bemiddeling van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten er bij de Regeering op wordt aangedron gen, dat enkele, nader omschreven maat regelen ten gunste van ondersteunde werk- loozen, worden getroffen; 10 ld. i. z. het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met Zwammerdam, betreffende de toela ting van leerlingen op openbare scholen. Feestvergadering „Eendracht maakt macht". De Schoenmakerspatroons en Winke lierver. „Eendracht maakt Macht", hield haar 20e feestelijke jaarvergadering ten huize van den heer C. J. G. van 't Wout. De voorzitter, de heer T. Verzaal uit Wou- brugge, opende en bracht hulde aan de oprichters. De eigenlijke oprichters wa ren de heeren C. J. G. van 't Wout, die nog altijd een bestuursfunctie waarneemt, en de heer A. A. Goedhart Sr.. die verleden jaar is overleden. Spr. verwelkomde den heer W. Donker Pz. uit Rotterdam, voor zitter van de Ned. Bond van Schoenma kerspatroons en Winkeliersver. De secr. de heer v. 't Wout bracht een keurig verslag uit van de afgeloopen 20 jaar. De kas sloot met een batig saldo van f. 23.55, De heer Donker sprak een kernachtige rede uit waarin hij de vereeniging hul digde. Ook de heer A. A. Goedhart Jr. behoorde tot degenen, die hun beste wenschen uit spraken. De voorzitter dankte de sprekers voor hun gelukwenschen. Men bleef hierna nog eenigen tijd gezellig bijeen. Een vijfjarig zoontje van de fam. O., dat zich op een in den Rijn drijvende plank waagde, had het ongeluk te water te vallen. Gelukkig werd het ventje, dat afdreef en zonk, gezien door een henge laar, die het na veel moeite op het droge wist te brengen. De Katholieke Middenstandsschool, uitgaande van de Onderwijscentrale van den R.K. Middenstandsbond „De Hanze" is op officieele wijze door deken J. M. Hel legers geopend. Vooraf gaf de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. J. Win- ning<hof. een uiteenzetting van het doel en het belang van dit onderwijs in verband met de eischen der vestigingswet. Tevens voerde het woord de voorzitter van „De Hanze", de heer C. Y. Ponsioen en de di recteur der sdhool, de heer H. S. v, d. Putte. BODEGRAVEN. Uitslag van den Ballonnenwedstrijd. De uitslag van den ballonnenwedstrijd is thans door het Oranjecomité vastgesteld. Na het uitzoeken der ingekomen labels, ongeveer 200, waarvan een 50-tal afkom stig uit Duitschland. bleek dat de verste ballon was neeigekomen in Dessau, Mid- den-Duitschland, een affstand, die geschat wordt op ongeveer 500 K.M. De eerste prijs komt dus toe aan ballon No. 657. De vol gende prijzen, alle van in Duitschland ge vonden ballons vielen op de nummers 884, 51, 262, 19, 667, 96, 346, 665, 502 en 278. De beide uitgeloofde kazen werden ver loot onder de vinders en toegewezen aan Strassenwarter Steinkamp te Hoetmer bij Warendorff en aan Jan Otten, Achterom C 52 bij Hoogeveen. Ten bate van het bouw- en restau ratiefonds van de Evang. Luth. Gem. zul len in October verkoopdagen worden ge organiseerd. Het plan bestaat een nieuw gemeentelokaal te bouwen en de kerkver- warmlng te verbeteren. De opbrengst van de Unie-collecte bedroeg dit jaar f. 450. De Luthersche Kerkeraad besloot tot het opnieuw houden van een 8-tal liturgi sche jeugddiensten, waarin behalve ds. Pel ook verschillende predikanten buiten Bo degraven, o.a. ds. Duijvendak uit Haar lem, zullen voorgaaan. Er is voor deze diensten steeds veel be- langafelling. BOSKOOP. Géouden zakenjubileum. Huldiging van de fa. Felix en Dijkhuis. Groote belangstelling uit binnen- en buitenland. Onder zeer groote belangstelling, had gis termiddag in een rijkelijk met groen bloemen versierd lokaal od de kweekerii van de fa. Felix en Dijkhuis dp huldiging Djaats ter gelegenheid van hef 50-iarig be gaan dier firma. Onder de aanwezieen perkten wij op: burgemeeste- van Rot^er- jam, mr Drooelever Fortuvn burgerp^^er Gaarlandt van Gouda, burgemeester War- naar van Hazerswoude en mr. Verkade uit 1 Boskoop. Voorts de heer Koning, directeur der plantsoenen te Amsterdam Jac Smits, voorzitter van den bond van olantenhande- laren en tal van vooraanstaande personen op tuinbouwgebied uit het sreheele land. Zooals bekend had zich een landelijk comité gevormd met als voorzitter de heer P. A. Galijn, burgemeester van Alphen en oud-burgemeester van Boskoop, die namens het comité de firmanten hartelflk toesprak. S,pr. merkte op. dat er wel een bijzondere oorzaak moet zijn, dat zoovelen uit binnen- en buitenland hebben gemeend dat dit jubileum niet ongemerkt mocht voorbij gaan. Talryke personen hebben od dezen dag uiting willen geven aan de sympathie en de waardeering welke in breeden kring gevonden wordt voor het bedrijf, 't welk heden voor vijftig (aar gegrond werd Het was de heer Felix die in 1887 dit be drijf begon, terwijl zestien jaar later de heer Dijkhuis als deelgenoot er in werd opgenomen: Wij wenschen dan ook allereerst u. hoog geachte heer Felix, met dit jubileum geluk. Uitvoerig besprak spr. vervolgens diverse hoogstaande kwaliteiten De firma Felix en Dijkhuis" is product en voorbeeld van echt Boskoopsche onder nemingsgeest en energie en ik acht mij ge lukkig bij deze gelegenheid nog eens op de groote verdienste van dit doorzettings vermogen te kunnen wijzen, omdat het mij steeds weer herinnert aan de taaie volhar- dng door ons voorgeslacht, reeds eeuwen geleden betoond, onder de moeilijkste om standigheden van ons volksbestaan. Vervolgens huldigde spr. den heer Dijk huis. die. hoewel geen Boskooper van ge boorte toch de Boskoopsche eigenschappen van huis uit heeft meegekregen. Waar deze, hetzij in de oude of in de nieuwe wereld, voet aan den grond krijgt in den vorm van handelsrelaties, daar geef ik het iemand te doen om hem van die plaats weg te dringen. Dat geldt dus vanzelf ook voor de fa Felix en Dijkhuis. Het zegt toch immers wel iets, in een ti.id van zoo sterke inperking van het han delsverkeer, toch nog te verzenden be halve naar verschillende Europeesche lan den, naar Amerika en Canada, Australië. Nieuw Zeeland en Palestina. Het heeft het comité verheugd in staat te zijn u aan te bieden een album, waarin gij vindt de namen van hen. die op deze wijze blfjk willen geven van hun waardee ring voor de firma Felix en Dijkhuis en voor de leiders daarvan. Gij vindt daarin meer dan driehonderd handteekeningen uit Nederland en verder talrijke uit: Polen, Tsjecho Slowakije. Oos tenrijk, Zweden, Duitschland, België, Amerika, Canada. Engeland, Zwitserland en Palestina. Voorts biedt het comité u nog aan een bijbehoorende oorkonde, terwijl het uit voerend comité gemeend heeft een en ander te moeten doen vergezeld gaan van een bescheiden bloemstuk. Wij hopen, dat het u, mijnheer Felix en u. mijnheer Dijkhuis, gegeven mag worden nog vele jaren.met de u van God gegeven krachten, in bond met uw andere mede werkers en uw arbeiders, werkzaam te zijn voor en te mogen zien de bloei van de firma Felix en Dijkhuis. m Op deze met gloed uitgesproken rede volgde een hartelijk aplaus. Vervolgens sprak de heer Hengst, die na mens het personeel een levensgroot portret met oorkonde van den heer Fêlix aantoood, daarna mr. van Boomhouwer, namens de Ned. Kamer van Koophandel, mr. Verkerk uit Boskoop, de heer A. van der Bon, na mens de Dendrologische vereeniging, de heer Jac. Smits, Naarden, namens den bond! van plantenhandelaren de heer Hartlieb, te Rotterdam, namens de Prima Vera de heer ir. Moerlands, als tuinbouwconsulent voor Zuid-Holand de dir. der Rijkstuinbouw- school, de heer P. Dijkhuis broeder van den jubilaris die onder hartelijke en geestelijke bewoordingen de jeugd van zijn broeder in herinnering bracht en tot slot de heer Schreuder namens de K. van K. te Gouda. Alsnu was de beurt aan de heeren Felix en Dijkhuis, die beiden, dank brachten aan het comité, de sprekers en de velen die ge komen waren van ver gelegen plaatsen, voor al hun goede wenschen. Vermeld zij nog. dat ook veel fraaie geschenken en talrijke bloemstukken waren aangeboden. Het ge heel leek wel een bloemententoonstelling! Vermejdingswaard is, dat tijdens de rede voeringen, een vliegmachine zeer laag over de kweekerij vloog en een bloemstuk liet vallen, een attentie van het vliegveld „Ypenburg". De voorzitter sloot het Officieele gedeelte, waarna ververschingen werden aangeboden met tot slot een wandeling door de fraaie kweekerijen. Tentoonstelling van „Arboricultura". Zooals medegedeeld, zal op 29 en 30 September e.k. uitgaande van bovenge noemde vereeniging in hotel „Kiaassen" een tentoonstelling worden gehouden van oude gebruiksvoorwerpen, welke vroeger in de kweekerijen gebruikt werden. In verbarad hiermede, zal de heer E, Gul. demorad, wethouder dezer gemeente op 29 September een causerie houden over „Oud Boskoop" terwijl lr. C. Ph. Moerlands, dir. van den Rijkstuinbouw op 30 Sept. zal spreken over „Het belang van een Oud heidskamer in Boskoop". Tot Rijksveldwachter alhier is benoemd de heer H. Wiersma, agent van politie te 's Gravenhage. HAZERSWOUDE. Ernstige val. Het dochtertje van den heer N. de H. alhier heeft bij het spelen op de stoep voor het Raadhuis, doordat zij een duw kreeg, het ongeluk gehad, dat zij op den granieten •toeprand terecht kwam. en een ernstige hoofdwond opliep. Dr. Zoete heeft haar verbonden. Het Gem. Zangkoor „Zang en Vriend schap" heeft in het locaal „Salvatore" haar jaarvergadering gehouden, onder lei ding van haar voorzitter, de heer Alb. van Rijssel, De heer Alb. van Rijssel werd als be stuurslid herkozen. Het bestuur werd voorts als volgt samengesteld, mej. A. Rijkaart, secretaresse, de heer A. van den Bosch, penningmeester de heer J. Fax, bibliothe caris en L. Laros, alg. adjunct. KOUDEKERK. Sterke uitbreiding mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich on der het vee in onze gemeente zoodanig uit, dat schier geen landbouwer van deze zoo zeer gevreesde en schadelijke veeziekte ge vrijwaard blijft. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Marie z, van C. J. den Hollander en A. IJdo. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Verkooping van bouwgrond Verbetering straatverlichting Renteverlaging geldleening. De raad vergaderde. Na vaststellen der notulen bracht de voorz. in bespreking een voorstel tot verkoop van 600 M2 bouwgrond gelegen aan de Berkenkade, aan de hepren Gebr. A. en N. Mol voor den prijs van f. 5.50 per M2. De heer Rijnsburger vroeg hoeveel de eerder op dit punt verkochte bouwgrond had opgebracht en of de prijs van f. 5 50 ongeveer de thans geldende prijs was. De voorzitter antwoordde, dat de eerder hier verkochte grond f. 7.per M2 had opge- gracht doch het betrof toen een stuk van mindere diepte. Wat betreft den prijs van f. 5.50 per M2 deelde spr. mede, dat hij niet kon zeggen wat momenteel eigenlijk de waarde is, doch B. en W. hebben dit be drag gevraagd. Besloten werd conform het voorstel den grond te yerkoopen aan Gebr. Mol. Het volgende punt betrof de straat verlichting. B. en W. hadden ter zake, vol gens indertijd verleende machtiging van den raad. onderhandelingen gevoerd met de Sted Lichtfabrieken te Leiden. De voor zitter lichtte dit punt uitvoerig toe. Hij merkte op, dat de Lichtfabrieken, die tot medewerking bereid zijn, gekomen zijn met een geheel nieuw plan. Volgens dit plan zai vrijwel in de geheele gemeente de ver lichting electrisch worden. Dit brengt mede, dat heel wat nieuwe palen zullen moeten worden geplaatst, terwijl ook eenige door elders vrij gekomen palen zullen kun nen worden vervangen. De kosten zouden bedragen f. 8080. Dit bedrag behoefde niet in eens te worden betaald, doch kon in 12 jaar worden aangevuld. Wanneer aan den van det Valk Boumbnweg een natriumver- lichting zou komen, zouden de kosten pl.m. 1.930.hooger worden. De kosten van den geleverden stroom zullen zijn 8 ets. p. K.W. D- voorz. gaf den raad in overweging dit pian goed te keuren. De heer Klaver vroeg of niet een ander dan de Lichtfabrieken de benoodigde pa len kon leveren en plaatsen. Weth. Bóót' voerde als bezwaar hiertegen aan, dat men dan later toch zou zitten met aansluiting op den kabel van de Lichtfabrieken en dan zouden wel zoodanige voorwaarden worden gesteld, dat de gemeente even duur uit was. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de verlichting volgens het voorgestel de plan veel beter zou zijn en niet meer zou kosten dan tegenwoordig, werd het voorstel z. st. aangenomen met dien ver stande, dat de kosten van de verandering in eens zullen worden betaald in verband met een geldleening. welke zal worden aangegaan. Het laatste punt betrof de rente van geldleeningen. De voorz. bracht in herin nering, dat in Febr. van -dit jaar de rente van drie geldleeningen rentende resp. 41/4%, 41/2% en 4 1/4% kon worden ver laagd tot 4%. De drie leeningen werden toen omgezet in een groote leening. Er zijn nu door B. en W. nieuwe onderhandelingen gevoerd om te komen tot lagere rente. Deze onderhandelingen hebben .er toe geleid, dat de rente kan worden verlaagd tot 3'/!%. Ook kan het voor de verbetering van de straat verlichting benoodigde bedrag, alsmede een paar restanten van andere leeningen, die de gemeente nu nog elders heeft opgeno men tegen hoogere rente, voor dezelfde ïente worden geplaatst. De gemeente zal hierdoor per jaar pl.m. f. 1000.kunnen besparen, echter zal de gemeente een be drag van f. 1880 aan boete moeten beta len welk bedrag bij het kapitaal kan wor den gevoegd, doch hiertegen heeft de Prov. Grtffie bezwaar. Deze verlangt, dat de boete uit de gewone middelen wordt be taald. desnoods te verdeelen over 5 jaar. Zoo wordt dan toch over de eerste jaren een bezuiniging verkregen van pl.m. f. 650. De voorz. gaf den raad in overweging het voorstel van B. en W. aan te nemen, waar na conform werd besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Rijns- burger om bijplaatsingvan een lantaarn aan den Hoogmadescheweg ter hoogte van de boerderij van Samsom. De voorz. zegde overweging toe. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: D. de Haan, dienstbode, R.K. Pastorie Hëerenweg 350 C. P. de Wit, kapelaan, Heerenweg 350. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertha, d. van E. de Jong en van L. Douma. Het mond- en klauwzeer breidt zich langzamerhand in deze gemeeinte uit. Op het oogenblik is er bij 3 veehouders de ge vreesde ziekte onder het vee uitgebroken. NIEUWKOOP. Ouderavond „De Graal". de ouders van de leden der vrouwelijke jeugdbew. „De Graal" ter eerste kennis making Aanwezig waren eenige jeugdleidsters uit Bodegraven onder leiding van mej. Verwer; pastoor Lühn was op het laatste oogenblik verhinderd. De directeur, pastoor Blom heette allen welkom, in het bijzonder de districts overste mej. C. Koedooder uit Lelden. De Graalleden gaven eenige nummertjes vlot ten beste. Een spreekkoor „wat wij willen", optreden marionetten, zang, een tooneelstukje „vergissing is menschelijk" en een reidans „Ik heb m'n wagen volgeladen" Hierna hield mej. C. Koedooder een uit eenzetting betreffende de Graal. Het groote en allesomvattende doel is de meisjes te vormen tot degelijke, gods dienstige huismoeders. Daarvoor gaat de directeur een geestelijk uur houden, daar voor gaan we hier een kookcursus oprich ten, een naaiclub, een zangclub, een hand- werkclub, enz. Spreekster hoopte duidelijk gemaakt te hebben het heerlijk ideaal van de Graal en de aantrekkelijkheid van de methode. Na nog eenige nummertjes van de Graal leden, welke zeer in den smaak vielen, sprak pastoor Blom het slotwoord. Hij con cludeerde dat de Graal hier levensvatbaar heid heeft. Wanneer de algemeene klacht over de tuehtloosheid van de jeugd in onze dagen opgeld doet, dan leert de jeugd dat op straat en moeten wij er naar streven het huiselijk leven aantrekkelijk te maken. Spr. hoopte dat de Graal in onze gemeen te tot grooten bloei mag komen en sloot den uitstekend geslaagden avond met gebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus, z. van C. F. de Jong en H. M. Wijfjes Johanna Hen driks Adriana, d. van G. A. Vergeer en J. A. Bunnik Thijs, z. van J. Huisman en A. Sluimer Jacoba Helena, d. van L. Slingerland en J. Rietveld .Adriana, d. van A. Bljjleven en M, Vonk. Ondertrouwd: W Korver 25 j. en P. Noor- dam 41 j. N. Jansen 26 j., won. te Bode graven en H. M. Verhage 23 j. Getrouwd: W. de Jong 27 j., won. te Ouder-Amstel en P. Voshart 23 j. OUDE WETERING. De Herv. Melsjesvereen. „Dient den Heer" vierde dezer dagen feest. Het was n.l. 25 jaar, dat mej. E. Schoenmaker lid is der Vereen. Na het zingen van een welkoms- lied werd zij gefeliciteerd met dit voor haar en de Vereeniging zoo heugelijke feit door den predikant, die haar ten slotte toe- wenschte, dat zij hetzij als lid der Vereen, of anderszins, hoe haar weg ook Ioopen mag, toch nog vele jaren moge meedoen aan het barmhartige werk der Vereeniging. Toen werden geschenken en bloemen aan geboden van de leden der Vereen, en van Kerkeraad en Kerkvoogden en door enkele oud-leden, die ook aanwezig waren, waar na de avond verder in feestvreugde door gebracht werd. waarbij ook de oudleden niet weinig tot de feeststerrtming bijdroe gen. Deze avond zal zeker bij de jubilaresse in dankbare herinnering blijven! De prijsuitreiking der Winkelweek. Alhier had onder veel belangstelling de prijsuitreiking plaats van de winkelweek in het hotel van den heer v. d. Bosch. Er wa ren o.a. prijzen beschikbaar gesteld voor het raden van den naam welke de vereeniging zal dragen en voor een slagzin. Notaris Loh- man was met de controle belast. De naam luidt „Oude Wetering Vooruit", de slagzin: „Koop en laat koopen, bij den middenstand". Het totaal ingeleverde bons bedroeg 22001. De voorzitter heette allen welkom, waar na de prijsuitreiking plaats vond. De uitslag was: Hoogst aantal ingeleverde bons: 1. mej. L. v. d. Luut aantal bonnen 623; 2. de heer N. v. d. Meer 617; 3. de heer Joh. Horsman 387. De slagzin: 1. Adr. de Ruiter, 2. J. G. O. Kinkel. Naam der Vereeniging: le pr. de heer I. G. Visser; 2e pr. de heer G. v. Dam Jr. Bonswedstrijd: le pr. mej. J. N. Vuik; 2e pr. de heer C. Lagerwey; 3e pr. de heer J. W. Roeloffs. Voorts talrijke andere prijzen. Ballonwedstrijd kinderen: le pr. Anneke Bijkschnidt 580 K.M. of 55 K.M. voorbij Ber lijn; 2e A. P. Cozijn, 250 KM., Duisburg, Duitschland; 3e Jan Meyer, 180 K.M., Duitschland. 4e Jan Gortemeyer, 26 K.M., Mijdrecht Holland. Notaris Lohman wenschte deze nieuwe vereeniging veel succes toe in de toekomst en bracht het bestuur dank voor hetgeen het geboden heeft De voorzitter sloot hier op den geslaagde bijeenkomst. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Wilhelmina, d. van L. H, Bouwmeester en J. Sanders Wilhel mina Christina, d. van L. J. Hogenboom en H. J. Ouwerkerk Elisabeth Anna Maria, d. van J. J. Verhaar en G. Dobbe. Overleden: Maria Catharina van der Zwaan 21 j. Martian Pouw 73 j. Loop der bevolking. Gevestigd: T. Westra van Maarssen C. M. Timmers van Amsterdam A. Delfos van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: K. M. Bosland naar Bergen Z. Hogervorst naar Alphen aan den Rijn G. van Veen naar Alphen aan den Rijn J. C. Baas naar Zevenhoven H. N. Rijnsburger naar Kethel H. Jansen naar Amsterdam E. R. Bunnik naar Al phen aan den Rijn. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer heeft ook onze gemeente bereikt en eenige veestapels aan getast, tot dusverre blijkens de aangiften een drietal. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje Jansje, d. van J. H. Uittenbroek en G. M. van Erk; Cornells z. van J. Kroon en G. van Oijen. Bij de j.l. gehouden inschrijving voor de arbeidsbeurs meldden zich 166 personen. De heer T. Alblas alhier is aangesteld als tijdelijk leeraar van de heerenafdee- ling der gymnastiekvereeniging „Tarzan" te Moercapelle. behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijl er af. Bovendien, Ge proeft nietil Prettig en makkelijk innemenl AKKER CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Overal verkrijgbaar i 5a cent per 12 sluit*. 8094 (Ifigez. MedJ DE SCHOOLKWESTIE. Het schoolbestuur niet ontvankelijk verklaard. Bij K. B. is, beschikkende op het beroep, ingesteld door het bestuur der vereen, tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen alhier, tegen het be sluit van Ged. Staten van Zuid-Holland tot ongegrondverklaring van zijn beroep tegen het besluit van den raad dezer ge meente, van 17 September 1936, houdende weigering van de overeenkomstig art. 72 der L.O.-wet 1920 gevraagde medewerking voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon L.O. alhier, met ver nietiging van het bestreden besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland en van het besluit van den raad onzer gemeente van 17 Sept. 1936, het schoolbestuur in zijn ln deze tot den raad gericht verzoek alsnog niet ontvankelijk verklaard. WOUBRUGGE. Diefstal op woonschip. Op een in de Rijpwetering liggend onbe woond woonschip en een zeiljacht trachtten dieven hun slag te slaan. Ontvreemd werden een aantal dekens en een aanhangmotor. Door de in de nabijheid wonenden werd echter onraad bespeurd en de dieven die zich achtervolgd zagen, wisten te ontkomen met achterlating van de buit, GEBOREN: Geboren: Frans Pieter. z. van A. Noordam en M. van Rijn Sophia, d. van A. C. van Santen en H. C. van Dijk Petrus Johan nes Geertruida, z. van G. A. Volwater en H. M. Baak. ZOETERMEER. Het a.s. 75-jarig jubileum der Chr. School, In verband met het 75-jarig jubileum der Chr. School alhier, dat op Woensdag 20 en Donderdag 21 October zal worden herdacht, zij medegedeeld, dat op Woens dagavond 20 October een wijdingssamen komst zal gehouden worden, alwaar ds. M. van Grieken, in kwaliteit van voorzitter van Chr. Nat. Onderwijs een feestrede zal houden. Tevens zal een koor van ongeveer tachtig oud-leerlingen een feestcantate uitvoeren. Op 21 October zal 's morgens kinderfeest gevierd worden, terwijl het tiestuur 's middags receptie hoopt te hou den. Ook 's avonds zal een herdenkings samenkomst gehouden worden met een feestelijk programma. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Besemer van Ter-Aa: J. Blom van Maartensdijk L de Zwart van Waddinxveen E. E. van EykCeelen van Gouda. Vertrokken: C. M. Duivenstyn n. Mon ster K. Koster naar Haarlem F. A. Meyer naar Amsterdam J. C. v. d. Kley naar Pijnacker. ZWAMMERDAM. De heer J. J. B. Sprey t Alhier is in 72-jarigen ouderdom over leden de heer J. J. B. Srey, een zeer be kend en algemeen geacht ingezetene. De overledene, die steeds zijn volle be langstelling voor het plaatselijk leven toonde, was ook daarbuiten in het in- dustrieele leven een geziene figuur als me defirmant in den békenden houthandel der firma Sprey en Zonen. De laatste jaren had de heer Sprey zich uit de zaken terug getrokken en leefde stil. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Maandag, nam. 21/- u. op de begraafplaats „Buitendorp" alhier. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Verkalk 49 j., echt genoot van Maria Johanna van den Bosch, Ondertrouwd: Jacobus Willem Bogaards 32 j. en Geertruida Bitter 25 j. te Reeuwijk. De Polder Nettenbroek onder deze ge meente, welke in totaal 190 H.A. groot is en waarvan slechts 172 H.A. als belastbaar wordt aangemerkt, heeft de polderlasten voor 1937 bepaald op f. 50 per H.A. Ken jij Pieterse? Zeker wel!ik leende hem gisteren nog tien gulden! Nou!.... dan ken je hem vast nietl

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17