m m m mm LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 September 1937 PARLEMENTAIR OVERZICHT DAMMEN RECHTZAKEN Tweede Kamer. PEEKaCLOPPENBURG ZEILEN. DE VIJFDE H-I.S.W.A TE AMSTERDAM. De ledenvergadering van de Nederland- sche vereeniging voor handel en industrie op het gebied van scheepsbouw en water sport heeft met algemeen® stemmen beslo ten tot het organiseeren van de vijfde Hiswa-watersporttentoonstelling. De show zal worden gehouden van 25 Maart tot en met 3 April te Amsterdam. De heer E. P. Tuinhout heeft om gezond heidsredenen bedankt als voorzitter. De hierdoor ontstane vacature in het bestuur zal worden vervuld door den heer G. de Vries Lentsch Jr. Amsterdamsohe scheeps werf). die als bestuurscommissaris zal op treden, De heer S. Joosten vanaf de op richting der vereeniging haar secretaris, wefcd benoemd tot voorzitter. DE „ENDEAVOUR" Volgens een Reuterbericht zou het Brit setoe .jacht „Endeavour" dat kort geleden aan den wedstrijd om den America-Cup heeft deelgenomen en dat sinds een week vermist werd, op ongeveer 630 mijl van de Azoren zijn gevonden. Intiusschen is er vain dit bericht ook reeds een tegenspraak gekomen. DUIVENSPORT. De REISDUIF. Wedvlucht vanaf Mons (België) afstand gem. 194 K.M. De duiven werden om 8 uur 10 min. in vrijheid gesteld met Z.W. wind. De uitslag was als volgt: 1, 4, 5, 10, 12 J. Sierat; 2, 9, C. W. F. Onvlee 3, 6, 8 N. P. Waasdorp: 7. A. Flippo; 11, 13 J. Flippo. De eerste duif werd ge constateerd 10 uur 54 min. 12 sec., gem. snelheid 1179.38 M. per min., de laatste puntenduif om 11 uur 3 min. Kampioen navlucht 1ste C. W. F. Onvlee met 391.868 punten; 2de J. Sierat met 370.264 p. Hiermede is het seizoen 1937 af- geloopen. DE VRIENDENCLUB. Wedvlucht vanaf Mons (België), afstand plito. 194 K.M. In concours 106 duiven,wel ke om 8.10 uur met sterken Z.-W. wind in vrijheid werden gesteld, waardoor zeer veel duiven doorsloegen en van een andere richting thuis kwamen. F. Hofman klokte de le duif en legde hiermede voor 1937 beslag op den R.E.D.-wisselbeker. Hij con stateerde den eersten vogel om 10 u. 48 m., met een snelheid von 1223.70 M. p. min. De verdere uitslag Is A. P. v. d. Voort 2, 3. 13 en 18: Chr. v. d. Pluym 4, 9 en 10; N. v. d. Linden 5; L. v. d. Nieuwendijk 6, 8, 16 en 19; G. A. L. v. d. Heijden 7; W. le Mair 11. 14 en 15; S. N. v. Leeuwen 12; P. v. pijk 17 en J. F. v. Dorp 20. De donateurs klokten als volgt: P. v. d. Berg 1, 3 en 4; H. Brandt 2; A. v. Rljsbergen 5 en A. Piket G. P. v. d. Berg won den eereprijs. De eere- prijzen der leden werden als volgt behaald F. Hofman, A. P. v. d. Voort, Chr. v. d. Pluym, N. v. d. Linden, L. v. d. Nieuwen dijk en G. A. L. v. d. Reyden. De volgende liefhebbers behaalden punten op aange wezen duiven: Joh. Neuteboom 76; N. v. d. Nieuwemdjjke 75; F. Hofman 44; A. P. V. d. Voort 43; P. v. d. Berg 42; N. v. d. Lin den 40; A. v. Rijsbergen 39; J. Phillppo 36; Chr. v. d. Pluym 34; S. N. v. Leeuwen 33; P. v. Dijk 32 en G. F. v. Dorp 31. De con coursen zijn in 1937 voor de vereeniging niet ongunstig geweest hoewel vele vluch ten zwaar waren. De kampioenschappen werden in 1937 als volgt behaald: le kam pioen van St. Kathalijne Wavre tot Com- piègne A. P. v. d. Voort; 2e Joh. Vogelen zang en 3e L. Gijsman. Van Pont St. Mas- senac tot Corbeil le L. v. d. Nieuwendijk; 2e Chr. v. d. Pluym en 3e F Hofmian. Van Orleans tot Bordeaux le A. P. v. d. Voort; 2e Joh. Neuteboom en 3e Chr. v.d Pluym. Van St. Kathalyne Wavre tot Bordeaux le A. P. v. d. Voort; 2e Chr. v. d. Pluym en 3e L. Gijsman. Kampioen jonge duiven: le A. P. v. d. Voort; 2e Joh. Vogelenzang en 3e G. v. Dijk. Kampioen oud en jong: le Chr. v. d. Pluym met 134 punten; 2e L. v. d. Nieuwendijk met 126 p. en 3e A. P. v. d. Voort miet 124 p. Van de aangewezen duiven oud en jong le T, Hofman met 158 p.; 2e P. v. d. Berg met 153 en 3e Joh. Neuteboom met 152 p. Medaille voor den hoogsten puntenhouder der donateurs, ge schonken door Joh. Vogelenzang, winnaar A. v. Rijsbergen. De kampioenschappen generaal werden behaald door A. P. v. d. Voort le met 570.45; Chr. v. d. Pluym 2e met 539.45 en 3e F. Hofman met 494.83 p. DAMMEN. DAMCLUB LEIDEN. Voor de beker- en medaillewedstrijden is de volgende ronde gespeeld. De uitslag luidde als volgt; Groep I: J. StavleuP. Olivier 9—2 W. F. OlivierTh. Overdijk. 20 P. VoorkampF. Zeilstra 20 Groep II: I. LaterveerA. Buurman 11 Jac. de Vink—W. v. d. Blom 1—1 C. J. KoreeM. Kruider 2—u J. v. WezelP. J. Lemair afgebr. Groep m: W. NijenhuisJ. Boter D. LadanW. Leefhcng Groep IV: H. BuurmanL. Nagtegeller E. WassenaarJoh. Dreef 3—Of i>—r 0—2 2—0 LEIDERDORPSCHE DAMCLUB. De uitslagen der wedstrijden voor de borttenbezettlng zijn; C. MeinemiaW. van Heusden 20; A. SpiesJ. B. van Wijngaarden uitgest.; J. SmitC. de Koning 20; J. v. Tongeren A. Bregman 02; R. MarbusA. Kruide nier 20; K. SpekJ. van Sandijk 11; 6. BloemendaalG. v. d. Voort uitgest.; J. GoedhartM. de Koning 02; J. d. Hol landerJ. A. d. Hollander 20. Er begint thans eenige teekening in den kamp te komen. De kampioen van het vorige jaar, S. Meinema, bezet ongeslagen de eetrste plaats. RIJNSE. DAMCLUB. De uitslag der competitie-wedstrijden van de Rijnsb. Damclub is: Groep B: H. J. Ravensbergen-Joh. Krom hout 20; W. Cederhout-D. v. d. Mey 02; K. v. Egrnond-Fl. v. Duin 20; A. v. d. Brink-C. Schoneveld 11; A. Ravensber- gen-S. Heemskerk 20. Uitgestelde partijen: H. G. Ravensber- gen-A. Ravensbergen 02; L. v. d. Mey- Joh. Kromhout 2O. ZWAMMERDAM—TER-AAR. De eerste in het nieuwe seizoen door de Zwammerdamsche Dam- en Schaakclub gespeelde schaakwedstrijd tegen L.U.T.O. te Ter-Aar, had den volgenden uitslag: Zwammerdam Ter-Aar. P. KoornJ. v. d. Haven 01 H. v. DelftB. Rietveld 0—1 J. P, HuntnkN. Bezemer 01 C. de LeeuwG. de Bruin 10 J. VosJ. de Bruin 01 J. v. ZwietenN. v. Eijk 10 G. HeijkampC. v. d. Haven 10 P. LodderH. Marskamp 10 J. SpaanJ. Visser 10 J. de LeeuwA. Heemskerk 1—0 Totale uitslag 64 Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Soestdijk- schekade 162, 's-Gravenhage. oplossingen binnen drie wekein na publicatie. Probleem No. 4007. Zwart 7 seh. op: 8, 10, 13, 17, 18, 19 en 37. Zwart. 1 2 3 4 5 46 Wit. 49 50 Wit 7 sch. op: 16 28. 32 39 41, 43 en 50. Wit begint en wint. Motief v. d. Meer. Zwart 2 sch. op: 28 en 29. Zwart. 1 2 3 4 5 47 48 Wit. Wit twee sch. op: 23 en 33. Zwart aan zet. Motief No. 2. Zwart 2 sch. op: 29 en 33. Zwart. 1 2 3 4 5 Wit daim op: 24 een sch. op 38. Zwart aan zet. Problematiek. In probleem No. 4004 staat op veld 32 een zwarte schijf, dit moet een dam zijn; de cljferstand is goed. In No. 5005 moet de zwarte schijf op 26 naar 36 verplaatst wor den, wit speelt dan ais lokzet 42—37. Ver volgt zwart met 3641 dan verschaft wit zich een waardevolle tempi door 2822. Zwart: 17x28, 19x28, 41x32, 14x25, 28x39, 25x34, 15x24 32x43. Wit: 32x23, 29—24, 25—20 39—33 34x43. 24—20, 43—38. 43x6. Men lette eens goed op het gebruik van de 5 witte schijven aan den rechtervleugel, het systeem waardoor de schijven 14 en 15 naar 34 en 24 gebracht worden is iets bij zonders; in geen ander probleem treffen wij dit aan. Men moet een bekwaam slag- zetspeler zijn om aan den stand te kun- HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mej. de B. uit Bodegraven zou in haar betrekking een bedrag van plm. f. 400 ver duisterd hebben. De juffrouw stond terecht en zij bekende haar schuld. Ze had zelfs geen bezwaar tegen de vier maanden ge vangenisstraf en twee maanden nog als voorwaardelijk die de Officier van Justitie vroeg, gezien het groote bedrag en den langen duur waarover de diefstallen heb ben plaats gehad. De juffrouw vond dat zij het feit heeft begaan, en dus daarvoor behoort te boeten. Het verduisterde bedrag zou ze volledig terug betalen. De politierechter gevoelde er niet voor het meisje zoo in de gevangenis te zetten. Hij zal met het beslissen over de straf enkele maanden wachten, teneinde na te gaan hoe het meisje zich in haar nieuwe betrekking zal gedragen. De vechtende schipper. In de schuur van den klompenmaker H. R. te Rijnzaterwoude bevond zich R. met eenige huisgenooten, toen de schipper J. W. van S. zijn schuit daar meerde. Hij ging daarop met ledige kogelfleschjes tegen de schuur werpen. Dat deed hij, omdat R. de staaldraadkabel, waaraan zijn schuit had vastgelegen, had doorgezaagd. Na deze gooipartij, was een vechtpartij ontstaan, waarbij een ruit van de schuur was ver nield. Nu betoogde R., dat deze ruit door van S. met een vaarboom was ingeslagen, doch laatstgenoemde zei dat tijdens de be dreiging R. den vaarboom had aangegre pen. en zelf door de ruit geslagen. Er waren getuigen die wisselend beide lezingen bevestigden. Als gevolg hiervan kon de Officier niet tot een bewijs komen, en vroeg vrijspraak. De politierechter was het hiermede eens. De badkuip. W. V. uit Leiden had een badkuip gesto len. en die verkocht. Dat bekende verdach te en hij had er spijt van. De Officier wilde in dit geval wel met een geldboete volstaan, en vroeg f. 10 subs. 10 dagen. Dat kon verdachte niet betalen zed hij, en toen maakte de politierechter er een maand gevangenisstraf voorwaardelijk van met een proeftijd van 2 jaar. Marktdiefstal. Mej. G. uit Koudekerk had op de markt wat kleinigheden gestolen, zoodat ze we gens diefstallen terecht stond. Ze bekende en had er erg veel spijt van zei ze, en de tranen bewezen dat ook. Gezien dat be rouw, vroeg de Officier twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar." Het vonnis werd conform den eisch. KANTONGERECHT DELFT. Het meisje onder de vuilnisauto. De chauffeur K. uit Stompwijk heeft terecht gestaan voor den Delftschen kan tonrechter, omdat hij een wagen en carrier was gepasseerd met een door hem bestuur de vuilnisauto, waardoor een jeugdige wiel- rijdster werd aangereden, en o.m. een been brak. In de vorige zitting was er een meenings- verschil ontstaan over de wijze waarop het meten der carrier heeft plaats gehad, om dat de afmeting die de politie opgaf anders was, dan die K. mededeelde. Daarom werd thans nog de veldwachter van Stompwijk P. gehoord, die over de wijze waarop hij zijn meting had verricht, inlichtingen gaf. Er bleven echter nog zooveel geschilpunten bestaan, dat de ambtenaar van het O.M. niet kon komen tot een overtuigend bewijs, hoewel het wet telijk bewijs z.i. wel geleverd was. Daarom werd vrijspraak gevraagd. De kantonrech ter besloot conform dezen eisch. HAAGSCHE RECHTBANK. Op het kruispunt. Te Voorschoten had de motorrijder J. L. den H. uit Veur, de wlelrijdster mej. W. J. van Meel aangereden, tengevolge waarvan zij werd gewond. Het slachtoffer was uit een zijstraat van den Papenweg gekomen, op welken weg verdachte reed. De wiel- rijdster had voorrang, en volgens verkla ring van mej. van M. was zij recht den weg overgestoken. De motorrijder, die met groote snelheid reed, begon echter te slin geren, zoodat het meisje werd aangiereden. Een wachtmeester der marechaussee deel de mede, dat het uitzicht ter plaatse niet erg ruim is. Verdachte onderstreepte dit; eerst op het laatste moment zag hij het meisje, en nen zien, dat van schijf 48 af een slag mo gelijk wordt naar 6. Het teruggaan van schijf 34 naar 43 om den slag mogelijk te maken en het verwijderen van schijf 15 is zeer mooi bedacht. Dat met weinig schij ven en eenvoudige standen verrassende slagwendingen geconstrueerd kunnen wor den, laat ons probleem No. 4006 zien. Het is een probleem van Joh. de Bree uit 1919. Van dezen problemist zijn veel fraaie pro blemen verschenen; hij behoorde tot de oude problemisten, zooaJLs v. d. Meer, Noo- me, Querido. Geemen enz. In dit probleem zien we een zwarte schijf tusschen de witte geplaatst op 29. een me thode die ook wel eens in de pairtij voor komt, De vorige week zag ik dit juist nog practisch in toepassing waaldoor de partij gewonnen werd evenals in dezen stand. Het motief is mieerslag, de oplossing is slechts vier zetten diep, doch welk een aardlgen stand krijgt men na den tweeden zet van zwart. De oplossing is aldus: Wit: 4439 hoe eenvoudig is deze eerste zet reeds! Zwart: 37x46 gedw. Wit: 20—14 48x39, 33x2. Zwart: 36x43. 10x19. Voor het beëindigen van de probleem bespreking plaatsen wij een aardige meer- slag van Bellnfante uit ..Het Damspel", een oud motief van v. d. Meer „het vier kantje en een motief, dat zeer moeilijk zonder fouten is te bewerken. Het komt voor in het laatste probleem van den vori- gen wedstri d Het is ook bewerkt door on zen abonné S. v. Duyn uit Leiden. Wie van onze lezers ziet kans een onberispelijk pro bleem met dit motief te construeeren? (Wordt vervolgd). hij heeft toen sterk geremd, waardoor hij slingerde. Verd. ontkende met groote snel heid te hebben gereden. De president wees erop dat verd. met het gevaarlijke van het kruispunt bekend is, aus had hij moeten oppassen. De Officier zeide dat verd. niet heeft gereden zooals het behoort en daarom vroeg hij f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Het rijwiel in huurkoop. Bij verschillende rijwielhandelaren had A. G. uit Den Haag rijwielen in huurkoop genomen, doch die spoedig van de hand gedaan. Ook bij den rijwielhandelaar v. L. te Leiden had hij twee rijwielen verkocht, die hij in Den Haag had gehuurd. Tegen G. had de Officier acht maanden gevangenisstraf geëischt. Het vonnis van de Rechtbank was conform dezen eiseh. Een auto gestolen. De garagehouder D. G. v. R. had aan Iemand een Ford-auto verhuurd, die des avonds werd terug gebracht, en voor de garage geplaatst. Daar had N. B. van H. uit Hazerswoude het voertuig vandaan gehaald, en was er mede gaan rijden. Wegens diefstal der auto had de Officier tegen v. R. een jaar gevangenisstraf ge- eischt. De Rechtbank veroordeelde hem van daag conform den eisch. De eenden van Bodegraven. S. A. S. uit Bodegraven zou ten nadeele van den landbouwer Veldhuizen aldaar 19 Jonge eenden hebben gestolen, die in den polder zwommen. Verdachte had dit ont kend; de eenden die bij iemand te Stomp wijk in beslag waren genomen als zijnde van V., had hij te Rotterdam gekocht. Echter had V. gezegd de eenden als zijn eigendom te herkennen. De Officier had tegen S. acht maanden gevangenisstraf geëischt; de Rechtbank achtte het tenlaste gelegde niet bewezen, en sprak hem vrij. Het verkochte rijwiel. Bij den rijwielhandelaar R. G. C. te Lel den had A. J. ten C. uit die gemeente een rijwiel in huurkoop genomen. Op dat rijwiel had ten C. f. 1.59 afbetaald, doch het toen in Den Haag verkocht. Voor dit feit had verdachte terecht ge staan en de Officier had tegen hem twee maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank legde deze straf voorwaar delijk op met een proeftijd van drie jaar. Rijwiel gestolen. Wegens diefstal van een rijwiel heeft terecht gestaan de kellner J. F. te Leiden Voor een pand aan de Uiterstegracht had F. het rijwiel weggenomen. De Officier van Justitie had tegen F. acht maanden gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroord,eëlde F. tot deze straf. De chauffeur J. J. v. d. W. uit Voorscho ten, zou op het kruispunt Utrechtsche VeerPlantage geen voorrang hebben verleend aan den wielrijder M. J. Kuipers, die werd aangereden en vrij ernstig ge wond. Een agent van politie deelde mede op de Plantage een remspoor van 12 M. te hebben gevonden. Volgens verd. had hij met een snelheid van 3040 K.M. gereden; doch toen get. bij deze snelheid proeven deed nemen, had men slechts 5'/; M. noo- dig om te stoppen. Het slachtoffer deelde als getuige mede, dat hij de auto van verd. op plm 45 M. afstand zag. Hij meende toen nog te kun nen oversteken. Geaarzeld had get. niet. Door de gevolgen der aanrijding heeft get. zes weken niet kunnen werken. De officier meende, dat verdachte met een groote snelheid heeft gereden, en blij kens het remspoor, zich reeds aan de lin kerzijde van den weg bevond, toen hij be gon te remmen. Verdachte had aan den wielrijder gelegenheid moeten geven den weg over te steken. In verband met het feit, dat verd. werk loos is, en de schade is vergoed, vroeg de Officier f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis. De verdediger gaf als twistpunt aan of de wielrijder al dan niet weifelde. PI. refe reerde zich voor de straf aan het oordeel der rechtbank. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 25-jaxigen chauffeur M. F. van S. uit Hlllegom. die terecht heeft ge staan omdat hij gebruik heeft gemaakt van een aan oen ander toebehoorend nummerbewijs. De officier van Justitie had geëischt een geldboete van f. 25 subsidiair 10 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde verdachte tot f. 15 subs. 9 dagen hechtenis. HOOGE RAAD. Het verkoopen van merkartikelen beneden den daarvoor vastgesteiden prijs. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. v. Lier, nam gisteren conclusie in een procedure tusschen de N.V. Parfumerie Florence te Amsterdam en de N.V. Phar- maceutische Handelsafdeeling voorheen Kerkhoff en Co. Kerkhoff brengt een bepaald merk tand pasta in den handel, waarvoor zij een ver koopprijs van 60 cent heeft vastgesteld. Grossiers en winkeliers ,aan wie de ven nootschap deze tandcream verkoopt, ver binden zich deze waar niet heneden 60 cent te zullen verkoopen, op straf van boete. De parfumerie Florence, die niet tot de afnemers van Kerkhoff behoort, verkocht de tubes voor 49 cent. ZIJ werd deswege gedagvaard In kort geding voor den presi dent der rechtbank te Amsterdam. Gevor derd werd. dat Florence de tubes niet be neden 60 cent zou moven verkoopen op verbeurte van een dwangsom ten behoeve van eischeres van f. 100 voor eiken dag, waarop in strijd met dat bevel gehandeld mooht worden. Allerlei werkzaamheden. Na de aanvaarding van het voorzitter schap door prof. Aalberse heeft de Kamer nog allerlei werkzaamheden verricht, die bij den aanvang der nieuwe parlementaire periode plegen plaats te hebben, als daar zijn: het trekken der afdeelingen en het aan wijzen van haar voorzitters; de benoeming van de leden der verschillende huishoude lijke commissies; de benoeming van een aantal vaste commissies (voor privaat- en strafrecht; voor belastingen; voor open bare werken; voor handelspolitiek) en het verzenden van eenige wetsontwerpen daar heen. Bovendien werd ditmaal de voordracht opgemaakt ter benoeming, door de Ko ningin, van een lid van den Hoogen Raad; als eerste candidaat kwam daarop te staan dr. J. H. R. Sinninghe Damstó, directeur der belastingen te 's-Gravenhage. Tenslotte de Regeling van Werk zaamheden. Hierbij werd besloten, dat op 5 October het afdeelings-onderzoek der Rijksbegrooting en aanverwante wetsontwerpen zal beginnen en dat de Kamer op 19 October de ontwerpen- grondwetsherziening in behandeling zal nemen (tweede lezing). Zal minis ter van Boeyen dan hersteld zijn. om ze te kunnen verdedigen? Wij hopen het van harte voor hem. Ziedaar de vergadering van giste ren, waarin dus niets bijzonders gebeurde. Of het moest het feit zijn, dat voor de eerste maal communisten in een commis sie werden benoemd. De heeren hebben zich thans blijkbaar voor commissie-arbeid beschikbaar gesteld. Overigens: er werd gisteren zelfs geen interpellatie aange vraagd, wat anders na zulk een lange va- cantie nogal eens gebeurt. HAGENAAR. BREESTRAAT 78-80 LEIDEN 8116 (Ingez. Med.) De president heeft deze vordering afge wezen, doch in hooger beroep vernietigde het gerechtshof te Amsterdam dit vonnis. Het Hof wees den eisch toe. Tegen deze uitspraak werd cassatie aan- geteekend. Mr. van Lier zeide in zijn conclusie onder meer, dat aan Florence kan worden toe gestemd, dat het haar, die niet behoort tot de verkooporganisatie van Kerkhoff, en niet contractueel aan Kerkhoff gebon den is, vrij staat, de tuben tegen een detailprijs lager dan 60 cent te verkoopen. Het Hof heeft deze handelwijze op zichzelf dan ook niet onrechtvaardig geacht, aldus mr. van Lier, maar heeft geoordeeld, dat deze handelwijze is gebaseerd op een ge drag van een of meer personen, die in Kerkhoff's verkooporganisatie een rol spe len. die contractbreuk oplevert. Nu dit verkoopen door Florence slechts mogelijk is door bewust van die contractbreuk gebruik te maken, moet dergelijk verkoo pen worden aangemerkt als een gedrag van Florence, dat indrulseht tegen de zorg vuldigheid, die Florence tegen de belangen van Kerkhoff heeft te betrachten. Mr. van Lier concludeerde tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal uitspraak doen op 11 November. DE ONGEREGELDHEDEN OF DE BOSSCHE VEEMARKT. In den voormiddag van 12 Mei j.l. heb ben zich op de veemarkt te 's-Hertogen- bosch ernstige ongeregeldheden voorge daan. Door twee rechercheurs werd op de veemarkt aangehouden de dertigjarige koopman G. K. uit Buren, die ervan ver dacht werd, zich te hebben schuldig ge maakt aan het vervalschen van kalver- schetsen. Een duizendtal boeren stemde hier niet mee in en verzette zich tegen de politie. Een hoofdagent, die zijn collega's kwam assisteeren, werd met een mes in de hand gestoken. Bij het overbrengen van K. naar het hoofdbureau van politie brak er een waar oproer los. De belde rechercheurs werden aangevallen door den 32-jarigen koopman H. K. uit Kerk-Avezaath, een broer van den arrestant, en door den 44-jarigen J. W. K., koopman te Beusictoem, een neef van de K.'s. Gisteren heeft de Bossche rechtbank de strafzaak tegen de drie verzetplegers behandeld. Na een langdurige zitting eischte de Of ficier van Justitie tegen J. K. wegens we- derspanningheld, opruiing en mishandeling acht. maanden gevangenisstraf en tegen G. K. en H. K. wgens wedersparmigheid zes maanden. Uitspraak over veertien dagen. I 3—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15