Om het wereldkampioenschap schaken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 September 1937 SPORT Zaterdagmiddagcompetitie L. V. B. De Leidsche Singelloop van „Docos". De match Euwe-Aljechin begint op 5 October Bijzonderheden omtrent organisatie en wedstrijdreglement. VOETBAL. Programma voor morgen. Ie klasse: ARC 1—Ter Leede 1. 3'/; uur, v. Leeuwen: Katwijk 1Noordwijk 1. 3' uur, v. d. Valk: LRC 1Quick Boys 1, 3' uur, Kroesemeyer: SLF 1Ons Clubje 1. 3' uur. Schniedewind: SCO 1Rijnsb Boys 1, 3vs uur, v. d. Nat. 2e klasse A: Noordwijk 2ARC 2, 4 uur. (Sportpark) Olivier: Quick B. 2Weter. B. 2, 3'/ï uur. v. Vliet; Sleutels 1F. Pacta 1, 3' uur. de Bruin: Ter Leede 2LRC 2. 4 uur. Arnoldus. 2e klasse B: Noordwijk 3—Katwijk 2, 2' uur. i Achterweg) v. d. Burg: Rijnsb. B. 2— Quick B. 3. 4' uur. Neuteboom: ASCLRC 3. 3'/t uur. Kempenaerstraat Visser. 3e klasse: Ons Clubje 2ARC 3. 3'It uur, t Egmond: Weter. B. 2LDTS, 3'/i uur, v. d. Stelt. 4e klasse: MSV 2Ter Leede 3. 3'/i uur, P. Boom: Noordwijk 4Ons Clubje 3, 4 uur, Achterweg 1 Ladan: Quick B. 5 CNV 2. 3' uur (bijterrein) Hillebrand; F. Pacta 2Sleutels 2, 3: uur, Dijkman. Adspiranten: KatwijkRijns. B.. 3'/i uur, (bijterrein) v. Es: Noordwijk (aiNoord wijk )b> 2'! uur. (Sportpark) v. d. Velden: Ter LeedeQuick B.. 2'It uur, J. Boom: CNVARC. 31/; uur, Wassenburg. ALPHEN I—SLIEDRECHT I. Het eerste elftal van Alphen heeft voor Zondag een kleine wijziging ondergaan. A. v. Vliet is namelijk vervangen door Britsem mer. Het elftal ziet er thans tegen SUedrecht als volgt uit: Doel: Britsemer; achter: v. d. Woensel en Hesseling; midden: Goedhart, Broer en Brunee; voor: Vriesekoop, v. Leeuwen, de Witte, Mulder III en Bezemer, Scheidsrechter is de heer Schluter uit Amsterdam. H.B.S. IIALPHEN II. Het reserve-team van Alphen is voor den wedstrijd tegen H.B.S. n als volgt samen gesteld Doel: v. Leeuwen; achter: Veltman en de GraafmiddenBroer, v. Leeuwen en Hoge- nes; voor: de Greef, Oosterman, Bouthoorn, Windhorst en Mulder L UIT BOSKOOP. Overzicht. De meeste der Zaterdagmiddag elftallen staan reeds voor den derden voetbaldag. Enkele elftallen hebben echter nog slechts één wedstrijd gespeeld en van zelfsprekend is over een vermoedelijk verloop nog weinig of niets te berekenen AR.C. 1 zal b.v. eerst eens moeten aantoonen dat de nederlaag van vorige week slechts op een vergissing berustte en al zullen de speler van AR.C.'s eerste morgen winnen van Ter Leede 1, dat reeds twee verloren wedstrijden achter den rug heeft, dan nog is dat voor de Alphen- sche Racing geen maatstaf en geen bewijs dat zij niet met een ongewoon zwak elftal de competitie is ingegaan. Quick Boys 1 trekt naar LR.C. 1. waarvan zij in het vorige seizoen verloor. Weer zul len de Boys extra moeten oppassen, daar LR.C. 1 er ongetwijfeld opnieuw zin in Katwijk 1 krijgt Noordwijk 1 te gast met een elftal dat er wezen mag en evenals andere jaren het seizoen schitterend heeft ingezet. Of ze nu zullen volhouden? In 2 A trekt Weter. Boys als leider naar Quick Boys 2. Wii zijn benieuwd of de Boys van de Wetering ook in dezen derden wed strijd zegevieren. DE DOLENDE MIDDENVOOR. Gaat Bakhuys Venlo verlaten? Naar wij vernemen aldus het Hbld. zal de ex-mudvoor '.an het Nederlandsch elftal, Bakhuys, op 15 October as. het si garenmagazijn aan de Parade te Venlo ver laten. Bakhuys voelt er niets meer voor om als houder van een sigarenmagazijn te fungeeren. temeer daar na de affaire-Reims de klandizie in deze zaak in belangrijke mate is afgenomen. Het pand is inmiddels reeds aan een anderen huurder toegezegd. Het is niet onwaarschijnlijk dat Bakhuys binnenkort Venlo weer zal verlaten. Over zijn nieuwe plannen is verder nog niets bekend. LUGDUNUM I—HILLLNEN I. Lugdunum zal in de volgende opstelling uitkomen: doel: D v. d. Berg; achter: H. Gans en J. v. Berkel; midden: J. Reijken. J. Pauw en P. de Lange: voor: P. Vermond. H. v. d. Heijden, W. Koolloos. B. v. d. Mark en P. Mooten. Lugdunum n gaat Zondag haar eersten uitwedstrijd spelen en wel tegen H.V.V. UI. Zij zal in de volgende opstelling uitkomen: Doel: J. Koet; achter: N. Dool en G. v. d. Reijden; midden: N. Stokkermans, G. v. d. Linden en H. Honsbeek; voor: P. Breede- veld, M. Bronsgeest. J. Weerlee, H. de Roo en B. Dool. S.L.F. I—ONS CLUBJE I. Voor dezen competitiewedstrijd heeft het Ons Clubje-elftal eenige wijzigingen on dergaan en komt uit als volgt: Doel: F. Smittenaar; achter: J. Gordijn, N. Voordauw: midden: D. v. Laar, A. Zit man, H. de Witt; voor: H. v. Alphen, W. de Ridder, H. Botermans, L. Hakkebrok, H. Bloemendaal. RIJNSB. BOYS— S. C. O. Voor den wedstrijd tegen S.C.O. I Is het Rijnsb. Boys-elftal als volgt samengesteld: Doel: H. Glasbergen; achter: J. v. d. Vijver en W. v. Vliet: midden: J. Tijster man, v. Duin en J. Iter son; voor: G. Zand bergen, C. v. Vliet. J. Zwaan, D. C. den Haan en A. Heemskerk. L.D.W.S.—S.E.P. L.D.W.S. komt Zondag tegen S.EB. als volgt uit: doel: J. v. d. Bom; achter: J. Dls- telvelt en W. v. d. Steen: midden: K. v. d. Steen, P. Onderwater en G. Logeman; voor: H. Starre, G. Starre, H. v. Houten. G. de Lange en P. v. Egmond. U.V.V.—DE LANDBOUW. Gister speelde U.V.V. alhier een vrlend- schappelijken wedstrijd tegen „De Land bouw", welke door U.V.V. met 60 werd gewonnen. Scheidsrechter Boom leidde uitstekend. HET D.S.O.-ELFTAL. Zondag speelt D.S.O. I den competitie wedstrijd tegen B.T.C. te Loosduinen. Zij komt aldaar met het volgende elftal uit: Doel: A. Kamps; achter: J. Vermeulen en G. de Hertog; midden: G. Fregge, L Veelen- turf en F. Moerkercken; voor: J. Windmeyer K. Dontje, J. de Hertog, H. Bakker er. L. Wieriks. As. Zondag zullen te Boskoop de volgende thuiswedstrijden plaats hebben: Hoef IBosk. Boys Hf; Gouda IVHoef IH; Bosk. Boyys IIGouda V. UIT NIEUWVEEN. Voor as. Zondag zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Nleuwveen INieuwerkera I; Nieuwkoop IINieuwveen H en Llsse IIINic. Boys 1. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL BOND. Programma voor Zaterdag en Zondag as. Adspiranten: KI. I: Zuiderkwartier— Noorderkwartier. KI. n: Vicus Orientis nVicus Orien- tis III. Leden: KI. I: Fluks HIAlgemeene n (11 uur). KI. H: Noorderkwartier HMorsch- kwartier (2.15 uur); Vicus Orientis Hf Zuiderkwartier II (11 uur). Overzicht. Slechts één eerste klasse-wedstrijd staat Zondag as. op het leden-programma. Fluks IH zal dan nl. op eigen veld Alge meene H ontmoeten. En waar de rood- witten nu niet bepaald bijster goed ge start zijn en Algemeene II het afgeloopen seizoen sterker bleek dan Zuiderkwartier, kunnen we de club van de Nieuwe Vaart weinig goeds voorspellen. In de 2de klasse zal Noorderkwartier n ongetwijfeld trachten voort te gaan op het pad. dat zij verleden week heeft inge slagen. Een overwinning op Morschkwar- tier lijkt ons dan ook geenszins een ver rassing. Vicus Orientis IH en Zuider kwartier zullen elkaar tenslotte niet veel in kracht ontloopen. Een verdeeling der punten zal dan ook zeker niet als een ab normale uitslag worden beschouwd. Wat de adspiranten aangaat, zullen Noorderkw. en Zuiderkw. uitmaken, wie voorloopig de ondergeschikte rol in de eerste klasse zal moeten spelen, terwijl in de tweede klasse Vicus Or. H vanzelf sprekend weinig zal dulden van haar reserve-team. ATHLETIEK. Negentien deelnemers. Morgen organiseert de R.-K. Athl.-Ver. „Docos" den Leidschen Singelloop om den Peter Verhoef-wisselbeker. Van de kant der R.-K. athleten bestaat voor dezen loop flinke belangstelling. In totaal hebben 19 athleten ingeschreven, waaronder vele be kende. Wie van hen de beste kans voor de eerste plaats heeft, valt moeilijk te zeggen. Wanneer wij de prestaties van het afgeloopen seizoen bekijken, dan komt de bekende Limburger Liebregts, R.-K. kam pioen op de 5000 M„ er het meest voor in aanmerking. Maar .Docos" komt met een aantal athleten uit, die zeer weinig, mis schien wel niets voor hem onder behoeven te doen. Noemen wij allereerst J. v. Rooden en H. Jansen en dan de oudere op dit parcours vertrouwde loopers J. Dubbelaar, A. Slingerland en N. v. Bakelen en ten slotte J. Hassing; zij allen kunnen voor een verrassing zorgen. De Leldenaars die nen vooral op te passen voor de tactiek van Liebregts. waarmee hij in den strijd tegen uitgesproken sterkere athleten reeds me nigmaal den eerepalm heeft behaald. Ook in de B-klasse zal de strijd zeer spannend zijn. R. Knape, C. v. Bakelen, M. v. Steenbergen, G. Gaal zijn loopers, die aan elkaar gewaagd zijn. De Haarlemmer Knape heeft reeds verschillende malen bewezen sterker te zijn, maar de anderen ontloopen hem zóó weinig, dat hij het nog lang niet gewonnen heeft. Ook is het niet uitgesloten, dat een der andere B-klassers het eerste de finish zal passeeren. Er zijn loopers bij, die lang niet over het hoofd gezien moetten worden. Ook voor de B- klasse zien wij dan ook met belangstelling den uitslag tegemoet. De volgende loopers zullen deelnemen: Klasse A: 1. J. v. Rooden .Docos Leiden; 2. A. Slingerland, „Docos"; 3. J. Dubbelaar, .Docos"; 4. H. Jansen „Docos"; 5. J. Has sing. „Docos"; 6. N. v. Bakelen. „Jong Le ven", A'dam; 7. W. Liebregts. „R.K. A.V.L." Lindeheuvel. Klasse B: 8. M. v. Steenbergen, „Docos"; 9. B. Kruit „Docos"; 10. P. Dubbelaar „Do cos"; 11. J. de Graaf, „Docos"; 12. D. de Blank, „Graaf Willem II", Den Haag; 13. C. v. Bakelen .„Jong Leven", A'dam; 14. A. Kluyskens, „Jong Leven", A'dam; 15. J. Wurzer, indiv. Leiden; 16. G. Vits, indlv. Leiden; 17. J. Burger „DEM", Beverwijk; 18. R. Knape, „Holland". Haarlem; 19. G. Gaal „Swift", Assendelft. De loopers verkleeden zich in café Royal aan de Doezastraat. De start heeft plaats om 3.10 uur op den Witten Singel nabij de Heerenstraat, waar ook de finish is. Van het publiek wordt verwacht, dat het niet met de loopers meefietst of hen op de een of andere wijze hindert. Vanaf het moment dat onze land genoot, dr. Max Euwe, in 1935 aan dr. Aljechin den titel van wereldkampioen allee schakers ontnam, heeft de re vanche-match een punt van voortdu rende bespreking uitgemaakt in de schaakwereld, zoowel als in broeden kring daarbuiten! Wat tóén nog verre toekomstmuziek leek, staat thans op het punt werkelijk heid te worden. De match is niet alleen tot stand gekomen, zij zal reeds over ruim een week een aanvang nemen en hoogstwaarschijnlijk anderhalve maand achtereen de publieke interesse volko men in haar ban gevangen houden En nu is het begrijpelijk dat Pers en pu bliek zoo langzamerhand prijs stellen op eenige nadere bijzonderheden omtrent den grooten kamp tusschen de beide groot meesters. welke op Maandag. 4 October, des avonds te halfnegen in een speciaal daartoe belegde bijeenkomst in Den Haag in tegenwoordigheid van vele autoriteiten door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen officieel zal worden geopend. Het was daarom dat het EuweAljechin- comité, dat den vorigen tweekamp organi seerde en ook thans de organisatie in han den heeft nadat de Haagsche Courant de match financieel mogelijk had gemaakt gisteren de vertegenwoordigers der bla den bfjeen had geroepen in het Carlton- hotel te Amsterdam, waar de leden van het comité, bijgestaan door dr. Euwe (zoojuist uit Oostenrijk teruggekeerd! uitvoerig heb ben verteld van de organisatie en het wed strijdreglement. van de leiding, enz., kortom een vrijwel volledig resumé gegeven hebben van alles wat in den loon der laatste weken door middel van diverse korte berichten reeds is gemeld! Vooral omdat er ook in Leiden en om geving groote interesse voor dezen kamp bestaat, niet het minst doordat onder de auspiciën van het .Deidsch Dagblad" op 21 October in de Stadsgehoorzaal alhier de achtste partij zal worden gespeeld, laten wij hier nog eens in den breede alles volgen, hetgeen omtrent de tweede match Euwe Aljechin is bepaald. Het rooster. Allereerst dan een overzicht van de te spelen partijen met opgave van plaats, datum en uur van aanvang: een vanwege het comité aangewezen arts. In geval van ziekte van langeren duur beslist het comité over den gang van zaken. Hangpartijen worden verder gespeeld op den volgenden dag. Er zal geen nieuwe partij worden aangevangen voordat de vorige beëindigd is. De bedenktijd bedraagt voor eiken speler 2lh uur per 40 zetten, met dien verstande, dat de opgespaarde tijd aan de volgende zettenreeks van die partij ten goede komt. Er worden 40 zetten per dag gespeeld, terwijl de 41ste zet van wit, de 81ste zet van wit, enz., in gesloten couvert afgegeven wordt aan den betrokken lêider. De leiding. De opperste leidlnc van den wedstrijd berust bij het EuweAljechin-comité, dat bestaat uit de heeren mr. M. Leven bach. G. van Dam. G. van Harten. Th. M E. Liket en jhr. Ir. H. Strick van Llnschoten (laatstgenoemde als vertegenwoordiger van dr. Aljechin). Het comité wijst voor iedere party een gedelegeerde aan, die als wedstrijd-leider fungeeren zal. In de practijk komt het er op neer dat de bekende schaakmeester Maroczy lederen avond als zoodanig fun geeren zal! Secondanten zijn de heeren Fine ivoor Euwe) en Ellskases (voor Al jechin), die naar dr. Euwe meedeelde hun taak zoo ernstig oovatten dat zij be reids Hollandsch geleerd hebben. In het wedstrijd-contract, dat overigens bijkans gelijkluidend is aan dat van den vorigen keer. is thans een bepaling opge nomen. welke waarborgt dat moeilijkheden, welke zidh in 1935 onder meer te Ermelo hebben voorgedaan, niet meer zullen voor komen. .Aljechin drinkt nu trouwens melk" voegde Euwe lachend aan deze mededeeling toe Bekende schaakmeesters komen. Natuurlijk zal een groot aantal schaak meesters van den kamp getuige zijn. Op de bijeenkomst van gisteren in Carlton waren reeds aanwezig: Grünfeld, Kmoeh, de En- gelschman Winter en onze nationale kam pioen Landau. Volgens Euwe kunnen, be halve de genoemde secondanten, ook nog verwacht worden: Flohr. Reshevsky, Keres (de vermoedelijke winnaar van het tournool op de Sommering), Tartakower. Lasker (waarschijnlijk) en de 72-jarige Mieses. De burgemeesters van de steden, waar de diverse partijen worden gespeeld, zullen worden uitgenoodigd den eersten zet te doen. Toespraken worden er daarbij niet gehouden teneinde de spelers niet onnoodie te vermoeien. Als Euwe wint.... Wat er gebeuren gaat na deze revanche match tusschen Euwe en Aljechin is na tuurlijk nog volmaakt onzeker, gelijk ook het resultaat van dezen kamp in den schoot 1. Den Haag. 5 October. 2. Rotterdam. 7 October. 3. Amsterdam. 10 October, 4. Amsterdam. 12 October, 5. Den Haag. 14 October, 6. Haarlem. 16 October, 7. Rotterdam, 19 October, 8. Leiden. 21 October, 9. Den Haag. 24 October. 10. Den Haag, 26 October. 11. Groningen, 30 October, 12. Amsterdam, 1 November. 13. Amsterdam. 3 November, 14. Zwolle, 6 November. 15. Rotterdam, 9 November, 16. Rotterdam. 11 November, 17. Den Haag, 14 November, 18. Den Haag, 16 November, 19. Eindhoven. 20 November, 20. Amsterdam, 23 November. 21. Amsterdam. 25 November, 22. Delft, 27 November. 23. Rotterdam, 30 November. 24. Rotterdam, 2 December, 25. Den Haag, 4 December. 26 Den Haag, 7 December. 27. Amsterdam, 9 December, 28. Amsterdam. 12 December. 29. Rotterdam. 14 December, 30. Rotterdam, 16 December. Dierentuin Diergaarde KrasnapoLsky Krasnapolsky Dierentuin Gem. Concertzaal Diergaarde Stadsgehoorzaal Dierentuin Dierentuin Harmonie Krasnapolsky Krasnapolsky Buitensocleteit Diergaarde Diergaarde Dierentuin Dierentuin Philips Ontsp. Geb. Krasnapolsky Krasnapolsky Stadsdoelen Doelen Doelen Dierentuin Dierentuin Krasnapolsky Krasnapolsky Doelen Gr. Schouwburg 6.30 uur n.m. 6,00 uur n.m. 6 30 uur njn. 6 30 uur n.m. 6.30 uur n.m. 7.00 uur n.m. 600 uiur n.m. 6.30 uur n.m. 6.30 uur n.m. 6.30 uur n.m. 630 uur nm. 6 30 uur n.m. 7.00 uur n.m. 630 uur nm. 6 00 uur n.m. 6 00 uur n.m. 6 30 uur n.m. 6.30 uiur n.m. 6.30 uur n.m. 6 30 uur njn. 630 uur njn. 630 uur n.m. 6.00 uur n.m. 6 00 uur n.m. 6.30 uur njn. 6.30 uur n.m. 6 30 uur n.m. 6 30 uur nrm. 6.00 uur n m. 6 30 uur n.m. Wie is winnaar? Winnaar van den wedstrijd is hij, die het eerst 15'/: winstpunten heeft be haald, waaronder tenminste zes winstpunten voor gewonnen partijen. Voor een gewonnen partij krijgt de win naar één winstpunt: voor een remise- partij krijgen beide spelers een half winstpunt. Theoretisch kan de match dus na zestien partijen beëindigd zijn en wel indien één der spelers zestien overwinningen in successie boekt! Prae- tisch zal daar wel niet al te veel kans op bestaan. Als na 30 partijen geen der spelers zes partijen gewonnen heeft, wordt er door gespeeld totdat dit wel het geval is. (De match CapablancaAljechin duurde indertijd 34 partijen!) Als na 30 partijen de spelers oen gelijk aantal winstpunten van minstens zes hebben behaald, geldt de wedstrijd ais onbeslist en behoudt dr. Euwe zijn titel. Is de wedstrijd beslist vóór de 30ste partij dan wordt toch de geheele serie uitgespeeld. De partijen, gespeeld na de beslissing, worden dan echter als vriendschappelijk beschouwd. Elke speler heeft recht op ree vrije dagen in verband met eventueele on gesteldheid, zulks na bevestiging door der toekomst verborgen ligt. Eenige feiten staan niettemin vast en wel dat de winnaar ln 1940. volgens besluit van het te Stock holm gehouden congres, om den titel zal spelen tegen Flohr. En nog iets anders is vrij zeker. Dit namelijk dat Euwe gedurende het toumooi in Oostenrijk langdurig met den oud-wereldkampioen Capablanca beraad slaagd heeft en toegezegd heeft het vol gend jaar tegen den Cubaan een wedstrijd te spelen indien hij zh titel tegen Aljechin zou behouden. Die ontmoeting zou officieel niet om het wereldkampioenschap kunnen gaan. doöh indirect staat deze er bij oo het spel, omdat Euwe goed gevonden heeft dat de winnaar van zijn kamp tegen Capablanca ln 1940 tegen Flohr om den titel uitkomt! Die eventueele match tegen Capa- blanoa zal niet in Nederland plaats vinden doch vermoedelijk in Buenos Aires. Argentinië heeft zich ontzaglijk veel moeite getroost om den wedstrijd EuweCapablanca tot stand te bren gen en Euwe meent, naar hij gisteren verklaarde, dat daarom ook aan Argen tinië de eerste kans gegeven moet worden om een redelijk bod te doen. Hij is in dat geval bereid naar Buenos Aires te gaan! Aan het slot der bijeenkomst deed de wereldkampioen nog een „sensationeele" mededeeling: Aljechrn's beroemde kat Chess" Is gestolen! Er is één troost van Euwe's concurrent' hij beschikt oyer een geheel nest ionce Chess jcs". Of zii echter de noodige kwaliteiten bezitten om de tech nische en strategische schaaktalenten van hun meester te ontwikkelen en op te voeren zal de komende match ons leeren..,.! DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. Keres, als eenige winnaar, vergroot zijn voorsprong. Er zou Iets zeer bijzonders moeten gebeu ren, indien den jeugdigen Estlander Keres de overwinning in den schaakachtkamp zou ontgaan. Immers, gisteren, in de elfde ronde, was hij de eenige speler, die zijn partij won. de overige partijen werden alle remise. Hij heeft hiermede zijn voorsprong op zijn naasten concurrent Fine tot 2 pun ten vergroot, 'n voorsprong dus. welke m 'n dergelijk en dermate vergevorderd toumooi. VTijwel niet meer is in te halen. De uitslagen van deze elfde ronde luiden: KeresPetrov 10. FineRagcrzin CapablancaReshevsky 'h'ft. FlohrEliskases 'It'li. SCHAAKVEREENIGING „KOUDEKERK" De schaakvereen. „Koudekerk" hield haar ledenvergadering onder leiding van den voorzitter A. Kuiper. De notulen werden ge lezen en goedgekeurd. Besloten werd dat men wegens gebrek aan leden nog een jaar zou wachten om zich bij den schaakbond „de Rijnstreek" aan te sluiten. De speel avonden worden gehouden 's Dinsdags avonds te 8.15 bij den heer T. Basie. PAARDENSPORT. EEN BELANGRIJKE BEPALING VOOR QRAVERIJEN. Verzachting van straffen. Zooals in ons verslag met betrekking tot de gehouden draverij op de korte baan in Warmond is medegedeeld, zou door de Harddraverij-commissie aldaar bij de Koninklijke worden geprotesteerd tegen de boeten die zijn opgelegd aan de pikeurs, omdat zij door het lint waren gereden. Thans is ons medegedeeld, dat dit pro test in gunstige overweging is genomen, en het de straffen, te dezer zake in het regie- men opgenomen aanmerkelijk zijn verzacht. Deze zijn thans bepaald als volgt: Eerste maal door het lint rijden wordt ge straft met f. 5.—; tweede maal met f. 10, derde maal met intrekking der rijvergun ning voor een nader te bepalen duur. Degenen, die wegens het voor de tweede maal door het lint rijden op de 300 M. baan in 1937 zijn beboet met f. 25.ontvangen f. 15.terug. Voor de harddraverij op de korte baan Is deze wijziging van zeer groot belang en vooral de pikeurs die reeds jaren lang ge streden hebben om verzachting van de be staande bepalingen, zullen zeker met waar deering van bovenstaande kennis nemen. STREEKWEDSTRIJDEN LANDELIJKE RUITERSPORT. Het bestuur van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen heeft zich in den laatsten tijd beijverd om bijzondere instructie te geven voor de leden in het rijden vain den bok. De heer W. Slob heeft als secretaris op verschillende plaatsen les gegeven in het men-onderricht volgens de bepalingen van het men-voorschrift, hetwelk door de Fe deratie is samengesteld en in druk uitge geven. Morgen zal er in de Federatie-rijschool op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp gelegenheid worden gegeven om deel te nemen aan een zg. men-proef, nJ. het rijden met een vierwielig rijtuig bespan nen met twee paardent aanvang 10 uur). Daarna zal er gelegenheid zijn om deel te nemen aan een dressuurproef, klasse N en klasse B, voor paarden, die daarin nog nooit een prijs hebben gewonnen. Dit zijn streekwedstrijden, welke voor het eerst worden gehouden en een instructief ka rakter dragen, waarbij de beoordeeling van den keurmeester voor de deelnemers wordt besproken en nader toegelicht. Ook zal een dressuurpaard worden voor gereden in een programma van klasse L of M, met gedetailleerde bespreking van de getoonde verrichtingen. Ten slotte zal nog praktisch worden aan getoond hoe vrijheidsduur en het zg. hoo- ge-school-rijden kan worden aangeleerd. WIELRENNEN. „SWIFT". Voor Zondag a s. Is er een tijdrace over 40 K.M. vastgesteld. Mocht het weer voor zoo'n wedstrijd niet geschikt zijn dan zal er een peleton worden verreden over 54 K.M. De September-competitie is door den re gen grootendeels in het water gevallen. Slechts één wedstrijd vond er doorgang n.l. de sprint. Deze wedstrijd is nu bij de Octo- ber-competitie gevoegd, zoodat deze wed strijd dus niet verloren is gegaan. Er staan voor de komende maand een paar aardige wedstrijden voor den boeg. De samenkomst ls Zondag te 8.45 uur. BILJARTEN. COMPETITIE F.B.H.O. (HAARLEM). Voor de competie der F.B.H.O. hebben voor de 1ste klasse Ingeschreven.' Excelsior, Lisse; Vriendenkring; Soc. Vr- Krlng; O.V.S.; A.D.O.; Nieuw-Flora, alle Haarlem; Telescoop, Spaarndam, en Zand- voort I. De eerste competitie-wedstrijd werd ge speeld tusschen Vriendenkring en Excel sior. De wedstrijd eindigde tenslotte in een geiljk spel. 2—2. Het resultaat was: pnt. brt. h.s. gem. A. Duivenvoorden Exc. (114) 114 17 26 6.70 R. Lunenburg Vr.Kr. (243) 173 17 37 10.17 J. Duivenvoorden (129) 100 23 15 4.34 G. Klooster (174) 174 24 20 7,25 Th.Duivenvoorden (94) 70 25 10 2.80 II. Oomen (135) 135 26 31 5.19 Mar. v. Diik (84) 84 24 19 3.50 H. Honing (121) 94 24 11 3,91 Excelsior I, Lisse, 2 punten; Vrienden kring, Haarlem, 2 punten. 2—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14