LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 24 September 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Hevige verontwaardiging over de aanvallen op Nanking en Kanton LAND- EN TUINBOUW De Japanners blijven in Noord-China oprukken PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 26 SEPTEMBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (o. t.), ds. Bieshaar Jr.; nam. 6 uur, ds. Bieshaar Sr. van Den Haag. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur (o. t.) ds. Stulvenberg. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Kltisener. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Dam. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10 uur, de heer P. KatelUn, cand. te Utrecht; nam. 6 uur (Jeugdienst); ds. Pel. Geref. Gem.: Voorm'. 10 uur en nam. halfzeven, leesdlenst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Jongenbreur van Capelle. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Voorm. 10 uur. ds. Thomsen, Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Vrielink. DE KAAG. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Verwaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Boukema van Leidschendam. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10'uur, ds. D. Holwerda van Kollumerzwaag; nam. halfzeven, ds. J. H. Vrielink van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. halfacht, ds. Dronkert van Wou- brugge. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. de Vries; nam. 7 uur, ds. Eerhard van Hllle- gom. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfvier, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 uur, de heer E. du Marchie van Voort huizen, cand. te Apeldoorn. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrie, ds. G. T. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. W. van Dijk van Zevenhoven; nam. halfacht, lees dienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, de heer J. Streef land. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 u., de heer J. Streef- land. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. halfelf, dr. Boersema. SASSEN HEIM. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftieh ennam, 5 uur, ds. Kuipet. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. Buur, ds. de Bruine. Gemeente Gods: Voorm. 101/4 uur, paster van der Woude van Rotterdam. t TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Hoeufft van V.elsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, as. Warner. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Haspers van Koudekerk. VOORHOUT Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer A. Vroeg-in-de-Weijnam. halfzeven, ds. M. Verkerk van Moercapelle. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Cnr. Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. WARMOND Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate; nam. 78 uur (jeugddienst), dr. Honders. Kievietkerk: Voorm. 10.05 u„ dr. Honders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. H. J. Mispelblom Beijer van Leiden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Doorhenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, dienst. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. Wol- dendorp; nam-. 7 uur, ds. J. G. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer Dijkman van Rijssen. Ver. van Vrijz. Hervormden; geen dienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. C A. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. halfacht, ds. W. van Dijk. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds, Eijkman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Ph. de Bruin van Bodegraven, nam. 2 uur, afscheid van ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 101/4 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Deventer (Evang.) R. Bijls- ma te Eexta; te Groningen (Ver. v. Vrijz. Herv.) M. A. Beek te Anlo; te Zegveld A J. Brinkman, cand. te Ooltgensplaat. GEREF KERKEN. Beroepen te Sliedrecht-Glessendam (als hulppred.) J. B. Welmers, cand. te Diepen- heim; te Zaandam (3e pbed. pl.) R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. VRIJ-EVANG. GEMEENTEN. Beroepen te Franeker-Minnertsga (als hulppred.) G. v. Bruggen, cand. te Olde broek. Ds. J. WILLEMSE t In den ouderdom van 81 jaar te em.- Utrecht Overleden ds. J. Willemse, predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Willemse werd in 1885 candidaat in Groningen en aanvaardde 10 Jan. 1886 zijn ambt te 's-Heerenhoek. Vandaar vertrok hij in 1890 naar Herdinxveld, welke stand plaats hij in 1394 met Kruiningen verwis selde. In 1916 deed hij zijn intrede te Oudenbosch waar hij 10 Jan. 1923 eervol emeritaat ontving. KAMERPLANTEN EN DE HERFST. Meerdere vragen bereiken ons over de behandeling van kamerplanten in het na jaar. De reeds vroeg invallende herfstbuien doen reeds weer aan den winter denken: de kachel wordt weer klaar gemaakt en brandt zelfs reeds hier en daar en met dit alles gaan ook de gedachten uit naar de planten, welke gedurende den zomer den tuin hebben versierd en langzamerhand naar binnen moeten. Hiertoe behoort in de eerste plaats de Geranium (Pelargonium) Deze nog fleurig uitziende gewassen wil men graag gedurende den winter bewaren met de be doeling, ze een volgend jaar weer in den tuin te gebruiken. De meeste staan met den pot in de aarde: dit is steeds aan te be velen, want anders vormen deze planten te veel blad en geen bloem. Vooral bij veel regenachtig zomerweer. De door en over den pot groeiende wortels worden afgesneden en ook de aarde iets verwijderd, zóó dat op de potaarde kan worden gegoten. Aan te bevelen is het de stengels tot ongeveer de helft in te snijden. Hierdoor worden wel de mooiste deelen van de planten weggesne den, maar de plant zelf zal beter den winter door komen. De afgesneden koppen kunnen zeer goed worden gestekt, bijv. drie in een gewonen bloempot. Men snijdt de stekken pl.m. 10 c.M. lang en snijdt vlak onder een bladsteel af. Dit blad wordt geheel wegge nomen en ook de daar meestal aanwezige vllesblaadjes. De stekken een paar uur laten liggen, vóór men ze in de aarde zet verdient aanbeveling: de wonden drogen dan op. Voor potgrond neemt men een mengsel van goede tuinaarde, met wat fijne turfmolm en wat scherpzand (metselzand)Deze plan ten en stekken worden op een lichte, luch tige plaats gezet en mogen vooral niet dicht bij een brandende kachel staan. Een kelder of zolderkamer waar het niet vriest, is reeds voldoende. Vooral de eerste dagen en weken na het binnenbrengen wordt dage lijks gelucht en af en toe gegoten. Gedu rende de maanden December en Januari geeft men matig water. Er dient alleen voor gezorgd, dat de potgrond niet geheel uit droogt. In Maart krijgen de overwinterde planten een grooteren pot en nieuwe aarde, terwijl de stekken ieder afzonderlijk in een bloempot worden geplaatst. Behalve met de bekende Geranium wordt op boven beschreven manier gehandeld met nu buitenstaande Fuchsia's. Deze laatste kunnen desnoods overwinteren in een flink gat, in den grond gemaakt, waarover plan ken worden gelegd. Dus in volkomen don ker. Alleen op droge gronden is deze manier van overwinteren te gebruiken. Nu in den tuin bloeiende knolbegonia's kunnen met flinke aardkluit worden opge nomen en in een bloempot geplaatst. De planten kunnen dan nog enkele weken in huls bloeien. De kamer mag dan in den beginne niet gestookt worden want dit is meestal de oorzaak van het afvallen van de bloemen. De veel gebruikte struikbegonia's kunnen evenzoo behandeld. Deze gewassen worden gewoonlijk éénjarig gekweekt en gaan niet zelden gedurende den winter dood. En aangezien geen knollen achter blijven dient men hiervan een volgend jaar nieuwe planten aan te schaffen. Zelf hier van zaad winnen gaat zeer gemakkelijk, maar dit laatste dient vroèg in het voor jaar (Februari) bij een vrij hooge tempera tuur gezaaid en de plantjes voort gekweekt (70 gr. F.) anders krijgt men geen resulta ten .vandaar dat dit beter aan den bloe mist kan worden overgelaten. Van de meer en meer voorkomende bloedroode Salvia's kan men op boven genoemde manier plan ten overwinteren en er dan in het volgend voorjaar jonge scheuten van stekken om nieuwe planten te kweeken. Deze laatste bloeien gewoonlijk mooier en rijker dan meerjarige gewassen. Hetzelfde geldt voor de bekende Heliotroop en Agaratum. Die soorten, welke gedurende den winter moeten bloeien, vragen nü vooral onze aan dacht. Daar is in de eerste plaats de Cyclamen. Deze heeft nu nieuw blad ge vormd en daartusschen verschijnen reeds de eerste bloemknoppen. Deze planten moe ten nu naar binnen in een luchtig, niet ver warmd vertrek, terwijl de pot in een diep schoteltje wordt geplaatst, waarin wordt gegoten. Men zorge er voor dat het inge goten vocht eerst heelemaal is gebruikt vóór dat nieuw water wordt gegeven. Ook De luchtaanvallen op Nanking hebben in Engeland en Amerika groote verontwaar diging gewekt. De „Times" spreekt van af schuw en krankzinnige barbaarschheid". De „New York Times" zegt. dat de Ja pansche politie in China wel verre van de antl-Japansche activiteit te vernietigen, gerechtvaardigden haat doet opkomen, welke er toe bestemd is iedere Japansche verovering te overleven. Ieder bom, welke op Kanton of Nanking valt, verwoest een weinig van hetgeen is overgebleven van de vriendschap en de bewondering in de Wes- tersche wereld voor de tegenwoordige lei ders van Japan. Het huis van den Japanschen ambassa deur te Londen is zelfs kort voor midder nacht onder politie-bewaking gesteld. Een tweehonderd personen hadden zich voor de woning verzameld en riep: „haal dc Ja pansche moordenaars uit China weg" en „haal de Japansche bombardementsvlieg tuigen terug". De leiders der demonstratie werden door de politie weggevoerd. Er deden zich echter overigens geen wanor dclijkheden voor. Over de verwoesting te Kanton schrijft Reuter nog: Sommige tooneelen, welke zich in de straten van de dichtst bevolkte wijken voordoen, tarten elke beschrijving. Het lijkt alsof men zich in een reusachtig, afschu welijk abattoir bevindt. In de kleine hui zen der arme Chineezen zijn reusachtige gaten geslagen, welke gevuld zijn met puin, waaruit hier en daar ledematen van uit elkander gescheurde lichamen steken. Een Chineesche vrouw werd gedood, terwijl zij aan de voordeur van haar woning zat. Het lijk zit nog steeds rechtop en de doode oogen staren over de verwoesting, welke overal is aangericht. Een weinig verderop toonde een Chinees met van smart en woede verwrongen ge laatstrekken den Reuter-correspondent een mat, waarop de ontzettend verminkte over blijfselen van een menschelijk lichaam la gen: „Dit was mijn vrouw", was alles, wat de man kon uitbrengen. Honderden, van schrik bijna krankzinnig geworden kinderen, dwalen door de straten zoekend naar hun ouders, die zij nooit meer zullen terugzien. Hun wanhopig geschrei vermengt zich met het geweeklaag der vrouwen, die naar haar vermiste familiele den zoeken. In de nabijheid van een school waarin zich gelukkig wegens de vacanties geen kinderen bevonden, zijn tweehonderd Chineezen tegelijk gedood. De correspondent schat het aantal doo- den en gewonden op. verscheidene duizen den, doch er zullen dagen en misschien zells weken moeten .verloopen, voordat de Juiste cijfers bekend" zullen kunnen wor den gemaakt. Verschillende buitenlanders, die in de wijk Siamlen wonen, waar be trekkelijke rust heerscht, staan als met stomheid geslagen tegenover de afgrijse lijke en bloedige tooneelen in de Chinee- zen-stad. Verschillende neutrale waarnemers heb ben hun groote verbazing uitgesproken over den aard van de Japansche objectieven, want in Kanton is geen enkel regeerlngs- gtbouw, noch eenig militair object ge troffen. Ook de geboorteplaats van Confucius, Tsioefoe, is gebombardeerd De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat zeer strenge instructies zijn gegeven aan de Japansche luchtmacht het leven en de bezittingen der niet-strijders, in het bijzonder dc onderdanen van derde mogendheden, te beschermen (Sic!) (Dit zou tevens als antwoord dienen op de Ame- rikaansche nota's!) Met een toespeling op den Volkenbond zeide hij. dat de Japansche beslissing, dat het conflict tusschen China en Japan moet worden geregeld, onwrikbaar blijft, daar Japan er volkomen van overtuigd is, dat de inmenging van andere mogendheden slechts den toestand zou verergeren. Bij Sjanghai. Doordat de bodem door den aanhouden den regenval steeds onbegaanbaarder wordt zijn operaties op groote schaal zeer moei- iijk. Zoowel Chineezen als Japanneezen be perken zich vrijwel tot geschutvuur. Vol gens Chineesche berichten is bij Lioehang een Japansche afdeeling van 300 man in de pan gehakt, zonder dat de tanks dat konden verhinderen. Het dorp Kongkalsje heet heroverd te zijn. Nieuwe Japansche troepen zijn ontscheept en nog meer heeten op komst. In 't Noorden. De Japansche troepen, die van drie zij den Paotingfoe bedreigden, zijn er in ge slaagd deze plaats te bezetten. Den gehee- ïen dag duurde de strijd ten Noorden en ten Westen van de stad voort. Bijzonder verwoed was hij in de nabijheid van het spoorwegstation, waar Chineesche mit.rail- listen feilen tegenstand boden. Na een krachtige artillerievoorbereiding drong evenwel de middelste Japansche colonne in de Chineesche verdedigingsstellingen bin nen, welke in een ruïne waren herscha pen, terwijl de Japansche rechtervleugel snel oprukte uit Matsjang. Voorts heet het volgens Chineesche be richten, dat de Chineesche troepen terug trekken. terwijl zij den strijd vermijden. Volgens Japansche kringen zijn zij gede moraliseerd door de ononderbroken Japan sche aanvallen. Men meent ook te heb ben opgemerkt, dat de Chineezen gebrek aan munitie beginnen te krijgen. Militaire deskundigen achten het overigens moge lijk, dat de Chineezen hier en daar een strategischen terugtocht ondernemen. De vlakte van Zuid Hopel zou bezaaid zijn met stellingen waarvan de achterste zou steu nen op de oude bedding van de Geli ri vier. Het zou de bedoeling van Tsjang Kai- Siek zijn. dat zijn troepen terugtrekken tot dit gebied, waar gedurende de afgeloopen twee jaar aanzienlijke versterkingen zijn aangelegd. Sir Knatchbull Hugessen naar Nederl.-Indië. De Britsche ambassadeur in China, sir Knatchbull Hugessen, die gewond werd bij een Japanschen luchtaanval, verlaat mor gen het ziekenhuis. Op 4 Oct. zal hij zich met zijn gezin Inschepen om een reis naar Ned.-Indië te maken voor herstel zijner krachten. Duitschland weigert deelneming aan de commissie van 23. De Duitsche consul-generaal te Genève heeft den secretaris-generaal van den Vol kenbond bevestigd, dat zijn regeering de uitnoodiging tot deelneming aan de com missie van 23 heeft ontvangen. De rijks- regeering evenwel kan deze uitnoodiging niet aannemen om de bekende redenen, die voortvloeien uit haar algemeene houding Jegens en Volkenbond. Sovjet-Russisch crediet aan China? Alle bladen te Tokio wijzen op het be lang van 'n uit Tientsin uit Japansche bron ontvangen bericht, volgens hetwelk de Sovjet-Russische regeering een crediet zou hebben geopend van honderd millioen roe bei voor de regeering van Nanking voor den aankoop van munitie, vliegtuigen en tanks Bovendien znuden vliegtuigbestuurders cn deskundigen naar China worden gezon den. Een opperofficier van het roode leger zou zich naar Nankihg begeven als mili tair instructeur, terwijl de Komintern een invloedrijk lid zou afvaardigen naar den raad voor buitenlandsche politiek te Nan king. Arita, de oud-minister van buitenland sche zaken, is zoo juist teruggekeerd van een studiereis door Mantsjoekwo, in het bijzonder langs de grens tusschen Rusland cn Mantsjoekwo. Arita zeide er van over tuigd te zijn, dat de uiteindelijke militaire overwinning van Japan zeker is. Tegelij kertijd gaf hij echter uiting aan de vrees, dat bij een langen duur van het conflicct een botsing met Sovjet-Rusland onvermij delijk zou zijn, al is het in het door hem ge- inspecteerde grensgebied op het oogenblik rustig. Aan bed gekluisterd door rheumatische rugpijn. Nu geen spoor van pijn meer. „Ik leed gedurende jaren aan rheumati sche pijnen in mijn rug. Van tijd tot tijd moest ik zelfs een paar dagen in bed blij ven. Ik kon niet loopen of staan. Daar mijn vader van dezelfde pijnen verlost werd door Kruschen Salts probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste teeken van pijn meer. Mijn vader die al over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zij Kruschen Salts". Mevr. H. R. Evenals bij deze dame en haar vader zul len ook bij anderen die geregeld hun kleine dagelij ksche dosis Kruschen Salts nemen, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, constipatie enz. niet bestaan. Door de aansporende werking van Kruschen Salts op de inwendige organen blijft uw organisme vrij van alle schadelijke stoffen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het eti ket op de flesch zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. 8093 (Ingez. Med.) VOOR MAANDAG 27 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de VARA. 10.00— 10.20 v.m. VPRO, 8.00 Gr.muz. 10 00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gr.muziek 11.00 Vervolg declamatie 11.20 Orgelspel 12.00 „Fantasia" 12.30— I.45 VARA.-Orkest en Gr.muz. 2.00 Gr. muz. 3.00 Declamatie 3.20 Fluit, piano en gr.muz. 3.50 Gr.muz. 4.30 Kinder uurtje 5.05 Orgelspel 5.30 Gr.muz. 6.00 „The Lucky Birds" en solist 6.30 Mu zikale causerie (met gr.pl.) 7.10 „Iets over de geschiedenis der schepping", cau serie 7.30 Pianorecital en gr.muz. 8.00 Herhaling SOS.-Berichten 8.03 Berichten ANP. 8.10 VARA.-Orkest en soliste 9.00 Declamatie 9.20 „Fantasia" 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vérvolg concert II.0012.00 Gr.muz. Hilversum II, 301 M. NCRV.-Uitzen- ding 8.00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.muz. 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gr.muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur 11.30 Gr.muz. 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12.30 Amsterdamsch Salon-Or kest 2.00 Voor de scholen 2.35 Gr.muz. 3.00 „Kamerplanten voor de Herfst", causerie 3.40 Gr.muz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Berichten en Gr.muz. 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gr.muz. 6.30 Vragen uur 7.00 Berichten 7.15 Vragenuur 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Her haling SOS-Berichten 8.15 Arnhemsche Orkestvereenlging 9.00 „Hoe houdt gij Uw hulsarts in goede stemming", causerie 9 30 Vervolg concert. (Om 10.00 Berich- tesn ANP.) 10.45 Gymnastiekles 11.00 12.00 Gr.muz. Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35—11.50 en 12.05 Gr.muz. 12.20 Reli gieuze causerie 12.45 BBC.-Schotsch Or kest 1.20 „Jugglers and Juggling", cau serie 1.352.20 Orgelconcert 3.203.55 Geiger en zijn orkest 4.20 Ernest Leg- gett's Continental Players en solist 4.50 Gr.muz. 5.20 Het Gershom Parkington kwintet 6.00 Zang 6.20 Berichten 6.40 Muzikale causerie en zang 7.00 BBC- Harmonie-orkest en solist 7.50 Gr.muz. 8.20 Muzikale causerie 8.40 Radiotoo- neel 9.20 Jack Payne's Band en solisten 10.00 Berichten 10.20 BBC.-orkest en soliste 11.20 Grosvenor House Dance Band 11.5012.20 Dansmuz. (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10,35 Gr.muz. 12.20 R. Porée-orkest en zang 2.50 Zang 3.05 Gr.muz. 4.05 Vioolvoor dracht 5.00 Gr.muz. 5.20 Derveaux- orkest 7.23 Pianovoordracht 7.50 Zang 8.05 Cellovoordracht 8.50 Ge varieerd concert 10.50 Gr.muz. 3 chineesche stellingen hjap fronten en kwartieren 3 geconsolideerd, bezet, ^gebied i door japan) HET NOORD FRONT IN CHINA de Azelea indlca wordt nu met den pot uit de aarde genomen en naar binnen gebracht. Van planten, welke in het a.s. voorjaar zullen bloeien is de bloemknop reeds duide lijk voelbaar. De Aaronskelken, welke bij dit natte zomerweer flink zijn ontwikkeld, worden in 'n pot geplaatst met flinke kluit en eveneens binnen gebracht. Zoo ook de Clivia Adspidistra en palmensoorten, welke gedurende den zomer buiten hebben ge staan. Voor al deze gewassen geldt dat flink dient gelucht en niet of zoo laat mo gelijk gestookt en geregeld gegoten. De Clivia houde men gedurende de winter maanden vrij droog: des te gemakkelijker komt de bloemstengel voor den dag. Eéns per week de bladeren met lauw water goed reinigen van stof en eventueele luis, is voor al deze winterbloemen van belang, alsmede voor de sierbladplanten. Bloeiende planten krijgen gedurende den winter in water opgeloste mest, de palmen en varens evenwel niet en evenmin de in de beginne genoemde te overwinteren gewassen. Gas- lucht en tabaksrook is voor de meeste plan ten schadelijk. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redac tie onder motto: Tuinbouw. Keulen, 456 M. 6.50 Omroepkleinorkest 8.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst 12.20 Bedrijfsorkest 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest 2.35 Gevarieerd con cert 4.20 Populair concert 6.35 Ka mermuziek 7.20 Gr.muz. 8.30 West- duitsch weekoverzicht 9.20 Viool en plano 10.5012.20 Omroeporkest m. m. v. In strumentaal kwartet. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroeporkest 1.30 Klelnorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroeporkest 6.50 Gr.muz. 7.20 Klein- orkest 8.20 Omroepsymphonie-orkest en Gr.muz. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Klelnor kest 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gr.- muziek 5.20 Kleinorkest en soliste 6.35 Omroeporkest en soliste 7.20 Piano voordracht 7.35 Gr.muz. 8.15 „De Parelvisschers", opera 10.5511.20 Gr.- muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Radiol tooneel met muziek 9.20 Berichten 9.30 E. Wolff's orkest en solisten 10.20 Berichten 10.35 Reportage 10.50 12.20 E. Wolff en Fr. Winter met hun dans- orkesten. Om 11.05 Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O V. RADIO-CENTRALE. EN Zaterdag 25 September. 1ste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.20: Brussel VI. 14.20: Keulen 15.35Brussel Fr. 16.20: Keulen 18.20: London Reg. 19.40: Pa rijs R. 20.20: Droitwich 21.20: Keulen 22.20: Brussel VI. 22.30: Boedapest of diversen 23.20: Berlijn. 4de Programma- 8.00: Brussel VI. 9.20 diversen 10 35: London Reg. 13 05: Droitwich 20.20: London Reg. 22.00: Droitwich 22.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3—a

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11