BINNENLAND jjumm LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 September 1937 AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Versterking onzer weermacht Opleiding van tien burgervliegers. In samenwerking met de nationale lucht- vaartsehool zullen bij wijze van proef 10 burgervliegers een speciale opleiding vol gen. welke bijzonder is ingesteld op de militaire vliegeischen. Op de begrooting zijn gelden uitgetrok ken voor den bouw van nieuwe kazernes te Assen en te Muntendam en voor een nieuw groepsgebouw voor de politietroepen te Rotterdam. Een weerbelasting in overweging. Naar de „N. R. C." verneemt, over weegt de Regeering ten ernstigste, de dekking van een deel der verhoogde defensie-uitgaven te vinden in den vorm eener weerbelasting, drukkende op hen, die vrijgesteld zijn van mili tairen dienstplicht. Ook aan opcenten op een of meer directe belastingen schijnt te zijn gedacht. Begrooting voor economische zaken. De ZOrg voor de werkloozen. ^en ton voor Vreemdelingenverkeer Begrooting van sociale zaken. Aan de begrooting van sociale zaken wordt het volgende ontleend: In verband met de invoering van de Arbeidswet voor kantoren, en met het oog op de voorgenomen invoering dier wet voor koffiehuizen en hotels, op de nieuwe Vei ligheidswet. de Rijtijdenwet, de wet op het algemeen verbindend en het onverbindend verklaren van bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten en de wet in zake de verdeeling van den beschikbaren arbeid 1937 is het noodig, den dienst der arbeids inspectie opnieuw met 10 controleurs en 9 schrijvers of administratieve ambtenaren te versterken. Het nadeelige saldo van de bedrijfsreke- ning van het Invaliditeits- en Ouderdoms- fonds over 1937 kan in verband met de thans bekende gegevens worden geraamd op f. 8.400.000. Behalve dit bedrag zal op grond van de wet tot verlaging van de openbare uitgaven voor 1938 door het rijk in genoemd fonds zijn te storten een be drag van 3.000.000 en de helft van het be drag, dat in 1938 de omzetbelasting in hoofdsom meer dan f. 70.000.000 zal blijken te hebben opgebracht, voor 1936 geraamd op f. 2.500.000. In totaal wordt derhalve f. 13.900.000 aangevraagd. Naar het. zich laat aanzien zal in de naaste toekomst, in grootere mate dan in de afgeloopen jaren het geval is geweest, emigratie naar overzeesche landen mogelijk zijn. Ten einde zooveel mogelijk van de zich voordoende emigratiemogelijkheden te kunnen profiteeren en waar noodig. deze op de meest doeltreffende wijze te kunnen steunen, is voor 1938 voor dit doel een bedrag van f. 80.000 uitgetrokken. Nu door de reorganisatie der ontginnings maatschappijen de gronden dier maat schappijen eigendom van het rijk zullen worden, zullen voortaan ook de exploitatie uitgaven van de in cultuur gebrachte gron den geheel ten laste van het rijk komen. De raming voor 1938 is in verband hier mede verhoogd van f. 695.000 tot f. 1.575.000. Tegenover deze hoogere uitgaven staan ontvangsten wegens verpachting van lan derijen en opbrengst van de producten der in cultuur gebrachte gronden. Hiervoor is in het ontwerp-Middelenwet voor 1938 een bedrag van f. 850.000 opgenomen. Voor het cultureele werk voor werkloozen wordt voor 1938 een bedrag ad f. 1.400.000 uitgetrokken. Voor de kosten van de levensmiddelen- distributie is voor 1938 geraamd f. 6.700.000, ter toelichting waarvan nog het volgende wordt opgemerkt. In verband met den aanwezigen voor raad gehakt in blik, welke waarschijnlijk tot einde 1938 toereikend is, zijn geen pro ductiekosten voor dit artikel geraamd. Uitgetrokken is een bedrag ad f. 2.400.000 voor de distributie van 6000 ton onver mengde margarine aan werkloozen en armlastigen. In dit bedrag is verantwoord de koopprijs van voornoemde hoeveelheid tegen f. 0.40 per K.G. af fabriek. Voorts is uitgetrokken een bedrag ad. f. 2.400.000 voor de distributie van 6000 ton bak- en braadvet: in dit bedrag is verantwoord de koopprijs van voornoemde hoeveelheid tegen f 0.40 per K.G. af fabriek. Verder een bedrag ad. f. 240.000 voor de distributie van zeevisch en een bedrag ad. f. 240.000 voor de distributie van plm. 2.000.000 blikken groenten. Dit laatste be drag is geraamd voor de verwerkingskosten van aan de veilingen doorgedraaide en door het departement van oeconomische zaken aan het departement van sociale zaken ter beschikking gestelde groenten tot groenten in blik. Een bedrag ad. f. 360.000 is uitgetrokken voor de distributie van plm. 300.000 blikken soep en een bedrag ad. f. 180.000 voor de distributie van plm. 10.000.000 K.G. versche groenten voor een deel bestaande uit aan de veilingen doorgedraaide en door het departement van oeconomische zaken aan het departement van sociale zaken ter be schikking gestelde producten, voor een deel bestaande uit door het departement van sociale zaken aangekochte (winter-) groenten. Ten slotte is nog uitgetrokken een bedrag ad. f. 450.000 voor kosten die mogelijk ge maakt zullen moeten worden in verband met de distributie van nog meer producten. Tevens dient deze post tot dekking van eventueele hoogere kosten ter zake van de distributie der bovengenoemde producten. Nu de mogelijkheid is geschapen, dat de gronden, welke tot nu toe zij het dan gefinancierd door den staat door de ontginningsmaatschappijen e.d. ten be hoeve van de ontginning door werkloozen werden aangekocht, aan het rijk komen, acht de regeering het alleszins verantwoord, dat deze vorm van werkverschaffing, zoo mogelijk bevorderd wordt. Dit kan geschie den door op grooter schaal dan tot dus verre daarvoor geschikte terreinen aan te koopen. In verband hiermede is op dit artikel f. 470.000 meer uitgetrokken. In de memorie van toelichting tot het tiende hoofdstuk (economische zaken) der Rijksbegrooting voor 1938 zegt de minister oa: Reeds geruimen tijd doet zich de nood zakelijkheid gevoelen het aantal nijver heidsconsulenten uit te breiden, ten ge volge van het feit. dat het ambtsgebied der verschillende nijverheidsconsulenten te groot is gebleken. Bovendien is naast de technische voor lichting van de nijverheid, welke voorlich ting in omvang en belangrijkheid toeneemt, thans ook gekomen de technische samen werking met de economisch-technologische instituten welke in de verschillende pro vinciën zijn tot stand gekomen. In verband met het toenemend aantal octrooiaanvragen en de daaruit voort vloeiende werkzaamheden van den Octrooi- raad is de mogelijkheid open gehouden eventueel over te gaan tot de volgende uit breiding: 1 lid van den Octroolraad: 2 hoofdinge nieurs: 1 plaatsvervangend lid; 7 ingenieurs en 1 juridisch ambtenaar. In verband met de opheffing van een aantal contingenteeringen en het feit, dat tengevolge van de doorgevoerde werkzaam heden veel routinewerk is ontstaan, zal minder personeel noodig zijn en zullen eveneens de uitgaven voor mateneele be hoeften verminderen. De bevordering van bet vreemdelin genverkeer naar Nederland is een eminent landsbelang. Een doeltreffen de en machtige propaganda is daartoe noodig, zij vereischt behalve de nood zakelijke geldmiddelen ook een hechte samenwerking tusschen overheid en particulieren. Daarom is het systeem gekozen dat hef subsidie aan de alge- meene vereeniging voor vreemdelingen verkeer evenveel zal bedragen als het bedrag, dat de vereeniging aan parti culiere bijdragen zal ontvangen. Voor 1938 worden deze kosten geraamd op ten hoogste f. 100.000 in verband waar mede een zelfde som, die als maximum is te beschouwen, wordt aangevraagd. In de laatste jaren moest het subsidie aan de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat worden teruggebracht tot een peil. dat niet in de juiste verhouding staat tot het alge meen belang, dat deze vereeniging dient. De minister heeft zich dan ook genood zaakt gezien de propaganda voor Neder landsch fabrikaat ook nog uit andere, hem ter beschikking staande fondsen te onder steunen. In het licht van het bovengenoemde al gemeen belang moet een subsidie tot een bedrag van f. 6000 ongetwijfeld bescheiden worden genoemd. Dit bedrag dient als een maximum te worden beschouwd. Het ligt in de bedoeling te New York een Nederlandsch centrum te vormen in dien zin, waarbij getracht zal worden in één pand verschillende Nederlandsche instel lingen te vestigen. Het plan bestaat oa. in dat gebouw tevens het Nederlandsche ge zantschap en de vertegenwoordiging van de Ned.-Indische regeering onderdak te geven. Verschillende groote Nederlandsche ondernemingen zouden tot verwezenlijking van het denkbeeld bijdragen en finan- cieelen steun verleenen. De Ned.-Indische regeering en de Ned- Amerikaansche kamer van koophandel zouden eveneens bijdragen. Als tegemoetkoming in de kosten voor huur van dit vast Holland-huis in het New Yorksche zakencentrum is gezien het Nederlandsche economische belang, dat hier wordt gediend een Jaarlijksche bijdrage op de begrooting van het depar tement van economische zaken op tiaar plaats. Voor 1938 kan dit subsidie op f. 25.000 worden gesteld. In verband met het groote belang, het welk voor het Nederlandsche bedrijfsleven met een goede functiorineering van 't Ned, instituut voor documentatie en registratie gemoeid is, heeft de minister zich in prin cipe bereid verklaard te bevorderen, dat voorloopig als regeeringssteun wordt bijge dragen een gelijk bedrag als door particu lieren wordt toegezegd, en wel tot een maximum van f. 10.000 's jaars. De wenschelljkheld is gebleken om een stichting in het leven te roepen ten einde coordineerende leiding te geven aan het werk der regionale oeconomisch-technolo gische instituten en het instellen van eigen onderzoekingen op industrieel terrein mogelijk te maken. Ter financiering van dit centrale insti tuut wordt voor 1938 een subsidie van f. 80.000 voorgesteld. In verband met de wenschelijkheid meer dan tot dusver leiding te geven aan de be vordering van de economische ontwikke ling van Nederland, voorzoover van over heidswege mogelijk en wenschelljk, Is reeds op de begrooting voor 1937 een hooger be drag voor dit artikel aangevraagd. Het laat zich aanzien, dat het verleenen van subsi dies voor deelneming aan tentoonstellingen en jaarbeurzen, het verleenen van subsidies aan diverse organisaties, de kosten van de deelneming aan tentoonstellingen en Jaar beurzen, de kosten van onderzoekingen e.d. voor 1938 hoogere uitgaven met zich zullen medebrengen. In verband hiermede wordt thans f. 211.000 aangevraagd. De voor de subsidieering van de lagere land- en tuinbouwscholen voor het dienst jaar 1937 toegestane gelden blijken niet toereikend te zijn. Voor 1938 wordt voor de instelling van nieuwe parallel-klassen, c.q. de stichting van meer scholen in naburige plaatsen, zoomede de uitbreiding van het getal dezer scholen met enkele nieuwe een bedrag van f. 60.000 meer noodig geacht. Voor de uitbreiding van land- en tuln- bouwcursussen wordt voor 1938 een bedrag van f. 10.000 meer aangtvraagd. De behoefte aan een boschstatistiek is reeds meerdere malen duidelijk aange toond. Voor dit doel wordt f. 6000 aangevraagd. De post kosten bestrijdingsmaatregelen (tegen veeziekten) is verhoogd met f. 100.000. De moeilijkheden in de N.S.B. De verborgen microfoon in de werk kamer van ds. van Duyl. Ir. Mussert noemt het een rooversverhaal. Naar aanleiding van de nrededeellng, dat in de kamer van ds. Van Duyl op het hoofd kwartier te Utrecht een microfoon zou zijn opgesteld geweest, via welke gesprekken zouden zijn afgeluisterd, heeft het „U. D." zich tot ir. Mussert gewend met de vraag of deze publicatie hem wellicht een reden zou zijn tot het verstrekken van nadere informaties. Ir. Mussert had nog geen gelegenheid ge had van de publicatie kennis te nemen, doch toen hij op de hoogte was gebracht van wat het blad omtrent de verborgen microfoon ter oore was gekomen, zeide de leider der N.S.B. deze beweringen als een rooversverhaal te beschouwen. Hij zou daarop dan ook niet ingaan. Er was reeds zooveel tegen de Beweging gezegd en ge schreven, aldus de heer Mussert, dat dit er nog wel bij kan. Inzake het „microfoon-intermezzo" ver neemt het blad nog, dat het in een boe kenkast opgestelde instrument ontdekt werd door den heer Valckenier Kips, die tot voor kort fungeerde als secretaris van den heer Van Duyl ten hoofdkwartiere van de N.S.B. Verbond van Prot. Chr. Werkgevers. Ip de gisteren te Apeldoorn gehouden vergadering van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland werden tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren W. Zwartenberg te Groningen, G. Grondsma te Leeuwarden. J. W. Oldenhof te Apeldoorn, H Botterweg. lid der 2e Ka mer te Utrecht, J. H. v. Lonkhuljzen te Amersfoort, J. ter Haar te Amsterdam, J. A. v. Herwaarden te Oegstgeest. W. Wage- naar 's Graven Page, A Borst Pzn. te Rotterdam en W. te Gussinklo te Aalten. Tot voorzitter van het Verbond is gekozen in de vac. die ontstond door het bedanken van den heer F. L. v. d Bom te Amsterdam, de heer A Borst Pzn. te Rotterdam, oudste directeur der v. d. Meer en Schoep N.V. aldaar. De nieuwe voorzitter werd 7 Jan. 1888 te Haarlemmermeer geboren en opgeleid in het bakkersbedrijf, handel en administratie. In 1916 werd hij directeur van de Coöp. Brood fabriek „Voorzorg" te Rotterdam. Ruim een jaar later werd hij mede oprichter en directeur van de N.V. v, d. Meer en Voor zorg Hater v. d. Meer en Schoep N.V.). Ver schillende bakkerij-ondernemingen werden in den loop der jaren aan deze N.V. toe gevoegd. om. de N.V. Paul C. Kaiser Bis kwlefabrieken te Rotterdam. In 1930 nam de heer Borst het initiatief tot oprichting van de „Holding company", de N.V Brood-Unie, welke het bezit ver kreeg van de meerderheid der aandeelen van alle tot het concern behoorende ander nemingen. Van deze holding-company werd de heer Borst toen president van den raad van beheer. Voor de technisch-economlsche, de sociale en politieke vraagstukken toonde de heer Borst steeds warme belangstelling Meermalen trad hij in publieke vergaderin gen op ter behandeling van een dezer on derwerpen. In eigen ondernemingen stichtte hij pensioenfondsen, weduwen- en weezen- verzorging, gezinshulp e.d. De heer Borst had eenlge jaren zitting in de Werkloosheidsraad en in de Verzeke ringsraad en is lid van den raad van toe zicht op de Rijksverzekeringsbank, idem van het college van toezicht ex. art. 120 der Ziektewet, lid van de Rijkscommissie van Advies Inzake herscholing en ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid, pl.v. lid van den Hoogen Raad van Arbeid; lid van de com missie van advies inzake Crisis organisatie besluit 1933. Sinds 1922 is de heer Borst lid van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Rotterdam (afd. Grootbedrijf) en sinds 1935 bestuurslid van de Ver. van Ka mers van Koophandel in Nederland. Sinds 1922 maakt de heer Borst deel uit van het bestuur der Chr. Werkgeversver en sinds 1930 was hij daarvan vice-voorzitter. Als voorzitter der oommissie der ad hoe leidde hij ten vorige jare de reorganisatie van de Chr. Werkgeversvereeniglng tot Verbond van Prot. Ohr. Werkgevers in Nederland. GENERAAL-MAJOOR W. SEYN t Te Breda is op 65-jarigen leeftijd over leden de gep. generaal-majoor tit. w. H. C. A. Seyn. De nu overledene werd 16 Mei 1872 te Roermond geboren en in 1892 benoemd tot 2e luitenant, 1 October 1906 volgde zijn benoeming tot leeraar in de artillerie- wetenschappen aan de K. M A. te Breda. In welk ambt hij tot 16 Augustus 1912 bleef. Op 1 Mei 1911 bevorderd tot kapitein, volgde op 16 Augustus 1912 zijn overplaatsing naar het 3e regiment vestingartillerie In 1927 werd hij benoemd tot comman dant van het regiment kustartillerie. Na het verlaten van den actleven dienst werd hij toegevoegd officier van den inspecteur der burgerwachten. De Princevlag. Tal van nieuwe afdeelingen opgericht of in wording. Als besluit van den jaarlijkschen toogdag van „De Princevlag" naar de residentie ter gelegenheid van de opening der Staten- Generaal. werd gisteravond in .Excelsior" de jaarlilksche ledenvergadering gehouden, die zich kenmerkte door een overgroote opkomst van leden uit het geheele land, en een zeer enthousiast karakter droeg. ZIJ stond onder leiding van den algemeen voorzitter der vereeniging. den heer G. L. Berlott te 's Gravenhage. De aftredende hoofdbestuursleden Jul. J. da Sllva te Amsterdam, mr. J. H. C. Kok te Schiedam en H, K. van Minnen te Vlaar- dlngen werden herkozen, terwijl ln de vaca ture onstaand door het bedanken van den heer J. A. J Jansen te Zwljndrecht werd gekozen de heer J. C. Eykelenboom te Dor drecht. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging voortdurend aan Invloed en aan omvang toeneemt. Nieuwe afdeelingen wer den gesticht ln Wageningen, Woudenberg, Driebergen. Rtjsenburg. Delft, Woerden. Voorburg en Venlo, terwijl mededeellng kon worden gedaan van de stichting van een afdeeling ln Batavia, waarbij spoedige uit breiding van het aantal afdeelingen ln N O. Indië kon worden verwacht. In wording zijn r.og afdeelingen ln Breda. Zwartewaal. Til burg. Bergen (N.H), Ede. Eerbeek (Geld.), Deventer. Kinderdijk en Nieuw Lekkerland. De financiën der vereeniging toonden een gunstig beeld Na het offlcleele gedeelte droeg de bijeen komst een feestelijk karakter; de afdeelin gen 's Gravenhage en Leiden verleenden daarbij medewerking. WETTEN DIE HET STAATSBLAD NIET BEREIKEN. Tal van ontwerpen door de regcering ingetrokken. Krachtens machtiging van HM. de Ko ningin heeft de regeering de volgende bil de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerpen ingetrokken. Regelen betreffende de uitoefening van de artsertijbereidkunst; maatregelen tot re geling der administratieve rechtspraak, (wetboek van administratieve rechtsvorde ring en wijziging der wet op de rechterlijke organisatie en het beleid der justitie)Zon dagswet; wijziging van de zee-ongevallen wet 1919; voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag betref fende de bescherming tegen ongevallen van arbeiders werkzaam bil het laden en lossen van schepen (Genève 1929): wijzi ging van de lager-onderwijswet 1920; voor behoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag betreffende den duiur van den arbeid in de kolenmijnen (Genève 1931); regeling van de opleiding van onder wijzers en onderwijzeressen voor het lager onderwijs en van de bevoegdheid, verbon den aan de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs; regeling der ziekenverzorging; voorbehoud der bevoegd heid tot toetreding tot het ontwerp-verdrag van Washington, strekkende tot beperking van den arbeidsduur ln nijverheidsonder nemingen tot acht en veertig uren per week: wijziging van de wet van 26 Maart 1920, tot vaststelling van de Schipperswet; aanvulling en verduidelijking van de arti kelen 899a, 949 en 963a van het Burgerlijk Wetboek; wijziging van de Warenwet; toe kenning van de bevoegdheid tot het tijde lijk treffen van afweermiddelen tegen kunstmatige concurrentie uit het buiten land; voorbehoud der bevoegdheid tot be krachtiging van het verdrag nopens den financleelen bijstand van 2 October 1930; wijziging van de wet openbare vervoermid delen; wijziging van artikel 20 van de vleeschkeurlngswet; wijziging van de drank wet; bepalingen omtrent het met openlijke aanprijzng in het verkeer brengen van middelen tegen ziekten; verbod van berei ding van alcoholhoudende likeuren uit wijn; regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vormend middelbaar onderwijs; wijziging én aanvulling der hooger-onder- wijswet; wettelijke maatregelen tot regeling der administratieve rechtspraak (vervan ging der beroepswet en herziening der On gevallenwet 1901). NED. BOND VAN CHR. SCHILDERS PATROONS. De algemeene vergadering. Gisteren werd te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Chr. Schilderspatroons in Nederland onder leiding van den heer C. Plomp van Rijswijk. Na opening der vergadering op gebruikelijke wijze bracht de secr. de heer W. F. visee van den Haag het Jaarverslag uit dat werd goedgekeurd Het vermeldde een ledental van 656 Het verslag van den penningmees ter, de heer J. Kaajan van Groningen maakte melding van een eindcijfer van f. 3212.90. Het werd eveneens goedgekeurd en de penningmeester van zijn beheer ge dechargeerd Het beleid van de redactie ran het Schildersgilde werd eveneens goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Plomp en W. K Koopman van Garijp, werden herkozen en de heeT Plomp eveneens als voorzitter. Met algemeene stemmen werd besloten het landelijk collectief contract te conti- niueeren. Het concept-voorstel inzake het leerlingenstelsel, de vestigingswet en het blndendverklaren van het C.C. werden goed gekeurd en het hoofdbestuur vry mandaat verleend. De leden van het Dag. bestuur werden aangewezen als gedelegeerden in de Landelijke Commissie Na rondvraag sloot de heer Visee de ver gadering met dankzegging. VERSPREIDE BERICHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft, als opvolger van den heer L. Heijer- mans, benoemd tot directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen en Gezond heidsdienst dr. J. H. Tuntler, inspecteur van dc volksgezondheid in Groningen. Fries land en Drente. HEDEN: Bazar Kweekschool Voorber. Onderwijst Rapenburg 131. Oegstgeest: „Irene'' Bazar Pauluskerk. 10,3012; 25 en 710 uur. Zaterdag. Stadszaal (foyer) Feestavond oud-leer lingen M. S. G. 7.45 uur nam. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen dlph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Illusie". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „Madame Bovary". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „De geheime code". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De trompet schalt". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De Big van het regiment". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/» uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met Vrijdag 24 September a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. /CUEEP/ Rett. Lloyd MODJOKERTO, uitreis, 22 Sept. te Belawan INDRAPOERA, uit reis, 22 Sept. Suez gepass. KOTA BA- ROE, ultr., pass. 22 Sept. Gibraltar. Mij. Nederland CHR. HUYGENS, thuis reis, 22 Sept. van Genua. Hnlland—Australië Lijn HEEMSKERK, ultr., 21 Sept. te Izmir. Holland—Afrika Lijn BLOEMFONTEIN, thuisr., 22 Sept. van Dar es Salaam. Halcyon Lijn STAD ZWOLLE. Les Fa- laisses n. Velsen, pass. 22 Sept. Gibraltar VREDENBURG, 22 Sept. van Lulea n. R.dam/Vlaardingen STAD AMSTER DAM. R.dam n. Bagnoli, 22 Sept. uit den N Waterweg. Kon. Ned. Stoomboot Mij. BERENICE, 22 Sept. van Patras n. Algiers BAC CHUS. Susa n. Granton, pass. 22 Sept. Ouessant NEREUS, 22 Sept. van Amst. naar Kopenhagen AURORA, 22 Sept. van Amst. naar Hamburg. Knn. Holl. Lloyd SALLAND, 22 Sept. V. Amst. naar Hamburg. Diverse Stoomvaartberichten GROENLO 22 Sept. van Grimsby te Soroka AL- KAID, 22 Sept. van B. Aires te Antwer pen AMSTEL. 20 Sept. van R.dam te Archangel EXPORT, 21 Sept. van Gravesend n. Delfzijl HOOGLAND. 21 Sept. van Stettin naar Delfzijl KERK PLEIN. 18 Sept. van Wabana n. R.dam MARK, 21 Sept. van R.dam te Helsing- borg MOORDRECHT. 21 Sept. van Beaumont n. Donges (bij Nantes) MIJDRECHT, 21 Sept. van San Pedro n. Manilla SCHIE. 21 Sept. van Wiborg naar R.dam SCHOKLAND, 21 Sept. V. Seaham naar Delfzijl WICKENBURGH m.s., R.dam n. Bordeaux, 20 Sept. te Guernsey SARKANI. 22 Sept. te Mar- janiemi aan den grond gestooten en be kwam lichte lekkage. GEBOREN: Teuntje Maria, D. van A. Kluts en T- Baars Elisabeth, D. van A. S. Straathoi en C. Kooien Arie, Z. van J. Dorrepaal en A. v. d. Boon Jan, Z. van J. Kranen burg en G. Mieremet Hendrik Dirk, Z. van H.D v. Galen en A. J. Meijer Hen- drika Gljsberta, D. v. D. Sloos en E. B. J- de Jong Petrus Jacobus, Z. van J. va» Diest en A. C, Bus Jan, Z. van C. MeU" vogel en W. v. Drongelen Adrianus Cor nells. Z. van J. Kalisvaart en M. C. v. a. Leeden Jacobus Johannes Frederlk, z. van H. P. G. de Cler en I. M. A. Wempe. GEHUWD: J. L. Sommeling jm. en H. F- X. Kerk- vliet jd. W. H. J. Borghans jm. en F. is. C. Cremers jd. J. F. Dee jm. en A. C. ver- lint jd. A. v. d. Hoogt jm. en D. J. J-.«- C. v. d Reijden jd. H. Th. dc Marie jm- en J F. C. de Ridder jd. S. Schoeman jm. en T. v. d. Vegte jd. A. Spierenburg jm. en J. v. d. Glas jd. A. J. M. A oe- nang jm. en C. H. Leemans jd. J. va Beelen jm. en S. P. Platteel jd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6