Vit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - ïweecie BEad Maandag 20 September 1937 SPORT LUCHTVAART LAND- EN TUINBOUW RHEUMALANA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN SCHAKEN. Algemeene vergadering Schaakbond voor Leiden en Omstreken. 430 spelers nemen aan de competitie deel. Zaterdag is in In den Vergulden Turk alhier de algemeene vergadering van den Schaakbond voor Lelden en Omstreken ge houden. Te ongeveer kwart over drie open de de voorzitter, de heer M. Splinter, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij verheugde zich er over, dat de opkomst zoo groot was, nl. 44 afgevaardigden van alle aangesloten ver- eenigingen. Een bilzonder woord van wel kom werd gericht tot de nieuwaangesloten clubs: Leithen alhier. Schaakgenoegen (Haagsche Schouwt en de Politieschaak- club. Vervolgens las de 2e secretaris, de heer L. Ph. Schreinemadhers de notulen, die »a een enkele opmerking van den heer Christiaanse onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens deed de le secretaris, de heer G. Bosscha mededeellng van de talrijke in gekomen stukken, waarbij in het bijzonder de aandacht trok dat de schaakclub Euwe te Woerden, zich in Aug. aangesloten had* bij den Bond. doch, ondanks herhaald aandringen, nadien niets van zich had laten hooren, zoodat indeeling in de com petitie dan ook niet mogelijk was en deze club weldra geroyeerd zal moeten worden. Thans kwam de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden aan de orde. Hiervoor waren 4 candidaten gesteld, nl. J. Huys- man Sr. door Katwijk aan Zee. A. Sjardijn door Taveno, E. V. A. Remouchamps door de Gymnasiastenschaakclub en A. H. Hooyer door Caissa, die respectievelijk 12, 17, 27 en 20 stemmen op zich vereenigden, zoodat gekozen werden verklaard de heeren A. H. Hooyer en E. V, A. Remouchamps. Hierna volgde de indeeling voor de com petitie 1937'38. Deze gaf betrekkelijk wei nig moeite, doordat de resultaten in het vorige Jaar behaald, beslisten over de nieuwe groepeering. Na een kleine wijziging is de indeeling de volgende geworden: le klasse: Bodegraven I. Philidor I. L.S.G. ET. Leiderdorp I. Stu- dentenfed. I, Katwijk a. Zee I en R.K. Schel. 2 Koningen I. 2e klasse A: Voorschoten I, Beskoop I, Alphen I, Oegstgeest I, Roelofarendsveen I, Kazerswoude I en Caissa I. 2e klasse B: Leiderdorp II. Noordwij k I, L. Arb. I, Taveno I. Philidor II, Lisse I en Katwijk n. 3e klasse A: Bodegraven II, L. Arb. II, Caissa II, Zwammerdam I, Gymnasium I, Noordwijk II en Taveno II. 3e klasse B: V.T.L. I, Gymnasium II, L. Arb. m. Leithen I, Schaakgenoegen I. Po litie I. Alphen n en Studentenfed. II 4e klasse: R.K. Schel. 2 Kon. H, Philidor III. Taveno m, Lisse II. Katwijk III, Al phen III, Taveno IV. in totaal 43 tien tallen in 5 groepen van 7 en 1 groep van 8. Vervolgens, werd het reglement op de competitie wedstrijden opnieuw vastgesteld. De voorstellen van het bestuur: de reiskos ten per groep om te slaan, gelegenheid te geven tot het uitspelen der partijen, als mede de bepaling, dat de leden 3 maanden lid eener club moeten zijn, alvorens aan de competitie te kunnen deelnemen, vonden van vele kanten bestrijding zoodat de belde eerste voorstellen door het bestuur werden ingetrokken en het laatste zoo noodig het volgende jaar In werking zal treden. Het voorstel om het tempo te vCrhoogen tot 36 zetten per 1'/: uur w'erd met geringe meerderheid aangenomen. Hierna volgde de rondvraag, waarbij enkele inlichtingen werden gevraagd en gegeven. Daarna sloot de heer Sul inter om kwart voor zeven deze belangrijke vergadering. veel stukken op het bord. Petrov heeft een iets betere stelling. De partij tusschen Eliskases en Fine uit de zesde ronde werd voortgezet en na 74 zetten remise gegeven. Het iourn.ooï in Oosienrük. De achtste ronde van den achtkamp in Oostenrijk bracht wederom een sen- sationeele beslissing: Kctcs won in 24 zetten van Flohr. De jeugdige Estlan- der heeft zich daardoor steviger op de eerste plaats genesteld en het ziet er meer en meer naar uit, dat het ten slotte tusschen Fine en Keres zal gaan om de uiteindelijke zege. De uitslagen var de partijen uit de acht ste ronde waren: KeresFlohr 10. RagozinEliskases 01. FineCapablanca 'I:'h. Petrov—Reshevsky afgebroken. EliskasesFine (6e ronde) 'It'li- De stand na de 8ste ronde luidt: 1. Keres 6 punten; 2. Fine 4'/; punt plus 1 afg. partij; 3. Capablanca 4'It punt; 4. Flotr 3punt plus 1 afg. partij5. Rago zin 3punt; 6. Reshevsky 3 punten plus 3 afg. partijen; 7. Eliskases 2'/- punt: 8. Petrov l'h punt plus 1 afg. partij. Keres—Flohr was een Koning-Indisohe partij. Flohr paste de Griinfeldverdediging toe, evenals in de partij tegen Capablance. De vierde zet van den Tsjech was echter van twijfelachtige waarde. Bij een ruil in het centrum nam Flohr met een paard terug, in plaats van met den pion. Daar door verkreeg Keres het initiatief en bo vendien een uitstekende positie, toen Flohr hog in moeilijkheden kwam bij de ontwik keling van zijn damelooper. Op den 19den zet leidde Keres een fraaie combinatie in, waardoor hij een stuk won. Na 24 zetten kon Flohr opgeven. De party Ragozin—Eliskases was een Orthodox Damege'oied. Eliskases zette een goeden aanval op den koningsvleugel in en na dertig zetten kon de Rus de partij op geven. FineCapablance was een rustige partij (Damegambiet), welke na 22 zetten snel tot remise voerde. De partij had bij de opening veel weg van die. welke in de match om het wereldkampioenschap tus schen Aljechin en Euwe te Ermelo werd gespeeld. PetrovReshevsky was een Damegam- biet met Slavische verdediging. Na 62 zet ten werd ae partij afgebroken, met nog zeer I>. F. VAN HOORN OVERLEDEN. In den ouderdom van 52 jaar is Zaterdag te Amsterdam plotseling overleden de heer P. F. van Hoorn. P. F. van Hoorn was een der sterkste spelers van ons land. Dit jaar nog slaagde hij er in, te Leiden in het tournooi om den Noteboombeker van Euwe te winnen. Ver scheidene malen speelde hij mee in het kampioenschap van Nederland. Sedert 1909 was de overledene lid van het Vereenigd Amsterdamseh Schaakgenootschap in welke vereeniging hij steeds in het eerste tiental uitkwam. LISSER SCHAAKCLUB. Wedstrijd om het zilveren paard. Nu de laatste ronde gespeeld is in den wedstrijd om het zilveren paard is de stand in de le klasse als volgt: C. v. d. Lip 6 punten uit 7 partijen; C. Markusse 4 uit 6; B. L. Hooyer 3 uit 6; J. G. Snel uit 6; H. T. Lamers 3'/. uit 7; J. Th. v. Koppen 3 uit 6; G. Zeestraten 2 uit 7; M. J. Manshanden VI: uit 7. De heer C. v. d. Lip is dus winnaar van het zilveren paard. 2e klas; W. Spendel Tl: uit 9 partijen; M. de Blieck 6 uit 8; C. Boogerd 4'/- uit 7; J. Husah 4 uit 6; II. v. Diemen 4 uit 8; J. Eisenga 3 uit 7; P. Mijland 3 uit 7; J. Boo gerd 2l/« uit 7; A. Krosschell VI: uit 8; W. Reinicke 0 uit 6. DAMMEN. LEIDSCHE DISTRICTS DAMBOND. De uitslag van den massakamp is on langs uitvoerig door ons vermeld. Thans meldt men ons nog dat er voor elke groep 2 prijzen waren. Van de Rijnstreek won L.D.V. den eersten en D.C.L. den tweeden prijs en van de Bollenstreek won P.D.L.V. den eersten en K.D.C. den tweeden prijs, een en ander berekend naar het grootste aantal winstpunten per vereeniging. De wedstrijd stond onder leiding van L. de Haan, secr. van den L. D. D. B. HILLEGOM. „Schept Kindervreugd". De propaganda-actie „Schept Kinder vreugd" heeft de laatste vergadering van deelnemers gehouden. Besloten is de kas middelen ponds-ponds-gewijze onder de deelnemers te verdeelen. De vereeniging is onlangs bij het handelsregister ingeschre ven, wat beteekent, dat zij zal blijven voortbestaan Feestavond. Op een der feestdagen Donderdag a.s., zal door een commissie uit de besturen der Chr. vereenigingen een feestavond georga niseerd worden in het Nutsgebouw. De avond zal geleid worden door den heer J. Ouwendyk, terwijl de heer J. L. Feijten zal declameeren. Het programma voor 22 en 23 September. Het feestprogramma is nader vastgesteld als volgt Woensdag om 9 uur optocht van ver sierde kindervoertuigen enz.; afmarsch in de Raadhuisstraat, vanwaar gegaan wordt door de wijken Goed Wonen, Burg. Pont straat, Hoofdstraat naaT het punt van uit gang. 2 uur: ringsteken in de Emmastraat. 3 uur: behendigheidsrijden met auto's bij het feesttterrein. Donderdag 9,30 uur: kinderspelen. 2 uur: spelen voor meisjes en jongens. 4 uur: volksspelen. 8 uur: vuurwerk. Alle programmanummers van Donder dag worden bij het feestterrein aan de Nieuwe Haven uitgevoerd. RIJNSBURGSCHE DAMCLUB. Voor den competitiewedstrijd is in groep B de volgende uitslag verkregen: H. G. RavensbergenA. Ravensbergen uitgesteld; S. HeemskerkA. v. d. Brink 20; C. SchoneveldK. v. Egmond 11; Fl. v. DuinW. Cederhout 20; D. v. d. Mey Joh. Kromhout uitgesteld. MODEL VLIEGTUIGENBOUW. Nederiandsche vereeniging •gesticht. Onder leiding van den algemeenen se cretaris der Kon, Ned. Ver. voor Lucht vaart, den heer H. Walaardt Saerë, werd te Den Haag een bijeenkomst gehouden voor volwassen belangstellenden in den modeivliegtuigenbouw. In zijn openings woord deelde de heer Walaardt Sacré mede dat in den laatsten tijd wel gebleken was, dat ook bij de ouderen belangstelling voor de modelvliegtulgensport bestaat, terwijl de wensch was geuit om tot oprichting vam een aparte vereeniging te tarnen. De heer H. J. Hagelen Hzn., hield hierna een korte inleiding en deelde o.a. mede, dat reeds een veertigtal personen, uit ver schillende plaatsen in ons land, zich in principe bereid hadden verklaard aan de oprichting van een dergelyke vereeniging mede te werken. Hierna werd een commissie benoemd, welke bestaat uit de heeren: H. L. Kuij- pers, Den Haag, voorzitter; H. J. Hagelen Hzn.; Leeuwendaallaan 19, Rijswijk (Z.H.), secretaris, ing. Juste van Hattum) Rotter dam; H. J. Scheijde, Amsterdam en lr. J. C. Schook, Den Haag. Deze commissie zal statuten en huish. reglement ontwerpen, welke in de vervolg-vergadering van 15 October a.s. behandeld zullen worden. De Ned, Ver. voor Modeivliegtuigenbouw zal een landelijke organlscatle, met plaat selijke afdeelingen worden. De gelegenheid zal tevens worden geopend, om personen, die ln plaatsen wonen waar geen afdeellng kan worden gesticht, als verspreid lid toe; te laten. De nieuwe vereeniging zal zich bij de K. N. V. van L. aansluiten, terwijl een nauw contact met de Centrale Jeugd-Commlssie van de K.N.V. vaai L. zal worden tot stand gebracht. DE LUCHTREIS VAN Ir. DE KOK, De vliegers lr. De Kok en Schmidt Crans zijn gisteren te Khartum aangekomen na een zeer mooie vlucht. LISSE. Protestantsche Handelsavondschool. Naar wij vernemen zal de avondschool der Geref. School aan de Schoolstraat werden omgezet in een handelsavondschool waar in alle vakken van het handelsonder wijs wordt les gegeven en men tevens op geleid kan worden voor het verplichte mid denstandsdiploma. VOORHOUT. De werkloosheid. De werkloosheid neemt in onze gemeente weer toe. Het aantal ingeschrevenen be draagt thans 54. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendricus Maria z. van G. G. Mens en C. J. v. d. Meer; Jacobus Petrus Jozef z. van P. Th. Mens en C. M. v. d. Bosch. Ondertrouwd: Johannes Vincentius Aft- gavare, 34 jaar en ^cjhanna Maria van Dijk 29 jaar; Nïcolaas' Antonius de Groot 26 jaar, Oegstgeest en Alida Maria van Dijk, 26 Jaar. VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Lipssleutel, hond, heerenregenjas. Inlich tingen op het politiebureau tusschen 9 en 10 uur voormiddag. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Kan ik een pruimeboom. welke ongeveer 10 Jaar vaststaat, in het najaar verplanten? L. de J. d. J. te O. Antwoord: Dat gaat wel, als u de kroon vooraf uitdunt en inkort. De boom moet ruim worden gerooid en vooral niet dieper worden geplant dan hij heeft ge staan. De grond ter plaatse vooral flink loswerken, liefst tot op het grondwater. De wonden met bruine teer insmeren. Vraag: Zou ik, ter bestrijding van on kruid tusschen de boomen landbouwzout kunnen strooien of is dit schadelijk voor L. d. J. d. J. te O. Antwoord: Dat is niet aan te raden. Het hooge chloorgehalte, waardoor het onkruid dood gaat schaadt zeker de boo men. Vraag: Hierbij zend ik een peer waar roestvlekken op zitten. Wat kan daarvan de oorzaak zijn? Mevr. v. N. te L. Antwoord: Uw peer is door schurft- LAKENS WÉREN W V -VEL FABR*SPANJAARD—BORNE 7858 (Ingez. Med.) GEBOREN: Hendrik Casper, z van J. H. Seijn en J. J. v. d Zeeuw Elisabeth Maria Anthonia. d. van P. L. Zwetsloot en E. M. Kerkvliet Abraham Arnoldus, z. van G. Janssen en J. Mieremet Alidia Margaretha, d van J. Wagenaar en A. M Schenkeveld Alexan der. z. van D. Koster en S Bezem Wil helmus Gerardus Jeroen, z. van J. M. v. Schie en C. J. de Ridder Hendrik Jan, z. van J. v. d. Meij en J. v, Zuijlen Leo- nardus Ferdinandus, z van H. F. J, Bouc- k&ert en C. G. Hoogkamer Alfonsius Petrus, z van P, M. M. Pont en M. J. H. Verleg Cornelia Alida, dochter van J, Th. Ede- iaar en J. B. M. A. Kramer Rosa, dochter van H. Teunissen en G. Moonen. ONDERTROUWD: J. H. Vallentgoed, Jm. 23 jaar en W. Lu cas, jd, 27 jaar W. fjiera jm. 25 jaar en S Springer, jd 17 jaar K, Klok,, jm. 22 Jaar en E. de Ridder, 19 jaar H. Pouw jm. 24 jaar en M. E. van Dam, jd. 22 Jaar. OVERLEDEN; J. de Beer-Beurze, vr45 jaar P. E. Breedevelt. ongeh vr.. 66 jaar L. W Koekkoek-Gebuijs wed 98 iaar J. Lange- reis-Dunweg. vr 48 jaar C. de la Rie- Tegelaar wed 88 jaar. C. J. Cuiper. dochter, 2 dagen J. W. Vink, wedn., 86 jaar. ziekte (Fusicladiumbeschadigd. Tegen deze zwam dient meermalen in voorjaar en zomer gespoten met Bordeauxsche pap en met Californlsche pap. In het volgend voorjaar schrijven we daarover uitvoerig. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich ook ln deze gemeente uit. Reeds hebben een tiental landbouwers aangifte gedaan. Brandweerdemonstratie. Onder leiding van de technische com missie van den Provincialen Brandweer- bond hebben Zaterdagmiddag op de Wijngaardenlaan brandweerdemonstraties plaatsgehad. Voor de bewoners van den Veurscbeweg had dit het onaangename gevolg, dat de druk op de waterleiding onvoldoende bleek. Tegen een tweetal caféhouders en een vijftal bezoekers is proces-verbaal opge maakt omdat zy na sluitingstyd, in de café's werden aangetroffen. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Wynanda Theresia. d. van P. C. W. Geraerdis Wilhelmus Johannes Maria z. van R Th. de Vroomen en G. P. Meyer Christiaan. z. van J. P. A. Bramsen en A. Groenenboom Antoinette d van A. J. Tasche. Getrouwd: A. M. Onderwater j.m. 29 iaar en J. J. van Egmond j.d. 25 jaar C. P. Leenen j.m. 29 jaar en G. Tegeder, j.d. 29 iaar W. Betran j m 31 iaar en A. Nieu- wenbuls i.d 20 jaar. Overleden: H. Wassenaar geh met C. E. Preenen, 65 iaar A. C. de Vroomen geb. van Cassel 74 iaar. WASSENAAR. Gistermorgen is op den Ryksstraat- weg naby de fabriek der fa. Bergers en Co, een troepje wielrenners ln elkaar ge reden. J. H. en V. H. kv.\" ïen te vallen; J. H. viel op zyn voorhoofd en bleef bloedend liggen. Een voorbijgaande arts constateerde een vermoedelijke hersenschudding en een ge kneusd schouderblad. Per auto is H. naar zün woning in Amsterdam vervoerd. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. M. Aalbers en dochter, v. Den Haag, Gr. Haesebr. weg 41; J. W. M. Aarts en gezin, uit Den Haag, Santhoret- laan 70; F. M, Balfoort, wed. v. J. Koudys, v. Maarn, Ryksstraatweg 171: J. P. van Batenburg en gezin, uit Semarang, v. Z. v. Nyeveltstraat 40; P. M. Berlcth, uit Den Haag. Crocusstraat 27; W. de Boer, uit Oegstgeest, Buurtweg 92; M. H. Collette, uit Vaals, Klein Hoefyzerlaan 3; P. J. S. Gram er, uit Saigon (Fr. Indo-China), Wald. Pyrmontlaan 12; C. M. Fasel, uit Den Haag, Schouwweg 72; F. Fieten, uit Hoogevsen, Klein Persijnlaan 20; M. v. d. Goes (Jhr.) en gezin, uit Heerlen, Konijnenlaan 49; W, Welvaart, uit Heerlen, Konijnenlaan 49; L. Grosschadl, uit Den Haag, v. Z, v. Nyevelt straat 78; M. A, J. A. C. Bazelier, geb. Gubbels, uit Roermond, v. Z. v. Nyevelt straat 177; A. ten Harmsen v. d. Beek, uit Den Haag, Ridderlaan 1; C. J. Hovius en gezin, uit Batavia, Prinsenweg 71: A. B. Klomp, uit Alphen a. d. Rijn, Rijksstraat weg 777; F. Kreeft, uit Oegstgeest, Buurt weg 167; E, Ligtvoet, uit Delft, Meyendell- scheweg 12; M. Markwat; uit Rotterdam, RozensteLnetraat 87; E. A. Mathijs, uit Neuveville, Meyboomlaan 1: M. P. Menalda, uit Delft, Duinvoetlaan 5; J. Pregg uit Graz, (Oostenr.i, Weteringlaan 3; E. L. H. M. Priebee, geb. Mecke en gez., uit Soeka- mandl (Java), Prins Frederiklaan 4; J. J, Moret en vrouw, uit Den Haag, Nasaulaan 2; G. Reyntjes, uit Oegstgeest, Prinses Ma- rlelaan 30; A. W. Remmerswaal, uit Dort' mund (D.l, v. Z. v. Nijeveltstraat 180; K. Rubenzucker, uit Sierning (Oostenr.), Schouwweg 57; E. B. Storm van Leeuwen, uit Djokjakarta, Pr, Hendriklaan 2; D. v. Straalen, uit Steenwijk, Buurtweg 92; Th. C. M. van Straaten, uit Wehl, Ridderlaan 1; F. Walraven, uit Zwammerdam, Ryks straatweg 360; C. L. van Wanrooy, uit Ber kei en Rodenrijs, Rijksstraatweg 500; J A. v. d. Werff, uit Den Haag, Storm v. 's Gra- vesandeweg 123 (en gezin)J. v. d. Worp en vrouw, uit Bathmen, Molenweg 32; E. Zill, uit Eisenberg, v. Z. v. Nyeveltstraat 64. Vertrokken: J. N. C. O. Kimman, n. Roo sendaal (N.Br.), Molenstraat 17; J. E. Nell, n. Woubrugge, Noordeinde; Wed. G. S. Kievit, geb. Decker, n. Zeist, Laan van Cat- tenbroek 41: A. J. E. A. Peters, n. Zeist, ld.; A. J. Ouwerkerk, n. Voorschoten, Gebrs. Treubstraat 16; L. J, M. Melis, n. Roosen daal, Vughtstraat 2; E. Feldker, n. Boekra den (D.); P. C. Kortekaas. n. Katwyk, Missie-College St. Willebrord; J. B. Bakker, n. Voorschoten. Leldscheweg 163; L. J. Blanson Henkemans, n. Nisse (Z.), Ned. H. Pastorie; R. Reyngoud, n. Rljnzaterwoude 118; T. C, Kalkman, n. Rotterdam, Opl. Schip „Nederlanden"; H. M. Mastenbroek, geb. Kuiper en dochter, n. Den Helder, Zuidstraat 17; T. Vebhoeff, n. Alphen a. d. Ryn, Gouwsluische weg 19; F. J. van Eb- benhorst Tingbergen. n. Harderwyk, Hier- den F 123, De Kieftkamp; J. J. Manni, n. Amsterdam, Jennerstraat 9; W. Kraak, n. Den Haag, Agnessbraat 7E. G. Hille, naar Noordwyk, Schiestraat 21; F. A. B. M, Haase en vrouw. n. Hannover, Schullen- burgerlandstrasse 24; W. C, Bloemers, n. Weert, St. JorisgasthuisJ. van Geenhui zen, li. Den Helder, Hr. Ms. Kazerne Onder zeedienst; M. A. A. Bühlen, n. Munster; H. Wulfers, n. Münster; J. A. Sparling, n. Val burg. Zetten, Hoofdstraat. Chr. Normaal school; W C. Corel, n. België, Kortryk, St. Annastraat 18; J. G. Voorhoeve, n. Arn hem, Eusebiusbuitemsingel 42; M, J. H. van Straaten, n. Wehl, E25; M. A, Weijmans, n. Rotterdam, Kortenaerstraat 1: W. H. Julicher. n. Beesei, Julianastraat Reuver 464; Wed. E. J. v. d.'Heuvel, geb. Brokke, n. Den Haag. Paramaribostraat 23: H. M. S. Geis, n. Duisburg <D.); A. Feldkamp, n. Bitterbeck (D.); W. L. J. Q. v. d. Ham, n. Den Haag, Usselicxstraat 95; A. Bechtler, n. Innsbrück; H. H. Brinkman en vrouw, n. Deventer, Diepenveenscheweg 90; B. Wolsing, geb. Uhlenbrock, n. Duitschland; A. Mitsche, n. Den Haag, Joh. van Olden- barneveldtlaan 87. Burgerlyke Stand. Geboren: Wilmina Geertruida, d. van W. van Egmond en O. Mantel; Gerrardus Oa- mlllus, z. van G. J. C. Westgeest en A. E. van Krimpen; Anna Maria, d. van A. H. A. Zandvliet en C. Arendzen; Emerentiana Petronella, d. van C. van Wissen en A. A. Vis. Ondertrouwd: C. P. Duyndam en E. C. Remmerswaal; A. Ligtvoet en P. E. M. Leurs. Getrouwd: C. de Goederen en M. J. C. Riezebos; C. H. van Dam en P. van Nievelt. ZEVENHOVEN. Inenting. Morgenmiddag tusschen 2 uur en half- vier zal er voor de bewoners in wijk Am- stel en voor het naburige Blokland enz, ge legenheid zyn tot kostelooze inënting van kinderen van 313 jaar tegen roodvonk en diphtherie ten huize van dr. C. L. v. d. Berg te Mydrecht en ook by de doktoren, te Uithoorn. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Groeneweg n. Utrecht; J. E. de Bruin naar Nieuwkoop: C. J. van Eyk en gezin n. Amsterdam; J. Zuydervliet n. Tilburg; L. J. M. Bocxe n. Venlo. Gevestigd: A. v. d. Berg van Mydrecht. Burgerlyke Stand. Ondertrouwd: Leendert van Holland. 26 j. te Westbroek en Jacoba van 't Wout, 30 j.; Geboren: Gysbertus Diederlkus, z. van J. v. d. Brbek en N. Vork; Johannes Gerar dus, z. van J. P. v. d. WeUden en J. Fran sen; Theodoras Joannes, z. van G. Th. J. Nieuwenhuizen en A. J. Baars, Overleden: Matthys Fokker, 75 j. ZOETERWOUDE. Aanrijding. De gemeente-werkman H. W. A. werd op Nieuwen weg door een auto van den heer Ammerlaan aangereden en ernstig ver wond aan beide beenen. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich vry snel uitgebreid. Werd verleden week nog pas één geval geconsta teerd, thans zijn er niet minder dan 15, verspreid door de geheele gemeente. RIJTUIG TE WATER. Het paard viel dood neer. Zondagmorgen is in de Zuidbuurt een ernstig ongeval gebeurd, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Na de vroegkerk keer de de landbouwer P, Captein, Weipoort, met zyn rijtuig, waarin buiten hem ge zeten waren, zijn echtgenoote en zoon.de heer Dolle en echtgenoote en de wed. Noordman, omstreeks 9 uur van de Zuid- buurt naar huis terug, toen tusschen de boerderijen van van Teylingen en van Meurs het voor het rijtuig gespannen paard plotseling dood neerviel en met rytuig en al in de naast den weg loopen- öe Zuidbuurtsche watering terecht kwam. De heer Dolle wist zich door het inslaan van een ruit vry gauw te bevryden, waar na hij de overige inzittenden op den wal hielp, met hulp van een paar zoons van van Teylingen. Het bleek dat nie mand der ingezetenen was gewond en allen met den schrik waren vry gekomen 40-jarig jubileum. Woensdag a.s. hoopt de heer P. v. Leeu wen den dag te herdenken, waarop hy vóór 40 jaren in dienst kwam by de firma W. C. van Niekerk, graanhandel alhier. De heer Van Leeuwen, meer bekend onder den naam van „Pietje" heeft zich een popula riteit weten te verwerven, niet alleen bU zijn klanten, doch bij allen, die den vroo- lyken koetsier van de firma Van Niekerk leerden kenden en zeer zeker zal het hem daarom Woensdag by zyn jubileum niet aan belangstelling ontbreken. Radboud-comité. Dezer dagen vergaderde het Radboud- comité onder voorzitterschap van pastoor Klaverweijden. Naar aanleiding van de ge houden vergadering van de Federatie Zuid-Holland A werd besloten dit jaar nog eens terdege propaganda te voeren en te trachten zooveel mogeiyk donateurs en vaste bijdragen te verwerven. Binnenkort zullen de comité-leden persoonlijk een rondgang door de gemeente maken om geiden voor de R.-K. Universiteit te ver zamelen. De Noordbuurtsche Weg is klaar. De bestrating van den Noordbuurtschen Weg is gereedgekomen. De autobusdienst StompwijkLeiden rydt weer en de weg is weer voor het doorgaand verkeer open gesteld. Zoeterwoude is na ruim twee maanden weer uit zyn Isolement verlost. De pijltjesverkoop ten bate van het R.-K Jeugdwerk in het Bisdom Haarlem heeft in de Kruisheerenparochie alhier ongeveer f. 12.opgebracht. Tot geestelyk bestuurslid van het Wit Gele Kruis en geestelijk adviseur van de R.K. Ver. E.H.B.O. is benoemd pastoor Klaverwij den. Wat zegt u?.zei u, dat myn stem klinkt alsof ik door een vloerkleed spreek!?

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7