LAATSTE BERICHTEN De strijd in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 20 September 1937 Binnenland Buitenland V1REENÏGDE STATEN Huil acht algeheele isolatie onmogelijk. Congres zal worden bijeengeroepen. De minister van buitenlandsche zaken. Cordell Huil, heeft onder de auspiciën van de nationale vredesconferentie .een rede gehouden, waarin hl) zeide, dat de begin selen en methoden, welke essentieel zijn voor den vrede, eenvoudig zijn. Het zijn niet die ran volkomen isolatie eenerzijds of gewelddadige agressie anderzijds. In sommige landen, zooals het onze, komt men spoedig in de verleiding te gelooven. dat de vrede eenvoudig verkregen kan worden door zulk een isolatie van de overige we reld, zoowel in tijd van vrede als in tijd van oorlog, te handhaven. Wij zijn vast besloten 'ons noch ln gewapende conflic ten tusschen andere landen te storten, noch ons hierin te laten meesleepen, doch deze politiek'moet worden aangevuld. Wij moeten onze bijdrage leveren voor de ver wezenlijking ran de voorwaarden waar onder de vrede overal kan worden gehand- haafd. Zoo niet. dan zullen wij tenslotte onszelven staande mcrten houden en be schermen temidden van een wereld, die ge bukt gaat onder geweld en oorlog. Zouden wij, aldus vervolgde Hull, in een dergelijke wereld steeds van onze eigen i veiligheid verzekerd zijn? Is het niet dui delijk, dat, indien het recht wijkt voor internationale anarchie, de veiligheid van dit land ernstig in gevaar zou worden ge bracht? Een politiek van volkomen isolatie van de buitenwereld zou in zijn uit eindelijke gevolgen even ondoeltreffend zijn als het andere uiterste, te weten onberaden en onnoodige inmenging in de aangelegenheden van de buiten wereld, onverstandig zou zijn. De wereld is klein. Ieder land onder vindt den weerslag van de gevoelens en gedachten van andere landen. Elk land kan thans door de strijdmidde len van andere landen bedreigd worden. Elk land zal natuurlijk in de geheele we reld redelijke reohten en voordeelen op- eischan en niet in een klein gedeelte er van. Want een land, dat zich niet bekom mert om de veiligheid of de daden van zijn onderdanen in het buitenland, zou spoedig het gevaar loopen, dat men zelfs met zijn meest elementaire rechten den spot drijft. Algeheele isolatie, zelfs indien deze moge lijk zou zijn, zou hierop neerkomen, dat de bronnen, economische en cultureele, zoo wel opvoedkundige als moreele, van eenig land ontoegankelijk worden gemaakt voor andere landen, waardoor het voor allen moeilijker wordt gemaakt hun positie te verbeteren. Huil laakte het „onjuiste, bedriege- lijke en wreede begrip, dat men soms tracht te rechtvaardigen", dat uitein delijk vrede mogelijk is na agressie en verovering. Het volk, dat zich in een oorlog stort met de gedachte, dat blij vende vrede besloten ligt in de vol komen overwinning van zijn vijanden, zou zien, dat de toekomst toch nog vijanden herbergt. Het is moeilijk te spreken van vrede in een tijd, dat bommen ontploffen en wan hopige legers marcheeren. aldus vervolgde Huil. In het eene land na het andere schijnt het leven geen ander gorganiseero doel te hebben, dan de voorbereiding tot de oorlog, doch ons geloof zou gebaseerd moeten blijven op het feit, dat de men- schen overal in elk land geen oorlog wil len. De weg naar den vrede ging volgens spr. over beperking der bewapening, nlet- inmenging in de interne aangelegenheden van andere volken, eerbied voor de ver dragen ën samenwerking op economisch gebied. Met een verwijzing naar zijn politiek van handelsverdragen, zeide Huil, dat econo mische verbetering de meeste hoop bood. Welvarende volken kunnen niet ge makkelijk tot een oorlog worden ver leid, terwijl volken, die gebrek en el lende kennen, het leven licht tellen en eerder geneigd zijn een kans te wagen met het gebruiken van geweld. Waarschijnlijk zal tegen 10 November het congres ih buitengewone zitting bijeen worden geroepen ter behandeling van het ontwerp-landbouwwet en het ontwerp tot regeling van de loonen en arbeidstijden. Tevens zou dan de siutatie in de Middel- landsche Zee en in het Verre Oosten ter sprake komen. De Duitsche pers is zeer vertoornd op Roosevelt wegens diens rede tegen de dictaturen. De „Voelkischer Beobachter" schrijft zelfs, dat de president door demagogische formules en vijandige beweringen de tegen stellingen in de wereld, die uit zichzelf al ernstig genoeg zijn, heeft willen verscher pen. De president heeft niet het recht kritiek te oefenen op door vreemde regee ringen genomen dictatoriale maatregelen. Hij richt zijn aanvallen tegen buitenland sche dictaturen slechts om de aandacht van zijn eigen dictatoriale begeerten af te leiden. De strijd bij Sjanghai. Lotien is opnieuw door de Japanners be zet. Overigens is bij Sjanghai weinig ver anderd. Mevr. Tsjang Kal Sjek heeft per auto een bezoek aan Sjanghai gebracht. Zij was vergezeld door een gewapende lijfwacht. Het aantal cholera-gevaHen blijft vrij statlonnair, doch men hoopt het ergste te hebben gehad. Luchtaanvallen op Nanking. Nanking is gisteren tweemaal het doel wit geweest van Japansche vliegtuigen, die deel uitmaakten van een escadrille van bijna 50 toestellen, welke vroeg in den mor gen van Sjanghai waren vertrokken. De toestellen werden ontvangen door een uiterst hevig vuur uit luchtafweergeschut, terwijl Chineesche vliegtuigen verbeten luchtgevechten leverden. In den morgen opereerden 43 Japansche toestéllen tijdens den eersten raid gedurende 20 minuten. Zij trachtten het arsenaal, het vliegveld, het radiostation en andere punten te bombar deeren. Des middags deden 23 Japansche toestellen een nieuwe poging. In beide ge vallen werden de Japansche toestellen te ruggeslagen. De strategische punten tus- schen Sjanghai en Nanking waren door hen eveneens gebombardeerd. De Chinee- zen verklaren officieel, dat de Chineesche vliegers in het geheel zes Japansche toe stellen neergehaeld hebben. Voorts zeggen zij dat de hoofdstad geen schade van be lang heeft opgeloopen. De Japansche woordvoerder te Sjanghai heeft verklaard, dat alle 26 Chineesche vliegtuigen, die den Japanschen toestellen verzet boden neergeschoten zijn. De woord voerder zeide. dat dit een der grootste hel dendaden der luchtvaart in de geschiede nis vormde. Japan, zoo voegde hij hieraan toe. was voornemens de Chineesche lucht strijdkrachten geheel te vernietigen. E?.n Chineesch communiqué zegt. dat slechts vijftien Chineesche toestellen aan het gevecht hebben deelgenomen en dat twee neergeschoten zijn. Ten slotte meent Reuter te weten, dat een officieel bultenlandsch rapport over deze aangelegenheid, dat uit Sjanghai te Londen is ontvangen, den raad als nlet- doeltreffend beschrijft. Tevens was een Japansche nederlaag ge publiceerd. waarbij den diplomatieken ver tegenwoordigers van de vreemde mogend heden werd aangeraden zich met hun land- genooten uit Nanking terug te trekken om dat deze stad zou worden blootgesteld aan een ernstige Japansche actie. Voorts werd den buitenlandschen oor logsschepen. ook den Britschen oorlogs bodem „Capetown", aangeraden stroom opwaarts voor anker te gaan. Deze mededeeling was geteekend door Hasegawa, die later nog zeide: „wij kunnen niet de verantwoordelijkheid voor het leven en de bezittingen der buitenlanders aan vaarden. indien de waarschuwing Nanking te verlaten, niet wordt opgevolgd." Verscheiden wijken der Chineesche hoofdstad werden vanochtend opnieuw he vig bestookt door Japansche vliegtuigen. Er zijn thans tal van slachtoffers onder de burgerbevolking. Nader wordt daarover gemeld: Om tien minuten over tien vanochtend weerklonken te Nanking sirenes. Drie Ja pansche jachtvliegtuigen verschenen boven de stad. later gevolgd door een tiental bom menwerpers. Een uur lang vlogen de toe stellen boven Nanking. Zij werden hevig beschoten door het Chineesche luchtaf weergeschut. De vliegtuigen hebben een groot aantal bommen uitgeworpen. Toen verdwenen zij en kwamen andere toestellen hun plaats innemen, die een kwartier lang hun verwoestend werk uit richtten. Men weet nog niet, hoe groot de aangerichte schade is en hoeveel slachtof fers er zijn. Japansche successen in het Noorden. De slag in het Noorden is geëindigd met een Japansche overwinning doch de om singeling is niet gelukt. Volgens berichten uit Peiping zijn de Ja pansche troepen, die langs den spoorweg PeipingHaukau opereeren. opgerukt tot Kaupeiting, 84 kilometer ten Zuiden van Peiping. De rechtervleugel heeft Lalsjoei bereikt, terwijl de linkervleugel Hslntsjeng bezet heeft. Het gros der troepen staat thans op slechts 62 kilometer van Pauting- foe dat herhaaldelijk door de luchtmacht gebombardeerd is. De Chineesche troepen, die stellingen hadden bezet langs de lijn Tinghsing— HslntsjengPahsien, trekken naar het Zui den terug. Het is nog niet bekend, welke nieuwe linie zij zullen bezetten. Maar 2550.000 man Chineesche troepen heeten nog achter de Japansche linies te zijn. Wanneer deze Chineesche troepen behoor lijk zouden zijn uitgerust, zouden zij de Japansche eenheden kunnen omsingelen en hun verbindingslijnen met de kern van het leger afsnijden De Japansche militaire des kundigen verklaren echter, dat de beweging der Japansche troepen vergemakkelijkt wordt doordat luchtstrijdkrachten aan Chi neesche zijde ontbreken, hetgeen een nauw keurige waarneming der Japansche bewe gingen onmogelijk maakt, terwijl de Japan sche vliegtuigen de Japansche strijdkrach ten iedere beweging van den tegenstander kunnen melden en met bommen en mitrail- leurvuur de Chineesche concentraties uit een kunnen drijven. De Chineesche pers meldt, dat generaal Ma Han Sjan, de held van het anti-Japan- sche verzet in 1932. naar Mandsjoerije is vertrokken, om aldaar een beweging te lelden van 100.000 Chineesche aanhangers, die voornemens zouden zijn, de Japansche achterhoeden aan te vallen. Uit Tai-Joean wordt gemeld, dat op be vel van de militaire autoriteiten, generaal Li Foe Jin is gearresteerd, de commandant van het 61e legercorps, belast met de ver dediging van het Noorden der nrovincte Sjansi. Men verwijt hem gebrek aan energie hetgeen geleid heeft tot het verlies van Tatoeng en verscheidene andere belang rijke plaatsen. Commissie van 23 komt morgen bijeen Morgen zal de cdftsultatieve commissie, die op 24 Febr. 1933 is gevormd en waar naar de Volkenbond de Chineesche klacht heeft verwezen, haar eerste zitting houden. Deze zal voornamelijk aan de twee volgen de kwesties gewijd zijn: ten eerste of de beide partijen in het geschil China en Ja pan. opgeroepen zullen worden, en teil tweede of Duitschland.' dat uit den Vol kenbond is getreden, tot deelneming zal worden uitgenoodlgd. Zooals men weet. heeft een niet-lid van den Volkenbond de Vereenigde Staten sedert het begin in deze commissie zitting gehad en dit is dan ook de voornaamste reden waarom men het beroep van China naar deze commissie verwezen heeft. Het schijnt dat de regeering te Washington be reid zal zijn, de medewerking in deze com missie voort te zetten, althans als waar- De Ned. Indische conversie- leening. Dc rez:-erings.persdienst meldt: N;.a wit vernemen heeft de regeering tesloten het nog niet geplaatste gedeelte der langste Indische conversieleening onder geen omstandigheden aan derden te ver- koopen beneden den koers van uitgifte dier leening. Zij zal evenmin bi-dingen aanvaar den beneden een koers, die meer dan pet. lager is dan de beursnoteerlng van de in Januari (.1. uitgegeven Nederlandsch Indische conversieleening 1937. ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOENBOND. De Algemeene Militaire Pensloenbond heeft Zaterdag onder voorzitterschap van den heer D. F. Brandwijk zijn zestiende al gemeene vergadering gehouden te Hilver sum. Na goedkeuring van de jaarverslagen werden twee moties aangenomen. In de eerste wordt eraan herinnerd, dat in 1900 een staatscommissie werd benoemd ter voorbereiding van de oprichting van we duwen- en weezenpensioenwetten en dat in 1903 het rapport dier commissie aan de re geering werd ingediend, waarbij werd gead viseerd alle in den dienst gehuwde wedu wen van militairen in de wet op te nemen, waarna deze wet tot stand kwam in 1909, echter niet met terugwerkende kracht, zoo als was geadviseerd. Alle pogingen om deze vrouwen alsnog in de weduwenwetten te doen opnemen, heb ben gefaald, hoewel ln 1917 alle nog in le ven zijnde weduwen van onderwijzers en leeraren in het bijzonder onderwijs, dus ook van menschen die nooit het rijk dienden, in de rijksweduwenwetten werden opgenomen. Het hoofdbestuur werd opgedragen met de meest krachtige wettelijke middelen te trachten de hier bedoelde militaire wedu wen ln de weduwenwetten te doen opne men. De tweede motie spreekt uit, dat, gezien de meerdere malen gedane belofte van re- I geeringswege, het een van de allereerste daden der regeering zou behooren te zijn, j in den financieelen toestand der oud-mili- italren, die gepenslonneerd zijn krachtens de wetten van voor 1922, afdoende verbetering te brengen. NAAR EENHEID IN DE NEDERLANDSCHE ZWEEFVLIEGERIJ. Od initiatief ran de Haagsche zweefvlieg- club is Zaterdag te Utrecht een vergadering gehouden van bestuursleden van versohil- lende Nederland-che zweefvliegclubs In deze vergadering werd de wenschelijkheid uitgesproken alle zweef vliegins tan ties in één centraal lichaam te vereenigen Er werd een commissie benoemd, welke opdracht kreee de mogelijkheden daar toe te bestudeeren en eventueel met diverse organisaties in contact te treden. BEZOEK VAN DEN BURGEMEESTER VA» KEULEN AAN ROTTERDAM. Op uitnoodiging van het gemeente- testuur van Rotterdam brengt de burge- meester van Keulen, dr. Schmidt, vandaag en morgen een bezoek aan de Maasstad, in gezelschap van eenige andere autoriteiten uit Keulen. Dit bezoek heeft ten doel om een nuttige verdieping tot stand te brengen ln de be trekkingen tusschen beide steden. Verwacht wordt dat dit ook een gunsti- gen invloed zal hebben op het terrein van scheepvaart en handel, waar de belangen van de Rijnhavens en de Rijn-mon dingshavens geheel parallel loopen. Toen het gezelschap om tien uur het Rotterdamsche stadhuis betrad, werd het ontvangen door het college van B. en W., daarna werd een tocht door de havens ge maakt, waarbij zich te 11.30 uur ook minis ter Steenberghe, dr. Hlrschfeld en een aan tal hoofdambtenaren en verschillende vooraanstaande personen uit de kringen van handel en scheepvaart aansloten. De vaart ging naar de Petroleumhaven. De lunch werd aan boord gebruikt. Vanmiddag wordt een rondrit gemaakt door het zuidelijk stadsdeel. Jr. H. J. HEINSIUS OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is te Den Haag op 62-Jarigen leeftijd overleden ir. H J. Heinsius. directeur van de Koninklijke Papierfabriek v. Gelder Zonen te Apel doorn. De overledene, ede in Apeldoorn een vooraanstaande plaats innam, bekleedde tal van functies. Hij was o.m. voorzitter van het departement van handel en nij verheid te Apeldoorn, voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, voorzitter van de commissie van toezicht op de Kon. H.B.S., terwijl hij eere lid en beschermheer van tal van vereeni- gingen en corporaties was. MASSAOVERPLAATSING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Onze spoorwegmedewerker meldt: In verband met de uitbreiding van de electrlficatie der lijnen Rotterdam-Den Haag-Gouda-Woerden-Utrecht-Arnhem enz. zullen ingaande 3 October 30 machinisten te Arnhem, 40 machinisten te Rotterdam en 12 machinisten te Den Haag naar ver schillend; standplaatsen worden overge plaatst. UIT NED. OOST-INDIË VLIEGTUIG-ONGEVAL. BANDOENG, 20 Sept.. (Aneta/A.N.P.) Hedenochtend is van geringe hoogte de leerling-vlieger reserve-tweede-luitenant J. L. M. Theunissen met een Avro-lestoestel neergestort op het militair vliegveld Andlr. De oorzaak van het ongeval was een fout in het besturen. De bestuurder werd niet ernstig gewond en is naar het militair hospitaal vervoerd. Het les-vllegtuig werd zwaar beschadigd. (.Binten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al ot niet geplaatste stukken wordt, niet teruggegeven. HET SPORTFONDSENBAD. De vele adhaesie-betuigingen. welke mij reeds ongevraagd werden toegezonden na mijn ingezonden stuk in Uw blad van Za terdag 11 dezer, hebben mij doen besluiten, na enkele conferenties met andere spaar ders, op deze zaak verder in te gaan. Ik heb den secretaris der Leidsche af- deeling van het Sportfondsenbad verzocht een vergadering uit te willen schrijven, doch het bestuur wil hieraan geen gevolg geven. Alvorens met den Raad van Toezicht en event, met den algemeen leider mr. J.A. C. Bierenbroodspot in relatie te treden, ver zoekt ondergeteekende den spaarders, die hun geld wenschen terug te ontvangen, hiervan opgave te willen doen, zoo moge- 'ijk met vermelding van het gestorte be drag. Zendt mij een briefkaart, desge- wenscht onder couvert, met bovenaan dui delijk geschreven naam en adres, zoodat deze kaarten tevens voor een register kun nen worden gebruikt. Ook zij, die zich hebben verbonden om te betalen zoodra met den ..bouw" een aanvang zou worden gemaakt, en dus slechts indirect bij de zaak betrokken zijn. worden vriendelijk verzocht dit op te willen geven. Getracht zal worden met de directie de zaak in der minne te regelen, doch hier voor is natuurlijk eerst noodig te weten, namens hoeveel spaarders kan worden ge sproken. Met dank voor de plaatsing hoop ik de resultaten later door bemiddeling van Uw blad bekend te mogen maken. A. J. WAGEMANS, 27 Oldenbarneveltstraat, Leiden. Ik wilde gaarne een muizenval heb ben! UITBREIDING B-STEUN. Mijnheer de Redacteur, In een bericht over spaarregeling ter uitbreiding van den B-steun wordt o.m. gezegd: „De Minister van Sociale Zaken is voornemens zeer binnenkort een beroep ten deze op het Nederlandsehe volk t° doen" en verder: ..Zoo 'if-nen de betrokkenen uiteraard onvrijwillig werkloos en bona fide, valide arbeiders te zijn". Daaruit blijkt dat de stempelende zaken- menschen wederom geen voordeel van een Jergéliiken maatregel zullen hebben. Als een zakenman om steun moet verzoeken, wordt hij naar Maatschappelijk Hulpbe toon verwezen, wordt daardoor niet als bo nafide. valide arbeider beschouwd en komt dus niet voor P-steun in aanmerking. Zijn gewezen knecht gaat naar een vakbond, of wordt, indien hil niet georganiseerd is. in de gelegenheid gesteld naar een bond over te gaan. De baas moet twee keer stempe len. de knecht één keer. De knpcht kan B- «teun krijgen, de patroon wordt naar het blokkenhuis verwezen. Om toegang tot het blokkenhuis, te krijgen moet hii eerst een formulier aanvragen op het .spreekuur van M. H. Als men wel eens op zoo'n spreekuur geweest is, zal men begrijnen dat een fat soenlijk mensch. slechts door de uiterste noodzaak gedwongen, daarvan gebruik maakt. Waarom worden de vroegere midden standers. thans bij M. H. bekend als Cri- sis-menschen. zoo stiefmoederlijk behan deld? Zijn er dan onder genoemde groep absoluut geen valide menschen? Was een slager, een aannemer, een caféhouder, kortom een ieder die bij het handelregis- ter van de kamer van kooohandel stond ingeschreven, alleen maar goed om Jaren onder abnormale lasten gebukt te gaan, waardoor tenslotte eenige van hen hun za ken moesten sluiten? Waarom moeten deze menschen als armlastigen beschouwd wor den en niet als werkloozen? Indien de regeering ook een beroeo oo de nog overgebleven middenstanders doet, zuilen zij goed doen te bepalen, dat hun geld alleen gebruikt mag worden om vroe gere standeenooten te heioen. anders vis- schen zij wederom achter het net. Mis schien wordt daardoor tevens de aandacht van het gemeentebestuur op genoemde groep gevestigd, en beleven wij wellicht ook in Leiden nog eens den tijd dat de vroegere patroons dezelfde rechten krijgen als hun voormalige gedienstigen. Mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsing. Steuntrekker, voorh. Middenstander VLAARDINGEN, 20 September. Maatjes Noord f 7,80: (.dern Zuid f 7,80 3,00: Idem IJle Noord f. 6,20—6,40: Volle Noord f. 10,20; idem Zuid f. 9,10—9,60; Steurharlng f. 7.10—7.90; Hom. en kultziek f. 9,20—9,40; Ijle f. 7,80—8,50. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG. LEIDEN. Ger. Gem., Nieuwe Rijn: ds. J. D. Barth van Dordrecht. BENTHUIZEN. Ger. Gem.: Ds. Stuivenberg (inwij ding vergroot kerkgebouw). VOOR WOENSDAG. OEGSTGEEST. Willem de Zwijgerkerk: Pinksterge meente, Paster P. v. d. Woude. VOOR DONDERDAG. BODEGRAVEN. Ger. Gem.: Ds. Stuivenberg van Bent huizen. Nam. half 8. BOSKOOP Ger. Gem Ds. Lamain van Rotterdam, Nam. half 8. VOOR VRIJDAG. KATWIJK AAN ZEE. Ger. Gem.: (Remisestraat): ds. Lamain van Rotterdam. Nam. half 8. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Naaldwijk (als hulppredi ker) A. Verschoor, cand. te Vlaardingen. Aangenomen: Naar Deventer, (als hulp prediker), D. G. Scholten, cand. te Zut- phen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Eindhoven, J. Vreugden- hil te Kampen. HET VERZET IN DE ZUIDER- EN OOSTER-AFDEELING VAN BORNEO. BUITENZORG. 20 September (Aneta-A. NP.). Inzake de ongeregeldheden in de buurt van Amoentai seint de resident van de Zuider- en Ooster-afdeeling van Bor neo nog het volgende: het aantal perso nen, dat thans ln totaal is aangehouden, bedraagt ongeveer honderd. De opsporing van de verzetslieden is vrijwel beëindigd. Het gerechtelijk onderzoek is aangevangen. Vrijdagavond hebben in Kloea, afdeeling Hoeloe Soengai, waar het grootste gedeelte van de verzetslieden is aangehouden, twee van hen getracht zich meester te maken van een klewang van een agent, welke bewakingsdiensten verrichtte, waarbij bei de verzetslieden on be tee kenende verwon dingen opliepen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een tweede poging gedaan, waarbij men thans trachtte een karabijn machtig te worden. Hierbij is een van de verzets lieden ernstig gewond. Ook Turkije niet herkiesbaar verklaard. Het verzoek van Turkije om herkiesbaar te worden gesteld voor een zetel in den Volkenbondsraad werd eveneens van de hand gewezen, daar de 25 stemmen, die ten gunste van dit verzoek werden uitgebracht, geen tweederde meerderheid vormen Japansche manoeuvres afgelast. De keizer van Japan heeft zijn goedkeu ring gehecht aan het aflasten van de greote militaire oefeningen, welke in No vember zouden worden gehouden. Tevens heeft hij afgezien van zijn voorgenomen bezoek in de provincie, dat na deze oefe ningen zou plaats vinden. DE LEGATIES TE NANKING. Naar aanleiding van de Japansche waar schuwing zal het personeel van de Ameri- kaansche ambassade te Nanking zich mor gen aan boord begeven van de kanonneer boot „Luzon", die op de rivier ongeveer 11 mijl verder stroomopwaarts ligplaats zal kiezen. De kanonneerboot zal telkens, wan neer het noodig is, met de Chineesche re geering in verbinding te treden, de rivier afzakken. Het personeel der Sovjet-Russische am bassade verklaart, dat het op het oogen- blik geenszins voornemens is, de hoofdstad te verlaten. De Britsche ambassade verklaart, dat zij ln elk geval voorloopig te Nanking zal blij ven. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2