BINNENLAND LEiDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 20 Sepiember 1937 GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN AA /CUEEP/ TJEINTENi Het prinselijk jacht doet goede diensten. Op de terugreis van de manoeuvres zijn prinses Juliana en prins Aschwln Zater dagmiddag te 12.15 uur te Kampen met de „Piet Hein" gearriveerd. Op de kade werden zij begroet door prins Bernhard, vergezeld van zijn adju dant, jhr. Röell, die even tevoren reeds in de Malbach-auto van prins Bernhard was aangekomen. Om halftwee werd de tocht ondernomen naar het IJsselmeer. Gistermorgen te kwart voor twaall kwam de „Piet Hein" geheel onverwacht in de haven van Medemblik. Aan boord bevonden zich prinses Juliana prins Bernhard en prins Aschwin, Spoedig had zich een talrijke menigte op de kade verzameld, die door het zingen van vaderlandsche liederen uiting gaf aan vreugde over dit bezoek. De burgemeester van Medemblik was eveneens ter plaatse. Na een oponthoud van ongeveer een uur verliet het jacht, na water en benzine te hebben ingenomen, weer de haven, toege zongen en toegejuicht door de velen, die op de kade aanwezig waren. Het prinselijk paar dankte hiervoor wuivend. Koninklijke rijtoer door de Residentie. De route vastgesteld. De rijtoer, welke H. M. de Koningin mor genmiddag, na afloop van de opening der zitting van de Staten-Generaal te Den Haag zal maken, gaat langs de volgende route: Vertrek paleis Noordeinde 16 uur, Noord- einde, Zeestraat, Bazarstraat, rechtsaf Trompstraat, linksaf Hugo de Grootstraat, rechtsaf Prins Hendrikstraat, Prins Hen drikplein, Prins Hendrikstraat, Konings plein. Weimarstraat, Regentesseplein (lin ker rijweg», Regentesselaan (linker rijweg) Loosduinscheweg (linker rijweg), Lijnbaan (linker rijweg). Prinsegracht (midden rij weg tot Brouwersgracht, daarna rechter rijweg), Groote Markt, Luthersche Burg wal, Gedempte Burgwal, Gedempte Gracht rechtsaf Spui, linksaf Houtmarkt, Nieuwe Haven, Pletterijstraat, Scheldestraat, Maasstraat, Zuidoost Buitensingel, Rijn straat. Te ongeveer tien minuten voor vijf zal de stoet daar arriveeren aan 't Staats spoorstation, vanwaar de Koningin, zooals bekend, naar Het Loo vertrekt. De lengte van de route bedraagt circa 7'/! K M. Heffing margarine en veiten. Ingaande gisteren weer met één cent verhoogd. De heffing on margarine, vetten en oliën is met ingang van gisteren ver hoogd met één cent per K.G. Aangezien door den minister van eco nomische zaken de wensch was uitgespro ken. dat de per 29 Augustus plaats gehad hebbende verlaging van bedoelde heffing geheel aan den consument ten goede zou komen en dit ten aanzien van margarine en vetten niet mogelijk was voorzoover deze producten in verpakkingen van 1/4 K.G. worden gedetailleerd, is het noodza kelijk de toegepaste verlaging van de hef fing op margarine en vetten tot 4 cent te beperken. In verband hiermede was het noodzakelijk ook de heffing op oliën met een cent te verhoogen. „HET ORANJE KRUIS" BIJEEN. Bestuursleden gekozen. Na een des morgens gehouden demon stratie kwamen de deelnemers aan de bondsvergadering van „Het Oranje Kruis" Zaterdag aan een lunch in hotel Coomans tc Rotterdam bijeen. Een afgevaardigde van. de Belgische E. H. B. O., „de Union et Con stance" te Antwerpen deelde hier mede, (lat deze vereeniging den voorzitter van „Het Oranje Kruis", den heer H. F. M. E. graaf van Limburg Stirum tot eerelid heeft benoemd. Na afloop van de lunch werd in een der bijzalen de jaarlijksche algemeene bonds vergadering gehouden, welke met een kort welkomstwoord door den voorzitter, den heer H, F. M. E. graaf van Limburg Stirum werd geopend. De verkiezing van vijf leden van het be stuur ter vervulling van de vacatures, ont slaan door de periodieke aftreding van de iieeren ir. H. W. O. de Bruyn (niet herkies baar), ds, J. C. Schroder (niet herkies baar). H. F. M. E. graaf van Limburg Sti rum, voorzitter, en dr. P. H. van Roojen, secretaris, en door het overlijden van den Penningmeester, d"n heer P. H. L. J. Lom men, had tot resultaat, dat de voorzitter en óe secretaris bij acclamatie herkozen wer den; in de plaats van ds. J. C. Schroder en wijlen den heer P. H. L. J. Lommen zijn resp. gekozen de heer H P. Matthe, verte genwoordiger den R.K nationale federatie ■Het Wit-Gele Kruis" en dr. H. H. T. Be- kenkamn, voorzitter der Prov Groninger Vereen. „Het Groene Kruis". In de vaca- 'ure De Bruyn kon nog niet voorzien wor- ccn, daar hiervoor geen voordracht ont vangen was. Na afloop van deze vergadering hield de beer A. J. Meyerink een voordracht met lichtbeelden over het onderwerp: „Het ïedden van drenkelingen uit auto's". Met deze lezing werd het. acht-en-t.wintigste tongres besloten. KADERDAG R.-K. STAATSPARTIJ. Afscheid mr. Goseling als partijvoorzitter. Op een Zaterdag te Nijmegen gehouden kaderdag van de R.-K. Staatspartij is o.m. gesproken door minister Goseling ter gele genheid van zijn afscheid als partijvoor zitter. Hij dankte voor het vertrouwen steeds in hem gesteld en zeide meer dan ooit een groot geloof te hebben in de kracht van de R.-K. beginselen, juist in dezen tijd. (Applaus». Nu ik de partij verlaat en het ambt van minister van justitie heb aanvaard, al dus spr. - voel ik mij ook niet alleen staan maar nog steeds in nauw verband met de partij. En dat ook ds andere katholieke ministers, die hier allen aanwezig zijn, hierin eensgezindheid toonen, bewijst hun aanwezigheid. Spreker bleef aandringen op sterke eenheid van de katholieken in Ne derland. Hierna richtte de vice-voorzitter, mr. Houben het woord tot den scheidenden voorzitter en betuigde hem de dankbaar heid van de partij. Gedurende de periode van het voorzitterschap van mr, Goseling is er zeer veel tot stand gekomen, waaron der werk van zeer groote beteekenis. Ar beid schuwde mr. Goseling nimmer en juist door zijn voorbeeld wist hij anderen dikwijls den weg te wijzen tot nieuwbouw en restauratie op sociaal-economisch ge bied. Vertrouwen op God en gezond opti misme kenmerkten zijn leiding. Niets liet hij aan het toeval ovist en dat zijn werk effec tief was, bewees wel de prachtige uitslag van de 1.1. gehouden Kamerverkiezingen. Het heengaan van mr. Goseling was voor zien. De partij staat u af voor het land, dat steeds uw liefde had. Uw heengaan is geen scheiden. Steeds zult gij u verbonden voelen aan de beginselen van uw partij en uw werk door uw beginselen doen béheer- schen, MR. OUD VOORZITTER VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND? Naai' de „Avondpost" van welingelichte zijde verneemt, ligt het in de bedoeling op de eerstvolgende jaarvergadering van den Vrijzinnig-Democratischen Bond mr. P. J. Oud te verkiezen tot lid van het dagelijksch bestuur der partij, om hem daarna te be noemen tot voorzitter van den Bond. Daarmede zal het leiderschap van de Kamerfractie en dat van de partij in één hand worden gelegd. Tal dusver waren beide functies gescheiden. De voorzitter van de V. D. Kamerfractie was alleen lid van het hoofdbestuur zonder meer. De heer Oud heeft zich reeds bereid ver klaard een benoeming tot lid van het da gelijksch bestuur aan te nemen. HEFFING OP BOTER. De heffing pp boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche bote»: is voor de week van 19 tot en met 25 Sept., be houdens tussehentijdseh" wijzigingen vast gesteld op 50 cent per K.G. NEDERL. BOND VAN VROUWEN. WERK ZAAM IN BEDRIJF EN BEROEP. De Nederlandsche bond van vrouwen, werkzaam ln bedrijf eri beroep, hield Za terdagmiddag in hotel „Het Hof van Hol land" te Den Haag. een algemeene verga dering. De vereeniging, die het doel heeft vrouwen van allerlei beroepen bij elkaar te brengen, o.a. artisten, actrices, leerares- sen. advooaten. enz. en zoo elkander te steunen in het maatschappelijke leven, hield deze vergadering in verband met het aftreden van mej. C. M. Meyers, presidente »an de vereeniging en het kiezen var. twee nieuwe bestuursleden. Mej. Meyers opende de vergadering, en zeide o.a., dat zij door andere werkzaam heden genoodzaakt was het prèsidentschap neer te leggen en sprak verder de hoop uit, dat de leden er mee accoord zouden gaan indien zij haar functie aan mej. Blaauw, die zich bereid had verklaard het presidentschap op zich te nemen, overdroeg Tot nieuwe leden van het bestuur wer den mej. Heyneh. en mevr. Falkenberg Licfrinck gekozen. Verder las mej. Meyers nog een brief uit Amerika voor, die finan- cieclen steun vroeg aan de Nederlandsche vereeniging. Het bestuur verzocht de le- uen dit in overweging te willen nemen, aangezien de vtouw in haar beroep alleen steun kan krijgen door een goede organi satie van de vereeniging welke alleen tot stand kan komen door geldeliiken steun. Tenslotte bedankte mej. Blaauw, mej. Meyers voor al haar werk dat zij voor den bond heeft gedaan en zij sprak verder de beste wenschen uit voor de vereeniging. OPENING VAN HET ONTVANGST EN CLUBGEBOUW „SUNLIGHT. Zaterdag werd het Ontvangst- en Club gebouw der Sunlight Fabrieken te Vlaar- dingen officieel geopend door den heer A. van Walsum, burgemeester van Vlaardin- gen, in aanwezigheid van de plaatselijke autoriteiten der gemeente Vlaardingen en van de Directie der Lever's Zeep Maat schappij Dit juist voltooide gebouw voorziet in een behoefte van tweeërlei aard. Het aan tal bezoekers aan de Sunlight fabrieken is in de laatste jaren geweldig toegenomen, omdat de moderne technische ontwikke ling van dit grootste zeepbedrijf van Ne derland natuurlijk van jaar tot jaar meer belangstellenden trekt, waardoor de be staande ontvangst localiteiten niet meer toereikend waren. In de tweede plaats was er behoefte aan meer geschikte clublokalen voor de per- soneelsvereeniging ..Sunlight". Het gebouw is uitgevoerd in modernen landhuisstijl naar ontwerpen en onder leiding van den architect, ir. M. C. A. Meischke. hoofdleeraar in de Bouwkunde aan de Academie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotter dam. Met den bouw werd op 1 Mei van dit jaar begonnen door den aannemer Velle- koop te Rotterdam. Auto in een groep kinderen gereden. Twee menschen trokken aan één stuur. Zeven der kinderen licht gewond. Zs terdagavond reed on den Heerenweg te Heemstede in de richting Haarlem een autó, met een leerling-chauffeuse en een leeraar. beiden wonende te Vlaardingen. Even voorbij de buitenplaats „Groenen- aaal" wilde de bestuurster een auto pas- sceren. Daar evenwel uit de richting Haar lem eenige auto's naderden, trachtte de dame haar voorrijder rechts te passeeren. Tegelijkertijd kwam uit de Van Merlenlaan ccn auto. Uit vrees voor een botsing wilde de leerlinge de Van Merlenlaan inrijden. De leeraar greep echter het stuur om te trachtten het erf van huize „Zuiderhoek" on te rijden. Dit bleef evenwel bij een po ging. De auto botste tegen een paal van het hek van de villa. Juist was uit de Van Merlenlaan een groep van negentien kin deren van het Doopsgezinde Kinderhuis te Haarlem met een leidster het hek voorbij geloopen. Na de botsing met de paal schoof de auto nog een eind door. waarbij de wa gen achter op de groen kinderen inreed. Zeven kinderen werden hierbij gewond. Van hen moesten er drie met beenbreuken en andere wonden naar 't Diaconessenhuis te Haarlem worden vervoerd. Een voorbij komend geneesheer, later bijgestaan door drie andere dokters uit Heemstede ver leende bij dit ongeluk de eerste hulp. De vier meer licht gewonde kinderen zijn naar het Doopsgezinde kinderhuis teruggegaan. Brutale diefstal te Rotterdam. Tv/ee geldzakken uit auto gestolen. De 2G-jarige chauffeur R. A. uit Schie dam, moest Zaterdag voor de chocoladefa briek de Baronie te Schiedam geld halen bij de Twentsche bank op de Noordblaak te Rotterdam. Hij ontving twee zakken, één met 200 rijksdaalders en één met 500 gul dens. Deze zakken zette hij onder de bank in de cabine. Bij het wegrijden bemerkte hij, dat zijn linkerachterband leeg was en hij ging dus aan het werk om het reserve wiel te monteeren. Toen hij even later een stuk gereedschap haaide uit de cabine bemerkte hij dat de beide zakken met geld verdwenen waren. Dadelijk waarschuwde hij de politie, maar het onderzoek leverde tot nu toé geen re sultaat op. Ongeveer een half jaar geleden heeft een soortgelijke diefstal plaats gehad voor de Incassobank op de Leuvehaven. BIJ HET UITWIJKEN TEGEN EEN BÖOM GEBOTST. Zaterdag omstreeks zeven uur is op de Zandvoortsche Laan, nabij de tramhalte „Waterleiding" te Zandvoort een auto-on geluk gebeurd. Uit de richting Zandvoort kwam een auto met groote snelheid aan gereden. De bestuurder van deze auto moest plotseling uitwijken voor een groen- lenwagen. Bij deze manoeuvre verloor hij de macht over het stuur met het gevolg, :ial hij met volle vaart tegen een rechts van den weg staanden boom botste. Op den hevigen slag kwam van alle kanten hulp toesnellen. Dr. Bartels uit Aerdenhout was weldra ter plaatse en liet don gewonden bestuurder, mr. F, W. A. de K. van L„ wonende te Heemstede, onmid dellijk met een andere auto naar het dia conessenhuis te Haarlem overbrengen Mr. de K. van L. was vrij ernstig gewond en had o.m. een sterk bloedende wonde aan het voorhoofd opgeloopen. Zijn toestand baart evenwel geen zorg. Reclame met directe resultaten. John Oaples, deskundige op reclame- gebied, schrijver o.a. van het bekende bosk: „Tested Advertising Methods" („Gecontroleerde Reclame-methoden") liet zich onlangs als volgt uit: „.Advertenties in dagbladen zijn het aangewezen reclame-middel voor proef-campagnes, omdat zij goedkoop zijn, directe resultaten opleveren en groote aanwendingsmogelijkheden hebben". 7850 BETALINGSCONTINGENTEN VOOR DUITSCHLAND. De regeeringspersdienst meldt; De Nederlandsche en de Duitsche re- geeringscommissies hebben van 1{> tot 18 Sept. te Berlijn vergaderd voor de vaststel ling van de betalingscontingenten voor den uitvoer van Nederlandsche en Ned.-Indi- sche goederen naar Duitschland gedurende het 4e kwartaal van 1937. In verband met de stijging van den Duit- schen uitvoer naar Nederland was het mo gelijk voor het vierde kwartaal de beta- lingscontingenten voor den Nederlandschen uitvoer naar Duitschland wederom te ver hoogen. Daarbij werd vanzelfsprekend met de seizoenschommelingen rekening ge houden. BRANDWONDEN BEKOMEN. Eergistermorgen om 11 uur heeft een 1'A-jarig jongetje, H. J. van D. uit de Sweelinckstraat, te Den Haag in de ouder lijke woning een petroleum vergasser, waar op een ketel heet water stond, omgegooid. Het jongetje is, met ernstige brandwon den overdekt, naar het R.-K. ziekenhuis Westeinde vervoerd. Zijn toestand is ern stig. MET 500 GULDEN ER VAN DOOR. Zaterdagmorgen werd te Bussum een negentienjarig jongmensch, wonende te Hilversum, door zijn patroon uitgestuurd om bij het bijkantoor van de Amsterdam- sche Bank te Bussum twintig biljetten van 25 gulden te incasseeren. Het geld werd inderdaad geïnd, doch de jongeman keer de niet naar zijn patroon terug. Men ver moedt, dat hij er met het geld vandoor is gegaan. Hij had een fiets in zijn bezit. De politie heeft zijn signalement verspreid. KIND ONDER EEN AUTO. Zaterdagmiddag om half zes is het ne genjarig meisje G. Y. te Kaatsheuvel, dat plotseling den weg overstak, aangereden door een autobus van de B. B. A„ welke van den Bosch naar Tilburg rijdt. Met een vermoedelijke schedelbasisfractuur is het kind opgenomen en in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. Den chauffeur treft geen schuld aan het ongeval. BRANDSTICHTING. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Nederweert-Ospel het woonhuis en de stallingen van den landbouwer H. R. op den Ospelschen Dijk afgebrand. De ge meentepolitie van Nederweert heeft in sa menwerking met de Rijkspolitie aldaar, een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak in gesteld, waaruit kwam vast te staan, dat de brand gesticht werd. Een tweetal zoons van den landbouwer Rutjens werden eens wat nader aan den tand gevoeld en een hunner, de 32-jarige P. J. M. R. bekende, dezen brand te hebben gesticht. De brand stichter is gehuwd en vader van vier jeug dige kinderen. Hij werd in verzekerde be waring gesteld om naar Roermond te wor den overgebracht ter beschikking der Jus titie. Mm. BUITENLANDSCH GEMENGD. Gevecht op Spaansche duikboot in Fransche haven. Mislukte poging het schip weg te voeren. Een duikboot der Spaansche regeering van Valencia de C. 2. die sedert drie weken in de koopvaardij haven te Brest gemeerd ligt in afwachting van herstellingsarbeid aan den motor, is Zaterdagavond het too- neel van een merkwaardig gevecht ge weest. Tegen tien uur kwam een boot langszij met twaalf in burger gekleed e personen aan boord. Een hunner zeide de commandant van de C. 4. een duikboot, die te Leverdon op reparatie wacht, te zijn. Aan boord van de C. 2 bevonden zich slechts de gezagvoerder en 11 minderen. Nadat de commandanten elkaar begroet hadden, stelde de nieuw-aangekomen com mandant voor, de C. 2 voor drie millioen te koopen. Toen de commandant van de C. 2 weigerde, werd een automatisch schiet wapen op de bemanning gericht: de opva renden werden gebonden. Het lawaai trok echter de aandacht van een matroos, die op wacht stond en reeds waren de meer touwen losgeworpen. toen deze man een der aanvallers neerschoot en de alarmsi rene deed weerklinken. De aanvallers sloe gen toen haastig op de vlucht in gezelschap van den commandant van de C. 2 en van den officier mecanicien, die zij medena men. Hyn auto's zijn echter latei- aangehou den. Nader wordt nog volgend relaas gegeven van deze wonderlijke geschiedenis Nadat de commandant van de C. 4 den Franschen schildwacht van het arsenaal omver geloopen had, klom hij, gevolgd door tien man aan boord van de C. 2 en gaf de bemanning last in een compartiment var. het schip bijeen te blijven, terwijl hij besprekingen zou voeren met den com mandant van de C. 2. Een matroos, die de wijk had genomen in den gevechtstoren, weigerde te gehoorzamen en doodde een der bezoekers, die hem wilde dwingen het voorbeeld van zijn kameraden te volgen. De aanvallers wilden vervolgens, dreigend met hun revolvers, de bemanning dwingen in zee te steken onder de vlag van Franco. De Fransche schildwacht had inmiddels den wachtpost van 't arsenaal gealarmeerd en de aanvallers vluchtten, waarbij zij den gezagvoerder van de C. 2 en den officier- mecanicien als gijzelaars meenamen. Hun auto is aangehouden nabij Bordeaux. In deze auto zaten de commandant van de C. 4, die naar Franco is overgegaan, een Franschman, een Spanjaard, die student zegt te zijn, de beide gijzelaars en een Spanjaard. Orendain geheeten, die de ver moedelijke dader is van den aanslag in Maart j.l. aan boord van een Spaansch re- geeringschip in de haven van Bayorme. De aan boord van de C. 2 gedoode aanvaller is eveneens een bekend terrorist, die de vermoedelijk edader is van den aanslag in Juni jJ. in de haven van Marseille. Hij heet Gabarrain Goni. Een der gearresteerde personen, die den overval op de C. 2 gepleegd hebben, is in het bezit gevonden van een «brief van den kolonel Troncoso, die 't bevel voert over de rechtsche troepen in Guipuzoa. waarin de commandant van de C. 2 uitgenoodigd wordt de duikboot tegen een belooning van 2 millioen pesetasc uit te leveren. Oom Louis draagt altijd zoo n aar dig lorgnetje. Neei Jan daarentegen voelt meervoor een bril. Maar daar over zijn ze het gloeiend eens: PH Tabak ruikt, smaakt en is geweldrg In elk genre puik! In allo prijzen. ttuuJi c.êÉen wiM&H. PI IITABAK MIJNBRAND. VERSPREIDE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is onder enorme be langstelling de nieuwe verkeerstunnel te Zaterdagnacht is brand uitgebroken in Dordrecht, die de oude stad onder den de mijn Deaf Hill bij Trindon in het Engel- spoorweg door verbindt met de z.g. Kris- j sche graafschap Durham. Twee mijnwer- bijnwijk, officieel in gebruik genomen. |kers zijn om het leven gekomen. 7851 0LDENK0TT Het pakje met den Piloot. (Ingez. Med.) DE BRAND IN DE WEENSCHE ROTONDE. Twee personen gearresteerd. De politie te Weenen heeft twee personen in hechtenis gesteld, die er van verdacht worden op onbedachtzame wijze bran dende sigaretten te hebben weggeworpen, waardoor de brand in de rotonde zou zijn veroorzaakt. ERNSTIG AUTOMOBIELONGELUK. Drie dooden, zeven gewonden. Te Skelleftea (Zweedsche provincie Vas- ter'ootten) zijn twee auto's met eikander in botsing gekomen. Er zijn drie dooden en zeven gewonden. De toestand var. vier gewonden is ernstig. MUITERIJ IN GEVANGENIS IN CALIFORNIË. In de staatsgevangenis te Folson in Ca- iifornië, waar 2800 veroordeelden zijn ge detineerd, is het tot een bloedige muiterij gekomen. Zeven tot levenslang veroordeel de gevangenen hebben den directeur met lange messen bedreigd en de ontwapening geëischt van alle bewakers, alsmede uitle vering der wapens. Toen de directeur wei gerde op deze eischen in te gaan. kwam het tot een bloedig gevecht. De gedetineer den probeerden de uitgangen te bestormen In dit gevecht, dat een half uur duurde, werd een bewaker doodgestoken, terwijl twee gedetineerden werden doodgeschoten. Twee bewakers en vijf gedetineerden wer den gewond. Tenslotte kon de orde wor den hersteld. HAAGSCH GERECHTSHOF. De auto-diefstallen in België. Wegens diefstal van auto's in België, die later over de Hollandsche grens werden ge smokkeld en verkocht, is de 43-jarige koop man J. P. L. door de Rotterdamsche recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. De garagehouder P. B. te Rotterdam, die de gestolen auto's had ver kocht, werd wegens heling veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Het Haagsche gerechtshof bevestigde he den in hooger beroep deze vonnissen. Holland—Afrika Lijn RANDFONTEIN, 18 Sept. van Kaapstad n. Dakar JA GERSFONTEIN, thuisr.. 18 Sept. te Mar seille. HollandOost-Azië Lijn GAASTER- KERK, thuisr., 17 Sept. van Genua. Holland—Australië Lijn HEEMSKERK, uitr.. 17 Sept. van Livorno. Halcyon Lijn STAD ZWOLLE. 17 Sept. v. Palermo te Les Falaisses VREDEN- BURG, R'dam n. Lulea, pass. 17 Sept. Holtenau STAD ARNHEM. Bizerta n. Velsen, pass. 17 Sept. Gibraltar. RotterdamZ.-Amerika Lijn ALCYONE, 17 Sept. van R'dam te B Aires. HollandAmerika Lijn EDAM, 17 Sept. v. Providence te Philadelphia LEER DAM. 16 Sept. van New Orleans naar Rotterdam. Kon. Ned. Stoomb.-Mij. STELLA, 18 Sept. van Duinkerken te Amst. Diverse Stoomvaartberichten ALDERA- MIN. 17 Sept. van Kirkenaes n. R'dam MIRACH. Archangel n. IJmuiden v.o. pass. 17 Sept. Udsire ZWARTE ZEE, sleepb., 17 Sept. van St. John (N.-F.) te Falmouth ALKAID, Bahia Blanca n. Antwerpen, pass. 16 Sept. Madeira LAUWERZEE, sleepb., 16 Sept. v. Havre te Port Said WAALHAVEN, R'dam n. Libreville. 17 Sept. Las Palmas gep. BEURSPLEIN, R'dam n. Narvik, pass. 17 Sept. Udsire WILI.EM3PLEIN. R'dam n. Melilla. pass 17 Sept. Gibralttar DRIEBERGEN. 16 Sept. van Pepel naar R'dam. Vlaardingen THEMISTO, 18 Sept. van Swansea n. Montreal AM- STEL, R dam n. Archangel, pass. 17 Sept. Honnigsvaag JONGE ELISA BETH. Bathurst n. Aarhuus, pass. 17 Sept. Ouesssnt SMEDRECKT. 17 Sept. v .Las Palmas te Houston TELA, Antw. n. Rosario. was 17 Sept. 12 uur 's nachts te St. Vincent. 3—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15