De Korfbal-Competitie LEID5CH DAGBLAD - Sportblad Maandag 20 September 1937 Uitslagen van gisteren. MOTORSPORT. MOTORBEHENDIGHEIDS WED STRIJDEN DER LEIDSCHE HARLEY DAVIDSONCLTJB. Op het keurig uitgezette terrein van ..Morschkwartier" organiseerde bovenge noemde vereeniging gsteren voor de eerste maal behendigheidswedstrijden en zeer zeker zullen bestuur en sportcommissie daar geen spijt van hebben, ook al waren door de groote concurrentie van wedstrij den elders, de deelname en de publieke belangstelling niet zoo heel groot. Begon nen werd met de behendigingswedstrijden voor motorrijders en reeds na de eerste hindernis kon het publiek schateren van het lachen. Na het bonbonhappen zag men alle rijders met geheel witte gezichten verder rijden. De wipplank werd door allen gemakkelijk genomen, evenzoo het bord met de balletjes maar veel meer moeilijk heden opleverde daarna het ringsteken op. om dan maar van het springen door een autoband en het zeilkruipen niet te spre ken. Tot slot volgde het rijden met een kinderwagen en elke motorrijder bleek nog niet met zoo'n wagen te kunnen omgaan. Noemen wij van dit onderdeel van het pro gramma allereerst den uitslag: 1. P. de Wit op Royal Enfield 0 fouten: 2. Joh. Slegtenhorst op Ariel 5 fouten; 5. P. Floor op A.J.S. 10 fouten: 4. A. Flippo op D.K.W. 15 fouten; 5. Hermsen op New- Hudson 15 fouten: 6. A. v. Leeuwen op Mondeal 16 fouten: 7. Vredeveld op F.N. 18 fouten; 8. J. Kapaan op HU. 25 fouten; 9. J. Nieuwenburg op B.S.A 35 fouten; 10. J. M. de Haas op BBA. 40 fouten en 11. P. Majolee op HD. 56 fouten. Eien volgend nummer was een gecostu- meerde voetbalwedstrijd tusschen de Leid- sche H.D club en Morschkwartier. Na een halfuurtje wachten verschenen de heeren in de meest mogelijke variaties op het ge bied van clownerie. Het was een vermake lijke ontmoeting. Tot slot volgde nog het estafette rijden van de motorrijders met als uitslag: 1. Hermsen 1 min. 40 sec.: 2. Vredeveld 1 min. 50 sec.; 3. Joh. Slegtenhorst 1 min. 55 sec.; 4. P. de Wit 2 min.; 5. J. Nieuwen burg 2 min. 10 sec.; 6. P. Floor 3 min. 30 sec.; 7. A. v. Leeuwen 3 min. 40 sec.; 8. J. M. de Haas 5 min.: 9. P. Majolee 5 min. 30 sec. Ne afloop werden door den voorzitter, den heer J. Nieuwenburg met een toepas selijk woord de prijzen uitgereikt. -UT OMOBILISME. DE HEUVELRIT VAN DE K. N. A. C. H. M. Vintges met Studebaker winnaar. Volgens den voorloopigen uitslag van den heuvelrit van de K.N.AC, hebben van de 64 gestarte deelnemers, die allen den rit hebben beëindigd, 38 minder dan 30 strafpunten behaald en daardoor de heu- velritplaquette gewonnen. Daarvan hebben er negentien, dus pre cies de helft, den rit met 0 strafpunten be ëindigd. En onder hen werd, alweer vol gens den voorloopigen uitslag, de heer H. M. Vintges 's-Gravenhagemet Stude baker winnaar van den heuvelritbeker met een afwijking van in totaal slechts 84 3/5 sec. van zijn ideëelen passeertijd aan alle tijdcontroles. TENNIS. DE MtJNNIKDE KROGT. Van de te Leiderdorp gespeelde vriend schappelijke wedstrijden van „De Munnik" tegen ,.De Krogt" zijn de uitslagen als volgt. iDe spelers van De Munnik zijn eerst genoemd). Gemengd dubbelspel: mevr. van Deven ter en Lamanmej. Wagenmakers en Zwa- renstein 4—6, 6—3, 6—4; mej. v. Leeuwen en Kooreman—mej. E. Versleijen en Wa genmaker 16, 06. Dames dubbelspel: mej. Aldershoff en mej. Hoogendoorn—mej. G. en E. Versleijen 6—3. 2—6. 7—5; mej. R. en J. Schoppen— mevr. Rosies en mevr. Steijn 16, 26. Dames enkelspel: mevr. van Deventer mevr. Steijn 6—3, 63: mej. Aldershoff— mej. Wagenmaker 36. 75, 0—6. Heeren dubbelspel: Boot en de Kort Wagenmaker en van Schouwen 26, 26. Laman en v. LeeuwenSteijn en Zwa- renstein 26, 16. Heeren enkelspel: van LeeuwenSteijn 57, 26, Bootvan Schouwen 26. 26. De spelers van „De Krogt" wonnen dus met 73. Wijl enkele van haar spelers verhinderd waren en „De Munnik" daardoor zeer ver zwakt moest uitkomen, is het resultaat voor haar nog niet onbevredigend. KAMPIOENSCHAPPEN VOOR OEFENMEESTERS. Bij de Zaterdag voortgezette wedstrijden behaalde A. Hemmes het kampioenschap voor oefenmeesters in de B-klasse. De uit slagen waren: Klasse A: D. de Mos sl. M. Goedraad g1, 1—6, 12—10, 26. 9—7; A. Waasdorp sl W, Hemmes 6—1, 63, 68, 57. 75. Klasse B: W. Dingemans sl. G. B. van Beem 6—4, 64, 6—3: A. Hemmes sl. M. Stas 46, 62, 64, 75. Dubbelspel: A. Hemmes en M. Stas sl. P Timmer en E. de Zeeuw 61, 60. D. de Mos en G. van Beem sl. A. Waasdorp en M. Goedraad 61, 75. Gisteren waren de resultaten: Groep A: Enkelspel: J. Goedraad sl. A. Waasdorp met 6—2, 68, 62, 79, 61. De einduitslag in deze groep luidt: 1. en kampioen J. Goedraad. 2. A. Waasdorp. 3. W. Hemmes. 4. D. de Mos. 5. M. Goedraad. Dubbelspel: J Goedraad en W. Hemmes sl D de Mos en G. van Beem met 6—3, 6—3, 6—2. De eindstand in het dubbelspel is: 1. Goedraad en Waasdorp. 2. De Mos en Van Beem. HOCKEY. H.O.C. II—LEIDEN I. Op de Heerenhockeydag te Den Haag speelde Leiden I gisteren haar eersten wedstrijd van dit seizoen tegen H.C.C. n. Het resultaat was wel zeer poover. In het veld was Leiden steeds in de meerderheid (de Leidsche keeper kreeg slechts enkele ballen te verwerken) maar zoo gauw de bal in de buurt van het doel der tegenpartij kwam, ging het mis. En dit was allereerst te wijten aan het ultste-. kende backstel van H.O.C., en verder aan de ongeoefendheid der spelers en het on voldoende verband in de voorhoede. De strijd eindigde in een draw (00) en moest dus beslist worden door doelschoten, waarbij H.O.C. gelukkiger bleek te zijn en zich door een prachtig schot van den links buiten in de volgende ronde plaatste. SCHERMEN. NATIONALE WEDSTRIJD OP SABEL. Georganiseerd door de Leidsche Burgerwacht. Op Zaterdagmiddag 25 September te drie uur zal door de schermafdeeling der Leid sche Burgerwacht in de Graanbeurs de eerste nationale schermwedstrijd worden gehouden. Deze wedstrijd, welke alleen voor leden van Burgerwachten in Nederland is open gesteld, is een personeele wedstrijd, waar voor zich niet minder dan 51 deelnemers hebben ingeschreven en wel door uit vol gende plaatsen, Nijmegen, Wageningen, Bussum, IJsselmonde. Rotterdam, Monster, 's-Gravenhage, Voorburg, Haarlem en Leiden. De organisatie is in handen van de Schermafdeeling der Leidsche Burger wacht, waarvan resp. als voorzitter en secretaris optreden de heeren S. M. Brug- mans en L. Ch. Segaar, terwijl als hoofd wedstrijdleider de heer Gysberti Hodenpijl zijn medewerking zal verleenen, bijgestaan door de heeren E. de Jager, Jhr. van Eysinga. J. Swaan en J. Haarden als hoofd- secondanten. Dat voor dezen wedstrijd veel belangstel ling bestaat blijkt wel uit de vele prijzen welke beschikbaar gesteld zijn door vele autoriteiten, vooraanstaande personen en vereenigingen. Een bezoek aan dezen wedstrijd is wel de moeite waard. ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN „DE LEEDL". De watersportvereeniging ..De Leede" heeft op de Kagerplassen zeer geanimeerde zeilwedstrijden gehouden. Het weer had wat beter kunnen zijn en 's middags was er een beetje weinig wind zoodat toen de baan moest worden afgekort. De uitslagen van de ochtendraces waren: Handicapklasse A: 1. Coppelstock, st. J. H. C Sieverts; 2. Tromp, st. J. Buma. Klasse B: 1. Robbedoes, st. J. van Zut- phen. Klasse C: 1. Frisia, st. J. van der Vegt: 2. Mintoemar. st. E. van der Schaaf. Klasse D: 1. Whij not, st. B. Steensma; 2. Metha Adelheid, st. W. Mulder. Regenboogklasse: 1. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen; 2. Annie, st. mej. A. Nieuwen- huizen. Noord Nederlandsche 16 M2. klasse: 1. Gut Nass, st. L. Lommei; 2. Kemphaan, st. S. Oost. B.M.-klasse: 1. Dodge, st. F. Frencken. Twaalfvoetsjollenklasse: 1. Meerkoet, st. mej. L. Sieverts; 2. Good Luck, st. S. Bode. Wisselprijs handicapklasse: Flyer, st. S. van den Burg Sr. SINGELLOOP VAN DOCOS. Wordt Zaterdag a.s. gehouden. De Roomsch-Katholieke Sportvereeniging D.O.C.O.S. zal dit jaar wederom den beken den Singelloop rond de Sleutelstad organl- seeren en daarmee een traditie in eere her stellen. De Singelloop heeft reeds een heele geschiedenis achter den rug. Vanaf 1929 organiseerde de R.K. S.V. „Rood Wit" leder jaar in Leiden den iSngelloop om den Peter Verhoeff Wisselbeker, tot in 1934 de afd, Athletiek van deze vereeniging ter ziele ging en daardoor de Singelloop in dat jaar achterwege bleef. In 1935 namen echter De Bataven wederom het Initiatief om dezen nrooien loop te organiseeren Dit was slechts voor één jaar, want in 1936 werden De Ba taven met nog eenige andere Sportvereeni- eingen samengesmolten tot een Vereeniging D.O C.OS. genaamd. Door deze reorgani saties was er in 1936 geen sprake van een Singelloop. Voor dit jaar heeft D.O.C.O.S. nu de organisatie op zich genomen. De Singelloop heeft plaats Zaterdagmiddag a.s. De start heeft om 3.10 uur plaats vanaf Café Royal, Douzastraat. NIEUW BRUNHELDE. Bijde gisteren gehouden atletiekwed strijden, uitgeschreven door den Turnkring Den Haag en Omstreken, zijn door de Nieuw-BrunhiHe dames, de volgende prij zen behaald. Het veld was drassig en zoo nu en dan regende het flink, mooie tijden werden er dus niet gemaakt. Hoogspringen: le. H. Luksma (Hygiëa. 1.35; 2e. Dini Ridderikhoff (Nieuw Brun- nilde) 1 30 Verspringen: le. Mien v. d. Laan iHy giëa). 4.98; 3. Ans de Bruin 'N Br.), 4.56; 4e. Beo Kuster (Nw. Bri 4.51 NI 100 M.: le Mien v. d. Laan Hygiëa) in 13 9 sec. Speerwerpen: le. Bep Kuster (Nw Br.) 27.24 M 2e. Toos Kuvper (Hygiëa) 25.54 M. 4 x 100 M. estafette: le. Nieuw Brun- hilde. 58 1 sec.: 2e. Hygiëa, 59 sec.; 3e. Olympia. 59.8 sec. Noord-Holl. I: Kattenburg—D.V.D. 3—3; D.T.V.—Sportief 2—6; K.Z.—Westerkwar tier 34. Zuid-Holl. I: HK.V.—Deetos 3—9; D.K.C. —Het Zuiden 3—3. Gelderland I: E.K.C.A.Vada 20; Mer cedesHellas 44. Overijsel I: AchillesRigtersbleek 15. Noord I: W.W.M.D.—Nic 8—1; Wordt KwiekHermes 81; Rood ZwartVitesse 3—1. Zuid I: Rood Wit—D.E.T.O. 2—6; P.S.V. —Volt 3—2. Zuid-Holl. II A: H.S.V. II—Spangen 4—5; Rozenburg nFluks II 7—0; G.K.V. H.K.V. II 11—3. Zuid-Hall. IIB: Het Zuiden IIRegen toog 20; Deetos Ü-Achilles 63: O.S.C.R. Ons Eibernest II 62; ReadyO.D.I. 7.2 Zuid-Holl. DIA: Achilles IIVicus Orientis 33; AlgemeeneGymnasiasten H 5—1; A.L.O.—De Kweek 2—5. ROEIEN. OM DEN HOLLAND-BEKER. De laatste wedstrijden van dit seizoen. Voor de laatste wedstrijden, welke dit seizoen op de Amsterdamsche Boschbaan zijn gehouden, bestond gisteren zeer weinig belangstelling. De uitslagen waren: Jonge Skiff b: 1. Binder (Ruder Vereen. „Wiking" Linz a. d. Donau, Oostenrijk) 8 minuten 35 sec.; 2. Meuser (Koelner Ruder Verein) op vele lengten. Vierriemsgieken1. Het Spaarne (W. P. v. d. Berg (boeg), E, Steenhuysen. H. G. Swaving Dijkstra. F. H. Driessen (slag) en J. van Hattem (stuurman) 7 min. 58 sec.; 2. De Amstel; 3. De Hoop; 4. Nautilus. Overnaadsche skiff: 1. Logger (Poseidon) 8 min. 38 sec 2. Sellies (De Hoop) op vele lengten; 3. v. d. Kogel (De Amstel) ver achter. Double Scull (juniores): 1. De Maas (Rooseboom slag1 en Hoogewerff (boeg) 7 min. 47.4 sec.; 2. De Hoop, op 'h lengte. Amsterdamsche Vieren: 1. Willems 3 (A. E. B. Ebels (boeg). G. Schiller, J. Jans sen H. v. d. Meer (slag) en A. Kooymans (st.) 7 min. 58 sec.; 2. De Amstel op twee lengten. Ongestuurde Twee: 1. Nereus (S. A. de Jong (boeg). S. de Wit, 8 min. 28 sec.: 2. De Maas op minder dan 1 meter. Oude Skiff: 1. Broockman (Akad. R. C. „Rhenus". Bonn) 9 min. 5.4 sec.; 2. Schnei der (Koelner Ruder Verein) op vele lengten. Jonge Skiff a.: 1. Bender (Ruder Ver. „Wiking" Linz a. d. Donau) 7 min. 47 sec.; 2 Brast (Akad. Ruder cl. Rhenus"), Bonn; 3. Meyer i Willem 3); 4. Sonnenberg (Da- ven tria) Achtriemsgieken: 1. Frankfurter Ruder Gesellschaft „Germania", 49 sec.; 2. De Amstel op vier lengten. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord verspringen dames. Stella Walasiewicz springt meer dan 6 meter. De Poolsche athlete Stella Walasie wicz verbeterde tijdens wedstrijden te Drohosycz in Polen het wereldrecord vèrspringen voor dames door een af stand te bereiken van 6.021/* meter. Het, oude wereldrecord stond op naam van de Japansche athlete mej. Hitomi met een sprong van 5.98 meter, gevestigd in 1928. De Poolsche athlete is dus de eerste vrouw, die meer dan 6 meter ver springt. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Gistermiddag hebben op het terrein der Gymnastlekver. ..Aalsmeer" de kringen Kennemer Turnkring, Noord-Hollands Zui derkwartier en Pnrmerend en Omstreken tegen elkaar den strijd aangebonden. De uif lagen waren voor de dames: 1. Kenne mer Turnkring 68 p.: 2. Noord Hollands Zuiderkwartier 57 p.: 3. Purmerend en Om. streken 33 p. Voor de heeren: 1. Kennemer Turnkring 98' '2 p.; 2. Noord Hollands Zui derkwartier 68 p.; 3 Purmerend en Om streken 53' p. Aan de wedstrijden kwam door een onweersbul een ontijdig einde. De nos. hoogspringen (dames) en relay (da mes en heeren) konden hierdoor niet meer afgewerkt worden, wat 00 den uitslag ech ter van geen invlced was. RUGBY. NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND. De rugbywedstrijd NederlandWest Duitschland. 'welke gistermiddag op het Vitesse terrein te Arnhem onder vrij groo te belangstelling werd gespeeld, is geëin digd met een 73 overwinning voor onze landgenooten. PAARDENSPORT. COURSES OP RUINDIGT. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Isabella-prijs, prijzen draverij 4e kl. 1700 M.: 1 Boschduifje van M. J. Kout, 1700 M. K.M.-tijd 1.413/5. 2. Bella Norton van J. M. v. d. Berg, 1700 M. K.M.-tijd 1.45 4/5 Jupiterprijs: Ren over 1300 M. voor heer- lijders en jockeys: 1. Alcala van R. E. Sie mens in 1.26, 2. Op 4 lengten Galla Hardia van W. Jochems. Indira-prijs, verkoopsdraverij over af standen van 2020 tot 2160 M.: 1. Willy Chuetteville van J. Vrijlandt 2060 M. K.M.- tijd 1.33'/!. 2. Epinard m van C. F. Ock- horst 2160 M. K.M.-tijd 1.29,8. Jumelle-prijs, ren over 2610 M. voor heerrijders en jockey's: 1. Mefistopheles, van The Balfour Farm in 3.04, 2. Óp een lengte Kenya, van luit. G. F. Immink. Jocondaprijs, handicap-heat le klasse 1700 M.: le heat: 1. Vorst Wahnfried 1720 M. K.M.-tijd 1.30 2/5. 2e heat; 1. Xaisine Scott 1720 M. K.M.-tijd 1.30. 3e heat: 1. Wanda Scott 1720 M. K.M.-tijd 1.31.1. 4e heat: 1. Wanda Scott 1720 M. K.M.-tijd 132.1. 2 Xaisine Scott 1720 K.M.-tijd 1.32 2/5. HENGELSPORT. „DE JONGE VISSCHER". Gistermorgen heeft „De jonge Visscher" haar laatsten prijsvischwedstrijd ln dit seizoen gehouden. Voor dezen wedstrijd waren weer zeer mooie prijzen door be langstellenden beschikbaar gesteld. Er werd gevischt in twee afdeelingen, voor ouderen en voor jongeren. In elke afdee- ling was een medaille voor den eersten prijswinnaar. De uitslagen in de afd. der jongsten luidt als volgt: 1. Gans; 2. Cr. Groenedijk; 3. Kok; 4. Miloo; 5. Pr. Scheffer, jongste deeln.. 6 jaar; 6. G. Scheffer; 7. Schouten: 8. Fr. v. d. Vlist; 9. Neuteboom; 10. N. Verhoog; 11. Stikkelorum. Afd. der ouderen (10 tot 15 jaar): 1. L. Groenedijk; 2. Brakshoven; 3. A. v. d. Vlist; 4. v. d. Steen; 5. J. Scheffer; 6. Cr. de Graaf; 7. Loe; 8. Schalker; 9. B. Leijen- dekker; 10. Zandvliet; 11. N. de Graaf; 12. A. Neuteboom Overzicht. DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht van Mons (België) voor oude en jonge duiven. Klokafstand van de eerste prijswinnende duif 190.310 K.M. In vrijheid gesteld 8 uur 10 min. met Zuid Oostenwind werd de eerste duif om 10 uur 42 min. 1 sec. geconstateerd. Zij maakte een snelheid van 1250,64 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd om 10 uur 59 min. 51 sec, geconstateerd. Dc regenval van gistermiddag was oor zaak dat verschillende wedstrijden moes ten worden gestaakt. Desondanks valt de uitslagenoogst nog zeer mee en kan men den tweeden competitie-Zondag allerminst als een verloren dag beschouwen. In Zuid-Holland vonden slechts twee eerste klasse-wedstrijden doorgang. De ontmoeting Ons EibernestRozenburg werd te elfder ure van het programma af gevoerd, terwijl Fluks-H.S.V. hier ter stede na de eerste helft, waarin H.S.V. door haar goed combineerenden beginaanval. Van Baaien-Storm Sr., een 20 voorsprong verkreeg, gestaakt werd. Als men bedenkt dat deze beide spelers er meer dan 35 minuten voor noo- ciig hadden om ieder een doelpunt te sco ren, dan blijkt daaruit, dat het met de productiviteit onzer stadgenooten zeer poovertjes gesteld was. Deze achterstand had dan ook zeker niet noodig behoeven te zijn. De rood-witte aanval beging even wel de groote fout van te verren afstand te schieten, waardoor doelpunten uitble ven. Na de rust werd niet meer begonnen, waardoor verder onheil voor onze stadge nooten werd voorkomen. Het Dardtsche Deetos trok gisteren weer ouderwetsch van leer. Met niet minder dan 9—3 werd HK.V. geklopt. De Dordtenaren blijken het dit seizoen weer te probeeren met de combinatie Selts-Wedemeijer en de dames De Graaf-Voordenberg in den be ginaanval en gezien de resultaten van de eerste twee wedstrijden behoeven ze daar geen spijt van te hebben. Nadat Het Zuiden verleden week een 41 achterstand tegen Fluks in een 54 overwinning heeft omgezet, leverde ze gis teren het stoute stukje een 3—1 achter stand tegen D.K.C. in Delft nog op het nippertje in een gelijk spel te veranderen. Zeker, wederom een fraaie prestatie der Rotterdammers In Noord-Holland herstelde Kattenburg zich eenigermate en bracht zij het gisteren tot een draw tegen D.V.D. (33). Sportiel maakte korte metten met D.T.V. (62), terwijl K.Z. het ook tegen Westerkwartier niet kon bolwerken, al moet erkend wor den, dat een 43 nederlaag tegen de rood- broeken. geen onverdienstelijk resultaat is. De ontmoeting LutoBlauw Wit werd ge staakt bij den stand 2—5. In het Oosten trok 't pas-gepromoveerde Mercedes aanvankelijk keurig van leer. De Velpenaren wisten een 31 voorsprong op Hellas te nemen. Echter kwamen de Deven- tenaren na de rust fanatiek opzetten, waar door het eindresultaat een verdeeling der punten was (44). E.K.C.A. won met moeite van Vada (20), terwijl in de Overijselsche afdeeling slechts de 5—1 zege van Rigtersbleek op Achilles te vermelden valt. Hooge scores vonden in het Noorden plaats, waar én Wordt Kwiek én W.W.MD, met niet minder dan 81 de baas bleven, resp. over Hermes en Nic. In de Zuidelijke eerste klasse zal het dit jaar waarschijnlijk gaan tusschen P.S.V. en Deto. Beiden zegevierden gisteren. P.S.V. versloeg Volt op het nippertje (3—2), ter wijl Deto op royale wijze van Rood Wit won (62). In de tweede klasse moest Fluks II een smadelijke nederlaag lijden tegen een ver sterkt Rozenburg II. Gezien het feit dat bij de Rotterdammers meerdere ex-eerste klassers medespeelden, moeten de Fluks- reserves zich deze nederlaag evenwel niet al te zeer aantrekken. Het pas tot N.K.B.-ploeg gepromoveerde Algemeene komt de eer toe de eerste Leid sche overwinning van dit seizoen behaald te hebben. Ze leverde fraai werk door in haar eersten wedstrijd Gymnasiasten II met 51 aan den dijk te zetten. Ook Vicus Orientis bracht eenige winst mede in den vorm van een gelijk spel tegen Achilles II. Deze Haagschc ploeg ontging trouwens slechts dank zij de medewerking van onze stadgenooten, die kort voor het eind een strafworp misten, een nederlaag. ROZENBURG II—FLUKS U 7—0. De Fluks-reserves hebben het er giste ren niet al te best afgebracht. Door het pas-gepromoveerde Rozenburg II werden ze met een fiksche nederlaag naar huis gezonden. De Rotterdammers hadden o.a. Poel, de Goederen en Lindeman in de ge lederen, spelers, die oorspronkelijk in de eerste klasse thuisbehooren. En tegen een ploeg met deze eerste klasse-krachten kon Fluks II niet op. Zeker, Fluks n heeft geen al te sterke ploeg en zij zal ongetwijfeld een moeilijk jaar tegemoet gaan, maar tegen een Rozenburg H, zonder deze spe lers uit „hoogere regionen" had :t giste ren toch zeker geen 70 nee Cjag ge worden. Het Rotterdamsche aanvalsvak, Pcel-de Goederen, gaf Rozenburg al binnen drie minuten een 20 voorsprong, terwijl Bren- dana er in de vijfde minuut 3—0 van maakte. Deze voorsprong was alleszins ver diend, want de Leidenaars werden in deze periode volkomen overspeeld. Rozenburg deed het daarna wat kalmer en de strijd ging daardoor wat gelijker op. In den Leidschen aanval kiwam nu ook wat meer leven, maar verder dan den rand brachten Nout c.s. het niet. Even voor de rust scoorde Lindeman het vierde doelpunt voor de Rotterdammers. Na de thee vrijwel hetzelfde beeld en op regelmatige wijze werd door Brand, mej. Leenderse en Poel de stand op 7—0 gebracht. Zooals we boven reeds zeiden zal dit Fluksteam, dat gisteren enkele invallers telde, ook het a.s. seizoen alle moeite heb ben zich te handhaven. Het dames-zestal moge misschien iets in kracht vooruit gegaan zijn, het heeren zestal, waarvan het toch in de meeste ge vallen moet komen, telt te veel zwakke plekken. ACHILLES n—VICUS ORIENTIS 3—3. Na haar nederlaag van verleden week, heeft Vicus Orientis zich hersteld. Zij wist gisteren Achilles n een gelijk spel af te dwingen op een wijze, die zeker beloften voor de toekomst inhoudt. Want de Hage naars mogen met dezen draw dubbel en dwars tevreden zijn, waar zij immers in het laa/tste gedeelte van den wedstrijd geen voet meer aan den grond kregen. Had V.O. in die periode een wat beter gericht schot gehad, Achilles zou zeker beide pun ten hebben moeten afstaan. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Achilles zou gaan winnen. De stormloopen op den V.O.-korf deden in den beginne voor onze stadgenooten althans weinig hoopvol aan. Toen echter bleek, dat Ver- hoeckx c.s. in de Leidsche defensie in goe den vorm waren, kwam ook de Kooiclub wat meer „los" en bleek aldra dat haar aanvallen geenszins van gevaar ontbloot waren. En toen v. d. Broek een keurig on derschepten bal dadelijk naar den vrij- staanden Cats speelde, was 't voor dezen speler 'n kleine moeite de score te openen. Ondanks een V.O.-overwicht bleef de stand tot even vcor de rust ongewijzigd. Doch enkele minuten voor de pauze had mej. v. d. Mark eindelijk met een van haar schoten succes, waarmee ze Vicus' voor sprong vergrootte tot 20. In de tweede helft bleek de Achilles- speler Lefeber in den tweeden Haagschen aanval zeer gevaarlijk! Binnen het kwar tier wist deze dan ook den Leidschen voor sprong geheel te niet te doen. De strijd om de leiding, die zich hierna ontspon, was lel. Onze stadgenooten hadden het eerst succes, door een verren trefbal van mej. R. Cats, doch even later diende Achilles van repüek (331. Het laatste kwartier was voor de Leide naars. Weliswaar hield de thuisllub aan vankelijk nog stand, doch het duurde niet lang of Vicus-Orientis was alleen aan het woord. Gemis aan schot was evenwel oor zaak, dat doelpunten uitbleven. Zelfs werd een strafworp gemist, zoodat het einde tenslotte kwam met een verdeeling der punten, een resultaat, waarmede vooral Aohilles tevreden mocht zijn. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. V. Klaveren le, 3e. 6e, 10e, 11e, 13e; F. le Mair 2e, 4e, 8e, 9e; J. Verhoeven 5e, 7e, 12e. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Mons; afstand 142 K M De duiven werden gelost om 3.15 uur met Z.O. wind en bewolkte lucht en vielen als volgt in hun hokken: M. Groeneveld: 1, 23, 30; J. Rooda: 2. 10. 23, 25. 27; H. W. Martens 3, 5, 12, 14. 29; J. van Leeuwen: 1, 15; A. van Walderveen: 6, 8; J de Jager: 26; H. W. Hartens: 20, 24. 31: P G. Bor- gers: 21; W. de Lange: 33; W. van Eijk: 34, 35. Aankomst eerste duif te lG.e8.30 uur; laatste te 11,25.30 uur. UIT AALSMEER. Gisteren heeft de Postduivenvereenlging „De Telegraaf" een wedvlucht gehouden vanaf Mons, afstand 211 K.M. De uitslag was: 1, 8, W. Baars; 2, 6 A. Keessen; 3. J. Versteeg; 4, 5, 9 Gebrs. de Horde; 7. 10 J. Vreeken. De duiven werden los gelaten om v.m. 8.10 uur. Aankomst le duif v.m. 10 u. 58 m. 3 sec. De Postduivenver. „Strijd en Vriend schap" te Aalsmeei riost hield dezelfde wedvlucht, afstand 211 K.M., met tot uit slag: 1, 7 Joh. Postma; 2. Gebrs. Stevens; 3. P. A. de Rijke; 4 A Verbeek; 5, 11, 14 16, 19 Joh. Baarsen Dz 6, 9, 10, 13, 15 G C. v. Dam; 8, 12, 20 H. Verbeek Jr.; 17, P. Hulsbos; 18, D. Baardse Jz. Aankomst le duif v.m. 11,2.25, laatste 11.26,4 uur. ALGEMEENE—GYMNASIASTEN n 5—1. Met een 51 overwinning op Gymnasias ten is Algemeene wel op zeer fraaie wijze in den N K B. gestart. En ongetwijfeld zul len de Zuidwijck-bewoners ook in de ko mende wedstrijden die zij thans met meer zelfvertrouwen tegemoet gaan, nog wel meerdere successen boeken, aangezien hun productiviteit van dien aard is, dat men er wel degelijk rekening mee mag houden Gisteren begonnen de witblauwen met 'n klein offensief, dat zij voornamelijk te danken hadden aan beter middenvakspel. Reeds na tien minuten wist Algemeene dan ook op keurige wijze de leiding te nemen, waarna kort daarop door een goed- gericht schot van Mevr. Kikkert 20 ge maakt werd. Hoewel de vakwisseling in het voordeel der gaste was, was het toch de thuisclub en niet Gymnasiasten, die na 'n half uur spelen doelpuntte. Een toegekende strafworp, werd n.l. op onberispelijke wijze door mej. Overeem in een doelpunt om gezet (3—0), met welken stand de rust aanbrak. Na een lange pauze, dank zij een regen bui, werd opnieuw begonnen en toen eerst had G.K.V. .succes, zoodat zij haar acht?T" stand met één doelpunt inliep (3—1)- "e tweede vakwisseling bracht een sterk Ai- gemeene-aanvals-kwartet voor den korf. dat er dan ook voor zorgde, dat de Leide naars. door doelpunten van Assié en van Vliet, hun voorsprong tot 51 opvoerden, waarbij het tenslotte bleef.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12